2007'den Bugüne 89,675 Tavsiye, 27,648 Uzman ve 19,669 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!



Muhabbet Kuşu Vitaminleri Kuş Veteriner
YAZI #7182 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Eylül 2021 ÇOK OKUNUYOR
Alıntıdır iyikuş
Muhabbet kuşu vitaminleri
Yabani kuşlar genellikle gıda alımı en önemli vitamin ihtiyaçlarını karşılamak mümkün olmakla birlikte, kafeslerde veya güneş ışığı olan veya olmayan bağlı olarak kuş kafesleri, kısmen yapay vitamini alımının kuşlar. Güvercin yetiştiricilerinin ticarileştirilmesi için teşekkürler, biz de muhabbet kuşu damızlık vitamin takviyeleri birkaç yolu kullanmak zorunda. Biz sadece maddeleri açıkça belirtilir vitamin takviyesi, kullandığınızdan emin olun. Ancak o zaman ürün ve nasıl kullanılması gerektiğini içerdiği hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Besleyerek muhabbet kuşları büyük olamaz. Ortaya çıkarsa adam, ancak Artgerecht sağlıklı muhabbet kuşları alıyor olabilir. Besleme Bu genç muhabbet kuşları için önemli katkıda doğru geliştirmek ve potansiyellerini yaklaşıma göre büyüyebilir. Gerekli vitamin ile besleme kompozisyon olarak, kısmen diğer kuş türleri için yetkili bilim adamları tarafından yapılmış olan çalışmalar güvenmek gerekir. Bu tereddüt etmeden alınan bu alanda yayınlanan her şeyi bilemez. Gerekli sonuçları kendi deneyimleri ile karşılaştırıldığında olmasıdır. Burada, tutum koşulları değerlendirmek için gereklidir. Ayrıca yarış güvercin doz muhabbet kuşları için aktarılması olabilir düşünmekte yarar var. Vücut ağırlığının sadece bir güvercin, bir güvercini için ortalama 600 g bir muhabbet kuşu için ortalama 60 g vücut ağırlığının onda biri ile ilgili. Herhangi bir muhabbet kuşu damızlık uygun olarak uygulamaları için gerekli olan bilgileri belirlemek ve değerlendirmek yapabiliyor. Bu anlamda, aşağıdaki bilgileri görülebilir. Aşağıda muhabbet kuşlarının tutmak için önemli olan bazı vitaminler verilir. Tanımlanmıştır da ne ve nerede ortaya etkileyecektir.


Yağda eriyen vitaminler ve suda eriyen vitaminler arasında ayrım.
Yağda eriyen vitaminler şunlardır:
Vitamin A, D, E ve K
Suda eriyen vitaminler şunlardır:
Vitamin B - kompleks, faul asit, nikotinamid, pantotenik asit, vitamin C, vitamin E, vitamin H, kolin ve mezo - inositol.
Bizim muhabbet kuşları ve vitamin gereksinimleri çok farklı olabilir. İç ve dış koşullara bağlı olarak değişir. Faydaları ve yük vitamini gereksinimini artırır. Dengeli bir beslenme ile, artık diyet vitamin yetersizliği nedeniyle zor klasik belirtiler olduğunu. Istisnai durumlarda yeşil yem veya, kötü depolanan yem kullanmak ama biz yaralanmalarının vitamin tedavisi bakmak gerektiğini gerektirir hiçbir şekilde durumlarda. Genellikle çevresel etkilere canlılık ve direncini azaltmak için vitamin ve böylece teşvik eden bir hastalık sonucu yeterli kaynağı neden olmamalıdır. Vitamin bile küçük eksikliği üreme ve üretkenlik kapasitesini sınırlamak ve kayma kapasitesini etkileyebilir. Adam gibi zarar görmesini önlemek için parakeets besleme tam tarafından denemelisiniz. Diyet verilmiştir vitamini kaynağı olmayabilir daha iyi dozu olabilir, çünkü o zaman vitamin takviyeleri sıvı halde tercihen kullanılacak. Bu muhabbet kuşları bir su alımını olduğu unutulmamalıdır. (Su bir muhabbet kuşu ihtiyaçlarını 1.0 'dan O su 3,0-1,0 hakkında ml üreme gün dışında normal içecekler 18.0 ml arasında değişir.) İnsan aynı zamanda çok iyi bir yapabilirsiniz. Böylece, örneğin, A vitamini ve D lezyonların güçlü bir aşırı doz ile üretilmektedir. Provitaminler itibaren organizma vitaminler üzerine inşa edilmiştir, ama bu o kadar sadece gerekli miktarda bir aşırı doz yol açabilir değildir.
vitamin eksiklikleri diyet organizma bağırsaklardan absorbe edilememesi halinde de ortaya bu maddelerin yeterli içerik rağmen. Bu, birçok bağırsak hastalıkları ve metabolik bozukluklar da ortaya çıkabilir. Bazı vitaminler muhabbet kuşu onun gıda almaz, böylece bağırsaklarda mikroorganizmalar tarafından oluşturulur. Ilaç idaresi tarafından, özellikle antibiyotik, vitamin üretimi zarar verebilir bağırsak mikro-organları gerekli veya imha edilmesi. Vitamin eksikliği hasar sonucu olabilir. Elle antibiyotik veya sülfonamidler yüksek doz gerekir daha uzun bir ilaç tedavisi, muhabbetkuşu aynı anda bir multivitamin vermek. Bu az çok iyidir, kural göre hareket edilmelidir. Vitamin eksiklikleri özellikle savunmasız artan muhabbet kuşları vardır.
Pek çok vitamin çok duyarlıdır ve oksijen gibi çevresel etkiler ile, güneş ışığı, kolayca yok edilir olabilir. Aslında muhabbet kuşunun etkili miktarda gerekenlere çok olduğu bir yem ya da bir hazırlık içinde ne kadar vitamin kez olsun, ama yok.
organizma yeterli bir vitamin değil mi var ki enzim sistemi yeterli veya uygun değil hiç çalışmayabilir. Bu da ilgili vitamini eksikliği zarar sonuçlandı.

Vitamin - A - eksikliği:
Büyüme depresyon, göz hastalıkları, anormal cilt ve mukoza lezyonları (kornifikasyonu), kısırlık, kayma arızaları, bereket eksikliği, hastalığa karşı duyarlılık artmıştır.

A vitamini
Bu vitamin muhabbet kuşları gerekir. Provitamin (beta-karoten), çoğu bitkilerde bulunan denilen karotenler, dahil edilecektir. Kuru tohum karoten içerir ama zar zor. A vitamini epitel olarak da bilinir. Bu bir epitelinde hasar olmaması konusunda ortaya

Solunum, sindirim ve üreme organları ve gözleri. Mukus üretimi azalır, patojen organizmaların girmesine karşı epitel hücrelerinin direnci azalır. Vitamin eksikliği bir olduğu zaman üst solunum yolları, soğuk ve infraorbital sinüzit veya ciddi hastalıklar vadede bozuklukları özellikle eğilimli bahsetti. A vitamini gereksinimi yem protein artışı ile artar. Genç muhabbet kuşunun gelişmesi için sarısı yeterli A vitamini içerir ayarlamak için önemlidir Genç kuşlarda vitamin yetersiz arz nedeniyle olabilir bir hareket bozuklukları, kararsız yürüme ve bacak güçsüzlüğü gelişir.
yetişkin muhabbet kuşları da kötü üreme sonuçlarında üreme sezonunda eksikliği sonucu, döllenmemiş yumurta ve yetersiz barınma sonuçların oranını artırmak için yumurta sayısını azaltmak için. Muhabbet kuşları kayıtsız olabilir. Tüyleri zarar ayarlanabilir. Vitamin eksikliği bir böbrek epitel muzdarip. Sonuç olarak, normal değeri 4-10 kat artırır ve böylece gut kan ürik asit düzeyleri tetiklenebilir. Vitamin - A - hediye çabuk hasar yeni başlayan eksikliği giderebilirsiniz. Bu vitaminin iyi bir kaynağı enfeksiyonlara karşı korumaya yardımcı olabilir. Vitamini Overdose genç bir muhabbet kuşu iskelet ve hızlandırılmış kemik oluşumunda düzensiz yol açar.

Vitamin - D - Eksiklik belirtileri:
kalsiyum ve fosfat metabolizması bozuklukları, büyüyen kemiklerin (rikets), eski kemik, kemik ve eklem deformitelerinin Knochenverweichung, zayıf tüyler, kötü yumurta kabuğu gücü kireçlenme bozuklukları.

D vitamini (ergokalsiferol D2, D3 Cholocalciferol)
büyüyen muhabbet kuşlarının kemiklerin normal kalsifikasyonu için, bu muhabbet kuşları yeterince D vitamini kullanılabilir olsun sadece durumdur. Kalsiyum ve diyet bağımlı fosfor içeriği gerekli miktarda. Bu minerallerin yetersiz teklif ya da iki madde oranı karşılıklı uygun değilse, organizma daha fazla D vitamini aktif formu olan D vitamini 3 muhabbet kuşu ihtiyacı varsa D vitamini emilimini artırarak vücuttaki kalsiyum ve fosfor tutma teşvik eden veya bu öğelerin atılımını azaltır. Bu kemikler bu materyallerin ve birikimi kan sayımı düzenlenmesi yer almaktadır. D vitamini eksikliği yumuşak kabuklu yumurta yol ve böylece bir yumurta bağlayıcı yardımcı olabilir. Hadi oranı tahakkuk içinde, raşitizm için osteomalazi muhabbet kuşlarının büyüyen kemik kalsifikasyon maruz kalabilir - fosfor - D vitamini yetersiz arz ve aynı anda olumsuz kalsiyum durumunda. Eklemler, omurga ve göğüs kemiği eğriliği ve bodur büyüme şişme bacakların Yürüme bozukluğu, eğrilik, gelişebilir. Kemikleri yumuşak ve esnek kalabilir. Gaga muhabbet kuşları pek gıda absorbe böylece biraz güç olabilir. Gıda Pro-Vitamin D3 vitamini güneş ışığının dönüştürür tüysüz deri, taşınır, bağırsak duvarı ile emilir. Güneş muhabbet kuşları, filtresiz güneş ışığı açık yaşam olarak D vitamini için daha fazla ihtiyaç elde değil. Bol yem vitamin dozları olabilir - eksikliği belirtileri önlemek - D. Vitamin - D - aşırı doz patolojik doku bozulmalarına yol açabilir.

Vitamin - E - eksikliği:
kalp ve iskelet kaslarının dejenerasyonu ve doğurganlık atımlı faylar, Leberzerrhosen, hareket bozuklukları, hastalıklara karşı duyarlılık.

E vitamini (tokoferol)
muhabbet kuşları genellikle memelilere göre daha fazla E vitamini gerektirir. Talebi de doymamış yağ asitlerinin diyet içeriğine bağlıdır. Çok da yağlı balık unu, diğer yağ takviyeleri, ama onu besleme balık yağı artış. Vitamin özellikle tahıl çimlenme bol içeren yeşil bitkilerde bulunmaktadır. Listelenen seçeneklerden birini beslerken Bu yüzden beslenme eksikliği olarak fast-food değil gelebilir. Onları girin, onlar düz arka bacaklar ile ayak sürükleyerek ve nihayet dinlenme, zemin, topallık üzerinde kafa oturan genç tüylü tüylü kuşlar, halsizlik, ifade edilmiştir. Vurma Hakkında baş büküm koordine hareketleri, titreme, kramplar ve baş dönmesi gelişebilir. Beyincik, bir ensefalomalazi bu olayların değişikliklerin esasları, vitamin eş zamanlı eksikliği ile eğitim bir teşvik edilmektedir. Yetişkin muhabbet kuşları cinsel dürtü ve üreme sonuçları düşüş. Embriyonik gelişim embriyoların ölmek büyük bir bölümü için, bozulmuş olabilir. Muhabbet kuşlarının yumurtadan Gelişimi ve canlılığı azalabilir. D vitamini verilmesi derhal ve tam iyileşme birçok durumda neden neden oldu. Sık tekrarlanan hastalık, birkaç ay sonra, daha sonra E vitamini bir tekrar doz tarafından aynı iyi sonuçlar ile tedavi edildi

Vitamin E
Vitamin E ad yumurta sarısı da ancak, ayçiçeği çekirdeği, örneğin, yağ içeren gıda maddeleri ortaya çeşitli yağ asitleri birleştiren ve iyi tüy kalitesi sorumludur.

Vitamin - K3 - eksikliği:
Kan pıhtılaşma bozuklukları (hatta küçük yaralanmalar ciddi kanama) büyüme bozuklukları

K vitamini (phylloquinone K1, K2, menaquinone, K3, menadion)
K vitamini karaciğerde protrombin oluşumu yer ve kan pıhtılaşma süresi üzerinde etkisi vardır. O zamanki yem bulunan ve bağırsaklarda mikroorganizmaların belirli miktarda sentez edilir. Sindirim sistemi üzerindeki antibiyotik ve sulfonamid uzun süreli uygulama sırasında K vitamini setleri eksikliği sonucunda bağırsak florasının, bileşimindeki değişikliklere yol açabilir. Karaciğer hasarı, safra salgısının yetersizliği, ayna veya kömür preparatların daimi yönetiminde yağ mutlak eksikliği K vitamini bağımlı bir eksikliği olabilir. Bu zayıflık ve parakeets ve artan kanama eğilimi olan pıhtılaşma bozukluğu kan solgunluk kendini belli eder.

Vitamin - B - Complex - yetersizlik:
büyüme geriliği, sinir sistemi bozuklukları, bozulmuş karbonhidrat ve yağ metabolizması, protein oluşumu, yemden, iştahsızlık, karaciğer ve kalp hasarı, kötü tarama sonuçları, zayıf eğitim tüyleri azalmıştır.

Vitamin - B Complex
B vitaminleri çoğu - kompleks, su bütün bunlar yeterli miktarda normal diyet gelir çözünür.
talep besleme bileşimi büyük ölçüde bağlıdır. B - vitaminleri yeterince vücutta depolanır olamaz, bu nedenle gıda ile birlikte olmalıdır. B vitamini eksikliği, tiamin veya Aneurin sindirim, genel halsizlik, kramp, geriye birinin baş ve felç eğilme veya her iki bacak bozulmaya, fakir gıda alımı yol açar. Ara formlar muhabbet kuşları bu yüzden sadece rafta tehlikeli oturup bacak kaslarında zayıflık belirtileri, düzgün ayak ile idrak edemez. Ağır vakalarda bacak ayak katı genişletilir kıvranmak. Kalıcı bir hasar varsa genellikle çok acil şifalar bir B1 vitamini (tiamin) uygulanmasından sonra oluşan sinir sistemi kaynaklanıyor. Bu belirtilerin diğer nedenleri kasık bölgesinde, örneğin, tümörler düşünülmelidir, tedavi etmez.

Eksikliği B2 vitamini (riboflavin) zayıf büyüme, bacaklarda zayıf tüyler, ishal, halsizlik, ayak ve eklem arkasından çömelme Einwertskrümmen neden olur. B3 vitamini (nikotinik asit) yetersiz arz zayıf büyümenin nedeni olabilir, zayıf tüyler ve bir pullu cilt iltihabı. Ayrıca, felç ve konvülziyon gelişebilir.

Eksikliği B6 vitamini (piridoksin, Pyidoxal, piridoksamin), vücut kitle ve hareket bozuklukları güçlü bir kaybı sağlar. Hatta bu vitamin sadece hafif eksi bakiye ile, embriyoların yumurta üretimi ve kuluçka randımanı, son derece azalmıştır. Benzer şekilde, pantotenik asit etkisi bir eksiklik. Karaciğer hastalıkları, göz kapakları, nodül oluşumu, doku nekrozu mukoz yapıştırma, gaga ve kabuk oluşumu ve bacak açıları granülasyonları eklenebilir.

Vitamin H (Biotin)
Vitamin H metabolizmasında önemli protein sentezi ve karbon içindir. Bir eksikliği merkezi sinir sisteminin deri hastalıkları ve bozuklukları neden olur. Ayrıca, gerekli embriyoların iyi bir kuluçka önlemektir. Deri hasarı olmaması için gaga açıda ve bacaklarda, göz kapaklarının ortaya çıkabilir. Biotin bağırsaklarda mikroorganizmaların belirli miktarlarda üretilir. Kolin (vitamin karakteri ile ilaç) karaciğerde patolojik yağ mevduat engeller. Bu özel önem perosis karşı korumaktır. Eksikliği bozukluğu büyümesine yol açar. Kolin Ancak önce, tohum düşük hayvansal protein, bol miktarda mevcuttur.

Eksikliği B9 vitamini (faul asit) yeterli kırmızı kan hücreleri ve kan boya yetersiz stok nedeniyle anemiye yol açar. Bu tüyler depigmentasyon gelmek, Decolorized olabilir. Fletching eksik. Genç hayvanların gelişimi kötü. Embriyolar daha ölür. Gerekli faul asit yalnızca bir bölümünü bağırsaklarda üretilir.

B12 Vitamini (kobalamin), et, süt, peynir ve maya gibi ancak daha yüksek yeşil bitki ve tohum, dahil değildir. Bu vitamin bağırsaktaki mikroorganizmalar tarafından sentezlenir. Hayvansal protein, örneğin, gıda içerik sağlamak ya da B12 takviyesi olarak eklenen - Bununla birlikte, yeterli vitamin B12 için iyidir. Yetersizliği bozulmuş büyüme yol açar, tüyler zayıf, inkübasyon sırasında mortalite ve embriyoların ölümü arttı. B vitamini idaresi - karmaşık, hatta bir enjeksiyon olarak, genellikle muhabbet kuşları tarafından çok iyi tolere edilir. Onlar birçok hastalığın vücuda destek verilmelidir.

C vitamini , muhabbet kuşları yeterli miktarda kendi böbreklerde C vitamini olun. Stresli durumlarda (hastalık, sergiler, ulaşım), ancak, üretim C vitamini etkisi olabilir, bu yüzden kuşlar ve C vitamini için vitamin takviyesi dahildir Bu enfeksiyonlara karşı vücudu korur ve hastalıklara karşı direncini güçlendirir. Bir üst idrarla atılır.
     1 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tolgay AYTAR Fotoğraf
Vet.Hek.Tolgay AYTAR
İzmir
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi57 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,669 uzman makalesi arasında 'Muhabbet Kuşu Vitaminleri Kuş Veteriner' başlığıyla benzeşen toplam 16 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


20:12
Top