TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!
Hamilelikte Pilates (Gebelikte Egzersiz)

Teoman GÜNDÜZ Fotoğraf
Fzt.Teoman GÜNDÜZ
İzmir
Fizyoterapist
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi71 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 12 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları MevcutTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 3238,

* Yayın Tarihi : 26-01-2011 - 10:51 (1945 gün önce),

* Ortalama Günde 1.66 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 3058 , Kelime Sayısı : 383 , Boyut : 2.99 Kb.
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Fzt.Teoman GÜNDÜZ hakkında söyledikleri:
Kendim öğretmenim.Teoman Beyi televizyonda trt ana haberde gördüm. Araştırdım ve kendisine ulaştım. İlk olarak yanına gittiğimde beni uzunca bir değerlendirme seansına aldı. Görüntüleme raporlarına bakmadan c5 ve c6 fıtığı olduğumu ayrıca boynumda düzleşme olduğunu söyledi. Dediği gibi uzman hekim raporunda da öle yazıyordu.Şaşırmıştım. Emar gibi uygulamalarının gereksiz bir radyasyon ve maliyet olduğunu önemli birkaç vaka harici uygulanmasını gereksiz gördüğünü söyledi. Daha sonra 7 seans manuel terapi gördüm. Boynumdaki düzleşmenin belirgin olarak azaldığını ağrılarımının önemli bir kısmınd... [DEVAMI..]
(ibrahim cxx, Danışan, 21-12-2011)

Teoman GÜNDÜZ Beyi boyun rahatsızlığım ve sırt kaslarımın tutulması nedeniyle tanıdım.Televizyonda görmüştüm Teoman Beyi. Şiddetli boyun ve sırt ağrılarımdan dolayı manuel terapi aldım.İlk yaptığı değerlendirmede boyun fıtığı ve düzleşme olduğunu söyledi.Kürek kemiklerimin arasındaki kaslarda ve sırtta spazm olduğunu söyledi.Ve çeşitli uygulamarla geçen 8 seans aldım.boyun ağrılarımda ve omuz ağrılarımda belirgin bir azalma görüldü.Hatta zaman zaman baş ağrısı da yapıyordu ancak şu anda gayet iyi durumdayım.özellikle sırt bölgeme yaptığı bantlamalar her ne kadar acıtsa da çok faydasını gördüm.... [DEVAMI..]
(selcen öxx, Danışan, 19-12-2011)

Fzt.Teoman GÜNDÜZ Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
Hamilelikte Pilates (Gebelikte Egzersiz)

Gebelik sürecinde yanlış hareket ve duruş anne ve bebek sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.Hekim tarafından egzersize uygun görülen anne adayının herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için sadece fizyoterapist eşliğinde pilates hareketleri yapmalıdır.Klinik pilates uygulamarı, anneyi doğuma hazırlayan,kuvvetlendiren,gebelik sırasında ortaya çıkabilecek korkuyu ve ağrıyı azaltan,gebelik sonrasında da tekrar eski formuna hızla dönebilmesini sağlayan,konsantrasyon ve nefesle kombine olmuş mükemmel bir egzersiz sistemidir.

Gebelikte klinik pilates konusunda eğitim almış ve bu alanda çalışmalar yapmış fizyoterapistler tarafından verilmelidir.Fizyoterapistler, üniversite eğitimi boyunca obstetrik (hamilelik) rehabilitasyonu almış,fizyoloji ve anatomi konusuna hakim,egzersiz fizyolojisi konusunda tüm dünyada çalışmalar yapmış bir meslek topluluğudur.

Gebelik konusu hem bebek hem anne sağlığı adına hayati önem taşıyan bir dönem olduğu için kendilerini pilates uzmanı olarak tanıtan kişilerce alınması halinde büyük sorunlar olabileceği önemle dikkate alınmalıdır.

Gebelikte Klinik Pilates nedir ?

Pilates herkes için ideal bir egzersiz sistemi olmakla beraber özellikle gebelikte, gebelik boyunca anneyi doğuma hazırlarayan,kuvvetlendiren,gebelik sırasında ortaya çıkabilecek korkuyu ve ağrıyı azaltan,gebelik sonrasında da tekrar eski formuna hızla dönebilmesini sağlayan,konsantrasyon ve nefesle kombine olmuş mükemmel bir egzersiz sistemidir.

Gebelikte Klinik Pilates Kimler Tarafından Uygulanmalıdır ?

Gebelikte klinik pilates konusunda eğitim almış ve bu alanda çalışmalar yapmış fizyoterapistler tarafından verilmelidir.Fizyoterapistler, üniversite eğitimi boyunca obstetrik (hamilelik) rehabilitasyonu almış,fizyoloji ve anatomi konusuna hakim,egzersiz fizyolojisi konusunda tüm dünyada çalışmalar yapmış bir meslek topluluğudur. Gebelik konusu hem bebek hem anne sağlığı adına hayati önem taşıyan bir dönem olduğu için kendilerini pilates uzmanı olarak tanıtan kişilerce alınması halinde büyük sorunlar olabileceği önemle dikkate alınmalıdır.

Gebelikte Klinik Pilates Ne Zaman Başlanmalı ?

Gebeliğin 16.haftasından itibaren başlanmalı haftada en az 2 kez düzenli olarak 4-12 kişilik gruplar halinde 32.haftaya kadar devam edilmelidir.

Gebelikte Klinik Pilatesin Faydaları Nelerdir ?

Dolaşım ve sindirim işlevlerini düzenler, Gebelik süresince annenin fiziksel uygunluğunu korur,dayanıklılık ve kuvvetin artırlmasına yardımcı olur, Annenin kilo kontrolünü sağlar,gebelik diyabeti(şeker) olasılığını azaltır, Annenin performansını artırarak doğum sırasında oluşabilecek ağrı, gerilim ve korkuyu azaltır, Doğum sonrası en kısa sürede normale dönüşü sağlar.

Gebelikte Klinik Pilatesin Herhangi Bir Zararı Var Mı ?

Hekim tarafından egzersize uygun görülen ve herhangi kontrendike bir durum görülmeyen her sağlıklı gebe programa alınabilir.Konusnda uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından verilen klinik pilatesin herhangi bir zararı yoktur.

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

Hamilelikte Pilates (Gebelikte Egzersiz) ile İlgili Kavramlar : gebelikte egzersiz, hamile ezersizleri, gebelik pilatesi, hamile pilatesi, klinik pilates, gebelikte spor, hamilelikte spor, pilates
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"Hamilelikte Pilates (Gebelikte Egzersiz)" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Fzt.Teoman GÜNDÜZ'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Bel Fıtığı Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? , Fzt.Umut PAKSOY
 • Ön Çapraz Bağ Yaralanmaları Mekanizması Ve Fizyoterapi Hedefleri , Fzt.Serkan SAĞLIK
 • Karpal Tünel Sendromu Nedir? Fizyoterapi Ve Egzersiz Reçetesi? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Gebelikde Egzersiz Ve Dikkat Edilmesi Gereknler , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Yeni Trend Evde Fizik Tedavi , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Yatalak Hastaların En Önemli İhtiyacı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Kronik Bel, Boyun Ve Sırt Ağrısına Sebep Olan Miyofasial Ağrı Sendromu Nedir? Ağrılardan Kurtulmak İçin Fizyoterapi Ve Egzersiz Reçetesi? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Parkinson Hastalarının Hayatını Kolaylaştıracak Bilgiler.. , Fzt.Şengül ŞEN
 • Deprem Dede Hastalığı (Ankilozan Spondilit) Nedir? Tedavisinde Bilinmesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Fibromyalji , Fzt.Şahin ÖZASLAN
 • Osteopati Nedir? Osteopati'nin Tedavideki Yeri , Fzt.Aylin YILDIZ
 • Tenisçi Dirseği (Lateral Epikondilit) Ağrılarından Kurtulmanın Yöntemleri? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Bel Fıtığı (Lumbal Disk Hernisi) Hakkında Bilinmesi Gerekenler.. , Fzt.Şengül ŞEN
 • Yaşlanmanın Korkulu Rüyası: Osteoporoz , Fzt.Alper KIZIL
 • Omurga Kanal Darlığında (Lumbal Spinal Stenozda) Cerrahisiz Tedavi Yöntemleri Nelerdir? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Sağlıklı Yaşlanmak ! , Fzt.Alper KIZIL
 • İnmeli (Felçli) Hastalarda Sanal Gerçeklik Uygulamasının Üst Ekstremite Üzerindeki Etkinliği , Fzt.Mustafa YALÇIN
 • Topuk Dikeni Nedir? Cerrahisiz Tedavi Yöntemleri Nelerdir? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Düzenli Egzersiz Ve Spor Yapmak İçin 50 Neden! , Fzt.Şengül ŞEN
 • Priformis (Yalancı Siyatik) Sendromuna Dikkat! , Fzt.Şengül ŞEN
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  10:11
  Top