2007'den Bugüne 83,548 Tavsiye, 26,244 Uzman ve 18,630 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction
MAKALE #9416 © Yazan Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK | Yayın Ağustos 2012 | 3,006 Okuyucu
Lazer liposuction Nedir ?

Lazer liposuction vücut şekillendirilmesinde ve vücuttaki yağ fazlalıkların alınmasında kullanılan etkili bir tedavi yöntemidir.

Lazer enerjisi ile yağ hücrelerinde lipoliz yapılarak yağ dokusunun erimesi sağlanır. Ek olarak lazer enerjisi ile kollagen üretiminin artmasınıda sağlanarak deride sıkı ve düz bir görüntüde yaratılmış olunur.

Lazer liposuction karın, kalça, gıdı, kol, bel, iç ve dış uyluk, yüz gibi alanlara uygulanabilir. Ek olarak erkekte meme (jinekomasti), gıdı ve koltukaltı gibi alanda da çok etkilidir. Vücut şekillendirmek amacıyla yağ alınabilir, atletik ve kaslı bir şekil verilebilir. Klasik liposuctiona göre en önemli avantajı kollagen üretimini artırarak deride sıkılaşma etkisi yaratması, morluk ve şişliğin çok daha az olması, ve günlük yaşama daha çabuk dönülmesidir.

SmartLipo


Lazer enerjisi ile yağ dokusunu eritir ve kolaylıkla vücuttan uzaklaştırılabilir. Kanama en aza indirildiğinden morarma klasik liposuctiona göre çok daha azdır. Lokal anestezi altında küçük bölgesel alanlarda yağları eritmek için uygulanabilir. Genellikle hasta 1 gün içinde normal hayata döner. 1064 dalga boyundadır.

SlimLipo


Lazer enerjisi ile hem yağ dokularını eriten hemde kollagen üretimini artırarak deride sıkılaştırma etkisi yaratan bir yöntemdir. 924-975 dalga boyundadır.

SlimLipo ile birlikte liposuction uygulandığında, lazer enerjisi ile eritilmiş yağlar küçük bir kanül yardımıyla dışarı alınarak uzaklaştırılır ve deride de sıkılaştırma ve pürüzsüz bir etki yaratılarak vücuda yeni şekil verilir. Karın, kalça, baldır gibi daha geniş alanlar için uygulanabilir. SlimLipo ile operasyon sonucunu hemen görürsünüz.

SlimLipo’ nun deriyi sıkılaştırma etkisinden dolayı gıdı, kol, bacak içi ve yanak sarkmaları için, klasik liposuctiona göre daha etkilidir. SlimLipo, Klasik liposuctiona göre kan damarları, doku ve deriye çok daha az hasar veren bir yöntem olduğundan daha sık tercih edilir.

SlimLipo ile Koltukaltı Terleme Tedavisi


Koltuk altı aşırı terlemesi olan kişilere Botoks uygulanır yalnız bu geçici bir çözüm olduğundan tekrarlanması gerekir. Kalıcı etki oluşturmak için SlimLipo ile birlikte liposuction uygulanabilir. Lazer enerjisi ile ter bezlerine etki edilerek, bu bezler kalıcı olarak tahrip edilmiş olunur. Lokal anestezi altında uygulanabilir. Hastanede kalmasına gerek kalmaz. Yaklaşık yarım saatlik bir işlemdir. 1 hafta bandaj uygulanır.

Anestezi Türü

Uygulanacak alana bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında uygulanır.

İyileşme Süreci

Klasik liposuctiona göre ağrı, şişlik ve moruk çok azdır. İyileşme süreci çok hızlıdır. Lazer enerjisi ile deride sıkılaşmış ve düzgün bir görüntü elde edilir ve eritilmiş olan yağların büyük kısmı vücuttan doğal yolla atılır. Kısa zamanda düzelme görülür ve uygulanan bölgeye bağlı olarak ertesi gün bile işinize dönebilirsiniz. Deri üzerinde açılan delikler çok küçük olduğundan dikişe bile gerek kalmaz, bu izler zamanla belirsiz hale gelir.

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi


Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK'ün izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Güncel ÖZTÜRK Fotoğraf
Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK
İstanbul
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi152 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK'ün Makaleleri
► Liposuction - Yağ Aldırma Dr.Güner UYSAL
► Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı Op.Dr.Aliye Ceyla ÖZBAYOĞLU
► Lazer Yağ Aldırma, Lipoliz Doç.Dr.Tayfun TÜRKASLAN
► Lazer Liposuction (Lazerlipo) Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,630 uzman makalesi arasında 'Yağ Aldırma ve Lazer Liposuction' başlığıyla benzeşen toplam 18 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


01:29
Top