2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Serter AKBUZ
Zihinsel Engelliler Öğretmeni - Uşak

Serter AKBUZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

5

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Serter AKBUZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Serter AKBUZ'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Serter AKBUZ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Serter AKBUZ'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Ozel Serter Akbuz Ozel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Kemaloz Mah.Mehmet Topac Bulvari No : 132 Seref Caddesi Uzeri Atapark Civari
Uşak
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(Okul Tel)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1983 (41 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Afyon Kocatepe Üniversitesi (2004 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Serter AKBUZ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Öğrenme güçlüğü
otizm, asperger sendromlu çocuklar
dikkat eksikliği ve hiperaktivite
disleksi
Problem davranislar
A tipik Otizm
Dil ve konuşma
Okuma yazma da gecikme
Zihinsel gerilik

Serter AKBUZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Ömer USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87834
Yaklasik 10 senedir zihinsel engelli oglum icin Serter Bey den egitim almaktayiz. Kendisi ile tanistigimiz donemde konusma, iletisim ve uyum problemlerimiz vardi.Cocugum diger insanlara takinti halinde vuruyor ve ya saclarini cekiyordu.Cam kapi akla gelicek tum esyalari kiriyor zaman zaman tas atiyordu. Bu durumundan oturu egitimine devam edebilecek bir okul bulmada cok zorlaniyorduk.Ogretmenlerine de zarar verdigi icin ogretmenler cocugumla calismak istemiyorlardi. normal okulda da bu sebeplerden oturu gidemiyorduk.Tum bu sıkıntılar arasinda Serter hocam ile tanistik. Ilk etapta degisik calisma metotlari ve disiplinli durusu dikkatimi cekmisti.Birlikte oglumu doktorlara goturduk. En ince ayrintisina kadar cocuk hakkinda bilgiler aldi.Evde ne yapiyor kimlerle iletisim halinde ne yiyor iciyor etrafindaki insanlar ogluma nasil konusuyor neler yapiyor her ayrintiyi ogrenmek istiyordu.Insanlara vurdugu icin cocugumu toplumdan uzaklastirmak isterken hocamiz aksine sosyallesmesi icin cabaliyor, sadece okul icinde degil araba ile cesitli sosyal ortamlara cikartip en ince ayrintisina kadar hareketlerini takip ediyordu.Diger ogretmenlerine gore farkli calistigi belliydi. Acikcasi pek umidimiz yokken kisa surede oglumuzun problem davranislarinda azalmalar gorduk. Oyleki bir donem sonra oglumuzu okula yalniz gonderebilecek kadar ilerlemistik.konusma ve de iletisim beceleri arttikca sanki daha da uyumlu hale geliyordu.O donem ogretmenimiz askere gitti ve bizim egitimimiz yine aksadi.sonrasinda askerden dondukten sonra hangi okula giderse gitsin hep arkasindan gittik.Eskiden gittigimiz bir doktor oglumun beyninin 6 yerinde deformasyon oldugunu soylemisti. Kolay bir cocugum yok ama hocamin 10 yildir sevgisi ilgisi bitmeyen umidi ve sabrı ile hala calismalarimiza devam ediyoruz.oglumla artik birlikte pazara, okula, yuruyuslere, gezmelere gidebiliyoruz.İnsanlara ve de nesnelere zarar vermesi bitti. Artik problem davranislarin azalmasi ile birlikte okuma calismalari yapiyoruz.Okumayi da sokmek uzereyiz. Hocam ailemizden birisi gibi oldu. Tum yaptiklariniz icin tesekkur ederiz..umarim hic ayrilmayiz ve bizlere hep destek olursunuz.iyi ki varsiniz.
     1 Beğeni    
Münevver
11.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87825
Serter hoca ile çalıştığım kurumda tanıştım. Öğrencileri ile bağı çok kuvvetli olan değerli bir öğretmenimiz. Öğrencilerinden şimdiye kadar hiçbir olumsuz tepki almayıp aksine olumlu tepki aldığınız bir öğretmenimizdir . Çok sayıda öğrenci ile çalışıp bir çok deneyim sahibi olmuştur. Eğer özel durumu olan bir çocuğunuz var ise ; Özel çocuklarımızla özel ilgi ve sevgisi ile ilgilenen ve gelebilecekleri en iyi seviyeye getiren öğretmenimizi kesinlikle tanımanızı tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Tenzile Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87797
Zor şartlarda sürdürdüğüm hayatımın içinde karşılaştığımız birisi Serter Bey. Daha biz otizm in ne olduğunu bilmezken ve bu süreçte bir sürü öğretmen, doktor gezdik den sonra sevgili oğlumuzun durumunun Otizm olduğunu söyledi Serter Bey. O dönem oğlum 12 yaşındaydı. Yaşı büyük olduğu için konuşma ve de davranış problemlerimiz artmış durumdaydı. Serter Bey çocuğun algılamasının, davranışlarının, iletişiminin önemini vurgularken ben ise sadece çocuğumun konuşmasını istiyordum. Oysa ki öz bakım becerilerimiz bile eksikti. Serter Bey tek tek bana otizmi ve de süreci anlattı. Otizm de ki konuşma farklılıklarını diğer öğrencilerini göstererek anlamama yardımcı oldu. Daha öncesinde eğitim anlamında nerelerde yanlış yapıldığını, eksik kalan kısımları söyledi. Sonrasında ise neler yapacağımızı, nelerle karşılaşacağımızdan bahsetti. Serter Bey bunları bana kaç kez anlattı Allah biliyor. Müthiş sabırlı bir insan kendisi.Zamanla çocuğumun durumunu kabullenmeye başlamıştım. Bir plan çıkardı ve bu plan doğrultusunda beni de öğretmen gibi yetiştirdi. Düzenli olarak çalışmalara başlamıştık. 6 yıldır öğretmenimiz le birlikte halen eğitime devam ediyoruz. Çocuğum artık her şeyi anlıyor, iletişime geçiyor kendi hayatına devam edebiliyor. Problem davranışlarımızın hepsi geçti çok şükür. Artık kocaman yetişkin bir oğlum var. Şimdi ergenlik dönemi sürecinde ki çalışmalarımızı yapıyoruz. Hocam sizin için ne desem az.Allah razı olsun. Rabbim sizi hep mutlu etsin. Bu arada unutmadan çok istediğim şey de oldu. Eğitime başladıktan sonra oğlum konuşmaya da başladı.
     3 Beğeni    
Nilgün TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87639
Serter Beyle Özel eğitim kurumlarına inancımı yitirdigim bir zamanda tanıştık oğlum Otizm tanısı almış bir çocuk öyle herkesle iletisime açık değildi her öğretmeni kabullenmesi kolay olmuyordu Serter Bey ilgi ve sevgisiyle aynı zamanda tecrübesi ve bu işe gönül vermesiyle bizim umudumuz oldu birtakım sıkıntılarımızı kendisinin yönlendirmesiyle aştık. Buradan tekrar kendisine teşekkür ediyorum . Otizm emek ister, sevgi ister, sabır ister, bizlerin iyi bir özel eğitim öğretmeni ne her daim ihtiyacimiz var tıkanıyoruz bazen bizi yönlendirecek birine ihtiyaç duyuyoruz karşımıza her zaman Serter Bey gibi bir özel eğitim öğretmeni çıkması umuduyla......
     4 Beğeni    
Aysun USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87372
12 yaşında otizmli kızım 2 yaşından beri özel eğitim alıyoruz yaklaşık 5 yıldır Serter beyden eğitim alıyoruz.Aldığımız eğitimden çok memnunum kızımın yanı sıra bizi de eğiten kızımın da ergenlikle birlikte davranış problemleri baş gösterdi.Bu süreçte bize daha çok yardımcı olmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan bir eğitimci çocukları ve mesleğini çok seviyor.Serter hocamla tanışan şanslı insanlardanız iyi ki kızımın öğretmenisiniz
     7 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ozel Serter Akbuz Ozel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Kemaloz Mah.Mehmet Topac Bulvari No : 132 Seref Caddesi Uzeri Atapark Civari
Uşak
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(553) 397 10 54
Telefon 2 :
0(276) 216 16 12
(Okul Tel)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1983
(41 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2004
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Serter AKBUZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Serter AKBUZ Mesleki Videolar Videoları
-

05:39
Top