2007'den Bugüne 83,934 Tavsiye, 26,334 Uzman ve 18,770 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Gözde Merve İLHAN
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul

Gözde Merve İLHAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Gözde Merve İLHAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Gözde Merve İLHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Gözde Merve İLHAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Şenlikköy Mahallesi, Yeni Bağlar Sk. No:6, 34144 Bakırköy/İstanbul
Telefon 1 :
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Doğum Tarihi : 1987 (33 yaşında)
Doğum Yeri : Bursa
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniversitesi- Psikoloji (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans (2013 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Gözde Merve İLHAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Uzmanlık alanı olarak; 0-6 yaş arası Otizm tanılı bebekler-çocuklar ve aileleri ile oyun-iletişim becerileri üzerine çalışmaktadır. Ayrıca özel eğitim konusunda destek vermektedir.

ÖZEL ÇALIŞMA ALANLARIM:

Otizm Riskli Bebekler Erken Müdahele Programı (0-3 yaş)

Otizm Riskli Bebekler ve Çocuklar Evde Destek Programı

Otizm Spekturum Bozukluğu (0-6 yaş) (oyun,iletişim becerileri ve özel eğitim)

DİĞER ÇALIŞMA ALANLARIM:

Anaokulu Danışmanlığı

Çocuklarda;

İçe kapanıklık

Depresyon

Korku

Utangaçlık

Dışavurum, öfke, uyum problemleri

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Davranış Bozuklukları, Karşıt Gelme Bozukluğu

Gelişimsel gecikme ve gerilikler

Bağlanma ile ilgili sorunlar

Tepkisel Bağlanma Bozukluğu

Gözde Merve İLHAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Gözde Merve İLHAN'ın Özgeçmişi
Gözde Merve İlhan, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ndeki Psikoloji bölümünü, başarı bursu ve ‘Üstün Onur Öğrencisi’ derecesiyle bitirdikten sonra aynı üniversitede ‘Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans’ını ve ‘Pedagojik Formasyon’ eğitimlerini tamamlamıştır.2005 yılından bugüne psikoloji alanında eğitim ve klinik çalışmalarını sürdürmektedir.
Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca; Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, Uludağ Üniversitesi Çocuk- Ergen ve Yetişkin Psikiyatri Kliniği'nde, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde, Metin Sabancı Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi'nde ve Ya-pa Çogem Çocuk Gelişimi ve Danışmanlığı Merkezi'nde staj yapmıştır....[Devamı...]

Gözde Merve İLHAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
S.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112682
Gözde hanımla oğlumuzun atipik otizim tanıısı koyulduktan sonra tanıştık oğlum göz teması kurmuyor ve söylenen hiç bir şeyi dinlemezdi bizim için çok kötü günlerdi Gözde hanımın sayesinde oğlumla iletişim kurmaya,oyunlar oynamaya ,göz temasını da kazandık.Verdiği eğitim çok çok iyi ve kısa zamanda birlikte sayesinde çok yol katettik.Herşeyden önce işini severek ve kendi evladı gibi benimseyerek oğlum bir çok yönde artıları sağaladığı için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.
     4 Beğeni    
Leyla Duran
17.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111885
Gözde Hocam ile 2012 yılında staj yaptığım bir kurumda tanıştım. İlk etapta kurumda uzun zamandır çalışmakta olan, işinde uzman kişileri gözlem yapmamız isteniyordu. Gözde Hocam da gözlem yapma şansı bulduğum kişilerden biridir. Şansı diyorum çünkü gerçekten listede onunla aynı sınıfta olacağımı gördüğümde hep çok mutlu hissederdim. Onun çocuklarla kurduğu güzel ilişkiyi, çocuklara hep içten ve samimi yaklaşımını, derste bitmeyen enerjisini izlemek benim için o kadar keyifliydi ki. İnsanlara karşı her zaman güler yüzlü, kibar, anlatmayı ve öğretmeyi seven, yardımsever biriydi. Öğretmenlik mesleğimin 5. yılına başladığım bu günlerde kendime hala örnek aldığım, hala hatırladıkça iyi ki yolum kesişmiş dediğim kişilerden biri olduğunu dürüstlükle söyleyebilirim. Öğretmenlik mesleğinde hep "Sınıftaki çocuklar kendi çocuğunmuş gibi öğretmen ol. Çocuğuna nasıl eğitim verilmesini istiyorsan sen de öyle öğretmen ol." derler ya. Bütün içtenliğimle Gözde Hocam'ın benim çocuğumun öğretmeni olmasını isterdim ve ona gözüm kapalı güvenirdim. Çok güzel işler yapacağına, dokunduğu hayatları güzelleştireceğine, hayatına girdiği çocukların minnoş Gözde Öğretmeni olmaya devam edeceğine eminim.
     4 Beğeni    
S.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108268
Sevgili Gözde İlhan, 2013 itibariyle, oğlumla özel bir merkezde 3 yıl çalışmıştır. Bu süre zarfında oğluma katkısı büyük olmuştur. İstekli ve hep güler yüzlüdür. Oğlumun duygusal bağ kurabildiği ilk yetişkinlerden biridir. Oyun terapisi ve özel eğitim alanlarında çalışmaları sayesinde oğlum oldukça ilerleme kaydetmiştir. Bu alanlarda çocuklara faydalı olurken bir yandan da kendini geliştirmeye hep devam etmiştir, çalışkandır. Gözde Merve İlhan, gelişime ve öğrenmeye açık, çocuk ruhundan anlayan, güler yüzlü ve motivasyonu yüksek, ahlaklı ve vicdan sahibi bir uzmandır. Çocuklara faydalı olmak için çıktığı bu yoldan dönmemesini, işini hep öyle severek yapmasını ve hep öyle ahlaklı kalmasını temenni ederim.
     5 Beğeni    
Ss
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106381
Sevgili Gözde Hocamla 2016 yılında yollarımız kesişti ve iyiki tanımışım dediğim özel insanlardan biri. Oğlumun dersine girdiği ilk günden beri oğluma gösterdiği o içten sevgisi,yaklaşımı ve karşılaştığımız her sıkıntıda gösterdiği sabır ve sunduğu çözümler için çok teşekkür ediyorum. Bizim yolumuz çok az kaldı. Artık -Anne seni çok seviyorum. - Ne kadar seviyorsun oğlum -En büyük gezegen hangisi? - Jüpiter oğlum - Anne seni Jüpiter kadar seviyorum diyen bir oğlum var. Bunlar bir annenin hayatında duyabileceği en güzel sözler. Gözde hocam bunları duyabilmeme vesile olduğunuz ve bu yolda bize vermiş olduğunuz destek için size en derin duygularımla teşekkür ederim...
     6 Beğeni    
N.İ.
19.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106185
Sevgili Gözde hocamla yollarımız gittiğimiz eğitim kurumunda kesişti.Kizimin gelişiminde duraklama olduğu dönemde hem kızıma hem bize o kadar destek oldu ki hakkını ödeyemeyiz.Gözde hocamız sayesinde ilk 2 ayda 6 aylık bir gelişim gösterdi kızımız,hergün öğrettiği şeylere yenilerini ekleyerek kızımı hızlı bir şekilde eksiklerini tamamlar hale getirdi. Güleryüzü,sabri,sevgisiyle,bilgisiyle çalıştırdığı her öğrencisine çok güzel şeyler kattı,onların yarınlara hazırlanmasında çok büyük emeği var.Destege ihtiyacı olan ailelere çocuklara yol gösterip onlara büyük bir özveriyle ışık tutarak yardımcı olacaktır.
     6 Beğeni    
V.T.
17.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106143
Gözde Öğretmen ile 1,5 yıl aynı kurumda çalıştık. Aynı kurumda çalışan diğer danışmanlardan O'nu ayıran özellik, çocuklara gerçekten sevgiyle bağlı olması.. Kendisini çok kez ders esnasında izleme şansım oldu. Çocuklara karşı olan içtenliği, sevgisi, en önemlisi de (bir çok eğitmende olmayan) vicdanı onu herkesten ayırıyor. Ailelere karşı ise her zaman çok anlayışlı, yardımcı olmak için elinden geleni samimiyetle yapar.. Tanıdığım en iyi eğitmen Gözde Merve İlhan'dır. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Ö.E.
17.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106136
Kendisi ile 8 yıl önce tanıştım.İkimizin de meslek hayatının ilk yılları olan dönemde aynı danışmanlık merkezinde çalışmak hem çok eğlenceli hem de çok öğreticiydi. Gözde'nin meslektaşlarından bir adım önde olmasının ilk sebebi, belki de en önemli sebebi, kesinlikle çocuklara olan içten sevgisi diyebilirim. Kimseyle iletişime geçmeyen bazı çocuklarımızın Gözde ile ilk göz temasından sonra garip bir şekilde, sihirli değnek değmişcesine, değişim sürecine girmeye başladığına tanıklık ettim. Kuramsal bilgilerini işine uyarlama konusunda çok yeteneklidir, aynı zamanda yaratıcıdır. Sanat, psikoloji ve özel eğitimi güzel harmanlar, bu da onu farklı kılar. Uyguladığı hiçbir teknik kendisinde eğreti durmaz çünkü hem yetkin hem içtendir. Tüm bu özellikleri yanında, "içindeki çocukla" karşısındaki çocuğa ulaşabilmesi sebebiyle kesinlikle tavsiye edebileceğim bir meslektaşımdır.
     6 Beğeni    
Emin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106135
Merve Hocaya burada teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Torunumu eğitmeye başladığında torunum konuşamıyordu. Tanıştığımızda torunum 30 aylık idi ama 9 aylık bir bebek seviyesindeydi. Onu o noktadan aldı ve yaklaşık 3.5 yılda bugünkü "çok şükür" dediğimiz noktaya getirdi. Torunuma haftada 5 gün her sabah güler yüz ve sabırla yaşına göre gerekli olan eğitimini verdi. Öyle ki; Torunum ondan gördüğü yakınlığa bağlı olarak her sabah uykusundan kalkıp eğitim kurumuna giderken "ona" gidiyorum heyecanını taşıyordu. Merve hocaya tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.
     5 Beğeni    
G.E. Bir
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105996
Sevgili Gözde öğretmenimizle yolumuz ; kızımızın geç kalmış konuşmasından kaynaklı , iletişim sıkıntısının olduğu 2 yaşını geçtiği dönemde , gittiğimiz kreşin yönlendirmesi ile özel bir merkezde kesişti. Haftada iki gün birer saat başladığımız eğitim süresinin daha ikinci dersinde kızımız iki kelimelik cümle kurmuştu ve o zaman sevgili Gözde’ nin doğru kişi olduğunu hissetmiştim. Akabindeki 2 yıl biz O’nun peşini bırakmadık. Şu an kızımız ilkokul 2. sınıfa gidiyor ama biz eğitim hayatımız boyunca her başımız sıkıştığında Gözde öğretmenimize gitmeye devam edeceğiz. Çünkü O’ nu çok seviyoruz:)
     6 Beğeni    
G.D
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105976
Gözde hoca ile yollarımız oğlum 17 aylık iken keşişti. Doktorumuzun çocuğumuzun bireysel özel eğitime ihtiyaç duyduğunu belirtmesi üzerine haftada 5 saat eğitim aldırmaya başladık. Gözde hanımın katkılarıyla kısa sürede oğlumuzdaki farklı davranışları bertaraf etmeye başladık. Bu süre zarfında Gözde hanımın konuya yaklaşımı, eğitim programı ve oğlumuza gösterdiği hassasiyet çok önem arzetmişti ve hastalığı yenmeye yardımcı olmuştu. Kendisine teşekkür ederiz.
     8 Beğeni    
E.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105896
Gözde Hanımla, otizm konusunda hizmet veren bir danışmanlık firmasında çalışıyorken tanıştık. Biz ilgili kurumdan çocuğumuzun tedavisi için hizmet almaktaydık. Gözde Hanım, bizim bu süreçte yoğun çalıştığımız uzmanlardan birisi olmamakla birlikte, zaman zaman çocuğumuzun derslerine katıldı. Diğer taraftan, kendisini, yoğun çalıştığı çocuklarla da gözlemleme şansımız oldu. Gözde Hanımla ilgili öncelikli olarak söyleyeceklerimiz şunlardır: 1- Otizm konusunda oldukça yetkin bir kurumda, çok farklı çocuklarla çalışmış ve bu sayede akademik birikiminin yanısıra önemli bir tecrübe edinmiştir. 2- Her zaman pozitif ve enerji dolu bir insandır. Çocukla çalışmasını müteakip yaptığı geri bildirimlerde, ailelere süreci motive edici ve gerçekçi bir şekilde aktarır. Gerçekçi ve olumlu bir geri bildirim, otizm benzeri süreçlerde özellikle önemlidir. Çünkü ailenin ve eğitmenin birlikte hareket edebilmesi için ailenin, çocuğun durumunu ve neler yapılması gerektiğini bilmesi, ancak olumsuzluğa kapılmaması şarttır. 3- İş dışında da farklı ilgi alanları vardır. Bu sayede zenginleşen dünyası, hem çocuğa sunduğu içeriğin çeşitlenmesine, hem çocuğu değerlendirirken kullanabileceği kriterlerin artmasına, hem de kendi motivasyonunun korunmasına yoğun fayda sağlamaktadır. Yukarıda kısaca özetlemeye çalıştığımız hususlar çerçevesinde Gözde Hanımı tavsiye etmekteyiz.
     8 Beğeni    
S.Y.
2.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105872
Üniversite yıllarını beraber geçirdiğim, bir çok eğitime katıldığım ve uzun yıllar birlikte çalıştığım arkadaşım ve meslektaşımdır Gözde. Mesleğini çok seven ve saygı duyan, kendini geliştiren, güleryüzlü, sevecen, samimi ve içten bir psikologtur. Çocukları çok sever ve onlarla gönülden bir iletişim ve bağ kurar; enerjisini seanslarına cömertçe yansıtır. Yaratıcıdır. Birlikte çalıştığımız yıllar boyunca birçok çocuğun ve ailenin hayatına dokunmuş, onlara yol göstermiştir. Bundan sonraki meslek yaşamında da ihtiyacı olan çocuklara ve ailelerine ışık tutacağına, yollarını aydınlatacağına yürekten inanıyorum.
     7 Beğeni    
Selen ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105850
Gozde hanim ile yaklaşık 3.5 yil once yorunge pisikolojik danismanlik merkezinde kizima otizm tanısı konuldugunda tanistim. Bu 3.5 yil icerisinde kızıma nerdeyse şu an bildiği herşeyi; turkçeyi anlamayi, dinlemeyi,konuşmayi, yemek yemeği, ilk şarkilarini soylemeyi... dunya ile iletişime gecmeyi...Normal insanlarin otizmli bir cocuga birsey ogretebilmesi cok zor..bir nevi annelik yapti benim yerime. Gozde hanim cok tatli , seveven, sıcak ayni zamanda cok profesyoneldir. Yillarca kizimla ilgili bircok konuyu hep ona daniştik, hatta bizim çozemedigimiz sorunlarimizla o ilgilendi, yada nasil bir stateji kuracagimizi öğretti bize. Bize kizimi yeniden kazandirdi. Onu cok seviyoruz.
     5 Beğeni    
Ekin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105843
Gözde hanımla oğlum 4 yaşındayken tanıştık. 1.5 sene kadar oğlumuzla bireysel özel eğitim dersleri yaptılar. Öncesinde de farklı kurumlarla, farklı eğitimcilerle çalışmıştık ama oğlumun akşam eve gelip adını söylediği tek öğretmeni Gözde öğretmenidir :) Otizmli çocuklarla çalışırken ona sadece alması gereken eğitimi vermek değil, bir bağ kurmak da gerekir ama bu gerçekten güçtür. Gözde hanım bu güçlüğü çok güzel bir şekilde kırmıştı. Onunla çalışmak hem çok faydalı hem de çok eğlenceliydi. Devam ettiğimiz kurumdan ayrıldıktan sonra, mesafe olarak uzak olduğumuz için görüşemedik ama iletişimimiz kopmadı. Gerçek bir öğretmen olarak eski öğrencisini unutmadı ve sık sık oğlumuzun durumunu sordu, sevgisini esirgemedi. Çalışmalarını tam gaz devam ettirdiğini ve aynı şevkle işini sürdürdüğünü biliyorum. Gözde hanım çocuğunuzu güvenle emanet edebileceğiniz, çalışmaların karşılığını alabileceğiniz kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir klinik psikologdur.
     7 Beğeni    
Ayşen ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105825
Yörūnge psikolojik danışma merkezinde tanıştım. Kendisini bilgili,samimi ve şefkatli buldum. Atipi otizmli torunumu otizmden kurtardı. Her konuda bize ışık tuttu..yutmayı,konuşmayı,etrafını tanımayı,duygularını...herşeyi öğretti. Kararlı,ne yaptığını ve yapacağını bilen,önünü gören bir uzman. O ne yapacağını,hangi konuda çalışması gerektiğini hepimizden iyi bilir..ona her zaman güvendim..hîç bir eksiğine rastlamadım. Bilgili,samimi,sevecen... Arkadaş canlısı,hiçbirzaman kopmadık..her zaman konuşuruz,danışırız.. Güleryüzlü,samimi... Yanında çalışanlar da ,çalıştığı yer de mükemmeldi..en az sorunla 3.5 yıl beraber olduk ve düzlüğe çıktık..
     7 Beğeni    
Işıl K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105815
Gözde hoca ile yollarımız oğlum 2 yaşındayken A tipik otizm tanısı aldığında kesişti Psikiyatrimizin tavsiyesi üzerine çok tanınan eğitim kurumunda tanıştık oğlumun bireyseline giren terapistlerden birisiydi ; bilgisiyle tecrübesiyle ve herşeyden önemlisi oğluma yaklaşımıyla diğer psikologlardan farklı olduğunu gözlemledim ve özgeçmişini araştırdığımda aldığı ciddi eğitim ve sertifikalarıda görünce ona olan güvenim tam oldu, Kurumdan ayrıldığında Gözde hocamızın peşini bırakmadık ve haftada 4 saat bireysel destek almayada devam ettik Çok şükür 1buçuk yıl süren yoğun çabalarımızla Oğlumun Tanısı 4 ay önce tamamen Kalktı..bundan sonrası içinde doğru rotayı izlemek adına Gözde hocamızdan psikolojik danışmanlık almaya devam ediyoruz emekleri için destekleri için kendisine minnettarım...
     9 Beğeni    

Gözde Merve İLHAN'ın Kitap ve Yayinlari Gözde Merve İLHAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Doğum Sonrası Depresyon
Hürriyet Gazetesi - 10.11.2009
Hamileyiz Biz'' dergisinin Kasım 2009 dosyasında ‘Doğum Sonrası
Depresyon' makalesi yazımı.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Şenlikköy Mahallesi, Yeni Bağlar Sk. No:6, 34144 Bakırköy/İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(544) 642 59 87
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Doğum Tarihi
1987
(33 yaşında)
Doğum Yeri
Bursa
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniversitesi- Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans (2013 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Gözde Merve İLHAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Gözde Merve İLHAN Mesleki Videolar Videoları
-

04:42
Top