2007'den Bugüne 87,372 Tavsiye, 27,073 Uzman ve 19,322 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yasemin MERİÇ
Psikolog - İstanbul
Aile Ve Çift Terapisti, Çocuk Terapisti

Yasemin MERİÇ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

6

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yasemin MERİÇ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

172
(%66.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Yasemin MERİÇ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yasemin MERİÇ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Yasemin MERİÇ'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Yorum Psikoterapi ve Değişim Merkezi
Zeytinoğlu Caddesi Arzu 1 Apt. D.20 Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı Etiler
İstanbul
Telefon 2 :
Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce,
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yasemin MERİÇ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Psikoloji
ÇocukPsikolojisi
Aile ve Çift Terapisi

Yasemin MERİÇ Özgeçmis CV Psk.Yasemin MERİÇ'in Özgeçmişi
İzmir Karşıyaka Şemikler Lisesinden mezun olduktan sonra bursu olarak girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesinde Psikoloji ve Tarih bölümlerinde çift anadal lisans eğitimlerini tamamladı. Ardından Klinik Psikoloji alanında uzmanlığını burslu olarak girdiği İstanbul Doğuş Üniversitesinde bölüm birinciliği ile aldı.

Yüksek Lisans Eğitimi sırasında Obsesif Kompulsif Bozukluğun Tedavisi için Klinisyen Manueli çalışmasını tamamladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Davranış Bilimleri Programını tamamladı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde stajlarını tamamladı.

İngiltere Southampton Mental Hospital'da yetişkin ve çocuklarla çalıştı.

2 yıllık Aile Terapisi ve yine 2 yıllık Gestalt Terapi eğitimlerini aldı. Çocuklara ve Yetişkinlere yönelik uygulanan çeşitli kişilik ve zeka testlerinin uygulanması puanlanması ve yorumlanması yetkinliğini kazandı.
...[Devamı...]

Yasemin MERİÇ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Elif Ezgi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Şubat.2015
TavsiyeNo: 75756
Ben uzun yillar bana ufuk acacak bir psikoterapiste cok ihtiyac duydum. Elbette son derece donanimli terapistler vardi ama benim icin onemli olan bilgisini bilgelige donusturebilmis birisi olmasiydi. İnsani yonu ile donanimini harmanlayabilmis olmasiydi. Cunku anlasildigima emin olmak istiyordum. Asama kaydedecegime inanmak istiyordum. Bana ozel bir yaklasim ve terapi haritasi istiyordum. Kendisini arastirinca, takip edince ve yazilarini okuyunca demek istedigimi anlayacaksiniz. İnanilmaz bir bilgi birikimi ve basari tablosu yanisira hayatin icinde bir profil ile karsilasiyorsunuz. Nitekim 950 km katedip kendisiyle terapi icin istanbula gittim. 7 seans kadar biraraya geldik. Ozetle diyebilirim ki bana icimdeki kuntlasmis sorunlarima dair gercekci, fonksiyonel ve hayatin tam da icinden cozumler sundu daha dogrusu kendi cozum uretebilme kaabiliyetimi kesfetmemi sagladi. Terapi, terapi odasindan cikinca biten degil o an baslayan bir seymis. Kendiniz uzerine dusunmenizi saglayan, kendinize durust olmanizi saglayan, sakatlanmis kuruntularinizla yuzlesmenizi saglayan insanlar yasaminizi degistirmenize vesile olabilir. O gun ve bugun arasindaki (1 yil oldu) davranissal ve dusunsel evrimime bakinca diyorum ki iyi ki ben o yolu kat ettim. İyi ki Yasemin hanim ile gorustum. Buyuk bir ictenlik ve heyecanla kendisini tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Ahu Buldum
13.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68105
Yasemin ile bir arkadaşım sayesinde tanıştım. 8 yıldır tanıyorum onu. Çok yakın arkadaş olduğumuz için tabii ki beni danışanı olarak kabul edemedi ama her konuda bir nevi psikologluk yapar bana. Mesleğinde oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. En önemlisi gizlilik ilkesine gösterdiği özenden dolayı aslında tam olarak her şeyini de bilmiyorum ama klinikte gözlemlediğim kadarıyla ya da tanıdığım danışanları sebebi ile onun işini ne kadar doğru ve iyi yaptığına eminim. En önemli özelliği verdiği güven duygusu. Ne olursa olsun sanki o her şeyi çözer ve bunu bilmek size hep iyi hissettirir. Ailesini ve arkadaşlarını her zaman çok önemser. Oğluyla harika bir ilişkisi var. Çalıştığı ortam ile ilgili diyeceklerim ise; kliniğin oldukça rahat ve hoş bir ortam olduğu. Ben oraya gitmek için sabırsızlanırdım herhalde. Çalışan herkeste bu duyguyu hissedebiliyorsunuz.
     3 Beğeni    
Ozan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54953
Yasemin Meriç Kazdal'ı medya yardımıyla buldum. Kliniğinde tanıştığımda hayatımı değiştirecek insan olduğunu ilk bakışta hissettim. Ağır bir depresyon sürecindeyken psikolojik yardım almak için tanıştım. İnsan ilişkileri ve yanlış düşünce sistemimi düzeltmemde yardımcı oldu. Ölüm ile ilgili düşüncelerimi tamamiyle değiştirmeme yardım etti. Günün her saatinde kendinize söylerken zorlandığınız herşeyi bir telefon uzakta sizi "gerçekten" dinlemek için bekleyen tek terapist olması meslektaşlarının arasındaki farkını en basit yönden belli ediyor. İyi, yardımsever, insan. Her duruma uyabilen gerek yakınlığı gerek güleryüzlülüğü gerekse mesafesini korumasını bilen işini en büyük ciddiyetiyle yapan bir insandır. tam bir ekip çalışması içerisinde yardım isteyen herkese kusursuz bir terapisttir. Herkese kesinlikle tavsiye ederim.
     6 Beğeni    
Ezgi Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Eylül.2009
TavsiyeNo: 26151
yasemin ablayla 2 yıl önce bir yazın okb hastalağım için gittim..onun güler yüzü verdiği tavsiyeler öneriler benim derdimi kendisi yaşar gibi anlatması sorunları azaltmaya başladı.. benim hastalığım inatçı davarandı...yasemin abla çok yardımcı oldu...o düzeltti ben bozdum bazı şeyleri..o harika bir insan...kendisine bayadır gitmiyorum o yüzden hastalığım devam ediyor...benden tavsiye eğer psikologa gitmeye ihtiyacım var diyorsanız bu kesinlikle yasemin hanım olmalıdır.kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiorum...onu çok ama çok seviyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     11 Beğeni    
Charlie .-)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Temmuz.2007
TavsiyeNo: 526
disiplinli, entellektüel, sorumluluk sahibi, yaptığı işi iyi bilen, çok donanımlı ve problemi çözmek adına fedakarlıktan kaçınmayan bir insan... sayın yasemin meriç'i bu kelimeler ile tarif edebilmek mümkündür sanırım. kendisinin benim nazarımdaki yeri çok önemlidir zira hayatımı olumsuz yönde etkileyen bir takım problemlerimi çözmüş, adeta hayata yeniden bağlanmamı sağlamıştır. psikoloğum yasemin hanıma buradan tekrar teşekkürlerimi sunar mesleki hayatındaki hızlı yükselişinin ve başarılarının devamını dilerim.
     29 Beğeni    
Özlem K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Temmuz.2007
TavsiyeNo: 419
Sevgili Psikoloğum Yasemin Meriç ile 9 ay önce internette kendim için psikolog ararken ismine rastlayıp kendisinden ilk randevumu almamla tanıştım. Ve o günden sonra hayatım değişti, bana yaklaşımı, samimiyeti, anlayışlı tavrı, ve bana aşıladığı bakış açısı ile bambaşka bir insan oldum. Beni gerçekten anlayan tek insan oydu, hala da öyle ama ben artık insanların beni "mutlaka anlamaları gerektiklerine" inanmıyorum. Onu tanıma şansı olanlar beni daha iyi anlayacaklardır. Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum.
     21 Beğeni    

Yasemin MERİÇ'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Türk Tarih Vakfı
Atatürkçü Düşünce Derneği
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği
Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yorum Psikoterapi ve Değişim Merkezi
Zeytinoğlu Caddesi Arzu 1 Apt. D.20 Akmerkez Etiler Kapısı Karşısı Etiler
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 351 25 13 - 14
Telefon 2 :
0(533) 551 76 64
İnternet Sitesi
E-Posta
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Psk.Yasemin MERİÇ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce,

Yasemin MERİÇ Mesleki Videolar Videoları
2 Mesleki ve Kişisel Video

03:50
Top