2007'den Bugüne 81,786 Tavsiye, 25,961 Uzman ve 18,161 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Fizyoterapist
İsim

Şahap Alper YILMAZ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Fizyoterapist

[Diğer Fizyoterapistler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

35

[Uzm.Fzt.Şahap Alper YILMAZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Şahap Alper YILMAZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Şahap Alper YILMAZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Şahap Alper YILMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Fzt.Mehmet Ali YILMAZ
Hergeçen gün kendini ve mesleğini geliştirmeye devam eden, hastalarına yakınlığıyla, tedavi sonrası hastalarından aldığı geri dönüşlerle kendisini imr...

Şahap Alper YILMAZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
-Mobilizasyon Teknikleri

-Manipulasyon Teknikleri

-Solunum Rehabilitasyonu

-Dorn Terapi ve Breuss masajı

-Kinezyolojik Bantlama Teknikleri

-Ortopedik Rehabilitasyon

-Nörolojik Rehabilitasyon

-Trigger Point Therapy

-Konnektif Doku Masajı

-Kuru İğneleme

-Graston Tekniği Uygulamaları

Şahap Alper YILMAZ Özgeçmiş CV Uzm.Fzt.Şahap Alper YILMAZ'ın Özgeçmişi
-A.F.O. Osteopati Akademisi
osteopat, Osteopathic Medicine/Osteopathy
2012 – 2017

-Dorn Therapy ve Breuss Masajı
-Dorn Therapist
– 2012

-Kinesiology Bantlama: Fundamentals & Intermediate
– 2012

-Trigger Point Therapy 2013

-CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUĞUN MULTİDİSİPLİNER TEDAVİSİ
2011 – 2012

-Dry Needling ( Kuru İğneleme ) 2013

Şahap Alper YILMAZ Tavsiye Yazıları Şahap Alper YILMAZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Sahure ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.253.6.ZZW

11-03-2019
 TavsiyeNo: 108726
Omurgamda daralma, 4 omurumda bel fıtığı tanısıyla kapalı yöntemle başarılı bir operasyon geçirdim. Ancak fıtığın patlamasıyla ameliyat olma süresi arasında fazla zaman kaybettiğimden felç ve düşük ayak sorunlarım oluştu. Bu problemler için doktorumun tavsiyesiyle fizyoterapist Şahap A. Yılmaz ile tanıştım. Kendisinin özverili, güven veren yöntemleri ile “düzelmez, yürüyemez” gözüyle bakılan ayağım ve bacağım düzeldi. Eskiden olduğu gibi yürüyorum, merdiven inip çıkabiliyorum. Samimiyeti, mesleğine olan sevgisi, randevularına sadıklığı, güler yüzüyle bana hep moral verdi. Kendisine minnettarım, çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun.
     1 Beğeni    

 Mutlu ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.40.254.YD

30-12-2018
 TavsiyeNo: 107566
Geçirdiğim omuz ameliyatı sonrasındaki rehabilitasyon sürecimi Şahap Bey gerçekleştirdi. Aslında zor ve sancılı geçmesini beklediğim bu uzun süreç, Şahap Beyin uzmanlığı, ilgili yaklaşımı ve yüksek iletişim yetkinliği ile beklediğimden çok daha kolay tamamlandı. Tedavim tamamlanalı henüz 10 gün olmasına karşın rahatsızlığıma ilişkin önemli bir şikayetim kalmadı. Önerdiği pratik egzersiz programını da evde kolaylıkla uyguluyorum. İyileşmemdeki katkıları için Şahap Beye teşekkür ediyorum. Şahap Bey gibi uzmanlık alanına hakim ve hasta ilişkilerinde başarılı sağlık uzmanlarımızın her geçen gün daha da artmasını diliyorum.
     Beğenin    

 Hülya K. (Danışan)
 IP: 5.24.73.YWW

05-12-2018
 TavsiyeNo: 107067
Yaklaşık 3 ay önce menüsküs ameliyatı geçirdim. Ameliyat sonrası dizimde kilitlenmeler devam ediyordu ve çok ağrılarım oluyordu. Doktorumun yönlendirmesi sonucu Şahap beyle tanıştım. Hazırladığı programla çok kısa zamanda ayağımdaki şikayetler geçti. Hem hastalara yaklaşımı , güleryüzü hem de uzmanlığıyla çok iyi bir fizyoterapist. Hastalarıyla çok yakından ilgili, tedavim süresince sorduğum tüm sorulara ayrıntılarıyla cevap aldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Haydar Ali KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.196.122.YCL

04-12-2018
 TavsiyeNo: 107055
Şahap Alper bey ile hastanede tedavi süresinde tanıştım. Kendisinin bana olan yaklaşımı ve iletişimi üst seviyedeydi. Hastalığımla ilgili sorduğum sorulara, anlayabileceğim tarzda cevaplar verdi. Yaptığı tedavi sırasında gösterdiği yakınlık kendimi tedavi süresince rahat hissetmemi sağladı. Kullanılan ekipmanların ne işe yaradığı, egzersizler sırasında hangi hareketin neden yapıldığı ve ne faydası olduğunu detayları ile anlattı. Hareketleri daha bilinçli yapınca , hareketleri daha istekli yapmaya başladım.Kendisine çok teşekkür ederim
     Beğenin    

 T.K. (Danışan)
 IP: 178.243.113.YWB

29-11-2018
 TavsiyeNo: 106959
Şahap Bey ile ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatı sonrası tanışma ve çalışma fırsatı buldum. Daha evvel birçok ortopedik ameliyat ve fizik tedavi gördüm ve birçok fizyoterapist ile çalıştım. Yüksek moralin iyileşmeye etkisinin çok fazla olduğunu düşünen bir kişi olarak, Şahap Bey in ben ve diğer hastalara karşı olan destekleyici tavrı ve motivasyon verişinin bir aydan daha kısa sürede iyileşmeme büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca uyguladığı ağrısız teknikler sayesinde fizik tedavi süreciniz eziyetten çok günden güne geliştiğinizi gördüğünüz keyifli bir süreç haline geliyor. Teşekkürler Şahap Bey. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.
     1 Beğeni    

 Faruk A. (Danışan)
 IP: 46.104.35.YL

19-11-2018
 TavsiyeNo: 106768
Diz kapağı kırığı sonucu alçı süresinin uzunluğundan(45 gün) dolayı ayak üstüne basamayacak halde tekerlekli sandalye ile gittim Şahap beyin yanına 30 günde toparlanamaz denilen fizik tedavim kendisinin üstün yardımları sonucunda 10.günde yürüyerek çıktım ve fizik tedavim bitti. Güler yüzü sabırlı oluşu takdire şayan. Dikkat ettim bütün hastalarına bu şekilde moral verecek şekilde yaklaşıyor. Bugüne kadar verdiği destek ve çabaları İçin kendisine çok teşekkür ederim. Allah göstermesin ama bir daha gitmem gerekse tedaviye yine seçimim kesinlikle Şahap bey olur.
     1 Beğeni    

 Uğur DuSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.243.96.YCY

09-11-2018
 TavsiyeNo: 106601
Son 2 ay içinde bel ağrışarım neticesinde Anadolu Sağlık Merkezi ASM den kontrol ve tedavi için giriş yaptım. Prf Dr Semih Akı Bey bel fıtığım olduğu ve bu L5 S1 De yer bulan fıtık İÇİN fizyoterapist işe devam etmem Gerektiğini önerdi. İğne ve ilaç tedavisine ek olarak 10 günlük terapi için De Şahap Alper YILMAZ dan yardım aldım. Son derece güler yüzlü , işini çok iyi yapan bir kişi olup son derece memnun oldum.Ayrıca uygulanan tedavi işe fıtık ağrışarım son buldu. Kendilerine son derece teşekkür ederim.
     1 Beğeni    

 Ecem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.243.111.JZ

11-05-2017
 TavsiyeNo: 96611
Şahap Bey ile fizik tedavi için gittiğim doktor randevusu sonrasında fizik tedavi programı yazılınca tanıştık. 10 seanslık program boyunca ilgisi, bilgisi ve güleryüzü ile tedavimizi sürdürdük. Kendisi güleryüzlü, ilgili ve sıcakkanlı olarak tanımlanabilir. Tedavi aşamasında kontrollü olarak adım adım gitmesi, belli aralıklarda durumumun sorulması da bir hasta olarak memnuniywt vericidir. Sorular karşısındaki samimiyet ve çabası için ayrıca teşekkürler. Tüm Anadolu Sağlık fizyoterapi ekibine de ilgisi ve çabaları için teşekkürler.
     1 Beğeni    

 sibel (Danışan)
 IP: 95.10.230.ZB

10-05-2017
 TavsiyeNo: 96587
sn şahap beyi fizik doktoru semih Site Editörleri Tarafından Kapatıldıı bey tarafından tavsiye üzerine tanımış oldum omzumda Fibromiyalji hastalığı çıkmıştı yoğun bir hasta takibi arasında benimle de başından sonuna kadar sabırla ilgilendiği için kendisine şükranlarımı borçluyum bu kurum hem hastane ve hem doktorları olarak hastalarla çok ilgili bir kurum ben bu kadar ilgi alaka gördüğümü hatırlamıyorum omuz ağrımın başından sonuna kadar benimle ilgilenen şahap beyi tanımış olmak bu sitede okuduğum yorumlardan sonra büyük bir şans emeklerinize sonsuz teşekkürler ve saygılar sn şahap bey.
     1 Beğeni    

 Nurhayat (Danışan)
 IP: 88.253.170.FW

24-12-2016
 TavsiyeNo: 93152
Bir bayan olarak bayanla daha iyi iletişim kurarım diye bayan bir fizyoterapist istiyordum işin açığı, ama hiç de umduğum gibi olmadı; gayet güler yüzlü, samimi, konuşkan karşıladı beni. Sanki daha önceden tanışıyormuşuz gibi... İletişim kuramamazlık diye bir şey söz konusu bile değildi. Memnun kaldım. Bende doğuştan kas gerilmesi var bacaklarımda, kaslarım gerildikçe dizlerim daha da bükülüyor, parmak ucunda yürüyorum. Şahap Bey de tedavisini bu yönde sürdürdü, yani iş yerinde gerilmeye yönelik aletlerle ve de aynı zamanda kendi güç ve kuvveti ile o gerilmeyi en aza indirmeye çalıştı. Memnun kaldım. Tedavinin bitmesine bir seans kaldı, eleştiriler olumlu yönde; dik duruyorsun, daha güzel yürüyorsun diyenler ve sonuç benim mutluluktan gözlerimin dolması oldu... Kendisine çok teşekkür ediyorum. Artık aynaya bakıp daha dik durduğumu görüyorum... Allah kimsenin emeklerini, çabalarını boşa çıkarmasın. Biz bu işe başlarken emeğimizi, çabamızı ortaya koyduk herkes gibi ve sonuç da olumlu; artık daha rahat eğilebiliyorum, topuklarımın üzerinde daha çok dengede kalabiliyorum. Faydası kesinlikle oldu. Bu arada çalışma arkadaşları da kendi gibi arkadaş canlısı, güler yüzlü, konuşkan, samimi insanlar. Çalışma ortamı da gayet güzel; aletleri yeterli. Tavsiye tabi ki ediyorum nasıl etmem, Allah kendisinden razı olsun, iyi ki umduğum gibi olmadı, umduğumdan da fazlası oldu çok şükür... ☺☺
     2 Beğeni    

 Reyhan s (Danışan)
 IP: 188.58.20.ZZZ

23-12-2016
 TavsiyeNo: 93075
Şahap Alper bey ile hastanede tedavi süresinde tanıştım. Kendisinin bana olan yaklaşımı ve iletişimi çok başarılıydı.. Hastalığımla ilgili sorduğum sorulara crvap alabildim ve çözüm konusunda bilgilendirildim.. Yaptığı tedavi sırasında gösterdiği yakınlık kendimi tedavi süresince rahat hissetmemi sağladı. Kullanılan ekipmanarın ne işe yaradısı, ıegzersizler sırasında hangı hareketin neden yapıldığı ve ne faydası olduğunu detayları ile anlattı. Hareketleri daha bilinçli yapınca , hareketleri daha istekli yapmaya başladım.
     2 Beğeni    

 Tugba kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.8.210.ZZF

17-12-2016
 TavsiyeNo: 92912
Fizyoterapist kere fizyoterapist☺ iki hafta oldu tanışalı ama sanki iki yıldır tanıyorum hergun arkadasımı ziyarete gidiyormuş gibi oldum He birde gecmez diye düşündüğüm boyun ve sırt agrılarımdan sayende kurtuldum.Daha once aynı bolgelerden bir ay tedavi gormuş olmama ragmen ilerleme kaydedememiş aksine daha kotu olmuştum tedaviyi nasıl şekillendirmesi gerektiğini çok iyi biliyorsun insanın işini severek yapması bunun tek sebebi olabilir en zor zamanlarımda psikoljik destegin, arkadaslığın, dostluğun için çok ama çok teşekkürler.
     2 Beğeni    

 Fatma ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.253.112.J

09-12-2016
 TavsiyeNo: 92694
Yıllardır dinmeyen sırtımdaki kas ağrılarımdan Şahap Bey sayesinde yalnızca 10 seansta kurulduğuma bende inanamiyorum ama bu gerçek, kendisi inanılmaz bi özveri ile çalışıyor ve hastaların iyileşmesini istediğini görebiliyorsunuz. Asla bir hastanede olduğunuzu hissettirmiyor ve hatta her seansa tüm hastaların heyecanla geldiği çok anlaşılır. Zorlandığınız egzersizleri yaparken bile insanı motive edebiliyor ki kolunu kaldırmayan ben evde şevkle egzersiz yapmaya başladım. Yani kısacası fizyoterapistiniz Şahap bey ise iyileşmemek neredeyse imkansız.
     Beğenin    

 Merve (Danışan)
 IP: 213.74.79.FC

05-12-2016
 TavsiyeNo: 92576
Merhabalar.. Hemen hemen kendisini 20 gün oldu tanıyalı ama kendisi hakkında bilgi sahibi olmama yetişe arttı diyebiliriz. Şahap bey hastalarıyla yakinen ilgilenen tedavi süresi boyunca gerektiği yerde nasıl davranmasını gerektiği gibi bilen ve hastalarıyla en güzel şekilde ilgilenen bir fizyoterapist. İyiki tanımışım iyiki hastası olmuşum iyiki iyiki iyiki 😊 Bir doktorda Güleryüz ve gerektiği gibi samimiyet olmazsa olmazlardandır her ikiside Şahap beyde mevcut. Benim düşünceme göre işini hakkıyla yapan bir fizyoterapist 😉
     1 Beğeni    

 Yaren (Danışan)
 IP: 5.46.197.ZZB

05-12-2016
 TavsiyeNo: 92563
Omuz ve sirt agrilarim icin basvurdugum Sahap Bey'den 10 seanslik terapi sonucu ozellikle uygulamis oldugu mobilizasyon teknikleri ile agrilarimdan kurtulmus oldum.Ayrica ogrendigim sirt ve boyun egzersizleri ile artik sabahlari daha dinc sekilde uyanabiliyorum.yaptigi masajlar ile sirt ve boyun bolgemde bulunan ve ozdeslesmis olan agrilarim yavas yavas yok oldu.Tedavi suresi boyunca gostermis oldugu sabir ,guleryuz ve ozveri icin kendisine cok tesekkur ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 İrfan CaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.100.170.ZZL

04-12-2016
 TavsiyeNo: 92545
Kayadan ayağım kayması sonucu sağ omuzum yerinden çıktı. İnanılmaz bir acı ve korkuyla kolumu o anda kendim taktım. Nasıl olur demeyin korku olursa insan herşeyi yapabiliyor. Tabi bu bir hataydı yapmamam gerekirdi. Daha sonra hastanede muayene sonrası omuz askılığı kullanmam gerektiğine karar verildi. Şahap Bey ile de 30 gün omuz askılığı tedavi sonrası Fizik tedavi süreci için hastanede tanıştım. Omuz hareketlerim ileri derecede kısıtlı durumdaydı açıkçası ümitsizdim. Hastaneye gitmek hiç bu kadar keyif vermemişti canım acısada. Hastalarına bir dost gibi yaklaşması açıkçası çok hoşuma gitti. Şahap bey Biraz cüsseli olmasına rağmen kibar yaklaşımları tedavi için vermiş olduğu çaba sonucu eski sağlığıma kavuştum. Teşekkürlerimle
     1 Beğeni    

 Yasin YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.55.54.JL

05-10-2016
 TavsiyeNo: 90731
Şahap Alper bey ile hastanede tedavi süresinde tanıştım. Kendisinin bana olan yaklaşımı ve iletişimi üst seviyedeydi. Hastalığımla ilgili sorduğum sorulara, anlayabileceğim tarzda cevaplar verdi. Yaptığı tedavi sırasında gösterdiği yakınlık kendimi tedavi süresince rahat hissetmemi sağladı. Kullanılan ekipmanarın ne işe yaradısı, egzersizler sırasında hangı hareketin neden yapıldığı ve ne faydası olduğunu detayları ile anlattı. Hareketleri daha bilinçli yapınca , hareketleri daha istekli yapmaya başladım.
     2 Beğeni    

 Bekir BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 195.235.250.FB

01-09-2016
 TavsiyeNo: 89993
Halı Sahada top oynarken rakip takımın oyuncusunun sağ omuzuma siddetli sarjıyla sağ kol omuzun bağım kopmuştu . Anadolu Sağlık (John Hopkins Türkiye) hastanesinde ameliyat oldum .Bir hafta hastahanede kaldıktan sonra taburcu oldum . Ameliyat sonrası 30-40 Günlük beklemenin ardından Fizyoterapi uygulaması gerekliyordu .Çünkü ; Kolum eski görevini yapmıyordu Fizik tedavi uygulamasında Şahap Bey ile tanıştım ,15 günlük tedavimi Şahap bey yürüttü ,Çok ciddi bir görev aşkıyla ,beni bir yakını ,arkadaşı, aileden bir gibi görüp işini özveriyle ve gerçekten olması gereken adımları uygulayarak kolumu eski haline getirdiği,kolu sağlıklı bir yapıya ulaştırdığı için kendisine buradan çok çok teşekkür ediyorum .İyi ki varsın Şahap Bey ,Seni buradan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum İşin En güzel yanı da Ben Şahap Beyi bir çalışan Kendisi de beni bir hasta olarak görmedi , işini özveriyle severek yaptı beni güle oynaya sağlığıma kavuşturdu . Şahap Bey Görevinde başarıların hep seninle olmasını diliyor tekrar çok çok teşşekkür ediyorum.Yolun açık olsun Şimdi soru cevaplarına gelelim 1-Anadolu Sağlık (John Hopkins Türkiye) hastanesinde 2-mükemmel ötesi hizmet 3-taktik ,uygulama,iş bilinci 4-kendi dalında artılar 5- Bir ifadeyle dürüst insan 6-işini seven -güler yüzlü yapıcı -düzgün insan 7-Çalıştığı yer ve arkadaşları uyumlu buldum
     Beğenin    

 yeliz aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.1.45.YWC

24-08-2016
 TavsiyeNo: 89876
Yaklaşık 8 ay önce 5. kattan düştüm.Ayak bileklerimde,topuklarımda ciddi kırıklar oluştu.Aynı zamanda kuyruk sokumumda ve sırtımda da kırıklar vardı.Şahap Bey ile Anadolu Sağlık Merkezinde tanıştık.Fizik tedavimle 2 ay boyunca kendisi ilgilendi.Yerimden bile kıpırdayamıyorken Şahap Beyin güleryüzü ve uyguladığı tedavi ile ayağa kalkmayı başardım.Hergün aynı özveriyle iyileşmem için elinden gelen herşeyi yaptı.Fizik tedaviye ihtiyacınız varsa Şahap Alper Yılmaz'ı kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Bayram (Danışan)
 IP: 213.74.79.FC

28-06-2016
 TavsiyeNo: 88979
Yaklaşık altı ay önce talihsiz bir iskazasi geçirip ayağımın diz kisminda çeşitli kırıklar meydana geldi bir turlu duzelemedim sakat kalacağım söylen diginde Dünyam başıma yıkıldı takı tavsiye üzerini Şahap beyle tedaviye başlayana kadar. Ne yalan söyliyim yine umudum yoktu Şahap bey hem fizyoterepistim hemde pisikologum oldu çok şükür hem öz güvenimi kazan ama hemde yeniden hayata adımlar atmama vesile oldu. Sahapbey canigonulden tesekkurl ederdim. Benim gibi umutsuzluğa kapılmış herkese şahap beyi tavsiye ederim.
     Beğenin    

 Ertekin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.42.162.ZBC

05-06-2016
 TavsiyeNo: 88424
Şahap beye tedavi olma nedenim diz kapağimda kikirdak kopmasi sonucu ameliyat oldum ve ameliyat sonrası ayaklarimin tam olarak açılıp kapanmamasiydi. Şahap beyle 10 seanslik tedavim sürecinde hem sagligima kavuştum hemde kurduğu diyaloglarla guleryüzlülüğü ve işini özenle ve severek yapmasiyla ve en önemlisi işini profesyonel yöntemlerle iyi yapması sonucu başarılı bir süreç geçirdik. fizyolojik olarak artık düzgün adım atabiliyordum ve psikolojik olarakta endişe etmemem gerektiğini hissettirdi. Teşekkürler şahap bey. Gönül ferahlığiyla tedavi olunacak bir fizyoterapisttir hastalara tedavi görmek isteyenlere güvenle öneririm.
     Beğenin    

 yalçın (Danışan)
 IP: 188.3.55.YC

25-05-2016
 TavsiyeNo: 88193
subat ayı itibari ile sol kalçamdan ayağıma doğru başlayan ilk baslarda hiç önemsemediğim ağrı ,,katlanarak artan bi şekilde nisan ayında nerdeyse bakkala gidemicek hale getirdi adım attıkça sanki kalçamdan ayağıma kadar şiş batırıyolardı ...taki Şahap beyi bulana kadar üç sesanslık terapi ve bana verdiği egzersizler sayesinde an itibarıla mükemmelim ayrıca not olarak belirtim işim dolayısıyla çok vaktim olmadığı için bizzat evime gelip tedavileri uyguladı ..kendisine buradan bir kez daha tesekkür ederim
     1 Beğeni    

 Buket ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 151.135.2.YZ

11-05-2016
 TavsiyeNo: 87848
Belimdeki rahatsızlık nedeni ile Anadolu Sağlik Merkezi Hastanesinin Fizik Tedavi Bölümünde 15 gün süre ile Şahap Alper Yılmaz'dan fizik tedevim için yardim aldim. İlk günden itibaren oldukça güler yüzlü ve pozitif karşılandım. İşine saygi duyan tüm hastaları ile bıkmadan usanmadan güler yüzüyle ilgilenen Şahap beye çok teşekkür ediyorum. Göstermiş olduğu özverisi sayesinde şikayetlerimden kurtuldum. Fizik tedavi olmasi gereken tüm yakinlarima kesinlikle gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğim.
     Beğenin    

 Hatice S.A. (Danışan)
 IP: 94.123.226.ZCY

03-04-2016
 TavsiyeNo: 86981
Özetle : En iyi fizyoterapist ödülü veriliyor olsa - onu kesinlikle Alper Şahap Yılmaz almalı :işini severek ve çok profesyonelce yaptığını hastasına hissettiren, güler yüzü ve yüreklendirici tutumu, sabır ve detaylı gözlemleri ile size özel uyarladigi egzersiz programı ile birleşince mucizeler gerçekleşebiliyor. Kısacası gözünüz kapalı guvenebileceginiz bir fizyoterapist arıyorsanız, Şahap bey size iyi gelecektir. Ben şahsen tesadüf eseri Şahap beyin hastası oldum, fakat bundan sonra fizyoterapi ihtiyacım olursa, özellikle kendisinin benimle ilgilenmesini isterim. Oldukça ağır bir omuz vakası olarak başladığım tedavi sürecinde bana özel farklı uygulamalar ile müthiş yardımcı oldu. Çocukluğumda çıkan bir omuz ile başlayan, kroniklesen omuz dejenerasyonuna, sevgili köpeğimin ani ve sert çekiştirmelerini yarattığı rotator cuff tahribatı ve benim yıllardır süregelen ihmalimin eklenmesi Şahap bey için zorlu bir hasta olmam anlamına geldiğine eminim.Buna rağmen her zaman muhafaza ettiği olumlu ve yapıcı yaklaşımı için kendisine minnettarim. Başka birisi ile ben bu kadar yol katedebilecegimi hiç sanmıyorum. TEŞEKKÜRLER
     2 Beğeni    

 Salih ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.253.113.ZZZ

25-01-2016
 TavsiyeNo: 85246
Geçirdiğim bir kaza neticesinde tedavi gördüğüm Anadolu Sağlık (John Hopkins Türkiye) hastanesinde yoğun bakım ünitesinde bilincim yerine geldikten sonra ki süreçte kas erimesi sonucu yürümekte zorlaniyordum. Şahap kardeşim ile yaptığımız antrenmanlar sonrasinda bostanci sahilinde yaptığım yürüyüşte; saglikli gunlerimdeki kişisel yürüyüş rekorumu kırarak 14 km yürüyebilir hale geldigimi şükrederek gördüm. Bu süreçte gozlemlerimi benim hayatta kalmamı sağlayan doktor ve hemşirelerim ile paylaştığım gibi herkes ile paylaşmak isterim. Tedavi gören hastalara en iyi gelen şey pozitif elektrik yani güler yüz ve candan ilgi Şahap kardeşimde fazlası ile bulunmaktadır. Antrenman programım üzerinde kendisi ile konuşarak mevcut fitness makineleri ile yapılabilecek hareketlere yeni eklemelerde bile bulunduk. Ağır bir kazadan kurtulup fiziksel açıdan bu seviyeye gelmeme olan katkılarından dolayı Şahap kardeşime sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    

 B (Danışan)
 IP: 88.242.30.YF

23-01-2016
 TavsiyeNo: 85221
Kendisiyle Delta Hospital'da tanıştık. Birlikte çalıştığımız fizik tedavi seanslarındaki hassaslığı ve ilgisi nedeniyle yaptığımız seanslar benim için oldukça verimliydi. Olumlu bakış açısı ve motive edici ifadeleri de seansların verimliliğinde etkendi. Özellikle ihtiyaca yönelik yöntemlerle seansı sürdürmesi onun alana ilişkin ilgisinin de bir işaretiydi bana kalırsa. Bu nedenle alanda önemli bir etkisinin olduğunu düşünüyorum. Mesleğinde başarılarının sürekli olması dileğiyle...
     1 Beğeni    

 Ceylan A. (Danışan)
 IP: 85.6.242.ZJ

20-01-2016
 TavsiyeNo: 85109
Şahap Bey babama yaklasik 20 seans kadar fizio terapi uyguladi. Kendisi ile ilk Anadolu Saglik Gebze Hastanesinde tanistik. Hem hastaned ehem de evde uygulamalara devam ettik. Babam 80 yasinda, koah ve kanser hastasi. Sahap Bey sayesinde hastanede yattigi sure icinde kaybettigi kas gucunu, yurume icin gerekli kondisyonu ve ozguveni geri kazandi. Sahap Bey ayrica babama yatirdigi nefes egzersizleri ile babamin koah aicisindan da ilerleme kaydetmesine yardimci oldu. Profesyonel ve titiz yaklasiminin yani sira, samimi, sicak ve hastasina guven veren yaklasimi babami muhthis motive etti, ozguveni artti. Normalde bu tur seanslardan uzak duran babam Sahap Bey'in gelecegi gunleri dort gozle bekler oldu. Kisiligi, hem saygili hem sevecen yaklasimi, teknik açidan donanimi ile 80 yasindaki zor bir hastanin bile üstesinden gelmesi, ilerde cok daha parlak bir karierinin oldugunun net bir göstergesi. Kendisine buradan da tesekkur eder, gelecekte cok basarili bir karierle, babam gibi nice hastalara sifalar getirmesini umarim.
     Beğenin    

 NEJLA ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 213.254.130.WF

15-01-2016
 TavsiyeNo: 85005
2013 yılı Şubat ayında ve eylül ayında çift taraflı kalça çıkığı nedeni ile amleiyat oldum.maalesef ameliyat sonucunda 2 bacak boyunda 2 cm.farkla başbaşa kalmış ve hareket kabiliyetim,kas gücüm 0(sıfır) seviyede iken -fizyoterapistim-Şahap Bey ile tanıştım.Ameliyat sonucumun bana göre hüsran ile bitmiş bir psikoloji halinde, inancım olmamasına rağmen son derece başarılı bir fizik tedavi ile karşılaştım.:-) Aldığım tedavi de bu kadar başarısı Şahap Bey'in profosyonelliğinin dışında hasta psikolojisini çok iyi analiz ediyor olmasından geldi gibi bana...profosyonellik konusu başlı başına benim tedavimde tam not alınması gereken boyutta idi.Zira her iki dizim yıllarca vucudumu kalça çıkığından kaynaklı yük olarak taşımıştı ve aşırı deformasyon vardı,bu halde iken tekrar bir diz ameliyatı olmadan yürüyebilmem de özel bir başarı var zannediyorum.Vazgeçmeye yeltendiğim veya yürümeyeceğime kanaat getirdiğim her agresifliğimde kendisinden sabırla teknik olarak yürüme teknikleri öğrendim.Şu anda sağlıklı insanların bile teknik olarak doğru yürüdüklerini zannetmiyorum.0,5 mm bile ayağımı yukarı kaldıramaz iken gün be gün sabırla bana yaptırdığı egzersizleri ve insanın kas gücünü kullanamaz iken kullanabildiğini görmesi müthiş bir şey...bu ifadelerimi ancak benim gibi bir sıkıntıyı yaşayanın anlayabileceğini biliyorum. Kötü bir operasyonun bana sağladığı en iyi şey;doğru yerde,doğru kişi ve doğru tedavi yani ŞAHAP Bey oldu.Kendisine çok teşekkür ediyorum ve tüm samimiyetimle fizik tedaviye ihtiyacı olan insanlara tavsiye ediyorum. Şahap Bey'e teşekkürüm sadece aldığım mükemmel teknik tedaviden kaynaklı değil,aynı zamanda fizyoterapistliğin dışında iyi bir psikolog edasıyla işini başarmasından kaynaklı...Yazdıklarımı,morali bozuk,inancını yitirmiş ve başaramayacağını zanneden insanların okumasını çok isterim. TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM ŞAHAP BEY....
     1 Beğeni    

 Hakan TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 195.85.255.JB

15-01-2016
 TavsiyeNo: 84985
Şahap beyle yaklaşık 25 seans birlikte terapi yaptık. Kas hastalığım dolayısıyla yapmam gereken fizik tedavi seanslarımı sürekli aksatan birisiyimdir. Ama şahap beyle uzun süreli hiç aksatmadan çalışma fırsatı bulduk. Kendisi hastalarının problemlerini kendi problemi gibi görüp, empati kurarak size maximum faydada bulunmak için elinden gelen herşeyi fazlasıyla yapıyor. Seansları çekici kılan dostluğunun yanında ben bu arkadaşı kafaladım şu hareketlerden yırtarım gibi bir düşünceniz asla olamıyor. Kendisi yaptığı işin ciddiyetinde, hem güleryüzlü hem de işi konusunda ciddi çalışması sayesinde size mutlaka doğru şekilde yardımcı oluyor. 9 aydır geçmeyen bel ağrımın bile, ne yaptı yaptı geçmesini sağladı. Bazı insanların parayla pulla maddiyatla karşılığı ödenmez. Şahap bey öyledir... Güçlü fizik yapısıyla en zorlu hastalarda, en zor hareketlerde bile çok yardımcı oluyor. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim...
     2 Beğeni    

 Samira KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.252.166.WZ

24-10-2015
 TavsiyeNo: 82485
Şubat 2015 de işyerinde merdivenlerden düşmem sonucu omzum çıktı. Daha sonra yapılan analizler sonrasında artroskopik bankart ameliyatı geçirdim. Ameliyat yapılan hastanede 2 defa 10 seanslık fizik tedavi gördüm. Ancak belirgin bir iyileşme olmadı, kolumdaki hareketlerde çok büyük kısıtlamalar vardı Anestezi altında omuz kol hareketlerini yapıp yapamadığıma dair bir ameliyat geçirdim. Doktorum mekanik olarak tüm hareketleri yapabileceğimi belirtti. Ancak o ana kadar aldığım fizik tedavinin de pek bir yararı olmamıştı. Kolumu aşağı seviyeden yukarıya 30 dereceden fazla kaldıramıyordum, omzumla beraber skapula kemiği de beraber hareket ediyordu. Bu en büyük problemimdi.Daha sonra daha iyi fizik tedavi alabileceğim hastane arayışına gittim. Bu arayışlarım sonucu Fizyoterapist Şahap Alper Yılmaz ile tanıştım.Doktorun belirlediği programa ilave olarak kendi deneyimlerini ve tekniğini de ekleyerek en büyük problemimi de çözmüş olup çok kısa bir zaman diliminde arzu ettiğim tüm hareketleri yapmamda bana yardımcı oldu. Bana bu zorlu yolculukta arkadaşlık yapan Şahap Alper Yılmaz beye sonsuz teşekkür ediyorum ve kesinikle sizin de ondan hizmet almanızı tavsiye ediyorum
     2 Beğeni    

 Yasar sSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.47.150.ZJD

14-03-2013
 TavsiyeNo: 58934
Ahh sahap bey ah az mı zaman gecirdik.boyle basladım cunku doktorum degıl arkadasım oldu hatta dostum.haziran 2013 de iş kazası tanısmamıza vesile oldu parmagım koptu.ıyı bir fizik tedaviye ihtiyacım vardı.Sahap beyı tanıyınca Ve bana uygulayacagı rehabilitasyonla ilgili bilgi vermeye baslayınca tamam dedim başladık, o kadar sıkıntılı dönemimde olmama ragmen bana bunu hiç hissettirmeden tedavime devam ettik.Sıkıntılı gecen fizik tedaviler benim için öyle değildi.tedavim bitti ve ben kendimi cok iyi hissediyordum.İşe başladım.bana bu zorlu yolculukta arkadaslık yapan doktorum fizyoterapist sayın sahap alper yılmaz beye cok teşekkür ediyorum ve kesinlikle sizinde ondan hizmet almanızı tavsiye ediyorum.sahap bey'ede hayatında buyuk basarılar diliyorum.
     4 Beğeni    

 Gülnur GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.237.186.YZC

01-03-2013
 TavsiyeNo: 58475
Cerebral Palsy'e bağlı ortopedik engelliyim. Yaşam kalitemi artırmak için, yaklaşık 7 yıldır düzenli fizik tedavi görüyorum. Fakat, son 2-3 yıldır bir durağanlık yaşıyordum, bu da bende yılgınlığa sebep olmuştu. Taa ki,tavsiye üzerine gittiğim Delta Hospital Fizyoterapisti, Şahap Alper Yılmaz'la çalışmaya başlayana kadar.. Her şey o kadar hızlı gelişti ki, sevincimi anlatamam! İki ay gibi kısa bir zamanda, koltuk değnekleriyle yürüme alıştırmalarına başladım. Allah'ın izniyle ileriye dönük çalışmalarımda yaşam kalitemin artacağından hiç şüphem yok. Şahap bey'in güler yüzü, içtenliği, alanındaki uzmanlığı, hümanist ve sevgi dolu oluşu, size güven ve emin ellerde olduğunuz hissiyatını veriyor, bu da çalışmalarınızı olumlu yönde etkiliyor. Biliyorum ki, rahatsızlığımla ilgili her şeyi kendisine sorabilir, yeni gelişmeleri öğrenebilirim. Ben, Allah'ın bazı özel insanları yeryüzüne kanatsız melek olarak gönderdiğine inananlardanım; Şahap bey'de bir kanatsız melek ve kendisi benim şimdiye kadar tanıdığım beşinci meleğim.. Kendimi çok şanslı hissediyorum... ŞAHAP ALPER YILMAZ İyi ki, varsınız! İyi ki, sizi tanıdım! Sonsuz teşekkürlerimle...
     7 Beğeni    

 mehmet ali yılmaz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.225.241.YC

08-02-2013
 TavsiyeNo: 57866
İşini multidisipliner bir yaklaşım ve hassasiyetle sürdürmeye devam eden,mesleği ile ilgili gelişmeleri heran takip eden,üniversite eğitimi sonrası uluslararası geçerliliği olan 5 yıllık osteopati eğitiminin yanı sıra bantlama,kuru iğneleme ve aldığı birçok eğitim,katıldığı kongre,seminerlerle hastalarına verdiği kaliteli hizmetin ve memnuniyetin tanığı olarak kardeşim Şahap Alper Yılmaz'a meslek hayatında başarılar diliyorum.Fzt. Mehmet Ali Yılmaz
     6 Beğeni    

 EZGİ (Danışan)
 IP: 78.171.161.YY

13-12-2012
 TavsiyeNo: 56220
Merhaba, ben milyonda bir görülen(Friedreich ataxia)rahatsızlığına yakalandım.9 yaşımda ortaya çıkan ve günlerce uğraşıldıktan sonra teşhisi kondu.Yavaş yavaş ilerleyen hastalığımın çaresi olmadığını ancak fizik tedaviyle bu ilerlemeyi durdurabileceğimi birkaç doktor söyledi.Şu an 22 yaşındayım ve 5-6 senedir özel rehabilitasyon merkezlerinde fizik tedavi aldım.Değişik rehabilitasyon merkezlerinde fizik tedavi aldım çünkü hiç birinden memnun kalmadım.En son Site Editörleri Tarafından Kapatıldı daydım memnundun çünkü durmuştu hastalığım yada ben öyle farkındaydım.Burası devredilince fizyoterapistlerde değişince çıktım.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı gittim ve orası bana Site Editörleri Tarafından Kapatıldı hastanesini önerdi.Çok teşekkür ederim iyi ki önermiş çok memnunum.Fizyoterapist ŞAHAP ALPER YILMAZ'la mücadelemizde pozitif sonuçlar alıyoruz.Hakkını veriyor gerçekten fizyoterapistimi şiddetle öneriyorum herkeze.Hastalığımı sadece durdurmadık gerilettikte.Destekle yürüyodum yoruluyodum çabuk,artık hala destekle yürüyorum ama yükümü vermiyorum ve yorulmuyorum çabuk.Dahada gerileyeceğinden şüphem yok. ŞAHAP beye sonsuz teşekkürler...
     1 Beğeni    

 selda nSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.54.125.FD

01-12-2012
 TavsiyeNo: 55895
şahap beyle 2 ay önce tanıştım önce eşim mehmet namlıyı tedavi ediyordu eşim eve geldiğinde delta hastanesindeki fizik tedavi hizmetindendn yani şahap beyden söz etti gözler ışıl ışıldı sebebimi bizim yürüme engelli 16 yaşında bir oğlumuz var bir çok yerden fizik tedavi aldık uzun bir zamandırda umudumuz bitmişti artık fizyo terapiyi bırakmıştık eşim şahap beyden çok etkilenmişti çünki oda kısa sürede gördüğü tedaviden sonuç aldı ..Sonra şahap beyle batuhanı tanıştırdık tedavie başladılar vee sonuçmu batuhan 2 ay içinde ayakta durmaya başladı ve şahap bey her zamanki gibi o insancıl güzel yüreğinin iyliğiyüzüne yansımış bizim gibi anne babaları anlayan ve destekleyen tavrıyla inşallah allahın izniyle batuhanı yürütücez deyip bizim yüreğimizide aydınlattı.ŞAHAP BEY sadece batuhana fizik tedavi yapmıyor ona arkadaş gibi davranıyor bana batuhana evde nasıl fizik yaptıracağımı öğretip ödev veriyor bu hareketlaeri yapın diye motive ediyor .TEŞEKKÜRLER ŞAHAP BEY benim oğlumun eşimin umut ışığı olduğunuz için alalh daima yolunuzu açık etsin dilerim daha nicelerine şifa olursunuz ...:) selda namlı (batuhan nSite Editörleri Tarafından Kapatıldı annesi)
     8 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Anadolu Sağlık Merkezi
Gebze
Kocaeli

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(531) 468 62 38
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilim Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2012
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Beykent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Şahap Alper YILMAZ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Şahap Alper YILMAZ Mesleki Videolar Videoları
-11:42
Top