2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Fatih ÇABUK
Özel Eğitim Uzmanı - İstanbul

Fatih ÇABUK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Fatih ÇABUK Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(%50.0 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Fatih ÇABUK'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatih ÇABUK'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Dnş.Özkan KENARLI
Özkan Kenarlı kendi alanında bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, akademisyen ve danışman kimliğiyle danışanlarına hizmet aldığı konularda ciddi ...

 
Fatih ÇABUK'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Çadem Psikoloji - Araştırma
Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. No:50 Kat:5 Daire : 15 Bakırköy
İstanbul
Adres 2:
Çadem Psikoloji Araştırma
Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. No:50 Kat:5 Daire : 15 Bakırköy
İstanbul
Adres 3:
Çadem Psikoloji Araştırma
İstasyon Mah. Şehit Erdal Çınar Sok. No:1 Halkalı
İstanbul
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Yeri : Ankara
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği (2006 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Fatih ÇABUK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
UYUM VE DAVRANIŞ TERAPİLERİ
ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİ
DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU
ÖZGÜL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ
ERKEN ÇOCUKLUK ÖZEL EĞİTİMİ
OTİZM
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ
AİLE YAŞAM KALİTESİ
EV OKUL DESTEK PROGRAMI
GÖLGE ABLA VE STAJYER EĞİTİMLERİ

ÖZGEÇMİŞ:

*ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖZEL EĞİTİM BÖLÜMÜ 2006
*ARTI KALİTE ÖZEL EĞİTİM VE REH. MER. 2006 -2007 ANKARA
*ÖZEL CİZRE DENİZ ÖZEL Eğt. ve REH. MER. 2007 - 2012
*ELİT GENÇLER KOLEJİ Özel Eğt Böl. Baş. 2012 - 2014 İSTANBUL
*ÇADEM PSİKOLOJİ YÖNETİCİ 2013- Halen İSTANBUL

-Üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık Bölümlerinde Özel Eğitim ile ilgili ders vermektedir

Fatih ÇABUK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Nazilla ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68299
Fatih beyi, çocuğumun gittiği kreşteki psikolog aracılığı ile tanıştım. Tanıştıktan sonra seanslara başlandı. Çocuğumda dikkat ve konuşma problemi vardı. En fazla 10 kelime söylüyor, beni hiç bir şekilde dinleyip yerine oturmuyordu. Şimdi çocuğum 10 kelime değil bir çok kelime söylüyor ve iletişimi daha kuvvetli. Dikkat problemi eskine bakarak daha iyi. Fatih bey pozitif enerjisiyle çocuğuma olumlu enerjisini veren , güler yüzlü, işinde profesyonel birisidir. Herkese tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Merve Havaoğlu
12.Mart.2014
TavsiyeNo: 67138
Fatih Hocam ile stajer olarak çalışmaya başladığım yerde tanıştım. Alanında ne kadar uzman olduğunu, çocuklarla içten çalışmalarına, sistemli çalışmalarına ve işini severek yaptığına tanık oldum. Tecrübeleriyle herkesin gönlünü fethetmiş, herkese yardımı dokunmuş, başarılı bir Özel Eğitim Uzmanıdır. Hayatımda önemli bir yeri olan, benim eğitimim için elinden geleni yapmaya devam eden bir kişidir. En önemlisi başvurulacak Profesyonel bir insandır..
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     8 Beğeni    
Cengiz Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mart.2014
TavsiyeNo: 67132
6 yaşındaki oğlumuza dikkat eksikliği ve hiperaktivite teşhisi kondu. Anasınıfı öğretmenide ilkokul birinci sınıfa gidemeyeceği yönünde rapor yazmıştı. Çocuğumuzun sıkıntıları belliydi ama hemen ilaca başvurmak istemedik. Öncelikle eğitim konusunda profesyonel destek almaya karar verdik. Çocuğumuza Çadem psikolojide değerlendirme testleri yaptıktan sonra Fatih Çabuk Hoca ile çalışmaya karar verdik. Daha Önce çadem psikolojide Fatih hoca ile çalışmış ve son derece memnun kalmış olan arkadaşlarımızın tavsiyesiyle Hocamızı tercih ettik. Çocuğumuzu Fatih Hocanın önerisiyle Normal ilköğretim 1. sınıfa kaydettik. Okulla aynı anda özel eğitime de başladık. Yaklaşık 6 ay oldu özel eğitim alalı. İnanılması güç gelebilir ama yakın çevremiz bu değişmenin, ilerlemenin en büyük tanığı. "sihirli bir el değmiş gibi" diyorlar. Çocuğumuz akranlarıyla aynı zamanda okumaya geçti. sınıfta kurallara riayet ediyor. Çok güzel yazı yazıyor. Yaşıtlarından geri kalmadı. Oysa önümüze karanlık bir tablo koymuşlardı. Korkularımız boşa çıktı. Fatih hoca her verdiği kararın arkasında duran ve ne kadar haklı olduğunuda sonuçlarıyla gösteren bir eğitimci. Biz kendisiyle çalıştığımız için çok şanslıyız. Çocuğumuzu bize yeniden kazandırdı. Kendimde bir öğretim kurumunda okul müdürüyüm. Eğitimci bir baba olarak şunu öneririm; Çocuğunuz ilaç tedavisi alıyor olsa dahi Özel eğitim olmazsa olmazıdır bu işin. İyi bir özel eğitimciyle muhteşem sonuçlar alıyorsunuz. Fatih Çabuk Hoca Alanında abartısız belirtmeliyim ki uzman. Yaşadık gördük. kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu alanda bir uzman sorarsanız kesinlikle Fatih Çabuk derim. Kuşkusuz.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Okul Müdürü olduğu Site editörlerimizce doğrulanmıştır.
     4 Beğeni    
Fatma Uşan
8.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63892
Fatih Hoca meslektaşımdır. Kendisi ile yeni tanıştım ama çalıştığı çocuklardan ve sohbetlerimizden sebep işini profesyonel yaptığına eminim. Özel eğitimde ilk donanım bunlar olmalı denilsede, sadece sevgi, şefkat, sabır yetmez. Yaratıcı olmak gerekir, dışardan bir yetişkine yakıştırılmayacak şekilde deli dolu olmak gerekir ihtiyaca göre, sınırı yoktur bu işin. Fatih Hocam bütün bu donanımlara sahip, çocuğun ihtiyaçlarını doğru belirleyen ve aileyi de işe katarak, sistemli çalışan ve mutlaka sonuç alacağınız bir uzmandır.
     3 Beğeni    
İbrahim ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63292
4 Yaşında otizm tanısı almış yiğenim şuanda 11 yaşında.Davranış problemleri,dürtüsellik ve takıntılıarı son zamanlarda artmaya başlamıştı. Özellikle anne ve babasına vurması, okuldaki arkadaşlarına zarar vermesi ilerlemesi yolunda ciddi bir problem oluşturmaktayd. Birçok psikolog ve psikiyatriste gitmemiz de saldırganlığına çözüm getirmedi. İlaç dozlarının arttırılması da bizim için sadece geçici çözümler oldu.Doğru ilacı da birtürlü bulamamıştık. Davranış problemlerini azaltmak adına rehabilitasyon merkezinin yanı sıra ayrıca bir özel eğitimciyle çalışmaya karar verdik. Bir arkadaşımız bize Cadem Psikoloji'den Fatih ÇABUK hocayı önerdi. Daha önce özel eğitim merkezinde kendisinden hizmet aldığını ve çok memnun kaldığını söyledi. Bu referansla Fatih hocayla tanıştık. Daha ilk etapta bize güven verdi. Sorunları analiz etmesi ve doğru izahı bize doğru yolda olduğumuzu düşündürdü. Kendisiyle çalışmaya başladıktan 2 ay sonra bile 6 aylık bir yol aldık diyebilirim. Halen kendisiyle çalışmaya devam ediyoruz. Şuanda birçok davranış problemleri kontrol altına alındı bile; çocuğumuz Fatih hocayla çalışırken daha dikkatli ve istekli. Bize verdiği tavsiyelerle de evdeki kontrolü sağlamaya başladık. Kendisi ne yaptığını çok iyi bilen bir eğitimci. İstikrarlı tutumu mutlaka size olumlu dönüyor. Çocuğumuzla birlikte ilk kez bir soluk alma fırsatı bulduk. Bu aldığımız eğitim okulumuza da yansıdı. Öğretmenlerimiz de bu ilerleme karşısında şaşırdı. Şuan için çok güzel sonuçlar alıyoruz. Fatih hoca ve Cadem Psikoloji ailemiz gibi oldular. İşini iyi yapan profesyonel bir ekip var. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Yardım almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Mahmut
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62828
Fatih hocayla ozel bir merkezde calisma imkani bulduk.11yasindaki otizmli oglumuza cok dogru bir yol haritasi koydu.yapilan calismalar sonucu ciddi verim almaya basladik.evdede yapilmasi gereken konularda bizden destegini esirgemedi. kendisinin bize onerileriyle cocugumuzda bizde cocugumuz uzerinde kontrulu kurabildik.evdeki uyumu daha iyi.ozu sozu bir hacamiza tesekkur ediyoruz. Alaninda gercekten uzman .otizmle yenitanisan ailelere ozellikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Serkan
9.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62793
şuan zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak fatih çabuk hocamla aynı iş yerinde çalışmaktayım. iş hayatıma fatih hocayla başladım ve hala onu örnek alarak çalışmaya devam ediyorum. çocuklara olan yaklaşımı, yaptığı çalışmalarda aldığı olumlu geri dönütler, meslektaşları ve velileri ile olan iletişimi çok iyi düzeyde olan bir uzman. 10 yıldır özel eğitim işine aralıksız olarak devam etmesi ve bine yakın vakayı değerlendirmiş ve takip etmiş olması onu çocuğu tanımada ve çocukla çalışırken uygulayacağı yöntemi seçmede tam anlamıyla bir uzman haline getirmiş durumda. kendisiyle çalışıp da memnun olmayan veliye hiç rastlamadım. hatta engelli çocuğa sahip olan ve kapı kapı dolaşmaktan yorulmuş velilerle karşılaştığımda hepsinin tekrardan özel eğitime olan inancını kazandıran biri. gerek veli olarak gerek meslektaş olarak gerekse özel eğitim öğrencisi olarak fatih çabuk hocayla çalışmak bir ayrıcalıktır.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
Erkan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62763
12 yaşında otizimli oğlumuzun davranış problemlerinin yanısıra dikkat ve odaklanma sorunu vardı. Devam etmekte olduğu oçem'de uyumsuz davranışları nedeni ile grup terepisinden çekilip bireysel terapiye alındı. Evde de ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Böyle bir dönemde tanıştık fatih ÇABUK beyle. oğlumuz çok kısa bir sürede kendisinden komut almaya başladı. akademik becerilerini ortaya çıkardı. Fatih bey eğitim sürecine bizleride dahil etti. Kendi rutinimizden bizide kurtarıp, bakış açımızı değiştirdi.Meğer ne çok yanlışımız varmış. Oğlumuza çok şey kazandırdı. Bizlerede tabiki. İyiki çalışma imkanı bulmuşuz. Üç kelimeyle özetlersek; DUYARLI,DÜRÜST,PROFESYONEL. Fatih beyle çalışmak otizmli bir çocuğa verilmiş şanstır. kesinlikle tavsiye ederim.
     6 Beğeni    
Sevim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62657
13 yaşındaki otizimli oğlumla 3 yaşında özel eğitime başladık. a tipik otizm olmasına rağmen ilerleyeceğimiz yerde geriye saydık.Özel eğitimi artık ciddiye almamaya başladık.Çünkü yaşam kalitemiz gittikçe kötüleşmeye başladı.Tam umudumuzu kaybetmeye başladığımızda fatih ÇABUK hocamızla tanıştık. Öncelikle oğlumuzu çok iyi analiz etti. eksiklerin neler olduğunu saptadı. Bizi evde en çok zorlayan davranışların neler olduğunu ve kendisinden beklentimizin ne yönde olduğunu sordu. kendisiyle çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra oğlumuzun davranışlarında ciddi düzelmeler oldu. Bekleme süresi arttı. öfke nöbetleri azaldı.algılamasında özellikle çok iyi sonuçlar aldık. Hep inandığım birşeyi söylüyorum "eğitimin sonucunda eve yansıyan ne" İlk kez Fatih hocamızla beraber eve çok şeyler yansıdı. Yıllar önce rastlasaydık hayatımızda çok şey değişirdi mutlaka. Herkese çok inanarak tavsiye edebilirim.
     8 Beğeni    

Fatih ÇABUK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatih ÇABUK'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Özkan KENARLI
Uzm.Psk.Dnş.Özkan KENARLI
Özkan Kenarlı kendi alanında bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, akademisyen ve danışman kimliğiyle danışanlarına hizmet aldığı konularda ciddi ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Çadem Psikoloji - Araştırma
Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. No:50 Kat:5 Daire : 15 Bakırköy
İstanbul
Adres 2:
Çadem Psikoloji Araştırma
Zeytinlik Mah. Fişekhane Cad. No:50 Kat:5 Daire : 15 Bakırköy
İstanbul
Adres 3:
Çadem Psikoloji Araştırma
İstasyon Mah. Şehit Erdal Çınar Sok. No:1 Halkalı
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 570 06 07
Telefon 2 :
0(531) 994 83 07
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
2006
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Fatih ÇABUK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Fatih ÇABUK Mesleki Videolar Videoları
-

04:41
Top