Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Elda Ayşe TATLI
Uzman Pedagog - İstanbul
Pedagog, Aile Danışmanı, Oyun Terapisti

Elda Ayşe TATLI Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 8 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Pedagog
İsim

Elda Ayşe TATLI

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Pedagog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Pdg.Uzm.Elda Ayşe TATLI isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elda Ayşe TATLI Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

9
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Ayşin Eda KARAKOÇ FotoğrafUzm.Psk.Ayşin Eda KARAKOÇ
Merhabalar, Ayşin Eda Hanım'ı kurucusu olduğu Brain Danışmanlık Merkezi'nde tanıdım. Kendisi alanında kendini sürekli geliştirmeye çalışan azimli ve...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Herkese Kucak Dolusu Selamlar, Oyun, çocuğun dış dünyaya açılmasını sağlayan bir penceredir. Çocuğun iç dünyasındaki yaşattığı tüm duygu, düşünce ve hayalleri en iyi oyun yoluyla dış dünyaya yansıtır. Bir pedagogun görevi, kendisini yetişkinler gibi ifade edemeyen bir çocuğun dünyasını, oyun terapisi, sanat terapisi gibi yöntemlerle analiz etmektir. Aynı zamanda anne ve babanın empati odaklı iletişim becerilerini destekleyerek, yaşanan sorunun giderilmesine katkıda bulunmaktır.

Elda Ayşe TATLI Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çalışma Alanları

Çocukların Sosyal, Duygusal ve Zihinsel Gelişim Takibi

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Özel Öğrenme Güçlüğü

Alt Islatma (Enüresiz)

Kaka Kaçırma (Enkopresiz)

Kaygı ve Korku Bozuklukları

Davranım Bozuklukları

Tırnak Yeme

Öfke Kontrol Bozukluğu

Kardeş Kışkançlığı


Uyguladığı Testler

Görsel Algı Testleri
Frostig, Bunton, Benton

Dikkat Testleri
Moxo, Frankfurter, Burdon, D2

Gelişim Testleri
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Peabody İfade Edici Dil Testi, Goodnough Zihinsel Gelişim Testi

Zeka Testleri
Wisc-r, Porteus, Catell

Projektif Testler
Luissa Duss Psikoanalitik Öykü Testi, Goodenough-Hariss Bir İnsan Çiz testi

Elda Ayşe TATLI'in Makaleleri Elda Ayşe TATLI Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
8 Makale
2 Yazı ve Döküman

Elda Ayşe TATLI Tavsiye Yazıları Elda Ayşe TATLI için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

 DUYGU G. (Danışan)
 IP: 176.55.33.ZZC

11-03-2017
 TavsiyeNo: 95188
Ergenliğin ve teog sınavının verdiği sıkıntılar üzerine annemle beraber internetten pedagog arayışına girdik.Kısa bir araştırma sonucu Elda Hanım'la görüşmeye karar verdik.İlk terapi deneyimimdi.Elda Hanım'ı o kadar çok sevmiştim ki cuma günlerini sadece tatil için değil onunla görüşmek için de bekler oldum.Saçlarımı koparıp yeme,kendi kendime kızma gibi davranışlarım vardı arkadaşlarım ve ailemle sürekli kavga ediyordum.Başım sürekli ağrıyor stresten midem bulanıyordu. Çok değil kısa bir süre içinde(5-6 seans bu da 1.5 aya denk geliyor) rahatlamaya başladım mide bulantılatım baş ağrılarım yok denecek kadar azaldı ailemle iletişimim güçlendi bu arada ben onlara onlarda bana nasıl davranması gerektiğini öğrendi.Teog için kaygılarım azaldı böylece daha rahat ve verimli çalışmaya başladım.Bu zor süreçte bana yardımcı olan Elda Hanım'a teşekkür ediyorum. Terapi bittikten sonra bile beni hiç yalnız bırakmadı hep bir Elda Ablam olduğunu bildim.
     4 Beğeni    

 T. (Danışan)
 IP: 176.55.118.ZYZ

12-03-2017
 TavsiyeNo: 95193
Elda Hanımla üniversite hazırlik döneminde gittiğim bir dershanede tanışma fırsatım oldu. Kendisi üniversite sınavına giren ögrencilere sınav kaygısı konusunda danışmanlık hizmeti veriyordu. Üniversite sınavına hazırlanırken ben de bir takım kaygılar yaşamaya başlamıştım. Kendisi hem sınav kaygımı hem de diğer kişisel sorunlarımı aşmamda bana oldukça yardımcı oldu. Elda Hanım'dan aldığım destek sayesinde hissettiğim kaygı ve diğer olumsuz duygularımla daha iyi baş etmeye başladım. Kendisi çok cana yakın ve samimidir. Her anlatılanı içtenlikle dinler. Güleryüzlü ve hoşgörülüdür. Ben Elda Hanımı hep güleryüzlü olmasıyla hatırlarım. Dinlemeyi sever, sonuna kadar dinler ve elinden geleni yapar. Destek almak isteyen kişilere gönül rahatligiyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 H. D. (Danışan)
 IP: 94.122.110.WY

25-05-2017
 TavsiyeNo: 96935
İnternetten oğlum için bir pedagog arayışı içindeydim ve Elda hanımla tanıştım. Kendisine 6 yaşındaki oğlum ile yaşadığım bir takım zorluklardan dolayı başvurdum. Oğlum okulda içine kapanık davranışlar gösteriyordu ve okulda yapılan çalışmalarda çoğunlukla sınıfın gerisinde kalabiliyordu. Elda Hanım bir takım testler uyguladı ve çocuğum ile onun iç dünyasını anlamaya yönelik bir takım çalışmalar yaptı. Kendisi çocuğum ve anne baba olarak bizim ebeveyn tutumlarımızla alakalı olarak çok doğru tespitlerde bulundu. Çocuğumuzu ve kendimizi daha iyi tanımamızı sağladı. Çocuğumu yeterince motive edemediğimi ve sosyal ortamlardaki yeni durumlarla yeterince baş edemeyeceğini düşünüyordum. Elda Hanım öncelikle çocuğumuza inanmamızı ve ona güvenmemizi sağladı. Elda Hanım sayesinde aslında oğlumun zeki bir çocuk olduğunu, gayret ve etkili bir eğitimle başarıya ulaşabileceğinin farkına vardık. Ayrıca Elda Hanım'ın bize verdiği tavsiyeler sayesinde oğlumuza daha bilinçli birer anne ve baba olmaya başladık. Biz değiştikçe oğlumuzda değişmeye başladı. Okulda ve evde kendini daha iyi ifade etmeye ve cesaretli davranmaya başladı. Kendisi her ihtiyacımız olduğunda bizimle telefon üzerinden de iletişime geçti. Anlayışı ve güler yüzüyle kendisini çok sevdik. Kendisine bize verdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz.
     2 Beğeni    

 n. (Danışan)
 IP: 78.190.99.ZYC

31-05-2017
 TavsiyeNo: 97044
Oğlum 12 yaşında ve ders çalışmak istemiyordu, spora çok ilgiliydi ve derslerini oldukça ihmal ediyordu. Bu durum aile hayatımızda git gide huzursuzluğa yol açmıştı. Ev ortamında oğlum artık bizi görmezsen gelmeye başlamıştı, eve gelince kendini odasına kapatıyor, bizimle hiç iletişim kurmuyordu. Artık oğlumuza ulaşamıyorduk. Bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine Elda hanımdan profesyonel destek almaya karar verdik. Kendisiyle yaptığımız görüşmeler sayesinde aslında ne kadar çok doğru bildiğimiz yanlışlar olduğunu gördük. Oğlumuzu yeterince anlamadığımızı ve ona karşı oldukça eleştirel olduğumuzu fark ettik. Biz onunla daha doğru şekile iletişim kurmaya başladıkça, o da bize karşı değişmeye başladı. Ayrıca Elda hanım oğlumuzun spora olan ilgisini azaltmak yerine onu daha fazla desteklemek noktasında da bakış açımızı değiştirdi. Artık oğlumuzun spora olan ilgisi bizi mutlu etmeye başladı. Onun spora olan ilgisini elimizden geldiğin anne baba olarak destekliyoruz. Elda hanım oğlumuzu bir birey olarak algılamamız noktasında hayatımızı değiştirdi. Kendisini destek almayan isteyen tüm anne ve babalara tüm içtenlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Leyla Polat (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.1.249.YFC

02-06-2017
 TavsiyeNo: 97083
Merhabalar, ben İstanbul da adliyede psikolog olarak çalışmaktayım. Elda Hanım' la ortak etkinlik gruplarında tanışıp, mesleki olarak konuşma imkanı buldum. Kendisi alanında meraklı ve iyi eğitim almış birisi. Ayrıca çocukları ilk görüşte sarıp sarmalayacak, ortama ve kendisine alıştıracak bir gülümsemeye sahip. Bzenim adliyede yaptığım iş çocukları adli sistem içerisinde bir kereye mahsus olarak görmekten ibaret. Dolayısıyla insanlar sürekli daha uzun süreli hizmet adlacakları pedegog ve psikologları soruyorlar. Onlara tavsiye ettiğim isimlerden biriside Elda Hanım' dır.
     1 Beğeni    

 Şennur Kızılkaya (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.123.196.BZ

30-08-2017
 TavsiyeNo: 98867
Merhaba Elda Hanım'la tanışıklığım çalıştığım okul aracılığıyla oldu.Kendisinin çalıştığı bir danışmanlık merkezi ile dönem içerisinde ortaklaşa çalışmalar yaptık.Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak çalıştığım okul bünyesinde dönem dönem öğrencilerimi psikolojik danışmanlık merkezlerine yönlendirmem gerekebiliyor.Elda Hanım her zaman samimi,danışanlarının takibini ve süreç izlemeye önem veren,benimle iletişime geçip öğrencilerimin bu süreçte iyi bir danışmanlık almasını sağlayan tutum sergiledi.Bu nedenle sizlere tavsiye ediyorum.Kendisiyle muhakkak bundan sonra da ortak çalışmalarımız olacaktır.Meslek hayatında başarılar diliyorum.
     Beğenin    

Elda Ayşe TATLI Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Uzman Pedagog Elda Ayşe Tatlı, 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2011 yılında Almanya Julius-Maximilian Üniversitesinde Pedagoji bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans tezinde, çocukların psikolojik dayanıklılık gücünü (recilence) geliştirmeye yönelik olan prevensiyon programlarının, duygusal gelişim üzerindeki etkilerini inceledi.
Öğrenimi süresince Unterfranken Gençlik Merkezinde „Kültürler Arası Dialoğu ve Toleransı Destekleme Eğitimi ” kapsamında eğitmenlik yaptı. Üniversitenin “Service-Learning” Projesinde yabancı kökenli okulöncesi çocuklarına yönelik dil gelişimi destekleme program geliştirme ve uygulama çalışmalarında görev aldı. Yine bir dernekte çift dilli büyüyen türk çocukların dil gelişimini geliştirmeye yönelik çalışmalar yürüttü. Würzburg mülteci kampında bayan ve çocuklara yönelik düzenlenen sosyal faaliyetlerde gönüllü olarak çalıştı. Ayrıca "Seniorenwohnanlage am Hubland" huzur evinde yaşlıların günlük hayatlarını kolaylaştırmak adına gönüllü olarak etkinlikler düzenledi

Mezuniyetinden sonra "B.U.M." Avrupa Birliği Entegrasyon Projesi kapsamında meslek edinme sürecindeki Türk kökenli ergenlere ve ebeveynlerine psikolojik danışmanlık hizmeti verdi.

Türkiye’ye dönüşünden ardından, farklı eğitim kurumlarında gerek gelişim geriliği olan gerekse sosyal-duygusal açıdan desteğe ihtiyacı olan çocuklarla ve ergenlerle çalıştı. Uzman Pedagog Elda Tatlı çocuklara yönelik çalışmalarında oyun terapisi, sanat terapisi ve bilişsel davranışcı terapi teknikleri kullanmaktadır.

Almış Olduğu Eğitimler
Objektif ve Projektif Cocuk Değerlendirme Testleri Eğitimleri (Kim Psikoloji)

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek)

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi (Oyun Terapileri Derneği, Birgül Emiroğlu)

Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek)

Çocuk İstismarında İlk Görüşme Teknikleri (Yrd. Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu)

Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stress Bozukluğu Eğitimi (Dr. Mert Akcanbaş)

Wisc-r Zeka Testi Eğitimi (Klinik Psikoloji Enstitüsü)

Moxo Dikkat Testi Eğitimi (Moxo Türkiye)

Play Attention Dikkat Geliştirme Koçluk Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Uzman Psikolog Semih Tezelli

Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Filmler : Good Wil Hunting, Esaretin Bedeli, Dogville, Dancer in the Dark, 12 yıllık Esaret, Başkalarının Hayatı, Kevin Hakkında Konuşmalıyız, Amelie, Kanlı Elmas, Insomnia, Amour, Argo, Mustafa Hakkında Herşey, Otomatik Portakal, Bak Kim Geri Döndü

Sevdiği Sözler : Hayatta asıl önemli olan; hala yaşıyorken ,asla geç olmadığına inanmaktır. Bu dünyada başarıya ulaşan insanlar istedikleri şartları yakalayan insanlardır. Eğer onları bulamazlarsa, kendileri yaparlar.


Elda Ayşe TATLI Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
http://www.hurriyetaile.com/cocuk/cocuk-psikolojisi/cocuklarda-disiplin-sorunu-nasil-asilir_20161.html

http://www.hurriyetaile.com/cocuk/cocuk-gelisimi/cocuklar-hangi-yasta-cizgi-film-izlemeye-baslamali_20097.html


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mecidiyeköy/Beylikdüzü
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(541) 890 68 84
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Julius-Maximilian Üniversitesi Almanya
Mezuniyet Yılı
2011
(6 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yüksek Lisans
Julius-Maximilian Üniversitesi Almanya
Yabancı Dil
Almanca, İngilizce
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Elda Ayşe TATLI Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Elda Ayşe TATLI Mesleki Videolar Videolar
-

Elda Ayşe TATLI  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
pedagog, çocuk terapisti, oyun terapisti, aile danışmanı, oyun terapisi, korku, alt ıslatma, öfke sorunu, gelişim takibi, çocuk pedagogu, istanbul pedagog, beylikdüzü pedagog, esenyurt pedagog, mecidiyeköy pedagog, avcılar pedagog, küçükcekmece pedagog, bahçeşehir pedagog, yenibosna pedagog, başakşehir pedagog, tırnak yeme, şişli pedagog, kağıthane pedagog, beylikdüzü pedagog öneri, mecidiyeköy pedagog öneri, avcılar pedagog öneri, beykent pedagog, çorlu pedagog, tekirdağ pedagog, istanbul pedagog öneri, şişli pedagog öneri, pedagog beylikdüzü, pedagog mecidiyeköy, pedagog esenyurt, pedagog istanbul, pedagog avcılar, pedagog beykent, pedagog çorlu, pedagog tekirdağ, pedagog başakşehir, pedagog şişli, pedagog yenibosna, dikkat dağınıklığı, disleksi, pedagog kağıthane, istanbul çocuk psikoloğu

22:51
Top