2007'den Bugüne 75,582 Tavsiye, 24,799 Uzman ve 17,006 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sıla SALANTUR
Psikolojik Danışman - İzmir
Pedagog - Aile Danışmanı

Sıla SALANTUR Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Pedagog
İsim

Sıla SALANTUR

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

14

[Psk.Dnş.Sıla SALANTUR isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sıla SALANTUR Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarSıla SALANTUR'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Sıla SALANTUR'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Fatih UĞURPsk.Dnş.Fatih UĞUR
Fatih Bey ile uzun zamandır tanışıyoruz. Kendisi psikoloji alanında almış olduğu eğitimlerle uygulamadaki başarısını günden güne arttıran bir psikoloj...
Bayram ŞİMŞEKUzm.Psk.Dnş.Bayram ŞİMŞEK
Bayram Bey ile 4 aydır birlikte çalışıyoruz. Kendisi bireysel danışmanlık, çift ve aile danışmanlığı ve cinsel terapi alanlarında çok geniş bir danışa...

Sıla SALANTUR Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
► Öfke Kontrolü
► Dikkat Dağınıklığı Yaşayan ve Hiperaktivitesi Olan Çocuğun Ebeveynlerine Öneriler
► Boşanmaların Çocuk Üzerindeki Etkileri
► Televizyon ve Bilgisayar Oyunlarının Çocuğun Gelişimine Etkileri
► Ergenlikte Öfke
► Tırnak Yeme Problemi
► Duygu Kontrolü
► Okula Uyum Süreci ve Okul Fobisi
► Çocuğum Okuma Yazma Becerisini Kazandırma
► Kardeş Kıskançlığı
► Alt Islatma Problemi
► Ayrılık Kaygısı Bozukluğu
► 2 Yaş Sendromu
► Öğrencilerde Zaman Yönetimi
► Anne Baba Tutumları
► Çocuğumuzla Nasıl İletişim Kurmalıyız?
► Çocuklarda İştahsızlık
► Çocukta Uyku Bozuklukları
► Çocukta Bağlanma Sorunları

Sıla SALANTUR'un Makaleleri Sıla SALANTUR'un Makale ve Yazıları
1 Makale

Sıla SALANTUR Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Sıla SALANTUR'un Özgeçmişi
Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programını tamamladı.
Aldığı Eğitimler;

*Oyun Terapisi,
*Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi
*Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi
*Aile Danışmanlığı
*Çocukta Ruh Sağlığı

Şu an Aliağa'da üç özel anaokulunda pedagog mesleğini yürütmektedir. Bunun yanı sıra Aliağa'da ve Karşıyaka'da yer alan iki ayrı psikolojik danışmanlık merkezinde psikolojik danışman olarak çalışmaktadır.Aliağa Adliyesi'nde bilirkişi olarak icra davalarında görev almaktadır. İzmir Bostanlı'da bir doğum merkezinde 0-2 yaş çocuğuna sahip annelere hazırlanan anne- oyun gruplarına liderlik yapmaktadır. Dergi PDR sitesinde uzmanlık alanına ilişkin konularda köşe yazıları yazmaktadır.

Sıla SALANTUR Tavsiye Yazıları Sıla SALANTUR için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Fatih UĞUR Fotoğraf  Psk.Dnş.Fatih UĞUR
Konya - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

19-04-2018
 TavsiyeNo: 103390
Sıla Hanımı uzun yıllardır tanıyorum. Kendisi gerçekten mesleğine aşık bir psikolojik danışman ve mesleğiyle ilgili sürekli kendini geliştiriyor. İzmirde çocukluk dönemi sorunlarıyla ilgili hiç tereddüt etmeden psikolojik destek alabileceğiniz değerli bir meslektaşım. Özellikle oyun terapisi uygulamalarıyla son derece olumlu sonuçlar almaktadır. İzmirde çocuk psikolojik danışmanlık alanında kendisini tavsiye ettiğim kişiler, çocuklarınının ve kendilerinin yaşamlarına kattığı artı değer için bana teşekkür ediyor. Başarı dolu bir meslek yaşamı diliyorum kendisine.
     Beğenin    

 Ezgi Ceren Karaçelik (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.230.167.ZY

26-03-2018
 TavsiyeNo: 102871
Evet. Kendinizi karşılaştığınız için kesinlikle çok şanslı hissedeceginiz bir insanin sayfasindasınız. Lise yıllarında tanıstığım, kendisiyle çok güzel anılar biriktirdiğim canım arkadaşım. Bilirsiniz. Hepimizin psikolojik açıdan geçirdiği zor dönemler vardır ve anlatmak için ihtiyaç duydugu birileri de. Sıla, karşısındaki insanin düşüncelerini ve davranışlarını hicbir zaman yargılamadan dinleyen, başkalarının sıkıntısını kendi sıkıntısıymış gibi gören ve sizinle birlikte üzülmek yerine çözümler üreten, kendisi kücük, yüregi büyük, güleryüzlü sevecen bir insandır. Üniversite hayatı boyunca kendisini gelistirmis, gelistirmeye devam eden ve her zaman yeniliklere acık olan , objektif, hakli olanı savunan, yeri geldiginde öz elestiri, yeri geldiginde olumlu ve olumsuz elestiri yapmaktan cekinmeyen, mükemmel bir insandır. Onunla tanıstıgım icin kendimi çok şanslı hissediyorum. Sizlere de tavsiyem, Sıla gibi bir insanla tanısma fırsatınız olduysa bunu degerlendirin. Sizi temin ederim ki derin bir " oh" çekeceksiniz. :) Sevgiyle kalın. :)
     2 Beğeni    

 Yunus Emre Ademoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.154.82.YL

20-03-2018
 TavsiyeNo: 102741
Kendisini yaklaşık 10 seneden bu yana tanıyan bir arkadaş olarak kendisinin psikoloji alanını ne kadar istediğini biliyorum ve eğitim süresi boyunca kendisini aldığı eğitimlerle çok geliştirdiğini biliyorum.Bunun dışında sosyal medyayı mesleğine yönelik ne kadar faydalı kullandığıda su götürmez bi gerçek.Alanında başarılarına yenilerini ekleyeceğinden hiç şüphem yok.Çocuk psikolojisi alanında aldığı eğitimler ve pozitif yapısı gereği çocuklara çok faydalı olduğunu gördüm.Mesleğinde sürekli gelişime açık oluşu yenilikçi anlayışı sevgili Sıla Salanturu mesleki anlamda aranan kişi konuma getirmiş ve getirecektir.Başarılarının devamını dilerim
     Beğenin    

 Batuhan Uyar (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.54.16.YLJ

13-03-2018
 TavsiyeNo: 102598
Sıla'yla tanışmamızın üzerinden 7 yıldan uzun bir süre geçti. Bu süre içinde kendisini nasıl geliştirdiğine bizzat şahit oldum. Tam anlamıyla donanımlı ve işini seven biri olduğunu söyleyebilirim. Dinlemeyi ve yardımcı olmayı çok seven, kendi derdinden çok arkadaşlarının derdiyle ilgilenen, hayata hep pozitif bakan birisi kendisi. Profesyonel açıdan da kendisiyle tecrübelerimiz oldu. Annemin geçirdiği panik atak krizlerini atlatmasında -farklı şehirlerde olmamıza rağmen telefon aracılığıyla- fazlasıyla yardımı dokundu. Hayatınıza girdiğinde çıkmasını istemeyeceğiniz insanlardan. Bu kadar kısa sürede bu kadar iyi bir yere gelmesi sadece ileride yapacaklarının teminatı. Başarılar diliyorum.
     2 Beğeni    

 ELVAN A. (Danışan)
 IP: 88.247.161.YY

07-03-2018
 TavsiyeNo: 102453
Öğretmenimizin "dikkat eksikliği var" demesi üzerine internetten pedagog araştırmasına başladım , Sıla Hanımdan randevu alıp tereddütle gittim seansa , ama Sıla Hanımla görüşünce iyi ki dedim ...Eşimi ve beni farkında olmadan yaptığımız hataları fark ettirdi .Oğlumla ilgili de az zamanda çok yol katettik.Sıla Hanım benimle sürekli iletişim halinde olup beni çok rahatlattı yaptığı seanslar sonucunda oğlumun toparlanmasına büyük katkısı oldu .Bizim en iyi arkadaşımız oldu , meslek hayatında çok daha başarılı olacağından eminim ... onu çok seviyoruz
     Beğenin    

 Ilgaz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.88.70.ZYC

02-03-2018
 TavsiyeNo: 102365
Sıla' yı üniversite hayatının başından beri yakınen tanırım. Kendisi her zaman gülen yüzü, pozitifliği, insana moral ve neşe katan tavrı ve dopdolu enerjisiyle herkesin hayatında bir noktaya dokunan biridir. İnsanlara samimi yaklaşımı ve bir problemi kendi yaşıyor gibi değerlendirip anlamaya ve çözüme odaklanması, karşısındaki kişiyi rahatlatmıştır hep. Sizi yargılamayan, aksine farklı bakış açılarıyla olaylara ışık tutan kişiliği, ilk görüşte bile fark edilen deli dolu enerjisiyle kendisini tanıdığınıza bir an bile pişman olmayacağınız nadir insanlardandır. Fikirleriyle sizi aydınlatır, enerjisiyle rahatlatır, sakinliğiyle huzur verir. Bir sorunum olduğu zaman hiç düşünmeden koşup ona sığınırım ve bana her zaman "benim için" doğru yolu göstereceğini bilirim. Kişiliğinin pürüzsüzlüğü dışında akademik anlamda kendini geliştirmesi, merdivenleri adeta koşarak çıkması benim profesyonel anlamda da desteğini almak için hiç düşünmeden herkese tavsiye ettiğim biridir.
     Beğenin    

 Özge Güven (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.238.156.YCD

27-02-2018
 TavsiyeNo: 102331
Sılayla yaklaşık 8 yıldır arkadaşız. Kendisi çok yakından tanıdıgım biridir. Sılayı ne akademik anlamda ne de sosyal ilişkileri anlamında tanımlamak için bu satırlar çok az kalır. Onunla tanışıp sadece beş dakika konuşma fırsatı bulduysanız eğer her zaman pozitif enerjisi, mesleğine olan aşkı ve donanımı, insan sevgisi ile dünyaya bu meslek için geldiğini o anda anlayacaksınızdır. Sosyal çevresinde son derece aktif, herkesin derdine koşan, ılımlı tavırlarıyla çığ gibi dertlerinizin altındaki güzellikleri yakalayan sizi bulunduğunuz her türlü durumda rahatlatan bi enerjisi var. Akademik anlamda birikimi, sosyal arkadaşlıklarındaki başarılı ilişkileri ile gözünüz kapalı her derdinizi emanet edebilirsiniz. Son olarak burada yazdığım satırların önümüzdeki birkaç yıl içinde tavsiyeler arasında kaybolacağına inandığım, başarılarının devamını dört gözle beklediğim canım arkadaşıma danışacak olanlara: hayatınıza katabileceğiniz en güzel insana hoşgeldiniz.
     Beğenin    

 Didem Elden (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.217.71.ZYJ

25-02-2018
 TavsiyeNo: 102282
Sıla’yla okuduğum okuldaki bir toplulukta tanıştım. Yeri geldiğinde dünyanın en samimi, en deli dolu insanı olurken yeri geldiğinde tüm ciddiyetini takınan biri. Bir sorunum olduğunda ve bunu kimseyle paylaşamayacağımı düşündüğüm zamanlarda aklıma yalnızca onun adı geliyor. Bunun nedeni de galiba sorunumu kendi sorunu gibi benimsemesi ve elinden ne geliyorsa daha fazlasını yapması; beni hiçbir şekilde yargılamayıp can kulağıyla dinlemesi. Ayrıca yaratıcı drama konusunda da en çok örnek aldığım insanlardan biridir. Bu konudaki başarısını eminim mesleğinde de devam ettiriyordur. İyi ki tanımışım, iyi ki hayatımda.
     1 Beğeni    

 Ezgi (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.88.70.ZYC

25-02-2018
 TavsiyeNo: 102277
Üniversite yıllarından yakınen tanıdığım Psikolojik Danışman Sıla Hanım öncelikle tanıdığı, tanımadığı kendisinden yardım isteyen herkese içten ve samimi bir şekilde desteğini veren, yaşanan problem kendi problemiymiş gibi çaba sarf eden, kendinizi yanında güvende hissetmenizi sağlayan, son derece güler yüzlü biridir. Lisans hayatından itibaren gerek stajlarıyla gerek özel olarak vakit ve para ayırarak gittiği eğitimlerle mesleğe, görecek olduğu danışanlara özen göstermiş ve hevesle alana girmiştir. En temelde insanlara yardım etmeyi kendisine amaç edinmiş idealist bir psikolojik danışmandır. Ayrıca çocuklara nasıl yaklaşması gerektiğini çok iyi bilen; çocuk psikolojisine stajları ve eğitimleriyle ekstra ilgi gösteren bir pedagogdur. Yaşadığınız sorunu çözmek için gönülden emek verecek, hayat dolu bir yardımcı ve destekçi olacağına eminim. Mesleğinde ilerleyeceğine ve hayal ettiği yerlerden daha da ileri gideceğine emin olduğum Sıla Hanım, sonsuz başarılar diliyorum.
     1 Beğeni    

 Alper İyidoğan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.88.70.ZYC

25-02-2018
 TavsiyeNo: 102276
Kendisiyle üniversite öğreniminin ilk yıllarında tanıştım. İlk tanıştığınızda bile size olan sıcakkanlılığını, tez canlılığını fark ettiren birisi kendisi. Üniversite yıllarım boyunca ona açtığım en ufak bir problemimi bile içtenlik ve aşırı detaycı bir şekilde özen göstererek problemime çeşitli çözümler bularak benim içimi rahatlattı her seferinde. Kendisini okul yıllarından tanıyan birisi olarak eğitimine ve kendisini geliştirmeye çok açık biri olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten işini zevkle yaparak her gün kendine yeni birşeyler katmaya çalışan birisi kendisi. Karşısındakine verdiği önemi daha ilk sohbetiyle anlayabiliyorsunuz. Bu şekilde mesleğini severek, her geçen gün kendisini daha da geliştirerek kendisine tecrübeler katarak işinin ehli olacağından eminim. Kendisini uzun zamandır yakından tanıyan birisi olarak bu konuda onun hakkında şüphem yok.
     1 Beğeni    

 B.T (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.173.91.ZZF

24-02-2018
 TavsiyeNo: 102275
Sıla benim çocukluğumdan beri tanıdıgım birisi. Daha doğrusu bir melek. Melek diyorum çünkü ne zaman konuşmaya ihtiyacım olsa moralim bozuk olsa ya da bir sorunum olsa hep yanımda oldu. Düşünceleriyle, insanı rahatlatan mutlu eden tavrıyla hep bana iyi geldi. Bugün onu hep görmek istediğim yerde olması çok mutluluk verici. Doğuştan gelen yeteneğini lisans eğitimiyle de birleştirerek kariyerine çok güzel bir adım attı. Artık sadece benim gibi yakın arkadaşlarına değil herkese iyi gelecek ve herkesi mutlu edebilecek. Gözüm kapalı kendimi ona emanet ettiğim için buraya bu yazıyı yazmak istedim. Siz de çocuğunuzu, kendinizi Sılaya gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz. Bu işin yaşla bir ilgisi olmadığının en büyük kanıtıdır diye düşünüyorum ve kısa zamanda çok çok daha başarılı olacağına iyi yerlere geleceğine canı gönülden inanıyorum.
     2 Beğeni    

 Eren Seyrek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.185.172.B

22-02-2018
 TavsiyeNo: 102234
Sıla, çocuk da olsa yetişkin de olsa dinlediği insanın sorunlarını kendine dert edinir. Belki de psikolojik danışmanlıktaki başarılarının sırrı budur. Sizi saatlerce dinler ve göremediğiniz çıkış yollarını görmenizi sağlamak için elinden gelen ne varsa severek ortaya koyar. Bir danışan olmasanız da onunla bir çay içmek bile haftanızı iyi geçirmenizi sağlayabilir. Umarım hak ettiği ve zaten yaptığı gibi mesleğinin başarı basamaklarını hızla tırmanmaya hep devam eder.
     2 Beğeni    

 Aysegul (Danışan)
 IP: 88.246.202.YB

18-02-2018
 TavsiyeNo: 102150
Oncelikle soze nasıl baslasam bilmiyorum ama sila hanimla sadece 2 terapide kendimizi bulduk. Kendi evladimizla ilgili bazi kararlari vermemizde bize isik tuttu sila hanim . Bir o kadar sicak ve samimi biri uzun suredir pedagog arayisindaydim ve en dogru insani buldum. Beni sabirla dinledi cocuguma cok sevkatli yaklasti eminim ilerde cok daha iyi yerlerde olacak buna cok icten inanıyorum kendisini cok seviyorum insallah ciktigi tüm yollar ona aydınlık olur 😘❤😍
     1 Beğeni    

Bayram ŞİMŞEK Fotoğraf  Uzm.Psk.Dnş.Bayram ŞİMŞEK
İzmir - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

26-11-2017
 TavsiyeNo: 100502
Sıla Hanım ile dört aydır beraber çalışıyoruz. Sıla Hanım çocukla ilgili bir çok eğitim almış, kendini çocukla ilgili çalışmalarında kanıtlamış, genç olmasına rağmen gerçekten kendini çok iyi geliştirmiş. Sıla Hanım Çocuklarla Oyun terapisi, Çocuk değerlendirme testleri, Aile Danışmanlığı eğitimi gibi çocukla ilgili bir çok özel eğitim almış. Kendisi güler yüzlü, cana yakın, içten çocuklarla çalışmaktan çok keyif alan bir uzman. Aliağa pedagog, bergama pedagog, karşıyaka pedagog arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

Sıla SALANTUR'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Tiyatro, Müzik

Sevdiği Muzikler : Rock, Jazz

Sevdiği Filmler : Forrest Gump, Koro, Ölü Ozanlar Derneği, Amelie, 3 İdiots, Das Experiment, Danimarkalı Kız

Sevdiği Sözler : Bir başkasının benim hakkımdaki görüşü benim gerçeğim olmak zorunda değil.


Sıla SALANTUR'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TEGV
PDR DERNEĞİ


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ege Pozitif Danışmanlık Merkezi
Aliağa Kültür Mah. İrfan Onaran Sok. No:15/2 Aliağa Aliağa/ İzmir
 

Adres 2:
Yetkin Aile Danışmanlık Merkezi
Tuna Mahallesi, Cemal Gürsel Cd. No:148 D:6 Karşıyaka/ İzmir
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(554) 732 57 02  

Telefon 2 :
(538) 442 93 88  
(Ofis Telefonu)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2017
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı


Sıla SALANTUR'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Sıla SALANTUR Mesleki Videolar Videoları
-14:31
Top