TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Özlem ŞAHİN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

16

[Psk.Özlem ŞAHİN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Özlem ŞAHİN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

34
(%70.6 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Ramazan ŞİMŞEK FotoğrafUzm.Psk.Ramazan ŞİMŞEK
Meslektaş diyebilmek ozel ve onemlidir. Ramazan Bey benim icin bu kavramin hakkini veren biridir. Uzun zamandir tanisip, fikir alisverisinde bulunmakt...
Masum AYDIN FotoğrafPsk.Masum AYDIN
Mahsun' u tanıdıgım ilk günden bu yana hep alanı için mücadele eden, gelişen ve çevresindekileri de bu gelişmeye ortak eden bir anlayişla çalışıyor. İ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Yaşamda karşılaştığımız her tür sorun insana özgüdür. Sorunların dilini anlamaya çalışan, verdiği mesajı görmek için çaba sarfedenler için rehberlik en önemli ihtiyaçtır. Sorunu tespit edip ilgili rehberi bulmak ise en zor çalışmadır.

Özlem ŞAHİN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
*Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora Programı.
*İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü Öğretim Görevlisi
ÇALIŞMA ALANLARIM
*12 yaş üstü Çocuk ve Ergenlerde Travmatik Yaşantılar(Çocukluk Çağı Travmaları)
*Yıkıcı Davranış Bozuklukları(evden kaçma,madde kullanımı, kendine zarar verme)
*Cinsel, Duygusal, Fiziksel İstismar Yaşantıları
*Yetişkin Travma Yaşantıları ve Bağlı sorunlar
*Aile ve Çift Danışmanlığı
*Psikolojik Ölçme ve Değerlendirme(12 yaş ve üstü)
Not: 12 yaş altı çocukların değerlendirilmesi için lütfen telefonla danışınız

Özlem ŞAHİN'in Makaleleri Özlem ŞAHİN Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
1 Makale

Özlem ŞAHİN Tavsiye Yazıları Özlem ŞAHİN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

 Yüzübenli (Danışan)
 IP: 84.227.243.L

03-12-2015
 TavsiyeNo: 83813
Sayın Şahini Mersinde Çocuklar konusunda danışmak için uzman aradığımda tesadğfen tanıdım. Onun son derece dürüst, doğru, profesyonel testleri açıklamaları sayesinde çok büyük problemleri arkamızda bıraktık. Ülkemde donanımlı kişilikli uzman psikologlar var diye övünçle herkese önerebiliyorum. Avrupada da Türk psikolog arayanlara bilim insanımız sayın Şahini tertemiz bir vicdanla tavsiye ediyorum. Uluslararası tanınan testleri uygulaması gurbetçi yurdaşlarımız ve çocuklarımız için oksijen su değerindedir. Saygılarımla
     1 Beğeni    

 Derya BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.8.223.YZJ

27-11-2015
 TavsiyeNo: 83639
Özlem Hanım, Konusunda uzman ve çözümsel yaklaşımıyla hastamıza büyük katkısı olmuştur. Yaklaşım tarzı ile hayattan kopuk olan ve çaresizlik içinde bulunan hastamıza sunmuş olduğu yöntemlerin çok büyük faydalarını gördük. Kendisine buradan binlerce kez teşekkür ediyoruz. %100 memnuniyetle ve gönül rahatlığıyla özlem hanıma sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Küçük yaşta yaşamaktan hiç bir umudu kalmamış ve hayata çaresiz bakan bir genç kıza ışık tutarak hayata daha farklı bakmasını sağlamıştır. Sunmuş olduğu çözümler afaki değil, gerçekliği olan başarıyla sonuçlanan çözümlerdir. Özlem hanıma şu ya da bu konularda kendisini geliştirmesini önermek sanırım en son yapacağım iş bile değil, çünkü özlem hanım kişiliği ve bilgisiyle bir çok uzmana ve bilime gönül veren bir çok insana örnek kişiliktir. Kendisi her şeyden önce cana yakınlılığı, dosthane yaklaşımı ve sorununuzu anlattığınızda yürekten dinleyerek, sabırla, sorduğu sorular ve adım adım aşama aşama giderek size farklı bir ortam sunuyor, güvenilir kişiliği olması sorununuzu daha rahat anlatmanızı sağlıyor Bulunduğu kurumu ziyaretimiz sırasında bir çok hastanın özlem hanıma sıkı sıkı nasıl bağlı olduğunu, onu görünce yüzlerinin güldüğünü ve o kişilere güven verdiğini görmemek imkansızdı. Özlem Hanım, kaybedilmemesi gereken bir değer ve ender bilim insanlarından biridir bence. Kendisine buradan binlerce kez teşekkürlerimizi sunuyoruz.
     Beğenin    

Sinem ERUSTA DÜNDAR Fotoğraf  Psk.Sinem ERUSTA DÜNDAR
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

16-11-2015
 TavsiyeNo: 83276
Özlem ŞAHİN’le birlikte çalışmaktan keyif aldığım, kendisinin oldukça profesyonel ve mesleğinin gereklerine uygun vasıflarda olduğunu gözlediğim ve çalışma alanındaki mesleki tecrübesine akademik alandaki eğitim ve gelişim sürecini de ekleyerek sürekli bilgi ve becerisini artırmaya devam eden bir uzmandır. Gönül rahatlığıyla sevgili meslektaşımı tavsiye ediyorum.........Başarılar dilerim. psk.Sinem Erusta DÜNDAR
     2 Beğeni    

 Çiğdem KOÇ (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.57.167.YD

13-11-2015
 TavsiyeNo: 83196
Özlem ŞAHİN, alanında uzman, mesleki gelişimine önem veren, bu yönde eğitimler almaya devam eden, mesleki gelişmeleri takip eden, mesleki bilgi, beceri, deneyim birikimi ve donanımı oldukça iyi olan bir uzman psikologdur. Mesleki kimliğinin yanı sıra sosyal olaylara oldukça duyarlı ve insancıl bir kişiliği vardır. Desteğe ihtiyacınız varsa, aradığınız profesyonel ve doğru desteği bulabileceğiniz kişidir. İletişim becerilerini en iyi şekilde kullanan ve buna özen gösteren, mesleğine değer veren ve severek, doyum alarak yapan bir psikologdur. Bu nedenle, mesleki çalışmalarını yaparken de oldukça özenlidir.
     1 Beğeni    

Masum AYDIN Fotoğraf  Psk.Masum AYDIN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

09-11-2015
 TavsiyeNo: 82994
Özlem; Önce iyi bir insan , iyi bir arkadaş ve iyi bir Psikolog/meslektaş. Mesleki hassasiyeti,güvenirliği,etik ve ahlaki ilkeler arasındaki hassas terazisi, insan odaklı vizyonu bende sürekli hayranlık ve saygı uyandırmıştır. Özlemin çalışma alanına girdiğini düşündüğüm birini tereddüt etmeden yönlendireceğimi bildiğim ve yönlendirdikten sonra zihnimde soru işareti bırakmayacağını bildiğim bir meslektaşım. Sade net ilkeli ve sabırlı bir insan Özlemin bir diğer tarafı hedeflerine sadık, ince eleyip sık dokuması ve sonucu başarıya götürmesidir.
     2 Beğeni    

 talip k. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 31.223.99.CL

09-11-2015
 TavsiyeNo: 82991
merhaba; özlem şahin'in masasında bir kitabı her daim açık durur. ya demin çalışmaya ara vermiş yahut her an yeniden çalışmaya dönecek gibidir. işini çok ciddiye alır ve en iyisini yapmak için çalışır. ama kendini tamamen kitapların dünyasına vermiş bir "akademik" de değildir, güncelliği, sinemayı, sanatı, politikayı da takip eder. kuram ile pratiği buluşturmaya çalışır. ki bence ülkemizde çalışan her psikologun, hatta her sosyal bilimcinin yapması gereken şey budur, zira literatür fazlasıyla batı kaynaklıdır. kişisel olarak ise, olsa da bi çay içsek diyeceğiniz türden çok cici bi insandır.
     3 Beğeni    

 Sakine Göçer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.230.184.ZBC

07-11-2015
 TavsiyeNo: 82965
Özlem Hanımı yaklaşık 7 yıldır tanıyorum. Kafamın karıştığı, mutsuz,depresif olduğum dönemlerdeki görüşmelerimizde beni can kulağıyla dinlemesi, farkındalığımı arttırması, akılcı, mantıklı yerinde yönlendirmeleri ile her zaman rahat hissetmeme yardımcı olmuştur. Kendisi iyi bir psikolog olmanın yanı sıra iyi bir okuyucu, iyi bir araştırmacıdır. Özlem Hanım okudukları ile deneyimlerini bütünleştirerek hem kendini geliştirmekte hem de bu deneyimini danışanlarına çok iyi yansıtabilmektedir. Özlem Hanım, kendinizi iyi, kötü, kararsız, mutsuz, öfkeli kısacası her duygusal karmaşıklıkta danışabileceğiniz bir psikologtur.
     1 Beğeni    

 Bülent KARAKUŞ (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.253.107.ZZD

07-11-2015
 TavsiyeNo: 82943
Özlem ŞAHİN’le birlikte çalışma fırsatını buldum. Bu süreçte kendisinin oldukça profesyonel ve mesleğinin gereklerine uygun vasıflarda olduğunu gözledim. Bununla birlikte çalışma alanındaki mesleki tecrübesine akademik alandaki eğitim ve gelişim sürecini de ekleyerek sürekli bilgi ve becerisini artırmaktadır. Danışanlarıyla kurduğu profesyonel terapötik ilişki yanında dostlarıyla kurduğu gönüldaşlık ilişkisiyle de insan ilişkilerinde hem mesleki hem de insani doyum vermektedir. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 zeynep demirci (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.241.142.WZ

06-11-2015
 TavsiyeNo: 82928
Özlem hanımı mesleki birikimi, duruşu ve kişiliği ile çok beğeniyorum. Yıllardır alanda çalışıyor olmasından dolayı oldukça tecrübeli ve vaka deneyimine sahip bir psikolog olan Özlem hanımın oldukça güvenilir olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra sürekli kendini geliştirme çabasında olduğunu, alandaki çalışmaları ve gelişmeleri takip ettiğini, akademik bilgi temelinin oldukça sağlam olduğunu düşünüyorum. Benim gibi genç psikologlar için çok güzel bir örnek ve destekçi olduğunu belirtmek istiyorum. Danışanı olmayı düşünenlere gönül rahatlığı ile Özlem hanımı tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 S.A.S (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.241.131.ZJY

06-11-2015
 TavsiyeNo: 82921
Psikolog Özlem Ş. ile ortak mesleki çalışmalarımız oldu Ankara da birçok çalıştay larda birarada olduk kendisinin mesleki bilgi ve birikimine güveniyorum akademik yönü de kuvvetlidir çünkü lisans eğitimi sonrası akademik çalışmalarına devam etmiştir ingilterede dil eğitimi almış ve yeni yerli yabancı çalışmaları takip etmektedir insanlarla diyaloğu da mükemmel dir güleryüzlü olup kişisel yapısı mesleği ile örtüşmektedir..... tavsiye ediyorum.....
     Beğenin    

 duygu şahin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 24.133.1.YF

06-11-2015
 TavsiyeNo: 82910
Çok sıcak konuşkan karşısında ki insanı sonuna kadar sabrederek dinleyebilen bir hanımefendidir. Sizinle konuşurken bütün sorunları hallediyormuş gibi gelir emin ellerdesinizdir. Kendisine bi arkadaşımla ilgili bi sorunu anlattığımda bütün içtenliğiyle beni dinleyip çok güzel adımlar atmamı sağlayan konuşma yapmıştı.Her daim kendisini geliştirmeye adamıştır. Evinde ki kitaplar ve zihninde ki cümlelerle benim idolüm olmuştur. Ben onunla konuşan insanların pişman olacağını düşünmüyorum. Bu yüzden tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 sevinç derin arslan (Danışan)
 IP: 178.241.143.YJ

06-11-2015
 TavsiyeNo: 82901
OZlem Şahin ile 2007 yılında tanıştım kendisi dürüst çalışkan disiplinlidir.Mesleki bilgi ve birikimi olan ancak sürekli alanı ile ilgili yenilikleri takip eden meslek etiğine önem veren başarılı birisidir.Özlem Şahin aynı zamanda ince bir espri yetenegine sahiptir.Oğlumun bir sorunu ile ilgili kendisinden danışmanlık hizmeti aldım ve oldukça memnun kaldım.Ülkemizde maalesef ticari kazancın ön planda tutularak hizmet vermekte olan pek çok psikoloğa göre bilimsel ve mesleğine saygılı ve işini en iyi şekilde yapma azmi içerindedir.
     1 Beğeni    

 Fikret Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.191.175.YF

09-11-2012
 TavsiyeNo: 55357
Özlem hanımı eşime uyguladığı konuşma terapisi sırasında tanıdım. Terapi seanslarını izleme şansımda oldu. İyi bir eğitim aldığı ve bu konuda bir çaba sarfettiği kesin. Bununla birlikte bir psikoloğun sahip olması gereken hastayla, öğrenciyle bütünleşme, derse yada terapiye katılım ve ahenk sağlama hayranlık uyandıracak düzeyde. Özverili ve sıcak, kardeş hissi yaratan bir bağ içinde çalışma ortaya koyması diğer bir ayrıcalığıdır. Genç yaşta böyle vasıflı olması bizi ilerde ulaşacağı başarıların takipçisi yapmıştır. Bu tavsiye kendisine duyduğumuz saygı ve şükranın neticesi oluşmuştur. Semiha-Fikret Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
     1 Beğeni    

 Zeynep (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.175.130.Z

22-06-2009
 TavsiyeNo: 24291
İyi bir psikolog olmak sadece aldığınız akademik eğitimle kazanılan bir beceri değil. Size danışan kişiye güven verebilme, detayların içindeki asıl meseleyi farkedebilme, iyi bir dinleyici ve gözlemci olabilme becerileri mesleki bilgi ve donanımla birleştiğinde karşısındaki kişinin hayatına dokunabilen psikologla çıkıyor ortaya..Özlem bu kişisel becerilere fazlasıyla sahip ve en başta yaptığı işi çok fazla önemsiyor...Ona danışan kişilerin değişme potansiyellerine inanıyor ve onları da bu değişime ikna ederek çözümsüz görünenlerin aslında farklı bakış açılarıyla kolay ve mümkün hale gelebileceğini gösteriyor. Onunla sohbet etmek, ideallerimizden bahsetmek, mesleki paylaşımlarımız sanırım ikimizi de geliştiriyor ve güçlendiriyor. Bu keyfin ve paylaşımınn onunla tanışan ve paylaşımda bulunan herkese yansıyacağını düşünüyorum..
     4 Beğeni    

 selçuk o. (Danışan)
 IP: 88.247.76.ZJ

02-03-2009
 TavsiyeNo: 20599
özlem hanım alanında çok başarılı genç ve bu işe gönül vermiş bir insandır tanıştığımız günden beri ondan çok şey öğrendim ve hala öğrenmeye devam ediyorum . benim gibi bir çok sorunu olan insana da aynı görüşte bir arkadaş tavsiyesiyle onun hastası oldum. şimdi yaşamayı o kadar çok seviyorumki buda özlem hanımın sayesinde oldu teşekküler özlem hanım beni yeniden yaşama bağladığınız için..sonuç olark şunu söylemek izterim bir çok insanla görüştüm çoğu daha ilk görüşte benim yaşadığım şeyin hemen hemen herkesin yaşadığını işte [İlaç ismi kapatıldı] tarzı ilaç verip gönderiyorlardı ama özlem hanım ise önce beni dinledi ve ne yapmamız gerektiğini ayrıntılı bir zaman dilimine dökerek tedaviye başladı. şimdi o günleri düşündükçe çok çok teşekkür ediyorum özlem hanıma ..
     8 Beğeni    

 GÖKBEN NİHAL (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.162.47.ZBC

19-11-2008
 TavsiyeNo: 17257
Psikoloji alanına gönül vermiş, psikolojiyi kendi hayatına yerleştirmiş ve bu konuda araştıran, okuyan ve insanları psikolojinin dünyasıyla tanıştırmaya çalışan bir uzmandır. Özlem ŞAHİN yüksek lisansına da devam etmektedir ve lisans tezini Psikolojik Ölçme-Eleştirel Düşünme alanında yapmaktadır. Bilişsel süreçler, düşünme gibi alanlara ilgi duymaktadır. İşinde başarılı, işini gerçekten sevip benimseyen, arkadaş canlısı, güleryüzlü, danışan herkesin memnun kaldığı sizinde memnun kalacağınız uzman bir psikologtur. Özlem Hanım'la tanıştığım ve onu tanıdığım için çok mutluyum.... Sevgiler
     5 Beğeni    

Özlem ŞAHİN Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
AKADEMİK ÇALIŞMA YAŞAMI
1- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2012-2013 Yılı II. Dönemi: Bağımlılık Terapisi Dersi
2- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2013-2014 Yılı I. Dönemi: Psikolojik Testler Dersi
3- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2012-2013 Yılı II. Dönemi: Bağımlılık Terapisi Dersi
4- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2012-2013 Yılı II. Dönemi: Seminer Dersi
5- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2014-2015 Yılı I. Dönemi: Psikolojik Testler Dersi
6- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2014-2015 Yılı II. Dönemi: Bağımlılık Terapisi Dersi
7- İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. Sınıf 2014-2015 Yılı II. Dönemi: Seminer Dersi

Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Kongreler
1- Çocuk Değerlendirme Eğitimi
2- Wısc-r Yenileme (Zeka Testi) Uygulama ve Değerlendirme
3- Klinik Görüşme Teknikleri
4- Travma Psikolojisi
5- MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulama ve Değerlendirme
6- Cinsel İstismar ve Müdahale Teknikleri
7- Cinsel İşlev Bozuklarında Değerlendirme ve Tedavi Yolları
8- Sınav Kaygısıyla Başetme: Bilişsel-Davranışsal Yöntem ve Uygulanması
9- Etkili İletişim Teknikleri ve Stresle Başetme
10- Cinsel İstismarın Gün Yüzüne Çıkarılması Projesi Bilgilendirme Toplantısı
11- Sokaktalar-II. Ulusal Sokakta Yaşayan ve Çalıştırılan Çocuklar Sempozyumu
12- Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Kongresi
13- Aile Danışmanlığı Eğitimi-(100 saat) Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği
14- ODTÜ SEM Aile ve Evlilik Terapisi I.ve II.Düzey-Prof.Dr. Hürol Fışıloğlu
15- Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi-Prof.Dr.Hakan Türkçapar
16- International Psychologıcal Trauma Meetings VII
17- Motivasyonel Görüşme Teknikleri-Prof.Dr.Kültegin ÖGEL
18- EMDR I Seviye Eğitimi-E...

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği, Çocuk İhmal ve İstrismarını Önleme Derneği Üyesi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(212) 660 86 00
E-Posta
Hızlı Mesaj Araçları
-
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora(Devam Ediyor)
Mezuniyet Yılı
2001
(16 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
 

Özlem ŞAHİN Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Özlem ŞAHİN Mesleki Videolar Videolar
-

Özlem ŞAHİN  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
psikolog, istanbulaile danışmanlığı, psikolog istanbul, psikolojik danışma, ruh hastalığı, klinik psikoloji, psikoterapi, ölçme değerlendirme, danışma, çift terapisi istanbul, psikoloji ve bilim, psikoloji, uzman psikolog, terapi istanbul, çift terapisi, aile terapisi, bilişsel terapi, ergen sorunları, cinsel sorunlar, zeka testi, terapist, çocuk sorunları, bilim ve psikoloji, kişilik testi, aile sorunları, evlilik sorunları, uzman, klinik, evden kaçma, eş sorunları, travma, sorun, psikiyatri, cinsel istsimar, piskolog, ilişki, sıkıntı, ölçme, dayak, ergenlik, piskoloji, şizofreni, psikolojik ölçme, şiddet, kriz, terapi, patoloji, bağımlılık, yardım, gelişim

00:47
Top