2007'den Bugüne 91,459 Tavsiye, 28,073 Uzman ve 19,895 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Meral AYDIN
Uzman Psikolog - İstanbul
Psikoterapist / Eğitmen

Meral AYDIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi18 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

18

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Meral AYDIN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

23
(%95.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Meral AYDIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meral AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Esra ÜLEV
Esra Ülev'i daha öğrencilik yıllarındayken tanıdım. Daha lisans öğrencisi iken kendisine hedefler koymuş, master yapacağı alanı belirlemiş, klinik ça...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
İnsan kendi kabında akan bir ırmak gibidir... Bu akışın önüne çıkan engelleri kaldırır ve kendi akışına eşlik ederseniz, kişi iç huzuru ile kendini gerçekleştirme yolunda ilerleyecektir...
 
Meral AYDIN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Mentalist Psikolojik Danışmanlık
Valikonağı Cad. Ocak Apt. No:143 D:2 Nişantaşı
İstanbul
Adres 2:
Eşlik Psikolojik Danışmanlık
Prof. Hifzi Ozcan Cad. Buket Sitesi B Blok D:52 Atasehir
İstanbul
Adres 3:
Eşlik Terapi Danışmanlık
Brandium Rezidans A Giriş Kapısı R2 Blok D:102 K:10 Ataşehir
İstanbul
(Meral Aydın Eşlik Terapi Danışmanlık'ın kurucusudur.)
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : Ingilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi (2000 Mezunu)
Yüksek Lisans
Istanbul Ticaret Universitesi Uygulamalı Psikoloji (2010 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Meral AYDIN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kendilik Bozuklukları
Anksiyete bozuklukları
Panik bozukluk
Fobiler
Depresyon
Cinsel Kimlik Sorunları
Cinsel İşlev Bozuklukları
Ergenlik Karmaşası
Sosyal Uyum Sorunları
İletişim sorunları
İlişkisel sorunlar
Eş ve evlilik terapileri
Aile terapileri
Borderline Kişilik Bozukluğu
Şizoid Kişilik Bozukluğu
Narsisistik Kişilik Bozuklukları
Çoğul Kişilikler
Travma
Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)

Uyguladığı Yöntemler:
• Psikanalitik Psikoterapi
• Masterson Yaklaşımı Psikanalitik Psikoterapi
• Aktarım Odaklı Psikoterapi
• Kısa Süreli Psikoterapi
• Hipnoterapi
• Aile Danışmanlığı

Meral AYDIN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Meral AYDIN'ın Özgeçmişi
Uzman Klinik Psikolog Meral Aydın

Tel:0.532 716 60 33
E-mail : marallimm@hotmail.com

İkinci Yüksek Lisansını New York Uluslararası Masterson Enstitüsü'nde Kişilik Bozukluklarının Psikanalitik Tedavsi Alanında yapmıştır. Türkiye'den bu programa kabul edilen ilk ve tek psikologdur.

Uluslararası Masterson Enstitüsüne Fakulte üyesi olarak atanmıştır. Enstitünün tüm dünyadan katılan yeni master öğrencilerine eğitim vermektedir. Türkiye'de Uluslararası Masterson Enstitüsünü temsilen Masterson Yaklaşımı terapi yöntemi eğitim verme yetkisi verilen tek Türk Psikologdur.

...[Devamı...]

Meral AYDIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
M.Enes İMERT Fotoğraf
Uzm.Psk.M.Enes İMERT
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
7.Mart.2017
TavsiyeNo: 95088
Meral Hanım'ı terapi eğitimine ihtiyaç duyduğum bir zamanlarda hocamın tavsiyesiyle tanışma imkanım oldu.Bir eğitimin bu kadar zevkli ve dolu dolu geçeceğini düşünemezdim.Benim için bambaşka bir deneyim oldu.Hem danışanlarım açısından hem de kendim açısından yararlı bilgiler edindim.Kendisi güleç,samimi,dinamik birisi olması itibariyle bu enerji bize de geçiyor ve Meral Hanım'la beraber vakit geçirmek anlamlı oluyor.Kendisini hem mesleki hem de insani olarak yaptığı işten dolayı şükranlarımı sunuyorum ve kendisinden gönül rahatlığıyla danışmanlık alabilirsiniz.
     Beğenin    
Aynur Sayım
26.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73563
Psikolog Meral Hn. ile aldığımız ortak bir eğitim sırasında tanıştık.Bir meslekdaş olarak , kişilik özelliklerinin mesleki yaşamımızda son derece önemli olduğunu düşünüyorum.Gerek sıcak ve samimi yaklaşımı,gerek mesleki donanımı, yeterliliği ve araştırmacı atılgan özellikleri ile hayranlık duyduğum ve yardım alabildiğim birkaç kişiden biridir.Bireysel psikoterapi ve mesleki eğitimlerle ilgili samimi bir şekilde tavsiye edebileceğim bir psikologtur.
     3 Beğeni    
Esra ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
28.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66780
Meral Hanım' la bir yakınım aracılığıyla tanıştım. Yeni mezun bir psikolog olduğum için yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğumda bana her zaman destek oldu, rahat hissettirdi ve alanla ilgili yönlendirme konusunda bütün kaynaklarını harekete geçirdi. Belirsizliklerden kaynaklanan kaygılarımın giderilmesinde ve yeterli hissetmemde önemli ölçüde payı olan biri olarak hayatımda yer kazandı. Mesleki olarak kendisini cok fazla geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden, alanla ilgili ilkleri olan biri. Mesleği suistimal eden cok sayıda psikoloğun olduğunu ve seçiminizi iyi yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Meral Hanım' ın uygun yaklaşımlarla size kaliteli bir terapi hizmeti sunacağından şüphem yok ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Makbule Uras
6.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66184
Meral Aydiin, mesleki yetenegine, bilgisine, guvendigim, hem meslektasim, hem cok yakin dostumdur. Simdiye dek izledigi mesleki ilerleme surecino ozellikle takdir ettigim bir meslektasimdir. Uluslararasi bir ekolun Turkiye'deki temsilcisidir ve ayni zamand bu ekolde kendi meslektaslarina egitim ve supervizyon vermektedir. Psikolojil sikintisi olan kisiler gonul rahatligi ve guvenle Meral Hanima gelebilirler. Hem mesleki yetkinligi, hem kisisel durusu danisanlarina cok buyuk katki saglayacaktir. Meral Hanima buyuk bir guvenle kendinizi acabileceginizi konu her ne olursa olsun gerekli destegi en uygun sekilde kendisindem alabileceginizi belirtmek isterim. Kendisini tam guvenle tavsiye eder, hayatta ilerledigi yolda hep ayni cizgide ilerlemesini dilerim.
     5 Beğeni    
Esra Akpınarlı
4.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66138
Değerli Meslektaşım Meral Aydın'ı yaklaşık 10 senedir tanıyorum ve mesleki kariyerindeki gelişimleri büyük bir takdirle izliyorum. Meral, yurtiçi ve yurtdışında başarıyla tamamladığı eğitimleri, her geçen gün daha geniş bir danışan kitlesine ulaşabilme becerisini arttırması ve artık bir eğitmen olark da yurtiçi ve yurtdışında förev alması yine benim için son derece takdire şayandır. Meral Aydın, özellikle "zorlu vakalarla" çalışmadı ve bunları başarıyla nihayetlendirmesi ile tanınır. Sadece semptoma yönelik iyileşme değil, ilaveten köklü, yapısal değişimi sağlayacak bir çakuşma yöntemi izlemektedir. Kendi danışanlarumdan ve çevrenden özellikle zorlu vakaları (kişilik bozuklukları, vs) yönlendirdiğim Meral Aydın, her zaman kendisine olan güvenimi haklı çıkarmıştır. Sonuç olarak Sevgili Meslektaşım Neral Aydın'i igtiyac duyan kisilere, cani ginulden tavsiye ediyorum. Esra Akpinarli Cift Terapisti
     3 Beğeni    
Dr Gökhan Şentürk
29.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65971
Psikolog Meral Aydın alanında en fazla güvendiğim kişidir. Bunun içindir ki tüm ihtiyacı olan hastalarımı ona yollamaktayım. Masterson Enstitüsü Türkiye temsilcisi olması, dinamik psikoterapi tekniklerine hakim olması, dinamik zekası ve derin bilgisi ile hastaların problemlerine ve çözümlerine hakimolması nedeni ile güvendiğim bir psikologtur. Derin psikoloji bilgisi yanında etik, dürüst ve insancıl yönünün güçlü olması onu sarsılmaz kariyerine güçlü adımlar ile gitmesini sağlamaktadır Meral Aydın terapi ihtiyacı olanlar için tavsiye edeceğim mükemmel bir insan...
     4 Beğeni    
Azra P.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65965
Meral Hanıma eski bir danışanının tavsiyesi üzerine ulaştım. Çok karmaşık bir ilişki yaşıyordum ve tüm hayatımı alt üst edecek bir noktaya gelmiştim. Depresyona girmiştim. Meral Hanım ile yaptığımız psikoterapi çalışmasında çocukluk yıllarımda yaşadığım bazı olumsuz durumların bugünümü ne denli etkilediğini fark ettim. İlişkiye geçmişin çözülmemiş karmaşık engellerini taşımaktansa kendi hayatımla ilgili karar alabileceğimi fark ettim. Meral Hanımın tabiri ile "Bugüne geçmişin çarpıtılmış merceğinden bakmamayı" öğrendim. Kendi içimde yüzleşmekten korktuğum konuları konuşabiliyorum ve yeniden farklı boyutlar oluşturabiliyorum. Meral Hanımı herkese tavsiye ediyorum. İnsan kendisinin nerede olduğunu anlayamadan başkalarının hayatında nerede durduğunu kestiremiyor. Bunu keşfetmeme yardımcı olduğu için kendisine minnettarım.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Ayşe ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Eylül.2013
TavsiyeNo: 63108
Benim için önemli olan bir dönemde Meral Hanım hayatıma girdi.Onunla d evam ettiğim seanslarım ile hayatımda ve kendimde rahatlama hissettim.Ona burdan bir kez daha teşekkürlerimi gönderiyorum... ihtiyacı olan insanlar için doğru bir kaynak olduğunu düşünüyorum..uzman bir insan bazen hayatımızı daha net değerlendirmemize yadıncı oluyor....sıcak kişiliği ve ilgili yapısı beni etkilemişti..ilerleyen seanslarda da kendimdeki olumlu değişikliklerden dolayı mutlu oldum ...ruh sağlığı da beden sağliği kadar önemlidir....
     6 Beğeni    
Senay T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Eylül.2013
TavsiyeNo: 63095
Uzmanla bir tavsiye neticesinde görüştüm. Eş Terapisi almak istediğimi ilettim. Bana ve eşime yaklaşımı son derece başarılı ve profesyonel oldu. Uzun bir dönem kendimizi, ilişkimizi tanımamıza, herşeyden önce çözüm için neler yapmamız gerektiğini bulmamıza yardımcı oldu. Kendimizi tanırken ve birbirimizi yeniden bulurken, onun profesyonel desteğinin katkıları çok çok önemliydi. Kişilerin hayatı boyunca geri plana ittiği, yüzleşmek istemediği ama yüzleşmediği sürece çözemediği konularda yol haritası çizmesine, çıkış yolları bulmasına destek olan ama bunu en ehli bakış açısıyla yapan bir uzman. Bu konuda arayış içinde olan kişilere kesinlikle tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Irmak Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Eylül.2013
TavsiyeNo: 63089
Meral Hanıma annemin yönlendirmesi ile gittim. Lise ikinin yaz tatilinde ilk olarak görüştük. O dönemde kendimi çok zor ifade edebiliyordum. Okulda arkadaş konusunda çok seçici davranıyordum ve genel olarak sınıf ortamına uyum göstermekte sıkıntı yaşıyordum. Sanki ne yaparsam yapayım beklediğim takdiri ailemden alamıyordum ve bu beni son derece kırılgan ve öfkeli yapabiliyordu. O nedenle daha çok içime kapanmıştım. Resim özel merakımdı ve onu hayatıma nasıl daha fazla dahil edeceğimi bilemiyordum. Ailem mühendislik okumamı tercih ediyordu bense arada kalıyordum. Meral Hanım ile olan terapiler sayesinde kendi artı ve eksi yönlerimi gördüm. Kırılgan yönlerimi fark edip öz güvenimi geliştirdim. Artık kendimi rahat bir şekilde ifade edebiliyorum. Resim konusunda uzmanlaşmak istediğime karar verdim. Ailemi hiç ikna edemem derken, bu konuyu paylaştıktan sonra onların da tam desteğini aldım. Üniversite hazırlığımı o yönde yaptım. Şimdi üniversitede istediğim grafik tasarım bölümüne girdim. Meral Hanıma bu süreçteki destekleri ve kendimi tanımamda, isteklerimi ifade etmemde destek olduğu için çok teşekkür ederim. Meral Hanımı gerçekten hayatta ne olmak istediğini anlamak isteyen herkese tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Seyde KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62955
Meral Hanım'ı geçen yıl tanıdım. Eğitim hayatımın neredeyse bittiğini düşündüğüm bir noktadaydım. Aşırı mükemmeliyetçilik ve sosyal fobim dolayısıyla neredeyse sokağa çıkamaz, kimseyle konuşamaz olmuştum. Okulda hocaların sorularını cevaplayamıyor ve hiç bir şekilde sunum yapamıyordum. Sosyal yaşamdan iyice izole olmuştum ve neredeyse görüştüğüm kimse kalmamıştı. Meral hanıma internetten ulaştım ve her bir seansta kendimi nasıl sabote ettiğimi anlamaya başladım. Kendimden aşırı mükemmeliyet beklentim ve dışarıdan eleştirilme kaygılarım nedeniyle neredeyse okulu bile bitiremeyecek durumdan Meral Hanım ile yaptığım terapi seansları sayesinde kurtuldum. Bu süreçte okuldan mezun oldum ve şu an bir özel okulda öğretmenlik yapıyorum, hem de mezuniyetimin hemen ardından. Meral Hanıma tüm bu süreçteki beni dinleme, anlama ve kendimi anlamakta ve durumlara farklı bakış açıları ve çözüm yolları getirmekle ilgili destekleri için çok teşekkür ederim. Artık kendimi her durumda rahatça ifade edebiliyorum. Meral Hanımı psikolojik sıkıntısı olan herkese özellikle tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     7 Beğeni    
Nagehan Yıldırım
27.Ağustos.2013
TavsiyeNo: 62551
Meral benim sadece uzun zamandır tanıdığım, dostum olduğu için minnet duyduğum çok değerli bir arkadaşım değil ayrıca çevremden yönlendirdiğim bir çok kişiye danışmanlık etmiş, konusunda çok donanımlı bir psikologdur. Yönlendirdiğim kişilerin memnuniyeti ve gelişimleri bunun en net göstergesidir. Mesleğine olan hakimiyetini, saygısını ve aşkını danışanı olmasam da yakından gözlemleyebiliyorum. Zaten bilgisi, anlayışı ve enerjisiyle her zaman öncelikli danıştığım kişidir o. Şiddetle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Sena
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ağustos.2013
TavsiyeNo: 62163
Merhabalar Öncelikle meral hanımla tanısmam 3 yıl önce basvurdugum psikiyatr Tahir bey ile oldu.öncelikle tahir beyle görüşüp daha sonra meral hanıma tahir bey aracılığla yönlendirildim.Açıkcası benimki uzun bir yoldu yer yer çok sancılıydı benim açımdan tam olarak ne oldu derseniz bilmiyorum sanırım hala bir depresif dönemin ani bir ölümle tetiklenmesiydi tabi bu geçem üç yılda altında neler olduğuna baktık çalıştık birlikte meral hanımla Meral hanımı başka uzmanlarla kıyaslayamam çünkü benim tek tecrübem o ama geçirdiğim sürece bakıcak olursak kesinlikle mesleğinde kendi açımdan başarılı olduğunu söyleyebilirim ayrıca durmayıp kendini geliştirdiğinide eklemek isterim Sıcakkanlı güleryüzlü dinamik bir insan bir gün rahatsız hissetmedim seanslarda Açıkçası en ufak bir soru işaretinz varsa hayata dair bunu çözmenizi öneririm şiddetle Ben 3 yıl önce bir anda kendimi hayattan soğumuş sosyalliğini kaybetmiş yaşama sevincini umutlarını kaybetmiş sevdiklerinden uzaklaşıp kendini kapalı bir kutuya hapsetmiş buldum Ama çok istekli bir şekilde uzmana başvurdum ve şu an çok iyiyim ayaklandım bir aya mastera gidicem yurtdışına bu benim hayalimdi hep ama yapabilicek gücüm yoktu ama güçlendim tekrardan Hala iniş üıkışlarım oluyor iç dünyamda herkese olabildiği gibi ama onlarla savaşmayı onları yönetmeyi öğrendim terapilerde ki bence genel olarak hayatımızdaki ortak problemimz bu kötülükleri yönetebildikçe ayakta durabiliriz Önce istemek sonra sabır diyorum çünkü terapi dedğimiz şey uzun bir süreç olabiliyor vede kaçmadan devam gerektiriyor Ben başlarda çok düşündüm zaman zaman gitmemeyi ama meral hanımın da bana kattığı farkındalıkla birlikte hep gittim ve o zor gelen zamanların sonu terapiden çıkınca mükemmeldi Hiçbir yaş için geç görmüyorum terapi sürecini Kimseyi takmayın diyorum hala etrafınızda piskoloğa gidilir mi diyenlere misal benim annem etraf ne der korkusuyla beni bir süre engelledi ama şimdi beni görünce nası bir hata yapmışım diyor Hayat bizim ona sahip çıkalım Bu süreçte yanımda olan meral hanıma sevgiler Kesinlikle tavsiye ediyorum
     3 Beğeni    
Gökçe KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 61648
( Danışanı 32 yaş ) Hiçbir konuda kendimi mutlu hissedemediğim, hayattan zevk alamadığım, kaygılı bir dönemde kendime danışman ararken bu sitede ismine rastlayıp bağlı bulunduğu terapi merkezinden randevu alıp gittim. Güler yüzlü ve esprili yaklaşımlarıyla hayatıma yeni renkler katmamı sağladı. Sorunlar hep devam ediyor ve edecek yaşadığımız sürece ancak artık eskisi gibi hayata karamsar bakmıyorum. Kendisine gitmeden önce beynimde sürekli sorular ve düşünceler vardı. Daha seanslarımız bitmedi fakat beynimdeki bu düşünceler artık yok. Sanki yıllardır bu acıları ve kaygıları hiç yaşamamışım. Teşekkürler meral hanım, iyi ki varsınız ve iyi ki sizinle tanışmışım. KENDİSİNİ ŞİDDETLE HAYATINDA ANLAM ARAYAN HERKESE TAVSİYE EDİYORUM.
     2 Beğeni    
Güner Emel Yolsal
29.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61597
26 yıldır tanırım, yani taaa genç kızlık yıllarından beri dertleştiğim,ağladığım, güldüğüm arkadaşım, dostum,dert ortağım...O yillarda dahi psikolojiye olan ilgisi ve eğilimi hissediliyordu,bu kadar kısa sürede böyle hızlı yol alması bir azim,çalışma, bu alana duyduğu ilgi, saygı ve sevginin sayesindedir diye düşünüyorum. Bazı meslekler gerçekten bazı insanlar içindir, psikoloji de onun icin biçilmiş kaftan,  ' psikolog olunmaz psikolog doğulur ' bana Meral'i anlatıyor. İçinde varolan hamuru öylesine yoğurup şekillendirdi ki bu meslekte en tepelerde olacağından hiç şüphem yok. Hiç tereddütsüz başvurabileceğiniz, meslekteki  başarısı yanında insani yönü ile de üst siralarda olan böylesi bir dostum olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.
     1 Beğeni    
Rabia DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61583
Bir dönem sürekli her şeyden kaygılanmaya başlamıştım. Her an kötü bir haber gelmesinden kaygılanıyordum ve her şeyi kontrol etme ihtiyacı duyuyordum. Ardından kapalı yerlere giremez oldum. Sinemada daha filmin başında çıkmak zorunda kaldım. Ardından uçağa binmekten korkar oldum ve panik atak geçirmeye başladım. Panik ataklar sıklaşınca bir uzman arayışı içerisine girdim. Doktorum bana Meral Hanım'ı önerdi. Meral hanım'dan terapi almaya başladım. Belirli bir süre terapi almaya devam ettim. Giderek kaygılarımın temel nedenlerini anlamaya başladım ve kaygılarım her geçen gün azaldı. Aslında panik atakları oluşturmaktaki en büyük etkinin benim sürekli böyle bir atak beklentisi içerisinde olmam ve onu kontrol etmeye çalışmak olduğunu fark ettim. Bir çok şeyin kendi iç dünyamdan ve geçmişte yaşadığım bazı deneyimlerden kaynaklandığını anladım. Hem panik ataklardan kurtuldum hem de sürekli kaygılı bir insan olmaktan kurtuldum. Artık en sıkıntılı durumlarda bile olumsuz şeyler düşünmektense önce olumlu ne olabilir diye düşünebiliyorum ve içim ferah. Meral Hanıma beni sabırla dinleyip, en küçük detayları bile fark etmemde, artık kaygı değil keyifle hayata bakmakta bana yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim. Meral Hanımı benim gibi sıkıntı duyan kişilere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Dr.B.Sami Taylak
27.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61562
Kendisini mesleki gelişiminin başından beri tanıdığım Sevgili Meral AYDIN Bir çok eğitim , workshop ve atölye çalışmasına birlikte katıldığımız , bir çok çalışmayı da birlikte yürüttüğümüz, Psikoterapi Enstitüsü(Bütüncül Psikoterapi) , Uluslarası Kişilik Bozuklukları Enstitüsü (IPI) Kernberg -Aktarım Odaklı Psikoterapi, Uluslararası Masterson Enstitüsü -IMI (Masterson Yaklaşımı) süpervizyon çalışmalarındaki yardım ve desteği, fikir alışverişlerimiz, kendi mesleki yaşamımda da önemli bir yer tutar. Bu anlamda mesleki gelişim yolculuğuna zaman zaman tanıklık ettiğim, yakın dostum, arkadaşım, meslektaşımdır. Sevgili Meral Aydın 'ın yetkinliğine inancım tamdır. Kendi çevremdekileri güvenle yönlendirebileceğim meslektaşımdır. Dr.B.Sami TAYLAK
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     3 Beğeni    
Candan ESİN Fotoğraf
Dr.Candan ESİN
Hipnoterapist
Sitemize Kayıtlı Uzman
29.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 61081
Bilgi değerlidir ve bilgi uygulandıkça anlam kazanır. Kişisel görüşüme göre Meral Hanım’ın temel vizyonu bu yönde. Çünkü onu tanıdığım yıllar içinde sürekli güncel bilginin peşinde olmuş ama bilgiyi klinik uygulama ile güçlendirmeyi de başarabilmiştir. Yabancı dil ilgisinin derinliğinin de etkisi ile uluslar arası önemli kişilerle birebir çalışma ve iletişim imkanı bulmuş olduğu için teoriyi toplumumuzun sosyal yapısına uygulamayı başarabilmektedir Meral Hanım. Takip edebildiğim kadarıyla; özellikle Masterson yaklaşımı gibi zor ve çetrefilli bir teorik tekniği, klinikte yararlı şekle dönüştürmek ve bunu Türkiye şartlarına uydurmak gibi zor bir süreci tamamlamıştır. Bu konuda eğitimci olacak kadar derin bir bilgi birikimini yüklenmiştir. Sohbetlerimizden gördüğüm kadarıyla; kişilik ve karakter sorunlarının ve bunların belirtilerinin derinlemesine çalışılması ve psikoterapide etkin olarak kullanılması konusunda hem teorik hem de pratik süreci başarıyla tamamlamıştır. Bunu terapötik tekniğinin etkinliğinde de görebiliyoruz. Hem insancıl yanı ve hem bilgi gücüyle kendisine terapötik alanda güvenilebileceğini biliyorum.
     5 Beğeni    

Meral AYDIN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Yazmak, Şiir, Piyano,


Meral AYDIN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Uluslararası Masterson Enstitüsü (Kişilik Bozukluklarında Psikanalitik Psikoterapi Uygulaması)
Etik Psikoloji Koalisyonu
Psikoterapi Derneği

Meral AYDIN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meral AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Esra ÜLEV
Uzm.Psk.Esra ÜLEV
Esra Ülev'i daha öğrencilik yıllarındayken tanıdım. Daha lisans öğrencisi iken kendisine hedefler koymuş, master yapacağı alanı belirlemiş, klinik ça...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mentalist Psikolojik Danışmanlık
Valikonağı Cad. Ocak Apt. No:143 D:2 Nişantaşı
İstanbul
Adres 2:
Eşlik Psikolojik Danışmanlık
Prof. Hifzi Ozcan Cad. Buket Sitesi B Blok D:52 Atasehir
İstanbul
Adres 3:
Eşlik Terapi Danışmanlık
Brandium Rezidans A Giriş Kapısı R2 Blok D:102 K:10 Ataşehir
İstanbul
(Meral Aydın Eşlik Terapi Danışmanlık'ın kurucusudur.)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 716 60 33
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2000
(23 yıl önce)
Yüksek Lisans
Istanbul Ticaret Universitesi Uygulamalı Psikoloji (2010 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Meral AYDIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Ingilizce

Meral AYDIN Mesleki Videolar Videoları
-

18:51
Top