2007'den Bugüne 84,684 Tavsiye, 26,475 Uzman ve 18,853 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Serap ŞENDİKİCİ
Psikolog - İstanbul

Serap ŞENDİKİCİ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi20 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

20

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Serap ŞENDİKİCİ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Serap ŞENDİKİCİ'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Serap ŞENDİKİCİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Serap ŞENDİKİCİ'nin İletişim Bilgileri
Adres 1:
Cihangir, İstanbul
İstanbul
Telefon 1 :
Telefon 2 :
 skype hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (1998 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Serap ŞENDİKİCİ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Klinik çalışmalar : Depresyon, Obsessif-Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Panik Bozukluk, Kişilik Bozuklukları

İlişki temelli çalışmalar: İlişki ve bağlanma problemleri, ayrılık ve boşanma sürecindeki ruhsal sıkıntılar

Kendini keşif ve tanıma çalışmaları

Sağlıklı ebeveynlik çalışmaları

Serap ŞENDİKİCİ Özgeçmis CV Psk.Serap ŞENDİKİCİ'nin Özgeçmişi
Eğitim:

Lisans
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji (1998)

Yüksek Lisans
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Klinik Psikoloji (2011)


Stajlar:

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı, Ankara
Dışkapı SSK Hastanesi Ruh Hastalıkları Birimi, Ankara
Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Ve Ergen Ruh Hastalıkları Birimi, İstanbul
Çapa Tıp Fakültesi Yetişkin Ruh Hastalıkları Birimi, İstanbul


Eğitimler ve Süpervizyonlar:

Bilişsel Davranışçı Terapi
Şema Terapi


Uzmanlık Alanları:

Yetişkinler ile çalışmaktadır.

Klinik çalışmalar : Depresyon, Obsessif-Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Panik Bozukluk, Kişilik Bozuklukları

İlişki temelli çalışmalar: İlişki ve bağlanma problemleri, ayrılık ve boşanma sürecindeki ruhsal sıkıntılar
...[Devamı...]

Serap ŞENDİKİCİ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Özgür ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116014
Öncelikle herkese merhaba, Serap Hanım çalıştığım şirkete belirli günlerde gelip şirket çalışanlarına destek veren birisi. Genel olarak kendi sorunlarımı başkalarına anlatmaktan çekinmeyen ve herkesin yorumunu önemseyen birisiyim. Bir gün çok sıkıntılı olduğum, işimi hatta şehrimi, ülkemi değiştirmek istediğim bir zamanda "herkese derdimi anlatıyorum bir de profesyonel birisine anlatayım" dediğim sırada kendisi ile tanıştım. Hayata bakış açım biraz farklıydı. Yeni bir şey öğrenmedikçe yaptığım işi, bulunduğum ortamı sevmeyen birisiydim. Seanslarımız ilerledikçe bunları aştım. Özellikle Yoga felsefesinden verdiği örnekler ve almamı istediği aksiyonlar bende çok etkili oldu. Bunlarla birlikte yaşadığım irili ufaklı tüm sıkıntıların sebebinin başkaları olduğunu düşünürdüm. Bu nedenle de sorunların çözümü için ortam değiştirmek gerektiğine inanırdım. Ancak Serap Hanımın ilk seansta söylediği beni çok etkiledi. "Mutlu olmak için değişim şart değil, mutlu olmak için işini, eşini aşını değiştirmene gerek yok. Asıl yapılması gereken insanın kendini tanıması ve tamamlamasıdır" demişti. Hep değişimin şart olduğuna inandırılmışız. İnsan kendini tanımayıp tamamlamadıkça yani eksik oldukça birilerinin/bir şeylerin yokluğu kişi üzerinde fazla etki yaratıyor. Bu nedenle insan olarak önce kendimi tamamlamalı ve 1 olmalıyım. Bunun ilk adım olduğunu bana gayet güzel anlattı. Kendisiyle yaklaşık 10 aydır 15'in üzerinde seans yaptık. Her seansta beni dikkatlice dinliyor ve gerekli notları alıyor. Çok üst perdeden konuşmuyor. Anlattıkları gayet anlaşılır ve sizinle aynı seviyeden konuşuyor. Çok sevdiğim bir diğer özelliği ise şu: kendisi halen bir öğrenme sürecinin içerisinde ve sizden de bir şeyler öğrenmek istediğini belirtiyor. Eğer güzel bir fikriniz varsa ilgi duyuyor ve kendi hayatında da benzer fikirler üretmekten bahsediyor. Kendinden örnek vermesi de çok içten ve samimi geliyor. Sanki iyi veya kötü birilerinin yaptıklarıyla benim aramda bir köprüymüş, hep onların yaptıklarından ders çıkarıp bana anlatıyormuş gibi durmuyor. Yeri geldiğinde kendi hayatından, ilgi alanlarından ve hedeflerinden de bahsediyor. Böylelikle onun bir psikolog olduğundan çok arkadaşınız olduğunu hissediyorsunuz. Çok güleryüzlü birisi aynı şekilde kendini aşmış birisi bence. Bir psikologun en temel özelliklerinden biri olan iyi dinleme yeteneği bence fazlasıyla yüksek. Kendisiyle konuştuğumuz konular genel olarak; iş ve aile yaşantısı, hedef koyma ve hedefe yürüme, insanın kendini tanıması üzerine. Bunların yanında bulunduğu ortama değer katmaya çalışan birisi. Sadece seanslar düzenleyip tavsiyeler veren birisi değil. Şirket içerisinde seminerler düzenleyip, konuşmacılar çağırıp toplu etkinlik yaparak daha fazla kişiye ulaşmayı başarıyor. Serap Hanımla tanıştığım için çok mutlu ve şanslı hissediyorum. İleride bir gün bir şeyler başardığımda ve "başarınızı neye borçlusunuz" diye mikrofon uzattıklarında Serap Hanımdan da çokça bahsedeceğim. Teşekkürler, sevgiler.
     Beğenin    
Başak
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115273
Serap Şendikici’yi kendisinden danışmanlık alan bir arkadaşımın önerisiyle tanıdım. Davranış kalıplarımı ve yanlış öğrenmelerimi anlamamı sağladığı için kendisine minnettarım. Ondan danışmanlık alabildiğim için şanslı olduğumu düşünüyorum. Şu an yaşadığım sorunların ya da sıkıntılarımın kaynağını anlamlandırabiliyor ve çoğunlukla çözüm üretebiliyorum. Tanıdığım başka uzmanlara göre iyi bir mihmandardır. Seanslar sırasında doğal olarak empati kurar ve güvende olduğunuzu hissettirir. Şefkatli, içten ve sakindir. Kendisi bana her seansta çok iyi gelmiştir.
     Beğenin    
Ayvaz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115257
Serap Hanım çalıştığım kurumda çalışan, alanında oldukça tecrübeli bir psikolog. Bilgi birikimi çok iyi. Danışanı olarak bana yenmeye çalıştığım sorunlar ile ilgili bu sorunların altında bulunan etkenleri, bunların teorisini ve bunlarla başa çıkmak için uygulamam gereken pratiği anlaşılır ve detaylı bir biçimde her zaman aktardı. Kendisiyle çoğunlukla şemalar üzerinde çalıştık. Sayesinde birçok sorunum ile baş edebilir duruma geldim. Artık eski ben değilim. Zihnimin çalışma şeklini değiştirmede önemli adımlar attım. Ama tabii bu uzun ve emek isteyen bir süreç. Serap Hanım bana süreç boyunca hep destek oldu ve sayesinde güzel bir noktaya geldik. Kendisi oldukça güleryüzlü, samimi ve iyi bir insan. Tecrübesini ve bilgi birikimini her zaman hissediyorsunuz.
     Beğenin    
Nil
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115166
Serap Hanım ile arkadaşımın tanıdığı bir danışanı vasıtasıyla tanıştım. Ailemle sorunlar yaşadığım ve kendi kendime çözüm bulamadığım bir durumdaydım. Kendimi daha iyi tanımama, aile ilişkilerimi ve çevremdeki insanlarla kurduğum ilişkileri yönetmemde çok yardımcı oldu. Ne istediğimi , kendimi nasıl daha rahat hissedeceğimi farketmemi sağladı. 3 sıfatla tanımlamak istesem; planlı , özverili , güleryüzlü. Bence kişisel özellikleri; disiplinli, herkese karşı saygılı ve herkesi olduğu gibi kabul edip; yargılamayan biri olduğunu düşünüyorum.
     1 Beğeni    
Kader KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
14.Mart.2019
TavsiyeNo: 108770
Bazen dinlenilmek istersiniz sizi tanımayan biri tarafından böyle olduğum bir zamanda bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım Serap hanımı.Bilgi tecrübe ve analizleri sayesinde sorunlarım ile nasıl başedeceğimi beni motive ederek çözüme ulaştım her seans sonunda kendi değerimi daha çok hissettirdi kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Kendinizi ifade etmek için güven lazım kendisi bu güveni hissettirdi profesyonel yaklaşımları olayları analizleri ve benim anlayabileceğim sadelikte anlatması çok önemli bir faktör.İş ev çocuk yörüngesi içerisinde dönerken kendisinin tavsiyeleri sayesinde farklı alanlarda kendimi motive etmeye başladım.güler yüzlü sempatik ve profesyonel bir yaklaşımı var
     Beğenin    
Minel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2017
TavsiyeNo: 95222
Merhabalar, Serap Hanım'ı internet üzerinden yaptığım araştırmalar ile buldum. 2 senedir de terapi almaktayım. Terapiye başlama sebebim kaygı bozukluğu idi. Bu durum yaşamımın her alanını etkilediği için huzursuzluk, mutsuzluk ve karamsarlık gibi durumlar oluşmaya başlamıştı. Zaman içerisinde bunların üstesinden gelmeyi öğrendiğim gibi kendimi daha iyi tanıma fırsatım oldu ve istek ve ihtiyaçlarım da bu doğrultuda değişti. Bu değişimin faydasını fazlasıyla görmekteyim. Daha önceleri terapi alma fikri bana pek sıcak gelmiyordu ama ön yargımı kırıp gittim. Hiç bir şey kaybetmediğim gibi çok şey de kazandığımı düşünüyorum. Hem bireysel olarak hem de ikili ilişkilerde daha sağlıklı kararlar almaya başladım. Bana kattığı her şey için kendisine teşekkür ederim.
     Beğenin    
B.V
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93761
Serah Hanım'dan 1 seneyi aşkındır şema terapi almaktayım terapiye başlama nedenim uzun süreli ilişkimin bitmesinin ardından yaşadığım yoğun üzüntü ve kendimi suçlama duygularım oldu.bu dönemde uyku ve kilo kaybı gibi fizyolojik sorunlarda yaşadım ve hayattan keyif almıyordum.ilişkiler ile ilgili sorunlarımın olduğuna yönelik derin üzüntü ve kaygılarım vardı.profesyonel yardım almaya karar verdim ve serap hanım ile tanıştım hayatımda kendim için yaptığım en büyük iyiliklerden biri olduğunu düşünmekle birlikte kendimi şuan çok şanslı hissediyorum. Bu süreçte kendimde şema ve modlarla tanışarak büyük değişiklikler yaşadım özellikle çevremde beni yakınen tanıyan kişiler bu değişimi çok daha iyi gözlemleyebildi.şuan kendimi çok daha mutlu ve işlevsel hissediyorum Serap Hanım benim şansım oldu diyebilirim. herkese hiç şüphe duymadan tavsiye ederim.
     Beğenin    
D
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93520
Serap Hanim'dan bir yili askin suredir sema terapi danismanligi aliyorum. Sema terapi bence bir devrim. Psikoloji konusunda herkes tarafindan anlasilabilir ve yonetilebilir cevaplar veriyor. Daha once kendimde sorun olarak gordugum ama adini koyamadigim, asla cozemem dedigim konulara bambaska yaklasiyorum simdi. Yonetebiliyorum, cunku hem farkindaligim yukseldi hem de konulari mantik cercevesinde ve saglikli bir sekilde ele alabiliyorum. Tabi ki zamanin yuzde yuzunde saglikli davraniyorum gibi bir iddiam yok. Fakat cok buyuk gelismeler goruyorum kendimde. semalarim aktif olunca nasil yonetebilecegimi biliyorum. Serap Hanim da sema terapi konusunda kesinlikle tavsiye edebilecegim bir terapist. Cok deneyimli. Ayrica cok ilgili, acik ve net anlatiyor, benim anlayacagim sekilde kendini esnetiyor. Iletisimimiz cok kuvvetli. Isin hem teorisini anlatiyor, hem ornekler veriyor hem de bana pratik yapmam icin yonlendirmeler yapiyor. Boylece benim kafamda da konular iyice netlesiyor. Ayrica hicbir detayi unutmuyor ve bu sayede uzun zamandir ona gidiyor olmam benim icin terapiyi ekstra verimli kiliyor. Kendisiyle karsilastigim icin sansli hissediyorum.
     Beğenin    
Ezgi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Şubat.2016
TavsiyeNo: 85865
Serap Hanım'la bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. İyi ki tanıştım. Uzun yıllardır panik atak hastasıydım ve etkilerini tek başıma atlatmaya çalışıyor, beni tetikleyen durumlardan kaçarak yaşamımı sürdürmeye çalışıyordum. Ancak artık her şey çok zorlaşmıştı. Metro ve metrobüs kullanamıyor, otobüse sadece kısa mesafelerde katlanabiliyordum. Mağazalarda uzun süre kalamadığım için alışveriş yapamıyor, sinemada ve tiyatroda kapıya en yakın koltuğu tercih edip ilk yarım saat kendimi salonda kalmaya ikna etmeye çalışıyordum. Mesleğimi çok sevdiğim halde ders saati boyunca sınıfta kalmak çok zordu. Ve benim için asıl kopma uyuyamamakla başladı. Günlerce uyuyamıyor ardından 2-3 saatlik uykuyla yeni bir güne başlıyordum. Uyuyamadığım için midem devamlı bulanıyor su bile içemiyordum. Sanki dünyaya sığamıyordum. Ölmek ve bundan kurtulmak istediğimi hatırlıyorum. Her şey çözümsüzdü sanki, gün başlıyor,bitiyor ama kafamın içindeki ses hiç susmuyordu.Yine bir sabah iş arkadaşlarımdan birine bana göz kulak olmasını, uyuyamadığım için ayakta durmakta zorlandığımı söylerken bana biraz da çekinerek Serap Hanım'dan bahsetti. Umutlu değildim sadece onu kırmamak için denemek istedim. Serap Hanım daha ilk günden o her zamanki sakin,anlayan tavrıyla beni çözümsüz olmadığıma ikna etti. Seanslar boyunca gerek okuma önerileriyle, gerek hem şefkatli,hem sırdaş, en önemlisi gözlerimin içine bakan ve bana biricik olduğumu hissettiren tavrıyla kendime inanmamı, kendimi anlamaya çalışmamı sağladı. Sorunumun uyuyamamak olduğunu sanıyordum oysa Serap Hanım kullandığı "Şema Terapi " yaklaşımıyla bana yeni bir dünyanın kapılarını açtı. Seanslar sırasında ne zaman tıkandığımı hissetsem yeni yöntemlerle beni tanıştırdı. Zaman zaman anlatmaya dalıp bulunduģum yeri unuttuğumda beni hep bilimsel bir zemine çekti ve yeni cevaplara ulaşmamı,hissettiklerimin kökenlerini anlamamı,değiştirmeye çalışmamı saģladı. Kendimi çok iyi tanıdığımı düşünürdüm şimdi ne kadar yanıldığımı görüyorum.Şema Terapi bana hissettiklerimin ben olmadığını, içimdeki benlerle ilgilenmeyi, kendime şefkat göstermeyi, diğerlerini anlamayı öğretti. En çok da değerli olduğumu fark ettirdi. Her şeyi bu kadar ayrıntılı anlatmamın sebebi depresyonun insana neler yapabileceğini ve çözümsüz olmadığını göstermek. Depresyondayken dünya size karşı dönüyor gibi geliyor. Adım atamadığınızı, tat alamadığınızı, ses, ışık, koku her şeyden fazlasıyla etkilendiğinizi fark ediyorsunuz. Ve yaşam dayanılmaz bir hal alıyor. Ama şuna emin olun ki depresyon çözümsüz değil. Serap Hanım bana bunu gösterdi. Hem içten, hem de ona saygı duymamı sağlayan tavrıyla, mesleki bilgisiyle, anlattığım her şeyi oturttuğu sağlam zeminle her seanstan sonra yeni bir cevapla yanında ayrılmamı ve diğer seansı iple çekmemi sağladı. Metro yolculuklarımı,korkularımla konuşabilmeyi, etrafımdakilerin fark ettiği değişen enerjimi, yeni bakış açımı, içindeki mutlu çocuğu, ümitsizliğe düştüğümde kendime gösterdiğin şefkati ona borçluyum. Çok ama çok teşekkür ederim. (Ezgi)
     3 Beğeni    
Bahar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83634
Merhaba,ben 24 yasındayım ve psikoloji mezunuyum mesleğimin basındayken Sema terapiyi kesfettim ve bu alanda egitim alırken kendi sürecimden gecmeyi de istedim. Klinik Psikolog Serap Sendikici ile yolumuz bu noktada kesişti . Bu sürecte kendimi tanımam , duygularımı ve kimi zaman beni yoran düsüncelerimi anlamam , kendime sefkatle yaklaşmam konusunda verdiği destek için kendisine mütesekkirim. Alanında , sema terapideki, basarısı sanırım kurdugu temas ve guven duygusuyla oldukca alakalı ... Bu da süreci hızlandıran ve iyileşme halini destekleyen önemli bir durum , bu sebeple bana destegi ve etkisi için tesekkür ediyorum. Sevgiler Psikolog Bahar DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     3 Beğeni    
F.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79611
Merhaba, yaklaşık 7 aydır Serap hanımdan psikoterapi alıyorum. İnternetten araştırarak edindiğim bilgilere göre başladım ancak terapi sürecinde doğru biz uzmana geldiğimi anladım. Obsesif Komülsif Bozukluk tedavisi için yola çıktık ancak yıllardan beri süregelen bir depresyonumda mevcuttu. Zaman içinde depresyonumun seviyesi oldukça düştü şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Terapi de özellikle şema terapiden yararlanmakta, bu sayede yaşadığım ya da bir şekilde beni düşündüren durumları analiz ederek, aslında düşünme biçimimde hatalar olduğunu görmüş oluyoruz. Terapiler sayesinde geçmişte ve bugün vardığım yanlış kanıları görmek kendimi tanımamı sağladı, daha önemlisi düşünme biçimimizi değiştirerek davranışlarımızı değiştirebilir ve sorunlarımızdan kurtulabiliriz. Kendinizi tanımak, değiştirmek ve sıkıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız Serap hanımı tavsiye ediyorum. Yargılamadan sizi dinliyor ve durumunuzla ilgili pratik çözümler öneriyor. Her terapide kendimle ilgili yeni keşifler ediniyorum, böylece yaşadığım olaylara daha farklı bakmaya başladım.
     2 Beğeni    
Öznur
18.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78791
Serap Hanım ile aynı kurumda çalışırken başlayan meslektaş ilişkisi, yıllar içinde yerini arkadaşlığa, dostluğa bıraktı. Serap Hanım, insan ilişkilerini derinlemesine ele alan, samimi, danışanları için ‘nasıl daha fazla katkı sağlayabilirim’ diye düşünceler üreten, güvenilir, sağlam bir kişiliğe sahip olmasının yanı sıra, alanında uzman ünvanını hak eden bir profesyoneldir. Mesleğine duyduğu saygı, danışanları ile arasındaki etik ve ilkeli zemini korumakta, bu çerçevede kendisine başvuranların ihtiyaçlarına yönelik yardımı sunmaktadır. Danışma sürecinizde kendinize dair farkındalığınızın artması, sizi rahatsız eden duygu ve düşüncelerinizin daha işlevsel olanla yer değiştirmesi konusunda; hem kendisini tanıyan hem de alanda çalışan bir kişi olarak Serap Hanımı tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Mine YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78536
Merhaba Serap hanımı psikiyatrisimin önerisiyle görmeye gittim. Gitmeden önce tereddütlerim çoktu ama ilk seans sonrasında doğru yerde doğru kişiyle olduğumu anladım. Daha öncede terapi gördüm ama Serap hanım öncekilerden çok farklıydı çok sıcak ve aynı zamanda mesafeli yani onun yanında hem kendinizi çok rahat hissedip herşeyi paylaşabiliyorsunuz hemde saygı ve güven duyarak tavsiyelerine uymakta zorluk çekmiyorsunuz. Mesleğini severek yaptığını ve özverili çalıştığını görebiliyorsunuz.Ben gerçekten Serap hanımla görüşeceğim günleri iple çekiyorum ve görüşmeden sonrada keyfi uzun süre devam ediyor. Açıkçası ben günümüzde hiç problemi olmayan insanların bile psikolojik destek almasını öneriyorum.Ama tabiki bu konularda uzman seçimi çok önemli ve ben Serap hanımı seçerek hayatımın en doğru işini yaptığıma inanıyorum. Ve sayesinde hayatımda ciddi bir ilerleme kaydettiğime inanıyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim Serap hanım iyiki sizi tanımışım...
     3 Beğeni    
Semdal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76392
Merhabalar; Serap Hanım ile bir akrabam vasıtası ile tanıştım. Çocuklarımın gelişim süreci, aile hayatına etkileri ve dönemsel sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Serap Hanım mesleki açıdan işini çok seven, yeni gelişmeleri takip eden , iş disiplini yüksek ve profesyoneldir. İyi bir dinleyicidir, karşısında çok rahat konuşabilişiniz. Profesyonelliği, işine hakimiyeti , sır saklama hususunda karşısındakine verdiği güven, ön plana çıkmaktadır.
     5 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75312
Serap Hanımdan yaşadığım ağır bir depresyon döneminde destek aldım.Depresyon sürecindeki çaresizlik, kimseden yardım göremeyeceğim inancımı ilk görüşmeden itibaren bertaraf ederek ,kendime inanmamı sağlamıştır.Depresyon konusundaki bilgisi,bana anlaşıldığımı hissettirmiş ve tedavime büyük etkisi olmuştur.Uyguladığı yöntemler beni aktive ederek çok çabuk iyileşmemi sağlamıştır.Mesleğine ve danışanına gösterdiği özeni her zaman hissedebileceğiniz bir psikolog.Kendisine çok teşekkür ediyor ve tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Nomad
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75089
Serap Hanımla 1 yıl civarında bir terapi sürecinde bulundum. Kendisi ile bir tanıdığımın tavsiyesiyle tanıştım. İyi ki de tanışmışım. Sürecin başlangıcındaki içinde bulunduğum duygu ve düşünceler çok yoğun ve yorucuydu. Şema terapisiyle bunları anlamamı ve nasıl davranacağımı öğrenmemi sağladı. Yaklaşımı, ki başka terapistleri de denediğim için kıyaslayabilirim, çok çok iyi. Süreç boyunca desteğini hiç esirgemedi. Kendimi daha iyi tanıma da yardımcı oldu.İçten düşüncelerimle Serap Hanımı bir danışman olarak kesinlikle öneririm.
     5 Beğeni    
Erkan YILDIRIM Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74952
Meslektaş olarak 5 yıldan beri tanıştığımız klinik psikolog Serap Şendikici için tek kelimeyle tanımlama yapmam istense, söylenebilecek şey ADANMIŞLIKtır. Aynı okul ve bölüm mezunu olarak Serap hocanın çalışmalarını görünce kendimi mesleğime karşı eksik ve de suçlu hissettim. Alanımızda yeterli ve yetkin olmayan bir sürü kişiye rağmen dik bir duruş sergilemekte ve bu konuda hiç taviz vermemektedir. 50 yaşındayım artık ne yapabilirim derken beni Şema terapi ve Alp hocayla tanıştırarak beni yeniden mesleğe kazandırdığı için teşekkür borçluyum. Psikolog Erkan YILDIRIM(Bartın-Zonguldak)
     3 Beğeni    
Psikolojik Danışman Cigdem Tiryaki
12.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74950
Psikolog serap şendikici hem meslektaşım hemde çok yakından tanıdığım kadim dostlarımdan biridir. Uzmanlık Alanları depresyon, kaygı bozuklukları, Fobiler, kişilikle ilgili yaşanılan problemler ve kişilerarasi zorluklar, obsesyonlar, aile ilişkileri ve daha birçok duygusal ve dusunsel sıkıntılarda danisanlarina profosyonel _ etik uygulamalarla destek veren bir kişidir. Özellikle şema terapi , bilişsel davranışci terapi , film Terapisi alanında uzmanlığı mevcuttur. Uzmanlığını aldığı terapi yöntemlerini eklektik bütünleştici sekilde danisanlarinin ihtiyaçlarını gözönünde bulundurarak psikolojik destek hizmeti vermektedir. Insani anlamak kabul etmek değer vermek ve bunu karşısındaki kişiye hissettirmek psikologluk mesleğinde çok önemlidir. Meslektaşım serap empati yeteneği ve bilgi birikimi sayesinde birçok kişinin yaşam kalitesini yükseltmiş ve içinde bulundukları sıkıntılı ruh halinden kurtulmalarina yardım etmiştir. Bu site aracılığıyla serap'a sevgi ve saygilarimi gonderiyor ve psikolojik destek almayi düşünen kimselere kesinlikle tavsiye ediyorum. zamanınızı ve emeğinizi isinde etkili ve uzman olan psikologla birleştirin. Uzman psikolojik danışman cigdem tiryaki
     3 Beğeni    
Şemaver!
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ocak.2015
TavsiyeNo: 74948
Tavsiye üzerine Serap Hanım'dan destek aldım.Açıkçası yaklaşımı ve bilgisi çok yüksek oranda tatmin edici.Benım için asıl önemli olan tarafı ise,görüşmeler arasında,zaman geçse bile sanki hiç ara verilmemiş,ertesi gün yapılıyomuş gibi görüşmelerin akıcı geçmesi.Size vermiş olduğu tavsiyeleri uyguladığınızda üzerinizdeki etkisini de çok çabuk görebiliyosunuz.Görüşmeler sırasındaki tavrıyla,bir dahaki görüşmenin hemen olmasını ister duruma gelmek,ayrıca pozitif bi etki yaratıyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum..
     7 Beğeni    
İsmail SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71595
serap hanımdan yaklaşık 2 sene terapi gördüm. bu süre boyunca her zaman beni anlayabilen bir hali vardı. kişilik olarak güçlü bir insan. ve benim için en önemli olan çok ta iyi bir kişi. bana karşı her zaman anlayışlı oldu . verdiği alıştırmaları yapmadığım zamanlar oldu. o hep terapiyi nasıl sürdürebiliriz çabasında oldu. bunun dışında terapi ortamının pek elverişli olmadığını söylediğini hatırlıyorum. terapi ortamının gürültülü olması gibi. aslında bunlar benim için cok önemli değildi. ama o terapini sağlığından endişe ediyordu sanırım. bu onun işine ne kadar önem verdiğini gösrerir. terapi sırasında ona çok güvendim. insana güven veren bir kişi. ailemle bile konuşamadığım şeyleri ona anlatabildim. ufak tefek sıkıntılarımızda oldu. bunlar genelde benden kaynaklanıyordu. 23 yasındayım ve serap hanımın sayesinde bu sene okuluma devam edeceğim. onu benim gibi sorunlar yaşayan herkese tavsiye edebilirim. gercekten çok iyi bir insan . benim için en önemlisi de bu zaten
     6 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Cihangir, İstanbul
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 243 86 18
Telefon 2 :
0(505) 618 45 41
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1998
(22 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Psk.Serap ŞENDİKİCİ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Serap ŞENDİKİCİ Mesleki Videolar Videoları
-

07:28
Top