2007'den Bugüne 83,618 Tavsiye, 26,260 Uzman ve 18,671 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sibel Deniz TOLEDO
Psikolog - İstanbul
Yüksek Lisans Öğrencisi

Sibel Deniz TOLEDO Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi24 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

24

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Sibel Deniz TOLEDO Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

20
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sibel Deniz TOLEDO'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sibel Deniz TOLEDO'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Sizi koşulsuz kabul eden ve ilgiyle dinleyen bir terapistim.
Sibel Deniz TOLEDO'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Sima Psikolojik Danışmanlk Merkezi
Nispetiye Mahallesi Peker Sokak No:15 Gök Apartmanı Daire:3 Levent/ Beşiktaş/İstanbul
İstanbul
Psk.Sibel Deniz TOLEDO internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Lütfen randevu için bu numaradan arayınız)
Telefon 2 :
 skype hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1980 (40 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi (2002 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sibel Deniz TOLEDO Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkinlerle çalışan bir psikoloğum.

EMDR terapisi uyguluyorum.

İstanbul Psikodrama Enstitüsünde Psikodrama Temel Aşama Mezunu

Doğuma hazırlık eğitimcisi, Doula ve Doğum Psikoloğuyum

Sibel Deniz TOLEDO Özgeçmis CV Psk.Sibel Deniz TOLEDO'nun Özgeçmişi
Sibel Deniz TOLEDO
+90 (534) 523 88 98
sdeniz.toledo@hotmail.com

ALINAN EĞİTİMLER & SERTİFİKALAR
2012-Devam Psikodrama Eğitimi (5 yıl, devam ediyor)
İstanbul Psikodrama Enstitüsü

2012 Doğuma Hazırlık Eğitimcisi Doula ve Doğum Psikologluğu Eğitimi
İstanbul Doğum Akademisi (9 ay)
2012 Aktif Doğum Eğitimi
Janet Balaskas (18 saat)
2009 Temel Portage Eğitimi (12 Saat)
Dr. Ender (Uzundemir) Marangoz
2009 Kognitif Terapinin Obsesif Kompulsif Bozuklukta Uygulanması Eğitimi (12 Saat)
Dr Emel Stroup, ABPP, ACT
2009 Süpervizyon (30 saat)
Dr Başak Demiriz
2008 Oyun Terapisi Seminerleri-1 (15 saat)
Heidi G. Kadsuon, Ph. D.
2008 Kognitif Terapinin Anksiyete Bozukluklarında Uygulanması Eğitimi (9 saat)
Dr Emel Stroup, ABPP, ACT
2008 Gestalt Terapisi Sertifika Programı (96 saat)
Hanna Nita Scherler...[Devamı...]

Sibel Deniz TOLEDO Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Didem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
18.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111445
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Selin
27.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 98139
Ben psikoloji bölümü öğrencisiyim ve bir süredir Si&ma Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde stajyerim. Sibel Hanım bildiğini hiç çekinmeden aktarmayı ve paylaşmayı seven başarılı bir psikolog. Mesleğini severek yapıyor ve insan ruhuna dokunmayı sevdiğini danışanlarıyla kurduğu iletişimden anlamak oldukça mümkün. Etik kurallarına bu derece bağlılığı, işini mükemmel bir şekilde yapması, sürekli kendini geliştirmesi, gelişmeleri takip etmesi benim Sibel Hanım'ı kendime rol model olarak almamın nedenlerinden sadece birkaçı. Geniş bilgilerinden faydalanabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendisine bana kattığı her şey için teşekkür ederim.
     Beğenin    
Hayri
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2017
TavsiyeNo: 95482
Yaygın anksiyete bozukluğu tedavisi görmekteyim. Psikiyatrist'im profesyonel bir terapi almamı da söylemişti. Bende internet üzerinde yaptığım araştırmalar sonucu Sibel Hanım'a ulaştım hala tedavilerimiz olumlu yönde devam etmektedir. Öncelikle kendisi çok iyi bir dinleyici ve farkındalık yaratan güven veren bir uzman psikolog dur. Yapmanız gereken şeffaf olup sıkıntılarınızı dile getirip tavsiyelerini yerine getirmeniz. Umarım hayat boyu başarı üzerine başarılar sağlar kendisine teşekkürü bir borç bilirim.
     Beğenin    
Ebru
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92767
Sibel Hanım ile çok zor bir dönemimde tanışma fırsatı buldum. Adeta benim için hayata dönüş operasyonuydu bu. Ruhsal çöküntü ile birlikte intihar eğilimi olan,en basit zorlukta içine kapanan,hayattan kendini soyutlayan, sevdiklerimin ölüm korkusunu yaşayan,fazla sorgulayan ve içinden çıkamayan biriydim. Tembel, yeniden başlayamayan, kendi için bir şeyler yapamayan biriydim. Psikiyatrik tedaviyle başlayan ve psikolojik rehabilitasyonla devam eden bir iyileşme sürecindeyim. Bu konudaki en önemli yol arkadaşım Sibel Hanım oldu. Kendisi ılımlı,çok iyi bir dinleyici, yönlendirici olmasının yanı sıra tüm krizlerimin en iyi yöneticisidir. Beni kendimi tanımam, ne istediğimi anlamam, duygu durumlarımı doğru ifade ederek, kontrol etmem konusunda en iyi yönlendircim oldu. Akademik kariyeri kesinlikle incelemeye değer ancak kendisiyle ilgili en iyi bildiğim şey ; en iyi sırdaşım ve yol göstericim olduğudur. Yakın zamanda EMDR terapisi uygulamaya başladık. Türkçe'ye göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak çevrilen bir terapi yöntemidir. Bilinç altımda beni rahatsız eden durum ve olayları hatırlayarak,bu olayla ilgili olumlu ve olumsuz yargıları belirliyoruz. Uzmanımın parmak hareketlerini takip ederek,duygu durumumu puanlayarak olumsuzdan olumluya geçişleri takip ediyoruz. İlk başladığımız an ile son geldiğimiz noktada hatırlanan kötü an ile ilgili ciddi olumlu değişimler takip ediyoruz. Dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. EMDR bana çok iyi gelen bir terapi yöntemi oldu. Sibel Hanım bu konuda da sürekli kendini geliştirmeye devam eden biri olup kendisiyle iletişim kurarak rahatlıkla her konuda bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
     Beğenin    
Berda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87577
Sibel hanıma bir arkadaşım tavsiyesi ile gittim . Sadece tek bir seans gitmekti aslında amacım ama ilk gittiğim seanstan okadar memnun kaldım bakış açımı o kadar değiştirdi ki tekrar gitme isteği duydum . Zaten sonrasında çözemeyeceğim olaylar ardı ardına geldi . Ve yarı yarıya her gün Sibel hanımı aramaya başladım . Kendisi özel hayatında iken onu aramama rağmen hiç bir zaman bana ters davranmadı aksine o anlarda beni o kadar güzel sakinleştirdi ki anlatamam . Kesinlikle gidilmesi gereken fikirlerine saygı duyulması gereken bir kadın . Şiddetli tavsiye edilir :)
     Beğenin    
Esra ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79529
Merhabalar Sibel hanımla bir kaç ay öncesinde tanıştım. En ihtiyacım olduğu zamanda onu bulmuş olmam benim için büyük bir şanstı kendisiyle görüşmelerimiz hala devam ediyor. Daha iyi olacağımı biliyorum ve bu yüzden onunla devam ediyorum. Çok fazla ensişem var hayata karşı bunları beraber aşıyoruz ve tüm samimiyetiyle içtenliğiyle dinleyip yol gösteriyor olması harika bir şey. Herkesin hayatının bir döneminde biraz durup göremediği şeleri başkasının göstermesine ihtiyacı vardır diye düşünüyorum. Bakış açımı değiştiren bir vizyonu var. Başarılı bir piskolog.
     1 Beğeni    
Sedosh
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2015
TavsiyeNo: 77281
Merhabalar, Sibel hanımı bir grup vasıtası ile buldum ve görüştüm. 9 aylık hamileydim ve çok kısa bir süre önce fikrimi değiştirip normal doğum yapmayı denemeyi deneyecektim... Amacım normal doğurmaktan öteydi aslında. Ben denemek istiyordum ,başarıp başarmamak sonraki işti... Onun istanbulda olması benim ise Ankara da yaşıyor olmam yüzyüze görüşme fırsatımızı yok etmişti... Skype ile seanslar yapabiliriz dediğinde bunun ne kadar efektif olacağını kestirememiştim. Skype üzerinden İlk seansımız da , sanki onu evime misafir olarak çağırmışım gibi çay ikram edesim gelmişti :) o kadar cana yakın ve sempatikti. Doğaldı. Samimiydi. Böyle tek kelimelik sıfatlarla tasvir edilecek kadar yalın bir uzmandı ve güven veriyordu... Bir kaç seans böyle devam ettik... Sibel hanım , hayalimdeki doğumu mektup yazmamı istedi. Hiç bir sınır olmadan sadece hayalindeki, seni prenses gibi hissettiren doğumu dedi... Yazdım... Hep okudum. Hoşuma gitmişti imkansız gibi uçuk kaçık olan hayalimdeki doğumumu :) Gebeliğimin 37.haftasında doktorum muayne etti ve normal doğum yapamayacağımı söyledi. Üzülmüştüm, çok ağladım... Sibel hanımı aradım uzun uzun konuştuk. En azından bebeğim istediğinde doğsun istiyordum. Sibel hanımda doğum başlayınca sezeryan olmamı desteklemişti ve nihayetinde de çok şükür ki öyle oldu... 38+5 de suyum boşaldı ve yarım saat sonra doğum dalgalarım başladı... Gece olduğu için hastane ekibinin toplanması uzun sürmüştü. En son 5 dk da bir gelen doğum dalgalarını Sibel hanıma yazdığım mektubu hatırlayarak sakinlikle karşılıyor ve bebeğime adım adım yaklaştığımı hissediyordum. Ameliyathaneye indirildiğimde doktorum hala ortada yoktu... Anestezi uzmanı hemşire teknisyen vs derken 6-7 kişi varlardı... Ama doktor ortada yoktu... Çok fazla ıkınma isteğim vardı. Dayanamayıp , altıma yapacağım artık dediğimde panik oldular. Anestezi uzmanı hadi hemen hemen iğnesini yapıyoruz Erol beyi beklemiyoruz dedi. Sona çok az kalmıştı... Minik kuşum, tatlı minnoşum doğdu. Hiç bir sıkıntı yaşamadığım, ertesi gün ayağa kalktığım epidural sezeryan oldum... Çok şükür Rabbime binlerce şükürler olsun , oğlum Tuna kendi istediği gün saatte ve belki de dakika da dünyaya geldi. Mektupta yazdığım : " bebeğimi ilk gördüğümde mutluluktan ilk kez ağlıyordum... " cümlesini teorikten pratiğe çevirmiştim 😜 Sayfalarca anlatacağım bir doğumum var ama şuanda acıktığı için ağlayan 50 günlük bir kuzu beni emmek için bekliyor 👼👼 Sibel hanıma desteği için sonsuz Teşekkürler ...
     1 Beğeni    
Rale
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mart.2015
TavsiyeNo: 77130
Sibel hocamla doğuma hazırlık eğitimde tanıştım kendisinin hayatımda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlatamam Onun desteği ile Sezeryana doğru giden doğumum tekrar normal doğuma dönmüş ( bunu doktorum Aylin aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı söylüyor ) Biricik evladımı hiçbir travmaya maruz kalmadan kucağıma aldım. Ilk doğumum ve bilmediğim koca bir dünyada tüm içtenliği sevgisi ve samimiyeti ile yanımdaydı. Önce eşimle birlikte katıldığımız eğitiminde bebeğimiz için çok keyifli vakit geçirdik hem öğrendik hem eğlendik :) sonrada bizden doğumda desteğini esirgemedi çok fazla özverili davrandı sırasıyla doktorumla doğum ebemle tanışıp önceden doğumu planladı unutulmayacak bir diğer konuda ailelerimizle tanışıp onlarında sakin tutabildi :) Sibel deniz toledo iyiki tanışım iyi ki doğumda yanımdaydın
     Beğenin    
Ülker KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2015
TavsiyeNo: 76855
Iki aydır Sibel hanim dan hem grup Terapisi (psikodrama)hem de bireysel terapi desteği alıyorum. Samimi içten ve son derece profosyonel yaklaşımları sayesinde ,bendeki değişimi çevremdeki insanlar çok kısa sürede farkettiler. Ofisinin ortamı da insana huzur verici bir yuva gibi😊. Aldığı eğitim ve sertifikaları ile bence çok donanımlı bir danışman .Kesinlikle tavsiye ederim 😊 Güleryüzlü ,sempatik ve işimdi yaparken son derece ciddi biri 😊
     2 Beğeni    
Hande ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2015
TavsiyeNo: 76852
Sevgili Sibel Deniz Toledo'nun hamile eğitimi kursuna eşimle beraber katıldık. Hem benim hem de eşim için çok çok faydalı oldu. Eşim kursa katıldıktan sonra 'hamileliğimin' çok daha fazla parçası oldu. Kurs sayesinde etrafımdakilerin çoğu sezaryen ameliyatı olurken ben 36 yaşımda normal doğumla kızımızı kucağıma aldım. Kızım doğar doğmaz kucağıma verildi, göbek bağını eşim kesti, 41. haftaya değin doğumu, kızımızın dünyaya gelmeye hazır oluşunu bekledik, bu sayede doğduğunda kolayca emdi, sütüm rahatlıkla, bol bol geldi. Ben doğumhaneden yürüyerek çıkacak vaziyetteydim, akşam balık ızgara yedim :). Doğum sırasında sadece nefes tekniklerini kullandım, hiç bağırış olmadı, sadece altı kere ıkınarak kızımız da huzurla geldi dünyaya. Eğer Sibel hoca olmasaydı tüm bu detayları asla bilemezdik, muhtemelen biz de soluğu ameliyathanede alırdık. Doğumu yaptıran ebe eşime sağlık sektöründe çalışıp çalışmadığını sordu oysa biz sadece Sibel hocayı can kulağıyla dinledik ve de tüm eğitimde konuşulanların bir kelimesini dahi atlamadık. Mutlaka bebek sahibi olmayı planlayan herkesin katılması gereken bir eğitim... Başka şeyler es geçilebilir ama anne ve bebeğin sağlığı için bu eğitim es geçilmemeli. Çok teşekkürler Sibel hocam :)!!!!
     2 Beğeni    
Yasin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Şubat.2015
TavsiyeNo: 75966
Ben kendisine resmi hitab edemiyorum o kadar samimi ve içten ki daha ilk dakikada arkadaş oluyorsunuz ve gerçekten mesleğini inanılmaz sevdiği için başlarken başarılı oluyor daha ikinci seansımda yıllardır kullanamadığım ve gerek duymadığım öyle bir nokta yakaladı ki ertesi gün hayatımda gerçekten değişiklikler yaşamaya ve düşünce sistemimin değişme sürecine şahid oluyorum...yıllardır ilaç kullandım o doktor senin bu doktor benim ama bu iş gerçekten bi bilenle oluyor Allaha şükr ediyorum hocamla beni karşılaştırdı ...yıllardır sıkıntısını yaşadığım olayların sebep kaynağını O kadar çabuk yakaladı ki inanın geçen senelerime çektiğim boş sıkıntılara acıyorum:) kendisi doktorluğun ötesinde gerçek bir dost gerçek bir yoldaş ve en önemlisi çıkarsız bir profesyonel.......
     2 Beğeni    
Güneş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71694
Sibel hanımı twitterdan takip ediyordum.Bir gün,sıkıntılı olduğum bir dönemde kendisine mail attım hemen benimle ilgilendi.Beni anlayışla ve samimiyetle karşılaması o anda çok iyi hissettirdi.Bir kaç ay sonra kendisine tekrardan mail attım. Bu sefer durumum daha farklıydı panik içerisindeydim neye ihtiyacım olduğunu bilemiyordum..Sibel hanım bana ısrarla sordu neye ihtiyacın var?Bende ona objektif bir dost tarafından anlayışa dinlenmeye ihtiyacım var dedim.Adresini yolladı ve randevu verdi.Maddi kaygıları olmayan,işini gayet iyi yapan biri ve inanın her yerde karşınıza çıkamayabilir inanın.Benim için elinden geleni yaptığına inanıyorum kendimi ona güvenle teslim ediyorum ve beni sabırla anlayışla dinliyor.Teşekkür ediyorum ona.
     4 Beğeni    
Gizem MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70169
Sibel hanim i twitter sayesinde tanima sansini buldum.iyi ki twitter kullaniyodum ki tanidim. Takip etmeye basladim ve bilgilerini 140 karaktere anlatabilmesine hayran kaldim. Sizi dinleyen saygi gosteren,her seyi acikca konusabileceginiz isinde iyi bir psikolog.ayni zamanda dogum psikologu. Eger kendinizi bilmek,kesfetmek ,farkli acidan bakabilmek icin bu samimi insanla tanismalisiniz derim.begendigim nadir psikologlar arasindadir.ben her meslek icin konusacak olursam; meslek sahibi olmak o meslekte iyi oldugunuz anlamina gelmez.en basta isinizi sevmeli, saygi duymalisiniz diye dusunurum. Sibel hanimi bu acidan cok begeniyorum.karsinizda herhangi bi dert dinleyen yorum yapan insan degil,her cumlenizi dikkatle dinleyen hangilerini not alacagani bilen ,iyi degerlendirebilen,sakin,empati yetenegi guclu biri var Terapiye yeni basladik insallah daaha guzel sozlerle ifade edebilecegim ozelliklerini tanirim
     3 Beğeni    
Merve
7.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65380
deniz hanım kurmuş olduğunuz internet sitesini ve twitter adresinizi takip ettim bence İstanbul'un hatta Türkiye'nin en iyi psikologlarından biri sizsiniz. Mail yoluyla bir çok soruma cevap verdiniz açıkça söylemek gerekirse size ilk mail yazdığımda cevap vermeyeceğinizi yada kısa kısa şeyler yazacağınızı düşünmüştüm ama siz hiç gecikmeden ve gayet açıklamalı cevaplar yazdınız bunun için çook çokk teşekkür ediyorum en başta aileniz, hayatınızdaki insanlar, danışanlarınız çok şanslı insanlar bende sizi tanığım için şanslıyım size meslek hayatınızda ve özel hayatınızda ömür boyu başarılar ve mutluluklar diliyorum her şey gönlünüzce olsun inşallah bu hayatta bütün mutluluklar sizi bulsun içimden geçen daha milyonlarca güzel düşünceler ve iyi dilekler var size yazmak istediğim ama bir türlü kelimelerle ifade edemiyorum.. Nedense bu mesajı yazmak geldi içimden size her şey için tekrar teşekkür ediyorum başarılar diliyorum:)
     3 Beğeni    
Ahmet
30.Aralık.2013
TavsiyeNo: 65202
deniz hanım,benim istanbul psikodrama enstitüsünden arkadaşımdır.yıllar geçtikçe dostluğumuz daha çok güçlendi.bu tavsiyem ve övgüm dostluğumuzdan dolayı değil,onun engin içgörüsü,aydın bakışı,bilgisi ve deneyimi nedeni iledir.ergen,yetişkin ve aile terapisinde çok yüksek bir başarı sağlayacağından eminim.doğum ile ilgili eğitimlerine öğrenci olarak katılmak benim için mutluluktur.onun kadar bu işi seven birisi görmedim.ileride çok önemli başarılara imza atacağını düşünüyorum.kendisine başarılar dilerim.saygılarımı sunarım.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Gökay CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64888
sibel hanım'la gerçekten buhranlı bir anımda, sosyal medya aracılığıyla tanıştım. etrafımda yardım edebilecek kimsem olmadığını, yapayalnız kaldığımı düşündüğüm bir anda öyle bir samimiyetle girdi ki hayatıma, her gün şükrediyorum dersem abartmış olmam. çünkü insanın en samimi anlarına tanık olacak, en özelini güvenle paylaşabileceği ve en önemlisi sizi anladığını hissettirebilecek bir terapistle bu yola çıkmak çok önemli ve ben sibel hanım'la tüm bunları sonsuz iç rahatlığıyla yaşayabilen biri olarak kendimi şanslı hissediyorum. zannediyorum en önemlisi, o size ayrılmış bir saat içinde hiçbir anlaşılma, anlatma kaygısı taşımamanızı sağlayan bir uzman olması. çok kez günleri, bir sonraki haftaya vardırmak konusunda beni motive eden şey, onunla yaşadığım bu "her şeyi halledeceğiz" ve "beni anlıyor" güveni oldu. yaşadığım hızlı ilerlemeler beni bile şaşırtıyor. çevremdeki insanlara onu tavsiye ederken kendi yaşadığım deneyimin yanısıra, daha önce duymadığım "doğum psikolojisi" konusundaki eğitimini de vurguluyorum mutlaka. bu, ülke olarak çok alışık olduğumuz bir durum değilse de, belki en önemli konulardan biri. umarım sizlerin de onu tanıma imkanı olur, eminim çok aydınlatıcı olacaktır.
     4 Beğeni    
Hediye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64493
Sibel Hanım ile yaklaşık iki ay önce çalışmaya başladım. Kendisi ile twitter hesabından tanışmıştık, çok zor bir dönem geçirmekte olduğumu söylediğimde bana hemen yardıma koştu. Destek almaktaki amaçlarımın en başında hayatımın rotasını çizememek, kendi istediğim yolda ilerleyememek ve hedeflerime ulaşamamak vardı. Geçtiğimiz iki aylık süre içerisinde bu konuda ciddi aşama kaydettim, ve hatta somut bir kaç adım bile attım. İleriki zamanlarda çok daha iyi sonuçlar elde edeceğimden yüzde yüz eminim. Sibel Hanım tanıdığım en duyarlı ve işine sadık profesyonel, kendisinden önce bir kaç terapist ile görüşme şansım olmuştu ama bu kadar yakın hissetmemiştim. Kendisi işini ticari kaygılarla değil, mesleki kaygılar ile gerçekleştiriyor, bu da size inanılmaz bir güven duygusu veriyor. Sonsuz teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Güliz Uçar
18.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64109
Sibel’i çok uzun yıllardır, bu mesleği henüz seçmemiş olduğu günlerden tanırım. Kendisi (benim gibi) Boğaziçi Üniversitesi mezunu olduğu için ayrıca zeki, çalışkan ve disiplinli olduğundan bahsetmeme gerek yok. Tüm bu güzel özelliklerinin yanında bu mesleği en güzel şekilde yapması için gerekli olan ve sahip olduğu diğer özelliklerinden bahsetmek isterim: güler yüzlüdür, sevecendir, önyargıdan uzaktır, yardımseverdir, insanlara hep pozitif enerji verir (bunun için fazla çaba harcamaz, bu konuda Allah vergisi bir yeteneği var çünkü). İşini severek ve güzel bir şekilde yapar. Destek almak isteyenlere tavsiye eder, başarılarının devamını dilerim…
     Beğenin    
Menekşe Nazlı
7.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63857
İstanbul Doğum Akademisi'nde Doğuma Hazırlık Eğiticisi ve Doula Eğitimi'nde tanıştığım arkadaşımla oldukça değerli paylaşımlarım oldu. Hoşgörülü, güler yüzlü, sevgi dolu olan Deniz; hayat yolunda yaşayabileceğiniz sarsıntılarda danışıp güçlenebileceğiniz, hayatınızın güzelliğine katkıda bulunabilecek eşsiz bir uzman. Psikodrama gibi özel bir deneyimle sıkıntılarınızla başetmenizi kolaylaştıracaktır. Bunun yanında gebelikten önce, gebelikte ve doğumda yanınızda olup; yeni hayata güzel geçiş yapmanız için katkıları olabilecek bir doğum psikoloğudur. Deniz'le tanışmış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Psikolog desteği almak, psikodrama deneyimi yaşamak, doğumda hayatına güzel bir dokunuş isteyen herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Duygu GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63828
Son derece özverili ve başarılı bir psikologtur. Yaptığı işin hakkını verir. Samimidir, iyi eğitimlidir. Güler yüzlüdür. Enerjiktir. Huzurlu ve güvenli hissedersiniz yanında. Son derece mütevazı ve kibar insandır. Özellikle bireysel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestir. Konusu ile ilgili bilgili ve donanımlı olduğunu hissedersiniz. Belli ki çok özen gösteriyor yaptığı işe. Anlarsınız hemen konuşmasından, sözcük seçimlerinden.. Onunla bir yıl önce tanıştım ve hayatıma çok güzel katkıları oldu. Desteği sayesinde bugün daha iyi hissediyorum ve daha güçlü. Hayatımda her zaman olsun isterim.
     3 Beğeni    
Bulut
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63811
Deniz Hanımı 4 aydır tanıyorum, kendisinden terapi alıyorum. Şu anda üzerinde konuştuğumuz konular, hastalık korkum, güven problemim ve insan ilişkileri. Kendisinde begendiğim yönleri sıcakkanlı, doğal, sabırlı ve eleştriye açık olması. Seanslarda kendimi rahat hissedebiliyorum, hem yakınlık kurup hem de mesleğinin gerektirdiği mesafeyi koruyabiliyor. Benim için cazip olan bir nokta da randevu alırken bana sağladığı esneklik oldu. Bebeğim olduğu için, yurtdışında yaşadığım için seanslara zaman bulma konusunda pek rahat değildim, ama bu konuda esnek ve anlayışlı davrandığı için birbirimize uyan vakitler belirleyip terapiye devam edebildik, kimi zaman internetten görüntülü bir şekilde olsa bile. Çalışma ortamı çok merkezi bir lokasyonda ve çalışma ortamı da kendimi rahat hissettiren bir ortam idi. Tanıştığımız için memnunum, herkese tavsiye edebilirim.
     2 Beğeni    
Anette
4.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63789
Cok güleryüzlü, sempatik, kişiyi rahatlatan bir yapısı var ve sorunlara yaklaşım şekli insana guven veriyor. Uzun zaman kendisi ile aynı ortamda calıştım insanlarla ilgili sevgi dolu bir insandır. Genç ve dinamik bir yapıya sahiptir. Her ortama rahatlıkla uyabilen olgun bir kişiliği vardır. Çok stresli oldugumuz günlerde veya sorunlarımız olduğu zaman sakin ve kendinden emin tavrı ile gerek beni gerekse diğer iş arkadaşlarımızı rahatlatması hepimizin çok hoşuna gider. Kendisine rahatlıkla her ceşit sıkıntımı anlatırım , o da hem profesyonel hem de benden yaşca cok daha kucuk olmasına ragmen arkadaş gibi yardımcı olmaya calışır. DEdiğim gib yaşlarımız cok farklı olmasına ragmen arkadaşım diyebileceğim birkaç kişiden biridir.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
R
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63787
Kendimi çok kötü hissettiğim, birisine anlatmalıyım ve rahatlamalıyım dediğim bir dönemde, bana geri dönüşünün olacagını aklıma bile getirmeden attığım bir mail ile tanıştım Deniz Hanım ile. O kadar kısa surede geri dönmüştü ki mailime cok şaşırmıştım. Sonrasında da düzenli olarak terepiye gitmeye başladım. Hayatımın benim için çekilmez olduğu, kendimi çok mutsuz hissettiğim, kafamdaki sorgulamaları susturamadığım bir donemde içten ve doğru yaklaşımları, yol göstermesi ile bana inanılmaz katkısı oldu. Hayata ve ilişkilere daha doğru bakmayı öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum...
     2 Beğeni    
Mahir Efe FALAY Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
17.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 61836
Yüksek lisansta tanıştığım canlı, hayat dolu, rahat tavırlı, fedakar, engin bilgili ve kendini sürekli geliştiren bir arkadaşımdır. Psikodrama ve BDT'yi başarıyla birleştirmekte ve gittikçe ustalaşmaktadır. Bu manada geleceği açıktır. Yanısıra doğum konusunda aldığı eğitimler ile ülkemizde fazla rastlanmayan bir uzmanlığa sahip olmaktadır. Yakın tavırları, anlayışı ve dinlemedeki ustalığı dikkat çekmektedir. Ayrıca geneldeki hayvan sevgisi özeldeki köpek sevgisi ile de takdirimi kazanmıştır.
     2 Beğeni    
Çakıl
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 61735
Deniz Hanımla tanışmadan önce başka bir uzmandan 4 ay süre ile destek almıştım, ancak çeşitli sebeplerden dolayı yarıda bırakmak zorunda kalmıştım. Bir süre sonra Deniz hanımın sosyal medya üzerindeki hesabını takip etmeye başladım ve tam adını koyamadığım bir his kendisine mail atma isteği uyandırdı. İlk mailimden itibaren kurduğumuz bağ ve bana varlığımın bile önemli olduğunu hissettiren davranışları sayesinde kendimi güvende, rahat hissettiğim bir ortamda görüşmeye başladık. Her seansın bana hızla kattıklarını ifade etmekte zorlanıyorum ancak ilk seanstan itibaren hızla artan kendime güvenim ve kendimle barışıklığım sayesinde şu an herseye farklı biri olarak bakıyorum. O çok farklı bir psikologtur, ilişkimiz cok sıcak ve sevgi doludur. Onunla konuşurken kendimi hiç yadırgamadım ve sanırım hissetiğim en önemli ve iyileştirici duygudur. İnanılmaz ilgilidir, iyi bir hafizası vardır ve ilişkimizin karşılıklı olduğu her mimiğinden, her hareketinden anlaşılır. İyi bir psikodramisttir ve psikodrama çalışmalarımız bana zaman zaman cok sarsıcı gelse de, benim herşeyi yeniden tanımlamama çok yardımcı olmuştur. Bizim çalışma ortamımız normalden biraz farklı, işini ve insanları çok sevdiği için engel tanımaz biri olduğu bir gerçek :) Eleştirilere de çok açıktır ve eleştirelerinize aldığınız tepkilerden de önemli olduğunuzu hissedersiniz. Ben çoğu insanın zaman zaman desteğe ihtiyacı olduğunu düşünen biri olduğum için arkadaşlarıma ve çevremdekilere onun adını vermekte hiç tereddüt duymadım. Şu anda da tavsiye ediyorum ki, ilk andan itibaren kendinizi daha önemli ve değerli hissedeceksiniz... Psikolog bir çeşit yol arkadaşı, doğru seçim yapmak çok önemli, yola çıktıgınız insanın yanında güvende hissetmeniz çok önemli...
     7 Beğeni    

Sibel Deniz TOLEDO'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Kitap okumak, müzik dinlemek, filim seyretmek

Sevdigi Muzikler : Türkçe ve yabancı Pop


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Sima Psikolojik Danışmanlk Merkezi
Nispetiye Mahallesi Peker Sokak No:15 Gök Apartmanı Daire:3 Levent/ Beşiktaş/İstanbul
İstanbul
Psk.Sibel Deniz TOLEDO internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(534) 523 88 98
(Lütfen randevu için bu numaradan arayınız)
Telefon 2 :
0(212) 284 97 20
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1980
(40 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Boğaziçi Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2002
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Psk.Sibel Deniz TOLEDO Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Sibel Deniz TOLEDO Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video

01:16
Top