2007'den Bugüne 92,309 Tavsiye, 28,219 Uzman ve 19,977 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Mahir Efe FALAY
Psikolog - İstanbul

Mahir Efe FALAY Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi20 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

20

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mahir Efe FALAY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

51
(%98.0 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Mahir Efe FALAY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Mahir Efe FALAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sibel Deniz TOLEDOPsk.Sibel Deniz TOLEDO
Yüksek lisansta tanıştığım canlı, hayat dolu, rahat tavırlı, fedakar, engin bilgili ve kendini sürekli geliştiren bir arkadaşımdır. Psikodrama ve BDT'...
Neslihan ŞENOCAKOp.Dr.Neslihan ŞENOCAK
İstanbul
Doktor
Kulak, Burun, Boğaz - KBB

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Sizi buraya getiren nedir?
 
Mahir Efe FALAY'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Sima Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Nispetiye Mh. Peker Sokak 15/3 Gök Apt Etiler Beşiktaş
İstanbul
Telefon 1 :
(Merkezimin telefonu)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1984 (40 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce (Yds: 83,75)
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe (2006 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Mahir Efe FALAY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Sosyal kaygı, Bilişsel Davranış, depresyon, erteleme, ilişkiler, konversiyon bozuklukları, hipnoz ve hipnoterapi

Mahir Efe FALAY Özgeçmis CV Psk.Mahir Efe FALAY'ın Özgeçmişi
Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden 2006 yılnda mezun olmuştur. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Yabancı dili İngilizce olup YDS'den 83.75 almıştır.

Mezuniyetinin ardından başlıcaları Aile Danışmanlığı, Bilişsel Davranışçı Terapi, Pozitif Psikoloji, Şema Terapi, Hipnoz ve Hipnoterapi ile Obezite ve Kilo Kontrolü olmak üzere çok sayıda eğitim almış ve yaklaşık 4 yıldır danışanlarla görüşmeye başlamıştır.

İ.B.B. Engelliler Müdürlüğünde 6.5 yıl çalıştıktan sonra Şubat 2014'te Si&Ma Psikolojik Danışmanlık Merkezinin kuruculuğunu üstlenmiş ve kendi yerinde danışanlarla görüşmeye devam etmektedir.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Ergenlik Dönemi Sorunları, Motivasyon Koçluğu, Şema Terapi, Obezite ve Yeme Bozuklukları, Psikolojik Danışmanlık, MS Danışmanlığı, Hipnoz ve Hipnoterapi çalışma alanları içersindedir.

Mahir Efe FALAY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Betül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81428
Kendinizden sıkıldığınız,ne yapacağını bilemediğimiz çözümleri bulamadığınız dönemler olur ya ben öyle bi dönemde psikolojik yardım alma kararı verdm ve Mahir Bey ile tanıştım. En başta benim bildiğim şeyleri söyleyecek ne gerek vardı ki diye soru işaretleriyle gitsem de düşüncelerimin değişmesi,yanlışlarımı farketmem daha mantıklı düşünmem ve bu kadar kısa sürede bunların olması beni şaşırttı :) Sorduğu sorular,yaptığı yorumlar farkındalığımın artmasına sebep oldu ve her seansın sonunda kenidmi daha iyi hissettim özgüvenim yerine geldi. Özellikle yapmamı istediği ödevler hayatıma renk kattı :) Kesinlikle kendim hallederim bunda ne var üstesinden gelirim diye düşünmeyin. Sorunlarınız ne kadar küçük görünsede zamanla kocaman, hayatınızın en problemli sorunu ve en zor anlarını yaşamanıza sebep olan sorunlar haline dönüşüyor. Bu kadar kısa sürede kendime gelmemi sağlayan, düşüncelerimin değişmesine sebep olan,başka türlü yaşamaya karar vermemi sağlayan özetle 'domino taşı etsiki' yaratan Mahir Bey'e borçluyum. Ve yineliyorum bu kadar kısa zaman diliminde bu düşünceleri bende oluşması ne kadar başarılı olduğunu gösterir. İyi ki pskolojik destek almaya karar vermişim ve iyi ki Mahir Bey ile tanışma fırsatı yakalamışım. Siz de böyle bir dönemdeyseniz ve psikolojik destek almaya karar verdi iseniz kim olacağını hiç düşünmeyin Mahir Bey'i arayın ve ilk randevunuzu alın derim :) Kendisine çok teşekkür ediyorum ve en samimi duygularımla arayış içinde olanlara tavsıye ediyorum. Sevgi ve saygıyla.
     15 Beğeni    
G.O
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 81063
Mahir bey ile bir yakinimin tavsiyesi uzerine tanisdim ve uzun bir suredir destek aliyorum. Daha once bircok farkli merkeze gittim ama bekledigim geri donusu ve destegi bulamadim. Mahir bey guleryuzlu ve genis bir bakis acisina sahip bir insan. Seans sirasinda yapmis oldugumuz calismalarla bircok problemden uzaklasdim.Sikintili bir donemden geciyordum ve Mahir bey sayesinde cok asama kaydettim. Artik yeniden huzurluyum ve kendime olan guvenim yerine geldi.
     6 Beğeni    
Sedef
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 80299
Mahir Bey'e bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. İlk gittiğimde gergindim.bana nasıl yardımcı olabilir, gerçekten kendimi iyi hissedebilir miyim diye endişelerim vardı. Ama sohbet etmeye başlayınca çok iyi geldi, anlattıkça anlatmak istedim. Ve neredeyse koskoca hayatımı tek seansa sığdırdım. Ben anlatırken beni dikkatli dinlemesi ve neler yaşadığım hakkında empati kurması çok dikkatimi çekti. Yaşadıklarımla ilgili verdiği örnekler olaylara farklı bakış açısıyla yaklaşmamı ve kendim için doğru olan kararlar vermemi sağladı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum ve sizlere de tavsiye ediyorum. Mahir Bey ile görüşün ve kendinizdeki değişime bir bakın, gitmeden önce nasıldım? Şimdi nasılım?? Kesinlikle iyi gelecek!! Ben çok iyiyim 😊
     12 Beğeni    
Bg
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78623
Mahir Bey'i tavsiyeediyorum.com sitesinden bulmuştum.Kafamda sosyallik ve bir çok farklı konuda çelişkiler vardı ve bu konuda yardımcı olması için görüştüm. Kendisi bütün konsantrasyonunu size veren ve sizi aktif dinleyen birisi.Sorunlara yaklaşım şekli ve tavsiyeleri çok iyi ve aynı zamanda size daha pozitif bir bakış açısı kazandırma konusunda da çok yardımcı oluyor. Kendisiyle sohbet etmek gerçekten çok keyifli ve sizinle iyi bir iletişim kurmasıda en önemli özelliklerden birisi. Onun sayesinde kafamı karıştıran bir çok çelişkiyi çözme şansı buldum ve herkese tavsiye ederim.
     11 Beğeni    
Abdurrahman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2015
TavsiyeNo: 75899
Hayatımda hiçbir zaman bir psikoloğa gitmedim. Tembelliğimi ve özgüvensizliğimi, korkaklığımı bir şekilde yenemiyordum. Bir psikologla görüşmem gerektiğine karar verdim, ancak bu sorunlarımı " herşeyi denedim olmadı adamın birinin benimle konuşmasıyla mı olacak ? ' diyordum. Oturduğum muhite yakın bir yerde yardım almalıydım ancak diğer psikologların ofislerini aradığımızda karşınıza bir sekreter çıkıp bir araba fiyatı ücret söylüyorlardı. Son çare bide bunu arayayım dedim ve mahir beyi aradım. Telefona kendisi çıktı şaşırmıştım açıkçası ukala ses tonlu bir sekreter yerine kendisi benimle görüştü ve ses tonu insana adeta ümit veriyordu ve bende ses tonu güven veriyordu. Diğer psikologların istediği uçuk bir rakamda istemiyordu kendisinin bloglarını baktım araştırdım, idealist bir insan insanlara yardım etmeye kendini adamış olduğu anlaşılıyordu yazılarından. Kendisiyle görüşmeye gittim. Sorunlarımı yaşadıklarımı anlattım yeri geldi küfür bile ettim. Özgğvensizliğim, korkaklığım tembelliğim artık eskisi gibi değil bu yolda büyük bir aşama katettim ancak mahir bey bana tavsiye vermedi sadece ödev vererek bu sorunlarımı benim aşmamı sağladı benimle bir sorunlarımın çözümlerini bilen bir bu sorunlarımı aşmamda bir rehbermiş gibi konuştu bir sorunla karşılaştığımda onunla o an görüşmede olmasam bile onun sesini içimde zihnimde duyarmış gibi rehberlik ettiğini hissettim. Son sözüm şudur bir psikoloğun amacı sizi sömürmek olmamalı; sizi yürüyen bir cüzdan gibi görmek yerine, sizi rehberliğe ihtiyacı olan ve para kazandığı ğçin değil size rehberlik ettiği yardım ettiği için mutlu olan biri olmalı. Mahir bey gerçekten böyle bir insan ve gerçekten iyi bir rehber gerekli deneyime eğitime ve bilgiye sahip, sürekli kendini geliştiren bir insan. Gerçekten tavsiye edeceğim bir psikolog.
     22 Beğeni    
Nur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Şubat.2015
TavsiyeNo: 75676
Mahir bey'i cok buyuk bir sans eseri, buradan buldum. Kendisi ile bir kac aydir calisiyoruz ve benim psikologlar ile ilgili algilarimi tamamen iyi yonde degistirdi. Ilk defa beni gercekten iyi dinleyen bir doktor ile karsilastim. Erteledigim ve konusmaktan cekindigim, ama kisisel gelisimim icin onemli olan konuslari nazikce masaya yatirip onlarla yuzlesmem konusunda cok yardimci oluyor Mahir bey, boylelikle cok daha hizli ve saglikli bir sekilde hayatimi cok daha guzel bir yone tasidigimi hissediyorum. Oglumun ergenligik donemine beni hazirliyor, onun yol gostermesi sayesinde cok daha iyi bir anne oldugumu, oglum ile cok daha guzel bir iliskim oldugunu hissediyorum. Icimde var oldugunu bilmedigim ancak benim ilerlememi engelleyen endiselerimi gidermek icin benimle calisiyor. Ne kadar zor olursa olsun, beni uzen konular, hepsi ile sakin ve dikkatli bir sekilde ilgileniyor. Mahir beyden destek almaya basladigimdan bu yana hayatimda inanilmaz guzel degisimler oldu. Daha guclu, daha pozitif ve cok daha direncliyim. Kendisi gercekten cok iyi bir uzman ama daha da otesi cok kibar, neseli ve anlayisli bir insan ve bu da hastalarina cok guzel ve cok pozitif bir bicimde yansiyor.
     17 Beğeni    
Merve T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70285
Mahir Bey'i internet üzerinden buldum. Güleryüzlü, çok ilgili, arkadaş canlısı bir insan. Anlattıklarımı dikkatle dinliyor. 3 aydan uzun bir süredir görüşmelere gidiyorum, çok memnunum. İlk görüşmemiz boyunca nerdeyse durmadan ağlamama rağmen derdimi çok iyi anladığını düşünüyorum. Kendimle ilgili daha önce fark etmediğim şeyleri onun sayesinde fark etmeye başladım. Olaylara farkli açılardan bakmayı sorun olarak gördüğüm durumların altta yatan nedenlerini irdelemeye başladığımı düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim.
     30 Beğeni    
Dilek ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70280
Hayatımın pozitif unsurlarını gormemi saglayan,beni tekrar hayata dahil eden ve cozemem dedigim her sorunu teker teker cozmemi saglayan Sevgili danismanim Mahir Efe FALAY'a sevgilerimle... Bir danismanin hayatinizda ne kadar gerekli oldugunu onunla tanisana kadar anlayamiyorsunuz...cozumleri cevrenizde ve arkadaslarinizda ariyorsunuz...oysaki hickimse hayatinizdaki sorunlara profesyonel bir danisman kadar tarafsiz ve dogru acidan bakamaz... Mahir Efe FALAY hayatiniza bambaska bir bakis acisi ve sonsuz cozum kaynagi sunacaktir...
     25 Beğeni    
Ece.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70257
Üniversite sınavlarım zamanında Mahir Bey 'e danışmaya başladım, çünkü stres ve panikten dolayı sınavlara ya giremiyordum ya da kendime göre çok kötü sonuçlar elde ediyordum. İlk seansıma gitmeden önce tanımadığım birine derdimi kısa sürede anlatabilir miyim, ne kadar yararlı olur, acaba zaman kaybı mı gibi düşünceler vardı aklımda, ama birkaç seans sonra bu endişelerimin anlamsız olduğunu fark ettim. Mahir Bey bana stresimle baş etmem için çok güzel çözüm önerileri sundu ve bu öneriler çok işime yaradı. Kendisinin yardımıyla kısacık bir zamanda paniğim büyük ölçüde azaldı . Sınavlara daha rahat girer oldum ve sınavlarımda önceki halime göre daha iyi sonuçlar elde etmeye başladım. Yoğun sınav stresi yaşayanlara tavsiye ediyorum.
     19 Beğeni    
Ufuk D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68886
Kendisi hakkında ilk izlenimi yine bu siteden edindiğim için başkalarına da buradan tavsiye etmeyi borç bilirim. Mahir Bey ile yaklaşık 6-7 seanstır görüşmekteyiz. Daha önce psikolojik problemleri, iç sıkıntılarını insanların kendi başlarına çözebileceğini düşünürdüm ancak Mahir Bey'i tanıdıktan sonra her işin bir uzmanı olduğuna kesin kanaat getirdim. Samimiyeti ve üslubuyla gerilmeden, içinizden geldiği gibi konuşmanıza olanak sağlıyor. Bir sorunun veya kaygının çözümünü kendi içinizde kolaylıkla üretebilmenizi ve bunu atlatmanızı kolaylaştırıyor. Bundan sonra herşeyin daha da iyi olacağına hiç şüphem yok. Kendisine buradan teşekkür ediyorum.
     26 Beğeni    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66304
Çok karmaşık ve zor bir dönemimde kendisi ile karşılaştım. Daha önceden de çeşitli yardımlar almıştım ama hiç biri istediğim gibi olmamıştı. Karşımda sadece beni dinleyen ama bana aslında yardım etmeyenlerin olduğunu düşünüyorum. Mahir Bey ise tam tersi. Bana sürekli sorular sorarak durumumu fark etmeme ya da çözüm üretmeme yardımcı oluyor. Yapmak istediğim şeylerde de çoğu insana göre yargılamak ya da engellemek yerine bana faydalıysa cesaretlendiriyor. Daha terapiye başlamamızın üzerinden bir ay geçmeden kendimde ve hayatımda çeşitli değişikliklerin olduğunu fark ettim. Zamanla bu değişimlerin olumlu bir biçimde artacağına inanıyorum. Kendisine teşekkür etmek isterim.
     51 Beğeni    
Mehmet K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64607
Mahir bey herşeyden önce çok iyi bir dinleyici. Sizi anlayabilen, olaylara farklı yönlerden bakmanızı sağlayabilen birisi. Bu sayede insan daha mantıklı bakıp olayları sakin bir şekilde yorumlayabiliyor. Ayrıca gittiğinizde ne kadar gergin olursanız olun, konuşmaya başladıktan sonra herşeyi üzerinizden atıyorsunuz. Sadece danışman olarak iyi değil, oturup saatlerce sizinle konuşabilecek bir insanın birikimine sahip. Meslek hayatında başarılar diliyorum kendisine.
     18 Beğeni    
Ayfer GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63363
Ben Mahir bey e çok çok kötü olduğum kendimi gerçekten çaresiz, çok köşeye sıkışmış gibi hissettiğim çözüm bulamadığım bir dönemde tavsiye üzerine tanıdım ve şuan seanslarına memnuniyetle devam eden hastalarından biriyim. başlamakta tereddütlerle doluluğum beni tanımayan bir insana neyimi nasıl nereden başlayarak anlatabilirim söylemlerimle gidip ilk 1 saatlik seansı 1,5 saate yaydığımı elimde peçetelerle ağlayarak anlattıklarımla buldum.. uzun zaman oldu diyemem fakat farklı bir şey var kendisinde güven duygusu veren, ses tonu ve hatta ilk tokalaşma anı bile beni çok etkiledi.. ilerleyen seanslarımızda yakaladığı noktalar örneklemeleri düşündürdükleri ile farklı bakmaya başladığımı iyi olmaya başladığımı çevremede o iyi halimi yansıttığımdan dolayıki çevreminde olumlu yönde düzeldiğini hissetmemle geçiriyorum günlerimi.. son seansımızda bana hipnoz hakkında ne düşünüyorsunuz dediğinde şaşkınlığım garip sorularım ve denemekden kaçınmayacağımı söyledim ve uygulamamızı gerçekten başarı ile tamamladığımızı ikimizde hissettik duygularımı ifade edebilmem zor ama kalp atışlarım nefes alışım sakinliğim herşey ve kendime gelişimde sanki dinlenmiş bir yapıyla hissettiğimi söylemeden geçemeyeceğim.. Bunu kendi kendimede uygulayabileceğimi söyledi bugun tekrar deneyerek bunu yaşayacağım.. Kesinlikle tavsiyem olan Mahir beyi tanıdığıma çok çok mutluyum.. İyiki varsınız..
     22 Beğeni    
Elif ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63356
İnsanın taşıdığı en ağır yük kendisidir. Umutları hayalleri hayalkırıklıkları çaresizlikleri yalnızlığı ve tüm bunların getirdiği dayanılmaz sıkıntılar. Bu yükün altında ezildiğimiz anda ihtiyaç duyduğumuz şey bir bilgedir. Sayın mahir efe falay bey efendi işte böyle bir insan. Hastalarına davranışı,içtenliği,sorunlara getirdiği çözüm önerileri,bu yükü yokediyor.yaklaşım noktasındaverdiği desteğin bilimsel ve geçerli - güvenilir tekniklere dayalı olması da benim için ayrıca bir tercih sebebi.asla sorgulamıyor,, yargılamıyor..., kendi değerlerini ve doğrularını yaptığı işten uzak tutuyor.. Kendisi bizi anlamaya çalışıyor ve yardımcı olmak için bizlerin kendi potansiyellerini farketmemizi sağlıyor.Benim için güven ve gizlilik ilkesi çok önemlidir. Burda konuştuğum şeylerin asla paylaşılmayacağı duygusu ta içime geçiyor.benim için yeni bir başlangıçtı hocamla tanışmak. Her seansta kendimi aynaya bakar gibi hissettim.kendimi anlamama ve tanımama yardımcı oldu.Psikolog kavramını bir ihtiyaç olarak düşünmeye başladım. Psikoterapiye başladıktan sonra kendimle yüzleşerek doğru ve yanlışlarımın ne kadar fazla olduğunu fark ettim.bunları dengeledim ve kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım . Her seans bana ayrı şeyler kattı. Bana olan katkıları için kendisine çok teşekkür ediyorum ve psikolog arayan herkese sayın mahir efe falay 'ı en kalbi duygularımla ve şiddetle tavsiye ediyorum.
     21 Beğeni    
Merve S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2012
TavsiyeNo: 53602
Kendisiyle görece kısa bir tanışıklığımız olsa da, yaptığımız seanslardan fayda sağladım diyebilirim rahatlıkla. İlk defa bir psikologla görüştüğüm için biraz çekiniyordum ama güzel bir ortamda rahat bir sohbet sağlayarak bunu hemen atlatmama yardımcı oldu. Ayrıca iyi bir dinleyici. Doğru yerde doğru soruları sorarak farkındalığınızı arttırmanızı hedefliyor. Bazı sebeplerden şu anda seanslara devam edemesem de, ilk fırsatta kendisiyle görüşmeyi umut ediyorum.
     16 Beğeni    
Recep Satılmış
15.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53160
Merhabalar Mahir Efe FALAY benim mesai arkadaşımdır.Tanışıklığımız bu sayede başlamıştır.Uzun yıllar birlikte çalışıp zaman eskittik. Kendisiyle bir çok konu hakkında fikir alış verişi yaptım ve fikirlerinden ziyadesiyle istifade ettim, açık söylemek gerekirse bilgisine hayran olduğum ender insanlardan biridir, bilmediği bir konu hakkında yalan yanlış bilgi vermeyip yorum yapmayıp dürüstçe bilmiyorum diyebilen lakin peşini bırakmayıp bilginin sağlam kaynağını araştırıp kısa sürede neticeye giden biridir. Olaylara bakış açısı sıradan bir bakış açısı değildir, çok yönlü düşünüp olasılıkları değerlendirebilen öngörüleri olan biridir.Mesleki açıdan en başarılı bulduğum yani çok iyi bir dinleyicidir detayları asla kaçırmaz, hayatın anlamının detaylarda gizli olduğunu bilir, ama hiç bir zaman sohbetlerimizde olsun fikir alış verişlerinde olsun detaylarla beni sıktığını hatırlamam. Kendisini geliştirmesi gereken bir alan olduğunu düşünmüyorum zira kendisi yeterince araştırmacı yeniliğe açık, bilgiyi sever dolayısıyla zaten halihazırda kendini sürekli geliştiren biridir. Kendisini üç sıfatla tanımlayacak olsam kendisine şu üç kelimeyi kullanırım DERİNLİK YENİLİK İNCELİK Kişisel özellikleri sınırlarını iyi çizmiş, ne istediğini bilen, yerinde konuşan, zaman ayarlıdır ( yani gülme zamanında güler çalışma zamanında çalışır ) gerektiği yerde gerektiği kelimeleri doğru şekilde kullanır, güvenilirdir, hem maddi hemde manevi açıdan destekleyicidir, unutkan değildir. Velhasıl bir arkadaş olarak kendisinden memnunum ve arkadaş arkadaşın psikoloğudur sözü benim için çok şey ifade etmektedir çünkü ikisine birden sahibim.
     10 Beğeni    
Nurdan YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48640
Ben Mahir beyin hastalarından biriyim. Kendisiyle tanışalı çok uzun zaman oldu diyemem fakat onu uzun yıllardır tanıyormuş gibi hissediyorum. Bence bunun en önemli nedeni karşısındaki kişide uyandırdığı güven duygusu. Bir süre önce kendimi çaresiz hissettiğim ve bir psikoloğun desteğine ihtiyaç duyduğum bir dönemde tanıştım kendisiyle. İçinden çıkamadığım bazı sorunlarım vardı, işte o dönemde tanıştık Mahir bey ile. Ona ilk gittiğimde sorunlarımı nasıl anlatacağım konusunda endişeliydim, tanımadığım bir insana en özelimi anlatmakta zorlanacağımı düşünüyordum. Ancak öyle olmadı. İlk andan itibaren verdiği pozitif enerjisiyle kendimi çok rahatlıkla ifade etmemi ve içinde bulunduğum duruma dışarıdan bakabilmemi sağladı. Her şeyden önemlisi görev icabı değil de, gerçekten bana yardım etmek için orada bulunduğunu hissettirmesiydi. Olayları ele alma şekli, yaptığı benzetmeler, farklı perspektifleri sunabilmesi ve gerçekleri beni incitmeden gösterebilmesi etkileyiciydi. Doğru bir benzetme olacak mı bilmiyorum ama ikilemde kaldığım bir yolda yoluma ışık tuttuğunu söyleyebilirim. Onun sayesinde içinde bulunduğum çıkmazdan kurtuldum, hemde çok kısa bir zamanda. Gözümde büyüttüğüm bir sorunun aslında ne kadar ufak olduğunu Mahir Bey sayesinde fark ettim. Görüşmelerimizden sonra hayata bakış açımda değişiklikler oldu, artık ağlamıyorum, hayatın keyifli yanlarını görebiliyorum, tek çıkış yolumun kapalı olduğunu sanırken artık farklı çıkış yollarım olduğunu biliyorum. Bu anlamda kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır herhalde. Onun dışında insan olarak çok iyi ve etrafına inanılmaz pozitif enerji yayan biri. Rehabilitasyon merkezindeki çocuklarla olan iletişimi, davranış şekli hem kendisini mesleğine ne denli adamış olduğunun hem de insani yönünün ne kadar kuvvetli olduğunun bir göstergesi bence. Son olarak şunu söylemek istiyorum, bence Mahir bey insanlara faydalı olabileceği en doğru meslek seçimini yapmış. Benim üzerimde çok kısa zamanda bu denli etkili olması mesleki başarısının ispatı sanırım. Kendisine meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum. Nurdan YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     24 Beğeni    
Banu ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30610
Tanışmamız bir sözlük sitesi sayesinde oldu. Sitede yazmış olduğu yazılardı ilk dikkatimi çeken. Bu yazılar beni yakından ilgilendiriyordu, çünkü down sendromlu 2.5 yaşında, dünyalar tatlısı bir oğlum var ve Mahir Efe kendini engellilere adamış, onlar için canla başla çalışan bir adamdır. Kendisinden çok konuda yardım almışımdır, kısa sürede oğlumun dayısı benim kadim dostum olarak hayatımıza girmiştir. Psikoloji ile alakalı derin bilgisine her zaman güvenirim, destek için ilk aklıma gelen kişidir, tavsiyelerine uyduğum sürece haklı çıktığına çok şahit olmuşumdur. Mesafeli, fakat bir o kadar da samimidir. İşini hakkıyla yaptığına inandığım yegane insanlardandır. İyi ki vardır dediklerimdendir. ( Bu tavsiye yazısını bir engelli annesi olarak duygusallığımı ön plana çıkartarak yazdığımı belirtmek istiyorum. Süslü- püslü, abartılı laflara gerek yok, o gerçekten işini biliyor ve tavsiyelerin en güzelini hak ediyor.)
     28 Beğeni    
Ali Ulvi Oğur
31.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29386
mahir, benim dostum, arkadaşım ve sonunda da hemşehrim; ama onun için yazmaya çalıştığım bu tavsiye yazısını ( ki kendisi de bilir ki) ben aslında işinin ehli olduğunu ilk kavradığımda yazmıştım; ve henüz biz tanışmıyorduk. öyle bir yazısını okudum ki - bir gezi izlenimlerini aktaran yazıydı- ülkenin doğu-karadeniz dediğimiz bölgesinde, dağ köylerinde yaşayan insanların ancak bir insan sarrafı tarafından yazıya dökülmüş fotoğrafıydı...bence o yazısını mahir'den isteyin; ve okuyun; ve bilin ki bir kürt olan ben, ancak bölgemin insanlarında görebileceğimi sandığım bir "çaresizliğin" maalesef ülkemin başka insanlarına da reva görüldüğünü anladım. engelli yavrusuna gösterdiği ilgi ve onu hayata hazırlarken (sarf ettiği çabası için) çok değerli bir dostuma gösterdiği ilgi ve sunduğu mesleki katkı ise her türlü takdirin ötesindeydi... mahir, her şeyden evvel iyi bir insandır..selamlar sana dostum..
     14 Beğeni    
Irmak Özdemir
17.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29057
Kendisi ile ne zaman tanıştığımı hatırlamıyorum. Muhtemelen bir kaç sene evvel tanıştık. Kendisi Ankara Hacettepe'den mezundur. Bir gün kahve içme fırsatını yakaladık kendisiyle Ankara'da, o günden beridir de muhabbet ederiz. Mahir'in en söylenmesi gerekli özelliklerinden biri güvenilir olması bir kere. Kendisine bir şekilde bir şey anlatırken, güvenebileceğinizi bilmelisiniz. Bunun dışında, sorumluluk sahibidir. Özellikle gönüllülük hizmetiyle de ilgili bir insandır. Bu da, kendinden başka insanlara da önem verdiğini gösterir. İşi konusunda kararlıdır ve işini sever. Bu da işini iyi yapmasının sebebini açıklıyor sanırım. Bir de tavsiye istenebilecek bir insan kendisi. Bir sıkıntı söz konusu olduğunda yardımcı olacağını bilirsiniz. Kısaca Mahir'i şöyle tanımlayabilirim: Ciddi, samimi, eğlenceli, zeki, sorumluluk sahibi, güvenilir, dışadönük ve gerektiğinde nasıl davranması gerektiğini bilen bir insandır. Son olarak da iyi bir arkadaş olduğunu söylememe gerek var mıdır bilmiyorum ama yine de söyleyeyim.
     13 Beğeni    

Mahir Efe FALAY'ın Öykü ve Şiirleri Mahir Efe FALAY'ın Öykü ve Şiirleri

Mahir Efe FALAY'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Mahir Efe FALAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sibel Deniz TOLEDO
Psk.Sibel Deniz TOLEDO
Yüksek lisansta tanıştığım canlı, hayat dolu, rahat tavırlı, fedakar, engin bilgili ve kendini sürekli geliştiren bir arkadaşımdır. Psikodrama ve BDT'...
Neslihan ŞENOCAK
Op.Dr.Neslihan ŞENOCAK
İstanbul
Doktor
Kulak, Burun, Boğaz - KBB
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Sima Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Nispetiye Mh. Peker Sokak 15/3 Gök Apt Etiler Beşiktaş
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 284 97 20
(Merkezimin telefonu)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1984
(40 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe
Mezuniyet Yılı
2006
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Mahir Efe FALAY Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (Yds: 83,75)

Mahir Efe FALAY'ın Mesleki Anilari Mesleki Anilari

00:53
Top