2007'den Bugüne 83,133 Tavsiye, 26,207 Uzman ve 18,437 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ
Doktor Psikolojik Danışman - Ankara

Aylin DEMİRLİ YILDIZ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 5 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Doç.Dr.Psk.Dnş.Aylin DEMİRLİ YILDIZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

9
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Şimdinin tadını çıkardığın bir güne hoşgeldin!!

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
* Şema Terapi

* Bireysel Psikolojik Danışma

* Grupla Psikolojik Danışma

* Çift, Evlilik ve Aile danışmanlığı

* Travma ve Yas Terapisi

* Göç ve Göç Travması

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ Özgeçmiş CV Doç.Dr.Psk.Dnş.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Özgeçmişi
Eğitim Bilgileri

Lisans Marmara Üniversitesi PDR 2002
Yüksek Lisans ODTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2007
Doktora ODTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 2013Alınan Diğer Eğitimler


 Şema Terapi -Dr. Alp Karaosmanoğlu- International Society of Schema Therapy
 Bellek Değerlendirme- Prof. Dr. Öget Öktem Tanör - Türk Psikologlar Derneği

 Kronik Hastalıklarda Psikolojik Müdahaleler- Uz. Kln. Psk. Pınar Serbest Çelikoğlu - Türk Psikologlar Derneği

 Çocukluk Cinsel Travması - Dr. Ayten Zara Page - Türk Psikologlar Derneği

 Brief Terapi - Dr. Murat Dokur - Türk Psikologlar Derneği

 Travmatik Kayıplar, Patolojik Yas Süreci ve Terapötik Prensipler & Müdahaleler - Dr. Ayten Zara Page - Türk Psikologlar Derneği
...[Devamı...]

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ Tavsiye Yazıları Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Ayşen (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 62.248.124.FY

12-06-2016
 TavsiyeNo: 88582
merhabalar, Aylin Yıldız Demirli, Kendisi hem benim eğitim sürecimde tanıma fırsatı bulduğum çok değerli hocamdır. sadece hocam değil kendisini tanıdıkça hayran olduğum, örnek alabileceğim biridir. gerek akademik duruşuyla gerekse kendisini geliştirmek için sonsuz girişimleriyle ve deneyimleriyle her zaman merakla dinlediğim ne öğrenebilirim daha diye heycanlandığım kişidir. yaptığı işi fazlasıyla benimseyen, bundan zevk alan ve , sürekli gelişim için çabalayan idealist bir uzmandır. ve bireysel gelişimime dokunuşunun benim için anlamı büyüktür. kendisi çok başarılı bir psikolojik danışman ve öğretim görevlisidir. herkese saygılar sevgiler ...
     6 Beğeni    

 eytep (Danışan)
 IP: 31.200.21.ZYC

19-02-2016
 TavsiyeNo: 85952
Aylin hanımla yaklaşık bir yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştık. Aslında oğlumla çalışıyorlardı ama aile seanslarında benim de yardıma ihtiyacım olduğunu fark etti. Onunla seanslara başlayınca hayatıma öyle bir dokundu ki kendimdeki değişime ben bile inanamıyorum. Uzun zamandır uyuduğum uykudan uyandırdı. Kendimle ve geçmişimle barışmama yardımcı oluyor. Aylin hanımla çalışmak bir anlamda pansuman yapmak demek.İlk seanslarımız benim için oldukça sancılı geçiyordu çünkü kabuğunu kaldırdığı yarayı temizlemek zaman alıyordu. Zaman içinde her kalkan kabuk içimdekini boşalttığı için artık pansuman yapmak acı veren bir süreç olmaktan çıkmıştı. Aylin hanımla çalışırken, küçükken kendimizi korumak için oluşturduğumuz şemaların günümüzü nasıl altüst ettiğini gördüm. Şimdi şemalarımla başetmeyi ve onlar olmadan hayata devam etmeyi öğreniyorum. Aylin hanım; disiplinli, yetkin ve kesinlikle çok eğlenceli bir uzman.
     4 Beğeni    

 Bahar (Danışan)
 IP: 78.162.6.ZBJ

14-03-2015
 TavsiyeNo: 77043
Aylin ablaya yaklasik 1 yil once tavsiye uzerine gittim. Aylin abla diyorum cunku kendisi bana bir abla gibi yaklasti ve cok samimiydi. Psikolojik bir destek almaya ihtiyacim olmadigini dusundum icin uzun sure cevremdekileri ve aylin ablayi ikna etmeye calistim ve tabiki ihtiyacim varmis. Hafta da 1 kez aylin ablaya gittim ve kendimi daha iyi hissetmeye basladim. 2007 yilinda babami kaybettim sehir degisikligi yasadim sonraki sene dedemi kaybettim yasim kucuktu ve bu olaylari kendimi hirpalamadan biraz da gormezden gelerek atlattim, atlattigimi dusunuyordum. Sonraki yillarda fiziksel rahatsizliklarim ortaya cikmaya basladi her ay ozel gunlerimde kusmaya ve 3 gun boyunca 6 kilo vermeye basladim ne kadar doktora gittiysem hic bir sorunum olmadigini yasim itibariyle boyle sorunlar yasayabilicegimi soylediler. Ailemin ve cevremin israriyla psikolojik yardim almak icin aylin ablaya gittim ve hala kabul etmiyordum. Zaman icinde aylin abla benim psikolojik bir travmam oldugunu ve babami kaybettikten sonra kendimi bu sekilde korumaya gectigimi benim anlamami sagladi. Ve gercekten de oyleydi 1 yila yaklasik surede aylin ablaya her hafta gittim ve bana cok yarari oldu kendisi gercekten cok cok basarili. Psikolojik yardim almanin cok yararli bir yontem oldugunu inanmama ragmen bana bunun cok yararli oldugunu anlamami sagladi. Tesekkur ederimm :)
     2 Beğeni    

 Zeynep A. (Danışan)
 IP: 141.196.222.YB

19-01-2015
 TavsiyeNo: 75193
Merhaba Dört yıl önce Aylin Demirli'den danışma aldım. Yaşamımın en sıkıntılı dönemiydi. Boşanma öncesinde evi terk etmiş, kafam darmadağınık bir haldeydim. İlişkiye dair ablam ve yakın arkadaşlarımla yaptığım konuşmalar sonsuz bir döngü gibi kendi kendini tekrar etmeye başlamıştı. Atamadığım adımlar çevremdekileri de bunaltmıştı doğrusu. Aylin ile görüşmekte olan bir dostumun sıkı tavsiyesiyle Aylin'in kapısını çaldım. Bir yılı aşkın bir süre haftada birer kez görüşmeler yaptık. Neredeyse her görüşmede kendimin ve geçmişimin bir yanıyla karşılaşmamı sağlayan sorular sordu. İçinde büyüdüğümüz evlerin ilk evrenlerimiz olduğununa uyandırdı beni. Ve ilk evrenlerimizin ömür boyu kurduğumuz ilişkiler başta olmak üzere bir çok seçimimizi nasıl da etkilediği konusunda onun soruları gözlerimi çokça açmıştır. Zaman zaman ağladığım görüşmeler hatırlıyorum. İçime baktığımda gördüğüm bir dolu soru, annemle ilişkim, eski eşimle ilişkim, hayata bakışımla ilgili sorular canımı yakıyordu ve Aylin soruyu sorarken ve yanıtları bulmaya çalışırken yanımda rehberlik ediyordu. Her görüşme sonrası eve dönüş yolu benim için derin güzel nefeslerle dolu bir yola dönüşüyordu. İlk başladığımızda bir yanım içe kıvrılı bir haldeydi, kollar hep vücuda sarılı. Giderek yüzümü sokağa ve dünyaya daha çok döner oldum, kollarım ise beni rahat bıraktılar zamanla. Sonrasında deneyimlerimi, hatalarımı, benliğimi sahiplenmeme çok olumlu etkisi olmuştur Aylin'in. Yaptığımız görüşmeler ve sorduğu sorular sevgiyi tanımlamama, kendimi hırpalamayı azaltmama, insanlara daha gerçekçi ve ama yine de kendi iyimserliğimi koruyarak bakmama destek olmuştur. Ayrıca şiddet konusundaki ve tüm konulardaki kadın bakış açısı, anlama hali, güçlendirici tutumu konusunda Aylin'in özellikle ayrı bir yeri olduğunu söylemeliyim. Daha önceki deneyimimden ve bir kadın arkadaşımın deneyiminden bu bakışın ve kavrayışın kolay bulunmadığını biliyorum. Aylin'e kendime getiren sorular sorduğu, hep cesaretlendirdiği, bana ayna tuttuğu için minnettarım. Onunla yaptığımızı görüşmeler üzerinden onu üç sıfatla tanımlamam gerekirse bu oldukça zor olur aslında. Ama yine de deneyeyim: profesyonel, dayanışmacı ve sıfat olmayacak ama çoğu görüşme sonunda şöyle hissetmiştim: İyi ki varsın Aylin!
     3 Beğeni    

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Kitap ve Yayınları Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Basılı Kitap ve Yayınları
 Demirli, A. (2010). Yalnızlık ve Bağlanma. (Ed. Tarık Solmuş "Bağlanma, Evlilik ve Aile Psikolojisi" adlı kitabın içinde. İstanbul: Sistem Yayıncılık. ISBN: 978-975-322-606-6

 Dallos, R. &Draper, D. (2011). Aile Terapisine Giriş: Sistematik Teori ve Uygulama. (Çev. Demirli, A. : Bölüm 6, 7, 8) Nobel Yayıncılık. Ankara.

 Tusting, K. & Barton, D. (2011). Öğrenme Kuramları ve Yetişkin Öğrenme Modelleri (Çev: Yıldız, A. & Demirli, A.). Dipnot Yayınevi: Ankara.

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
 Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
 Türk Psikologlar Derneği (fahri üye)


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Oskargil Danışmanlık Merkezi
Tunalıhilmi Cad. Bülten Sok. 12/10kavaklıdere Ankara


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(312) 468 50 51

Telefon 2 :
0(543) 468 50 51
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1980
(40 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Marmara Üniversitesi Pdr
Mezuniyet Yılı
2002
(18 yıl önce)
Yüksek Lisans
Odtü Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2007 Mezunu)
Doktora
Odtü Eğitim Bilimleri Doktora (2013 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Doç.Dr.Aylin DEMİRLİ YILDIZ Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video12:29
Top