2007'den Bugüne 80,896 Tavsiye, 25,754 Uzman ve 18,030 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU
Doktor Psikolog - İstanbul
Psikolog ve Psikolojik Danışman

Alper ÇUHADAROĞLU Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 7 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

15

[Yrd.Doç.Dr. Psk.Alper ÇUHADAROĞLU isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

21
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarYrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
• Cinsel terapiler
o Erken boşalma tedavisi
o Vajinismus tedavisi
o Cinsel isteksizlik
o Orgazm güçlüğü
• Aile ve evlilik terapileri
• Depresyon
• Panik bozukluk (panik atak)
• Anksiyete (Kaygı) bozuklukları
• Fobiler
o Uçak fobisi
o Yükseklik fobisi
o Hayvan fobisi
o Böcek fobisi
o Yolculuk fobisi
o Kapalı alan fobisi
o Sosyal fobi vb.
• Obsesif – Kompulsif Bozukluk
• Uyku bozuklukları
• Yas ve ayrılıkla başa çıkma
• Yeme bozuklukları
• Stresle başa çıkma
• Öfke kontrolü
• Çocuklarda davranış sorunları
• Travma sonrası stres bozukluğu
• Eğitsel rehberlik
• Kişilik bozuklukları

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU Özgeçmiş CV Yrd.Doç.Dr. Psk.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Özgeçmişi
1979 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümünü kazandı ve 2002 yılında buradan mezun oldu. Daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,ABD’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede 2002 – 2004 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi’nde Eğitim Psikolojisi programında doktora eğitimine başladı ve 2011 yılında başarıyla tamamlayarak doktor unvanı aldı.

Dr. Alper Çuhadaroğlu’nun bilişsel gelişim ve eğitim psikolojisi alanında kitap ve makale çalışmaları bulunmaktadır. Halen Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık ABD’de Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır.

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU Tavsiye Yazıları Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 A.Ç (Danışan)
 IP: 176.216.46.YF

21-11-2015
 TavsiyeNo: 83482
Bazı insanlar vardır içinizde kanayan yaraları sarar hayatınıza yeniden umut olur, mum olur ışık olur.Çok sevgili Alper hocam da benim kanayan yaralarımı saran beni kaybolduğum yerden tekrar ışıldatan Mükemmel bir insan,kendisinin üniversiteden öğrencisiyim.Bilgisini son derece yerinde ve kullanan alanında çok başarılı gördüğüm hatta daha önce neredeydi? diyebileceğim biri.Terapi odasında sıcacık bir gülümseme ile karşılar sizi onunla konuştuğunuzda sizi asla yargılamaz sizin kendinizi suçlu gördüğünüz ve başkalarınında sizi suçlu gördüğü konularda asla karşınızda sizi suçlayan bakışlar bulamazsınız bence en önemlisi de buydu, size sıradan arkadaşlarınız gibi tavsiyeler vermeyecektir kesinlikle.Her türlü düşüncelerinize anlayışla ve saygıyla yaklaşan benim çocukluğuma inip travmalarımı ortaya çıkaran ve aslında bana gerçekleri ve yaşadıklarımın çok normal olduğunu gösteren ve beni olumsuz düşüncelerimden arındıran güzel insan.Herkesin hayatında bir Alper Çuhadaroğlu olsa keşke hayat biraz daha yaşanılır bir yer haline gelebilir diyorum.Sevgiler:)
     6 Beğeni    

 Tuğçe Öztürk (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.173.234.ZZF

08-10-2015
 TavsiyeNo: 81971
Alper Bey in Maltepe Üniversitesinden öğrencisiyim biz öğrencilerine kesinlikle çok şey katıp önyargılarımızdan kurtularak bize alanımızın en temel ilkesi olan koşulsuz kabulü benimsetmeye ve bunun çerçevesinde iyi birer danışman olmamıza yönelik çaba sarfetmiştir. Alper Bey biz öğrencilerine karşı dahi çok yüksek bir kabulleniciliğe sahipken danışanları için bunun çok daha üst düzeyde olucağını düşünüyorum. Benim için Alper Bey in yanı yargılanmadan dinleneceğiniz ve kabul göreceğiniz yerdir.
     2 Beğeni    

 ali fırat tarhan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.232.3.ZY

07-10-2015
 TavsiyeNo: 81930
Alper Cuhadaroğlunu uzun yıllardır tanırım, öngörü sahibi olan, psikolojik ve sosyolojik vakaları analitik zekasıyla çok çabuk çözebilen bir kişiliğe sahiptir, olaylara öncü bir yaklaşımı olup onun görebildiği doğruları bir çoğumuz çok sonraları görebilip aa Alper haklıymış dediğimiz çoktur, kendisine profesyonel yardım için başvuranlara önemli katkılar sağlayacağından şüphe duymuyorum, Samsun Anadolu lisesi ve Ankara Üniversitesinde aldığı kaliteli eğitimi akademik kariyer yaparak taçlandırmıştır, gerek kişisel özellikleri gerekse de almış olduğu eğitim Alperi işinde mahir bir profesyonel haline getirmiştir,sorunlarınıza öngörülü ve gerçekçi çözüm bulmak istiyorsanız Alperle iletiime geçmenizi tavsiye ederim
     4 Beğeni    

 Hönker (Danışan)
 IP: 31.223.125.YCW

07-10-2015
 TavsiyeNo: 81922
Gerçek anlamda bir dost gibi,gayet samimi insanı yormadan ruh halini anlayıp yol ve yöntem gösteren insanı güvenini artıran kokulunda uzman sevimli bir insan. Kesinlikle tereddütsüz tavsiye ederim beni kendime getirdi. Çalışma Arkadaşları ve ortam gayet güzel. Üniversitede hoca olması ,ayriyeten bana fazlasıyla güven verdi. Kadıköy de olması benim için büyük bir avantaj yaşadığım özel bir durumdan nasıl çıkacağım bir türlü bilmiyordum .tesadüfen bir arkadaşın tavsiyesi üzerine tanıştım . Bireysel olarak benimle ilgileniyordu . Kadıköy de büro açılınca çok sevindim uyku zamanları dışında zamanım kadıköydeyim işim gereği de burdayım . Terapileri hiç ihmal etmedim .sürekli iletişim halindedir Deniz psikoterapi merkezinin açılmasına ayriyeten sevindim
     3 Beğeni    

 Özcan Yavuz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.181.50.YFY

07-10-2015
 TavsiyeNo: 81920
Sayın:piskolok yardımcı doçent doktor. Alper Cuhadaroğlu hocamızı 2001 yılında öğrencilik yıllarından tanıyordum Yıl 2015 üniversite öğrencisi olan yegenim aşırı bilgisayar bağımlısı olduğundan ailesi de tedirginlik ve ileriye dönük bir korku olmuştu ve benimlede görüstuler dayısı olarak benimde konuşmamı istediler bende gelişme çağındaki bir insana nasıl yaklaşımda bulunacağımı bilemiyordum işte tamda bu sırada alper hocam aklıma geldi Kendisiyle ön görüşme yaptım daha sonrada yeğenimi götürdüm bir süre sonra cabalarımızın meyvesi olarak yeğenimi tekrar sosyal bir insan olarak görmek ailemizi çok mutlu etti alper hocam iyi tanıdığım bir insandı ve bu gün benim artık tanıdığım deyil ailemizin dostu oldu pırlanta gibi bir genci tekrar topluma kazandırdığı için kendisine şükranlarımı sunuyorum ve tekrar teşekkür ediyorum alper hocam size minnettarım kesinlikle tavsiye ediyorum öncelikle herşeyden önce insan olmanın üstün özelliklerini taşıdığı için her insan yanında çok rahat edecektir onunla sohbet etmek ayrıcalık tır .
     6 Beğeni    

 Deniz Akman (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.142.252.JC

07-10-2015
 TavsiyeNo: 81917
Alper'i ortaokuldan beri tanırım. Çok uzun seneler aynı sırayı paylaşmışlığımız vardır. Bana o yıllardan beri hep psikolojik destek olmuştur. Şu anda da kendisini konusunda da oldukça yetenekli ve başarılı bulmaktayım. Halen eğitim verdiği üniversite'de birçok kez çayını içip dertleşmişliğim vardır. İhtiyacı olanlara kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle psikolojik olarak profesyonel bir ilgiye ihtiyaç olduğunda, kendisi güvenle başvurulabilecek bir kapıdır.
     5 Beğeni    

 Barış ataşer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.49.46.ZBW

07-10-2015
 TavsiyeNo: 81913
Bir psikolojik danışman olarak mesleki anlamda her zaman bilgisine başvurduğum, sorun çözme becerileri gelişmiş bir meslektaşım. Akademik düzeydeki bilgisi ve sorun çözme becerisi gelişmiş bir okul arkadaşım... Alper'le tanışmamız üniversite yıllarına dayanır. Üniversite yıllarında müzik ve genel anlamda sanata olan ilgisi ile ön plana çıkmış bir arkadaştır. Bir diğer okul arkadaşım ve meslektaşım Deniz SEVİMLİ ile birlikte yürüttüğü çalışmaların başarılı olacağına ve tavsiyeye değer olduğuna gönülden inanıyorum.
     4 Beğeni    

 Osman Necati TURHAN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.188.198.YJ

02-10-2015
 TavsiyeNo: 81781
Alper hocam ile yüksek lisans öğrencisi olarak 2 sene çalışma şansı yakaladım ve bu 2 sene boyunca, analitik yaklaşımları ile en stresli zamanlarımda bile sayesinde sağlıklı kararlar alabildim. Ne olursanız olun ya da ne yaşamızsanız yaşayın; ister danışanı olun, ister öğrencisi olun, isterseniz yoldan geçen biri, hiç farketmez! sizi herhangi bir şey aramadan anlayışla karşılayabilecek, barışçıl, eşitlikçi ve insancıl yapısı sayesinde yanında kendinizi rahat hissedeceğiniz biridir.
     9 Beğeni    

 DS (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.47.241.ZF

29-09-2015
 TavsiyeNo: 81701
Alper bey, samimiyeti, duruşu, istikrarlı başarıları ve sıcakkanlılığı ile kendisine hayran bırakan bir psikolog ve hoca. Güler yüzüyle, ses tonuyla, espirili ve sakin tavırlarıyla sizi rahatlatan, her daim gönül rahatlığıyla konuşabileceğiniz, meslek etiğine bağlı, kibar ve dürüst bir sırdaş. Alandaki deneyimi ve kuvvetli bilgi birikimiyle güvenilir bir uzman olan Alper beyle konuşurken ailenizden biriyle konuşuyor gibi hissedersiniz, 'Acaba beni dinliyor mu?' gibi bir kaygınız olmaz. Kendisinden çok şey öğrendim, birçok konuda yardımcı oldu. Işini bu kadar severek yapan güvenilir uzman bulmak çok da kolay değil bu yüzden Alper beyi herkese tavsiye ediyorum ve kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Çözüme giden yolda rehberiniz Alper Çuhadaroğlu olsun :) Sevgiler
     8 Beğeni    

 Özlem Bektaşoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.251.107.FF

29-09-2015
 TavsiyeNo: 81700
Alper hocamızın Maltepe Üniversitesi'nden ögrencisiyim . Böyle bir hocadan ders aldığım ve onu tanıma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Alanında çok bilgili ve tecrübeli olması bir yana psikolojik danışmanlığın en önemli noktası olan koşulsuz kabul ilkesini öğrencilerine bu denli gösteren bir danışmanın danışanlarına karşı çok daha hassas oldugunu düşünüyorum. Sağlam eğitici yönüyle bir psikolojik danışman adayı olarak bir çok anlamsız tabumu yıkmamı ve ufkumu genişletmemi sağlamıştır. Kendisinden danışmanlık hizmeti almanızı sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni    

 Meltem İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.230.53.FL

29-09-2015
 TavsiyeNo: 81699
Kendimi çok zorlu olaylarin arasinda bulduğum bir zaman, Alper hoca'mla danışma yapmamı önerdiler, 2013 yılında kendisine ulaştım danışani oldum, yaklaşık 8 hafta sürdü danışma surecimiz. Bu süreç boyunca kendi eksiklerimin ve çarpıtılmış düşüncelerimin farkina vardim. Bu da davranislarimi değiştirmemi sağladı ve danışma bittikten sonra da etkisi sürdü, bana çok şey kattı ve bir sürece ihtiyacim olursa yine Alper Hoca'mi arayacağım. Kendisi koşulsuz kabul ve saygı ilkesini kesintisiz verdiği için guvenim tamdır. Empati kurmakta çok başarılı ve samimi bir insandır. Ayrıca bana tavsiye ettiği kitaplar cok işe yaradı, bibliyoterapi yapabilen nadir danışmanlardan. Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.
     9 Beğeni    

 Ö.Z. (Danışan)
 IP: 37.75.14.Z

28-09-2015
 TavsiyeNo: 81671
Hayatımın çok zor bir döneminde bir yakımını kaybettikten sonra, mesleki tecrübelerini inceleyerek kendisinden bir danışan olarak yardım almaya karar verdim. Daha önce psikolog ve psikiyatriste hayatımın farklı dönemlerinde başvurularım olmuştu. Kendisi terapilerde izlediği yol ile bana oldukça yardımcı oldu. Sıfır noktasında kendisine başvurduğum bir yerden, kısa bir süre sonra hayatımın normal akışına girdiğini gördüm. Kendisi, cana yakın, insancıl ve hastalarıyla oldukça ilgili bir uzman. Açıkçası geçmiş deneyimlerime oranla bana en çok faydası dokunan ve verdiği tavsiyelerle zorlu bir süreci en az zararla atlatmama yardımcı olan, sorunlarınızı sizi yargılamadan dinleyen ve konuşurken insanları germeyen, yanında kendisini rahat hissedebileceğiniz alanında başarılı bir uzman kendisi. Eğer bir danışan olarak yardım almayı düşünüyorsanız mutlaka kendisinin uzmanlığından yararlanmanızı tavsiye ediyorum.
     14 Beğeni    

 Mercan T. (Danışan)
 IP: 88.253.180.ZYJ

16-09-2015
 TavsiyeNo: 81501
Kötü bir süreçten geçerken bir arkadaşımın tavsiyesi ile seanslara başladık. Her seansımızın beni olumluya taşıdığını gördüğümde, hocamızın ne kadar profesyonel olduğunu fark ettim. Güler yüzlü, samimi ve güven verici olması seanslarımızın daha verimli geçmesini sağladı. Kendimi güvende hissettiğim bir ortamda, samimi bir şekilde her şeyi rahatlıkla anlatabildim. Sayesinde zor zamanlarımı atlattım. İhtiyaç duyan herkesin hocamızla irtibata geçmesini kesinlikle tavsiye ederim.
     11 Beğeni    

 FATMA BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 195.245.227.ZBD

14-09-2015
 TavsiyeNo: 81414
Merhaba, Yrd.Doç.Dr.(Psikolog) Alper Çuhadaroğlu ile yeni tanıştım. Kendisinin danışanıyım. Daha ilk seansımda bile kendimi yanında çok rahat hissettim. Ailemden yada yakın arkadaş çevremden bir insan, bir dost gibi. Bir uzman için bunu başarabilmek oldukça zordur sanırım. Bu sebepten çevremdeki herkese Alper Hocamla görüşmelerini tavsiye ettim ve de edeceğim. Ona gitmeniz için özel problemleriniz olması gerekmez. Kendinizi kötü hissettiğinizde bile gidebilirsiniz. Yani yalnızca kendinizi iyi hissetmek için bile rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz biri olduğunu göreceksiniz. Herkese tavsiye ediyorum. Onunla hayata bakışınız olumlu değişecektir.
     16 Beğeni    

Handan HORASAN Fotoğraf  Psk.Handan HORASAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

11-09-2015
 TavsiyeNo: 81339
Psikolojik danışman ve Psikoterapist sayın Alper Cuhadaroğlu; yüksek lisans tez çalışmamı desteğiyle devam ettireceğim değerli bir hocamdır. Kendisi oldukça pozitif ve naif yaklaşımı, etkili iletişim becerileriyle gerek öğrencileri gerekse danışanlarıyla son derece sağlıklı bir ilişki kurmakta, özenli ve özverili çalışmaktadır. İlk tanıştığım an itibariyle Alper hocamın humanist yaklaşımının danışan ile kurduğumuz "terapötik ilişkinin" mihenktaşı olduğunu düşünüyorum. Bu insancıl tavrı danışanları ile iş birliği içerisinde, sağlıklı bir ilişki kurması ve devam ettirmesini kaçınılmaz kılacaktır. Maltepe Üniversitesinde yoğun akademik çalışmalarının yanısıra, öğrencilerine her anlamda destek vermeye devam ederken eş zamanlı mesleki eğitimlere de devam etmektedir. Mesleki yeterlilik ve yatkınlığına bizzat şahit olduğum, mesleki etiğe bağlı çalışmalarını örnek aldığım Alper Hoca ile tanışma fırsatı bulduğum, onun bilgi ve deneyimleri vasıtasıyla kendimi geliştirme fırsatım olduğu için şanslıyım. İşini severek yaptığına inandığım Alper hocamın bu yolda başarılarının devamını dilerim. Umarım hayatına dokunduğu şanslı kişilerden olursunuz...
     16 Beğeni    

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'nun Kitap ve Yayınları Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'nun Basılı Kitap ve Yayınları
Eğitim Psikolojisi. Pegem Akademi Yayıncılık. 2014
İstatistikten Nefret Edenler İçin İstatistik (Çevirmen ve Çeviri Editörü) Pegem Akademi Yayıncılık. 2015

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'nun Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Deniz Psikolojik Danışma Merkezi
Bahariye Caddesi 44/11 Kadıköy
İstanbul

Adres 2:
Maltepe Üniversitesi
Marmara Eğitim Köyü, Büyükbakkalköy / Maltepe
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(535) 728 92 20

Telefon 2 :
0(216) 347 54 29
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2001
(18 yıl önce)
Yüksek Lisans
19.Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2004 Mezunu)
Doktora
Ankara Üniversitesi Eğitim Psikolojisi (2011 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'nun Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU'nun Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Yrd.Doç.Dr. Alper ÇUHADAROĞLU Mesleki Videolar Videoları
-19:48
Top