2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Alper ÇUHADAROĞLU
Doktor Psikolog - İstanbul
Psikolog ve Psikolojik Danışman

Alper ÇUHADAROĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Alper ÇUHADAROĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

23
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Dr.Alper ÇUHADAROĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Deniz Psikolojik Danışma Merkezi
Feyzullah Mahallesi Selanik Sokak Marmara Apt. 2/5 Maltepe
İstanbul
Dr.Psk.Alper ÇUHADAROĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2001 Mezunu)
Yüksek Lisans
19.Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2004 Mezunu)
Doktora
Ankara Üniversitesi Eğitim Psikolojisi (2011 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Alper ÇUHADAROĞLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
• Cinsel terapiler
o Erken boşalma tedavisi
o Vajinismus tedavisi
o Cinsel isteksizlik
o Orgazm güçlüğü
• Aile ve evlilik terapileri
• Depresyon
• Panik bozukluk (panik atak)
• Anksiyete (Kaygı) bozuklukları
• Fobiler
o Uçak fobisi
o Yükseklik fobisi
o Hayvan fobisi
o Böcek fobisi
o Yolculuk fobisi
o Kapalı alan fobisi
o Sosyal fobi vb.
• Obsesif – Kompulsif Bozukluk
• Uyku bozuklukları
• Yas ve ayrılıkla başa çıkma
• Yeme bozuklukları
• Stresle başa çıkma
• Öfke kontrolü
• Çocuklarda davranış sorunları
• Travma sonrası stres bozukluğu
• Eğitsel rehberlik
• Kişilik bozuklukları

Dr.Alper ÇUHADAROĞLU Özgeçmis CV Dr.Psk.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Özgeçmişi
1979 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Samsun’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümünü kazandı ve 2002 yılında buradan mezun oldu. Daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,ABD’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitede 2002 – 2004 yılları arasında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi’nde Eğitim Psikolojisi programında doktora eğitimine başladı ve 2011 yılında başarıyla tamamlayarak doktor unvanı aldı.

Dr. Alper Çuhadaroğlu’nun bilişsel gelişim ve eğitim psikolojisi alanında kitap ve makale çalışmaları bulunmaktadır. Halen Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık ABD’de Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır.

Dr.Alper ÇUHADAROĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gözde
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113372
''Gerçek bilge, sizi kendi bilgelik evine girmeye çağırmaz, kendi aklınızın eşiğine götürür.'' Sözünü tam olarak karşılayan bir terapist. İçtenlikle tavsiye ediyorum. Fazlasıyla kaygı duyduğum bir durum için destek almaya başladığım terapi sürecim kaygı duyduğum durumla nasıl baş edeceğimi öğrenmek ve bunun dışında başka konularla yüzleşmem adına olumlu katkılar sağlamakla sonuçlandı. İnsana iyi gelen ve güven veren yanıyla, işindeki uzmanlığı sayesinde iyi ki dediğim bir süreç deneyimledim. Tüm desteği ve katkıları için çok teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
A.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83482
Bazı insanlar vardır içinizde kanayan yaraları sarar hayatınıza yeniden umut olur, mum olur ışık olur.Çok sevgili Alper hocam da benim kanayan yaralarımı saran beni kaybolduğum yerden tekrar ışıldatan Mükemmel bir insan,kendisinin üniversiteden öğrencisiyim.Bilgisini son derece yerinde ve kullanan alanında çok başarılı gördüğüm hatta daha önce neredeydi? diyebileceğim biri.Terapi odasında sıcacık bir gülümseme ile karşılar sizi onunla konuştuğunuzda sizi asla yargılamaz sizin kendinizi suçlu gördüğünüz ve başkalarınında sizi suçlu gördüğü konularda asla karşınızda sizi suçlayan bakışlar bulamazsınız bence en önemlisi de buydu, size sıradan arkadaşlarınız gibi tavsiyeler vermeyecektir kesinlikle.Her türlü düşüncelerinize anlayışla ve saygıyla yaklaşan benim çocukluğuma inip travmalarımı ortaya çıkaran ve aslında bana gerçekleri ve yaşadıklarımın çok normal olduğunu gösteren ve beni olumsuz düşüncelerimden arındıran güzel insan.Herkesin hayatında bir Alper Çuhadaroğlu olsa keşke hayat biraz daha yaşanılır bir yer haline gelebilir diyorum.Sevgiler:)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     8 Beğeni    
Tuğçe Öztürk
8.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81971
Alper Bey in Maltepe Üniversitesinden öğrencisiyim biz öğrencilerine kesinlikle çok şey katıp önyargılarımızdan kurtularak bize alanımızın en temel ilkesi olan koşulsuz kabulü benimsetmeye ve bunun çerçevesinde iyi birer danışman olmamıza yönelik çaba sarfetmiştir. Alper Bey biz öğrencilerine karşı dahi çok yüksek bir kabulleniciliğe sahipken danışanları için bunun çok daha üst düzeyde olucağını düşünüyorum. Benim için Alper Bey in yanı yargılanmadan dinleneceğiniz ve kabul göreceğiniz yerdir.
     2 Beğeni    
Ali Fırat Tarhan
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81930
Alper Cuhadaroğlunu uzun yıllardır tanırım, öngörü sahibi olan, psikolojik ve sosyolojik vakaları analitik zekasıyla çok çabuk çözebilen bir kişiliğe sahiptir, olaylara öncü bir yaklaşımı olup onun görebildiği doğruları bir çoğumuz çok sonraları görebilip aa Alper haklıymış dediğimiz çoktur, kendisine profesyonel yardım için başvuranlara önemli katkılar sağlayacağından şüphe duymuyorum, Samsun Anadolu lisesi ve Ankara Üniversitesinde aldığı kaliteli eğitimi akademik kariyer yaparak taçlandırmıştır, gerek kişisel özellikleri gerekse de almış olduğu eğitim Alperi işinde mahir bir profesyonel haline getirmiştir,sorunlarınıza öngörülü ve gerçekçi çözüm bulmak istiyorsanız Alperle iletiime geçmenizi tavsiye ederim
     4 Beğeni    
Hönker
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81922
Gerçek anlamda bir dost gibi,gayet samimi insanı yormadan ruh halini anlayıp yol ve yöntem gösteren insanı güvenini artıran kokulunda uzman sevimli bir insan. Kesinlikle tereddütsüz tavsiye ederim beni kendime getirdi. Çalışma Arkadaşları ve ortam gayet güzel. Üniversitede hoca olması ,ayriyeten bana fazlasıyla güven verdi. Kadıköy de olması benim için büyük bir avantaj yaşadığım özel bir durumdan nasıl çıkacağım bir türlü bilmiyordum .tesadüfen bir arkadaşın tavsiyesi üzerine tanıştım . Bireysel olarak benimle ilgileniyordu . Kadıköy de büro açılınca çok sevindim uyku zamanları dışında zamanım kadıköydeyim işim gereği de burdayım . Terapileri hiç ihmal etmedim .sürekli iletişim halindedir Deniz psikoterapi merkezinin açılmasına ayriyeten sevindim
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Özcan Yavuz
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81920
Sayın:piskolok yardımcı doçent doktor. Alper Cuhadaroğlu hocamızı 2001 yılında öğrencilik yıllarından tanıyordum Yıl 2015 üniversite öğrencisi olan yegenim aşırı bilgisayar bağımlısı olduğundan ailesi de tedirginlik ve ileriye dönük bir korku olmuştu ve benimlede görüstuler dayısı olarak benimde konuşmamı istediler bende gelişme çağındaki bir insana nasıl yaklaşımda bulunacağımı bilemiyordum işte tamda bu sırada alper hocam aklıma geldi Kendisiyle ön görüşme yaptım daha sonrada yeğenimi götürdüm bir süre sonra cabalarımızın meyvesi olarak yeğenimi tekrar sosyal bir insan olarak görmek ailemizi çok mutlu etti alper hocam iyi tanıdığım bir insandı ve bu gün benim artık tanıdığım deyil ailemizin dostu oldu pırlanta gibi bir genci tekrar topluma kazandırdığı için kendisine şükranlarımı sunuyorum ve tekrar teşekkür ediyorum alper hocam size minnettarım kesinlikle tavsiye ediyorum öncelikle herşeyden önce insan olmanın üstün özelliklerini taşıdığı için her insan yanında çok rahat edecektir onunla sohbet etmek ayrıcalık tır .
     6 Beğeni    
Deniz Akman
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81917
Alper'i ortaokuldan beri tanırım. Çok uzun seneler aynı sırayı paylaşmışlığımız vardır. Bana o yıllardan beri hep psikolojik destek olmuştur. Şu anda da kendisini konusunda da oldukça yetenekli ve başarılı bulmaktayım. Halen eğitim verdiği üniversite'de birçok kez çayını içip dertleşmişliğim vardır. İhtiyacı olanlara kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle psikolojik olarak profesyonel bir ilgiye ihtiyaç olduğunda, kendisi güvenle başvurulabilecek bir kapıdır.
     5 Beğeni    
Barış Ataşer
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81913
Bir psikolojik danışman olarak mesleki anlamda her zaman bilgisine başvurduğum, sorun çözme becerileri gelişmiş bir meslektaşım. Akademik düzeydeki bilgisi ve sorun çözme becerisi gelişmiş bir okul arkadaşım... Alper'le tanışmamız üniversite yıllarına dayanır. Üniversite yıllarında müzik ve genel anlamda sanata olan ilgisi ile ön plana çıkmış bir arkadaştır. Bir diğer okul arkadaşım ve meslektaşım Deniz SEVİMLİ ile birlikte yürüttüğü çalışmaların başarılı olacağına ve tavsiyeye değer olduğuna gönülden inanıyorum.
     5 Beğeni    
Osman Necati Turhan
2.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81781
Alper hocam ile yüksek lisans öğrencisi olarak 2 sene çalışma şansı yakaladım ve bu 2 sene boyunca, analitik yaklaşımları ile en stresli zamanlarımda bile sayesinde sağlıklı kararlar alabildim. Ne olursanız olun ya da ne yaşamızsanız yaşayın; ister danışanı olun, ister öğrencisi olun, isterseniz yoldan geçen biri, hiç farketmez! sizi herhangi bir şey aramadan anlayışla karşılayabilecek, barışçıl, eşitlikçi ve insancıl yapısı sayesinde yanında kendinizi rahat hissedeceğiniz biridir.
     9 Beğeni    
Ds
29.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81701
Alper bey, samimiyeti, duruşu, istikrarlı başarıları ve sıcakkanlılığı ile kendisine hayran bırakan bir psikolog ve hoca. Güler yüzüyle, ses tonuyla, espirili ve sakin tavırlarıyla sizi rahatlatan, her daim gönül rahatlığıyla konuşabileceğiniz, meslek etiğine bağlı, kibar ve dürüst bir sırdaş. Alandaki deneyimi ve kuvvetli bilgi birikimiyle güvenilir bir uzman olan Alper beyle konuşurken ailenizden biriyle konuşuyor gibi hissedersiniz, 'Acaba beni dinliyor mu?' gibi bir kaygınız olmaz. Kendisinden çok şey öğrendim, birçok konuda yardımcı oldu. Işini bu kadar severek yapan güvenilir uzman bulmak çok da kolay değil bu yüzden Alper beyi herkese tavsiye ediyorum ve kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Çözüme giden yolda rehberiniz Alper Çuhadaroğlu olsun :) Sevgiler
     8 Beğeni    
Özlem Bektaşoğlu
29.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81700
Alper hocamızın Maltepe Üniversitesi'nden ögrencisiyim . Böyle bir hocadan ders aldığım ve onu tanıma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Alanında çok bilgili ve tecrübeli olması bir yana psikolojik danışmanlığın en önemli noktası olan koşulsuz kabul ilkesini öğrencilerine bu denli gösteren bir danışmanın danışanlarına karşı çok daha hassas oldugunu düşünüyorum. Sağlam eğitici yönüyle bir psikolojik danışman adayı olarak bir çok anlamsız tabumu yıkmamı ve ufkumu genişletmemi sağlamıştır. Kendisinden danışmanlık hizmeti almanızı sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    
Meltem İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81699
Kendimi çok zorlu olaylarin arasinda bulduğum bir zaman, Alper hoca'mla danışma yapmamı önerdiler, 2013 yılında kendisine ulaştım danışani oldum, yaklaşık 8 hafta sürdü danışma surecimiz. Bu süreç boyunca kendi eksiklerimin ve çarpıtılmış düşüncelerimin farkina vardim. Bu da davranislarimi değiştirmemi sağladı ve danışma bittikten sonra da etkisi sürdü, bana çok şey kattı ve bir sürece ihtiyacim olursa yine Alper Hoca'mi arayacağım. Kendisi koşulsuz kabul ve saygı ilkesini kesintisiz verdiği için guvenim tamdır. Empati kurmakta çok başarılı ve samimi bir insandır. Ayrıca bana tavsiye ettiği kitaplar cok işe yaradı, bibliyoterapi yapabilen nadir danışmanlardan. Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.
     9 Beğeni    
Ö.Z.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81671
Hayatımın çok zor bir döneminde bir yakımını kaybettikten sonra, mesleki tecrübelerini inceleyerek kendisinden bir danışan olarak yardım almaya karar verdim. Daha önce psikolog ve psikiyatriste hayatımın farklı dönemlerinde başvurularım olmuştu. Kendisi terapilerde izlediği yol ile bana oldukça yardımcı oldu. Sıfır noktasında kendisine başvurduğum bir yerden, kısa bir süre sonra hayatımın normal akışına girdiğini gördüm. Kendisi, cana yakın, insancıl ve hastalarıyla oldukça ilgili bir uzman. Açıkçası geçmiş deneyimlerime oranla bana en çok faydası dokunan ve verdiği tavsiyelerle zorlu bir süreci en az zararla atlatmama yardımcı olan, sorunlarınızı sizi yargılamadan dinleyen ve konuşurken insanları germeyen, yanında kendisini rahat hissedebileceğiniz alanında başarılı bir uzman kendisi. Eğer bir danışan olarak yardım almayı düşünüyorsanız mutlaka kendisinin uzmanlığından yararlanmanızı tavsiye ediyorum.
     14 Beğeni    
Mercan T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81501
Kötü bir süreçten geçerken bir arkadaşımın tavsiyesi ile seanslara başladık. Her seansımızın beni olumluya taşıdığını gördüğümde, hocamızın ne kadar profesyonel olduğunu fark ettim. Güler yüzlü, samimi ve güven verici olması seanslarımızın daha verimli geçmesini sağladı. Kendimi güvende hissettiğim bir ortamda, samimi bir şekilde her şeyi rahatlıkla anlatabildim. Sayesinde zor zamanlarımı atlattım. İhtiyaç duyan herkesin hocamızla irtibata geçmesini kesinlikle tavsiye ederim.
     11 Beğeni    
Fatma BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81414
Merhaba, Yrd.Doç.Dr.(Psikolog) Alper Çuhadaroğlu ile yeni tanıştım. Kendisinin danışanıyım. Daha ilk seansımda bile kendimi yanında çok rahat hissettim. Ailemden yada yakın arkadaş çevremden bir insan, bir dost gibi. Bir uzman için bunu başarabilmek oldukça zordur sanırım. Bu sebepten çevremdeki herkese Alper Hocamla görüşmelerini tavsiye ettim ve de edeceğim. Ona gitmeniz için özel problemleriniz olması gerekmez. Kendinizi kötü hissettiğinizde bile gidebilirsiniz. Yani yalnızca kendinizi iyi hissetmek için bile rahatlıkla ziyaret edebileceğiniz biri olduğunu göreceksiniz. Herkese tavsiye ediyorum. Onunla hayata bakışınız olumlu değişecektir.
     16 Beğeni    
Handan HORASAN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
11.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81339
Psikolojik danışman ve Psikoterapist sayın Alper Cuhadaroğlu; yüksek lisans tez çalışmamı desteğiyle devam ettireceğim değerli bir hocamdır. Kendisi oldukça pozitif ve naif yaklaşımı, etkili iletişim becerileriyle gerek öğrencileri gerekse danışanlarıyla son derece sağlıklı bir ilişki kurmakta, özenli ve özverili çalışmaktadır. İlk tanıştığım an itibariyle Alper hocamın humanist yaklaşımının danışan ile kurduğumuz "terapötik ilişkinin" mihenktaşı olduğunu düşünüyorum. Bu insancıl tavrı danışanları ile iş birliği içerisinde, sağlıklı bir ilişki kurması ve devam ettirmesini kaçınılmaz kılacaktır. Maltepe Üniversitesinde yoğun akademik çalışmalarının yanısıra, öğrencilerine her anlamda destek vermeye devam ederken eş zamanlı mesleki eğitimlere de devam etmektedir. Mesleki yeterlilik ve yatkınlığına bizzat şahit olduğum, mesleki etiğe bağlı çalışmalarını örnek aldığım Alper Hoca ile tanışma fırsatı bulduğum, onun bilgi ve deneyimleri vasıtasıyla kendimi geliştirme fırsatım olduğu için şanslıyım. İşini severek yaptığına inandığım Alper hocamın bu yolda başarılarının devamını dilerim. Umarım hayatına dokunduğu şanslı kişilerden olursunuz...
     16 Beğeni    

Dr.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Kitap ve Yayinlari Dr.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Basılı Kitap ve Yayınları
Eğitim Psikolojisi. Pegem Akademi Yayıncılık. 2014
İstatistikten Nefret Edenler İçin İstatistik (Çevirmen ve Çeviri Editörü) Pegem Akademi Yayıncılık. 2015

Dr.Alper ÇUHADAROĞLU'nun Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikofizyoloji ve Nöropsikoloji Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Deniz Psikolojik Danışma Merkezi
Feyzullah Mahallesi Selanik Sokak Marmara Apt. 2/5 Maltepe
İstanbul
Dr.Psk.Alper ÇUHADAROĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(535) 728 92 20
Telefon 2 :
0(216) 347 54 29
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2001
(23 yıl önce)
Yüksek Lisans
19.Mayıs Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2004 Mezunu)
Doktora
Ankara Üniversitesi Eğitim Psikolojisi (2011 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Alper ÇUHADAROĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Alper ÇUHADAROĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

06:45
Top