2007'den Bugüne 79,038 Tavsiye, 25,419 Uzman ve 17,717 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Ali ORHAN

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Psk.Ali ORHAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarAli ORHAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Ali ORHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Ali ORHAN Özgeçmiş CV Psk.Ali ORHAN'ın Özgeçmişi
1962 yılında Kütahya’nın Gediz İlçesine bağlı Çeltikçi Köyünde doğdu. Çeltikçi İlkokulunu, Gediz Ortaokulu ve Lisesini, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Rehber öğretmen olarak çeşitli okullarda görev yaptı ve 2000 yılında eğitim yöneticiliğine başladı.
Aile konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle zaman zaman televizyon ve radyolara konuk olmakta, yazıları, çalışmaları gazetelerde yayınlanmaktadır. Evlilik, aile, eş seçimi, ergenlik, çocuk, yaşlılık, iletişim, öfke yönetimi, gelin kaynana çatışması, sınıfta davranış değişikliği, okulda aile danışma, engellilik, aile rehberliği, aile mahkemelerinde bilirkişilik, çok katlı pazarlama ve benzeri konulardaki eğitim ve çalışmalarına devam etmektedir.
Yazarın “GEÇİNMEYE GÖNLÜN VAR MI” , “EVLİLİĞİN İLK 50 YILI ZORDUR” ve "VEDASIZLIK" adında yayınlanmış üç kitabı vardır.

Ali ORHAN Tavsiye Yazıları Ali ORHAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 güleser gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.10.Z

28-11-2018
 TavsiyeNo: 106932
kendisini annesi kanser hastası iken kendi kurumumda tedavi olurken tanıdım bir sağlıkçı olarak annesinin tedavi sürecinde bizde yardımcı olduk daha sonra annesinin vefat ettiğini öğrendim yazmış olduğu kitapları aldım okudum özellikle GEÇİNMEYE GÖNLÜN VAR MI? VEDASIZLIK ve son kitabı YAŞAMIN MOLA TESİSLERİ beni çok etkiledi birikimlerini tecrübelerini aktardığı bu kitaplarından gerek birebir görüşmelerimizden profesyonel bir psikolog olarak son derece faydalandım eşimle çoçuklarımla olan ilişkilerimde bana rehber oldu ve halen olmakta insani ilişkilerde de çok yanlışlarımız varmış bunları fark etmemi sağladı kendisine çok teşekkür eder daha nice danışanına yardımcı olmasını başarılarının devamını dilerim herkesin yaşamının belirli zamanlarında ALİ BEY gibi profesyonel bir psikologa ihtyacı olduğu kanısındayım
     Beğenin    

 nurten aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.42.9.YL

31-08-2018
 TavsiyeNo: 105300
kendisinden ''öfke yönetimi'' konusunda bir danışanı olarak hizmet aldım son derece memnun kaldım tavsiye ettiği üç kitabınıda okudum özellikle VEDASIZLIK adlı kitabı hayatıma büyük ''farkındalık'' kazandırdı mesleki açıdan profesyonel davranışları ve birikimleri olan birisi olarak kendisini psikolojik sorunlarıyla baş edemeyen herkese tavsiye ederim ruh sağlığınız ve beden sağlığınız bozulduktan sonra trilyonlarınız olsa neye yarar...güleryüzlü bir şekilde verdiği olumlu yöndeki tavsiyelerini yönlendirmelerini hayatıma uygulamaya çalışıyorum şimdi daha sakin ve huzurluyum.... teşekkürler sayın ORHAN meslek hayatınızda nice insana faydalı olmanız dileğiyle....
     2 Beğeni    

 şule tüblek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.106.107.JZ

30-08-2018
 TavsiyeNo: 105279
Değerli Psikolog Ali Orhan ile 24 yıl önce öğretmenlik yaptığım okulda tanıştık ve mesai arkadaşı olduk. Ozaman olduğu gibi bugün de bu karşılaşma ve paylaşımdan büyük mutluluk duyuyorum. Bu hayatta birçoğumuzun kabullenemediği şeyler arasında belki de en önemli olanın "vedalaşamamak" olduğunu, "Vedasızlık" kitabının satırlarını okurken farkettim. Yaşam döngüsünün zıtlıklar sayesinde sağlandığını anlamsızca reddedişlerimiz yüzünden hayatı olduğundan da zor kıldığımızı fark edemeyecek kadar körleşiyoruz. Önce kısa bir süre önce kaybettiğim biricik babam ardından da çocukluğumdan bu yana farkında olmadan taşıdığım onca duygusal hurda yığını… Onun bilgi birikimlerini aktardığı satırlar/eserler sayesinde, yaşadıklarıma ve hayatıma giren her türlü canlıya teşekkür edip, zamanı geldiğinde onlarla gerektiği gibi vedalaşmanın, beni yüceltirken onları da onurlandıracağını anladım. Sayın Psikolog Ali Orhan, her zaman kendini geliştiren, ulaşabildiği herkese el uzatan çok değerli bir şahıstır. Beni de derin bir karanlığa gömülmekten ve yıkılmaktan kurtaran Sn .Ali Orhan'a kalpten minnetlerimi sunarken, kendi veya çevresiyle ilgili olumsuz duygular hisseden, dünyaya verilecek en güzel hediyenin kendini değiştirmekten, dönüşüme ayak uydurabilen bireyler olmaktan geçtiğini fark eden ama nereden başlayacağını bilemeyen herkese Psikolog Ali Orhan Bey'i tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Selda Turan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 24.133.204.ZYB

27-03-2017
 TavsiyeNo: 95530
Ali Beyle 3 yıl önce tanıştım. Seminerine katılmıştım. İlk okudugum kitabı EVLİLİGİN İLK 50 YILI ZORDUR adlı kitabıydı.Sonrasında VESIZLIK adlı kitapını okudum. Benden çok şey buldum. Bu kitabında birde GEÇİNMEYE GÖNLÜN VARMI adlı kitabını okudum bende bazen kendime soruyorum geçinmeye gönlüm varmı. Ali beyle tanıştıktan sonra hayata bakışım degişti. Üstesinden gelemedigim şeylerle nasıl başa çıkacagımı öğrendim.Erğen bir oğlum var ona nasıl yaklaşacagımı,sorunları nasıl çözecegimi ögrendim.Evimde daha huzurlu Bir ortan oluştu sayesinde teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    

Ali ORHAN'ın Kitap ve Yayınları Ali ORHAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Geçinmeye gönlün var mı?, Vizyon, 2010
Evliliğin ilk 50 yılı zordur , Vizyon ,2015


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(532) 254 95 16
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi / Psikoloji
Mezuniyet Yılı
1987
(32 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Ali ORHAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Ali ORHAN Mesleki Videolar Videoları
-20:55
Top