2007'den Bugüne 83,083 Tavsiye, 26,199 Uzman ve 18,424 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Ahmet SERT

Şehir

İçel (Mersin)

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Psk.Ahmet SERT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Ahmet SERT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Ahmet SERT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Çağla Tuğba SELVEROĞLUUzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Çağla hocamla 2017 Ekim ayında telefonda konuşarak ilk iletişimimizi kurduk. Kendisi mesleki gelişimimde çok önemli bir yere sahip. Verdiği bilgiler v...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hayatın içerisindeki bütün duyguları anlamlandıran çocuklar yetiştirmek dileğiyle...

Ahmet SERT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
KULLANDIĞI YÖNTEMLER

* OYUN TERAPİSİ
* DUYUSAL NÖROTERAPİ
* EMDR
* ÇOCUK VE ERGENLERDE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ
* NARRATİVE TERAPİ
* KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ


UYGULADIĞI TESTLER

- WİSC-IV ZEKA TESTİ
- MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ (MMPI)
- TEMATİK ALGI TESTİ (TAT)
- DENVER II GELİŞİMSEL TARAMA ENVANTERİ
- Porteus LABİRENTLERİ TESTİ
- BENDER-GESTALT Testi
- BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ
- FROSTIG GÖRSEL ALGI TESTİ
- METROPOLITAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ
- ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ (AGTE)
- CATTELL 2A ve 3A
- GOODENOUGH BİR iNSAN ÇİZ TESTİ
- GESSELL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ
- PEABODY TESTİ

Çalışma Alanları

* 0-18 yaş arası duygusal, sosyal, fiziksel ve bilişsel gelişim değerlendirilmesi ve geribildirimi...[Devamı...]

Ahmet SERT'in Makaleleri Ahmet SERT'in Makale ve Yazıları
2 Makale

Ahmet SERT Özgeçmiş CV Psk.Ahmet SERT'in Özgeçmişi
AHMET SERT
Ahmet Sert, Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans yıllarında 0-12 yaş çocuklarla yakından çalışabileceği gönüllü stajlar yapmıştır. Özel İnci Gündüz Anaokulu’nda 1.5 yıl boyunca staj yapmış ve bu dönemde 24-72 ay arası çocukları yakından gözlemleme ve çalışmalar yapma fırsatı bulmuştur. 2017 yılında Çağ Üniversitesi’nin desteği ile başlatılan Travma Odaklı Psikososyal Destek Projesi kapsamında yaklaşık 8 ay boyunca birçok eğitim almıştır ve çeşitli illerde psikolojik travmayı önleyici hizmetler kapsamında birçok çalışma yapmıştır.

Çalışma Alanları
• Çocuklarda Davranış Bozuklukları
• Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
• Özgül Öğrenme Güçlüğü (Okuma, Yazma ve Matematik Bozukluğu)
• Çocuklarda Kaygı Bozuklukları (Sosyal Fobi, Özgül Fobi, Yaygın Anksiyete, OKB)
• Travma ve İlişkili Bozukluklar
• Çocuklarda Beslenme ve Uyku Bozuklukları...[Devamı...]

Ahmet SERT Tavsiye Yazıları Ahmet SERT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Ö.E. (Danışan)
 IP: 5.24.15.J

24-12-2019
 TavsiyeNo: 112852
Çocuğum Ahmet Bey’in görev yaptığı anaokulunun eski öğrencisi. Fizyolojik bir neden bulamadığımız ve gün içerisinde sıkça tekrarlanan, çocuğun aynı sıklıkta şikayetçi olduğu kafa kaşıntısı sebebiyle bir psikolog ile görüşme yapmayı düşünürken eski okulundan Ahmet Bey aklıma geldi ve Ahmet Bey’in danışmanlık merkezinden randevu aldım. Randevumuza gidene kadar ödev yapmada veyahut ev içi düzen/rutin konularında gün içerisinde yaşanan ve ev içi herkesin modunu düşüren tartışmalar gibi danışmak istediğim konularıda not ettim. Eski öğrencisi olmasına rağmen dün okuldan ayrılmış gibi çocuğumla ilgili herşey aklındaydı. Yaptığımız görüşme sonunda anne olarak bana verdiği tavsiyeleri uygulamamla ev içi çatışmalarımızı yaşamaz olduk, buna paralel olarak kısa zaman içinde kaşıntı sıkıntısınında geçeceğini umuyorum. İşin açığı çocuğum için psikoloğa gittim ama ebeveyn olarak daha doğru davranmam gereken noktaları görmüş oldum. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    

 Gülsen (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 193.255.132.ZZ

07-03-2019
 TavsiyeNo: 108689
Kızımın gittiği kreş vasıtasıyla Ahmet Bey ile tanıştım. Güler yüzü ve samimiyeti ile çocukları ve ebeveynleri gerçekten dinliyor ve anlıyor oluşu dikkat çekiciydi. Kızımın uyku problemine önerdiklerini uyguladığımda, sanki sihirli sözcükler söylemişim gibi bu problemi çözdük ve ardımızda bıraktık. Ebeveynliğim hakkında yaptığımız sohbette kendimi gerçekten çok rahat hissettim. Verdiği tavsiyelerin kolay uygulanabilirliği kızımla daha verimli zamanlar geçirmemizi sağladı. Oldukça anlayışlı, sabırlı olmasının yanı sıra hep birşeyler öğrenip kendini daha da geliştirmeye çalışan ve tam anlamıyla mesleğinin hakkını veren bir psikolog. Bu özellikleri ile iş arkadaşlarının ve ortamının profesyonelliği birleştiğinden çocuğumu her gün neşeyle ve gözüm arkada kalmadan kreşe gönderebiliyorum. Kendisiyle tanışmamız büyük şans..
     1 Beğeni    

 Eray (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.40.233.BB

31-01-2019
 TavsiyeNo: 108090
Öncelikle mesleki duruşu ve samimiyetine gıpta ile baktığım bir insan olan Psikolog Ahmet Sert’in iş ahlakı ve çocuk sevgisi tartışılamaz. Psikolog Ahmet Sert ile Akdeniz bölgesinde düzenlemiş olduğu eğitim esnasında tanıştım. Renkli kişiliği ve güler yüzü ile kriz çözme becerisi üst düzey bir insan kendisi ve yaptığı çalışmalar son derece başarılıdır. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yaptığı işin hakkını verenlerden Mersin’de bulunmaz bir şans... Başarılarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    

 Merve Boz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.40.235.WF

31-01-2019
 TavsiyeNo: 108087
Sevgili meslektaşım Ahmet Sert ile lisans zamanından arkadaşlığımız bulunmaktadır. Kendisiyle projelerde ve eğitim organizasyonlarında birarada bulunma şansını yakalamış olup kendime çok şey katmışımdır . Yaşam boyu gelişmeye inanan, atılgan, içten, empati yeteneği yüksek, etik değerlerin bilincinde, iletişimi-aktarımı güçlü, sınırlarının farkında ve paylaşımcı olması dolayısıyla her daim gıpta ile baktığım, örnek aldığım ve birçok noktada danıştığım bir meslektaşımdır. Akdeniz bölgesine eğitim organizasyonları noktasında farkındalık kazandırmış olup birçok öğrenci arkadaşa ve meslektaşlarına donanım katmıştır. Mesleki hayatı boyunca birçok hayata temas edebilmesi dileğimle başarıları daim olsun.
     2 Beğeni    

 D.YARAMIŞ (Danışan)
 IP: 212.252.117.ZF

06-08-2018
 TavsiyeNo: 105037
Ahmet Beyi oğlumun gittiği kreş sayesinde tanıdık.Kreşe alışma sürecinde bize çok yardımcı oldu.Ayrıca sadece oğluma değil ebeveyn olarak bize de birçok konuda yol gösterdi.Uyguladığı oyun terapileriyle oğlumu daha iyi tanımamıza yardımcı oldu.Kendini sürekli geliştren,bilgilerini paylaşmayı seven,çocukları daha doğrusu insanları çok iyi dinleyen ve anlayan bir insan.Bence karakteri ve mesleğiyle mükemmel bir uyum yakalamış.Kreşte profesyonel öğretmenlerle birlikte uyum içerisinde.Onların sayesinde içim çok rahat.Ahmet Beyi canayakın,anlayışlı,sabırlı ve sevgi dolu olarak tanımlayabilirim.Verdiği her tavsiye,bilgi benim için altın niteliğinde.Aldığım hizmetten kesinlikle çok memnunum ve iyi ki Ahmet Bey hayatımızda var.
     4 Beğeni    

Çağla Tuğba SELVEROĞLU Fotoğraf  Uzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

26-07-2018
 TavsiyeNo: 104869
Psikolog Ahmet Sert ile daha öğrencilik yılllarından tanışıyoruz. Kendisi proaktif kişiliği ile beni oldukça etkilemiştir. Daha öğrenciyken kendisini geliştirmek için eğitimler alması gerektiğinin farkına varmış ve bu eğitimlerin bulunduğu şehirde eksik olduğunu düşünüp alanında uzman birçok kişiyi şehrine davet ederek eğitim organizasyonu yapmıştır. Kendisi ile de bu vesile ile tanıştık. Psikolog olmanın hayat boyu kendini geliştirmekten geçen bir yolculuk olduğunu erkenden öğrenen sevgili meslektaşım Ahmet; hem çalışkan, hem akıllı hem de organizasyon becerisine sahip biridir. Özellikle çocuklarla ilişkisi gayet güzel olan Ahmet'in alandaki erkek terapist ihtiyacına cevap olacağına inanmaktayım. Terapi eğitimlerini erkenden almaya başlayarak Mersindeki ailelerin ihtiyacına karşılık verebilecektir. Özellikle okulöncesi dönem çocukları konusunda donanımlı olduğuna inanıyorum. Mersin bölgesinde destek almak isteyen ailelere gönül rahatlığıyla öneririm.
     7 Beğeni    

 M.Y. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.99.163.W

21-07-2018
 TavsiyeNo: 104801
Güler yüzlülüğü ve çalışkanlığı ile tanıdım Ahmet Bey'i. İşinde dinamik olması ve severek yapması onu farklı kılıyor. Bol bol eğitim alan (kendini geliştiren) öğrendiklerini de bizlerle paylaşan biri. Yanında çalışanlara karşı saygılı davranan, 'ben' dilini kullanan Ahmet Bey yeri gelince insanların hatalarını güzelce söyleyebilen biri. Böylelikle hem çalıştığı kurumu yükselten hem de çalışma arkadaşlarıyla iş birliği içinde olabilen kendimizi ve çocuklarımızı emanet edebileceğimiz bir psikologtur 😊
     4 Beğeni    

 Gülnihal Bilim (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.88.2.Y

21-07-2018
 TavsiyeNo: 104800
Başarılı bir psikolog olan Ahmet Bey ile birçok eğitim ve çalışma ortamında eş zamanlı bulunduk. Aldığı eğitimler ve edindiği deneyimler ışığında her zaman danışanlarına hassaslıkla yaklaşması ayrıca mesleğini her zaman etik kurallara uygun bir şekilde yönetmesi sebebi ile sahip olduğu psikolog ünvanını hakkıyla taşıyan ve her zaman tebriği hak eden bir meslektaşımdır. Ayrıca kendisi her zaman gelişime ve araştırmaya açık birisidir. Tüm bu sebeplerden ötürü her zaman meslektaşımdan akıl alır işbirliği halinde çalışır ve tavsiye ederim. Kendisine başarılar diliyorum.
     6 Beğeni    

 Ayşegül sert (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.190.187.DD

21-07-2018
 TavsiyeNo: 104798
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Hem içten yaklaşımı olsun hep de işinin ehli oluşu ile sorunlarınıza çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır. Aldığı eğitimler ile kendisini alanında geliştirmiş ve geliştirmeyede devam eden bir psikolog. İşini severek yapan bulunduğu her ortamda farkını yaratan iş ahlakına sahip bir kişidir. Ahmet beyin çalışma alanlarıyla ilgili bir sorununuz var ise kesinlikle önceliğiniz Ahmet Sert ' i aramak ve ona danışmak olmalıdır. Böylece emin olabilirsiniz ki herşey yoluna daha kolay bir şekilde girecek.
     3 Beğeni    

Ahmet SERT'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Kamp Yapmak, Bilmediğim Yerleri Gezmek, Araştırmak, Yürüyüş Yapmak

Sevdiği Yazarlar : Sabahattin Ali, Irving Yalom, Engin Geçtan» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Özel İnci Gündüz Anaokulu
Viranşehir/Mersin
İçel (Mersin)

Adres 2:
Akdeniz Psikoloji ve Danışmanlık
Menderes Mah. Mezitli, Mersin
İçel (Mersin)  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(531) 394 20 40  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mersin Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2018
Hızlı Mesaj Araçları
-


Ahmet SERT'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Ahmet SERT Mesleki Videolar Videoları
-

çocuk psikolojisi, hiperaktivite, üstün potansiyelli çocuk, enürezis, disleksi, gelişim, yalan söylemek, zeka, enkoprezis, öfke nöbetleri, duyusal yaklaşım, boşanma, davranış problemleri, kardeş kıskançlığı, gece korkusu, mersin psikolog, travma, sınav kaygısı, okula hazırlık, fobi, duyusal nöroterapi, alt ıslatma, kaygı, okula alışma, tikler, oyun terapisi, uyum bozuklukları, anksiyete, tuvalet eğitimi, ölüm, gelişimsel değerlendirme, danışmanlık, depresyon, anne baba okulu, obsesyon, ebeveyn tutumları, erken çocukluk dönemi, somatizasyon, çocuklarla iletişim, tükenmişlik, sınır koyma, ince motor becerisi, korku, hizmetiçi eğitim, şiddet, duygusal gelişim, okul olgunluğu, beslenme bozuklukları, öğrenme güçlüğü, konuşma gecikmesi


07:43
Top