2007'den Bugüne 92,482 Tavsiye, 28,239 Uzman ve 19,999 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sağlıklı Zayıflamak İçin İpuçları
YAZI #2541 © Yazan Dyt.Nursel EROĞLU | Yayın Mayıs 2015
SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN İPUÇLARI

Önerilenden fazla veya eksik yemeyiniz.
Şekersiz sakız çiğnemek sindirimi hızlandırıp ve sizi daha çabuk acıktıracaktır.
Porsiyon miktarlarına dikkat ediniz.
Öğün atlamayınız ve öğün saatlerine dikkat ediniz.Eğer öğünlerinizi atlar iseniz bir sonraki öğünde daha fazla acıkırsınız ve daha fazla miktar besin tüketmeye eğilimli olursunuz.
Değişim listelerini kullanmaya özen gösterin böylece diyetiniz sizi sıkıcı bir hale gelmez .Değişim listelerinin nasıl kullanacağı konusunda diyetisyeninizden bilgi alabilirsiniz .Değişim listeleri bir besin grubundaki besin maddesinin eş değer farklı bir besin maddesi karşılığı ile yer değiştirilerek diyetinizi çeşitlendirme ve miktar olarak porsiyonlarınızı standartlaştırmanızı sağlar .
Besin tüketim kaydı tutunuz .Bir beslenme programına başladığınızda diyetisyeninizden aldığınız beslenme programına tam uyunuz ve günlük tüketimlerinizi kayıt altına alınız böylece bir otokontrolde sağlamış olursunuz.
Günde 8 saatten fazla uyumayınız , uyku yatış ve uyanış saatinizi düzenlemeye çalışınız gece çok geç saatte uyumak sizin acıkmanıza ve gereksiz enerji almanıza neden olabilir.
Tv izlerken ,oyun oynarken,bilgisayarda çalışırken veya herhangi bir işle uğraşırken yemek yemeyiniz.
Özel gün yemeklerinizde ,davet,iş yemekleri,kokteyl ,düğün vs. gibi etkinliklerde beslenme ile ilgili mutlaka diyetisyeninize danışın ve beslenmenizi bu güne özel yeniden planlayın.
Kilo vermek mutlaka eski davranışlarınızın değişikliğini gerektirir.Başaracağınıza inanın.
Zayıflama için yeterli süreyi size belirlenen hedefte uygulayın. Hızlı ve kısa sürede kilo vermek tek amacınız olmasın
Yemeklerinizin pişirme yöntemi olarak haşlama,buğlama,ızgara şeklinde tercih ediniz.
Alışverişlerinizde diyet gıdalar ile diyabetik gıdaları karıştırmayınız.


NURSEL EROĞLU
DİYETİSYEN
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Nursel EROĞLU Fotoğraf
Dyt.Nursel EROĞLU
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Diyetisyen
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi7 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dyt.Nursel EROĞLU'nun Makale ve Yazıları
► Zayıflamak İçin 25 İpucu Dyt.Nilgün AYDIN
► Zayıflamak İçin Diyet Yapmaya Son! Dyt.P. Seda CENGİZ
► Bel İnceltmek İçin İpuçları Dyt.Didar KOLAÇ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,999 uzman makalesi arasında 'Sağlıklı Zayıflamak İçin İpuçları' başlığıyla benzeşen toplam 56 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Yeşil Çay ile Zayıflama Ağustos 2017
► Vejetaryen Beslenme Temmuz 2017
► Diyet Yemek Nedir? Aralık 2016
◊ Nasıl Zayıflarım :) Şubat 2016
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


18:59
Top