2007'den Bugüne 92,396 Tavsiye, 28,229 Uzman ve 19,987 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sitemdeki Soru-Cevap Sayfamdan Bir Paylaşım 2
YAZI #4638 © Yazan Uzm.Psk.Yusuf KAYA | Yayın Mart 2018
Soru (Bayan F.M): Merhaba, son zamanlarda etrafımda çok fazla kayıplar yaşadım ve bu durum beni çok etkiledi. Son haftalarda uyku düzenim tamamen bozuldu, çok az uyuyorum, yemek yemek, dışarı çıkmak, kimseyle görüşmek istemiyorum, bu şekilde olmak hayatımı fazlasıyla olumsuz etkiliyor, her zaman yatıyorum, artık bu durumda olmak istemiyorum. Neler yapabilirim?


Uzmanımızın Cevabı : Merhaba bayan F.M, öncelikle kayıp/yas her insan için zor bir durumdur. Hayatımızda olan birilerinin, artık olmayacağını bilmek ve bunun arkasından yaşadığımız kayıp duygusu, hislerimiz arasında hep uzak olmayı istediğimiz, anlamlandıramadığımız bir duygudur. Bu durum sizin için de zor geçiyor ve sizi biraz da depresif bir duruma sokuyor. Öncelikle kayıp duygunuzu ve size etkisini bir uzman ile paylaşmalı, bunun sizin açınızdan anlamı nedir diye birlikte bakmalısınız. Bu süreçte yasınızı doğru bir şekilde yaşamanız ve içinde bulunduğunuz, yoğun hislerinizi konuşmanız önemli olacaktır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Uzm.Psk.Yusuf KAYA
İstanbul
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi32 kez tavsiye edildi
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Yusuf KAYA'nın Makale ve Yazıları
► Biblioterapi ve İyi Bir Cevap Psk.İzzet GÜLLÜ
► Cevap Şıklarına Sıkışmış Hayaller Psk.Bengü TOROSLUOĞLU
► Ailenin Cinsellikle İlgili Sorularına Ne Cevap Veririz? Psk.İlayda ÇEVİRİCİ YENİGÜN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,987 uzman makalesi arasında 'Sitemdeki Soru-Cevap Sayfamdan Bir Paylaşım 2' başlığıyla benzeşen toplam 30 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:01
Top