2007'den Bugüne 82,385 Tavsiye, 26,095 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Petshoplardan Hayvan Alırken
YAZI #563 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Ekim 2009
Petshoplardan hayvan alırken

Petshop veya Üretim çiftliğinden bir hayvan alırken muhakkak Veteriner Hekim kontrolünde olduğunu ve hayvanın yaşına uygun aşılarının yapılıp yapılmadığını sormalısınız.

Bir köpek veya kedi sahibi olmak istediğinizde aklınıza gelen ilk yerler petshoplardır. Bu mağazalarda canlı hayvanlar satılabilmektedir. Bu küçük yavruların barındırılması ve satışlarında belli yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiş bazı kuralların olduğunu bilmelisiniz. Bu işyerlerinde gereken şartların yerine getirilip getirilmediği düzenli olarak Tarım İl Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekimler tarafından denetlenir.
Lütfen gördüğünüz ve satın almayı düşündüğünüz bir yavru ile ilgili gerekli soruları sormaya çekinmeyiniz. Her şartta muhakkak Veteriner Hekimle kontak kurup bilgi aldıktan sonra yeni bir yavruyu satın alıp evinize getirmelisiniz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
► Hayvan Refahı ve Veteriner Hekimlik Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ
► Hayvan Haklarına Genel Bir Bakış Vet.Hek.Cemal KURT
► Hayvansever Olmadan Hayvan Sahibi Olmak Vet.Hek.Kemal ŞİMŞEK
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,308 uzman makalesi arasında 'Petshoplardan Hayvan Alırken' başlığıyla benzeşen toplam 18 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


12:23
Top