2007'den Bugüne 92,396 Tavsiye, 28,229 Uzman ve 19,989 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hayat Seyehat Hayırlı Yolculuklar Diler...
YAZI #6774 © Yazan Uzm.Psk.Dnş.Abdurrahman AKKUŞ | Yayın Kasım 2020
Merhaba,
Herkes otobüsle yapılan uzun yolculukları sevmez ama bu uzun otobüs yolculuklarını sevenlerin olmadığı anlamına gelmiyor değil mi?
Uzun otobüs yolculuğu güzeldir aslında; düşündürür, uyutur, uyandırır, merak ettirir, seni başka yere götürür belki bildiğin belki bilmediğin, heyecanlandırır, müzik dinletir sonra bıktırır müzikten, anlamsız gelir bazı şeyler, anlamlıyı aramaya sürükler, arayışa sürükler bazen kendini bazen hayatını bazen yaşama sebebini bazen yaratıcıyı bazen dünyayı vb. çok şeyi aramana ve düşünmene sebep olur, insanın anlam arayışının sebebi olur aslında, acıktırır, susatır, oturduğun yerde hiçbir şey yapmadan yorar seni ne gibi? Bu saydıklarım neyi hatırlatı size? Ben cevap veriyim.

HAYAT...

Doğduk, doğmamızla HAYAT SEYEHAT firmasının otobüsüne bindik ve yolculuğumuz başladı. Bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, yetişkinlik, yaşlılık, hayat otobüsü bütün bu duraklardan geçirdi bizi kimine durduk takıldık kimine takılmadık, takıldığımıza beynimiz anılarımız takıldı ama hayat otobüsü aldı bedenimizi götürdü. Kimi durakta güzel anılar bıraktık kimi durakta güzel olmayan, ama yaşadık. Ölümümüzle yolculuğumuz son bulacak ve gerçek olan yere gideceğiz belki bi şehir, belki bi ülke, belki bi gezegen, belki evren kadar sonsuz bi yer ama bu yolculukta herkesin yaptıklarının karşılığını alacağı bi yer olacak bunu biliyoruz, yoksa neden bu yolculuk olsun ki?
Hayat otobüsünün şöyle bir özelliği var ne zaman yolculuğunuzun biteceği, hangi durakta son vereceği, nerede ineceğiniz belli değildir.Her an her şey olabilir. Gerçek otobüste de belli değildir her an bir kaza olabilir:) fakat olmayacağını düşünerek yazıma devam ediyorum.
Lafı fazla uzatmıyorum sevgili okur çünkü uzatırsam bu konu istediğiniz yere çekilir.
Uzun lafın kısası hayat bir yolculuk ve ne zaman bu yolculuğun biteceği bilinmiyor. Gerçek otobüsle bir yolculuk yaptığımızda otobüs firmasının bir sahibi olduğunu biliyoruz tabiki hayat otobüsünün de bir sahibi var. Bindiğimiz gerçek otobüs verdiğimiz ücrete göre bizi bir yere götürüyor, hayat otobüsü bizi bedava aldı, yolda yapacaklarımızla ya da yapmayacaklarımızla bizi ya güzel bi yere ya da güzel olmayan bi yere götüreceğinden kuşkunuz olmasın.
O zaman bu hayat yolculuğunun hakkını verelim sevgili okur.
HAYAT SEYEHAT HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLER...
SAĞLICAKLA KALIN...
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Abdurrahman AKKUŞ Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Abdurrahman AKKUŞ
Mardin (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi20 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Dnş.Abdurrahman AKKUŞ'un Makale ve Yazıları
► Evet, Hayat Zor! Psk.Gonca RASLAYAN
► Psikoloji ve Hayat Berk OMAY
► Teknolojik Hayat ve Psikoloji Psk.Dnş.Muhittin DAR
► Acı Hayat Hikayeleri ve Psikoterapi Psk.Hande PEHLİVAN
► Yollardan Bir Yol: “hayat Yolu” Psk.Ayşenur KARAKÜLAH
► Borderline Gözünden Hayat Psk.Emine SOYBAY
► Evrenin Hediyesi : Hayat! Psk.Serap DUYGULU
► Hayat Süreçtir, Ölüm Sonuç Psk.Esra ERDOĞAN
► Meslek Seçmek = Hayat Biçimi Psk.Dnş.Metin KILIÇ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,989 uzman makalesi arasında 'Hayat Seyehat Hayırlı Yolculuklar Diler...' başlığıyla benzeşen toplam 15 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
◊ Siber Zorbalık Aralık 2020
◊ Önce Kendimiz! Kasım 2020
◊ Fikrim Geldi!!! Kasım 2020
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


00:37
Top