2007'den Bugüne 74,303 Tavsiye, 24,577 Uzman ve 16,844 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diğer
İsim

Cemile AKTAN

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Sosyal Tekniker

Tavsiye ve Teşekkürler

1

[Cemile AKTAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarCemile AKTAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Cemile AKTAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
TÜM ENGELLİ VE ENGELSİZ İNSANLARIMIZA/DANIŞANLARIMIZA 2018 YILININ MUTLULUK VE SAĞLIK GETİRMESİ DİLEKLERİMLE ;MERHABA

Cemile AKTAN Özgeçmiş CV Cemile AKTAN'ın Özgeçmişi
1968 doğumluyum. 6 aylıkken polio sekeli (çocuk felci) hastalığına yakalandım. 15 yıllık evliyim.14 yaşında bir kızım var. Tarişbank’tan emekli oldum. Eşim 1996 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu sağ bacak kısa güdük ampute oldu. 9 Eylül MYO İiktisadi ve İdari Bilimler Muhasebe Bölümü mezunuyum. İstanbul Üniversitesi uzaktan eğitim sosyal hizmetler bölümünü de bitirdim.
Okul yıllarımdan beri derneklerle veve sosyal faaliyetlerle içiçe çalıştım. Karşıyaka ilk tekerlekli sandalye basketbolu lisanslı bayan oyuncusuyum. Karşıyaka Kent Konseyinde çalıştım. Anaokulundan başlayarak üniversiteler dahil, engellilik hakkında seminerler veriyorum.
Ege Üniversitesi ‘’Engelsiz Evim ‘’projesi kapsamında, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü öğrencileri ve engelli arkadaşlarımla belgesel çektik. Farkındalık videoları hazırlayıp belediyelerle paylaşımlarda bulunuyorum..
...[Devamı...]

Cemile AKTAN Tavsiye Yazıları Cemile AKTAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Duru Hakan KARABACAK (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 31.177.167.FC

10-01-2018
 TavsiyeNo: 101363
Merhabalar; Cemile hanımla ilgili olarak bir tavsiye yazısı yazmaya karar verdiğimde ilk düşündüğüm şey şu oldu; onun bana engelin insan vücudunda değil beyninde olduğunu 55 yaşında iken bir kez daha göstermesi ,öğretmesi... Romalı şair Decimus Iunius Iuvenalis bilinen adı ile JUVENAL’a ait;’’mens sana in corpore sano ’’ veya tam doğrusu ile ‘’orandum est ut sit mens sana in corpore sano’’ Atatürk’e atfedilmiş hali ile ‘’Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’’sözünü şayet STEPHEN HAWKING’ı ya da sevgili CEMİLE AKTAN'ı görselerdi yaparlarmıydı sanıyorsunuz? Bu tür bir kadınla ; engelini engelsiz beyni ile yenen ve tüm insanlığa engelsizliği dayatan bir insanla dost olmaktan gurur duyuyorum.Ona yeni yolunda başarılar diliyorum.Bu tam bir ATATÜRK KADINI olan dostum içinde şu şiiri ekleyip sizlerinde morallerinizi düzeltmek istiyorum; ''Falcılara, büyücülere, üfürükçülere, muskacılara talih ve hayatlarını emanet eden insanlardan mürekkep bir kitleye, medenî bir millet nazariyle bakılabilir mi?” "Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." Yıkın Heykellerimi Ey milletim Ben Mustafa Kemal'im Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim Hala en hakiki mürşit değilse ilim Kurusun damağım dilim Özür dilerim Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özgürlük hala En yüce değer Değilse eğer Prangalı kalsın diyorsanız köleler Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı Baş tacı edebiliyorsanız Sanatın içine tüküren adamı Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Yetmediyse acısı şiddetin savaşın Anlamı kalmadıysa Yurtta sulh dünyada barışın Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Özlediyseniz fesi peçeyi Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi Hala medet umuyorsanız Şıhtan şeyhten dervişten Şifa buluyorsanız Muskadan üfürükçüden Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek Karaçarşafa girsin diyorsanız Yobazin gazabından ürkerek Diyorsanız ki okumasın Kadınımız kızımız Budur bizim alın yazımız Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi Fazla geldiyse size Hürriyet cumhuriyet Özlemini çekiyorsanız Saltanatın sultanın Hala önemini anlayamadıysanız Millet olmanın Kul olun Ümmet kalın Fetvasını bekleyin şeyhülislamın Unutun tüm dediklerimi Yıkın diktiğiniz heykellerimi RAHAT BIRAKIN BENİ!!!
     Beğenin    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyal Hizmetler Ön Lisans
Mezuniyet Yılı
2016
Hızlı Mesaj Araçları
-


Cemile AKTAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Cemile AKTAN Mesleki Videolar Videoları
-


05:15
Top