2007'den Bugüne 92,297 Tavsiye, 28,217 Uzman ve 19,977 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Muharrem ÇAPKIN
Psikolog - İstanbul
Yetişkin, Bireysel ve Çift Psikoterapisi

Muharrem ÇAPKIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi49 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

49

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Muharrem ÇAPKIN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

312
(%99.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Muharrem ÇAPKIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Muharrem ÇAPKIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Muharrem ÇAPKIN'ın İletişim Bilgileri
Psk.Muharrem ÇAPKIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
 skype hesabı

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (1997 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Muharrem ÇAPKIN Özgeçmis CV Psk.Muharrem ÇAPKIN'ın Özgeçmişi
Muharrem ÇAPKIN
Uzman Psikolojik Danışman / Psikoterapist / Psikodramatist

1997 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldu.

Yüksek Lisansını, İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünde “Romantik Kıskançlığın, Bağlanma Stilleri, Benlik Saygısı, Kişilik Özellikleri ve Evlilik Doyumu Açısından Yordanması” başlıklı tezi ile tamamlayarak uzmanlığını aldı.

İstanbul Psikodrama Enstitüsü / İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Ensitüsü’ nde 2006 yılında başladığı Psikodrama Grup Psikoterapisi eğitimini, 2009 yılında “Psikodrama Co-terapist” olarak, 2013 yılında da, “Psikodrama ile Aşka Bakış; Moreno’un Rol Kuramına Göre Aşık Rolünün İncelenmesi” başlıklı tezi ile ‘Psikodrama Grup Psikoterapisti’ olarak tamamlayarak diplomasını aldı.

Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nde “Aile Danışmanlığı” eğitimini tamamladı....[Devamı...]

Muharrem ÇAPKIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Başak S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2017
TavsiyeNo: 95261
Muharrem Bey ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Tabi bu sitede yazan hakkındaki yorumları okumam da tercihimde çok etkili olmuştu. terapi sürecimiz yaklaşık 1,5 sene sürdü. Kendisiyle ilgili söyleyebileceğim en doğru ve en net şey şudur ki: "iyi ki tanışmışız, iyi ki onu tercih etmişim, iyi ki, iyi ki, iyi ki!" Zaten psikolojik danışmanlık almak şu hayatta kendim için yaptığım en güzel ve doğru şeyken bu süreçte Muharrem bey'in yanımda olması çok büyük şanstı. Arkadaş gibi, dost gibi tüm samimiyetiyle, içtenliğiyle dinledi beni. Beni hiçbi zaman bi duruma bi karara yönlendirmedi, kendim için en doğru kararları kendimin almasını sağladı. Kaybettiğimi zannettiğim kendime olan inancımı tekrar yerine getirdi. Öyle durumlarda öyle tespitler yapıyor ki, öyle doğru anlarda öyle şeyler söylüyor ki farkındalığınız artıyor. Kör olduğunuz konuları görür, sağır olduğunuz konuları duyar oluyorsunuz. Ve bunların hepsini siz kendiniz yapıyorsunuz. O kadar objektif yaklaşıyor ki, yorumlarıyla hiç görmediğiniz yönlerinizi görüyorsunuz. Orası ev gibi. Ayrılırken hüzünlendiğiniz ama yine de ayrılıyor olduğunuzda gururlandığınız, başardığınızı öğrendiğiniz bi yer. Ve biliyorsunuz ki çok mükemmel bi akıl hocası kazandınız, ne zaman isteseniz ihtiyacınız olsa hep yanınızda olacak... muharrem beye giderken hiç tereddütünüz olmasın. Burada onunla ilgili yazılan tüm iyi yorumların hepsi gerçek. Terapi sürecinin süresi konusunda da gerçekten iyi niyetli. Süreç boyunca siz de kendinizdeki değişimi iliklerinize kadar hissediyorsunuz zaten. O da iyi olduğunuzu gördüğü zaman boşuna uzatmıyor, açıveriyor kafesi, siz de uçuveriyorsunuz yuvadan :) sizi kendine bağlamıyor, tek başınıza ilerlemeniz için cesaretlendiriyor aksine. Benim hayatımdaki en büyük iyi ki lerimden biridir muharrem bey. Kendiniz için bunu yapın! Bu vesileyle kendisine tekrar tekrar tekrar teşekkür ederim! İyi ki varsınız!
     4 Beğeni    
Yeşim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94729
Hani bazen bizi biz yapanları, kendi içimizdeki gücü, sevgiyi değeri unuturuz ya! Hatırlamamaya direniriz , kabul etmemeye direniriz, kendimizi olduğumuz gibi kabul etmemeye ölesiye direniriz sanki kabul edince ölecekmişiz gibi! Ben tam da özümü unuttuğumda karşılaştım Muharrem Bey ile. İlk nefes alışımla başlayan andan şu ana kadar kendim için yaptığım en güzel şey sanıyordum meğerse aslında kendim için yaptığım ve yapacağım en güzel şeylerden bir tanesiymiş! Aslında o kadar güzel şeyler yapmışım ki kendim için ve aslında sonrasında da o kadar güzel şeyler yapabiliyormuşum ki, bir süreliğine hatırlamak istememişim! Kapatmışım bütün kapıları, biraz da böyle olsun demişim! Muharrem Bey benim kendi öz benliğimi tekrar hatırlamam için gelen en özel destekçilerden biri oldu. Ben yaptım , ben hatırladım ve O hep ordaydı ve hep de olacaktı. Ve ben O'na şu anda zaman zaman yaptığım gibi hep diyecektim ki; Siz ne güzel insansınız! -Seanslar bitti ama "Ay noldu biliyor musunuz" la başlayan cümlelerim hiç bitmedi, bitmesin de! Her zaman kalpten teşekkür ediyorum, her zaman kalpten minnet duyuyorum. Veeee en önemlisi aklıma geldikçe gülümsüyorum :-)
     2 Beğeni    
Sinem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92855
Muharrem Bey`i, bir arkadaşım tavsiye etmişti. Daha önce de terapi deneyimlerim vardı ve sıkıntılarım çözülmediği gibi bu etkisiz çalışmalardan dolayı terapiye olan inancım da epeyce zayıflamıştı. Yine de çözümsüzlüğe dayanamadığım için ve özellikle Muharrem Bey`in çok farklı teknikler ile çalışabildiğini duyduğum için denemek istemiştim. Her iş gibi, terapi süreci de inanmadan olmuyor. Muharrem Bey, öncelikle bu inanmanın ve karşılıklı güvenin oluşmasına çok önem verir. Terapi süreci maalesef kopukluklar, kesintiler, devamsızlıklar ile işlemiyor. Hayatınızdaki hiç bir şey, düzenli ya da güvenli değilken bile terapinin bu şekilde ilerlemesi gerekiyor. Diyebilirim ki bu düzenli gitmelerin bile kendi içinde tedavi edici etkisi var. Söze bile giremedim ve yenice sonlanmış, iki buçuk yıl süren bir çalışmanın burada her aşamasını tabi ki özetleyemeyeceğim. Ancak kendisinin bana kendimi hediye ettiğini söyleyebilirim. Verilebilecek en büyük hediyedir kuşkusuz. Bir insanın kendisini yaşama kılavuzudur iyi bir terapi. Ve tıpkı yaşamın kendisi gibi, emek, inat, sabır, cesaret, fedakarlık ister. Egolarınızı bir kenara koymanız gerekir. Gerçekten bir değişiklik yaratmayı istemeniz gerekir. İyi bir kılavuz ise bu zor süreçleri kaybolmadan ve hatta keyifle gerçekleştirmenizi sağlar. Size doğru soruları sorar. Siz sadece cevap verirsiniz. İhtiyacınız olan bütün cevapları veren aslında her zaman sizsinizdir... İşte Muharrem Bey de bu kılavuzdur benim için. Umarım herkes kendisi için doğru olanı bulabilir benim gibi. Ne kadar teşekkür etsem az.
     1 Beğeni    
Bilge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89180
Bugun o apartmana son kere gittim, bekleme salonundaki kitap kokusunu son defa icime cektim ve calan guzel sarkilari son kere dinledim.. Bunun bir son degil baslangic oldugunu bilerek ve bogazim dugumlenerek yaptim hepsini.. Bir bucuk sene once buraya omzumdaki o yukle gelmemis olsaydim dunyadan oylesine gelip gecicekmisim, bu kadar da net konusabılıyorum bugun. Kendımı bugunku kadar bılmeden, bugunku kadar sevmeden ve en onemlısı "harekete gecmeden"..Bugunun verdıgı duygusallıktan bıraz olsun arınarak da sunları ozellıkle soylemek ısterım: Terapı anlık sıkıntıların caresı, mutlulugun en kolay yolu ve dunyanızı degıstıren asıl sey degıl..emek ısteyen, devamlılıgın krıtık derecede onemlı oldugu ve en onemlısı ıyı bır rehbere ıhtıyac duyacagınız bır yolculuk! Muharrem Bey sectıgım bu kelimeleri tam anlamıyla karsılayan cok ıyı bır "yol arkadası"; konusuna hakım, donanımlı, sevecen, anlayıslı ve bır sonrakı adımı goren, ınanın ne yaptıgını cok iyi bilen bir terapıst! Yorumları okuyarak karar verecek olanlara yardımcı olması acısından soyleyebilirm ki, bır bucuk senelik terapım suresınce kendıme ya da baskalarına kızdıgım, kırıldığım herşeyin aslında yıne benımle çözülebılecegını ogreten ya da yasayarak ogrenmemi saglayan kişi Muharrem Bey'dir. Ben simdiki kazanimimla hayatimin yatirimini kendime yapmis gibi hissediyorum. En kotu eylem bile eylemsizlikten daha iyidir, bir kez olsun tanışmanızı, kaşılıklı oturup konuşmanızı, sonrasında ıse bu yola baş koyacak gucu kendinizde bulmanızı dilerim!
     4 Beğeni    
Ali B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Haziran.2016
TavsiyeNo: 88455
Muharrem Bey ile yaklasik 1,5 sene surwn seanslar serisi gerceklestirdik. Bir insanin baska bir insana ozelikle kendi hayatiyla ilgili konularda cozum yollarini bulabilmek icin danismasi gercekten zorlu bir surec, zira ben de bu surece adaptasyonda zorandim. Fakat Muharrem bey bu zorlanma surecindeki dinamikleri anlayarak devamliligim ve bu seanslardan hakikaten kalici fayda saglamamin yollarini acti. Ben de buradaki tavsiyelere gore kendisiyle gorusmeye baslamistim. Herkesin sorun olarak gordugu konular ve bu cozum surecinde ne fayda saglayacagi tamamen subjektif bir konu. Fakat Muharrem bey gerek yetkinligi ve uzmanligi gerekse insancil ve anlayisli tutumuyla her gorusmeyi iple ceker hale getirebiliyor. Ben kendi en yakinlarim ailem ve tum dostlarima kendisini tavsiye ediyorum. Bu yaziyi okuyacak kadar kendisini merak etmisseniz kesinlikle denemenizi ve yeni sayfalari kendisinin esliginde asmanizi kesinlikle en samimi duygu ve dusuncelerimle tavsiye ederim. Sevgiler Ali B.
     2 Beğeni    
Murat ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83395
aslında her şey kendini keşfetmek ile başlıyor;herkesin bu alanda tanıdıkları vardır ama ben bu site sayesinde Muharrem bey'i buldum ilk başlarda arama konusunda kararsız kaldım ilk ofisine gittiğimde vazgeçmek istedim;ne gerek var dedim ama iyi ki bu kararı almışım. sizinle tanışma ve sonrasında bana yardımcı olmanızı hiç bir zaman unutamayacağım. bana her konuda yardımcı oldunuz... her şey gönlünüzce olsun herkese tavsiye ederim;hiç bir kimse kendisinden korkmasın... yeter ki o adamı atın ve yılmayın
     Beğenin    
Cevriye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 80097
Muharrem Bey'le çıkmazda olduğum, öfkemi kontrol edemediğim için haklıyken haksız duruma düşüp kendime haksızlık ettiğim, hayatı kendime ve eşime zehir etmeye başladığım bir dönemde bu site sayesinde buldum (2010 yılı). Yorumlardan etkilenip, belki bana da faydası olur diyerek deneme amaçlı ilk seansa gittim. İlk seanstan itibaren çözüm odaklı ve uzman tavrı sayesinde 6 seansta tüm sorunlarım hallolmuştu. Geçmişten getirdiğim yükler indi önce omuzlarımdan, öfkemin asıl sahiplerine, onların gıyabında öfkemi kustum psiko drama seansları sayesinde. Öfkem gerçek sahiplerini bulduğu için insanlara karşı gereksiz çıkışlarım son buldu. Daha yapıcı, daha mutlu bir insan haline geldim. Sorunun aslında geçmişteki travmalardan geldiğini anlamamı ve onlarla yüzleşmemi sağladı. Gereksiz yere seansları uzatmadan, artık gelmeme gerek kalmadığını da hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin kendisi ifade etti. Tavsiye ediyorum, gidin ve yüklerinizden kurtulun...
     1 Beğeni    
Tuğba
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79558
Muharrem Bey ile ruhen çok zor bir durumdayken bir dostum sayesinde tanıştım ve iyi ki de tanışmışım. Çok karanlık bir kuyunun dibinde çaresizlikten ne yaptığımı bilmezken ve kendi hareketlerime anlam veremezken bana bir çıkış yolu gösterdi ve beni rahatlattı. Kendimi anlamamı ve bir daha bu duruma düşmemek için sıkıntılarımı, aklıma takınlan sorunlarımı nasıl çözeceğimi anlamamı sağladı. Düğümleri tek tek çözdük. İlk seansımızdan sonra bile çok ferahladım. Muharrem Bey sayesinde kendimi, dünyayı ve insanları çok daha rahat okumaya başladım. Daha önce beni hiç bu kadar iyi dinleyen biri olmamıştı. Her zaman danışabileceğim biri olduğunu bilmek bana huzur veriyor. Gönül rahatlığı ile Muharrem Çapkın'ı tavsiye ediyorum. Herşey için çok teşekkür ederim Muharrem Bey =)
     2 Beğeni    
Pınar C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 79016
Muharrem Bey'e ilk kez bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. Nefret dolu, öfkeli ve kimseyle anlaşamayan biriydim. Söylememe gerek yok sanırım oldukça mutsuz ve eylemsizdim. Hayatımın yaşama bağlı tek bir noktası yoktu. Kendimi baştan doğurdum, çocuk halimi sevdim, affetmeyi, yardım etmeyi ve insanları sevmeyi öğrendim. Kanatlarıma bağlı olan yüklerin düğümlerini bir bir çözmeme yardım ettiği ve bana uçmayı öğrettiği için kendisine minnettarım. Gözümü kırpmadan herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2014
TavsiyeNo: 67067
Tanışalı neredeyse üç yıl oldu. Küçüktüm. Büyümeyi öğretti. Hata yaptım. Yargılamadan dinlemeyi öğretti. Kusurlu buldum dünyayı. Güzelleştirmeyi öğretti. Muharrem bey sayesinde içim açıldı. Güzel hissettim. Mutluluğun sandığım gibi olmadığını öğrendim. Soru sordu. Cevabını buldurdu. Kendimi keşfetmeye yol aldım. Birinin gözünde umutsuzluk görsem, hemen ondan bahseder hale geldim. İnsana kendini çözdürüyor. Başka terapistleri bilmem ama, Muharrem beyin mutlulukla bir ilgisi olmalı...
     1 Beğeni    
Yesim Kul
26.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64300
İnsanlar psikoloğa gitmeden önce o kadar çok içsel süreçten geçiyor ve tükenmiş bir noktaya geliyorlar ki sonunda yardım alacağı insanı belki de hayatlarındaki son çare olarak görüyorlar.Yardım almaya karar vermekle birlikte, danışanların kafasındaki bir sonraki soru, doğru psikolog seçimi oluyor. İşte bu noktada kendimin de mensubu olduğum bir meslek grubunda başkalarına bir uzman tavsiye ederken, bir kat daha titiz davranmak zorunda hissediyorum kendimi. Kendileri için psikolog yönlendirmemi isteyen tanıdıklarıma, psikologluğun diplomaların çok ötesinde bir meslek olduğunu her zaman söylerim.Öncelikle yardım alacakları kişinin kendisi ile ilgili süreçlerini tamamlamış olması gerekir. Muharrem Çapkın bu noktada kendisini her zaman gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim, camiadaki sayılı insanlardan biridir.Kendini sürekli farklı alanlarda geliştirmeye çalışan, çok yönlü bir meslektaşımdır. Kendisine bugüne kadar tanıdığım kişilerin bir tanesinden dahi olumsuz herhangi bir olumsuz yorum almadım.Yardım almak istediğiniz herhangi bir konuda, kendisi ile gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Selin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64175
Muharrem Bey'i benim psikologla danışmanla ne işim olur dediğim, önyargılarla dolu olduğum, bir danışmanın benim hiç işime yaramayacağını düşündüğüm, kendimde ve hayatımda hiç hata bulmadığım ama çok mutsuz olduğum bir dönemde tanıdım. Bir başka danışanın tavsiyesi ile pek de inanmayarak girdiğim odada, koltuğa oturur oturmaz ağlamaya başladığım, Muharrem Bey'i hiç konuşturmadığım halde sükunetinin odaya dolduğu günden bu güne tam bir buçuk sene geçti. Hiçbir danışman ile böyle ortak bir frekans tutturabileceğimi, kendimi ise bu kadar az tanıdığımı tahmin etmezdim. Bu öyle bir süreç ki önce akut mutsuzluğun kaynakları açığa çıkıyor, sonra insan bu kaynakların her birinin ucunun kendinde olduğunu ve aslında hepsinin birbiriyle bağlantılı olduğunu görüyor, sonra da tek tek çözümlere başlıyor. Sonra günlük olaylar, davranışlar, insanlar, dünya, hayat, ilişkiler, her şey bambaşka bir hale bürünüyor. Ben bir buçuk senedir sürekli nasıl olur da insanlar bir danışman yardımı almazlar, nasıl da ihtiyaçları var ve farkında değiller deyip duruyorum. Bir keşif için dolu dolu, güzel ve derin sohbetlerle geçen birer saatlik seanslara her şeyin ne kadar anlam dolu olduğunu görmek ve kendini bir bulmacaymış gibi çözerek aymak öyle güzel ve heyecan verici ki. Çok ağladığım, üzerimde tonlarca yükle çıkıp aklımın ruhumun çok yorulduğu günlerden, çok gülerek büyük dersler aldığım, eğlendiğim ama aklımda kendimle ilgili keşfetmem gereken köşelere rastladığım bu günlere gelen uzun bir yolculuk yaşadım. Hala devam ediyor yolculuğum ve inanın Muharrem Çapkın bu yolda bildiğim en iyi yol arkadaşı :)
     24 Beğeni    
Duygu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64022
Hayatım iki bölümden oluşuyor, MÖ ve MS. Evet, anlayacağınız üzere Muharrem Bey benim miladım oldu. Ona ilk gittiğim günü hatırlıyorum, ben ağladıkça ve mendillerim tükendikçe o bir yandan beni dinlerken bir yandan da kibarca yeni mendiller uzatıyordu bana. O zaman beni ağlatan bir dünyam vardı. Dünya mı değişti bu kadar kısa bir sürede yoksa ben mi? Ben değişince dünya değişti, doğrusu bu. Hem de buna değişim demek yeterli olmayacak sanırım. Ben yeniden doğdum, dünyamı da ben yeniden doğurdum. Benimle beraber en çok değişen gözlerim oldu, aynı şeyleri görüyorum ama hiçbiri aynı değil artık. Çünkü insan kendi bedeni içinde yaşadığı gibi kendi zihni içinde yaşıyor ve tüm dünyayı da yine kendi zihninde yaşıyor, algılıyor ve yorumluyor. Muharrem Bey muhteşem bir ayna oldu bana, ben aynaya bakmaya bile çekinirken şimdi meraklı bir çocuk gibi hayatı her gün yeniden keşfediyorum ve yaptığım her şey anlamlandı. Her gözümü açtığım güne heyecanla uyanıyorum. Kişisel gelişim kitapları okumak yerine kendinizi ve yaptıklarınızı, geçmişinizi ve tecrübelerinizi okumayı deneyebilirsiniz. Nasıl okuyacağınızı ise size Muharrem Bey keyifle öğretiyor zaten. Muharrem Bey bana okumayı öğretti ve sanırım kırmızı kurdelemi almama az kaldı! Bugüne kadar yaptığım en anlamlı yolculukta o bana çok güzel bir şekilde eşlik etti, kendimi, gerçek ben’i bulmamı sağladı. Çok klişe bir söz olacak ama o ne kadar teşekkür etsem az . Ve bilin ki hiçbir teşekkürüm bu kadar sahici olmamıştı.
     13 Beğeni    
Nesrin CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60538
Diğerleri gibi ben de Muharrem Beyi bu site aracılığıyla tanıdım. canınız sıkıldığında sorunların içinden çıkamayacağınızda karşınızda bir arkadaş samimiyetiyle dinleyen birisi var.Onun sayesinde geçmişe takılmaktan,kinimi içimde büyütmekten vazgeçtim ve kendim için artık bugünü yaşamanın güzelliğini farkettim.seanlarımız bitti ama canım sıkıldığında beni dinleyecek ve yeri geldiğinde yol gösterecek birinin olması güzel bir şey :)
     4 Beğeni    
Tayfun Gencer
7.Mart.2013
TavsiyeNo: 58703
Muharrem ile yüksek lisans eğitiminde tanıştım.Sorgulayan eleştiren ve doğru bilgiye ulaşmak için çabalayan bir arkadaştı.Zamanla onu tanıdıkça bu alanda gerçekten bilgili,birikimli ve tecrübeli bir çalışan olduğuna inandım.İşini gerektiği gibi yapmak için çabalayan özen gösteren bir psikolog.Yaptığın işin hakkını vermeye çalışan bir psikolog.Muharrem benim bu alanda tanıdığım ender derecede ki özenli çalışan ve her daim kendini geliştirmeye çalışan, kendine gelen insanlara gerçek anlamda faydalı olmaya çalışan ve onlara yardım için elinden geleni yapan bir uzmandır.Muharreme çalışmalarında başarılar diliyorum ve onun bu işi hakkıyla yapacağına inanıyorum.
     Beğenin    
C. O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2013
TavsiyeNo: 58192
Herkese merhaba! 31 Yaşındayım. Yaşadığım ilişkide karşılaştığım zorlukların üstesinden gelmek, özgürce kararlarımı alabilmek ve daha fazla kendime zarar vermemek için profesyonel yardım almaya karar vermiş birisiyim. İlişkim ile ilgili kendi kendime karamsar düşüncelere kapılıp bu girdapta dönüp durmaktan ve sevdiğimi kaybetme korkusundan çok yorulmuş bir insan olarak 1-2 aydır düşündüğüm şeyi gerçekleştirmeye karar verdiğimde internette uzman psikolog arayışına girdim ve kendimi bu sitede buldum. Bu yazıyı okuyorsanız, bence siz de çoktan aynı yola girmişsiniz ve siz de benim gibi daha önce fark etmediğiniz kadar "cesur" bir insansınız demektir. Öncelikle beni daha iyi analiz edeceğine ve benimle daha kolay empati kurabileceğine inandığım için psikoloğumun bay olmasını tercih ettim. Ve bu sitede Psi.Dan. Muharrem Çapkın'a rastlayarak hakkında yazılanları bir bir okumaya başladım ve kendisinin doğru adres olduğuna kısa sürede kanaat getirdim. (Sonradan anladım ki aslında birçok bayan da Muharrem Bey'e danışıyor, işin aslı bu işin cinsiyet ile alakası yoktu) Alanında uzman bir psikoloğa danışmak, hayatımda verdiğim en önemli ve en doğru kararlarımdan biriydi. İlk seansımıza Şubat 2012'de başladık, geriye dönüp baktığımda yaklaşık 1 sene 1 aydır danışanı olduğumu görüyorum. Önümüzde bir tek kapanış seansımız kaldı, ondan sonra da ne zaman istersem o zaman kendisini bulacağım zaten. Çünkü şu an iyileştiğimi, güçlendiğimi ve hayatımı kontrol altına aldığımı biliyorum. O olmasaydı bunları başaramazdım. Seanslarımız bana neler kazandırdı, neler sağladı, neleri fark ettim, nelerle yüzleştim? paylaşmak istiyorum; -İnsanın kendisini tanımasının öyle sanıldığı kadar kolay olmadığını ve her insanın buna cesareti olmadığını fark ettim, buna cesaret eden biri olarak kendimle gurur duymamı sağladı. -Bana kendimle yüzleşme cesareti kazandırdı ve kaybetmekte olduğum özgüvenimi yeniden kazanmamı sağladı. - Yaşadığım ilişkide ve hayatın her alanında özgür olmayı, fikirlerimi görüşlerimi özgürce savunmamı, bunun benim için aslında ne kadar hayati bir mesele olduğunu görmemi sağladı. -Evlilikten ya da hiç evlenemeyecek olma düşüncesinden korkmanın ne kadar anlamsız olduğunu kavradım. Yapay korkularımın ve kaygılarımın hepsinin aslında kendi kendimi kandırma çabamın ürünleri olduğunu fark etmemi sağladı. (Hal böyle olunca artık kendinizi kandırmakla uğraşmayıp kendinize olan saygınızı yeniden kazanıyor ve en önemlisi kendinizle barışık bir yaşama başlıyorsunuz.) -İnsan ilişkilerinde önemli ölçüde bilinçlenmemi sağladı; özellikle kendi kararlarını alan insanlara saygı duymanın gerekliliği ve onları tercihlerinde özgür bırakmanın önemini kavradım. Ve başka bireylerin (bu kişi evleneceğiniz insan dahi olsa) ailesi ve çevreleri ile olan ilişkilerine karışmanın, bu konularda yorum yapmanın, yönlendirme yapmanın ne kadar tehlikeli olduğunu anladım. Yapılması gereken şey basitti, insanların kendi ilişkileri konusunda aldık... [DEVAMI..]
     6 Beğeni    
Mustafa C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Şubat.2013
TavsiyeNo: 57686
Muharrem beyi bu site aracılığı ile tanıdım. Yaklaşık 1 senedir danışanıyım ve iyi ki tanımışım diyorum. İlk günden güleryüzlü ve pozitif enerjisiyle içimde tuttuğum herşeyi anlatmamı sağladı. Sorunlarımı objektif bir şekilde değerlendirdi. Ötelediğim veya savunma geliştirdiğim yanlışlarımı görmemi ve bunlarla nasıl mücadele edeceğimi gösterdi.Şuan çok daha mutluyum ve hayata eskisi gibi karamsar bakmıyorum. Kendisine bir kez de burdan teşekkür ediyorum. Mustafa C.
     8 Beğeni    
Yaprak ZARARSIZ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
3.Temmuz.2012
TavsiyeNo: 52243
Muharrem ÇAPKIN ile tanışıklığımız Psikoloji master programına kabul edildiğimiz dönemlere dayanır. Kendisi mesleki anlamda oldukça donanımlı bir arkadaşımdır. Dışa dönük, iyimser ve insanları anlamaya çalışan özellikleri ile Muharrem'in kendisinden hizmet alacaklara çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bunun yanı sıra Muharrem, mesleki etik değerlere sonuna kadar bağlıdır ve kendini hayatının her döneminde mesleki anlamda geliştirmeye çalışır. Eğer bir uzmana ihtiyacınız olursa, Muharrem'i öneririm.
     1 Beğeni    
Funda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46574
Muharrem bey ile bu site sayesinde tanıştım. Evliliğimin cicim ayları denilen dönemlerini kayınvalide sorunlarıyla geçirdim. Psikolojimin iyice yıprandığı bir dönemde muharrem beye gitmeye karar verdim. Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri oldu. Asla unutamam, her gün daha çok içimde kinim büyüyor dediğim durumları o kadar kısa zamanda çözdük ki, kurtulmuş olduğum duruma inanamıyorum. Uzun zamandır çok iyiyim ve içim çok rahat çünkü bir gün sıkıntım olursa hemen koşup gideceğim,çok güvendiğim bir uzmanım var. Kendisine çok ama çok teşekkürlerimi sunuyorum. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Ömer
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2011
TavsiyeNo: 43589
Muharrem bey ile bu site sayesinde tanıştım, tavsiyeleri okuyunca kendisi ile görüşmeye karar verdim, aslında geç kalmış bir görüşme idi bana göre ama, Muharrem bey sayesinde hiç bir şey için geç olmadığını öğrendim, kendisi sorunlarımı çözmek için tavsiyelerde bulunmak yerine , bunları çözmek için doğru yolu kendim bulmamı sağlayarak ona karşı olan güvenimi çok daha arttırmıştır. yazı yazmak konusunda çok da iyi olmasamda kendisi ile tanıştıktıktan sonra dünyamın ve hayata bakış açımın çok büyük oranda değiştiğini (tabi iyi anlamda söylüyorum bunu ) rahatlıkla söyleyebilirim. kendisini herkese hiç çekinmeden tavsiye ediyorum.inanın hiç bir şey kaybetmeyecek ama çok şeyler kazanacaksınız kendiniz ile ilgili . ayrıca kendisine buradan da tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    
Burcu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38675
Muharrem beyi bir arkdaşım sayesinde tanıdım. Hayatımın hiçbir zaman düzene girmeyeceğini dibe indiğimi anladığım anda, sorunlarımı dinledi ve yardımcı oldu. Her zaman güleryüzlü davrandı samimiyetiyle bana defalarca sorular sordu, kendimle yüzleşmemi öğretti. Bir süreden beri gidemiyorum. Fakat en yakın sürede yine gitmek istiyorum; çünkü insan kendisiyle yüzleşiyor hatalarının farkına varıyor resmen yüzünüzün karşısına bir ayna koyuyor. Gerçektende elinde sihirli bir deynek var. gitmeseydim bu lafa inanmazdım ama öyle. Eğer gerçektende sorunlarınız varsa, yenilenmek, mutlu olmak istiyorsanız ve yardım almak istiyorsanız doğru adres Muharrem beydir buna emin olun...iyiki varsınız HER ŞEY İÇİN ÇOK TEŞŞEKÜR EDERİM.
     7 Beğeni    
Ebru
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37259
Muharrem Bey'e 2010 senesi Ocak ayında eşimle bazı sorunlarımız olduğunda bu site vasıtasıyla ulaştım. yazılmış tavsiyelerden çok etkilenmiştim ve eşim tarafından aldatılmış olduğumu öğrendiğim gün kendisine telefon açtım. Beni o anda henüz randevusuna bile gitmemişken o kadar yakın ve sıcak karşıladı ve bende öyle bir güven uyandırdı ki ona gittiğimizde emin ellerde olacağımızdan emindim. Eşimle birlikte ve bireysel olarak epey görüştük. Eşim şu anda eski eşim ve ben yeni bir benim. Büyümeye çalışıyorum, kendimle tanışıyorum. Bunu kendi kendime yapamazdım. Terapiler ne kadar zorlu ya da ne kadar eğlenceli geçse de sonuçta o kapıdan çıktığım her seferde kendimi hafiflemiş hissettim. Bir insan düşünün ki sizi hiç yadırgamadan yargılamadan dinlesin, sizin gelişmenize yardımcı olsun, ve düştüğünüzde sizi elinizden tutup kaldırmak yerine kendi kendinize nasıl kalkacağımızı öğretsin... Muharrem bey size de çok teşekkür ederim, iyi ki varmışsınız ve iyi ki ben de bu site sayesinde rastlamışım size... Ebru
     4 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2010
TavsiyeNo: 35632
Bazı kaygılarımdan dolayı tırnak yeme alışkanlığım vardı. Ailem sürekli bu konuda bir yardım almam gerektiği konusunda ısrarcı davransa da hiçbir zaman yardım almaya yanaşmadım. Muharrem Beyi tesadüfen bu siteden bulan teyzemin iknası ile gitmeye karar verdim. Giderken çok kaygılıydım ve olumlu bir sonuç beklememe rağmen hiç de düşündüğüm gibi olmadı. Görüşmelerimizin sonunda anladım ki kaygılarımın üstesinden gelip tırnaklarımı yemeyi bıraktım. Kendisine teşekkür ediyorum. Şuan onun sayesinde ev rengarenk ojelerden geçilmiyor. :)
     6 Beğeni    
Belma
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 35163
yaşamım boyunca karşılaştığım olumsuz olayları büyütüp sürekli düşünerek içime attığım,insanlara sürekli kinlendiğim,sinirlendiğim ve sonuçsuz olarak kendi kendime kızdığım zamanlar giderek artıyordu. buna ilave olarak kimseyi kırmamak adına herkesin her dediğini yapan,kendimi önemsiz karşımdakileri önemliymiş gibi görerek kendimi dahada üzüyor ve kendime acır hale gelmiştim.artık kendime acımak,söylenenlere hep evet demek istemiyordum.internetten tesadüfen bu siteyi buldum.psikolog olarak buradan öylesine muharrem beyi seçtim ve görüşmeye gittim.aslında gittiğimde dertlerimi anlatıp bana bazı fikirler vererek beni yönlendirmesini bekliyordum.fakat konuşmanın en başında beni yönlendirmek adına bir şey yapamayacağını söylediğinde içimden kendisine çok kızmıştım.fakat o gün sohbetin devamında o kadar rahatlamıştım ve o kadar huzur doluydumki gerçektende yönlendirilmeye gerek kalmadan bazı şeylerin üstesinden gelebileceğimi ilk seans sonrasında çok iyi anladım. kendisiyle tam 4 seans geçirdim ve seanslarımız bir müddet devam edecek.şuan içim huzur dolu,kendime değer vermeye başladım.en önemliside karamsar duygu ve düşüncelerden kurtuluyorum.muharrem beyi çok iyi dinliyorum,söylediği tek bir kelimeyi bile atlamıyorum çünkü onlar benim için çok önemli ve bana şu anki huzuru ve mutluluğu veren o kelimeler.muharrem beyi tesadüfen tanıyarak kendimi ÇOK ŞANSLI görüyorum.kapıda karşılaması , yüzündeki eksilmeyen samimiyetle dinlemesi ve anlattıkları için ,bana olumlu duyguları katıp olumsuz duyguları kafamdan atmamda yardımcı olduğu için,mutlu olmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum.
     6 Beğeni    
Deniz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mart.2010
TavsiyeNo: 31290
Merhaba, Muharrem beyi bu sitede buldum. Muharrem bey gibi bir kaç uzmana daha bu site sayesinde ulaştım fakat kimse Muharrem bey gibi bana çok hızlı geri dönüş yapmadı. İşini, gerçekten, çok iyi yaptığını düşünüyorum. Seansa başlamadan önce, daha muayanesine girer girmez o sıcaklığı ve rahatlığı hissediyorsunuz. Seans sonunda omzunuzdaki yüklerin bir çoğunun üzerinizden gitmiş olduğunu fazlasıyla hissediyorsunuz. Özellikle odada seçilmiş olan ışık, kendinizi ifade etmenizde çok yardımcı olduğunu düşünüyorum. Muharrem beyi bulmamda aracı olan bu siteye ayrıca teşekkür ederim. İyi günler dilerim.
     6 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30699
Muharrem Bey i bu site sayesinde tanıdığım için yine bu site aracılığı ile bir kez daha ona teşekkür etmek istedim. Çok klasik olucak belki ama gerçekten doğru bir cümle ''sanki elinde bir sihirli deynek var...''. Ben kendisiyle ilk tanıştığımda kendisine de ilettim benim problemimin bir çözümü olmadığını düşündüğümü.Ama kendisi %80 ni halletmiş durumda.Hayatımdaki en önemli gelişmeleri ona borçluyum.Ve bunu çok da kısa sürede hallettik.Kendisine gerçekten teşekkür borçluyum. Onun daima orada ve bana yardıma hazır olduğu bilmek bile beni rahatlatıyor. TEŞEKKÜRLER İYİKİ VARSINIZ.
     9 Beğeni    
Sadık
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Aralık.2009
TavsiyeNo: 28900
Hayatımda bazı olumsuz şeylerin üst üste geldiği bir zamanda, artık bunları çözmek için profesyonel destek almam gerektiğini düşündüm. O zamanki araştırmalar sırasında, bu site sayesinde tanıdım Muharrem'i. İyi ki de tanımışım diyorum her seferinde. Seanslarımızda bireysel psikoterapi, bireysel psikodrama, eft (emotional freedom techniques) terapilerini uyguladık, bu alanlarda etkin olduğunu söyleyebilirim. Mesleki uzmanlıklarının yanı sıra, arkadaş canlısı ve her daim güleryüzlü olması rahat bir paylaşım ortamı yaratıyor. Çoğu kez yerinde tespitleriyle farkındalıklar kazandırdı bana. Sonuçta hepimiz kendi dünyamızda olayları kalıplaşmış tepkilerle yaşıyoruz. Oysa danışman olarak olaylara dışarıdan ve büyük çerçeveden bakabiliyor. Böylece genel motifi yakalıyor kolaylıkla. Sonrasında çözüm üretmek kaçınılmaz oluyor haliyle. Unutmayın ki, sorunlar yerli yersiz karşımıza çıkabiliyor. Değerli zamanınızı sorunlarla boğuşarak harcamak yerine, alanında uzman profesyonellere danışmanızı öneririm. Uzun lafı kısası, danışanı olmuş biri olarak Muharrem'i tavsiyeediyorum.com :)
     5 Beğeni    
Buket
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Eylül.2009
TavsiyeNo: 26642
Muharrem bey'i bu site aracılığıyla tanıdım.Yaklaşık 5 aydır danışanıyım ve hayatımda yaptığım en doğru işin ona gitmek olduğunu düşünüyorum.Yakın zamanda tavsiyem ve bendeki olumlu gelişmeler üzerine bir arkadaşım da Muharrem beyin danışanı oldu.Şimdi bende burada onu sizlere tavsiye ederken ona teşekkür etmek istiyorum; Sevgili danışmanım sayenizde değişiyorum,sayenizde yenileniyorum,sayenizde kendimi farkediyorum ve sihirli değneğiniz olmadığı halde nasılda hayatımı bu kadar olumlu yönde değiştirdiğinizi ve yeni bakış açıları kazandırdığınızı şaşkınlıkla izliyorum.En doğru yerdeyim biliyorum.Herşey için teşekkür ederim Sevgiler Buket B.
     103 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23527
Muharrem Bey'i bu site sayesinde tanıdım.Hiç düşünmeden mail yoluyla bağlantıya geçtim.Evliliğimin ve geleceğimin çıkmaza girdiği zor biranda, bize aile terapisi ve danışmanlığı hizmeti verdi. Güleryüzlü, samimi, anlayışlı, tarafsız son derece pozitif bir insan.Profosyonel ruhuyla sevgi,saygı dolu bir yaklaşımla olayları çok çabuk çözümlüyor.Onu tanıdıktan sonra, zor zamanlarımda kendisinden aldığım güç ve destek ile kendimi yeniden buldum..Sorunlarımla boğulurken bana nefes almayı,eksik yanlarımı görmeyi,hayatı sevmeyi gösterdi.Bize biz olmayı öğretti.Özellikle çocuğumuzla ilgili konularda da bize çok yararı oldu.Sorunlarınızı kolay yönden çözmek varken, zoru seçmeyin.Böyle bir danışmanım olduğu için, kendimi çok şanslı hissediyorum.Ona herşey için teşekkür ediyorum.Sizlerede gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     70 Beğeni    
Sadberk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23522
Muharrem bey le tanışmam bu site sayesinde oldu! İlk gittiğimde bıraz kaygılıyımdım! Ama gayet sıcak ve guleryuzlu yaklaşımı ile güven verdi ve uzun suredir ertelediğim iç yolculuğumda bana iyi bir kaptan oldu hala da görüşmeye devam ediyoruz daha çok yol alacağımıza eminim! Sizde kendinizi tanımaya gercekten istekli ve cesaretliyseniz kesinlikle Muharrem bey'i tercih etmelisiniz! Mutlaka bir şekilde sizinde sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacaktır !!!
     65 Beğeni    
M.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23105
Merhabalar ben 26 yaşındayım insan bazen dertleriyle sıkıntılarıyla başa çıkamıyor. Ya bu sıkıntılarınızı yardım alarak giderirsiniz yada bi ömür dertlerinizle boğuşursunuz ben ilkini seçtim ve yardım almaya karar verdim. Ve şimdi iyi ki muharrem beyi tanıdım diyorum. kendisiyle çok rahat konuşup dertlerinizi sıkıntılarınızı anlatabilirsiniz. kendisi insanı sonuna kadar özveriyle dinleyen yaşadığınız sıkıntılara uyguladığı yöntemler ile çözüm getirebilen biri...onu mutlaka tanımalısınız burdan kendisine bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum herkese sağlıklı bir hayat dileğiyle.
     Beğenin    
Şeffaf Kalem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Nisan.2009
TavsiyeNo: 21879
Muharrem Beyi bu siteden edindiğim görüşlerle seçtim mail attım ve ogünden beri herşey düzene girdi herşey iyiye gidiyor kendisini kesinlikle tavsiye ediyorum kendinize çok fazla soru sormayın bence bir arayın ama benim randevu saatlerimi çalmayın hiç sevmem =))). Kendisine mail atmadan önce kendimi çok çaresiz hiçbirşeyin yoluna girmeyeceği bir çıkmazda hissediyordum aslında öyle olmuyor kendi güvenimi kendi fikirlerimi daha dorusu kendimi hergeçen gün önemsemeye başladım sizde bunların farkına varıcaksınız eminimki sizin paylaşmak istedikleriniz her ne ise kesinlikle size yardımcı olacak şeylere çözümün bir kısmının Muharrem bey de olduğunu kendi edindiğim bilgilerden rahatlıkla söyleyebilirim :)
     17 Beğeni    
Figen Güzell
25.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20413
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     Beğenin    
İrem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20399
Muharremle eşimle aramızdaki problemleri çözmemizde bize yardımcı olacak birini ararken yine bu site vasıtasıyla tanıştık . İlk seanstan itibaren onunla tanışmış ve ona danışmış olmamızın çok faydasını gördük. Sadece evliliğimizle ilgili değil kendimle ilgili problemlerimi farketmeme de çok faydası olduğunu düşünüyorum. Açıkcası bir erkek benim duygularımı anlar mı acaba diye düşünüyordum ilk görüşmeye giderken ama onunla tanışınca, işini gayet profesyonelce yapan konusunda uzman biri olduğunu ,kaygılarımda yanıldığımı anladım. Evlilikle ilgili sorunlarınızı aşamıyorsanız, ondan yardım almanızı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim .
     72 Beğeni    
Oktay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20396
Eşimle beraber bir süredir Muharrem'den psikolojik danışmanlık desteği almaktayız. Bu süre zarfında evliliğimizle ile ilgili sorunları çözmemizde oldukça büyük bir aşama kaydetmemizi sağladı. Eşimle birbirimizi daha iyi anlayan birbirine saygı ve sevgisini daha net gösterebilen bir çift haline dönüştük. Bunda da Muharrem'in desteği büyüktür. Kendisine şimdiden teşekkür borçluyum... Ne yaptığını çok iyi bilen, seans esnasında yaptırdığı çalışmalarla problemlerin köküne inebilen bir psikolojik danışman olarak kendisini çok başarılı buluyorum.
     61 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ocak.2009
TavsiyeNo: 18766
Açık konuşmak gerekirse 27 yaşındayım ve şimdiye kadar birçok kez psikolog danışmana gittim ama Muharrem Beyle tanışınca diğerlerinin beni sadece dinlediğini ve ağlayarak rahatlatdıklarını anladım.Ama MUharrem bey uyguladığı terapilerle aslında sadece ağlayarak kurtulduğumu düşündüğüm ama farkında olmadığım bastırılmış duygularımla,öfkelerimle yüzleşmeme çözüm bulduğumu sandığım ama şimdiye kadar geçiştirmekden başka birşey ypmadığımı anlamama yardımcı oldu,bir nevi beni önce kendimle sonrada kurtulduğumu sandığım bastırlmış duygualrımla karşılaştırdı.Şimdi ise yavaş yavaş hepsinden kurtulduğumu hissediyorum insanın içine güven veren ses tonu o sıcak gülümsemesiyle karşısındakine verdiği o pozitif elektrikle bunun olmaması söz konusu bile olamaz sanırım.Kendisine burdan tekrar teşekkürü bir borç buluyorum kendimi bulmamda bana yardımcı olduğu için...
     67 Beğeni    
Serap
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17447
Uzun yıllar gizlediğim,öteleyerek unutmaya çalıştığım tüm sorunlar içinde boğulurken internetteki bu sitede rastladım Muharrem Bey'e..Neden mi o?O sıcacık gülümsemenin güven duygusu yaratmayacağı bir insan yoktur sanırım....Ben yıllarca yardım almayı hiç düşünmedim,kendi kendime hallederim diye düşünmüştüm.Ama sorunlar yok sayarak yada içinde boğularak çözülmediği gibi zamanla daha da kemikleşiyormuş...Bunu anladım...Hala kendisinden yardım alıyorum.Hani bazı evlerde karanlık oda diye tabir edilen camı havalandırma boşluğuna bakan odalar vardır ya;benim dünyam bundan ibaretti.Pencerem var ama karanlığa bakıyordu..O bana dış dünyanın güzelliklerini gösteren bir pencere açtı ve ben artık hayatı oradan görüyorum.Kendimi seviyorum ve kaliteli mutlu yaşamak için elimden geleni yapıyorum.Hatta 15 yıldır ağır içici olduğum sigarayı bile bıraktım.Bence bir insana yapılabilecek en büyük iyilik ona hayatın ne kadar değerli olduğunu göstermektir...TEŞEKKÜR EDERİM MUHARREM BEY :)
     94 Beğeni    
Niyazi Matlı
14.Kasım.2008
TavsiyeNo: 17093
Muharrem'i 15 yıldır tanırım. Hani insanlar bir dost isterler ya ama gerçek bir dost. Telefonda sıkılmadan uzun süre konuştuğun, paylaştığın. Dert ortağı olan, sıkıntılarını sorunlarını anlattığın, sevincini paylaşan biri. Yanlız kaldığınızı düşündünüzde sizin yanlız ve sıkıntılı olduğunuzu bir şekilde öğrenen ya da hisseden, yanlız bırakmayan. Hem sıkıntılı günlerinizde hem mutlu günlerinizde hep yanınızda olan. Arayan, soran, herşeyi konuşabildiğiniz, en gizli en özel şeyleri anlatabildiğiniz. Yanıltmayan, kandırmayan, objektif, gerektiğinde ciddi gerektiğinde güleryüzlü, sempatik, espiritüel. İşte Muharrem benim için 15 yıldır böyle bir dost. Umarım bu dostluğumuz ömür boyu devam edecek. Sadece dostluğu iyi değil Muharrem'in. İşinde ve alanda da iyi. Araştıran, sorunların, sıkıntıların üzerine giden, arkasını bırakmayan, kendine sonuna kadar güvenen biri. Güvenmekte de haklı. Biliyorum çünkü aynı okulda aynı sınıfta okuduk, aynı evde 3 sene ev arkadaşlığı yaptık. O beni iyi tanır ben de onu. Onu tanımaktan ve onunla olan dostlumuzdan çok memnunum. Muharremin dostluğunu da, uzmanlığını da herkese tavsiye ediyorum.
     53 Beğeni    
Pelin
20.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16279
Muharrem ile arkadaşlığımız yaklaşık on yıl öncesine dayanıyor. Onu tanıdığım yıllarda hepimiz okullarımızı yeni bitirmiş ve mesleğimize başlamıştık. O günlerden şimdiye kadar olan döneme baktığımda, Muharrem’in hem kişisel hem de mesleki anlamda büyük girişimlerde bulunduğunu gözlüyorum. Her zaman meraklı, her zaman kendini geliştirmeye önem veren biri olarak aynı titizliği mesleği ile ilgili girişimlerinde de sürdürüyor. Şu ana kadar yaptıklarının bundan sonraki yıllara yansıyacağını göz önünde bulundurursam başarılarının artacağını, hem kendisine hem de çevresine büyük yardımları dokunacağını söyleyebilirim. Fırsat varken Muharrem ile görüşmenin yolarını bulmalısınız. Çünkü sonraki yıllarda ona ulaşmanın kolay olacağını hiç sanmıyorum..
     10 Beğeni    
Yeter Matlı
8.Ekim.2008
TavsiyeNo: 15842
Psikolojik Danışman Muharrem Çapkın üniversiteden sınıf arkadaşımdırr. İlk tanıştığımız zaman özgüveninin yüksek olması dikkatimi çekmişti. 4 yıllık sınıf arkadaşlğımız ve on yılı aşkın süredir dostluğumuz var. Hala kendisi ile görüşürüm ve çalışmalarını yakından takip ederim. Benden yardım isteyen fakat yardımcı olamadığım tanıdıklarıma ilk tavsiye ettiğim kişidir. Bunun sebebi de yakın dostum olduğundan ziyade alanınında çok başarılı olması ve kendisini geliştirmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmamasıdır. Bir meslektaşı olarak onun bu yönünü herzaman çok gıpta etmişimdir. Olurda muharemden yardım almayı düşünürseniz hiç terettüt etmeyin .Çok memnun kalacağınıza ve benim yaptığım gibi tanıdığınız herkese tavsiye edeceğinize emenim.Ayrıca duruşu, insan sevgisi ve espirili özellikleri ile de karşısındaki kişiye çok şey kazandırır. Yolun açık olsun arkadaşım. Herzaman derdim aramızda bu işi en iyi yapacak olan ses olacaksın diye ve şu anda yanılmadığımı görüyorum.
     60 Beğeni    
Özlem G.
24.Eylül.2008
TavsiyeNo: 15554
Bir mesleğin bir insana ancak bu kadar yakıştığını düşündüğüm insanlardan biri. Kendisinden arkadaşlığımız nedeniyle profesyonel destek almadığımı sandığım ancak bana dost olarak verdiği tavsiyeleri aynı sıcaklıkta profesyonel yaşamında danışanlarına da verdiğinden emin olduğum dostum. Sıcak, rahatlatan, huzurlu tavrı eminim kendisinden destek bekleyen herkese deva oluyordur. Ondan alacağınız destekle evliliğinize en önemlisi kendinize farklı bir gözle bakabilirsiniz.
     64 Beğeni    
Lale
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Eylül.2008
TavsiyeNo: 15520
Sevgili Danışmanım, Danışman kelimesinin içini tam anlamıyla doldurabilen nadir kişilerden biridir kendisi..Muharrem bey'e ne kadar teşekkür etsem azdır.Hayatımın en buhranlı kararsız kritik dönemlerini onun sayesinde atlatabildim ve hala atlatmaktayım.Karsılıklı iki koltukta oturup birinin sıkıntılarını anlatıp diğerinin dinlediği diyalog(!)lardan değildi hiçbir zaman seanslarımız.Evet bir taraf doyasıya içindekilerin hepsini boşaltıncaya kadar anlatıyor yasadığı sıkıntıları ya da zamanla olan gelişmeleri ama Muharrem bey de suskun kalmıyor.Güleryüzü,sıcakkanlılığı,sohbetiyle yardım ediyor yaraları sarmaya...Kapıdan girer girmez güleryüzüyle karsılıyor sizi ayrılırken yüzünüzde o gülücükten bir parça olmaması imkansız oluyor... Ne zaman kendimi karanlıkta hissetsem,kendisi bana ışığı gösterdi ama tutup götürmedi öyle yardımcı oldu ki ben yolumu kendim buldum.ÖSS karamsarlığıyla girdiğim kapılardan artık üniversiteden mezun olmuş,kendinden emin,iyi bir kurumda çalışan hepsinden önemlisi mutlu bir insan olarak çıkıyorum.Danışmanım size çokkkk minnettarım,sağlık ve ışıkla kalın...
     66 Beğeni    
İdil
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Eylül.2008
TavsiyeNo: 15299
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     8 Beğeni    
İrem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Eylül.2008
TavsiyeNo: 15297
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     30 Beğeni    
Çağrı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ağustos.2008
TavsiyeNo: 14841
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     17 Beğeni    
Elif Gideroğlu
22.Ağustos.2008
TavsiyeNo: 14638
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     14 Beğeni    
Özer
22.Ağustos.2008
TavsiyeNo: 14633
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     8 Beğeni    
Erman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Haziran.2008
TavsiyeNo: 13168
Muharrem Bey ile Ekim 2007 tarihinde tanışmıştık.İlk görüşmeye gittiğimde kendi alanında uzmanlığı hissettirmişti ve gittiğim her Psk.Danışmanlık terapisinde bana aktardıklarıyla benim kendime olan inancımı ve güvenimi daha üst seviyelere çıkarmama yardımcı oldu.Kişisel sorunlarımda ise tabiri caizse nokta atışı yaparak sorunlarımı yok etmemde yol gösterdi.Çalıştığı alanlarda uzman ve her konuya hakim bir kişi.Kendisine gönül rahatlığıyla sorunlarınızdan bahsedebilirsiniz. Bir de Muharrem Bey'den ÖSS'yle ilgili danışmanlık aldım.Kendisi tanıdığım birçok rehberlikciden daha üstün seviyede.ÖSS'e yaklaşırken attığımız her bir adım sınavda daha rahat davranmama yol açtı.Teşekkürler.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Soyadı site editörleri tarafından kapatıldı.
     60 Beğeni    
Pınar AYDIN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Nisan.2008
TavsiyeNo: 11296
(Psk.Muharrem ÇAPKIN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     24 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Psk.Muharrem ÇAPKIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 233 43 93
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1997
(27 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Psk.Muharrem ÇAPKIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Muharrem ÇAPKIN Mesleki Videolar Videoları
-
psikolojik danışma, aile terapisi, kayıp ve yas, psikoterapi, rorschach testi, psikolojik danışman, psikodrama, eft terapi, enerji terapisi, ergen terapisi, çift terapisi, spontanite, istanbul terapist, çocuk psikodraması, grup terapisi, travma sonrası stres, ilişki danışmanlığı, boşanma, kaygı, bireysel psikodrama, öfke kontrolü, değişim, psikolojik yardım, aile içi çatışma, evlilik hazırlığı, evlilik danışmanlığı, psikoloji, fobiler, atılganlık, terapi, psikolojik destek, koruyucu ruh sağlığı, zaman yönetimi, ayrılık, evlilik öncesi danışma, aldatma, psikolojik sorunlar, psikolojik danışma merkez, evlilikte ilk yıllar, istanbul psikolog, motivasyon, psikolog, ergenlik sorunları, aile danışmanlığı, psikodrama co-terapist, evlilik terapisi, eşler arası iletişim soru, terapist, nişantaşı psikolog, psikoterapist

03:42
Top