2007'den Bugüne 82,667 Tavsiye, 26,140 Uzman ve 18,344 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Hatice ZENGEL

Şehir

Adana

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

25

[Psk.Hatice ZENGEL isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hatice ZENGEL Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

96
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Hatice ZENGEL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Hatice ZENGEL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Hatice ZENGEL Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ALDIĞIM EĞİTİMLER VE KATILDIĞIM ETKİNLİKLER

Türk Psikologlar Derneği
-WISC-R Zeka Testi (2003)
-Çocuk Değerlendirme Paketi (2006)
-Bilişsel-Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları (2008)
-Stres Yönetimi (2008)
-Aile ve Evlilik Terapisi (2009)
-Afet, Travma ve Kriz Psikolojisi (2010)
-MMPI (2017)
-WISC-IV (2017)
CETAD
-Cinsel Terapi (2010)
Rorschach ve Projektif Testler Derneği
-Rorschach (2012)
-T.A.T. (2016)
DATEM
-Bilişsel-Davranışçı Terapiler (Ekim 2017-Şubat 2018)
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
-29. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Sempozyumu (2018)

Hatice ZENGEL Özgeçmiş CV Psk.Hatice ZENGEL'in Özgeçmişi
28 Şubat 1975 Adana doğumluyum. İlk ve ortaokulu ailemin yaşadığı belde olan Doğankent'te, liseyi Adana Kız Lisesi'nde okuduktan sonra, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü'nü 27 Ocak 2000'de bitirdim. İkibuçuk yıl birkaç özel eğitim merkezinde çalıştıktan sonra dörder yıl Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Zihin Engelli Çocuklar Merkezi'nde ve Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde, birbuçuk yıl Osmaniye Devlet Hastanesi'nde çalıştım. Şubat 2012'den beri Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi'nde çalışmaktayım.

Hatice ZENGEL Tavsiye Yazıları Hatice ZENGEL için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Sevgi (Danışan)
 IP: 78.169.250.YLL

16-08-2018
 TavsiyeNo: 105172
Hatice hanımla yollarımız hayatımın en kötü zamanlarında tesadüfen kesişti.. dibe çöktüğümü düşündüğüm, artık bu hayata devam edemeyeceğim dediğim zamanlarda elimden tutup ayağa kaldırdı beni. Onun sayesinde depresyon ve anksiyeteden kurtuldum, ilaçları bıraktım. Nasıl değerli nasıl kıymetli benim için anlatamam. Bir psikologtan öte abla gibi. İşinin ehli, sabırlı, güler yüzlü, profesyonel, ilgili, sıcak kanlı, mütevazı bir insan :) hayattaki en büyük şanslarımdan biri o. Eğer Adana’da iseniz ve iyi bir psikoloğa ihtiyacınız varsa en doğru adres Hatice hanım ..
     2 Beğeni    

 M.E. (Danışan)
 IP: 95.13.86.YL

16-08-2017
 TavsiyeNo: 98593
Yaşım 25. Bu zamana kadar psikolojik olarak ailem, arkadaşlarım,birkaç psikolog ve psikiyatristten destek aldım. Bir kişi hariç hepsi yakınımda olan,yüz yüze temas kurduğum kişilerdi ya da işini büyük çoğunlukla ticarete dökmüş insanlar. O bir kişi de Hatice Zengel'di. Peki Hatice abla hayatıma nasıl dokundu,nasıl benim ayni zamanda arkadaşım oldu? Psikoloğum olmalı,işin içinden çıkamayıp arkadaşlarıma her şeyi tekrar tekrar anlatıp onlarla bu anlamda bir ilişki kurmamalıyım dediğimde internetten araştırma yaptım ve mail adresini siteye bırakmış, bir şekilde bana samimi gelmeyi başarmış olan Hatice ablama ulaştım. Belki o an mailime cevap alacağımı bile düşünmüyordum ama şaşırtıcı bir şekilde samimi ,bir abla yakınlığıyla yaklaştı bana. Mailler yerini zamanla telefon konuşmasına bıraktı. Bir gün de görüşeceğimizi biliyorum. Insana kendini özel hissettirecek yakınları olmalı hayatında,teşekkürler ablam.
     2 Beğeni    

 Gül (Danışan)
 IP: 37.154.6.C

20-03-2017
 TavsiyeNo: 95391
Hatice hanım ile tanışmam hayatımın en zorlu dönemlerinden birinde oldu çok şükür. Allah onu bulmayı nasip etti :) eşimle ciddi sorunlarımız vardı,işimde kendimi çok başarısız hissediyordum ,evimde beceriksiz, küçük çocuğuma ilgi gösteremem her şey ama her şey üstüme geliyordu ve psikoloğa gitmeye karar verdim.Tabi her konuda olduğu gibi hayatımla ilgili bu kadar ciddi bir konuda da araştırmalıydım.internetten araştırdım. Hastanelerdeki uzmanların adını internette sorguladım. Hatice Zengel in adını yazdığımda sitenizle karşılaştım sitenizi de çok beğendim çok yararlı. Danışanları Hatice hanımın hakkında o kadar iyi şeyler yazmışlardı ki çok sevindim ve çok şaşırdım, kendisine mutlaka gitmeliyim diye düşündüm. Gidip tanıştığımda yazılanların ne kadar doğru olduğunu bizzat gördüm ve yaşadım. Kendisi çok insancıl, samimi, cana yakın, merhametli, arkadaş canlısı, güler yüzlü ve esprili :) Bir abla gibi görüyorum kendisini o yakınlığı ilgiyi gösteriyor. Merkeze uzak bir yerde çalıştığım için mesaisinin son zamanlarına yetişiyorum ve Mesai saatleri dışında iş çıkışı bile bahçede oturup konuşup ilgilen her zaman yardımına fikirlerine ihtiyaç duyduğumda hiç geri çevirmeyen görevine çok düşkün bir insan. Kendi mesleğinde Pek çok dalda çalışması,makalesi,iş tecrübesi var. 3 yaşındaki kızımın dil gelişimi çok geriydi,sosyal gelişimi zayıftı,anne-baba ilgimiz azdı çocuğumun gelişimi konusunda da bize çok yardımcı oldu. Eşim sınava girecekti eşime sınav kaygısı ve sınava hazırlık konusunda destek oldu. Her konuda Allah rızası ve insanlara faydalı olmak için mesai saati dışında öğle yemeği iş çıkışı demeden hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olan mükemmel bir insan. Kendisini çok seviyorum ve her şey için çoookk teşekkür ediyorum... :)
     3 Beğeni    

 Harika YüSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.9.49.ZZ

10-02-2014
 TavsiyeNo: 66276
Merhaba, ben Hatice Hanıma siteniz üzerinden ulaştım, önce mesaj attım, akşam cevap verdi, ama yüz yüze konuşmamızın daha iyi olacağını söyledi. Ben Osmaniye'de oturuyorum o yüzden de ulaşım sıkıntım vardı yüz yüze de konuştuk ama maillerime de ayrıntılı cevaplar verdi. kendisiyle yaklaşık altı aydır bu şekilde görüşüyoruz. depresyon, sosyal fobi tanılarım vardı ve ilaç kullanmaktan bıkmıştım. Hatice hanımın tavsiye ve önerileriyle sorunlarımı çok büyük bir oranda yendim. bugün son görüşmemize geldim, ilacı da doktor kontrolünde azaltarak bıraktım, şu an çalıştığı birim hastane dışında olmasına rağmen takip hastalarını kabul ediyor ve en baştan söz verdiğim gibi, eğer iyileşirsem, bir tavsiye yazısı yazacaktım, unutmayayım diye hemen onun kullandığı bilgisayardan yazıyorum. Hatice hanıma çok teşekkür ediyorum, devlet hastanesinde şartlarını zorlayarak özel muayenehane ortamı yaratmaya ve size zaman ayırmaya çalıştığı, gerçekten insanları önemsediği, değer verip sorunlarına ortak çözüm bulmaya çalıştığı için.
     7 Beğeni    

 Hüseyin can (Danışan)
 IP: 78.187.157.JY

18-01-2014
 TavsiyeNo: 65642
Hatice Zengel hanımla bu sitedeki yorumlardan etkilenerek tanışma fırsatı buldum.O zamanlar hiç arkadaşım yoktu.Hafızam yaşadıklarımdan zayıflamış(unutkanlık başlamış)ve kendimi ifade edememe sorunlarıyla başbaşa kalmış,kahır denizinde yalnız başıma kürek çekiyordum. Dertlarimi dinleyecek(o sabrı gösterecek)hiç kimsem yoktu.Ayrıca obsesif kompülsüf hastasıydım ve tahmin edebileceğinizin çok ilerisinde asosyaldim.Bir mücize eli değmesi gerekiyormuş.Ayda üç kere yanına gidiyordum.Benimle mesai saatleri dışında da ilgileniyordu. Kendisi iyi niyetli,temiz kalpli,şakacı ve işine düşkün biridir. Size nasıl yardım edeceğini enine boyuna düşünür. Şimdi ise çok iyiyim,obsesif kompülsüfüm sona ermek üzere,sosyalleştiğimi söyleyebilirim,kendime özsaygım geldi,bol bol kitap okuyorum... Kendisinin bende emeği çok ona buradan tekrar tekrar teşekkür ediyorum ve sevgilerimi iletiyorum...
     5 Beğeni    

 Derya/ADANA (Danışan)
 IP: 95.7.64.YC

08-04-2011
 TavsiyeNo: 40988
Doktorun oğluma koyduğu dikkat dağınıklığı tanısını ile psikatrik (=ilaç) tedavisini reddetip psikolog arayışı içine girdik.İnternetten Hatice hanıma ulaştık.Özellikle tercihimiz devlet kadrosunda çalışan "ticari kaygıları" olmayan bir uzmandan yardım almaktı.Hatice hanımla 2 aydır görüşürüyoruz. Hatice hanım mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bir uzman.(Akşam saat 18.00 da devlet hastanesinde bizimle görüşmeye devam ediyordu).Oğlumun dersleri yoluna girmeye başladı.Ailece rahatladık.Bu iş bu kadar kolaymıymış demeye başladık.:)) Buradan benim gibi çocuğu için "doğru" bir şeyler yapmaya çalışan tüm annelere gönül rahatlığı ile Hatice hanımı tavsiye ediyorum.
     15 Beğeni    

 fatih deSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.247.36.LY

24-03-2011
 TavsiyeNo: 40578
her şeyden önce hatice hanıma ne kadar teşekkür edeceğimi bilemiyorum. bu zamamana kadar bir çok psikologla terapi yaptım fakat doğru düzgün bir sonuç alamadım. ben agora fobi hastasıydım fakat hatice hanımın sayesinde şimdi her hangi bir problemim kalmadı. 10 12 seanstan sonra sağlığıma kavuştum. daha önceleri yalnız kalamıyordum korkak ürkek bir yapım vardı. sanki ev üzerime uçacak veya başıma bir şeyler gelecekmiş cesine sanrılarlar karşı karşıya kalıyordum şimdi ise hiçbir problemeim kalmamıştır kendisine çok teşekkür eder diğier psikologların hepsi için söylemiyorum ama kendilerinin yetiştirmelerini örnek almalarını tavsiye ederim
     2 Beğeni    

 ramazan kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.9.66.DB

16-03-2011
 TavsiyeNo: 40321
Hatice zengel hanımda yaklaşık 2 aydır danışmanlık alıyorum hatice hanımdan çok memnunum çok faydalarını gördüm 1 bir görüşme yapıyor bütün arkadaşalara tavsiye ederim.osmaniye devlet hastaensinde ilk defa bukadar ilgilenen bi doktorla karşılaşıyorum hertürlü sorunlarımızı dinlliyor ve sorunlara ortak çözüm bulmaya çalışıyor.yaklaşık 20 yıldır gözlerimden rahatsızlık çekiyordum.göz doktorları psikolojik sinrsel oldunu söylediler sonunda hatice hanımı tanıdım buna gitmeye karar verdim şuanda gözlerim rahatladı
     7 Beğeni    

 fk (Danışan)
 IP: 213.43.66.YWB

12-03-2011
 TavsiyeNo: 40230
ben hatice hanımla aynı hastanede çalışan mesai arkadaşıyım, kendisiyle tanışır tanışmaz ilkokuldaki kızımın tırnak yeme, dikkat dağınıklığı ve okb sorunu olduğunu ve çözüp çözemeyeceğini sordum, çünkü kızım daha 10 yaşında ama, yaklaşık bir yıldır ilaç da kullanmasına rağmen elleri sürekli yıkamaktan sürekli kanıyordu ve denemediğimiz krem de kalmadı, sürekli yıkayınca krem de gittiğinden tüm aile çaresiz durumdaydık. ayrıca çok zeki olduğunu biliyoruz, çünkü dersanden burs kazandı, ücretsiz gidiyor, ama sürekli kıpır kıpır ve beş dakika aynı yerde otursa sıkılıp ya kalkar yada oflamaya başlardı. hatice hanım, gayet mütevazi bir şekilde elimden geleni yaparım dedi ve kızımın tüm randevularını planladı, yaklaşık ikibuçuk ay seanslara devam ettik, dikkat dağınıklığı, hiperaktifliği ve okbsi geçti, ilaçları da bıraktık,kremi de, çocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik, meğer ne çok yanlış yapıyormuşuz. kendisine çok teşekkür ediyorum.
     6 Beğeni    

 yasemin aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.168.66.LC

10-03-2011
 TavsiyeNo: 40165
Onunla yeni tanıştık . Kendisi çok iyi bir insandır. Güler yüzlüdür. Hastanede tanıştık. Çok zeki bir insan. Bana yaşama sevinci verdi. Onu çok seviyorum. Onun gibi insanlara ihtiyacımız var. Kendisi alanın da çok iyi . Kendisinden psikolojik destek aldım. Hastalarına yeterince zaman ayırıyor . Memnun kaldım. İmkanlarım elverdiği sürece ondan psikolojik destek almaya devam etmek istiyorum. Tavsiye ediyorum.Üniversite öğrencisiyim. Teşekkürler. Umarım ona bir faydası dokunur.
     5 Beğeni    

 SEVGİ DOĞAN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.174.243.YF

07-03-2011
 TavsiyeNo: 40078
osmaniye devlet hastanesinde beraber çalışıyoruz .Sosyal hizmet uzmanı arkadaşın olarak; Canım ablam seninle çalışmaktan ve tanımaktan onur duydum .Mesleğini bu kadar seven birisi az bulunur hastalarına verdiğin değer ve kıymet tartışılamaz .Aldığın eğitimlerin hakkını vererek bu bölgede tartışmazsısz birincisin Allah senin gibilerin sayısını artırsın.Çünkü:hastaları külfet gibi kesinlilkle görmüyorsun herbirisine ayrı ayrı değer veriyorsun herkes saat 4 te giderken mesai dışında saat 6 ya kadar hasta bakarsın sevgiler
     6 Beğeni    

 SERAP (Danışan)
 IP: 78.166.197.YWY

04-11-2010
 TavsiyeNo: 37070
selamlar. ben hatice hocama özgüven eksikliği, karamsarlık ve diğer problemlerimden dolayı başvurdum. kendisine osmaniye devlet hastanesinde ulaştım. psikologdan yardım almak en son çareydi benim için. itiraf etmeliyim ki önyargılı olarak gitmiştim görüşmeye. ama sağolsun hatice hocam ilk görüşmemizde beni yanılttı. ikinci görüşmemizde bardağın dolu tarafından bakmayı öğretti. çevremdkiler bile farkında bendeki değişimin. herkes ara sıra depresyona girerken, depresyondan ara sıra çıkan ben; sorunlarımla yüzleşmeyi, problemlerim karşısında dik durmayı öğrendim ve bu yüzden Hatice hocam a minnetarım. hatice hanımın kendine duyduğu özgüven, hayata bakış açısı, neşeli ve samimi konuşmaları bana ilham kaynağı oldu . bu yüzden kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum Hatice hanımı. kendisine çok çok teşekkür ediyorum. sağlıklı ve mutlu günler.....
     12 Beğeni    

 AYŞEGÜL ZENGEL(KARDEŞ)) (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.226.190.YZB

08-08-2010
 TavsiyeNo: 34984
Hatice ablam çok iyi ,özverili ,fedakar ,çok iyi niyetli bir insandır.ben size ablamın nasıl bir psikolog olduğunu yaşanmış ve gazetelere geçmiş korkunç bir olay üzerinden anlatayım.49 yaşında şizofren bir adam KÜTAHYA da ablasını ''şeytanı öldürdüm'' diyerek yaklaşık 80 yerinden bıçaklamış ve kadını tanınmaz hale getirmiş.Benim ablam bu adam ve kadının (ölen ve öldürenin)bütün akrabalarını çocuk-yetişkin demeden çok yoğun (haftada 5 seans)terapilere almış ve bir buçuk ay içinde normal hayata uyum sağlamalarına yardımcı olmuş.Türkiye ya da dünyada başka böyle bir psikoloğu ben duymadım sizi bilemem ..
     6 Beğeni    

 YUNUS (Danışan)
 IP: 95.10.36.YD

08-08-2010
 TavsiyeNo: 34978
Ben Hatice Hanım'a sosyal fobim için gittim, hastane ortamında bu kadar sıcak bir karşılama beklemiyordum doğrusu. Tezime iki ay vardı ve zaten eli ayağına dolaşan biriyken, nasıl geçeceğimi, tezi asla veremeyeceğimi düşünüp uykusuz geceler, sersem günler geçiriyordum, teze hala başlamamıştım, nasıl olsa sunumdan sıfır alacaktım. Telefonla randevu aldım, verdiği telefon özel sandım, burası profesyonellerin sitesi, ücreti sordum "Saçacak çok paran var herhalde, burası hastane, sağlık karneni al gel" dedi. Sadece mesai dışında o da durumu çok iyi olan, aylık dört terapi ücretini verebilecek insanı özel ve mesai sonrası alacağını, onun da bu memlekette psikoloğun değeri bilinmediği için insanların aklına terapinin bir işe yarayacağının gelmediğini falan dert yandı. "Randevu iki hafta sonra, maalesef dokuzdan başka boşluğum yok, ama sen gel, öbür randevuları ayarlarız" diye bir de benden özür diler tavırda davranınca çok meraklandım. Sadece dört seans yaptık, tezden A aldım, ama rahatlamıştım, tatile çıktık,sonra hastaneye yolum düştü tekrardan. Hatice Hanım'a teşekkür etmek için gittiğimde, tayininin çıktığını söylediler. Ablacım, sen bütün kızlara "ablacım", bütün erkeklere "abicim" der (üniversiteden birçok arkadaş benden duyup farklı sorunlarla gitti, kekemelik, benim gibi sosyal fobik, depresyon ilaçsız da tedavi ediliyormuş, evet....sayamayacağım kadar çok) bize "bütün insanlar benim ailemdir" derdin
     11 Beğeni    

 H.T. (Danışan)
 IP: 78.175.241.YJB

11-02-2010
 TavsiyeNo: 30595
hatice hanıma ilk olarak bu siteden ulaştım. Daha sonra seansalarına katıldım.ve bu görüşmelerin sonunda çok başarılı sonuçlar aldım.Onun sayesinde şimdi daha pozitif,kendine güvenen birisi oldum.Bana çok yardımcı oldu sorunlarımı dinleyip bana çözümler sundu daha doğrusu bu sorunlarımın çok da büyütücek ve kafaya takacak bir problem olmadığını bana gösterdi.Ben de şimdi sorunlarımı kafama takmadan rahat bi şekilde hayatımı sürdürüyorum.Ona çooook teşekkür ediyorum.ve HATİCE ZENGEL'i sorunu olan herkese kesinlikle TAVSİYE EDİYORUM.
     11 Beğeni    

 M.Ç (Danışan)
 IP: 78.175.248.YJ

02-10-2009
 TavsiyeNo: 26848
Hatice hanımla tanışmam internetteki yazılar aracılığı ile oldu.demek ki internetin yararlı taraflarıda varmış.karşısındaki kişiye değer veren mesleki kişiliğinden önce insan gibi insan olan ender biri.hatice hanımı samimi ,ne yaptığnı bilen,istikrarlı buluyorum.onla son görüşmemiz çok duygusal oldu bi türlü ayrılmak istemedim.ben zaten değer verdiğim şeylere çabuk bağlanan bir insanım ama herkese kolay değer vermem.o yüzden gerçekten özel bir insan.Güleryüzlü içten şimdiye kadar tanıdığım meslek taşlarından farklı.insana güven veriyor samimiyeti sayesinde insanın kendini rahatlıkla tanımlamasına olanak sağlıyor.Gerçekten çok insan tanıdım onun gibisi yok.ama her anlamda anlayan dinleyen vakit ayıran olmayan vaktinde bile sırf hastası için vakit yaratan.ben onu geç buldum.ama asla diyoloğmu aksatmıycam.sizde benim gibi derdleriniz varsa 21 yıl beklemeyin ve onu bulun.(Ne çaresiz sizsiniz,Ne çaresizsiniz.)Şimdilik gitmek zorundayım.Umarım geldiğimde herşey daha farklı olur.
     5 Beğeni    

 F.K (Danışan)
 IP: 88.236.6.ZZZ

03-09-2009
 TavsiyeNo: 26162
öncelikle teşekkür etmek istiyorum kızımın dikkat eksikliği sebebiyle araştırırken ismini gördüm ve irtibata geçtim yakaşık beşaydır danışmanlık alıyoruz verdiği çalışmalar ve bizlerlede birebir görüşmeleri çok güzel şuanda kızımın durumunda olumlu değişiklikler var ve çok memnunuz iyiki Kütahya ya gelmişiniz ve iyiki bizve bizim gibi çözüm arayan aileler için varınız. hatice hanımı internetten tavsiye ediyorumdan buldum hemen telefon açtığımda kendisiyle görüştüm ve hemen kabul etti.ilkgörüşmeye gittiğimde çok güleryüzlü ve disiplinli ve başarılı buldum. HATİCE ZENGEL İ çözüm arayanlara tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni    

 Hande (Danışan)
 IP: 85.100.238.CB

01-09-2009
 TavsiyeNo: 26100
Ailemle problemlerim vardı..Hergün birbirimizi yiyorduk evde huzurumuz kalmamıştı.Annemin beni hiç anlamadığını düşünüyordum. Bende ona hak veremiyordum.Konuşmalarımız tartışmaya dönüşüyordu ..Hiç arkadaşım yoktu.Bir tanıdığın tavsiyesiyle Hatice Hanım a gittik.Annemle,babamla ve benimle ayrı ayrı konuştu..Birsüre sonra herşey düzelmeye başladı..Çekingenliğimi yendim.Gün geçtikçe arkadaş sayım artıyor.Ailemle daha iyi anlaşıyoruz.Teşekkür ediyorum.
     8 Beğeni    

 M.D. (Danışan)
 IP: 194.27.229.YY

31-08-2009
 TavsiyeNo: 26051
Gerek kişisel, gerekse aile içi ilişkilerimde (eşim ve çocuklarımla) sorunlar yaşıyordum. Yaşadığım şehir olanda kütahya'da bir psikolog bulabilirmiyim diye araştırma yaptım. Sizin sitenizden Hatice hanımın iletişim bilgilerine ulaştım. Kendisinden öncelikle yaşadığım depresyon sorununun çözümü için danışmanlık aldım, sonra da eşimle yaşadığım sorunlar nedeniyle aile terapisi aldık ve çocuklarımın derslerindeki sorunlar ile ilgili destek aldık. Öncelikle kendi depresyonumun çözümü konusunda sorunun nedeni olan bazı bakış açılarımın değiştirilmesi ve yaşama, olaylara farklı açılardan da bakılabileceğini kendisinden öğrendim. Yaşam mutluluğum ve çalışma hevesimde muazzam artışlar oldu. Kendisine minnettarım. Eşimle iletişimim konusunda da diyebilirimki eşime tekrar aşık oldum ve niçin sorun yaşadığımın farkına vardım. Çocuklarım ise gerek ders çalışmada, gerek tırnak yeme gibi konularda, gerekse kardeş kavgaları sorunlarında beklentimin üzerinde olumlu yönde geliştiler. Hatice hanım samimi, özverili ama mesleki bir disiplin içinde mesleğini yerine getiren bir Psikologtur. Herkese özellikle de depresyon yaşayanlara, aile içi geçimsizliği olanlara ve sınav kaygısı olan öğrencilere tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

 sibel (Danışan)
 IP: 88.251.242.ZYC

30-06-2009
 TavsiyeNo: 24511
çocuğum için gitmiştim korkuları vardı bu korkuları nasıl yeneceğini öğrendi ve bazı yollar gösterdi. Dikkat dağınıklığı vardı bir program yaptı çocuğuma nasıl davranmam gerektiğini söledi.hatice hanımla görüşmeye başladıktan sonra bazı şeyler değişti çaresiz kaldığım konularda yardım etti.bu yüzden hatice hanıma teşşekkür ederim..hatice hanım branşın da başarılı bir insan olduğunu düşünüyorum çünkü kısa bir zaman içerisinde çocuğuma olan faydaları gözle görülebilir nitelikteydi...
     7 Beğeni    

 u.c. (Danışan)
 IP: 88.251.241.ZBJ

01-05-2009
 TavsiyeNo: 22840
Hatice Ablamla tanışmaya başlayalı 5 ay oldu ve hala görüşmelerim devam ediyor. Kütahya ya geleli 3 yıl oldu ve yurtta kalıyorum arkadaş ortamı ailemden uzak kalmam beni baya değiştirmişti agrasif sinirli bir insan olmaya başlamıştım. Yalnızdım sorunlarımı kimseye anlatamıyordum Sinir krizlerim titremelerim nöbetlerim vardı. Aklımda bir sürü bana zarar verecek düşünceler vardı hayattan nefret ediyordum intihar düşüncelerim vardı. Hatice ablamın yardımıyla yenmeyi başardım. Benim hayatı daha iyi anlamama yardımcı oldu, bana pes etmemeyi mücadele etmeyi öğretti. Hatice ablama çok güveniyorum ona herhangi bir sorunu anlatırken korkmadan anlatıyorum gerçektende tavsiye edebileceğim tek psikolog ona çok ama çok teşekkür ediyorum..
     15 Beğeni    

 sibel (Danışan)
 IP: 94.123.88.D

23-04-2009
 TavsiyeNo: 22576
Gerektiğinde mesai saatleri dışında bile ilgilenebilen, paradan çok insanların mutluluğunu önemseyen nadir psikologlardan birisidir.sakin,güleryüzlü,sabırlı ve kişisel gelişime önem veren birisidir.Sürekli kitap okur,seminerlere katılır.kendini geliştirir.İnsanlara değer verir.Tüm işlerini kendisi yapar.Gelen kişilerin bilgilerini gizli tutar.. Uyku sorunumdan dolayı gittim,ilk günden ilaç verip yollayacağını sanmıştım..Ama sandığım gibi olmadı..uzun seanslar yaptık birlikte..ve sorunun temeline inip ,uyku problemini ortadan kaldırdık
     7 Beğeni    

 H.G. (Danışan)
 IP: 88.251.220.YD

16-04-2009
 TavsiyeNo: 22319
Birbuçuk yıllık evliyim, evliliğimden bir süre sonra hamile kaldım. Hamileliğimin beşinci ayında bebeğimi düşürdüm, düşükten sonra ölüm korkusu hissetmeye başladım. Hastaneye jinekologa gitmişken gözüme psikolog tabelası ilişti, hemen içeri girdim, randevu aldım. Ben korkularımı anlattım, Hatice Hanım sabırla dinledi, her iki haftada bir seansa geldim. İki ay sonunda korkularımdan kurtuldum. Tekrar bebek sahibi olmaktan korkuyordum. Şimdi jinekoloğumun da izniyle tekrar bebek sahibi olmayı düşünüyorum. Hayatı daha iyi anlamaya başladım, yaşama sevincim geri geldi. Eşimle de aramda birtakım sorunlar vardı. Birkaç seansa da eşimle katıldık ve aramızdaki sorunları da çözdük. O açıdan da çok mutluyum. Hatice Hanım'ı sorunları olan herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 D.E. (Danışan)
 IP: 212.174.232.WB

01-04-2009
 TavsiyeNo: 21709
Ben geçen yıl OKS sınavına iki ay kala Hatice Abla'ya başvurdum. Sınıf birincisi ve okul üçüncüsü olmama, çok ders çalışmama ve iyi bir dersaneye gitmem rağmen deneme sınavlarımdan bir türlü istediğim puanı alamıyordum. Adını ablamdan duymuştum, telefonla arayıp iki hafta sonrasına randevu aldım ve sınava kadar her hafta görüştük. İlk başvurduğum zamankinden tam 20 net fazla yaptım sınavda ve şu an istediğim lisede okuyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve benim gibi sorunları olan arkadaşlara tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Hatice ZENGEL'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Müzik dinlemek, kitap okumak, el sanatları, seyahat, kick boks, bütün dünya dansları, fotoğraf çekmek, ebru yapmak, şiir yazmak, yeni yemek tarifleri uydurmak :)

Sevdiği Yazarlar : Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet Ran

Sevdiği Muzikler : Kulağıma hoş gelen bütün müzikler

Sevdiği Filmler : Mavi Gözlü Dev, Tutku, Cesur Yürek, İstanbul Kanatlarımın Altında, Ejder Kapanı, J.I. Jane

Sevdiği Sözler : Only God can judge me.


Hatice ZENGEL'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dr. Ekrem Tok Adana Ruh Sağlığı Hastanesi
Yetişkin Polikliniği (C Blok)
Adana

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(322) 239 04 75 - 7230
(Mesai Saatlerinde Arayabilirsiniz. Hastanedeki Odamın Numarası.)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1975
(45 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2000
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Hatice ZENGEL'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Hatice ZENGEL Mesleki Videolar Videoları
-17:09
Top