2007'den Bugüne 92,402 Tavsiye, 28,229 Uzman ve 19,990 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


İpek YARBAŞI AÇIKALIN
Uzman Psikolog - İstanbul

İpek YARBAŞI AÇIKALIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İpek YARBAŞI AÇIKALIN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

9
(%77.8 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

İpek YARBAŞI AÇIKALIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar İpek YARBAŞI AÇIKALIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
İpek YARBAŞI AÇIKALIN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Değişim Psikoterapi
Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cad./Kasap Remzi Sok. No:5, 34464 Yeniköy /Sarıyer/Sarıyer/İstanbul
(0212 223 06 69)
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1983 (41 yaşında)
Doğum Yeri : İzmir
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi (2005 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Psikoloji Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
İpek YARBAŞI AÇIKALIN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YETİŞKİNLERDE ÇALIŞMA ALANLARIM

Aile ve çift danışmanlığı

İlişki sorunları

Depresyon

Kaygı (Anksiyete)

İş sorunları

Mobbing (İş yerinde duygusal taciz)

Kayıp sonrası yaşam - yas dönemiEBEVEYNLER İÇİN ÇALIŞMA ALANLARIM

Ebeveyn yorgunluğu

Etkin ebeyen olmak

Çocukla iletişim, ilişki kurma

Çocuğa sorumluluk verme

Çocuğa sınır koyma

Ebeveyn olarak nerede durmak, nerede müdahale etmek, ebeveyn otoritesi ve sınırları

Okul ve eğitim hayatı, çocuğu mesleğe yönlendirirken çocuğu tanıma, değerlendirme

Evde yaşanan kriz anlarını yönetebilme

Çalışan ebeveyn olmak ve zorluklarıyla başaçıkabilme

Oyun ve öğrenme

Bilgisayar kullanımı

Babalık- baba olmak ve roller
...[Devamı...]

İpek YARBAŞI AÇIKALIN Özgeçmis CV Uzm.Psk.İpek YARBAŞI AÇIKALIN'ın Özgeçmişi
Psikolog Sevgi İpek YARBAŞI İzmir Özel Türk Kolejinde okudu.2001 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde başladı. Lisans eğitimi suresince klinik psikolog Sibel Gursoy’un yanında staj yaptı. Çocuk ve ebeveynlerle çalışmalarına o zamanlardan bugüne getirdi. Lisans döneminde mesleğine duyduğu heyecanla Türk Psikologlar Derneği öğrenci temsilciliği, Ege Üniversitesi Psikoloji Kulübünde aktif olarak görev aldı. Yurt içi ve yurt dışı kongrelerine katılarak mesleğe hazırlık surecini keyifle dolu dolu geçirdi. Ege Üniversitesinden başarıyla mezun oldu. Klinik psikoloji dışında Sosyal Psikolojiye özel olarak ilgi duydu. Meslek hayatında sosyal psikolojinin etkilerini hep gördü. Danışmanlıkların da yaşamına içselleştirdiği bu kavramları danışanlarına da bir bakış acısı olarak kazandırmaya çalıştı....[Devamı...]

İpek YARBAŞI AÇIKALIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Zeynep Sumer Bayraktar
25.Ekim.2012
TavsiyeNo: 55005
Ipek ile yurtdisinda okudugumuz okul vesilesi ile tanistim. Yurtdisinda yasayan ya da yasamis olanlar bilirler. Gurbet farkli bir yerdir ve buradaki arkadasliklar cok gecici olabilecegi gibi saglam ve guvenilir arkadasliklar insani zor zamanlarda ayakta tutan tek seydir. Ipek'i ve ailesini tanima firsatini bulmus biri olarak kendisini once bir dost sonra da bir danisman olarak cok severim. Kendisi bir arkadas olarak sabirli, ozverili ve cok iyi bir dinleyicidir. Genelde dostluk cercevesinde yuruttugumuz iliskimiz bir ara burada yasadigim is hayatimdaki bazi sikintilar nedeniyle hasta-doktor iliskisine de donustu. Bana verdigi tavsiyeler ve kendimi tanimamla ilgili telkinleri icin ona bir kez daha tesekkur etmeliyim. Profesyonel yonunu az da olsa deneyimleme firsati buldugum Ipek'i ondan danismanlik hizmeti almayi dusunenlere gonul rahatligi ile tavsiye ederim. Zeynep Sumer-Bayraktar
     2 Beğeni    
Aslı İliş
14.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54766
İpek, 14 yıldır tanıdığım, tanıdığım günden beri hedeflerini gerçekleştirmiş, kendinden emin, mesleğinde istikrarlı bir kişidir. Sadece mesleğinde değil özel yaşamında da profesyonel deneyimlerini kullanır, bu sayede çok mutlu ve insan ilişkilerinde başarılı bir insandır. İpek; güler yüzlü, dinlemeyi seven, sonuç odaklı, çözüm üretmeyi seven, mesleğine aşık ve kendini bu konuda sürekli geliştiren bir psikologtur. Kendisi çalışkanlığı ve pratik zekası ile her sorunu çözüme ulaştırıp size tam da beklediğiniz danışmanlığı verecektir. Ona danıışırken sorunlarınızı çözmekle kalmayacak rahatlamış, hafiflemiş ve mutlu olarak evinize döneceksiniz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Deniz Y.
12.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54723
İpek Hanım ile aynı kurumda çalıştım. İlgilendiği öğrenci grubunun dersine giren bir öğretmen olarak birçok çalışmasına tanık oldum.Çalışkan olması, çok ince düşünen biri olmasının yanında dikkatimi çok çeken bir durum oldu. Birçok öğretmenin uğraşmaktan vazgeçtiği, kendini umutsuz vaka olarak görmeye başlayan bazı öğrencileri görmesi ve onları bir yerden bir şekilde yakalamasıydı. Mesleğine de yansıyan dikkat çeken bir diğer özelliği ise çok iyi empati yapabilmesi, karşısındakinin de yapabilmesini sağlamasıdır. Kendisi bu konuda feyz aldığı ilk isimlerdendir.Siz tam öfkeyle kalkıp zararla oturacakken; sohbeti, muhabbetiyle kendinizi bir kez daha dinlemenize birebirdir.Başarılar diliyorum.
     Beğenin    
Rifat ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54660
Sevgili İpek hanım ile bir ebeveyn olarak kızımın gelişimine katkıda bulunmak için halen süregelen bir ilişkimiz var.Bana ve kızıma yaklaşımındaki naif ve profesyonel tutumunun faydaları tartışılmaz.Ebeveynleri boşanmış olan ailelere ve çocuklarına gösterdiği yaklaşım zaten kendisi ile ilk görüşmanizde algılanacaktır.Böyle amatör ruh heyecanını yitirmeyen bir profesyoneli tüm ebeveynlere tavsiye etmeden geçemedim.İncelik ve anlayışının yanında işine verdiği önem sayesinde edinmiş olduğu tecrübeleri sizlere de tavsiye ederim.
     Beğenin    
Pınar Kurban
11.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54653
İpek, güler yüzlü ve sıcak bir insan olduğu için karşılaştığınız ilk anda siz de gülümsüyorsunuz ve içiniz ısınıyor. Bir psikolog olarak pek çok farklı kurum ve kuruluşta çalışmış olan arkadaşım, tecrübelerini de yanına almış ve farklı yaş guruplarına ve farklı patolojilere danışmanlık yapabilecek kapasitede. Ben kendisi ile tanıştığımda bir özel okulda okul psikologu olarak çalışmaktaydı. Bu nedenle özellikle ergenliğe ilişkin problemler, sınav stresi, ebeveyn çocuk iletişimi ve okul başarısı konularında kendisinin çok yeterli olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Sevgi İpek Avdan'ı bir meslektaşı olarak herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Gözde EMİK AKSOY Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54567
Değerli meslektaşım İpek Hanım ile psikoloji eğitimimiz sırasında tanıştık. Kendisi çalışkanlığı, yardımseverliği, insan ilişkilerindeki olumlu tutumları ile dikkat çeken bir meslektaşımdır. Aynı zamanda sakinliği, ses tonu ve sizi kabul ediş biçimi ile de güven duyacağınız bir psikologtur. İpek Hanım etkili anne baba tutumları, çocuk eğitimi, çocuk eğitiminde sınırlar ve kurallar gibi pek çok konuda hem aile danışmanlığı hem de bireysel danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Değerli meslektaşım İpek Hanım'ı danışmanlık sürecinde içtenlikle tavsiye ediyor ve kendisinin başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    
Puna Barış
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54554
İpek Hanımla beraber çalıştığımız kurumda tanıştım. Kendisinin başkanı olduğu zümrede, beraber birçok çalışma yürüttük. İletişime girmeyi kolaylaştıran bir tutumu olduğu için kendisiyle beraber çalışmak oldukça keyifliydi. Mesleki işleyişi iyi bilir ayrıca birlikte çalışmak ve görev / sorumluluk paylaşımı açısından işleri kolaylaştıran olumlu bir tutumu vardır. İpek Hanım, alan bilgisine hakim, çoğu zaman fikrine danışılan, danışanlarına güven veren bir profesyoneldir. Özellikle çocuk gelişimi, aile danışmanlığı ve yönlendirme konularında tecrübelidir. Her yaş gurubundan çocuklarla rahatça çalışabilir. Ayrıca süreli yayınları takip ederek, seminer ve eğitimlere katılarak kendisini sürekli geliştirir. Bülten,broşür ve makaleler de yazarak üretken olan ve meslektaşımız olmasından gurur duyduğumuz biridir. Puna Barış ODTÜ PDR Rehber Öğretmen
     Beğenin    
Ayca Kaban
7.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54539
Ipek; samimi, dürüst, güvenilir, sorunlarınızı çözmeye yönelik iyi bir dinleyici ve çözüm odaklı bir insandır. İlk tanıştığımız günden itibaren duyduğum güveni aynı şekilde devam ettirmeyi başarmış iyi bir sırdaştır. Bir psikolog olarak niye onu seçebileceğinizin cevabı oldukça basittir. Siz vazgeçseniz bile o sorunun çözümüne yönelik asla vazgeçmeyecektir ve sizi olumlu yönde motive edecektir. Bir arkadaş olarak, çok fazla yanyana vakit geçirmememize rağmen her daim sorunlarımı dinlemeye vakit bulmuş ve elinden gelen yardımı sunmuştur. Ancak bunu basit bir yardım olarak değerlendirmeyiniz çünkü benim bile atladığım noktaları kendisi takip ederek bana sürekli hatırlatmalarda bulunmuştur.
     Beğenin    

İpek YARBAŞI AÇIKALIN'ın Kitap ve Yayinlari İpek YARBAŞI AÇIKALIN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
88 Kadın 8 Aşk kitabının yazarlarından biriyim.
blogger sayfamda makalelerime ulaşabilirsiniz.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Değişim Psikoterapi
Yeniköy Mahallesi, Köybaşı Cad./Kasap Remzi Sok. No:5, 34464 Yeniköy /Sarıyer/Sarıyer/İstanbul
(0212 223 06 69)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(537) 055 55 73
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1983
(41 yaşında)
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2005
(19 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Psikoloji Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.İpek YARBAŞI AÇIKALIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

İpek YARBAŞI AÇIKALIN Mesleki Videolar Videoları
-

03:49
Top