2007'den Bugüne 82,375 Tavsiye, 26,094 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Hülya MACİT

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Uzm.Psk.Hülya MACİT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hülya MACİT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

6
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Hülya MACİT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Hülya MACİT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Mehmet TEKNECİDr.Mehmet TEKNECİ
Dr. Mehmet Tekneci ile yıllar öncesine dayanan dostluğumuz ve mesleki etkileşimimiz artan derinliği ve samimiyeti ile devam etmektedir. Kendisiyle tan...
Mehmet Emin KIZGINUzm.Psk.Mehmet Emin KIZGIN
Mehmet Emin'i mesleki eğitimlerimiz sırasında tanıma fırsatı buldum. Kendisi ilişkilerinde son derece doğal ve içten bir üsluba sahiptir. Sempatik ve ...

Hülya MACİT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
.Grup çalışmaları
.Psikolojik Danışmanlık,
.Profesyonellere yönelik süpervizyon,
.Psikoeğitim, profesyonellere yönelik eğitim

Hülya MACİT Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Hülya MACİT'in Özgeçmişi
1975 yılında Yunanistan’da dünyaya gelen Hülya Macit ilk ve orta öğrenimini İstanbul ‘da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesindeki ilk lisans eğitimini takiben İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra aynı üniversitede Psikoloji lisans (burslu) eğitimini birincilikle bitirmiştir.

2005 yılı itibariyle Psikoterapi Enstitüsü’nün kuruluş aşamalarına dahil olmuş ve enstitünün ilk dönem kurucu ve yönetici üyeliklerini yapmıştır.
...[Devamı...]

Hülya MACİT Tavsiye Yazıları Hülya MACİT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Mehmet TEKNECİ Fotoğraf  Dr.Mehmet TEKNECİ
İstanbul - Psikoterapist
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

10-12-2016
 TavsiyeNo: 92707
Sayın Klinik Psikolog Hülya Macit ile arkadaşlığımız; 2004 yılında başlayan şu ana kesintisiz devam etmektedir.Uzun soluklu ulusal ve uluslararası psikoterapileri çalışmalarının içerisinde ve bir çok atölye çalışmasında beraber bulunduk.Değerli Hocam Tahir Özakkaş'ın açtığı İlk Bütüncül psikoterapi eğitimin grubunda yıllarca beraber eğitim aldık.Yine uzun yıllar Bostancı'da Sayın Dr. Tahir Özakkaş ile ben ve sayın Hülya MACİT psikoterapi uygulamalarında beraber çalıştık. Bilgi birikimlerimizi paylaşarak akran süpervisionu bağlamında birbirimize eşlik ettik.Sayın Prof.dr. James Masterson başkanlığında ekibinden Amerika Newyork'tan Tahir Özakkaş'ın organize ettiği grubun içerisinde uzun yıllar Kişilik bozukluklarında Psikoanalitik Masterson Yaklaşımı Eğitimi ve Olgu Süpervisionlarını beraber aldık. Değerli dostum Hülya Macit'i ;iş ahlakı,çalışkanlığı,beceri, yetenekleri ve tecrübesi sebebiyle açılama ihtiyacı olanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
     6 Beğeni    

Mehmet Emin KIZGIN Fotoğraf  Uzm.Psk.Mehmet Emin KIZGIN
Ankara - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

06-07-2015
 TavsiyeNo: 79997
Hulyayi 2005 yilindan beri taniyorum.Butuncul Psikoterapi egitimlerinde tanistik ve irtibatimiz hic kesilmedi.Bilgi alisverisinde verdigi desteklerine minnettarim.Ogrenmeye olan azmi, farkindaliginin farkinda olusu beni kendisine hayran birakmistir.Yeniden psikoloji okumasi ise kendisine yakisan bir davranistir.Danisanlarina olan saygisi da ayrica guzel bi ozelligidir.Istanbulda olsaydim kensiyle ozellikle calismayi isterdim.Zamana ve mekana hapsolunmadan yenilige acik meslektasimi kutluyor,tavsiye ediyor,basarilarinin daimini arzuluyorum.
     6 Beğeni    

 Şüheda nur (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.51.JW

19-03-2015
 TavsiyeNo: 77213
Hülya macit , psikodinamik yaklaşımı benimsemiş olmakla beraber diğer yaklaşımlarla ilgili de son derece önyargısız ve açıkgörüşlü bir psikoterapisttir. Kendisiyle kurduğum dostluğun bile terapötik bir değeri olan hülya hanım ,kendisinin ve karşısındakinin dinamiklerinin oldukça iyi farkında olan ,entellektüel birikimini işlevsel olarak karşı tarafa aktarabilecek donanımda ve tecrübede bir terapisttir.Şu anda aldığım klinik psikoloji yükseklisans programında zorlanmadan ilerliyorsam kendisinden öğrendiklerimin payı büyüktür:) Bunun dışında, özellikle kendinizi tanımak , ilişkilerinizdeki problemlerinizi nasıl farkında olmadan şekillendirdiğinizi görmek ve durumunuzun büyük ölçüde değişmesini istiyorsanız hülya hanımın terapideki yeteneklerine güvenebileceğinize düşünüyor ve kendisine danışmanızı tüm iyi niyetimle öneriyorum.
     8 Beğeni    

 Ayşe Akan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 193.104.124.YJ

16-03-2015
 TavsiyeNo: 77107
Hülya Hanım başarılı bir psikolog ve terapisttir, psikodinamik yaklaşımın ülkemizdeki önemli bir temsilcisidir. Kendisinden süpervizyon hizmeti aldım, ayrıca pek çok vaka tartışması da gerçekleştirdik. Kendisinin danışanları hakkındaki iç görüsünün gelişmişliği ve onlara verdiği önem takdiri kesinlikle hak ediyor. Ayrıca akademik yönü de güçlü olduğundan alandaki son gelişmeleri rahatlıkla takip edebiliyor. Ayşe Akan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Psikolog/Uzman Yardımcısı
     15 Beğeni    

Hülya MACİT'in Kitap ve Yayınları Hülya MACİT'in Basılı Kitap ve Yayınları
Borderline Yetişkinlerde Psikoterapi, James Masterson, (Çev:Hülya Macit, Muhittin Macit), Litera yayınevi/2008

Hülya MACİT'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk psikologlar derneği
Psikoterapi enstitüsü derneği
Hipnoz derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikorem
Altayçeşme Mah. Maltepe
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(532) 066 43 53
(sadece mesai saatleri içinde)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1975
(45 yaşında)
Doğum Yeri
Yunanistan
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans (2006 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Hülya MACİT'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Hülya MACİT Mesleki Videolar Videoları
-18:24
Top