2007'den Bugüne 83,150 Tavsiye, 26,211 Uzman ve 18,446 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Merve ALTINTAŞ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Uzm.Psk.Merve ALTINTAŞ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Merve ALTINTAŞ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

7
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Merve ALTINTAŞ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Merve ALTINTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Başak BİNİCİ SİVİŞOĞLU
Başak hanım, aynı okuldan mezun olduğum bir meslektaşımdır ve bu nedenle tanışıklığımız eskiye dayanmaktadır. Çalıştığı yere değişim, düzen ve hareke...
Nuray ŞAHİNUzm.Psk.Nuray ŞAHİN
Nuray hanım ile yüksek lisans eğitimi sırasında tanışmış okul sonrası da arkadaşlığımız ve mesleki işbirliğimiz devam etmiştir.Kendisi vakaları yoruml...

Merve ALTINTAŞ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ve Ergen terapisi
Online terapi
Oyun terapisi (Theraplay- Deneyimsel)
Sanat terapisi
İlişki sorunları
Anne-çocuk bağlanma (bağ kurma) bozuklukları
Boşanma sürecini çocuğa anlatmak
Boşanma sonrası başetme zorlukları
Davranış ve Uyum Sorunları
Kaygı bozuklukları
Fobiler
Sınav Kaygısı
Motivasyon
Stresle Başa Çıkma
Öfke Kontrolü
Depresyon
Dürtü Kontrol Bozuklukları
Tikler
Parmak emme
Tırnak yeme
Altına kaçırma
Yeme sorunları
Uyku sorunları
Öğrenme güçlükleri
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Atipik Otizm
Asperger Sendromu
Özel eğitim gerektiren çocuklarla"Zihin Kuramı"(Sosyal beceri edinme)
Sosyal becerileri geliştirme
Zeka Testi
Gelişim Testleri

Merve ALTINTAŞ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Merve ALTINTAŞ'ın Özgeçmişi
2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümü, 2014 yılında yine aynı üniversitenin Uygulamalı (Klinik) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Uzmanlık tezi olarak, "Çocuklar İçin Zihin Kuramı Test Bataryası'nın 4-5 Yaş Türk Çocukları İçin Uyarlanması, Geçerlik ve Güvenirlik Çalışması" nı yapmıştır.

2008-2011 yılları arasında Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin madde bağımlılığını önleme programı olan "Kulaktan Kulağa" ve 15-21 yaş gençlere ücretsiz olarak danışmanlık yapılan "Genç Ruh" projelerinde gönüllü psikolog olarak yer aldı. Mezun olduktan sonra çeşitli okullarda sorumlu müdür ve okul psikoloğu olarak çalışmış ve seminerler vermiştir. Bunun yanı sıra çeşitli danışmanlık merkezleri ve hastanelerde uzman psikolog olarak çalışmaya devam etmektedir.
...[Devamı...]

Merve ALTINTAŞ Tavsiye Yazıları Merve ALTINTAŞ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Dilek ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.180.129.B

22-10-2019
 TavsiyeNo: 111951
11 ve 9 yaşlarındaki iki kızımıza danışmanlık hizmeti aldığımız Merve Hanım' ı tanıdığımız için ailece çok şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Mesleki donanımı ve tecrübesiyle bize en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışırken gösterdiği çaba ve samimiyeti için ne kadar teşekkür etsek az kalır. Ne zaman ihtiyaç duysak ona ulaşabileceğimizi ve çocuklarımızın muhtemel sorunlarının çözümsüz olmadığını bilmenin verdiği güven ebeveyn olarak duygusal yükümüzü gerçekten çok rahatlatıyor. Şu ana kadarki tüm destekleri için kendisine bir kez daha içtenlikle teşekkür ediyoruz.
     1 Beğeni    

 Tuba CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.47.239.ZC

07-09-2018
 TavsiyeNo: 105407
Bundan 2 yıl önce kendisiyle tanıştım.Cocugumun sorunlarıyla ilgili çalışmalar yaptık.Ve hala devam etmekteyiz.oglum 3 yasindaydi ve ofke kontrolu vardi.Nasil davranicagimizi bilmiyorduk.Zamanla bu sorunu cozmeye basladik.Esim ve benimlede cok defa gorusmeker yaptik.Hic bir detayi atlamiyor.Oglumun ogretmeniyle dahi gorusmelerde bulundu.Gerekirse okula bile gelebilecegini soyledi.Isbirligi cok rahatlikla kurulabiliyor.Cok cok memnunum.Yaklasimi, konuşmasi ,guven vermesi ,güler yüzlü olması ,çocuğuma çok iyi gelmesi beni cok rahatlatıyor.Tedavimiz cok iyi gidiyor.Cevremde bir cok kisiye gonul rahatligiyla tavsiye edebilecegim mukemmel bir psikolok.Bence merve hnm bu işi çok iyi yapıyor.Her zaman ilerlemesini cani gönülden isterim.
     1 Beğeni    

 ÇİĞDEM (Danışan)
 IP: 78.172.236.YFJ

10-11-2017
 TavsiyeNo: 100195
Merve hn 'mı gittiğim bir kurs sayesinde tanıdım. Kendisini geliştiren ve mesleği için yaratılmış bir insan. Kendisinden oğlum için yardım aldım. Bir anne olarak tedirginliklerim vardı. Oğlumla ilgili ders çalışmama sıkıntımız üzerine psikolojik desteğini aldık. Destek sürecimiz uzun ama bir o kadarda keyifliydi. Verdiği psikolojik destek sayesinde oğlumun şuanda bulunduğu yere gelmesini sağladı.Daha da iyi olacak. Aldığımız destek sayesinde daha iyi yerlerde Sizi seviyorum.:)))))
     1 Beğeni    

 Merve A. (Danışan)
 IP: 212.253.202.YYZ

13-03-2017
 TavsiyeNo: 95215
Merve Hanım'la oğlumuz için birkaç ay süren terapi çalışmaları yaptık. Kendisiyle oğlumuzun devam ettiği anaokulunda tanıştık. Hem okulda hem okul dışında, klinikte, gözlem yapma ve çalışma fırsatı doğdu. Bu süre zarfında kısa zamanda çok yol katettik. Kendisi iyi bir dinleyici, gerek çocuğa yaklaşımı gerekse aileyi yönlendirmesi ile sürecin klinik dışında da olumlu geçmesini ve kısa sürede terapiden yanıt almamızı sağladı. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür eder, diğer ailelere de tavsiye ederiz.
     1 Beğeni    

Nuray ŞAHİN Fotoğraf  Uzm.Psk.Nuray ŞAHİN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

15-02-2017
 TavsiyeNo: 94622
Merve Hanımla yüksek lisans eğitiminde tanıştık. Hem iyi bir arkadaş hem başarılı bir meslektaşımdır. Düşünceli, anlayışlı, yardımsever bir kişiliğe sahiptir. İyi bir gözlemci, iyi bir dinleyicidir. İşinde disiplinli ve meslek etiğine son derece saygılı bir uzmandır. Mesleki anlamda sürekli kendini geliştirme gayreti içindedir. Çalışma alanlarıyla ilgili yeni yayınları takip eder, meslektaşlarıyla paylaşımlarda bulunur. Danışanlarına faydalı olmak için azami gayret gösterir. Çocuğu ile ilgili yardım almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

Merve ALTINTAŞ'ın Kitap ve Yayınları Merve ALTINTAŞ'ın Basılı Kitap ve Yayınları
"Çocuklar için Zihin Kuramı Test Bataryası'nın 4-5 Yaş Türk Çocuklarına Uyarlanması Geçerlik ve Güvenirlik çalışması" uzmanlık tezi.


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kartal Ofis
Atalar Mah. Üsküdar Cd. İstasyon Durağı İnanırlar Apt. A Blok No:146 Kat 1 Daire 2 Kartal (Marmaray Atalar Durağı)
İstanbul  

Adres 2:
Yön Danışmanlık
Ataşehir Bulvarı Ata Blokları 3/1 Kat:2 Daire:170 Ataşehir
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(545) 543 48 48
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2006
(14 yıl önce)
Yüksek Lisans
Haliç Üniversitesi Uygulamalı (Klinik) Psikoloji (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı


Merve ALTINTAŞ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Merve ALTINTAŞ Mesleki Videolar Videoları
-

kartal çocuk psikoloğu, sosyal beceri eksikliği, online terapi, ergenlik sorunları, kaygılar, sanat terapisi, kartal psikolog, travma, fobiler, pendik psikolog, hareketli çocuk, tuzla psikolog, okul öncesi, maltepe psikolog, anaokulu, dikkat eksikliği, sınav kaygısı, hiperaktivite, sosyal beceri, özgüven eksikliği, oyun terapisi, korkular, ergenlik, ataşehir psikolog, danışmanlık, inatçı çocuk, davranış sorunları, disleksi, temel yeterlilik testi, annelik, zor çocuk, uyum sorunları, anne baba olmak, boşanma, babalık, öğrenme güçlüğü, kartal ilçesi, yükseköğretim kurumu sına, kartal danışmanlık, aile terapisi, theraplay oyun terapisi, okula alışma, seminer, uyum zorluğu, hastane, çocukta takıntılar, atalar psikolog, soğanlık psikolog, çocuk gelişimi, uğurmumcu


16:53
Top