2007'den Bugüne 81,930 Tavsiye, 25,986 Uzman ve 18,188 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sühendan TOPTAŞ
Psikolog - İstanbul
Psikoterapist, Oyun Terapisti, Yetişkin, Ergen ve Çocuk Terapisti

Sühendan TOPTAŞ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 3 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Sühendan TOPTAŞ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Psk.Sühendan TOPTAŞ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sühendan TOPTAŞ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Sühendan TOPTAŞ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Sühendan TOPTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Sühendan TOPTAŞ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin ve ergen danışanlarla depresyon, anksiyete/kaygı bozuklukları, panik atak, davranış bozuklukları, sosyal uyum sorunları, öfke ve saldırganlık, sınav kaygısı, mükemmeliyetçilik gibi konularla çalışmaktadır.

3-11 yaş arası çocuklarla deneyimsel oyun terapisi yöntemini kullanmaktadır. Travma, bağlanma sorunları, stresli ebeveyn, mükemmeliyetçilik, sosyal problemler, şiddete şahit olma/maruz kalma, duygudurum bozuklukları gibi konularla çalışmaktadır.

Her bireyin biricikliğine ve ihtiyaçlarının farklı olduğuna inanan Toptaş, seanslarını bütüncül bir yaklaşımla sürdürmekte, farklı yöntemleri bir arada kullanmaktadır.

Sühendan TOPTAŞ Özgeçmiş CV Psk.Sühendan TOPTAŞ'ın Özgeçmişi
Sühendan TOPTAŞ
Yetişkin, Ergen ve Çocuk Terapisti
Oyun Terapisti

Maltepe Üniversitesi Psikoloji(İngilizce) bölümünden mezun olan Sühendan Toptaş, üniversitenin ilk yılından itibaren çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak çalışmış, gönüllü çalışmaların içinde yer almıştır.
Lisans eğitimi stajlarını;
Anka Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi,
Mentalist Danışmanlık Merkezi,
Kadıköy Rehberlik ve Araştırma Merkezi,
Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi,
Bakırköy Mahzar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,
Mizmer Danışmanlık Merkezi,...[Devamı...]

Sühendan TOPTAŞ Tavsiye Yazıları Sühendan TOPTAŞ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Seyma (Danışan)
 IP: 85.106.125.ZC

14-04-2019
 TavsiyeNo: 109298
Karşılaştığımız ilk günden beri sıcaklığı, güler yüzü ve anlayışı ile beni sarmalayan harika bir terapisttir kendisi. Terapiye ilk başladığımızda bir yere varacağımıza dair inancım yoktu fakat Sühendan hanımla bu düşüncem değişti. Problemlerimin kaynaklarını ve bunlarla nasıl baş edebileceğimi bir bir keşfettik birlikte ve insanın kendisiyle ilgili küçük farkındalıklarının aslında ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Seans odasında küçük keşiflerle başlıyorsunuz ve ordan çıktıktan sonra hayatınızda da bir şeylerin değişmeye başladığını görüyorsunuz, etrafınızdakilerden duyuyorsunuz. Kendisini gönülden tavsiye ediyorum, sizi içten bir şekilde dinleyeceğine ve sorunlarınızı çözüme kavuşturmada yol gösterici olacağına emin olabilirsiniz.
     1 Beğeni    

 Derya (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.174.91.YB

26-10-2018
 TavsiyeNo: 106320
Kendisiyle bir psikoloji eğitiminde tanıştım. Son derece güleryüzlü ve yardımsever birisidir. İyi bir dinleyici olmasının yanında bütünsel bakış açısına sahiptir. Bu durum her ayrıntıyı görebilmesine yardımcı olmaktadır. Onunla konuşurken anlaşıldığınızı hissedersiniz. Verdiği tepkiler empati çerçevesindedir. Karşısındaki insanı yargılamaz ve saygılı davranır. Attığı adımlarda bilimselliğe önem verir. Yeniliğe açık ve dinamik yapısıyla mesleki hayatında da ön plana çıkmaktadır.
     1 Beğeni    

 Psk. Tuğçe Keskin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.175.75.ZYZ

24-10-2018
 TavsiyeNo: 106271
Sühendan ile üniversiteden tanışıyoruz. Bir arkadaş olarak harika bir akıl hocası, iyi bir dinleyicidir, ayrıntıları çözümlemede başarılıdır. Her şeyden önce insana insan olduğu için değer verir, birlikte yer aldığımız çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bunu epey gözlemleme imkanım oldu. Bir meselektaşı olarak kendisi hakkındaki düşüncelerim ise edindiği bilgi ve birikimin üstüne yenilerini ekleme tutkusu asla bitmiyor. Yeni mezun olmasına rağmen alanda deneyimlidir. Bir psikoloğun sahip olması gereken bütün vasıflara sahiptir. Gönül rahatlığı ile kendisini tavsiye ederim.
     15 Beğeni    

 Z.C. (Danışan)
 IP: 85.102.86.ZY

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106270
Sühendan hanımla yaklaşık 1 yıldır görüşüyoruz ve beni içtenlikle dinleyişi kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor. Hayata bakış açınızı değiştiren, öz farkındalığınızı sağlayan, ve en önemlisi kendinizi sevmeyi öğreten birisi. Gördüğüm kadarıyla kendini her geçen gün geliştiren ve en önemlisi bunu severek yapan harika bir psikolog. Geçen 1 yılda bende olan değişiklerin hem ben farkındayım hem de çevremden oldukça güzel yorumlar alıyorum. Kendisiyle tanıştığınızda onun bu meslek için yaratılmış olduğunu anlayacaksınız. Kesinlikle tavsiye ediyorum!!
     4 Beğeni    

 S.R (Danışan)
 IP: 78.171.137.YYC

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106261
Sühendan Hanim'la bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Uzun yıllar boyunca Trichotillomania yani kıl koparma hastalığıyla baş etmeye calışıyordum. Bunun nedenini çoğu zaman anlayamıyordum fakat bazı anlarda farkında olmadan kaşlarımı koparıyordum. Bu durum beni hem çok üzüyordu hem de pişman oluyordum fakat koparmaktan da kendimi geri alamıyordum. Sühendan Hanım'la calışmaya basladiktan sonra, hangi anlarda kaşımı koparmayı istediğimi, o anlarda nasil hissettiğimi ve kaşımı kopardıktan sonra nasil hissettiğim üzerine konuştuk ve yavaş yavaş bu konuda farkındalık kazanmaya başladım. Sonraki seanslarda stresle başa çıkma, öfkeyi kontrol etme, o andaki duyguyu yaşamami sağlayacak calışmalarla dikkatimi kaşlarımdan almama yardımci oldu. Bu süreçte beni asla yargilamadı,sabırla beni dinledi, hep güler yüzlü davrandi. Ayrıca seanslara hep vaktinde geldi ve tam vaktinde bitirdi. Calişma çerçevesine uyan, mesafesini koruyan aynı zamanda da danışanı rahat ve huzurlu hissettirecek ortamı da sağlıyor genç psikolog. Sühendan Hanim'ı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 Tülay (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.217.162.ZB

18-10-2018
 TavsiyeNo: 106163
Kendine olan güveni, samimiyeti , ve aldığı eğitimin kalitesi vede donanımlı olması sebebiyle, seansımızın çok verimli geçtiğini, daha önce pek de sıcak bakmadığım psikolog olayı tezimi çürüten harikulade bir psikolog . Her şeyden önce sizi oyalamayan danışanına net davranıp derdime derman olan terapileri ve tedavi yöntemleri ile mutlaka uğranılması ve tanisilmasi gerekilen herkese tavsiye edebileceğim gelecekte ünlü bir psikolog olup sıkça adını duyacağımız ve benim şahsımca içimde bulunduğum duruma çare olması sebebiyle minnet duyacağım naçizane güzel insan .
     2 Beğeni    

 Büşra mSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.160.YC

18-10-2018
 TavsiyeNo: 106162
Yaşadığım psikolojik sorunları destek almadan atlatamayacağımı anlayınca destek almak istedim. Uzun araştırmalarım sonucunda dost tavsiyesi üzerine Sühendan hanımla tanıştım. Geçirdiğim zorlu süreçte inanılmaz yardımcı oldu bana. İletişimi, tatlı dili, sempatik tavırlarıyla sizi o kadar rahat hissettiriyor ki. Onunla konuştuktan sonra ciddi anlamda rahatlama hissediyorum. Zorluklarla başa çıkmak çok daha kolay oluyor. Eşimle yaşadığımız sıkıntıları halledebildim onun sayesinde. Güvenle tercih edebilirsiniz. Her konu da size kusursuz destek sağlayacak ve hizmet verecektir emin olun.
     2 Beğeni    

 Rumeysa (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.155.38.JL

18-10-2018
 TavsiyeNo: 106150
Herşeyden önce çok uzun yıllardır tanıyıp sohbetinin her saniyesinden ayrı keyif aldığım arkadaşım için şunu belirtmeliyim ki kendisi hem iyi bir dinleyici hem terapist hem de ayrıntıları kaçırmayan bir dost.Mesleğinin kendisini yansıttığını ve dışa dönük yapısını doğrudan biçimlendirdiği kanısındayım.Uzun yılların verdiği birçok çabayı görüyorum kendisinde ve bende bazı durumlarda tavsiyelerini alıp hayatımda çokça uyguladım ve hatta yakın bir zamanda benim için önemli bir işin sözlü mülakatında heyecanlanma,aklımdan geçenleri cümleye dökerken farklı kelimeler seçme ayrıca acaba ne söylesem etkili olur gibi durumlarda çok fazla yardımını aldım heyecanımı yenmem konusunda bana doğru metotları uyguladığını düşünüyorum çünkü olumlu bir dönüt aldım. Kendisi benim için çok değerli ve mesleğinin gereklerini yerine getirirken her türlü fikre açık naif araştırmacı ruhunu asla kaybetmeyen yeniye yenilik katan ve asla vazgeçmeyen biri . O yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum sorunlarımızı bize açıklarken evet ne daha iyi olur arayışı ile ne yaptığını bilen biri de aynı zamanda hepimizin evet bunun üstüne gitmem gerek dediğimiz birçok sorunumuz olmuştur gerek fiziksel gerek ruhsal işte tam da bu noktada zaman kaybetmeden en doğrusunu seçmekte yarar var .Buradan kendisine ve sizlere teşekkür ediyorum zaman ayırıp okuduğunuz için.
     6 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İntegratif Enstitü
Mecidiyeköy Yolu Cad. No:20 Seyfi Demirsoy Ap. B Blok Kat : 4 D: 10 Mecidiyeköy / İstanbul
 

Adres 2:
İnsula Psikoloji Üsküdar
Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Bostanı Sk. No:33, Engin Apt Kat:1 Daire:3, 34672 Üsküdar
İstanbul  

Adres 3:
İnsula Psikoloji Kadıköy
Caddebostan Mah. İskele Sokak No:3 Emek Apt. Kat:2, Daire:4, 34728 Kadıköy
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(534) 218 01 86
(Randevu İçin)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi/ Psikoloji(İngilizce)
Mezuniyet Yılı
2018
Hızlı Mesaj Araçları
-

Sühendan TOPTAŞ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Sühendan TOPTAŞ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Sühendan TOPTAŞ Mesleki Videolar Videoları
-04:50
Top