2007'den Bugüne 84,608 Tavsiye, 26,457 Uzman ve 18,842 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sühendan TOPTAŞ
Psikolog - İstanbul
Psikoterapist, Oyun Terapisti, Yetişkin, Ergen ve Çocuk Terapisti

Sühendan TOPTAŞ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

15

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sühendan TOPTAŞ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sühendan TOPTAŞ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sühendan TOPTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Sühendan TOPTAŞ'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
İnsula Psikoloji Üsküdar
Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Bostanı Sk. No:33, Engin Apt Kat:1 Daire:3, 34672 Üsküdar
İstanbul
Adres 2:
İnsula Psikoloji Kadıköy
Caddebostan Mah. İskele Sokak No:3 Emek Apt. Kat:2, Daire:4, 34728 Kadıköy
İstanbul
Adres 3:
İnsula Psikoloji Bakırköy
İncirli Metrobüs 
İstanbul
Psk.Sühendan TOPTAŞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Randevu İçin)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi/ Psikoloji(İngilizce) (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sühendan TOPTAŞ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin ve ergen danışanlarla depresyon, anksiyete/kaygı bozuklukları, panik atak, davranış bozuklukları, sosyal uyum sorunları, öfke ve saldırganlık, sınav kaygısı, mükemmeliyetçilik gibi konularla çalışmaktadır.

3-11 yaş arası çocuklarla deneyimsel oyun terapisi yöntemini kullanmaktadır. Travma, bağlanma sorunları, stresli ebeveyn, mükemmeliyetçilik, sosyal problemler, şiddete şahit olma/maruz kalma, duygudurum bozuklukları gibi konularla çalışmaktadır.

Her bireyin biricikliğine ve ihtiyaçlarının farklı olduğuna inanan Toptaş, seanslarını bütüncül bir yaklaşımla sürdürmekte, farklı yöntemleri bir arada kullanmaktadır.

Sühendan TOPTAŞ Özgeçmis CV Psk.Sühendan TOPTAŞ'ın Özgeçmişi
Sühendan TOPTAŞ
Yetişkin, Ergen ve Çocuk Terapisti
Oyun Terapisti

Maltepe Üniversitesi Psikoloji(İngilizce) bölümünden mezun olan Sühendan Toptaş, üniversitenin ilk yılından itibaren çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak çalışmış, gönüllü çalışmaların içinde yer almıştır.
Lisans eğitimi stajlarını;
Anka Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezi,
Mentalist Danışmanlık Merkezi,
Kadıköy Rehberlik ve Araştırma Merkezi,
Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkezi,
Bakırköy Mahzar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,
Mizmer Danışmanlık Merkezi,...[Devamı...]

Sühendan TOPTAŞ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Yağmur ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
YENİ13.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116430
Hayatım boyunca kendi yaşadıklarım sıkıntılar sonucundan kendimi kimseye açamadım ve anlatamadım.Hep kendi üzerim de yaşadıklarım hakkında,problemlerim hakkımda kendimi suçlayıcı şeyler yaptım ve üzücü şeylerle karşılaştım.Bazen doğru bildiğim bir şeyin bile zamanla bana yabancılaştığını ve doğruyu benimseyemediğimi fark ettim.Destek almam gerektiğini düşündüm ve aldım.Sühendan Hocam bir psikoloktan daha çok sanki en yakın arkadaşımdı.Yıllarca herkesin bir gün aklında kurduğu bir arkadaş profili vardı.Her zaman yanında olan ve bunu hissettiren aynı zaman da seni yargılamadan dinleyen,en önemlisi ne demek istediğini uzun bir açıklama yapmadan anlayan biriydi.Bu olay zaten benim ısınmama yardımcı olmuştu.Beni ben yapan insanı duygularımın nedeni ailem olsa da,sühendan hocadan ben olmayı öğrendim diyebilirim.Bir günü farklılıklarımızın zenginliklerimiz olduğunun anlaşılacağına hep birlikte çok mutlu yaşayacağımıza inandım.Hayata tek bir perspektiften değil de daha geniş açılardan bakabileceğimi gösterdi.Onun hayata karşı güçlü duruşundan çok şey öğrendim diyebilirim.Aslında kusurlarımız olarak empoze ettiğimiz şeylerin kendimiz olduğunu anladığımızda kendimizi daha çok seveceğimizi gösterdi.Toplumsal kalıpların,yanlış kullanımların aslında fark etmeden hayatımıza nasıl yön verdiğini ve yaşamımızı nasıl ele geçirdiğini anladım.Kendi duygu ve düşüncelerimiz dışarıdan hep bir kalıpa sığdırılıyordu ve bana bu kalıpları genişletmeyi en önemlisi yıkmayı öğretti diyebilirim.Onun yanından her çıktığımda daha güçlü ve kendine bir adım daha yaklaşmış o derin çukurdan tırnaklarıyla çıkan,özgüvenli ve hayata karşı daha farklı pencerelerden bakan bir kız görüyorum her aynaya baktığımda.Her şey için çok ama çok teşekkür ederim.Mükemmel bir insan mükemmel bir kişilik abidesi💙
     1 Beğeni    
Nur Sena
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115213
Sühendan Hanımla bu sene eğitim gördüğüm bir kurumda tanıştım. Bana çok şey kattı bu yüzden şimdiden teşekkür etmek istiyorum.Görevini hakkıyla yerine getiren birisi,sizi her zaman dinleyen sizinle birlikte ağlayıp gülen eğlenceli vakitler geçiren,yeri geldiğinde bir abla, bir arkadaş ya da bir kardeş olan birisi.Birlikteyken tüm duygularınızı güvenip anlatabileceginiz,size her zaman sevecen,ılıman yaklaşıp doğru yolu gösteren birisi önemli olan buydu benim için.Karşıdan gelen samimiyet sizi anladığını hissettiğiniz zaman bambaşka muhteşem bir duyguya dönüşüyor.Ben en başından beri hep güvendim birlikte çok güzel zamanlar geçirdik.Bu sene sınav dönemim olduğu için çok büyük stresle başbaşaydım.Bununla birlikte uykuda yaşadığım sorunlar,uykularımın kesilmesi ve buna kabusların eşlik etmesi...Hepsini beraber atlattık.Sizi iyi hissettiren sorunlarınıza yardımcı olan sevecen ve her zaman tavsiye edeceğim birisi bana değer verip,kattığı her şey için teşekkür ediyorum ❤😊
     3 Beğeni    
Hilal K.
11.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114401
Sühendan Hanım ile bu yıl içerisinde tanıştım. Kısa süreli bir danışanı oldum. Bu kısa sürede birçok şey konuştuk, üzerine gittik. Bana birçok farkındalık kazandırdı. Ayrıca güleryüzü ile seanslara samimiyet kattı. Gerçekten çok cana yakın, kendinizi ona çok rahatça aktarabiliyorsunuz. Bir danışanı olarak ben gerçekten çok memnun kaldım. Dağılmak üzereyseniz ve toparlanmaya ihtiyacınız varsa, Sühendan Hanımı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ona buradan çok teşekkür ediyorum. :)
     3 Beğeni    
Murat KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113294
Merhabalar, Suhendan Hanımla tanışmadan önce günlerce uyumazdım her zaman boşluğa düşerdim ve tanıdıktan sonra huzurlu mutlu ve özgüvenim yerine geldi ne kadar teşekkür etsemde hakkı ödenmez, her şey para değildir ve suhendan hanım aldığı ücreti fazlası ile hakkını veriyor, tanışmanızı ve destek almazını canı gönülden tavsiye ederim. Not: Ne zaman kendimi boşlukta veya karanlıkta hissetsem tavsiyeleri ve söyledikleri her zaman aklıma gelir uygularım, sorunlarla baş etmeye çalışırım samimi ve Güler yüzlü olması ile her sorunla baş edebiliyorsunuz. Saygılarımla,
     1 Beğeni    
Sude KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113243
ne zaman kendimi her çıkmaz sokakta hissettiğim an ilk aradığım kişilerden biri... yanında rahatlıkla bütün samimiyetimle duygularımı rahatça açtığım birisi. biliyorum ki ben ona ne anlatırsam anlatıyım beni yargılamadan bana elinden geldiğinin fazlasıyla beni doğru yola dolar ve beni çok iyi tanıdığı için kalbimi kırmadan doğruyu yanlışı söyler bana. eğer onu üç kelimeyle anlatsam harika güleryüzlü sempatik birisi derdim. o güler yüzüyle her dershaneye geldiğinde koşarak ona sarılırım çünkü psikologdan çok senin yakın arkadaşın oluyor ve bu bir şeyi anlatırken kendinizi daha rahat ifade ediyorsunuz mutlaka herkesin en az bir kez olsa da konuşması gerekiyor zaten bir konuşmadan sonra bırakmak çok zor oluyor.
     5 Beğeni    
Batuhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113241
Suhedan hanım güler yüzlü samimi bir kişilik.Bana her konuda yardımcı oldu diyebilirim sadece saatlerce sohbet etmekle kalmıyor zamanla sorunlarınızın çözülüp yol aldığınızı görüyorsunuz. Karşısında kim nasıl bir problem olursa olsun çözüceğinden eminim.ve de görüsme bitince üzülerek bi sonraki görüşmeyi bekliyiceğinizdende eminim... Psikolojik danışmadan çekinenlere ve çözülmiyicek sorunu olduğunu zannedenlere bu güler yüzlu, samimi, gerçekci uzman pskologla 1 saat geçirmeyi tavsiye ediyorum devamının su gibi geldiğini görüceksiniz.
     3 Beğeni    
Ediz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
20.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113197
Tanıştığım ilk günden beri hayatıma çok katkısı oldu. Birçok problemimde bana yardımcı oldu , doğru yollar gösterdi. Her derdimi , sıkıntımı ona rahatlıkla anlatabiliyorum. Bu zorlu sınav dönemimde stresle nasıl başa çıkabileceğimi öğretti. Sadece psikoloğum değil yakında bir arkadaşım oldu ve şunu da söyleyebilirimki işini layıkı ile yapıyor. Sühendan hanımı 3 sıfat ile tanımlamam gerekirse samimi, güler yüzlü ve sempatik olurdu ve çevresindeki arkadaşlarına karşı da bu sıfatları taşıdığını görebilirsiniz. Mükemmel bir insan olduğunu söyleyebilir bulunduğum dershanede ki diğer danışanların da Sühendan hanımı sevdiğini ve onun ile konuşmanın faydalı olduğunu söylerler. Sühendan hanımı kesinlikle tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Seyma
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109298
Karşılaştığımız ilk günden beri sıcaklığı, güler yüzü ve anlayışı ile beni sarmalayan harika bir terapisttir kendisi. Terapiye ilk başladığımızda bir yere varacağımıza dair inancım yoktu fakat Sühendan hanımla bu düşüncem değişti. Problemlerimin kaynaklarını ve bunlarla nasıl baş edebileceğimi bir bir keşfettik birlikte ve insanın kendisiyle ilgili küçük farkındalıklarının aslında ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Seans odasında küçük keşiflerle başlıyorsunuz ve ordan çıktıktan sonra hayatınızda da bir şeylerin değişmeye başladığını görüyorsunuz, etrafınızdakilerden duyuyorsunuz. Kendisini gönülden tavsiye ediyorum, sizi içten bir şekilde dinleyeceğine ve sorunlarınızı çözüme kavuşturmada yol gösterici olacağına emin olabilirsiniz.
     1 Beğeni    
Derya
26.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106320
Kendisiyle bir psikoloji eğitiminde tanıştım. Son derece güleryüzlü ve yardımsever birisidir. İyi bir dinleyici olmasının yanında bütünsel bakış açısına sahiptir. Bu durum her ayrıntıyı görebilmesine yardımcı olmaktadır. Onunla konuşurken anlaşıldığınızı hissedersiniz. Verdiği tepkiler empati çerçevesindedir. Karşısındaki insanı yargılamaz ve saygılı davranır. Attığı adımlarda bilimselliğe önem verir. Yeniliğe açık ve dinamik yapısıyla mesleki hayatında da ön plana çıkmaktadır.
     1 Beğeni    
Psk. Tuğçe Keskin
23.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106271
Sühendan ile üniversiteden tanışıyoruz. Bir arkadaş olarak harika bir akıl hocası, iyi bir dinleyicidir, ayrıntıları çözümlemede başarılıdır. Her şeyden önce insana insan olduğu için değer verir, birlikte yer aldığımız çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde bunu epey gözlemleme imkanım oldu. Bir meselektaşı olarak kendisi hakkındaki düşüncelerim ise edindiği bilgi ve birikimin üstüne yenilerini ekleme tutkusu asla bitmiyor. Yeni mezun olmasına rağmen alanda deneyimlidir. Bir psikoloğun sahip olması gereken bütün vasıflara sahiptir. Gönül rahatlığı ile kendisini tavsiye ederim.
     15 Beğeni    
Z.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106270
Sühendan hanımla yaklaşık 1 yıldır görüşüyoruz ve beni içtenlikle dinleyişi kendimi daha iyi hissetmemi sağlıyor. Hayata bakış açınızı değiştiren, öz farkındalığınızı sağlayan, ve en önemlisi kendinizi sevmeyi öğreten birisi. Gördüğüm kadarıyla kendini her geçen gün geliştiren ve en önemlisi bunu severek yapan harika bir psikolog. Geçen 1 yılda bende olan değişiklerin hem ben farkındayım hem de çevremden oldukça güzel yorumlar alıyorum. Kendisiyle tanıştığınızda onun bu meslek için yaratılmış olduğunu anlayacaksınız. Kesinlikle tavsiye ediyorum!!
     4 Beğeni    
S.R
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106261
Sühendan Hanim'la bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Uzun yıllar boyunca Trichotillomania yani kıl koparma hastalığıyla baş etmeye calışıyordum. Bunun nedenini çoğu zaman anlayamıyordum fakat bazı anlarda farkında olmadan kaşlarımı koparıyordum. Bu durum beni hem çok üzüyordu hem de pişman oluyordum fakat koparmaktan da kendimi geri alamıyordum. Sühendan Hanım'la calışmaya basladiktan sonra, hangi anlarda kaşımı koparmayı istediğimi, o anlarda nasil hissettiğimi ve kaşımı kopardıktan sonra nasil hissettiğim üzerine konuştuk ve yavaş yavaş bu konuda farkındalık kazanmaya başladım. Sonraki seanslarda stresle başa çıkma, öfkeyi kontrol etme, o andaki duyguyu yaşamami sağlayacak calışmalarla dikkatimi kaşlarımdan almama yardımci oldu. Bu süreçte beni asla yargilamadı,sabırla beni dinledi, hep güler yüzlü davrandi. Ayrıca seanslara hep vaktinde geldi ve tam vaktinde bitirdi. Calişma çerçevesine uyan, mesafesini koruyan aynı zamanda da danışanı rahat ve huzurlu hissettirecek ortamı da sağlıyor genç psikolog. Sühendan Hanim'ı kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Tülay
18.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106163
Kendine olan güveni, samimiyeti , ve aldığı eğitimin kalitesi vede donanımlı olması sebebiyle, seansımızın çok verimli geçtiğini, daha önce pek de sıcak bakmadığım psikolog olayı tezimi çürüten harikulade bir psikolog . Her şeyden önce sizi oyalamayan danışanına net davranıp derdime derman olan terapileri ve tedavi yöntemleri ile mutlaka uğranılması ve tanisilmasi gerekilen herkese tavsiye edebileceğim gelecekte ünlü bir psikolog olup sıkça adını duyacağımız ve benim şahsımca içimde bulunduğum duruma çare olması sebebiyle minnet duyacağım naçizane güzel insan .
     2 Beğeni    
Büşra MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
18.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106162
Yaşadığım psikolojik sorunları destek almadan atlatamayacağımı anlayınca destek almak istedim. Uzun araştırmalarım sonucunda dost tavsiyesi üzerine Sühendan hanımla tanıştım. Geçirdiğim zorlu süreçte inanılmaz yardımcı oldu bana. İletişimi, tatlı dili, sempatik tavırlarıyla sizi o kadar rahat hissettiriyor ki. Onunla konuştuktan sonra ciddi anlamda rahatlama hissediyorum. Zorluklarla başa çıkmak çok daha kolay oluyor. Eşimle yaşadığımız sıkıntıları halledebildim onun sayesinde. Güvenle tercih edebilirsiniz. Her konu da size kusursuz destek sağlayacak ve hizmet verecektir emin olun.
     2 Beğeni    
Rumeysa
18.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106150
Herşeyden önce çok uzun yıllardır tanıyıp sohbetinin her saniyesinden ayrı keyif aldığım arkadaşım için şunu belirtmeliyim ki kendisi hem iyi bir dinleyici hem terapist hem de ayrıntıları kaçırmayan bir dost.Mesleğinin kendisini yansıttığını ve dışa dönük yapısını doğrudan biçimlendirdiği kanısındayım.Uzun yılların verdiği birçok çabayı görüyorum kendisinde ve bende bazı durumlarda tavsiyelerini alıp hayatımda çokça uyguladım ve hatta yakın bir zamanda benim için önemli bir işin sözlü mülakatında heyecanlanma,aklımdan geçenleri cümleye dökerken farklı kelimeler seçme ayrıca acaba ne söylesem etkili olur gibi durumlarda çok fazla yardımını aldım heyecanımı yenmem konusunda bana doğru metotları uyguladığını düşünüyorum çünkü olumlu bir dönüt aldım. Kendisi benim için çok değerli ve mesleğinin gereklerini yerine getirirken her türlü fikre açık naif araştırmacı ruhunu asla kaybetmeyen yeniye yenilik katan ve asla vazgeçmeyen biri . O yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum sorunlarımızı bize açıklarken evet ne daha iyi olur arayışı ile ne yaptığını bilen biri de aynı zamanda hepimizin evet bunun üstüne gitmem gerek dediğimiz birçok sorunumuz olmuştur gerek fiziksel gerek ruhsal işte tam da bu noktada zaman kaybetmeden en doğrusunu seçmekte yarar var .Buradan kendisine ve sizlere teşekkür ediyorum zaman ayırıp okuduğunuz için.
     6 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İnsula Psikoloji Üsküdar
Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Bostanı Sk. No:33, Engin Apt Kat:1 Daire:3, 34672 Üsküdar
İstanbul
Adres 2:
İnsula Psikoloji Kadıköy
Caddebostan Mah. İskele Sokak No:3 Emek Apt. Kat:2, Daire:4, 34728 Kadıköy
İstanbul
Adres 3:
İnsula Psikoloji Bakırköy
İncirli Metrobüs 
İstanbul
Psk.Sühendan TOPTAŞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(534) 218 01 86
(Randevu İçin)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi/ Psikoloji(İngilizce)
Mezuniyet Yılı
2018
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Sühendan TOPTAŞ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Sühendan TOPTAŞ Mesleki Videolar Videoları
2 Mesleki ve Kişisel Video

04:04
Top