2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Yahya Ahmed DOĞANAY
Psikolog - İstanbul

Yahya Ahmed DOĞANAY Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yahya Ahmed DOĞANAY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Yahya Ahmed DOĞANAY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yahya Ahmed DOĞANAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Kendine bakmaya hoşgeldin!
Yahya Ahmed DOĞANAY'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Yol Psikoloji
Atatürk Mah. Tunaboyu Sk. Tuna Apartmanı, No.1 D11 Kat.2 Ümraniye, İstanbul 
Psk.Yahya Ahmed DOĞANAY internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Yol Psikoloji)
Kişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Marmara Üniversitesi Psikoloji (2022 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yahya Ahmed DOĞANAY Özgeçmis CV Psk.Yahya Ahmed DOĞANAY'ın Özgeçmişi
Marmara Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur. Öğrenciliğinin son dönemlerinde 2020 yılında Yanılsama adlı psikolojik romanı kaleme almıştır. Öğrencilik döneminde istismar mağduru kız çocuklarının bulunduğu Çocuk Destek Merkezi (ÇODEM) bünyesinde 6 ay boyunca staj yapmış ve o süreçte görüşmeler yapmıştır. Mezuniyetine kadar üstün potansiyelli çocukların bulunduğu Üsküdar Çocuk Üniversitesinde 3 sene boyunca 750 çocuğa 75 hafta boyunca Etkili İletişim Becerileri eğitimi vermiştir. Kim Psikoloji ve Kendilik Psikolojisi Enstitüsünde yetişkin testleri, nörolojik testler, MMPI, aile ve çift testleri ve Kohut psikolojisi bağlamında klinik staj programlarına katılmıştır.
Mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi bünyesinde 450 saatlik Aile ve Çift Danışmanlığı eğitimini, Prof Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan DATEM bünyesinde temel ve ileri düzey Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini, Prof. Dr. Doğan Şahin’den Temel Düzey Psikodinamik eğitimini, Aktarım Odaklı Dinamik Terapi eğitimini, Rorschach ve TAT test eğitimini tamamlamıştır.
Şu anda hem aile ve çift danışmanlığı yapmakta olan uzmanımız hem de ergen (16+) ve yetişkin bireylere terapi hizmeti vermektedir. Bireysel terapideki çalışma alanları; Özgül fobiler, Panik bozukluk, Sosyal fobi, Panik atak, Yaygın kaygı bozukluğu (anksiyete), Obsesif ve Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Agorafobi, Depresyon, Yeme Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Öfke problemleri, Erteleme problemi, Özgüvensizlik, Psikolojik sağlamlık.

6 Şubat depreminin 8. Gününden itibaren Bağcılar Belediyesi STK Merkezi bünyesinde 1 ay boyunca İstanbul’a gelen depremzedelere psikolojik ilk yardım uygulamış, Ümraniye Belediyesi bünyesinde ise gönüllü olarak 7 ay boyunca TSSB semptomları gösteren depremzedelerle terapi süreci yürütmüştür. 2 kere Hatay’a giderek sahada çalışmalarda bulunmuştur.

2021 yılında psikoloji mezunları ve psikoloji öğrencilerinin oluşturduğu Y’ol Psikoloji’yi “Y’ol arkadaşlarıyla beraber kurmuştur. Yönetim kurulunun onayıyla kurulduğu günden itibaren Y’ol Psikoloji’nin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Y’ol Psikoloji bünyesinde topluma ve psikolojik öğrencilerine yönelik birçok etkinlik/eğitim organizasyonunda ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunmuşlardır. 2024 yılında da Y’ol Psikoloji yönetiminden 4 Y’ol arkadaşıyla Y’ol Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim merkezini kurmuşlardır.

Şu anda İstanbul Gedik Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yapmaktadır ve tez yazma sürecindedir.

Yahya Ahmed DOĞANAY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Kaygı Bozuklukları
Depresyon
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Yeme Bozuklukları
Agorafobi
Sosyal Fobi
Panik Atak
Panik Bozukluk
Özgül Fobiler
Özgüven Yetersizliği
Değersizlik
Öfke Problemleri
Erteleme Alışkanlığı
Psikolojik Sağlamlık
Çift ve Aile Terapisi
Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Yahya Ahmed DOĞANAY'ın Kitap ve Yayinlari Yahya Ahmed DOĞANAY'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Yanılsama, Milay Yayınları, 2020

Yahya Ahmed DOĞANAY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
E.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125952
Yahya Beyle aile danışmanlığı eğitimi süpervizyonu kapsamında verdiği ücretsiz aile ve çift terapisi ilanıyla tanıştım. Çift terapisiyle başlayan sürecimiz ne yazık ki tamamlanamadı kendi kararımızla. Ancak bazı şeylerin tamamlanamaması belki de başka güzel şeylere kapı açmak içindi. Hayatımın en çıkılmaz evresinde hissettiğim bir gün acil bireysel terapiye ihtiyacım olduğunu ilettim ve bireysel terapi sürecimiz başladı. Bireysel terapide çok daha fazla verim aldığımı söyleyebilirim. Hayatıma kattığı bu değişim ve gelişim sürecindeki destek için çok teşekkür ediyorum. Değişimin önce kendimde başlaması gerektiği, mutluluğu başkalarında ya da başka araçlarda aramama gerek kalmadan bende saklı olduğunu gösterdi. Tüm süreç için ne kadar teşekkür etsem az
     Beğenin    
Tuba Dayhan
6.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125855
Yahya Bey'in aldığı eğitimler ve kendini geliştirme gayretinin seanslarına da yansıdığını düşünüyorum. Bir terapistte bulunması gereken empati gücü ve dinleyebilme kapasitesinin oldukça fazla olduğu kanaatindeyim. Bir meslektaşı olarak kendisini terapi desteği almak isteyen ve bu yolda deneyimi, sağ duyusu ve bilgi birikimi yüksek bir terapiste ihtiyaç duyanlara samimiyetle öneririm. Olayları çok yönlü bir biçimde ele alması ve farklı bakış açılarına alan açması Yahya Bey'i bir psikolog olarak bir adım öne taşıyor. Depresyon, okb, kaygı bozuklukları gibi problemlerin yanı sıra kendini tanıma yolculuğuna çıkmak isteyenler için de ideal bir isim olarak görüyorum kendisini. Samimiyetle tavsiye edebileceğim bir psikolog.
     Beğenin    
Ayşe SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125844
Merhabalar. Ben Yahya Bey’den bir psikolog arkadaşımın tavsiyesi üzerine seans almaya başladım. Birtakım zorlukları aşamayan, akademik kariyeri yönünden hayli endişeli, ilişkilerinde birtakım sorunlar yaşayan bir insandım. Seanslarımızın başından bugüne yani sonuna kadar, Yahya Bey tarafından anlayışla ve nezaketle dinlendiğimi biliyorum. Yahya Bey gerçekten karşısında yargılanmadığınızı hissettiğiniz, hayat yolculuğunuzun bir kısmında yoldaşlığından çokça memnuniyet duyacağınız bir profesyonel. Şahsi hayatımda herkese tavsiye ettiğim gibi buradan da tavsiye etmeyi kendime bir borç biliyorum.
     Beğenin    
Emriye GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
4.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125835
Ben 1999 depreminde enkaz altında kalan biri olarak o anlarda yaşadığım korkunun, endişenin, çaresizliğin bende bıraktığı etki ile yıllarca yaşamak zorunda kaldım. Hiç psikolojik destek almayı düşünmemiştim ta ki tekrardan deprem olup anılarım tazelenene kadar. Sonrasında kalp çarpıntılarım, korkularım ile adeta hayatım zehir olmuştu. Sonrasında psikolojik destek almaya karar verdim. Bu süreçte Yahya Bey'den destek aldım. Kendisi işinde başarılı, iletişimi güven vericiydi. Sorunlarımın üstesinden gelmem için sabırla beni dinledi, yargılamadı, dertlerimi küçümsemedi. Korkularımın üzerine ufak ufak gidip hayatımı etkilemeyecek kadar azaltmamı sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
Sena PoSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125825
Yahya Bey’e 1 sene önce kaygıdan biraz da takıntılardan dolayı başvurmuştum, tedaviye ilk başlarken çok tereddütlüydüm sanki geçmeyecek, buraya boşa gelecekmişim gibi geliyordu. Tabi sonrasında tahmin ettiğim gibi olmadı. Bazen ben kaçmaya caymaya çalışmış olsam da Yahya Bey sorumluluğu üstüme hiç hissettirmeden yükledi ve cesaretlendirdi. Terapi benim hayatımda çok şey değiştirdi. Özellikle düşüncelerimle alakalı düştüğüm tuzakların farkına varmak, gerçekçi düşünebilmeyi öğrenmek ve en önemlisi de şu suçluluk duygusundan kaçmamak bana çok iyi geldi. Ben bir de psikologları daha sert ve tavsiye veren olarak zannederdim sonra öğrendim ki bu terapiler bizi kendimize tavsiye verebilir hale getiriyorlarmış. Ben Yahya Bey’e 6 ay falan gittim terapiye. Kendisinden çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
R.T.
24.Haziran.2023
TavsiyeNo: 125810
Değerli Meslektaşım ile yollarımız lisans eğitimimiz sırasında keşişti. Tanıştığımız günden beri mesleğine gösterdiği ilgi ve özene hep tanıklık ettim. Bir psikoterapistte olmazsa olmaz özelliklerinden olan, empati yapabilme ve yargılayıcı olmamak gibi özellikler başta olmak üzere bu meslekte olması gereken pek çok özelliğe sahip olduğunu çok iyi görüyor ve biliyorum. Yetkin olmaya gösterdiği özene yakından tanıklık ettiğim meslektaşımı, gönülden tavsiye ederim.
     Beğenin    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Haziran.2023
TavsiyeNo: 125809
Yahya Bey’le uzun zamandır süren bir seans sürecimiz var. Kendisine senelerdir başa çıkmaya çalıştığım kaygı bozukluğu ve odaklanamama problemimden ötürü gelmiştim. Daha önceden başka bir psikologla terapi sürecim olmuştu fakat bana iyi gelmedi. Daha sonrasında Instagramdan Yahya beyin hesabını buldum ve randevu aldım. çok da iyi geldi, çok memnunum. Güler yüzlü, sıcakkanlı ve en önemlisi de sizi dikkatle dinleyen biri. Özellikle kaygı bozukluğunda çok başarılı. Onun sayesinde kendimde ciddi derecede olumlu değişimler gözlemliyorum. Farkındalığımı çok arttırdı. İşinde çok başarılı, tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
B.K
18.Haziran.2023
TavsiyeNo: 125785
Lisans eğitimimiz sırasında tanıştığım meslektaşım, azmi ve tüm çalışkanlığı ile kendi terapist olma yolculuğunda birçok kişinin hayatına dokunan kıymetli bir psikologtur. Her gelişime açık olan, mesleğiyle ilgili gündemi oldukça yakından takip eden, alan eğitimlerini kıymetli terapistlerden öğrenmeye açık biridir. Mesleğini yaparkenki titizliği, etik kurallara verdiği önem ve danışanlarını şefkatle ve anlayışla kapsadığı için gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum!
     3 Beğeni    

Yahya Ahmed DOĞANAY'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Y’OL Psikoloji-Yönetim Kurulu Başkanı

Yahya Ahmed DOĞANAY'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Yazarlık


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yol Psikoloji
Atatürk Mah. Tunaboyu Sk. Tuna Apartmanı, No.1 D11 Kat.2 Ümraniye, İstanbul 
Psk.Yahya Ahmed DOĞANAY internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 939 84 24  
(Yol Psikoloji)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Marmara Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2022
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Psk.Yahya Ahmed DOĞANAY Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Yahya Ahmed DOĞANAY Mesleki Videolar Videoları
-
yahya ahmed doğanay, yahya ahmet doğanay, yanılsama, psikolog, psikoloji, terapist, psikoterapi, yol psikoloji, yolpsikolojitr, kaygı, depresyon, özgüvensizlik, obsesyon, takıntı, değersizlik, yazar, roman, yahya ahmet, yahya ahmed, suadiye psikolog, kadıköy psikolog, ümraniye psikolog, üsküdar psikolog, terapi, bağdat caddesi psikolog, suadiye terapi, anadolu yakası psikolog, istanbul psikolog, online terapi, çevrimiçi terapi, online psikolog, üsküdar terapi, kadıköy terapi, cadde psikolog, cadde terapi, bilişsel davranışçı terapi, çift terapisi, kadıköy çift terapisi, suadiye çift terapisi, bağdat caddesi çift terapisi, boşanma terapisi, evlilik danışmanlığı, aşk psikoloğu, fobiler, fobi psikolog, takıntılar için psikolog, takıntılarla terapi, takıntılardan nasıl kurtulunur, kendini tanıma, travma sonrası stres bozukluğu

19:09
Top