2007'den Bugüne 92,411 Tavsiye, 28,231 Uzman ve 19,991 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Hatice ZENGEL
Psikolog - Adana

Hatice ZENGEL Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi36 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

36

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hatice ZENGEL Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

99
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hatice ZENGEL'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hatice ZENGEL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Hatice ZENGEL'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikolog Hatice Zengel
Reşatbey Mah. Gazipaşa Bul. No: 8 Savaş Apt. Kat: 3 Daire: 9 Seyhan Adana
Psk.Hatice ZENGEL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Saat 10:00-19:00 Arası Arayabilir, Diğer Zamanlarda Mesaj Atabilirsiniz.)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1975 (49 yaşında)
Doğum Yeri : Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2000 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hatice ZENGEL Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ALDIĞIM EĞİTİMLER:

Türk Psikologlar Derneği
-WISC-R Zeka Testi (2003)
-Çocuk Değerlendirme Paketi (2006)
-Bilişsel-Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Baş Etme Yolları (2008)
-Stres Yönetimi (2008)
-Aile ve Evlilik Terapisi (2009)
-Afet, Travma ve Kriz Psikolojisi (2010)
-MMPI (2017)
-WISC-IV (2017)
-Sporda Performans Psikolojisi (2021)
CETAD
-Cinsel Terapi (2010)
Rorschach ve Projektif Testler Derneği
-Rorschach (2012)
-T.A.T. (2016)
DATEM
-Bilişsel-Davranışçı Terapiler (Ekim 2017-Şubat 2018)
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
-29. Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Sempozyumu (2018)
İstanbul Gedik Üniversitesi
-Adli Psikoloji Uzmanlığı (2021)
Yeditepe Üniversitesi
-Oyun Terapisi (2021)
-Aile Danışmanlığı (2021)
P4C Türkiye
-P4C Çocuklar ve Topluluklar İçin Felsefe (2022)

Hatice ZENGEL Özgeçmis CV Psk.Hatice ZENGEL'in Özgeçmişi
1975 Adana doğumluyum. Liseyi Adana Kız Lisesi'nde okuduktan sonra, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü'nü 2000'de bitirdim. O süreçte birkaç özel eğitim merkezinde psikolog ve sorumlu müdür olarak çalıştıktan sonra, 2002 Ekim ayında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne atandım. Dört yıl üniversitenin Zihin Engelli Çocuklar Merkezi'nde, dört yıl Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'nde, birbuçuk yıl Osmaniye Devlet Hastanesi'nde çalıştım. Şubat 2012-Kasım 2021 arasında Dr. Ekrem Tok Adana Ruh Sağlığı Hastanesi'nde çalıştım.

4 Ocak 2022 tarihi itibariyle resmi açılışını yaptığımız kendi ofisimde çalışmaya başladım.

Hatice ZENGEL Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Elif CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123634
Hatice Hanım o kadar güler yüzlü hayat doluki daha seseans anında kendinize geliyorsunuz hayata olan bakış açısı mücadelesi anlatamam iyi ki terapistim benim gönlünüz rahat bir şekilde gidebileceğiniz çok değerli bir psikolog.Sizi çok iyi anlıyor yol gösteriyor. O kadar huzur doluyum ki Hatice Hanım sayesinde kendime ozguvenim geldi umutlarım yeşerdi.Bana kattığı o bilgiler önerileri hayatım boyunca unutmayacağım.Önceden hep olumsuz düşünürdüm şimdi ise bardağın dolu tarafını görebiliyorum bu kadar kısa sürede kendimdeki değişim bazen cevremdekileri bile şaşırtıyor herkes içi rahat bir şekilde Hatice Hanıma gidebilir o kadar donanımlı ki hiç daha önce bu kadar bilgili terapiste rast gelmemistim
     Beğenin    
Aslıhan CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
19.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121794
Ben Hatice hanımla, nişanlımdan ayrıldıktan sonra tanıştım. Bana bir doktordan çok abla gibi davrandı. Her zaman güler yüzlüydü. Her umudumu kaybettiğim de yeniden başlamama yardımcı oldu. Şimdi daha iyiyim. Zaten aile içi sıkıntılarım da vardı. Ama onun desteğini her zaman yanımda hissettim. Her umutsuzluğum da, şimdi değil Aslıhan daha önünde çok güzel zamanların var, pes etme, mücadele et dedi. Ailemden görmediğim desteği ondan gördüm. Ailem beni anlamıyordu zaten, bu durumdan çok muzdariptim. Ve beni anlayan birinin olması güzel hissettirdi her zaman. Beni önce dinledi, anladı ve ne yapmam gerektiğini söyledi, tavsiyelerde bulundu. Ve her zaman doğru yönlendirdi. İyi ki tanımışım onu. :)
     4 Beğeni    
Rohat
18.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121788
Hatice hanımla doktorumun beni yönlendirmesiyle tanıştım. Evdeki sorunlar olsun özel hayatım olsun çok sıkıntılı bir dönemden geçiyordum. Özel hayatımın verdiği üzüntü üzerine ailemin baskısı beni daha da kötü etmişti ve annemle anlaşamaz bi haldeydim. Ailemin arkadaşlarımın beni anlamadığını düşünürken Hatice hanımla görüşürken beni anlayan destek çıkan birinin olması beni mutlu etti. En azından hayata karşı umudumu kaybetmedim. Kendime karşı özgüvenim yokken Hatice hanım sayesinde özgüvenime kazandım. Çünkü ben tek basıma dışarı çıkmaya korkarken insanlarla konuşmaya çekinirken bu duygularımı yenmemde çokça faydası oldu. Bunun için Hatice hanıma çok teşekkür ederim psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim. ;)
     5 Beğeni    
Emine TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
18.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121785
Hatice Hanıma bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Sorunlarımla baş edemediğim bir dönemde ve çok mutsuzdum. Gittiğim ilk psikolog kendisi. İlk görüşmede bana yardımcı olacağına inanmıştım. Ailem, kardeşlerim, eşim, çocuklar, tüm dünyada sanki beni anlayan kimse yoktu. Aslında çok fazla fedakârlık yapıyordum, ama kimseye yaramıyor, hiçbir şeye yetişemiyordum. İlk görüşmede, depresyonumun ilaç kullanımı gerektirecek düzeyde olmadığını, gerekirse buna birlikte karar verebileceğimizi söyledi. Her görüşmeden sonra bir dahaki sefere kadar azar azar bir şeyleri değiştirdim. Meğer kendimi yok saymışım bunca yıl. Eşim ve çocuklarımı da görüşmeye çağırdı, hep birlikte de görüştük. Başlangıçtan bu yana birçok şeyin farkına vardım, değişmesi gerektiğini kabul ettim ve bunun için adımlar attım. İlaca da hiç ihtiyaç duymadım. Hatice Hanıma her şey için teşekkür ederim.
     5 Beğeni    
Ap
18.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121783
Çoğu zaman derdinizi paylaşırken psikolog olduğunu unuttuğunuz, sanki yıllardır dostuz da dertleşiyormuşuz gibi hissettiren müthiş bir insan.. Gittiğiniz her seanstan sonra tekrar gitmek için, arkadaşınızı görmek ister gibi heyecenla beklersiniz.. Empati kurabilen, sizi anlayan bir psikolog.. Özellikle sınava hazırlanan oğluma çok faydası oldu. Sınav stresini büyük ölçüde yenmesine yardımcı oldu. Söylediği önerilerin hepsine tek tek uyarsanız hayatınız kolaylaşır. Planlı, programlı olmanın önemini kavramlarına yardımcı oldu. Ayrıca pişmanlıklardan ve kin tutmaktan kurtulmanın yolunu öğrendi..
     6 Beğeni    
Gülsüm
13.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121743
Eşimle aramızda birçok sorun vardı ve son zamanlarda kumar bağımlılığı başlamıştı. Borcun biri kapanıp yenisi çıkıyordu. Ben ve eşimin ailesi sürekli destek oluyorduk ama, bu durumu yenemiyorduk. Daha önce kendisinden yardım almış bir insan Hatice Hanım'ı tavsiye etti. İlk görüşmede nasıl şaşırdığımı kendisine de ifade ettim, arkadaşımın abarttığını düşünmüştüm. Bu kadar güler yüzlü, ilgili ve hakikaten alanında bilgili, tecrübeli bir psikologla, devlet hastanesinde karşılaşmayı hiç beklemiyordum. Üç ay görüşmelerimiz devam etti. Eşimin kumar bağımlılığı sona ermiş durumda, eve yeni borçlar gelmiyor, eşim de işten suratı asık dönmüyor. Aynı zamanda evlilik terapisi de aldığımız için, birçok şeyi yoluna koymaya, birbirimizi anlamaya, dinlenmeye, çözüm odaklı düşünmeye başladık. Bunlar eşimle ikimiz için çok önemli gelişmeler. Hatice Hanım'a çok teşekkür ediyorum ve kendisini psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ederiyorum.
     8 Beğeni    
Hülya
9.Haziran.2021
TavsiyeNo: 120567
Hatice Hanımla doktorun yönlendirmesiyle tanıştım.sosyal fobim ve depresyonum dolayısıyla evden çıkamaz durumdaydım okulumu bırakmıştım kendime hiç güvenim yoktu.düzenli bir şekilde gelmememe, aylarca ara verdiğim dönemler olmasına rağmen birlikte çok yol katettik.asla bitiremeyeceğimi düşündüğüm okulumu bitirdim, sınavlara hazırlanıyorum. insanlarla ilişkilerim düzeldi.eskiden evden markete bile gidemezken bugün şehirler arası seyahat edebiliyorum. Şu an poliklinikte olmamasına rağmen uygun olduğu zamanlarda görüşmeye devam ediyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     11 Beğeni    
M.G
23.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119976
Ben emekli askerim.Emekli olduktan sonra,görünüşte hiç bir sebebi olmamasına rağmenağır bir depresyona girdim.Aslında her şeyim olması gerektiği gibiydi,eşim,evim,çocuklarım okudu,evlendi...Etrafa depresyona girdiğimi söyleyince şımarıklık yaptığımı söylüyorlardı.Doktora gittim,bir sürü ilaç kullandım, biraz hafiflese de hala depresyondaydım.Doktor beni psikoloğa yönlendirdi.Hatice hanımla öyle tanıştık.Birkaç ay görüştük.En son,iki randevuyu kontrol için vermişti.İstemediği halde yetişkin polikliniğinden başka bir yere görevlendirildiğini söyledi.Son görüşmemizde çok üzgündüBunu,her zaman güler yüzlü olmayı nasıl başardığını,gittiğim tek psikolog olduğu için,bütün psikologların mı böyle olduğunu sorduğum Hatice hanımın yüz ifadesinden anlamıştım.Gülümseyemiyordu.Annesinden kendisine geçtiğini söylediği güleryüzü yoktu ve ben depresyonum bitmesine rağmeno odadan hüzünle çıktım.Hatice Hanım gördüğüm tek psikolog ama umarım bütün psikologlar öyledir.Umarım çok sevdiği çalışma ortamına dönmüştür. Ben ilacı da azaltıp bıraktım. Hastaneye gitmediğim için haberim yok.Kendisine her şey için teşekkür ederim.
     10 Beğeni    
Aybüke
22.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119967
Hatice hanıma psikiyatristin yönlendirmesiyle gitmiştim, üstünkörü bir şekilde geçiştirilirim sanmıştım ama aksine kendisi beni büyük bir ilgi ve dikkatle dinledi; yardımcı olmaya çalıştı. Seans süresi bittiğinde bile kendi mola vakitlerinden kısarak bana yardımcı olmaya çalıştı. Kendisi bu işi sadece para için yapan biri değil , mesleğini ve insanlara yardımcı olma gayretini hissediyorsunuz. Gittiğinizde sizi dikkatle dinliyor ve doğru iletişimin gerekliliklerini yerine getiriyor. Ücretsiz bir hizmet almama rağmen para versem bile bulamayacağım bir ilgiyle karşılaştım. Kendisine emekleri için teşekkür ediyor, başarılı meslek hayatının devamını diliyorum.
     12 Beğeni    
Nur
20.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119944
Hatice Hocam benim karşıma çıkan en büyük şansım, kendisiyle psikiyatristin yönlendirmesiyle tanıştım. Yedi yıllık OKB hastasıyım, bir süredir Hatice Hocamın desteğini alıyorum. Benimle bir abla yakınlığıyla ilgileniyor sorunlarımı kendi sorunu gibi görüp tüm çözümleri bulmaya çalışıyor. Sayesinde çok yol kattettim. Mesleğini gerçekten hakkını vererek yapıyor. Gerek güleryüzü gerekse ilgi alakasıyla şimdiye kadar destek aldığım uzmanların çok ötesinde. Size tüm sevecenliği ile arkadaş gibi yaklaşıyor. Ne desem nasıl teşekkür etsem az. Hatice Hocamı burda anlatmakla bitiremem:) Desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.
     12 Beğeni    
Yasemin
15.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119882
28 yıllık eğitimciyim. Çalıştığım kurumda mükemmel öğrenciler yetiştirme evde mükemmel anne olma isteğinin bana ve aileme açtığı sorunları Hatice hanım sayesinde etkisizleştirdik. Bu yaklaşımımın kendime, aileme ve çevreme verdiği zararların farkına varmamı sağladı. Hayata bakış açımı değiştirdi. Bugüne kadar devlet dairesinde çalışıpta bu kadar fedakar, özverili çalışan ,işini profeyonelce yapan, uslubu, yaklaşımı mükemmel olan bir çalışan insanı inanın çok az gördüm. Hatice hanım alanında uzman bir isim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     11 Beğeni    
Sevgi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
16.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105172
Hatice hanımla yollarımız hayatımın en kötü zamanlarında tesadüfen kesişti.. dibe çöktüğümü düşündüğüm, artık bu hayata devam edemeyeceğim dediğim zamanlarda elimden tutup ayağa kaldırdı beni. Onun sayesinde depresyon ve anksiyeteden kurtuldum, ilaçları bıraktım. Nasıl değerli nasıl kıymetli benim için anlatamam. Bir psikologtan öte abla gibi. İşinin ehli, sabırlı, güler yüzlü, profesyonel, ilgili, sıcak kanlı, mütevazı bir insan :) hayattaki en büyük şanslarımdan biri o. Eğer Adana’da iseniz ve iyi bir psikoloğa ihtiyacınız varsa en doğru adres Hatice hanım ..
     11 Beğeni    
M.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
16.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98593
Yaşım 25. Bu zamana kadar psikolojik olarak ailem, arkadaşlarım,birkaç psikolog ve psikiyatristten destek aldım. Bir kişi hariç hepsi yakınımda olan,yüz yüze temas kurduğum kişilerdi ya da işini büyük çoğunlukla ticarete dökmüş insanlar. O bir kişi de Hatice Zengel'di. Peki Hatice abla hayatıma nasıl dokundu,nasıl benim ayni zamanda arkadaşım oldu? Psikoloğum olmalı,işin içinden çıkamayıp arkadaşlarıma her şeyi tekrar tekrar anlatıp onlarla bu anlamda bir ilişki kurmamalıyım dediğimde internetten araştırma yaptım ve mail adresini siteye bırakmış, bir şekilde bana samimi gelmeyi başarmış olan Hatice ablama ulaştım. Belki o an mailime cevap alacağımı bile düşünmüyordum ama şaşırtıcı bir şekilde samimi ,bir abla yakınlığıyla yaklaştı bana. Mailler yerini zamanla telefon konuşmasına bıraktı. Bir gün de görüşeceğimizi biliyorum. Insana kendini özel hissettirecek yakınları olmalı hayatında,teşekkürler ablam.
     11 Beğeni    
Gül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2017
TavsiyeNo: 95391
Hatice hanım ile tanışmam hayatımın en zorlu dönemlerinden birinde oldu çok şükür. Allah onu bulmayı nasip etti :) eşimle ciddi sorunlarımız vardı,işimde kendimi çok başarısız hissediyordum ,evimde beceriksiz, küçük çocuğuma ilgi gösteremem her şey ama her şey üstüme geliyordu ve psikoloğa gitmeye karar verdim.Tabi her konuda olduğu gibi hayatımla ilgili bu kadar ciddi bir konuda da araştırmalıydım.internetten araştırdım. Hastanelerdeki uzmanların adını internette sorguladım. Hatice Zengel in adını yazdığımda sitenizle karşılaştım sitenizi de çok beğendim çok yararlı. Danışanları Hatice hanımın hakkında o kadar iyi şeyler yazmışlardı ki çok sevindim ve çok şaşırdım, kendisine mutlaka gitmeliyim diye düşündüm. Gidip tanıştığımda yazılanların ne kadar doğru olduğunu bizzat gördüm ve yaşadım. Kendisi çok insancıl, samimi, cana yakın, merhametli, arkadaş canlısı, güler yüzlü ve esprili :) Bir abla gibi görüyorum kendisini o yakınlığı ilgiyi gösteriyor. Merkeze uzak bir yerde çalıştığım için mesaisinin son zamanlarına yetişiyorum ve Mesai saatleri dışında iş çıkışı bile bahçede oturup konuşup ilgilen her zaman yardımına fikirlerine ihtiyaç duyduğumda hiç geri çevirmeyen görevine çok düşkün bir insan. Kendi mesleğinde Pek çok dalda çalışması,makalesi,iş tecrübesi var. 3 yaşındaki kızımın dil gelişimi çok geriydi,sosyal gelişimi zayıftı,anne-baba ilgimiz azdı çocuğumun gelişimi konusunda da bize çok yardımcı oldu. Eşim sınava girecekti eşime sınav kaygısı ve sınava hazırlık konusunda destek oldu. Her konuda Allah rızası ve insanlara faydalı olmak için mesai saati dışında öğle yemeği iş çıkışı demeden hiçbir karşılık beklemeden yardımcı olan mükemmel bir insan. Kendisini çok seviyorum ve her şey için çoookk teşekkür ediyorum... :)
     12 Beğeni    
Harika YüSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66276
Merhaba, ben Hatice Hanıma siteniz üzerinden ulaştım, önce mesaj attım, akşam cevap verdi, ama yüz yüze konuşmamızın daha iyi olacağını söyledi. Ben Osmaniye'de oturuyorum o yüzden de ulaşım sıkıntım vardı yüz yüze de konuştuk ama maillerime de ayrıntılı cevaplar verdi. kendisiyle yaklaşık altı aydır bu şekilde görüşüyoruz. depresyon, sosyal fobi tanılarım vardı ve ilaç kullanmaktan bıkmıştım. Hatice hanımın tavsiye ve önerileriyle sorunlarımı çok büyük bir oranda yendim. bugün son görüşmemize geldim, ilacı da doktor kontrolünde azaltarak bıraktım, şu an çalıştığı birim hastane dışında olmasına rağmen takip hastalarını kabul ediyor ve en baştan söz verdiğim gibi, eğer iyileşirsem, bir tavsiye yazısı yazacaktım, unutmayayım diye hemen onun kullandığı bilgisayardan yazıyorum. Hatice hanıma çok teşekkür ediyorum, devlet hastanesinde şartlarını zorlayarak özel muayenehane ortamı yaratmaya ve size zaman ayırmaya çalıştığı, gerçekten insanları önemsediği, değer verip sorunlarına ortak çözüm bulmaya çalıştığı için.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     17 Beğeni    
Fatma
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65664
merhaba, ben hatice hanımı osmaniyedeyken siteniz aracılığıyla buldum, evleneli iki yıl olmuştu ve ben eşimle korkularım yüzünden karı-koca olamamıştım...kendisinin cinsel terapi eğitimi aldığını görünce, nasıl mutlu oldum, anlatamam, zaten kendisi de görüştüğümüzde sırf vajinismus vakaları yüzünden bu eğitimi aldığını, açıkçası erkeklerle bire bir ilgilenmek istemediğini, çünkü bunun istismar edilebildiğini söyledi. hastaneden randevu aldık ve dört ay boyunca önce eşimle evlilik sorunlarımızı çözmemiz gerektiğini, birbirimizi kabullenemediğimizi, onu çözmeden diğerine sıra gelemeyeceğini söyledi, önce eşimle ikimize ortak bir seans yaptı, bir seans beni, bir seans eşimi yalnız aldı, yeri geldi mesai sonrası dışarıda, hatta evinde kabul etti, yeri geldi öğle arasında bir saat ilgilenip yemek bitmeden yemekhaneye yetişmeye çalıştı, ki kendisinin hem düşük tansiyon, hem de beyin tümörü olduğundan bu büyük bir fedakarlıktı aslında, basit gibi görünse de...bazı haftalar iki-üç seans bile yaptık ve en son 6 aşamalı çözüm aşamasına geçebildik ve sorunumuzu çözdük. kendisine bir sözüm vardı, eğer sorunumuzu çözersek ona buraya bir yazı yazacaktım, teşekkür ediyorum ve yazıyı bu kadar geciktirdiğim için kendisinden özür diliyorum...
     13 Beğeni    
Hüseyin Can
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65642
Hatice Zengel hanımla bu sitedeki yorumlardan etkilenerek tanışma fırsatı buldum.O zamanlar hiç arkadaşım yoktu.Hafızam yaşadıklarımdan zayıflamış(unutkanlık başlamış)ve kendimi ifade edememe sorunlarıyla başbaşa kalmış,kahır denizinde yalnız başıma kürek çekiyordum. Dertlarimi dinleyecek(o sabrı gösterecek)hiç kimsem yoktu.Ayrıca obsesif kompülsüf hastasıydım ve tahmin edebileceğinizin çok ilerisinde asosyaldim.Bir mücize eli değmesi gerekiyormuş.Ayda üç kere yanına gidiyordum.Benimle mesai saatleri dışında da ilgileniyordu. Kendisi iyi niyetli,temiz kalpli,şakacı ve işine düşkün biridir. Size nasıl yardım edeceğini enine boyuna düşünür. Şimdi ise çok iyiyim,obsesif kompülsüfüm sona ermek üzere,sosyalleştiğimi söyleyebilirim,kendime özsaygım geldi,bol bol kitap okuyorum... Kendisinin bende emeği çok ona buradan tekrar tekrar teşekkür ediyorum ve sevgilerimi iletiyorum...
     13 Beğeni    
Derya/Adana
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2011
TavsiyeNo: 40988
Doktorun oğluma koyduğu dikkat dağınıklığı tanısını ile psikatrik (=ilaç) tedavisini reddetip psikolog arayışı içine girdik.İnternetten Hatice hanıma ulaştık.Özellikle tercihimiz devlet kadrosunda çalışan "ticari kaygıları" olmayan bir uzmandan yardım almaktı.Hatice hanımla 2 aydır görüşürüyoruz. Hatice hanım mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bir uzman.(Akşam saat 18.00 da devlet hastanesinde bizimle görüşmeye devam ediyordu).Oğlumun dersleri yoluna girmeye başladı.Ailece rahatladık.Bu iş bu kadar kolaymıymış demeye başladık.:)) Buradan benim gibi çocuğu için "doğru" bir şeyler yapmaya çalışan tüm annelere gönül rahatlığı ile Hatice hanımı tavsiye ediyorum.
     24 Beğeni    
Fatih DeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2011
TavsiyeNo: 40578
(Psk.Hatice ZENGEL bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     9 Beğeni    
Ramazan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2011
TavsiyeNo: 40321
Hatice zengel hanımda yaklaşık 2 aydır danışmanlık alıyorum hatice hanımdan çok memnunum çok faydalarını gördüm 1 bir görüşme yapıyor bütün arkadaşalara tavsiye ederim.osmaniye devlet hastaensinde ilk defa bukadar ilgilenen bi doktorla karşılaşıyorum hertürlü sorunlarımızı dinlliyor ve sorunlara ortak çözüm bulmaya çalışıyor.yaklaşık 20 yıldır gözlerimden rahatsızlık çekiyordum.göz doktorları psikolojik sinrsel oldunu söylediler sonunda hatice hanımı tanıdım buna gitmeye karar verdim şuanda gözlerim rahatladı
     17 Beğeni    
Fk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mart.2011
TavsiyeNo: 40230
ben hatice hanımla aynı hastanede çalışan mesai arkadaşıyım, kendisiyle tanışır tanışmaz ilkokuldaki kızımın tırnak yeme, dikkat dağınıklığı ve okb sorunu olduğunu ve çözüp çözemeyeceğini sordum, çünkü kızım daha 10 yaşında ama, yaklaşık bir yıldır ilaç da kullanmasına rağmen elleri sürekli yıkamaktan sürekli kanıyordu ve denemediğimiz krem de kalmadı, sürekli yıkayınca krem de gittiğinden tüm aile çaresiz durumdaydık. ayrıca çok zeki olduğunu biliyoruz, çünkü dersanden burs kazandı, ücretsiz gidiyor, ama sürekli kıpır kıpır ve beş dakika aynı yerde otursa sıkılıp ya kalkar yada oflamaya başlardı. hatice hanım, gayet mütevazi bir şekilde elimden geleni yaparım dedi ve kızımın tüm randevularını planladı, yaklaşık ikibuçuk ay seanslara devam ettik, dikkat dağınıklığı, hiperaktifliği ve okbsi geçti, ilaçları da bıraktık,kremi de, çocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik, meğer ne çok yanlış yapıyormuşuz. kendisine çok teşekkür ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     14 Beğeni    
Yasemin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2011
TavsiyeNo: 40165
(Psk.Hatice ZENGEL bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     12 Beğeni    
Sevgi Doğan
7.Mart.2011
TavsiyeNo: 40078
osmaniye devlet hastanesinde beraber çalışıyoruz .Sosyal hizmet uzmanı arkadaşın olarak; Canım ablam seninle çalışmaktan ve tanımaktan onur duydum .Mesleğini bu kadar seven birisi az bulunur hastalarına verdiğin değer ve kıymet tartışılamaz .Aldığın eğitimlerin hakkını vererek bu bölgede tartışmazsısz birincisin Allah senin gibilerin sayısını artırsın.Çünkü:hastaları külfet gibi kesinlilkle görmüyorsun herbirisine ayrı ayrı değer veriyorsun herkes saat 4 te giderken mesai dışında saat 6 ya kadar hasta bakarsın sevgiler
     14 Beğeni    
Serap
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37070
selamlar. ben hatice hocama özgüven eksikliği, karamsarlık ve diğer problemlerimden dolayı başvurdum. kendisine osmaniye devlet hastanesinde ulaştım. psikologdan yardım almak en son çareydi benim için. itiraf etmeliyim ki önyargılı olarak gitmiştim görüşmeye. ama sağolsun hatice hocam ilk görüşmemizde beni yanılttı. ikinci görüşmemizde bardağın dolu tarafından bakmayı öğretti. çevremdkiler bile farkında bendeki değişimin. herkes ara sıra depresyona girerken, depresyondan ara sıra çıkan ben; sorunlarımla yüzleşmeyi, problemlerim karşısında dik durmayı öğrendim ve bu yüzden Hatice hocam a minnetarım. hatice hanımın kendine duyduğu özgüven, hayata bakış açısı, neşeli ve samimi konuşmaları bana ilham kaynağı oldu . bu yüzden kesinlikle ve şiddetle tavsiye ediyorum Hatice hanımı. kendisine çok çok teşekkür ediyorum. sağlıklı ve mutlu günler.....
     20 Beğeni    
Ayşegül Zengel(Kardeş))
8.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 34984
(Psk.Hatice ZENGEL bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     14 Beğeni    
Yunus
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 34978
Ben Hatice Hanım'a sosyal fobim için gittim, hastane ortamında bu kadar sıcak bir karşılama beklemiyordum doğrusu. Tezime iki ay vardı ve zaten eli ayağına dolaşan biriyken, nasıl geçeceğimi, tezi asla veremeyeceğimi düşünüp uykusuz geceler, sersem günler geçiriyordum, teze hala başlamamıştım, nasıl olsa sunumdan sıfır alacaktım. Telefonla randevu aldım, verdiği telefon özel sandım, burası profesyonellerin sitesi, ücreti sordum "Saçacak çok paran var herhalde, burası hastane, sağlık karneni al gel" dedi. Sadece mesai dışında o da durumu çok iyi olan, aylık dört terapi ücretini verebilecek insanı özel ve mesai sonrası alacağını, onun da bu memlekette psikoloğun değeri bilinmediği için insanların aklına terapinin bir işe yarayacağının gelmediğini falan dert yandı. "Randevu iki hafta sonra, maalesef dokuzdan başka boşluğum yok, ama sen gel, öbür randevuları ayarlarız" diye bir de benden özür diler tavırda davranınca çok meraklandım. Sadece dört seans yaptık, tezden A aldım, ama rahatlamıştım, tatile çıktık,sonra hastaneye yolum düştü tekrardan. Hatice Hanım'a teşekkür etmek için gittiğimde, tayininin çıktığını söylediler. Ablacım, sen bütün kızlara "ablacım", bütün erkeklere "abicim" der (üniversiteden birçok arkadaş benden duyup farklı sorunlarla gitti, kekemelik, benim gibi sosyal fobik, depresyon ilaçsız da tedavi ediliyormuş, evet....sayamayacağım kadar çok) bize "bütün insanlar benim ailemdir" derdin
     19 Beğeni    
H.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30595
hatice hanıma ilk olarak bu siteden ulaştım. Daha sonra seansalarına katıldım.ve bu görüşmelerin sonunda çok başarılı sonuçlar aldım.Onun sayesinde şimdi daha pozitif,kendine güvenen birisi oldum.Bana çok yardımcı oldu sorunlarımı dinleyip bana çözümler sundu daha doğrusu bu sorunlarımın çok da büyütücek ve kafaya takacak bir problem olmadığını bana gösterdi.Ben de şimdi sorunlarımı kafama takmadan rahat bi şekilde hayatımı sürdürüyorum.Ona çooook teşekkür ediyorum.ve HATİCE ZENGEL'i sorunu olan herkese kesinlikle TAVSİYE EDİYORUM.
     19 Beğeni    
M.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Ekim.2009
TavsiyeNo: 26848
Hatice hanımla tanışmam internetteki yazılar aracılığı ile oldu.demek ki internetin yararlı taraflarıda varmış.karşısındaki kişiye değer veren mesleki kişiliğinden önce insan gibi insan olan ender biri.hatice hanımı samimi ,ne yaptığnı bilen,istikrarlı buluyorum.onla son görüşmemiz çok duygusal oldu bi türlü ayrılmak istemedim.ben zaten değer verdiğim şeylere çabuk bağlanan bir insanım ama herkese kolay değer vermem.o yüzden gerçekten özel bir insan.Güleryüzlü içten şimdiye kadar tanıdığım meslek taşlarından farklı.insana güven veriyor samimiyeti sayesinde insanın kendini rahatlıkla tanımlamasına olanak sağlıyor.Gerçekten çok insan tanıdım onun gibisi yok.ama her anlamda anlayan dinleyen vakit ayıran olmayan vaktinde bile sırf hastası için vakit yaratan.ben onu geç buldum.ama asla diyoloğmu aksatmıycam.sizde benim gibi derdleriniz varsa 21 yıl beklemeyin ve onu bulun.(Ne çaresiz sizsiniz,Ne çaresizsiniz.)Şimdilik gitmek zorundayım.Umarım geldiğimde herşey daha farklı olur.
     13 Beğeni    
F.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Eylül.2009
TavsiyeNo: 26162
öncelikle teşekkür etmek istiyorum kızımın dikkat eksikliği sebebiyle araştırırken ismini gördüm ve irtibata geçtim yakaşık beşaydır danışmanlık alıyoruz verdiği çalışmalar ve bizlerlede birebir görüşmeleri çok güzel şuanda kızımın durumunda olumlu değişiklikler var ve çok memnunuz iyiki Kütahya ya gelmişiniz ve iyiki bizve bizim gibi çözüm arayan aileler için varınız. hatice hanımı internetten tavsiye ediyorumdan buldum hemen telefon açtığımda kendisiyle görüştüm ve hemen kabul etti.ilkgörüşmeye gittiğimde çok güleryüzlü ve disiplinli ve başarılı buldum. HATİCE ZENGEL İ çözüm arayanlara tavsiye ediyorum.
     17 Beğeni    
Hande
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Eylül.2009
TavsiyeNo: 26100
Ailemle problemlerim vardı..Hergün birbirimizi yiyorduk evde huzurumuz kalmamıştı.Annemin beni hiç anlamadığını düşünüyordum. Bende ona hak veremiyordum.Konuşmalarımız tartışmaya dönüşüyordu ..Hiç arkadaşım yoktu.Bir tanıdığın tavsiyesiyle Hatice Hanım a gittik.Annemle,babamla ve benimle ayrı ayrı konuştu..Birsüre sonra herşey düzelmeye başladı..Çekingenliğimi yendim.Gün geçtikçe arkadaş sayım artıyor.Ailemle daha iyi anlaşıyoruz.Teşekkür ediyorum.
     16 Beğeni    
M.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ağustos.2009
TavsiyeNo: 26051
Gerek kişisel, gerekse aile içi ilişkilerimde (eşim ve çocuklarımla) sorunlar yaşıyordum. Yaşadığım şehir olanda kütahya'da bir psikolog bulabilirmiyim diye araştırma yaptım. Sizin sitenizden Hatice hanımın iletişim bilgilerine ulaştım. Kendisinden öncelikle yaşadığım depresyon sorununun çözümü için danışmanlık aldım, sonra da eşimle yaşadığım sorunlar nedeniyle aile terapisi aldık ve çocuklarımın derslerindeki sorunlar ile ilgili destek aldık. Öncelikle kendi depresyonumun çözümü konusunda sorunun nedeni olan bazı bakış açılarımın değiştirilmesi ve yaşama, olaylara farklı açılardan da bakılabileceğini kendisinden öğrendim. Yaşam mutluluğum ve çalışma hevesimde muazzam artışlar oldu. Kendisine minnettarım. Eşimle iletişimim konusunda da diyebilirimki eşime tekrar aşık oldum ve niçin sorun yaşadığımın farkına vardım. Çocuklarım ise gerek ders çalışmada, gerek tırnak yeme gibi konularda, gerekse kardeş kavgaları sorunlarında beklentimin üzerinde olumlu yönde geliştiler. Hatice hanım samimi, özverili ama mesleki bir disiplin içinde mesleğini yerine getiren bir Psikologtur. Herkese özellikle de depresyon yaşayanlara, aile içi geçimsizliği olanlara ve sınav kaygısı olan öğrencilere tavsiye ediyorum.
     19 Beğeni    
Sibel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Haziran.2009
TavsiyeNo: 24511
çocuğum için gitmiştim korkuları vardı bu korkuları nasıl yeneceğini öğrendi ve bazı yollar gösterdi. Dikkat dağınıklığı vardı bir program yaptı çocuğuma nasıl davranmam gerektiğini söledi.hatice hanımla görüşmeye başladıktan sonra bazı şeyler değişti çaresiz kaldığım konularda yardım etti.bu yüzden hatice hanıma teşşekkür ederim..hatice hanım branşın da başarılı bir insan olduğunu düşünüyorum çünkü kısa bir zaman içerisinde çocuğuma olan faydaları gözle görülebilir nitelikteydi...
     15 Beğeni    
U.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 22840
Hatice Ablamla tanışmaya başlayalı 5 ay oldu ve hala görüşmelerim devam ediyor. Kütahya ya geleli 3 yıl oldu ve yurtta kalıyorum arkadaş ortamı ailemden uzak kalmam beni baya değiştirmişti agrasif sinirli bir insan olmaya başlamıştım. Yalnızdım sorunlarımı kimseye anlatamıyordum Sinir krizlerim titremelerim nöbetlerim vardı. Aklımda bir sürü bana zarar verecek düşünceler vardı hayattan nefret ediyordum intihar düşüncelerim vardı. Hatice ablamın yardımıyla yenmeyi başardım. Benim hayatı daha iyi anlamama yardımcı oldu, bana pes etmemeyi mücadele etmeyi öğretti. Hatice ablama çok güveniyorum ona herhangi bir sorunu anlatırken korkmadan anlatıyorum gerçektende tavsiye edebileceğim tek psikolog ona çok ama çok teşekkür ediyorum..
     23 Beğeni    
Sibel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Nisan.2009
TavsiyeNo: 22576
Gerektiğinde mesai saatleri dışında bile ilgilenebilen, paradan çok insanların mutluluğunu önemseyen nadir psikologlardan birisidir.sakin,güleryüzlü,sabırlı ve kişisel gelişime önem veren birisidir.Sürekli kitap okur,seminerlere katılır.kendini geliştirir.İnsanlara değer verir.Tüm işlerini kendisi yapar.Gelen kişilerin bilgilerini gizli tutar.. Uyku sorunumdan dolayı gittim,ilk günden ilaç verip yollayacağını sanmıştım..Ama sandığım gibi olmadı..uzun seanslar yaptık birlikte..ve sorunun temeline inip ,uyku problemini ortadan kaldırdık
     15 Beğeni    
H.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Nisan.2009
TavsiyeNo: 22319
Birbuçuk yıllık evliyim, evliliğimden bir süre sonra hamile kaldım. Hamileliğimin beşinci ayında bebeğimi düşürdüm, düşükten sonra ölüm korkusu hissetmeye başladım. Hastaneye jinekologa gitmişken gözüme psikolog tabelası ilişti, hemen içeri girdim, randevu aldım. Ben korkularımı anlattım, Hatice Hanım sabırla dinledi, her iki haftada bir seansa geldim. İki ay sonunda korkularımdan kurtuldum. Tekrar bebek sahibi olmaktan korkuyordum. Şimdi jinekoloğumun da izniyle tekrar bebek sahibi olmayı düşünüyorum. Hayatı daha iyi anlamaya başladım, yaşama sevincim geri geldi. Eşimle de aramda birtakım sorunlar vardı. Birkaç seansa da eşimle katıldık ve aramızdaki sorunları da çözdük. O açıdan da çok mutluyum. Hatice Hanım'ı sorunları olan herkese tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    
D.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Nisan.2009
TavsiyeNo: 21709
Ben geçen yıl OKS sınavına iki ay kala Hatice Abla'ya başvurdum. Sınıf birincisi ve okul üçüncüsü olmama, çok ders çalışmama ve iyi bir dersaneye gitmem rağmen deneme sınavlarımdan bir türlü istediğim puanı alamıyordum. Adını ablamdan duymuştum, telefonla arayıp iki hafta sonrasına randevu aldım ve sınava kadar her hafta görüştük. İlk başvurduğum zamankinden tam 20 net fazla yaptım sınavda ve şu an istediğim lisede okuyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve benim gibi sorunları olan arkadaşlara tavsiye ediyorum.
     18 Beğeni    

Hatice ZENGEL'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Müzik dinlemek, kitap okumak, el sanatları, takı tasarımı, seyahat, kick boks, bütün dünya dansları, fotoğraf çekmek, ebru yapmak, resim çizmek, şiir yazmak, beste yapmak, yeni yemek tarifleri uydurmak :)

Sevdigi Yazarlar : Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet Ran

Sevdigi Muzikler : Kulağıma hoş gelen bütün müzikler

Sevdigi Filmler : Mavi Gözlü Dev, Tutku, Cesur Yürek, İstanbul Kanatlarımın Altında, Ejder Kapanı, J.I. Jane

Sevdigi Sözler : Only God can judge me.


Hatice ZENGEL'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikolog Hatice Zengel
Reşatbey Mah. Gazipaşa Bul. No: 8 Savaş Apt. Kat: 3 Daire: 9 Seyhan Adana
Psk.Hatice ZENGEL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(501) 342 49 30
(Saat 10:00-19:00 Arası Arayabilir, Diğer Zamanlarda Mesaj Atabilirsiniz.)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1975
(49 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2000
(24 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Hatice ZENGEL Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Hatice ZENGEL Mesleki Videolar Videoları
-

04:55
Top