2007'den Bugüne 92,577 Tavsiye, 28,263 Uzman ve 20,024 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hayata Dair: Mutluluğu Öğrenmek!
YAZI #695 © Yazan Psk.Serap DUYGULU | Yayın Şubat 2010
Herkimer Citizen dergisi mutluluğu hayvanlar dünyasından örneklerle farklı bir bakış açısıyla yorumlamış:

"Bilindiği üzere,şimdiye kadar hiçbir kuş komşusundan daha çok sayıda yuva yapmaya çalışmadı;şimdiye kadar hiç bir tilki saklanacak tek bir değiliği olduğu için üzülmedi;şimdiye kadar hiç bir sincap bir yerine iki kış yetecek kadar ceviz toplayıp saklamadığı için endişeden ölmedi;ve hiç bir köpek yaşlılık yılları için birikmiş kemiği olmadığı gerçeği üzerine uykusuz geceler geçirmedi..."

Mutluluğu hayvanlardan öğrenmek zorunda kalacağız artık.Çünkü biz mutlu olmayı unuttuk.Ne kadar çok nedenimiz olduğunu unuttuk.Sahip olduklarımız için şükretmeyi unuttuk.Kendimizi dinlemeyi,dostlarımızı dinlemeyi,evreni dinlemeyi unuttuk.

Gerçekten de düşünün bakalım,hayatı kendine zehir eden kaç hayvan gördünüz?
Elbette çalışacağız,amaçlarımıza ulaşmak için uğraşacağız, yorulacağız, üzüleceğiz, ama bunları yaparken ailemize, sağlığımıza, dostlarımıza ve kendimize özen göstereceğiz.En çok da mutlu olacağız.
D.J.Matu der ki;
''Ne zaman yaşamını anlamsız,yüzeysel ve sıkıcı bulmaya başlarsan,şu dünya üzerinde kaç günün olduğunu düşün.Davranışlarına yeniden biçim ver.''

Kaç günümüz olduğunu bilmemiz mümkün değil.Ama kaç gün mutlu olmak istediğimize biz karar verebiliriz.Nasıl mı?

-Değiştiremeyeceğimiz olaylar için üzülmeyerek.
-Her günün,her anın bir armağan olduğunu bilerek.

Bizi hayvanlardan ayıran düşünmemiz ve konuşmamızsa ve onlar bilinçsiz de olsa mutlu olabiliyorlarsa biz bilinçli olarak mutlu değilsek sorun kimde?

www.ozgurbilge.com
     6 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Serap DUYGULU'nun Makaleleri
► Evlilikle Mutluluğu Bulabilir Miyiz? Meral HASANDAYIOĞLU
► Başarısızlığı Öğrenmek! Psk.Dnş.Metin KILIÇ
► Hayata Pozitif Bakış Psk.Yasemin EYİGÜN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 20,024 uzman makalesi arasında 'Hayata Dair: Mutluluğu Öğrenmek!' başlığıyla benzeşen toplam 22 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Baba Çocuk İlişkisi Kasım 2016
► Alınganlık Kasım 2016
► Kıskançlık Kasım 2016
► Yılbaşı ve Çocuklar Kasım 2016
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


08:31
Top