2007'den Bugüne 83,128 Tavsiye, 26,206 Uzman ve 18,434 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!#EVDEKALIN Psk.İlkten ÇETİN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

İlkten ÇETİN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

250

[Psk.İlkten ÇETİN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 4
İlkten ÇETİN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1591
(%76.9 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

İlkten ÇETİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar İlkten ÇETİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

İlkten ÇETİN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Gestalt Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi .Aile danışmanlığı

İlkten ÇETİN'in Makaleleri İlkten ÇETİN'in Makale ve Yazıları
343 Makale
► Stres ve Stresle Baş Etme ÇOK OKUNUYOR
► Kaygı
► Ayrılık
► Boşanma
► Güdüler
► Bağlanma
► Affetmek
► Boşanma
► Algılar
► Duygular
► Mitomani
► Kabus
► Cesaret

İlkten ÇETİN Özgeçmiş CV Psk.İlkten ÇETİN'in Özgeçmişi
Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi - Psikoloji Bölümün (1990) ‘den mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Yetişkin Psikiyatrisi’nde 1 yıl süreyle staj yaptıktan sonra Ankara İbni Sina Hastanesi Psikiyatri ABD’de (1991-1993) fiziksel rahatsızlığı olan hastalarla çalışmıştır. Daha sonra Şizofreni İle İlgili Optimal Tedavi Projesi ile “Lily Özel Ödülü” nü kazanan ekipte yer almıştır

. 1993-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi- Psikiyatri Anabilim Dalı'nda Prof.Dr. Mehmet Sungur ile yetişkin psikiyatrisinde çeşitli hastalık grupları ile, 2003-2007 Marmara Üniversitesi-Psikiyatri Anabilim Dalı'nda psikolog olarak çalışmıştır. Ankara Üniversitesi’nde çalıştığı dönemde Sigara Bırakma grupları ile çalışmalarda bulunmuş ve Çankaya Soroptimistler Derneği’nin de yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. 2002 yılında bu yana da Prof. Dr. Mehmet Sungur'un Muayenehanesi'nde depresyon ve anksiyete bozuklukları ile çalışmalarına devam etmektedir. 1998-2002 arasında Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği'nin Düzenlediği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, 2002- 2005 yılları arasında Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları'nda Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimini almıştır. 1998 yılında Doç.Dr. Ceylan Tuğrul Daş ile başladığı Gestalt Terapi Eğitimi halen devam etmektedir.Aile danışmanlığı eğitimleri çok fazladır uluslar arası sertifikalara sahiptir 1996-2007 yılları arasında Yönetimi Kurulunda Sayman olarak görev yaptığı Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği'nin yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam e-tmektedir. 2008 yılında Nar Proje Evi ile Bursa Altınkoza Film Festivali “7. Sanat Engel Tanımaz” Atölyesi’nin özürlülere yönelik kısa film projesinde danışmanlık yapmıştır. Cinsel Eğitim ve Tedaviler Araştırma Derneği'nin (CETAD) kurucu üyesi olan İlkten Çetin; Şizofreni Dostları Derneği'nin Halkla İlişkiler sorumlusu. Aynı zamanda Kanaltürkte yayınlanan “Jess’le Hepsi 1 İnci” adlı çocuk programına danışmanlık yapmaktadır.

İlkten ÇETİN Tavsiye Yazıları İlkten ÇETİN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Prof.Dr.Mehmet Z SUNGUR
İstanbul - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-09-2009
 TavsiyeNo: 26744
Psikolog İlkten Çetin meslek hayatına atıldıktan sonraki yaklaşık 20 yılını benimle çalışarak geçirmiş ve bu süreçte giderek kendisini hem mesleki hem sosyal ama hepsinden önemlisi bir insan olarak geliştirmeye gayret etmiş değerli bir psikologtur. İlgi ve beceri alanları geniş bir yelpazeyi kapsamakla birlikte özellikle cinsel tedaviler, depresyon ve kaygı bozuklukları alanlarına yoğunlaşmıştır. Ona yönelttiğim danışanlardan her zaman memnuniyet bildiren geri bildirimler almışımdır. Uzun yıllardan sonra artık benden bağımsız çalışma ihtiyacı duymuş ve kendi yerinde terapi uygulamalarına başlamıştır. Kendisine iyi ve etik uygulamalar çerçevesindeki başarılı çalışmalarının hep devamını diliyorum. Prof. Dr Mehmet Sungur
     102 Beğeni    

 Ziyaretçi (Danışan)
 IP: 78.189.76.YYZ

24-01-2019
 TavsiyeNo: 107993
Bir doktor olarak daha önce de terapiye gittim ancak en büyük sıkıntım benim de bir insan olduğumun, hayata dair sıkıntılarımın olabileceğinin unutulması oldu. Benim gibi doktor olan bir arkadaşımın önerisi ile İlkten hanımla terapiye başladım. Hayatımın sanırım dönüm noktalarından biri oldu.kendisine ilk gittiğimde çok yoğun anksiyete yaşadığım dönemdi. Birlikte çok güzel yol kat ettik ve daha edeceğiz. İşinde harikulade iyi. Konusunun uzmanı, onun kadar iyi psikoterapist dünyada sayılıdır. Her seans sonrası ona ve kendime güvenim arttı. Psikoterapiye gitmek istiyorsanız kendinizi güvenle İlkten hanıma bırakabilirsiniz.lkten hanım iyi ki tanımışım,iyi ki var
     1 Beğeni    

 monalisa (Danışan)
 IP: 95.70.251.YYY

11-12-2017
 TavsiyeNo: 100816
İlkten Hanım ile çok zorlu bir yolculuğa çıktım. İlk başlarda nasıl toparlanacağımı bilemediğim için yüküm çok ağırdı. Tüm anıları koca koca valizlere koyup yanımda taşıyordum. Yolculuk da zorluydu hani! Dikenli teller, yüksek taş duvarlar, girdaplı nehirler, susuz çöller vardı. Geçtiğim yerlerdeki hiçbir güzelliği göremiyordum. Güneş her gün doğup batıyordu ve yeni bir gün başlıyordu ama bana hepsi aynı geliyordu. Sonra İlkten Hanım ile çalışırken farkındalığım artmaya başladı. O koca valizlerdeki onca kötü anıya, başkalarının anılarına, bana ait olmayan dertlere bir bir veda ettim. Hafifledim. Stokçu insanların evleri gibi çöplüğe dönmüş valizlerimi boşalttım, temizledim. Kimi anıları atarken ağladım, kaybettiklerimin yasını layığıyla tuttum; kenarda köşede kalmış, ezilmiş, unutulmuş, minicik mutlu anılarımı hak ettikleri yeni temiz küçük el çantama koydum, yüreğimin üzerine yerleştirdim. İki elim de boş artık. Yeni anılara, yeni bir hayata merhaba derken, doğan her yeni gün, yeni bir heyecan!
     4 Beğeni    

 gç (Danışan)
 IP: 85.98.128.ZBJ

19-10-2013
 TavsiyeNo: 63479
Merhaba ben de tıp doktoruyum.Mevcut sorunlarıma dışarıdan bakabilmek,anlamlandırabilmek için defalarca psikolog ve psikiyatristlere gittim.Sorunlarımın bilimsel bir çözümü olduğunu bir yerlere başvurmam gerektiğini biliyordum .Ama hiçbirinden anlamlı bir sonuç elde edememiştim.Kararlı ama kafam çok karışık olarak kendisine Türkiye'nin İstanbul'a oldukça uzak bir köşesinden uçağa atlayarak gittim.İlk sınavımı muayenehanesinden çıktıktan birkaç dakika sonra verdim.Gittiğimde makalelerinin hepsini okumuştum,ama okumakla anlamak,anlamakla yapmak dahası en içinizden rahatlayıp hayatınızın merdivenle beyaz bir buluta tırmanmak gibi olduğunu bana gösteren İlkten Hanım'a ve tıp camiasında olmama rağmen kendisine ulaşabilmemi sağlayan tavsiyeediyorum.com. sitesine çok teşekkür ederim.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     20 Beğeni    

 Ali G. (Danışan)
 IP: 88.226.238.ZY

15-04-2010
 TavsiyeNo: 32427
İlkten Hanım'la tanışmam (yanlış hatırlamıyorsam) 1993 yılında, Ankara'da Mehmet Sungur Bey'e danışmak için gittiğimde oldu. Mehmet Bey ve İlkten Hanım'la tanışana kadar bir kaç psikologa gitmiş, bir takım ilaçlar kullanmış, ama daha sonra yine Mehmet Bey'den öğrendiğim üzere anksiyete bozukluğu olan şikayetime çare bulamamıştım. Ortaokuldan üniversiteye kadar eğitim ve sosyal hayatımı derinden etkileyen bu sorunu İlkten Hanım sayesinde atlattım. Hem de ilaç kullanmadan ve görünürde çok basit olan (adını bilmediğim) korkuyla yüzleşme yöntemiyle çok kısa zamanda büyük mesafe kaydettim. Hayatımı zehir eden fobiden kurtulduktan sonra, sosyal fobi konusunda da kendisinden yardım almaya devam ettim. Şu anda işinde ve sosyal hayatında başarılı ve mutlu olan biriyim. Zaman zaman depresyona girmeye meyilliyim ve İlkten Hanım'ın artık Ankara'da olmamasının eksikliğini çekiyorum. Kendisi bu konuda da yardımını esirgememiş ve Ankara'da danışabileceğim bir kişiyi tavsiye etmiştir. İlkten Hanım'a teşekkürü bir borç bilir, meslek hayatında başarılarının devamını dilerim.
     13 Beğeni    

 dr stillalive (Danışan)
 IP: 188.38.131.ZJW

20-09-2009
 TavsiyeNo: 26538
ilkten hanımla bir psikiyatın beni kendisine yönlendirmesiyle tanıştık.. Bir doktor olarak en baştan söyleyim daha kendisiyle görüşmeden önce psikologlara dair çok önyargılıydım. onları ince bir ses tonuyla konuşan sadece sizi dinleyen sonra da boşver canım geçer diyen insanlar olarak bilirdim.ama ilkten hanım öyle değildir ona götürdüğünüz sorun çözülür o çözmez siz çözdürtür!. kendisine gidiş nedenim panik ataktı.sonradan öyle olmadığına karar verdik..yaklaşık 1.5 yıldır danışanıyım. yaşı bana genç gözüktüğü için önceleri bu kadar tecrübeli olabileceğini tahmin etmemiştim ama bu meslekte 15 yılı geçmiş tecrübesi olduğunu zamanla öğrendim...ona gittiğimde çok kötüydüm anksiyete nedeniyle dolmuşa binemez, yalnız kalamaz bir hale gelmiiştim oysaki daha önceleri yalnız başıma uzun yurtdışı eğitimlerim bile olmuştu.. şimdi yine yalnız başıma türkiyenin öbür ucunda çalışıyorum..teşekkürler ilkten hanım! ilkten hanım çok çeşitli çalışma tarzlarına sahip, varolan soruna göre yöntem uygulayan, kendini tekrarlamayan biridir.mesleki tecrübesi sizin hiçbirşeyim yok bomba gibiyim dediğiniz zamanda bir falcı gibi konuşmaya başlar. çalışmanızın üzerinden birkaç ay geçtiğinde o sizi tanır ve ne zaman kötüleşeceğinizi bile bilir ilgilidir..bence mesleki tecrübe budur! ve yeri geldiği zaman sizi ilgili uzmana gönderir. 3 kelimeyle ilkten hanım; mantıklı! profesyonel! ilgili! kişisel özellikleriyle ilgili olarakta ;güleryüzlü, güven veren, azimli, bir işi asla yarıda bırakmayan biri diyorum. çalıştığı yer merkezi ve şirin..işi gereği çalışırken yalnızca siz ve o olursunuz..bu da en iyisi bence! herşey için teşekkürler....

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu site editörlerimizce doğrulanmıştır.
     35 Beğeni    

 A.Ö (Danışan)
 IP: 178.240.167.YLF

03-02-2015
 TavsiyeNo: 75743
İlkten hanımla tanışmam bu sitedeki yorumlar ve tavsiyeler sayesinde oldu o yüzden buranın ihtiyacı olanlar için ne kadar önemli olduğunun farkındayım . İlk randevum için telefon açarken ne kadar gergin olduğumu hatırladım bir an çok gergindim evet ozamanlar hayatındaki en fazla olan şey gerginlikti buda benim hayatımı çok etkiliyordu insanlarla iletişim kurmakta çok zorlanıyordum , göz teması kuramıyordum ve Akabinde arkadaşlarımla bir arada bulunmaktan kaçınmaya başlamıştım ,eşimle doğru iletişim kuramıyordum , kızıma hiç vakit ayırmıyordum , gündüzleri işte oluyordum akşamları eve geldiğimde ise sürekli yaptığım kendi odama çekilip gün içerisinde yaptığım yanlış şeyleri düşünmek ve keşke yapmasaydım diyerek kendime kızmak oluyordu, kendime karşı inanılmaz derecede acımasızdım kendime dair hiçbir şeyi beğenmiyordum , dışarıya çıktığım zamanlarda tanıdık birini görüp konuşmam gerekecek diye ödüm kopuyordu , toplu taşıma araçlarına bindiğimde kafamı telefonumdan kaldıramıydum bile aman kimseyle göz göze gelmeyeyim diye yani kısacası hayat bana çevremdeki bütün güzelliklere rağmen batıyordu ağır geliyordu ,daha öncelere 1-2 tane psikoloğa başvurdum ama herhangi bir değişim farketmedim kendimde , en son olarak ilkten Hanımı buldum ,şimdi çok minnettarım ilkten hanıma onunda yardımıyla başarmak istediğim çoğu şeyi başarmaya başladım ,aslında hayatımda nelerin yanlış olduğunun farkındaydım ama nasıl yapılması gerektiği konusunda hiçbir bilgim yokmuş onu anladım , farkında olmadığım yanlışlarıda ilkten hanımın terapileriyle ve yazdığı makaleler sayesinde farkettim , sorunlarıma dair en çok yaptığım şeyin neden böyle oluyor diye sormak yerine onu anlamaya çalışmam gerektiğini öğretti bana , şu an için çok iyi hissediyorum kendimi . Terapiye ihtiyacı olan Arkadaşlara ( bu sorunların farkında olup onu yenmek isteyipte yenemeyenlere!!! ) Şiddetle doğru danışman seçmelerini öneriyorum . ben doğru adreste olduğumu yaşayarak gördüm umarım sizin içinde aynısı olur. Buradan ilkten Hanım'a ne kadar minnet duyduğumu anlatsam azdır .
     22 Beğeni    

 yeniben (Danışan)
 IP: 78.176.89.ZJ

06-03-2014
 TavsiyeNo: 66952
6 Ay önce benim içinde bulunduğum ruh durumumu anlatan en doğru söz ''yerlerde sürünüyorum'' du. Yıllardır insanlara hayır diyemiyor, kendi içimde çatışıyor, özgüven problemi yaşıyordum. Bir yıl önce menapoza girmiş, artık yaşlandım duygusuna kapılmıştım. Bu sıkıntılarla uğraşırken acaba eşim beni aldatıyor mu ? kuşkusu tüm benliğimi sarmıştı. Kuşkumu sağlıksız düşüncelerle büyütüyordum. Eşimle bu konuyu her konuştuğumda rahatlıyor, sonrasında kuşkunun (bir karabasan gibi) esiri oluyordum. Adeta bedenim ve ruhum kemiriliyordu. Günlük işlerimi yapamaz, başka şey düşünemez hale gelmiştim. Kendi başıma sorunumun üstesinden gelemeyeceğimi anladığımda bu siteyi araştırdım ve İlkten Hanım'a gitmeye karar verdim. İlk görüşmeden, İlkten Hanımın verdiği güven ile bu durumdan kurtulacağıma inanmış olmanın rahatlığıyla çıktım. Bir an önce kendime gelmem için yoğun terapi programlarına başladık. Başarılı yöntemlerle, nokta atışı sorularla, sabırla, anlayışla beni dinledi. Makaleleri ufkumu açtı. Görüşmeler sırasında çocukluktan gelen ve bugünümü etkileyen sorunlarımla yüzleştim. Her terapi sonrasında, yıllardır beni engelleyen, mutsuz eden ve var olduğunu bildiğim ama tanımlayamadığım yüklerimden birer birer kurtuldum. Özgüvenim yerine geldi, farkındalığım arttı. Eşimle, kızımla ve çevremle sağlıklı iletişim kurabiliyorum. Karşımdakileri benim beklediğim gibi davranmadıklarında suçlarken, öfke duyarken artık onları oldukları gibi kabul edebiliyorum. Çocukluktan beri mutsuzum diyen ben artık mutluyum ''ben de varım'' diyebiliyorum. İlkten Hanım ilk gün seni ayağa kaldıracağız demişti. Oysa ben özgürleşmiş koşuyorum. Tek pişmanlığım İlkten Hanım'a daha önceden gelmemiş olmak. İlkten Hanım iyiki varsınız, emekleriniz için çok teşekkür ederim.
     15 Beğeni    

 ab (Danışan)
 IP: 212.253.190.WW

08-12-2011
 TavsiyeNo: 46068
İlkten Çetin ile Ankara'dan İstanbul'a taşınma sonrasında eşimle boşanmanın eşiğine geldiğimizde duygu durum bozukluğu yaşarken tanıştım. Aslında Obsesif Kompulsif Bozukluk yaşıyor ve bu yönde tedavi görüyordum. Kendisini Prof.Dr. Neriman Samurçay'ın tavsiyesi ile buldum. Birlikte sıkı bir terapi süreci geçirdik ve boşanmanın eşiğinden döndüm. Sayesinde kendime de dönmüş oldum. Merkezinden, Anne Baba Okulu Eğitimi, Kariyer Danışmanlık Hizmeti, resim dersi, konularında diğer profesyonellerden de eğitimler aldım. Tavsiye ettiği psikiyatristlerden ilaç konusunda yardım aldım. Daha sonra kızım için de yeme bozukluğu konusunda (5 yaş) yardım aldık. Şu an tekrar Ankara'dayız ve yine İlkten Çetin'in tavsiye ettiği bir psikiyatristten yardım alıyorum. İlkten Çetin'e hem teşekkür ediyor hem de çok çok tavsiye ediyorum çünkü; sonuç odaklıdır, zorla mücadelede çok iyidir, kendinizi onunlayken güvende hissesdersiniz, paranızın karşılığından daha fazlasını alırsınız, sizin için en uygununu düşünür, sorununuzun odağına yönlendirir, yardımcı olabileceği her konuda yardımı vardır, çok iyi yönlendirir, zaman kaybettirmez, takip eder, boşuna terapi yapmaz, hayat dolu, hayatın içinde, sevecen, dengeli ve samimidir. Nettir...Neyse odur. Profesyonel anlamda, bir çok konuda ve alanda bilgisi ve en önemlisi tecrübesi olduğu için tam da doğru adrestir. Yardımcısı Haluk Bey'i de tavsiyelerim arasına eklememek haksızlık olur. Kendini değiştirmeye iyileştirmeye niyeti olan herkese tavsiye ederim çünkü ben yaşayarak gördüm, hayatımı düzene sokmamda çok büyük fayası oldu, artık uzakta olsam da faydasını hala görüyorum. İyi ki var. AB
     11 Beğeni    

 Gülhan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.98.69.YFY

07-12-2011
 TavsiyeNo: 46058
İlkten hanımla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzun yıllar birlikte çalıştım. Çalışkan, disiplinli, hasta ve hasta yakınlarıyla sıcak güvenilir iletişim kurup, güleryüzlü ve pozitif enerjisiyle çok faydalı, alanında uzman bir kişidir. Hastaları, birlikte çalıştığı Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur hocadan önce görüp, hastalar hocaya görüşmeye girdiklerinde rahatlamış, sıkıntılarını halletmiş olurlardı. Daha sonra onunla görüşmek alışkanlık ve keyif olurdu. İlkten hanımı tavsiye ettiğim hastaların hepsi, beni arayıp teşekkür ederek, memnuniyetlerini ifade ederler. Bende İlkten hanımı tanıdığım, beraber mesai yaptığım için çok mutluyum. Bundan sonraki hayatında sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum. Biliyorum ki mutluluğunu paylaşmasını çok iyi biliyor.
     6 Beğeni    

 SEE (Danışan)
 IP: 195.212.29.YDB

14-02-2011
 TavsiyeNo: 39467
Merhabalar, İlkten Hanım'a gitmeden önce 1 yıllık evli olduğum eşimden artık kronik hale gelen ve kendi içimizde çözemediğimiz sorunlar yüzünden ayrılık eşiğine gelmiş bir çifttik. Eşim ile aileler arasındaki kültür farklılığı konusu ve tartışmalarımızın şiddetlenmesi başta olmak üzere sürekli aynı sıkıntılar üzerinde dönüp dolaşarak birbirimizi yıpratıyorduk. Bu birikimler artık son haddine ulaştığında ayrılmadan önce bir uzmana gitmeye karar verdik. İlkten Hanım'ı tavsiyeediyorum sitesinden araştırarak tamamen buradaki yorumlar üzerine gitmeye karar verdik. Ancak şuan zannediyorum ki Türkiye'nin en iyi psikologundan destek almış ve evliliğini kurtarmış bir çiftiz. İlkten Hanım'a ilk seanstan itibaren öyle bir güven duydum ki, kesinlikle hayatımızda çok önemli bir yeri olacağına inandım. Kesinlikle öyle oldu! İlkten Hanım, muazzam tecrübeye sahip, ve bu sayede nokta atışı yapan bir psikolog, kanserli hücre neredeyse tereddütsüz bulup, sizden çıkaran bir uzman... Biz artık evliliğimizin, ailemizin ne kadar kıymetli olduğunu bilerek, mutlulukla yaşıyoruz. Sorun değil, çözüm üretiyoruz. Yolun sonunda olduğunuzu düşünüyorsanız, İlkten Hanım'ın kapısından içeri girerek bir adım daha atmanızı öneririm. İlkten Hanım'ı şiddetle tavsiye ediyorum. Herkesin umduğunu bulmasını dilerim...
     12 Beğeni    

 Aslı DeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.243.250.

19-07-2010
 TavsiyeNo: 34571
Merhaba ben Aslı, İlkten hanıma gitmeden önce buradaki bütün tavsiyeleri okudum.Açıkcası başka insanların tavsiyeleri ile hareket etmek ne kadar doğru diye de düşündüm.Daha önce defalarca yardım almayı denemiştim fakat bir faydasını görememiştim. Sonuç olarak İlkten hanımla görüşmeye karar verdim.İyiki vermişim. ( burda tavsiye yazan herkese teşekkür etmeliyim ) Daha ilk görüşmemizde bana öyle bir güven verdi ki bütün sorunlarımı onunla aşabilirim dedim.Görüşmeden çıktığımda kendimi daha güçlü hissediyordum ve artık yalnız değildim. Üzerimdeki safraları bir bir atmaya başlayınca hayatın güzel tarafları da ortaya çıktı benim için.Sırtımda meğerse ne kadar ağır bir yük taşıyormuşum. Yolun daha çok başındayız biliyorum ama bu beni gelecekle ilgili daha da umutlandırıyor,bana çalışma ve çabalama azmi veriyor çünkü hayat buna değer biliyorum artık. Son bir şey söylemek istiyorum, İlkten hanım gerçekten yirmidört saat sizinledir.İhtiyacınız olduğunda her zaman yumuşacık sesiyle telefonun ucundadır ve tavsiyeleri sizinle her yere gelir. İyiki varsın İlkten
     8 Beğeni    

 A.D (Danışan)
 IP: 78.176.97.YL

07-04-2010
 TavsiyeNo: 32147
İlkten Hanımı bu site aracılığıyla buldum. Herkesin cicim ayları diye tanımladığı dönemleri ben sıkıntı içinde geçiriyordum. Evlilikdeki rolümü anlamak benimsemek konusunda ciddi sorunlar yaşıyordum kendimi ihmal etmeye mutsuzluğumu yemekten çıkarmaya sosyal yaşantımdan kopmaya başlamıştım. Genel olarak zaten hayır demeyi beceremeyen isteklerini şikayetlerini dile getiremeyen biriyim ve bunu 24 saat süren birliktelikde yaşamak zor gelmeye başlamıştı. Bu sefer patlamalar yaşayan sürekli şikayet dırdır yapan biri oldum. Haliyle eşimle ilişkimiz erkenden yıpranmaya başladı. Tek başıma mücadelenin sonuç getirmemesi üzerine yaptığım araştırmalar sonucunda bu sitenin yardımıyla ilkten hanımla tanıştım. Okuduğum tavsiyelerin yardımı çok oldu, yüzyüze gelmeden kendimi yakın hissedeceğimi anladım ve haklı çıktım. Görüşmeye giderken kendimi yakın arkadaşımı görmeye dertleşmeye gidiyormuş gibi hissediyorum. Üstelik bu arkadaşım bana duymak istediklerimi değil duymam gerekenleri tüm içtenliğiyle söylüyor. Girer girmez gülümseyen bir ifadeyle karşılanıp elimde çayımla,kahvemle başlıyorum anlatmaya. Sadece dinlemiyor yerinde müdehaleleri oluyor bazen birbirimizin sözünü bile kesiyoruz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz çünkü İlkten Hanım için önemli olan o gün sizin orda söylemek istediğiniz herşeyi dinlemek.Sürekli saatine bakıp size kapıyı gösteren biri asla olmadı.bizim yarım saatten fazla uzattığımız seanslar bile oldu. Kendimi tanımak,karşı tarafı suçlarken kendi hatalarımı görmek, tepkilerimi daha yumuşak belirtmek, farklı yöntemlerle isteklerimi dile getirmek konusunda yardımcı oldu.Ayrıca organize ettiği grup çalışmalarıyla daha hızlı yol katetmeye,kendimi geliştirmeye ve öğrendiklerimi hayatımın her alanında kullanabilmeye başladım. Ben kendimi yolun başında hissederken eşimden ne kadar yol aldığımı ve değiştiğimi duymak en güzeli. Anlattıklarımdan duyduğu rahatlıkla eşimde gelmeyi kabul etti. Ben herşeyin karardığını ve bu beraberliğin sonuna yaklaştığımı hissettiğim zamanada bana ışık olan İlkten hanıma teşekkür ederim. Evliliğimle ilgili gittim ve kendimle,ailemle,arkadaşlarımla ilgili sorunlarıda keşfettim.Şimdi büyük bir bahar temizliği yapıyorum ve yaza hazırlanıyorum. Daha 1 ay geçti 3,4 ay sonra yazacaklarımı büyük umutlarla bekliyorum :) UZUN LAFIN KISASI YAZILAN YORUMLAR DOĞRU; İLKTEN HANIM İÇTEN, ANLAYIŞLI, BAŞARILI YÖNTEMLERİ OLAN SİZE YARDIM EDEBİLECEK BİR UZMAN.
     27 Beğeni    

 Dr.Aylan GIMZAL GÖNENTÜR
İstanbul - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

07-01-2010
 TavsiyeNo: 29563
Sevgili İlkten Çetin'i önceden sadece Prof. Dr. Mehmet Sungur hocanın yanında çalışan azimli ve çalışkan bir psikolog olarak tanırken, 2003-2007 yılları arasında Marmara Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda çalıştığı dönemde daha yakından tanıma ve çalışma etiğini anlama fırsatını yakaladım. Kendisine vajinismus gibi cinsel sorunları olan çiftleri cinsel terapi için, sorunlar yaşayan aileleri aile terapisi için, panik bozukluğu veya obsesif kompulsif bozukluk gibi anksiyete bozuklukları olan hastalarımı ve terapiye uygun depresyon hastalarımı bilişsel davranışçı terapi için güvenle yönlendiririm. Harekete geçiren, motive edici, cesaretlendirici terapi tarzını takdir ediyorum. İlgilendiği ve uzmanı olduğu konularda yardım almanızı öneriyorum.
     14 Beğeni    

 Dr.Ümit BOZ
Ankara - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

16-12-2009
 TavsiyeNo: 29027
sevgili ilktenin işini ve insanları ne kadar önemsediğini, on yıl kadar önce okb tanılı bir hastamı yönlendirdiğimde,hastanın evine kadar gidip ailesiyle görüştüğünü öğrenince farketmiştim.bir yıldır izlediğim hastam hakkında hiç bilmediğim ayrıntıları bir çırpıda ortaya koydu,terapisinin bu yönde devam edeceğini paylaştı ve hastamın iyileşmesi inanılmaz hızlandı..ankarada çalıştığı sürede,panik bozukluk,cinsel işlev bozukluğu ve okb tanılı ve tedavilerinde zorlandığım birçok hastamda çok yardımı oldu. türkiyeye kognitif terapileri ve eğitimini getiren prof.dr.mehmetsungur'un yıllarca asistanlığını yapan ilktenle(kendisi de bu konuda kıtap yazacak kadar bilgili iken )kognitif terapiler kursunda ,sonra doç.dr.ceylan daş'ın verdiği gestalt eğitiminde de beraberdik.ıstanbula yerleşse de kalplerimiz hala beraber... mutevazılığı,sırdaşlığı,bitmeyen öğrenme isteği,merakı,umudu,enerjisi..ile tanıdığım en iyi psikologlardan birisidir..iyi insan,gerçek dost ilkten'i tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

 ry (Danışan)
 IP: 212.156.64.ZBZ

12-10-2009
 TavsiyeNo: 27121
İlkten hanımla dr Mehmet Sungurun yönlendirmesiyle tanıştım.Tedaviye başladığımızda uzun yıllardır süren ve hayatımı felç eden bir anksiyete yaşıyordum.Uzun bir süre beraber çalıştık ,tedavi sürecinde çok farklı teknikleri gerekli zamanlarda kullandı en kötü zamanllarımda bile beni motive edebildi.Tedavi sürecindeyken yaşadığım yıkıcı iki olayı atlatmamı sağladı.7 Gün 24 saat ona ulaşabileceğimi biliyordum ,sıkıntılı zamanlarımda bu güveni almışdım ama bunu kötüye kullanmama izin vermeyecek kadarilkeli olduğunuda biliyordum.Sonrasında şehirden ayrılırken güvendiği bir meslektaşıyla beni tanıştırdı.Onu her zaman arayabileceğimi ama buna ihtiyacımın olmamasının onu mutlu edeceğini biliyorum.
     6 Beğeni    

 g.y.k (Danışan)
 IP: 88.224.196.LY

24-09-2009
 TavsiyeNo: 26616
psikolog ilkten çetin'i prof.dr.mehmet zihni sungur beyin yönlendirmesiyle tanıdım.15 yıldır panik atak yaşamaktaydım yıllarca gittiğim doktorlar doğru teşhis koyamadıkları için kronikleşmişti psikolog ilkten çetinle ilk konuşmamızda benim neler yaşadığımı nelerle karşılaşacağımı ve neler yapmam gerektiğini anlattığında 15 yıldır yaşadıgım hastalığın terapilerle iyi olabileceğine inanamıyordum ayrıca ilkten hanım çok gençti ancak çaresizdim her terapi sonrası söylediği her şeyi yapıyordum yaklaşık 1,5 yılda sorunlarım bitti 15 yıl çektiğim sıkıntılardan kurtulup hayata yeniden başlamam psikolog ilkten çetin hanım sayesinde oldu.o farklı bir psikologtur asla sizi bırakmaz inatçı bir yapısı vardır sizin kendinizi bırakmanıza asla izin vermez o işinde profesyoneldir.her an sizinle olduğunu bilirsiniz terapiler dışında da her zaman telefonla görüşüp yardım alabilirsiniz.aradan yıllar geçti hayata bakış açım değişti acıya rağmen nasıl mutlu olmam gerektiğini kendime olan güvenimi kazanmamı yeni başarılarımı ilkten çetin hanıma boçluyum.bu kadar yıldan sonra ne zaman sıkıntım olsa telefon açıp danıştığım ve rahatladığım özel bir insandır.teşekkürler ilkten çetin
     15 Beğeni    

 prof.Dr.Besti Üstün (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.175.ZYD

28-05-2010
 TavsiyeNo: 33419
Sevgili Psikolog İlkten Çetin ile Şizofren Hastalarıyla ilgili bir projede birlikte çalışma fırsatım oldu.Mesleğini seven, ekip çalışmasının önemine inanan ve çalışabilen,hastalarla ve ekiple çok hızlı güven ilişkisi kurulabilen, güvenilir, ulaşılabilir,mesleki bilgilerini sürekli güncelleyen bir profesyonel olarak tanıdım.Kendisi ve çevresiyle barışık, toplumsal sorumluluk projelerinde yer alan,duyarlı, vefalı ve sevgi dolu pozitif bir insandır.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Öğretim Üyesi olduğu kurumsal eposta adresiyle doğrulanmıştır.
     2 Beğeni    

 Dr-Hakan (Danışan)
 IP: 88.240.61.ZZJ

17-02-2010
 TavsiyeNo: 30776
Ben öncelikle İlkten hanıma teşşekür borçluyum. Kendim de bir doktor olarak anksiyete problemim nedeniyle uzun yılllar çeşitli psikolog ve psikiyatristlere başvurmuştum. Sonunda gene bir psikiyatrist arkadaşımın yönlendirmesi ile İlkten hanımla tanıştım. Kognitif terapi uygulayan çok az uzman olduğunu biliyodum. İlkten hanım da bunların başında geliyo gerçekten kendisine minnettarım. Kısa sürede beni sağlığıma kavuşturduğu için. Çok uzun yıllar terapi görüp bir sonuç alamamıştım, İlkten hanım kısa sürede sorunumu halletti. Herkese tavsiye ediyorum.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu site editörlerimizce doğrulamıştır.
     2 Beğeni    

 Saime ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.103.158.YFJ

22-12-2009
 TavsiyeNo: 29163
İlkten Çetin hanımı kendisi de şu anda uzman klinik psikolog olan Selin Aktaş aracılığı ile tanıdım.4-5 yıl önceydi,panik atak ve anksiyete bozukluğu nedeniyle korkunç günler geçiriyordum.Hem Psikiatr tedavisi hem de şimdi kendisini minnetle andığım Psikolog İLKTEN ÇETİN hanımın terapileriyle,yardımlarıyla tüm şikayetlerimden kurtuldum.Kendisinin terapi yöntemleri,yaklaşımı,kararlılığı,derin mesleki bilgileri sayesinde elele vererek korkularımı kontrol edebilmeyi,yenmeyi sağladık.Kendisine gerçekten minnet borçluyum,teşekkür borçluyum.Bu tip rahatsızlıkları olan herkese İLKTEN ÇETİN hanımı içtenlikle öneriyorum.
     6 Beğeni    

 Dr.Hülya ELTUTAN ÖNCÜLOĞLU
İstanbul - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-09-2009
 TavsiyeNo: 26694
1995 yılında Ankara'da Gazi Üniversitesi'nde psikiyatri asistanı olarak göreve başladığımda, tanıdığım ve hastalara olan yaklaşımını çok beğendiğim bir psikolog arkadaşımın, konu açıldığında, o dönemde Ankara Üniversitesi' nde çalışan İlkten hanımdan övgü dolu bahsetmesi benim kendisini tanıma arzumu arttırmıştı. Yıllar sonra psikiyatri uzmanı olarak İstanbul'da çalışmaktayken, kendisinin de İstanbul'da yaşamaya başlaması, sonunda tanışmamıza neden oldu. Ben bu keyfi yaşarken terapi ihtiyacı olan dostlarıma ve hastalarıma kendisini önerdiğimde, sonucun verimini de doktor olarak görmem, yıllar önce onu bana gıyabında anlatan, başarılarından bahseden klinik psikolog arkadaşımın ne kadar haklı olduğunu bana defalarca gösterdi. İstanbul'da işine samimi ve sıcacık yaklaşan, bilgi dolu bir psikologun bulunmasının hem profesyoneller hem de danışanlar açısından şans olduğunu düşünüyorum. İyi ki İstanbul'dasın İlkten Çetin.
     4 Beğeni    

 Seval K. (Danışan)
 IP: 88.253.232.Z

01-09-2015
 TavsiyeNo: 81068
İlkten hanım ile bu site sayesinde hayatımda bazı şeylerin iyi gitmediği bir dönemde 2 sene önce tanıştım. Kişinin bence kendini iyi hissetmediği bu gibi dönemlerde yani desteğe ihtiyacı olan bu anlarda karşındakinin tutumu ve yaklaşımı çok önemli. Kendisinden önce bir iki farklı kişi ile görüşmüştüm ama kendisi ile yakaladığım frekansı yakalayamamıştım. Kendisini sevdiğim ve düşüncelerine, olayları ele alışını sevdiğim için halletmem zor gözüken sıkıntılarımı çok kısa bir sürede çözdüm ve hayatıma çeki düzen getirdim. en önemlisi ve burada tavsiye yazısı yazmamın sebebi; size eğer iyi bir öğrenci iseniz pratik çözümler sunarak bunu hayatınıza yaşam biçiminize bunu adapte ettirmesi. bunu size dikte ettirmiyor tabi siz zaten çıkılmaz yollardan çıkınca çıkış yolunu unutmuyor ve bunu hayatınıza uygulayabiliyorsunuz. Yakın bir zamanda kendisini bir seans gittim ve kalıcı çözümlerin adımını attım ve bu bana yetti. dikkatimi çeken bir diğer şey ve mutlu eden bir konu ise; sizi unutmuyor, seansları hatırlıyor, not almadığı detaylar ile sizi şaşırtıyor. arkadaş canlısı, insani, konuşkan bir psikolog arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 K.Jane (Danışan)
 IP: 176.238.3.ZZ

27-08-2014
 TavsiyeNo: 71239
Oncelikle buyuk bir sorumluluk duygusu ile buraya yazdigimi belirtmek isterim. Ilkten hanima gitmeden hicbir psikologa gitmemis hicbir psikolojik sorun yasamamis biri olarak sadece burada yazilanlara guvenerek kendisine gittim simdi benim yazma vaktim cunku kimse derdini dermansiz sanmasin. Hayatimin en zor donemiydi senelerdir yasadigim sikintilar bir bomba gibi patlamisti ve ben bir yanginin ortasinda tek basima kalakalmistim. Ilkten hanim ilk o yangini sondurdu hemde elini atese sokarak sonra kulleri temizledi ve beni o yangindan hasarsiz cikardi. Ve bunu sadece bir psikolog olarak degil en yakinimmis gibi yapti. Bana samimiyetini son damlasina kadar hissettirdi meslegini bukadar iyi yaptigi icin de kendisine hayran olmamak elde degil. Ben hala ilkten hanimin danisaniyim yolumuz beraber devam ediyor hergun daha da geliserek yuruyorum bu yolda.Kendini caresiz goren benim gibi psikologa gitmekten cekinen herkese ben Ilkten hanimi buyuk bir ictenlikle tavsiye ediyorum. Haluk bey'e de burdan tesekkurlerimi sunarim kendisi en az Ilkten Hanim kadar ilgili ve samimi bir insan. Hersey icin tesekkurler iyiki varsiniz...
     7 Beğeni    

 perfectionist (Danışan)
 IP: 188.58.64.YYB

23-07-2014
 TavsiyeNo: 70440
İlkten Hanımla geçen yıl başlarında tanıştım. O dönemde sorunlarım olduğunu düşünüyor ancak nereden nasıl başlamam gerektiğine bir türlü karar veremiyordum. Bu yüzden de ufacık şeyler bile beni öfkelendirebiliyordu. Genel olarak psikologlara karşı önyargılı olduğum için gitme konusunda çekimserdim ama sonunda cesaretimi toplayıp gitmem gerektiğine karar verdim. Beni tanımayan ve yargılamayacak birinin bakış açısına ihtiyacım vardı. İlkten Hanım’ın doğru tercih olduğunu kısa bir sürede anladım. Sadece güler yüzlü, sıcak ve samimi oluşu değil olaylara ve konulara bakış açısı, dürüst oluşu ve uyguladığı farklı yöntemleri ona güvenmemi sağladı. Birkaç seanstan sonra öfkemin azaldığını, olaylara farklı bakmaya ve daha az tepki vermeye başladığımı farkettim. Bana her zaman kapısının açık olduğunu, ne zaman istersem arayabileceğimi hep hissettirmiştir. Bu sayede hala çok sıkıştığım anlarda kendisine danışabiliyorum. Yaptığı tüm yardımlar için kendisine çok teşekkür ederim.
     Beğenin    

 ALP (Danışan)
 IP: 77.245.70.C

09-06-2014
 TavsiyeNo: 69334
Yaklaşik 1 yil önce anksiyete nedeniyle ilkten hanim’dan terapi almaya başladim ve 1 sene içinde çok mesafe kaydettiğimi söyleyebilirim. Yapi olarak mükemmelliyetçi ve şüpheci bir kişiliğe sahibim bu yüzden kolay kolay ne kendimi ne de bir başkasini beğenemem. Ama ilkten hanim herkese gönül rahatliği ile tavsiye edebileceğim bir psikolog. Onunla klasik bir doktor-hasta ilişkisi yaşayamazsiniz. Çünkü sizi ve içinde bulunduğunuz durumu adeta kendisi de yaşar ve ilerleme kaydedemez ise bunu kendine dert edinir. Bir diğer önemli özelliği gerçekten samimi bir insan olmasidir. ama benim için en değerli olan ve ilerlememi sağlayan özelliği objektif ve gerçekçi olmasi. İlkten hanim kendinizi iyi hissetmeniz için asla yalan söylemez ya da pembe tablolar çizmez. O sadece ilerlemenizle ilgilenir ve gerçeklerden kopmanizi engeller. Kendinizi keşfetmenize, kendinizi kabullenmenize ve hem kendinizle hem de dünyayla barişik olmaniza yardimci olur. 1 senede ondan kendimle ilgili çok şey öğrendim ama daha öğrenecek çok şeyim olduğunu da biliyorum.
     1 Beğeni    

 Mutluanne (Danışan)
 IP: 78.176.227.ZY

26-05-2014
 TavsiyeNo: 68996
Bazen bilirsin çaresi var ama zamanı gelmemiştir. Geçen kurban bayramından sonra dedim ki tamam işte kapı aralandı ve bizim için "İlkten den önce İlkten den sonra " başlamış oldu. Yardımcısı ile( sağolsun oda en az İlkten HAnım kadar ilgili ve samimi ) ilk görüşmeyi ayarladığımızda annelik iç güdülerim bu sefer olacak dedi çünkü daha öncesinde olamamıştı. Önce Rabbim sonra da İlkten Hanımın yardımları ile evladım önce kendine sonra da bize inanmaya güvenmeye başladı. Daha öncesinde iyi veya kötü hiçbişey konuşmazken şimdi dertlerini sevinçlerini bizimle paylaşıyor. Kendine güvenmenin kendini sevmenin farkına vardı. Ben evladımın benimle paylaştığı bir sözünden İlkten Hanımın mesleğini çok severek yürekten yaptığına inanıp "kalp gözünün" açık olduğuna karar verdim çünkü oğlumun benimle paylaştığı şeyleri önceden hissetmişti. Rabbim bir yol bir yardımcı diye dua ettim. Oda karşımıza İlkten Hanımı çıkardı. Tavsiye ediyorum çünkü evladımı düşünüyor. Onunla görüşmemiz esnasında oğlumu sanki benden dahi iyi tanıyormuş hissine kapıldım bu beni çok mutlu etti. Tavsiye ediyorum çünkü Rabbim ona öyle güzel bir yürek vermişki danışanlarını mutlu ederken o mutluğu oda yaşıyor.
     7 Beğeni    

 Carpe Diem (Danışan)
 IP: 213.155.126.C

19-10-2013
 TavsiyeNo: 63477
Herkese merhabalar, Öncelikle konunun önemine binayen ekstra sorumluluk ve hassasiyetle yorum yapmak gerektiğinin farkında olan birisi olarak İlkten Hanım hakkında yazıyor olmanın rahatlığı içindeyim. Kendisine yine bu site aracılığıyla ulaştım ve yaklaşık 6 aylık süreçte 10 a yakın seans gerçekleştirdik. Bu kadar kısa sürede bile büyük katkısını ve desteğini gördüm. Kendisinden önce de birkaç farklı danışman ile görüşme yapmıştım ama bu yorumu okuyan herkes de takdir edecektir ki özelinizi hatta sırlarınızı paylaşacağınız kişiyi bulabilmek (hele de benim gibi ketum birisiyseniz) zaman alabiliyor. Karşınızdaki kişinin size salt bir tüccar değil de samimi bir profesyonel olarak yaklaştığına emin olmanız hiç kolay olmuyor ve eminim ki İlkten Hanım'ın da birçok meslektaşından ayrıldığı yer tam olarak burası. Güler yüzlü yaklaşımıyla sizi öylesine içtenlik ve ilgiyle dinliyor ki onunla konuşurken şu 3 duyguyu net bir şekilde hissedebiliyorsunuz: Güven,rahatlık ve huzur. Sonuç olarak işindeki uzmanlığı ve tecrübeyi size zaman içinde hissettirdikçe de ona olan güveniniz daha da artıyor. Ben kendisinin halen danışanıyım ve dönem dönem seyrelse ya da yoğunlaşsa da seanslara devam etmeyi düşünüyorum. Bu vesileyle de danışmanıma bir kez daha teşekkür ediyor ve iş hayatındaki başarılarının devamını diliyorum. İyi ki var ve iyi ki bizimle :)
     1 Beğeni    

 Dr.Özlem Yalnız (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.235.204.YDC

29-04-2013
 TavsiyeNo: 60320
Psikolog İlkten Çetin le Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde beraber uzun süre çalıştım.Psikiyatri servislerinde ekip olarak çalışmak çok önemlidir.Bu bağlamda bir psikiyatr olarak güvenerek çalışacağınız bir psikologla beraber çalışmak çok önemlidir ve tedavi başarısını yükseltir.İLKTEN her zaman güvenle hastalarımı yönlendirdiğim,son derece etik çalıştığına inandığım,işini titizlikle yürüten,kendini sürekli geliştiren ve her zaman etrafına pozitif enerji dağıtan biridir.Çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum.

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi psikiyatr olduğu site editörlerimizce doğrulanmıştır.
     2 Beğeni    

 L.Ö. (Danışan)
 IP: 81.213.54.YF

10-10-2012
 TavsiyeNo: 54627
Ben de İlkten hanımı bu site vasıtasıyla tanıdım.Kendimi hem evliliğimde ve hem de özel hayatımda bir çıkmazda hissediyordum.Ve nihayet bir yardım almaya karar verdim.İlk defa bir psikologdan yardım alacağım için ne kadar yararlı olacağını kestiremiyorum.Ancak İlkten hanıma gittiğim ilk gün bende birşeylerin değişeceğini anladım.İlkten hanım sadece benimle oturup beni dinlemedi ,yaşadığım olayları bana tekrar yaşattı ve aynı zamanda kendimi dışardan görmemi sağladı. Her konuda eşimi haksız ve beni anlamayan ,beni sevmeyen birisi olarak görüyordum.Son zamanlarda söylediği herşey bana ters geliyordu.Kırgınlıklarımız ve konuşmadığımız zamanlar artmaya başlamıştı.Artık boşanalım deme durumuna gelmiştim ki son bir kararla İlkten hanıma gitmeye karar verdim(son zamanlarda verdiğim en doğru karardı). Seanslarda olayları tekrar tekrar yaşayarak ,dışardan kendimi görerek aslında eşime ne kadar haksızlık ettiğimi anladım.Meğersem aslında ben eşime hiç söz hakkı vermiyormuşum,onu hiç dinlemiyor,yaptığı fedakarlıkları görmüyormuşum.Benim kafamdaki gibi davranmadığı için beni sevmediğini sanıyormuşum.Bunu kendi başıma anlamam imkansızdı.Çünkü kendimi tamamen şartlamıştım.Şimdi daha anlayışlı ,her iki taraftan da bakabilen biri olarak mutluyum.Mutlu olmayı öğrendim diyebilirim.İlkten hanıma bana her konuda yardımcı olduğu için çok çok teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    

 A.Y. (Danışan)
 IP: 78.186.252.YBL

10-07-2012
 TavsiyeNo: 52392
merhabalar. ben dr. a.y. ilkten hanım'ı bir doktor arkadaşımın tavsiyesiyle tanıdım. onunla ilk seanslarımız hep bölükpörçük oldu. onun tabiriyle karabatak gibiydim. :) kendisiyle çalışmaya başladığımdan beridir enerjimi verimsiz kullandığımı, analitik düşünme becerimi ihmal ettiğimi, fazla siyah beyaz düşündüğümü ve kendi isteklerimi ortaya koymakta daha mahçup davrandığımı farkettim. kendisini kesinlikle tavsiye ediyorum. dert ettiğiniz şeyleri zihninizde biriktirmek ve bunu kangren haline getirmek yerine ilkten hanımla beraber çalışarak aslında ne kadar gizli kalmış "sorun çözme becerileriniz" olduğunu görebilirsiniz. kendisine ait ofiste ev ortamının sıcaklığı ve çalışma ortamının ciddiyetini birarada bulmanız mümkün. özellikle içeri girdiğinizde elinize sıcak kahvenizi alıp kendinizi o siyah deri koltuğa bıraktığınızda içinizde sorun ettiğiniz her şeyi onunla paylaşmanız ve işbirliği içinde ilerleme kaydetmeniz mümkün. saygılarımla...

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     3 Beğeni    

 d.e (Danışan)
 IP: 178.243.150.YLC

08-09-2011
 TavsiyeNo: 44092
Merhaba; İlkten Hanım'ı 3.5 yıl yaşadığım vajinismus sorunu nedeniyle araştırma yaparken bu sitede buldum.Yorumları okudum ve konusunda uzman biri olmasının yanı sıra insanlara olan yaklaşımı buradaki tavsiyelerden belli oluyordu. Yaşadığım sorunla ilgili birçok araştırma yapmıştım maddi imkanlarım el vermediği için zaten tedaviyi evliliğimizin ilk senesinde ertelemiştik üstüne bir de(birçok insana göre pahalı bir tedavi gibi görülebilir ancak yaşadığınız sıkıtıdan sonra bunun önemi 2. planda kalıyor)kandırılmak istemiyor güveneceğim birini arıyordum.Bir devlet üniversitesinde aynı zamanda hoca olan ve bu konunun uzmanı olan bir psikolog özel muayenehanesine gittik.Allahtan sadece 2.seansta frekanlarımız tutmadı ki ben onun tutumu nedeniyle olduğunu düşünüyorum , ona olan güvenimi kaybettim .Uğradığım maddi zararın yanı sıra zaten bulunduğum durumdan dolayı psikolojim alt üst olmuştu bir de güven problemi eklenmişti.Bu sorunu yaşamayan birinin anlaması gerçekten çok zor .Çünkü anlatması bile zor. Umudumu kaybettiğim ve çok sıkıntılı olduğum dönemde bu siteden İlkten Hanım'ı buldum kendisini telefon ile aradım yoğun olmasına rağmen bana vakit ayırdı ve randevulaştık Önyargılı,tedirgin,şüpheci ve huzursuzdum.Ama kendisi o kadar güvenilir ,sabırlı ,nazik,bir psikologun yapması gerektiği gibi danışanını dinleyen anlayan biriydi ki .Sizi hayal alemine daldırmıyor gerçeklerle yüzleşmenin o kadar da korkulacak birşey olmadığını bir şekilde anlatıyordu . 5 ay süren tedavim boyunca hiç sıkılmadım gerilmedim hatta onu görmek ve konuşmak için can attım . Şimdi eşimle birlikte bilinçli ve mutlu bir evliliğin keyfini sürüyor ve çocuk planları yapıyoruz .Yaşamın sıkıntıları ile de başedebilmek için seanslara devam etmeği düşünüyorum . Allah'a sizi karşıma çıkardığı için şükrediyor ,artık her şerde bir hayır olduğunu düşünüyorum.Hayatta istediğiniz herşeyin sizin için hayırlı ise olmasını temenni ediyor ,mesleki yaşamınızda çok daha başarılı olacağınza yürekten inanıyorum .İyi ki varsınız TEŞEKKÜRLER İLKTEN HANIM....
     10 Beğeni    

 M.K.G. (Danışan)
 IP: 78.174.114.ZBD

05-08-2011
 TavsiyeNo: 43405
Babasının hastalığı nedeniyle eve gelemeyen bir koca , 10 yıl bekledikten sonra gelen ve yapayalnız geçen hamilelik , doğumdan hemen sonra cenaze , sorunlarıma uzaktan seyirci kalan ebeveyinler , beni tanıdığı ilk günden beri sevmeyen , hor gören , aşağılayan paraya tapan ve en sonunda da üzerime yürüyen sahte burjuva bir kaynana , daha bunlara benzer birçok sorunla mücadele etmekten yorgun düşmüş bir vücut, yüksek tansiyon , sıkışan bir kalp ,uyuşan sol kol... İlkten Hanımla tanışmam bu süreçten sonra jinekoloğumun tavsiyesiyle oldu. Hayatımı sil baştan yeniden inşaa etmeye karar verdim ve bunu nasıl yapacağımı bilmiyordum. Samimi ve dürüst duruşuyla İlkten Hanım bu zor günlerimde en büyük destekçim ve yol göstericim oldu.Daha ikibuçuk ay önce tanışmamıza rağmen sanki yıllardır tanışıyormuşuz ve yaşadıklarımı benle birlikte yaşamış gibi yaklaştı sorunlarıma.Eşimde İlkten Hanımdan destek aldı ve en sonunda benle nasıl iletişim kuracağını öğrenmeye başladı. Hayata bakış açım değişti . Ne istediğini bilen , sorunlarla mücadeleyi bırakmayan biri olma yolunda ilerliyorum.Kendime güvenmeye başladım ve en önemlisi kendime saygı duyuyorum . Kimsenin özgüvenimi sarsmasına iznim yok. Bu duruma gelmek için bazılarına rest çektim , bazılarını kırmızı kartla oyundan çıkardım , bazıları hala tek ayak üzerinde cezalı bekliyor. Geminin kaptanı benim ve küçük dalgaların gemimi batırmasına izin vermiyorum. Bu duruma gelmemde çok büyük emekleri olan İlkten Hanıma yardımları , içtenliği , objektif bakış açısı ve arkadaşlığı için çok çok çok teşekkür ediyorum.
     8 Beğeni    

 aysunb (Danışan)
 IP: 46.155.24.LZ

22-05-2011
 TavsiyeNo: 41989
İlkten hnmı kadın doğum doktorumun tavsiyesi üzerine buldum. Daha önce başka bir psikologdan yardım aldım fakat evliliğimin ilk günlerinde yaşadığım vajinusmusu sorunumu çözememiştim. İlkten hnma gittiğimde ilk görüşmeden sonra kendisine o kadar inandım ve dedikleri bana o kadar çok güven verdiki sabırla dediklerine uydum. Kendisinin güler yüzü bize verdiği güven bizi mutlu sonuca ulaştırdı. Size çok çok teşekkür ediyoruz ilkten hn sizi seviyoruz iyiki sizi tanımışım. Bu sorunu yaşayan herkese şiddetle tavsiye ediyorum ki İlkten hn doğru adres.
     2 Beğeni    

 abbas hSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.97.95.ZYZ

24-08-2010
 TavsiyeNo: 35360
Merhaba ben Abbas, İlkten hanıma gitmeden önce buradaki bütün tavsiyeleri okudum ve sonuç olarak İlkten hanımla görüşmeye karar verdim.Daha ilk görüşmemizde bana büyük bir güven verdi ve böylece bütün sorunlarımı onunla aşabileceğimi anladım.Görüşmeden sonra kendimi daha güçlü hissetmeye başladım ve İlkten hanımın gerçekten yirmidört saat benimle olduğunu anladım.Şu anda işinde ve sosyal hayatında başarılı ve mutlu olan biriyim. İlkten Hanımla görüşmeye giderken kendimi sanki bir yakın arkadaşımı görmeye ve dertleşmeye gidiyormuş gibi hissediyordum. Bu arkadaşım bana duymak istediklerimi değil duymam gerekenleri tüm içtenliğiyle ve gülümseyen bir ifadeyle söylüyordu. İlkten Hanım sadece dinlemiyor yerinde müdehaleleri ile beni doğru yönde düşünmeye itiyordu.İlkten Hanım için önemli olan benim sorunlarımdı ve bunun için bazen seansları uzatabiliyordu. Asla sürekli saatine bakıp kapıyı gösteren biri olmadı,bizim uzattığımız seanslarımız bile oldu. Ayrıca organize ettiği grup çalışmalarıyla daha hızlı yol aldım ve ,kendimi geliştirmek suretiyle öğrendiklerimi hayatın her alanında kullanabildim. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki İlkten Hanım götürdüğünüz sorun veya sorunlar mutlaka çözülür aslında o size sorunlarınızı çözdürtür.Teşekkürler İlkten Hanım.
     5 Beğeni    

 Yrd. Doç.Dr. Şeyda DÜLGERLER (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 155.223.174.YJ

30-04-2010
 TavsiyeNo: 32817
Sevgili arkadaşım, değerli Psikolog İlkten Çetin'le yollarımızın karşılaşması 2000'li yıllara dayanmakta. Yaklaşık 10 yıllık bir süreyi bulmak üzere olan arkadaşlık bağımızın yanında mesleksel paylaşımlarımızın değeri ve önemi de büyüktür. Arkadaş canlısı, güleryüzlü, konuşkan olmasının yanında gelişmiş empati yeteneği ve mesleğine olan saygısı her zaman ön plana çıkabilecek özelliklerdedir. Ayrıca danışanlarına olan doğru yaklaşımları, bilimsel bilgisi ve meslek ahlakı herzaman takdir edilebilir niteliktedir. Keşke Güzel İzmir'im de de İlkten Çetin gibi bir uzman olsa.. Tavsiye etmenin ötesinde şiddetle öneriyorum..
     3 Beğeni    

 tinker (Danışan)
 IP: 212.175.151.FW

12-04-2010
 TavsiyeNo: 32291
İlkten Hanım'la 5 yıldır bitmeyen anksiyete şikayetlerimden kurtulmak ve hayatıma yeni bir sayfa açabilmek için çalışmaya başladık. Öncelikle şu ana kadar bu konuda profesyonel anlamda aldığım en iyi destek olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık iki aydır görüşüyoruz kendisiyle. Öncelikle kendine güvenimi yavaş yavaş tekrar kazanmaya başladım. Ne güzelmiş eskisi gibi hissedebilmek. Onunla beraberken kendinizi hasta, eksik, hatalı ya da suçlu hissetmiyorsunuz. Bilakis çok normal bir insanmışsınız gibi hissettiriyor size kendinizi. Anksiyete sadece bir sonuç anladığım kadarıyla, kök nedenlerini bulup değiştirmek için farkındalığınızı arttırıyor. 'Ya gerçekten de böyle miymiş işin aslı ?' dediğiniz çok oluyor. Sizi rahatsız eden farkında bile olmadığınız kalıplarınızı ve inançlarınızı daha olumlularıyla değiştirmeyi öğrenmenizi sağlıyor. Gerçekten iyi bir öğretmen, siz farkında olmadan öğreniyorsunuz onun verdiklerini. çok çok teşekkürler.
     5 Beğeni    

 A.Y (Danışan) (Danışan)
 IP: 78.179.126.YZD

03-02-2010
 TavsiyeNo: 30343
İlkten Çetinle 1999 yılında Mehmet Sungur Beyın Ankara Üniversitesindeki bürosunda tanıştım. Oldukça zor bir dönem yaşamaktaydım.Kızımın ergenlik sorunları, işyerinde yaşadığım sıkıntılar beni köşeye sıkıştırmıştı.Ayrıca sağlık sorunlarım vardı.Basit bir ameliyat geçirmem gerekiyordu fakat bir türlü cesaretimi toplayıp ameliyat olamıyordum. Sonunda kendimde bir fobi olduğunu düşünüp profesyonel yardım almayı düşündüm. Bir arkadaş tavsiyesi ile Mehmet beye başvurdum. İlkten hanım yardımcı psikolog olarak terapilerde bulunmaktaydı. Mehmet bey zaman içinde beni İlkten Hanıma yönlendirdi ve birebir görüşmelerimiz devam etti. Bu arada bu terapi sayesinde korkularımla başa çıkarak ameliyat oldum ve sağlığıma kavuştum. Kendimle ilgili farkındalıklarım gelişmeye başladı. İlkten hanımla bundan soraki görüşmelerimizde kızımın ergenlik sorunları, evlilikte ve işyerinde yaşadığım problemleri ele aldık.Onun yönledirmesiyle İletişim Becerlieri Eğitimi aldım ve orada öğrendikleri mi (Ör. Etkin dinleme,öfkeyle başa çıkma)kendisinin desteğiyle hayatıma uygulayarak pekiştirdim. Bu sayede gerek aile gerekse iş yaşantımda karşılaştığım iletişim çatışmalarıyla başa çıkmayı öğrendim. İlkten hanımın açık sözlü, kararlı ve ilkeli kişiliği, azmi ve sağlam mesleki bilgisiyle ile sadece bir terapist değil aynı zamanda da örnek bir insan olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle de insanlarla içten bir iletişim kurabiliyor,yüreklere dokunabiliyor. İşinin gereği o artık meslek yaşamını İstanbulda sürdürüyor. Bende aynı nedenle İstanbulda yaşamaya başladığımdan kendisiyle terapist -danışman olarak başlayan ilişkimiz dost olarak devam etmekte çalışmalarını yakından izlemekteyim. Şu anda kendi kanatlarıyla uçma çabası içinde Royal Danışmanlğı kurdu ve mesleki bikimini farklı alanlarda da değerlendirmeye çalışıyor. İşyeri merkezi bir yerde ve sıcak bir ortamı var. Kendisini bu girişimi için tebrik ediyorum ve biliyorum ki bu mekan zaman içinde içten bir desteğe ihtiyacı olanların uğrak yeri olacak.
     2 Beğeni    

 C.K. (Danışan)
 IP: 78.176.86.BJ

26-01-2010
 TavsiyeNo: 30082
Ilkten Hanım'la 2003 yılında, bir depresyon tedavisi sırasında tanıştım. Babamı yeni kaybetmiştim. Ayni zamanda işten çıkarılmış ve sevgilim tarafından terk edilmiştim. Ayrıca çocukluğumdan beri pek çok zorluk nedeniyle oluşan ciddi bir obsesif ve huzursuz yapım vardı. Dibe vurduğumu düşünüp kendi isteğimle bir uzman arayışına girdim. Önce psikiyatrik ilaç tedavisine başladım. Ama bunun yanında, güvenebileceğim, bana daha çok zaman ayırabilecek, birebir yardım edebilecek birini arıyordum. İlkten Hanım'ı neredeyse koşarak gittiğim Marmara Üniversitesi Hastanesi'nde buldum. Samimiyetine hemen inandım ve haftalık seanslara başladık. Bana her zaman güvenli ellerde olduğumu hissettirdi. Yasla baş etmeme yardımcı oldu. Hayatımdaki tüm detaylara olan ilgisi ve her zaman yardıma hazır oluşu bana kendimi özel hissettiriyordu. Ona o zaman, neredeyse kıskançlıkla, tüm danışanlarına aynı yakınlığı gösterip göstermediğini sormuştum. Bana bu yakınlığı bilerek kurduğunu, hazır olduğumda ondan kendi isteğimle uzaklaşacağımı söylemişti. Bu profesyonel cevap beni daha da rahatlattı. Aslında sormak istediğimi kendisi anlamıştı. Pek çok durumda satır aralarını okuduğu, hatta bana da gösterdiği gibi... Bir senelik bir tedaviyi ben yurtdışına gittiğim için yarım bırakmak zorunda kaldık. Şimdi yurda dönüş sürecindeyim. Bunun kendine has zorlukları ve kemikleşmiş takıntılarım için yine aklıma ilk gelen isim İlkten Hanım oldu. Aradan 5 yıl geçmiş olmasına rağmen hayatımın tüm detaylarını hatırlıyor ve bana aynı ilgiyi gösteriyor olmasından etkilendim. Şu an tedavi sürüyor. Beni kimi zaman rahatlatıyor, kimi zaman sınıyor, kimi zaman üzüyor, kızdırıyor. Ama daha önce yaşadığım acı olaylar nedeniyle hiç ele alma fırsatı bulamadığımız, çocukluktan gelen takıntılı yapımda hayatımda ilk defa iyileşmeler hissediyorum. İlk defa "değişememe" korkusundan kurtuldum. Ve bunu çok daha huzurlu günlerin beklediğini düşünüyorum. İlkten Hanım'ı, kendisiyle baş edemeyen, kendisini çaresiz hisseden, yardım arayan ve uzman ellerde olmak isteyen kişilere tavsiye ediyorum..
     14 Beğeni    

 nuray (Danışan)
 IP: 78.175.140.ZZ

10-01-2010
 TavsiyeNo: 29636
meraba arkadaşım vajinismus sorunundan dolayı bir çok yere gitti neyazıkki tedavisine yanıt bulunamadı.Daha sonra ilkten hanıma tavsiye üzerine gitti ve 5 seans sonrasında herhangi bir sorun kalmadı.Bende ilkten hanımı tedavinin olumlu sonuçlarını gördükten sonra danışan olarak gitmeye başladım yaklaşık 4 aydır devam ediyorum ilk karşılaşmamızdaki samimiyeti güleryüzlülüğü bana ilk günden itibaren çok büyük güven verdi. ilkten hanıma ilgisinden dolayı çok tesekkür ederim.
     13 Beğeni    

 Nazan B. (Danışan)
 IP: 81.8.121.J

05-01-2010
 TavsiyeNo: 29492
İlkten hanımla yaklaşık 5 yıl önce tanıştım ve hayatıma olumlu yönde çok büyük katkıları oldu. Evliliğimle ve kendimle ilgili farkında olmadığım bir çok sorunum vardı, buları farkına varmamı, kabullenmemi ve çözmemi sağladı.Aramızda çok özel bir bağ gelişti. kendisine çok fazla güvendim ve hala güveniyorum biliyorumki mesleğini maddi kazançtan çok insanlara gerçekten yardımcı olmak için yapıyor.bence böyle bir zamanda bunu bilmeye ve buna inanmaya çok ihtiyacımız var. İlkten hanım hamilelik sürecimi ve loğsalık dönemimi sağlıklı geçirmemde çok yardımcı oldu. Kendisi mesleki konuda uzman, güvenilir, sempatik ve kesinlikle çok başarılı biri.İlkten hanıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum ilk önce ihtiyacım olduğunda hep yanımda ve yardımcı olduğu maddi değil manevi yaklaştığı ve kendime özgüven kazandırdığı ve hayatımda sayamayacağım kadar çok olumlu etkide bulunduğu için!!!!!!!!!! İhtiyacı olan herkese hatta ihtiyacı olup farkında olmayan herkese de öneriyorum.
     2 Beğeni    

 S.O (Danışan)
 IP: 85.103.93.YDY

20-12-2009
 TavsiyeNo: 29121
İnternet üzerinden sosyal fobi ve tedavisi, yönünde araştırma yaparken kendimi ''tavsiyediyorum'' sitesinde İlkten hanımla ilgili sayfayı okurken buldum. Okuduklarımdan etkilendim ve kendisinden vakit geçirmeden randevu aldım ve iyiki almışım. Kendisinin yaklaşık 3 aydır danışanıyım ve iyi ki de İlkten hanımla tanışmışım diyorum çünkü kendisinin güleryüzlülüğü, sıcakkanlılığı, sizin gelişiminiz ve iyiliğiniz için alternatif yöntemler araması, çabalaması, karşısındaki kişiyi kırmadan ve incitmeden sakince yaklaşımı ama yeri geldiğinde de sizi adeta falcı gibi okuyarak gerçek sebepleri günyüzüne çıkarmanızı, kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayan, düşünceli,mantıklı ve profesyonel yaklaşımı sayesinde şimdiden yol almaya başladığımı görüyorum ve bu yüzden hem çok umutlu hem de mutluyum..daha önce de psikolağa gitmiştim ancak ilkten hanımla olan görüşmelerim sonrasında ve kısa zamanda yol almaya başlamam, ilkten hanımın farkını ortaya koydu..:)işte bu yüzden ilkten hanımı tavsiye ediyorum..:)) bu site sayesinde kendisiyle tanıştım, ve umarım benım gibi ıhtıyacı olan baskaları da doğru ellerde yollarına devam ederler..
     7 Beğeni    

 nursen oral (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.228.60.YZY

20-10-2009
 TavsiyeNo: 27337
Sevgili arkadaşım İlten Çetin'i Gazi Üniversitesindeki stajyerlik yıllarından bu yana yaklaşık 20 yıldır tanımaktayım. Onun çalışma, başarma azmi ve enerjisi ve yaşamın birçok alanına yayılan ilgisi bende her zaman hayranlık uyandırmıştır. Mesleğe atıldığı ilk yıllardan itibaren psikoloji alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirmek için gösterdiği çabaların sonuçsuz kalmadığını, ona yönlendirilen danışmanlardan olumlu geri bildirimler geldiğini görmek ve gerektiğinde çevremdeki kişilere gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir meslektaşımın olduğunu bilmek beni ayrıca mutlu etmektedir. İlkten Çetin'in başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Dr.Psk.Nursen Oral
     4 Beğeni    

 Ö.T (Danışan)
 IP: 88.249.32.BL

19-10-2009
 TavsiyeNo: 27306
Evleneli 2,5 yıl olmuş halen eşimle karıkoca ilişkisi yaşayamamış defalarca boşanmanın eşiğinden dönmüştüm, pamuk ipliğine bağlı giden evliliğim ilkten hanım sayesinde yoluna girdi, Şimdi o kadar mutluyumki çevremdeki herkes bana ne olduğunu merak ediyor, herkese çatıyordum, insanlarla geçinemeyen biriydim, hatta bu hastalık dolayısıyla boşanacağımı düşünüyordum, bunuda gururuma yediremediğim için eşimle şiddetli geçimsizlik bahanesiyle boşanmayı düşünüyordum ve evde de sürekli kavga çıkarıyordum, hayat tam bir çıkmaza girdi benim için, ilk günlerde eşimin anlayışıyla idare ettim ama şansımı o kadar zorladımki eşimde pes etmek üzereydi. O günlerde Ankara Üniversitesinde Site Editörleri Tarafından Kapatıldı bölümünde okuyan kardeşim bu olayı duymuş ve hocasına bu durumu açmış o da bu işi Türkiyede en iyi yapanlardan biri diyerek eski bir öğrencisi olan ilkten hanımı önermiş. bizde kendisiyle bu sayede tanıştık, biz istanbula uzak bir şehirde oturduğumuz için seanslara gidip gelirme konusunda tereddütlüydük, hatta ilk gidişimizde çok tedirgin gittik çünkü İlkten hanım bizim altıncı doktorumuzdu, daha öncekilere çok güvendik ama hiçbiri işe yaramamıştı, biz ilkten hanım da aynı şekilde yaklaşır diye bekliyorduk hatta ilk seferde uzun yoldan geldiğimizden bizim dinlenmemiz için ikram ettiği çayı bile içmek istememiştim (doktorlar güvenimi o kadar zedelemişti), şimdi kendisi ile sadece çay içmek için bile onca yolu gidebilirim, her seans sonrası üzerimden tonlarca yük kalktığını hissettim, hastalığıma o kadar mantıklı yaklaştıki ona olan güvenimiz gittikçe arttı ve 5 ay gibi bir sürede başarılı bir şekilde tedavi sonuçlandı. (sürenin uzaması bizim uzak memleketten gelmemizden kaynaklandı) Şimdi hayat sanki yeniden başladı benim için artık anne olmanın hayalini kuruyorum teşekkürler ilkten hanım. Hayatta her zaman beni rahatlatacak bir dostumun olması bile beni mutlu ediyor, başka doktarlarla kıyaslandığında çok mütevazi bir hanımefendi (hem bu tedavi karşılığında istediği ücret olarak hemde kişilik olarak) bu sıkıntıyı yaşayan herkese kendisini önermek isterim, ona tamamen güvenebilirler, Site Editörleri Tarafından Kapatıldıtan sevgilerle
     7 Beğeni    

 J.K. (Danışan)
 IP: 80.79.80.ZBW

15-10-2009
 TavsiyeNo: 27222
Panik bozukluk yaşayan ve İlkten Hanım'dan danışmanlık alan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisi ile irtibata geçtim. Ben de endişe bozukluğu yaşıyordum. İlk günden itibaren hızla kendimi toparlamam için hem kendi çalışmaları hem de beni yönlendirdiği diğer destek birimleri (prikiyatri, hobi vb.) ile yanımda oldu. Yine de kendisini önermemdeki en büyük etken İlkten Hanım'ın, bu toparlanmayı sağlayan engin profesyonel deneyiminden ziyade, seans anında bir arkadaşınızla dertleşiyormuşçasına bir hava yaratabilmesidir. Ancak bu arkadaş size tavsiyelerde bulunabilecek kadar derin bilgilere hem sahip hem de bu bilgilerle sizi boğmayacak kadar kendine hakim bir arkadaştır. O an yanınızda olma nedeni kendisini tatmin etmek değil, gerçekten sizin derdinizi paylaşmak ve birlikte çözüm aramaktır. Bunları bana büyük bir samimiyetle hissettirmiş olması da aramızda bir güven oluşmasını sağlamış ve seansların faydasını arttırmıştır. Bitirmeden önce İlkten Hanım'ın son bir özelliğininden bahsetmek gerektiğini düşünüyorum. Kendisi size her türlü sıkıntılı anınızda saat ve gün ne olursa olsun onu arayabileceğinizi söyler. Bunu samimi olarak söyler ve onu aradığınızda hayal kırıklığı yaşamazsınız, ondan destek ve güç alırsınız. Tüm bunlar için kendisine teşekkürü borç biliyorum ve tüm gereksinimi olanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    

 Ç.Ş. (Danışan)
 IP: 88.235.17.ZBB

13-10-2009
 TavsiyeNo: 27136
İlkten Hanım'ı Mehmet Sungur Bey'in ofisine gittigimde tesadufen tanıdım ama butun seanslarımı da kendisiyle devam ettim. Kendisinin sorunlara yaklasımı cok yumusak geldi bana, sorununuz ne ise bunu cok iyi bir sekilde anlamanızı saglıyor. Bazen cok katı oldugunuz konularda bile size farklı bir bakıs acısı kazandırabiliyor. Yani sizi sıkmadan tum olanları gozunuzun onune acıkca ve durustce serebiliyor. Bu ozelligi sayesinde ben benim icin hayatımda cok buyuk onem tasıyan (aslında cok uzun zamandır dusundugum ama uygulayamadıgım) bir kararı aldım ve uyguladım. Ilkten Hanımla, grup calısmalarına da katıldım (farkındalık gibi) ve tum onyargılarıma ragmen cok sey ogrendim ve genel anlamda tum hayatımda (is dahil) bana faydalı oldu. İlkten Hanım arkadas canlısı bir insan. Seans ya da grup calısmaları arasında keyifli hos sohbet birisi. Rahatlatıcı bir yapısı var. Ben bana ogrettiklerinden oturu kendisine minnettarım.
     1 Beğeni    

Sevim TURHAN Fotoğraf  Op.Dr.Sevim TURHAN
Ankara - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

29-08-2015
 TavsiyeNo: 81011
İlkten hanımı 1992 yılından beri tanıyorum. Kendisi,eşimin yeğeni olup çok başarılı bir psikologdur.Okulu bitirmesinden itibaren kendisini sürekli geliştirmiş ve eğitimine devam etmiştir. Hastaları ve danışanları ile çok iyi iletişim kurarak ve onlara iyi hizmet verebilmek için can-ı gönülden çalışarak başarılı sonuçlar almaktadır. Özellikle cinsel terapi konusunda çok deneyimlidir. Yönlendirdiğim hastalarım her zaman çok memnun kalmıştır. Arkadaş canlısı, konuşkan ve güleryüzlüdür. Gönül rahatlığı ile tüm danışmak isteyen kişilere tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 E.B.A (Danışan)
 IP: 212.174.188.ZYZ

25-02-2015
 TavsiyeNo: 76462
On yıldır peşimi bırakmayan depresyonun yine kendini gösterdiği bir sabah bu sitedeki yorumları okuduktan sonra İlkten hanımı aramamla onunla tanıştık ve hızlı bir terapi sürecine başladık.Öncelikle sadece burada yazılan tavsiyelerin referansıyla gitmiş olmaktan kaynaklanan kaygılarım vardı. Yıllardır antidepresan kullanıyordum ve ilaç kullandığım zamanlar kendimi iyi hissediyordum ancak, doktorumun kontrolünde de olsa ilacı bıraktıktan bir süre sonra giderek artan bir şekilde huzursuzluklarım başlıyordu.Hep aynı döngüyü yaşıyordum ve çok yorulmuştum.Adeta beynime hükmedemiyordum.Yaşadığım sıkıntıların sebebini bilmiyordum.Hayatımda herşey tamamdı ama ben iyi değildim. Terapiler sayesinde ilk olarak beni rahatsız eden şeyleri fark etmeye başladım.Zaman zaman kendimle yüzleşmek zor gelmesine rağmen kendimi anlamak bana iyi geldi.Şu an fark ettiğim şeyleri değiştirmeye çalıştığım bir dönemdeyim.Kendimi ve zihnimi daha rahatlamış hissediyorum.Herşeyi hemen çözmek için acele etmiyorum. Bunca yııllık alışkanlıkları değiştirmenin uzun bir süreç olduğunun farkındayım.Terapinin ne kadar önemli olduğunu İlkten hanım sayesinde anladım. Kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum :-)
     2 Beğeni    

 symgnnc (Danışan)
 IP: 82.222.229.ZD

20-03-2014
 TavsiyeNo: 67401
İki yıldır İlkten Hanım'dan psikolojik danışmanlık almaya devam ediyorum. Bu süre zarfında kendime ve çevreme bakış açımda olumlu değişiklikler oldu. Aile, arkadaşlık vs. ilişkilerimi yürütebilme problemiyle gitmiştim ve artık ilişkiler konusunda daha rahatım. İlkten Hanım'ın sıcak ve samimi tavırları beni çok iyi anlayabildiği konusunda güvenimi sağladı. Kimi zaman mutsuz ayrılsam da mantıklı düşününce konuştuklarımızın doğru olduğunu kanısına vardım hep. Bu da benim kendime dönüp, haklı ve haksız olduğum yanlarımı görebilmemi ve ilişkilerimi ne şekilde yürütmem gerektiğini anlamamı sağladı. Evlilik sürecinde, hiç tanımadığı yeni bir aileye girmiş olan bir bayan için oldukça önemli bir gereklilik bu. İlkten Hanım'ı herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    

 bluemoon (Danışan)
 IP: 213.74.191.DL

26-09-2013
 TavsiyeNo: 63134
İlkten Hanım'ı bu site sayesinde tanıdım, kendisi hakkındaki olumlu yorumlara güvenerek gittim ve ilk seansta, doğru bir karar verdiğimi anladım. Çocukken yaşamış olduğum taciz olayını kimseye anlatamamış ve bu konuda uzman desteği alamamış olmanın ağırlığı, yıllar geçtikçe hayatımda büyük bir yük oluşturmaya başlamıştı. Bunun yanısıra, yıllar önce yaşadığım travmaların üzerimdeki etkilerini atamamış, üzerine eklenen stresle birlikte kaygılı ve endişeli birine dönüşmüştüm. İlkten Hanım'ın samimi ve sakin yaklaşımı, onun yanında kendimi çok rahat hissetmemi ve güvenmemi sağladı. Farklı teknikleri ile, unuttum sandığım pek çok olayın beni aslında ne kadar çok etkilemiş olduğunu farkettim ve zamanla, onun sayesinde, geçmişin tortularını zihnimden temizlemeye başladım; olayları farklı açıdan görebildim ve pek çok konuda farkındalığım arttı. Onunla geçen her seanstan hafiflemiş ve yüklerimi atmış bir şekilde, umutla dolarak çıktım desem, abartmış olmam. Onunla çıkmış olduğum yolculuk devam ediyor ve ben kendimi yaşam dersleri alıyor gibi hissediyorum. Sanki hayatı, yaşamayı yeniden öğreniyorum ve keşke bunu çok daha uzun zaman önce yapabilmiş olsaydım diyorum kendime. Onu tanıdığım için çok mutluyum ve çıkış yolu bulamadığınız sorunların içinde boğuşuyorsanız, kendisini kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 dr.özlem altunel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.242.16.YYW

30-04-2013
 TavsiyeNo: 60329
Sevgili klinik psikolog İlkten Çetin'le Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda başlayan tanışıklığımız giderek hem güzel bir arkadaşlık hem de profesyonel işbirliği ilişkisine dönüştü. Danışanlarıyla kurduğu sıcak ilişki, terapötik becerileri, bilimsel kimliği ve etik duyarlılığı ile uzun yıllardır devam ettirdiği başarılı çalışmalarını izleme olanağını bulduğum için mutluyum. Yetenekleri, coşkusu ve işbirliği ruhu ile yönlendirmiş olduğum danışanlarımda uzun süreli iyilik hallerinin devamı için yaptığı katkılardan dolayı çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Dr. Özlem Altunel

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin Tıp Doktoru (Psikiyatrist) olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     Beğenin    

 Z.A. (Danışan)
 IP: 94.55.191.ZYB

05-12-2012
 TavsiyeNo: 55990
İlkten Hanım'a bu yılın başında tavsiyeediyorum.com yoluyla ulaştım. Çok zor bir dönemden geçiyordum. İçime kapanmıştım, duygularım o kadar karmaşıktı ki bırakın çözmeyi sorunlarımı tam olarak tespit bile edemiyordum. Kapısını ilk çaldığımda koltukta rahat oturamayan, göz teması kuramayan bir haldeydim. Görüşmelerimizin sonunda artık sorunlarımın neler olduğunu biliyordum, bir kısmını çözmüş, geri kalanları da çözme yolunda önemli adımlar atmıştım. Kendime güvenim yerine gelmişti. Biliyorum ki kendisi ona bir gün tekrar ihtiyacım olursa aynı güleryüzü, sabrı, profesyonelliği ve bilgi birikimi ile yanımda olacaktır. İlkten Hanım dürüsttür, durumunuzu açık açık anlatır. Umut tacirliği yapmaz. Yol gösterir. İhtiyacınız olduğunu düşünürse seansı uzatır, "Saat doldu haydi güle güle!" demez. Sizinle gerçekten ilgilenir. Çalıştığı yerde asla sıra bekleyen bir hasta gibi hissetmezsiniz, ev gibi bir yer. Devam ettiğim dönemde ihtiyacı olan bir arkadaşıma da tavsiye ettim, çok memnun kaldı. Şimdi de sonuna kadar tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Yarın yeni bir gün (Danışan)
 IP: 94.122.8.YYF

20-07-2012
 TavsiyeNo: 52618
İlkten Hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım ve arkadaşımdaki pozitif değişimi görünce çalışmaya başladım. Hayatta herşeye sahip olmasına rağmen bir türlü huzur bulamayan, sürekli kendisi ile kavga halinde ve 12 yıldır ilaç kullanmak durumunda olan ben 7-8 görüşme sonrasında İlkten Hanım'ın desteği ile oldukça iyi bir yol kat ettim. İlk görüşmedeki tedirginlik yerini kısa zamanda rahat ve açık konuşabilme, güvenle paylaşabilmeye bıraktı. İlkten Hanım diğer psikologlardan farklı olarak sizin kendinize yardım edebilmenizi nasıl sağlayacağınızı, kendinizi nasıl doğru tanıyacağınızı ve aslında hayatınızın nasıl değerli olduğunu görmenizi sağlıyor. İlk defa ticari yaklaşmayan ve gerçekten yardım etmeyi amaçlayan bir psikolog bulabildiğim için de ayrıca mutluyum. Öyle ki, iyi olduğum zaman bile gitmekten keyif alıyorum. Ailemdeki herkes ve arkadaşlarım bendeki olumlu değişimi fark edebiliyor ve dile getiriyorlar. İlkten Hanım'ın bundan sonra da yaşamımda çok güzel izleri olacağından eminim. Kendisine teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    

 QQQ (Danışan)
 IP: 78.176.193.YJC

22-06-2012
 TavsiyeNo: 52060
İlkten hanım'a tavsiyeediyorum.com aracılığı ile ulaştım. Aslında biraz tereddütlüydüm, gelme nedenim ile ilgili psikologlar bile kendi aralarında farklı görüşleri savunuyordu. İlkten hanım hastasını kendi kafasandaki düşünceye yönlendiren psikologlardan değil, sizi siz yapan özelliklere dokunmadan sorunlarınızı sorgulamanıza yardımcı olan bir psikolog. İlkten hanım kriz anlarını başarı ile yönetir. Zor insanlar ile son derece kolay baş edebilir. 6 aydan fazla bir süredir kendisinin hastasıyım daha bir kere bile saatine bakıp terapiyi kesmiş veya gereğinden fazla terapiye çağırmış değildir. Bu yüzden mesleğine bağlılığını ve hastasına olan saygısı hep taktir ettim. Kısa sürede katettiğimiz yolu düşününce gitmeyi düşünen herkese gözüm kapalı önerebilirim.
     2 Beğeni    

 zeynep bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.105.160.JB

21-11-2011
 TavsiyeNo: 45588
İlkten Hanım'ı tavsiyeediyorum.com sitesi sayesinde buldum. Onun hakkında yazılan yorumların güzelliği,daha önce bir sürü psikiyatra gitmiş olmama rağmen ilgimi çok çekti. Halen kendisinin danışanıyım ve onun gibi işine aşık ,çok tecrübeli,binlerce insana danışmanlık yapmış bir psikologtan destek alıyor olmak müthiş bir şey. Benim sorunumla benden daha fazla ilgileniyor, çok sıcakkanlı, çok ince fikirli ve gerçekten çok iyi bir insan.Detayları unutmuyor,zekası ve hafızası olağanüstü, öyle tespitlerde bulunuyor ki sizi şaşırtıyor.İlkten Hanım olaya farklı açılardan bakıp çözüme giden yolu pat diye sizin önünüze koyuveriyor ve sizi kendine hayran ediyor. Ona danışmaya başladığım andan itibaren hayata bakışımda ve olayları algılama mantığımda degişim oldu.Her geçen gün kendime bakışım daha olumlu gelişiyor Eğer bir uzmana ihtiyacınız varsa bu kesinlikle İlkten Çetin olmalıdır.Kendisini en içten duygularımla herkese tavsiye ediyorum. İlkten Hanımı tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum, iyi ki varsınız İlkten Hanım,binlerce teşekkürler.
     1 Beğeni    

 B.B. (Danışan)
 IP: 167.83.9.Z

09-09-2011
 TavsiyeNo: 44108
İlkten hanımı ben de bu site sayesinde tanıdım. bu yüzden doğru kişiyi arayan için benimde bir faydam olsun diye bu tavsiye yazısını yazmaya karar verdim. henüz 3 aylık evliydik ve evliliğimiz, güzel görünsede içten içten bir takım sorunlarla doluydu. biz de sorunlar çığrından çıkmadan bir psikoloğa danışmaya karar verdik. kismeye de bir şey soramadığımız içni sadece internetten yazılara bakarak İlkten Hanıma gitmeye karar verdim. şimdi bunun hayatımdaki en doğru kararlardan biri olduğunu düşünüyorum. çünkü evliliği anlayamamış birbirini anlayamamış, belkide ufacık şeyleri çok çok büyük sorunlar haline getiren ben gittim yerine olgun bir kadın geldi. ayrıca eşimide tanıyarak onu ne beklediğini birbimize nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik. eşimle bana gerek çift seanslarında gerek tek seanslarımızda olan yaklaşımı objektifliği süperdi. seanslarımız halen devam ediyoruz fakat daha 2 ay olmasına rağmen çok şey öğrenip yol kattetik, çok da mutluyuz :) gerçi ben mükemmel bir evliliğe sahip insan olduğum zaman bile İlkten hanıma zaman zaman görüneceğimden eminim. İlkten hanımdan her seans çıkışında kendi kendime her eve bir İlkten abla lazım diyoruz içim huzur doluyor ve omuzlarımdan koca bir yük kalkmış oluyor. gerek evlilik sorunlarınız olsun gerek kişisel sorunlarınız olsun... bence en doğru adres İlkten Hanım gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum ve huzurlarınızda kendisine çok çook teşekkür ediyorum beni huysuz erkek çocuğu kılıklı halimden mutlu kendine güvenen kadın gibi kadın olma yoluna soktuğu için... vee bana neyi sölediğimin değil nasıl söylediğimin ne kadar önemli olduğunu öğrettiği için çok teşekkürleer..
     5 Beğeni    

 Canan ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.252.168.ZJD

23-11-2010
 TavsiyeNo: 37425
İlkten Hanım'ı tavsiyeediyorum.com sayesinde buldum. Danışanlarının yazdığı yazılar, beni uzun zamandır çözemediğim sorunları çözmek konusunda bu sefer doğru ismi bulduğum konusunda umutlandırdı. başlangıçta seanslarda yaptığımız şeyler yaparken çok saçma ve işe yaramaz geliyordu. kendisinin ısrarı ile katılımcı davrandım ve hayretler içinde kalarak, tüm bu bana saçma gelen şeylerin, gerçekten de işe yaradığını gördüm. daha yürüyecek çok yolumuz var belki ama şu ana kadar yürüdüğümüz yol beni umutlandırıyor. kendisi ile tanıştığıma ve çözümsüz sandığım konularda bu kadar yol alabildiğimize çok memnunum. siz de benim gibi "yapılabilecek herşey yapıldı ama işe yaramadı" dediğiniz bir noktadaysanız, bir de İlkten Hanımın yöntemlerini denemek için kendinize şans verin derim.
     1 Beğeni    

 tuğba (Danışan)
 IP: 88.236.193.YFB

12-11-2010
 TavsiyeNo: 37281
ilkten hanımı ilk kez bir başka doktor aracılığıyla tanıma imkanı buldum daha önce birçok doktora gittik ve her seferinde bu kez olacak desekde malesef hep hayalkırıklığı ile sonuçlandı ilkten hanıma da ilk böyle ümitsiz ,çaresiz bir şekilde gittim o kadar sıcak bir karşılamaydı ki inanın karşımdaki sanki bir psikolog değilde aileden birisi gibiydi kaç zamandır hissedemediğim umudu ve huzuru onun güleryüzünde ve gözlerinde bulmuştum eşimle birbirimizi çok severek evlendik fakat düşündüğümüz istediğimiz gibi gitmemişti evliliğimizde bizi üzen tekşey benim korkularımdı<vajinismus<ilk zamanlarda bana zor gelen hayatta yapamam dediğim korkularımı ilkten hanımın sonsuz desteği ile kolayyca üstesinden geldim onun bana göre diğer uzmanlardan ayıran birçok özelliği var bunlardan biriside en ümitsiz anımda bile ısrarla bana destek olmasıdır o gerçekten bir profösör tek kelimeyle güleryüzlü ,iyiliksever,çok sevecen biridir ve ısrarla herkese tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    

 Serdar (Danışan)
 IP: 88.249.210.WB

30-09-2010
 TavsiyeNo: 36199
İlkten Hanım'ı bu site aracılığı ile tanıdım. Zor bir dönem geçirirken ve artık kendi kendime çözemediğim bir anda, yardımını rica ettim. İlkten Hanım önce beni tanıdı ve oldukça kısa bir sürede sorunlarımı teşhis etti ve bu sorunlarımı çözmem konusunda yardımcı oldu ve beni yönlendirdi. En önemlisi, benim kendime odaklanmamı sağlayarak geçici çözümler yerine uzun vadede bana yol gösterici bilgiler verdi. 3-4 seans sonunda sorunlarımı tanımlamış ve çözümü uygulamaya başlamıştım. bu siteye ve İlkten Hanım'a sonsuz teşekkürler.
     4 Beğeni    

 Elif GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 213.243.63.YB

21-09-2010
 TavsiyeNo: 35944
İlkten Hn. 'a tavsiye üzerine gittim. Erken doğum sonucu bebeğimi kaybetmiştim ve ruhsal olarak çökmüş durumdaydım. Hiçbirşey yapmak istemiyordum. Hatta yeni bir kadın-doğum dokturuna gitmek bile istemiyordum. Hiçbirine güvenim kalmamıştı. İlkten Hn. sayesinde çok rahatladım.Onun deyimiyle kaba inşaat sonucu bu durumu yavaş yavaş kabullenmeye başladım. Artık daha fazla üzülmemim bana hem ruhsal hemde bedensel olarak daha fazla zarar vereceğini anladım. Aslında İlkten Hn. ın doğru yönlendirmeleri ve telkinleri sonucunda daha mantıklı düşünmeye başladım. Bu bebeğin ayrı olduğunu eğer başka bir bebeğim daha olacaksa onun ayrı olacağını artık biliyorum. İş yerimdeki arkadaşlarımda bana kısa zamanda toparlandığımı söylediler. Bende hepsi İlkten Hn. sayesinde dedim. Kendisine yardımları için teşekkür ederim.
     Beğenin    

 Doç. Dr. Perihan Güner Küçükkaya (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.238.58.ZB

08-07-2010
 TavsiyeNo: 34367
Sevgili Psikolog İlkten Çetin ile ilk kez 1994 yılında bir kongrede karşılaştık. O tarihten beri birlikte bir çok mesleki ve sosyal projelerde çalışma fırsatımız oldu. 16 yıldır tanıdığım İlkten Hanım’ın sürekli kendisini mesleki konularda geliştiren, yeniliklere duyarlı, dinamik, enerji dolu, yorulmak nedir bilmeyen bir kişi olarak tanıdım. Bütün bu yoğunluğunun yanı sıra dostlarını, arkadaşlarını unutmayan, onlara çok değer veren, sevinç ve acılarını paylaşan ve hep yanında olduğunu hissettiren sevgi dolu bir insandır

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Akademisyen olduğu kurumsal eposta adresiyle doğrulanmıştır.
     1 Beğeni    

 HAKAN (Danışan)
 IP: 88.240.45.YBL

18-05-2010
 TavsiyeNo: 33200
Mutlu bir yuva iyi bir aile ve huzurlu bir düzen hayal etmiştim.Uzun süren bir evlilikve 2 evladım olmasına ragmen boşanmak üzereyim.Eşim psikolojik tedavi görüyor yıllardır. Bana etmediginden etmedigi kaldi.Düzelir umudu ile çok çabaladım Ama sonunda baktım ki bu stresli ortamda benimde psikolojim iyice bozulmuş Sinirlerim yıpranmış hayata küsmüsüm.Kendimi hic iyi hissetmiyordum.Cok mutsuz ve umutsuzdum. Hayat bana anlamsız geliyordu.Bir arkadasımın önerisi ile Royal psikolojiye gittim İlkten Çetin Hanımın profesyonel mesleki yardımları sayesinde kendime geldim Sanki dr hasta ilişkisi deilde uzun yıllardır tanıdıgım güvendigim bir dost İlkten Hanım kendisine Çok seyler borcluyum.Hayata bakışımı degiştirdi.Hayatımdaki iyi ve kötü gerçeklerle yüzlesiyorum.Cok güvenerek kendimle ilgili her konuda şimdiye kaar konuşamadıklarımı bilekonuşabiliyorum.İyiki varsınız İlkten Hanım... Cok Tskler...
     3 Beğeni    

 Danışan E. (Danışan)
 IP: 78.186.130.YDC

22-03-2010
 TavsiyeNo: 31677
İlkten Hanım'la görüşmemi, çok zor günler geçirdiğim bir dönemde daha önce İlkten Hanım'ın hastası olan bir arkadaşım önermişti. Daha önce hiç yardım almamıştım ve bu konu beni biraz ürkütüyordu. Ancak İlkten hanım'ı randevu almak için aradığımda bile bu önyargım azalmaya başlamıştı. Onun yakın, samimi, destekçi ve insani yanı terapiden faydalanmamda büyük katkı sağladı. Bakış açımdaki yanlışları ve olayları nasıl sıkıntılı ele aldığımı İlkten Hanım'la seanslarımızda oldukça çabuk idrak ettim.Değişim yönündeki desteği hayatı farklı algılamama neden oldu. İlkten Hanım'ı gerek uzman olarak gerekse insan olarak tanımış olmaktan çok mutluyum.
     1 Beğeni    

 özlem (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.179.176.ZJ

19-02-2010
 TavsiyeNo: 30828
İlkten Hanım'la tanışmamız 5 yıl öncesine dayanır. İlkten hanımın bir dönem sekreterliğini yaptım. Kendisi danışanlarıyla farklı bir bağ kurar, danışanları kendisinden oldukça memnun kalır. Başlanan tedaviler, terapiler sonuçlandırılır iki tarafta mutlu olur. İlkten hanım oldukça aranan bir psikologtur. İlkten Hanım, Vajinismus gibi cinsel sorunları olan çiftlerde cinsel terapi, aile terapisi, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk gibi anksiyete sorunlarıylada ilgilenir. İlkten Hanım ı tavsiye edıyorum Bence o iyi bir psikolog olmanın yanı sıra mükemmel bir insan.
     1 Beğeni    

 g.a.y. (Danışan)
 IP: 78.190.151.ZC

28-01-2010
 TavsiyeNo: 30138
İlkten Çetin'in mesleğini büyük bir tutku ile sevdiğini düşünüyorum.Kendisiyle danişanı olarak terapiye başladığımız ilk saatten beri kendisiyle ilgili ilk yaptığım gözlem bu oldu sanırım.Asağı yukarı beş ay gibi bir süre sonra bugün yine kendisiyle ilgili ilk düşündüğüm , mesleğine olan aşkı.Kuvvetli hafızası, ilgisi,zekası, olayları değerlendirme yeteneği ve ince espri anlayışına hayranlık duyduğumu söyleyebilirim.Kendimi son derece mutsuz hissettiğim, geçirdiğim zor bir dönemde başladığımız terapi, çok kısa bir sürede kendime güvenimi geri getirdiği gibi, bu zor dönemi çabucak atlatmamı sağladı.Kendisine gitmeye devam ettiğim her seans kendime şu ana kadar hiç sormadığım sorular sorarak, hayatı, insanları , kendi karakterimi ve ne istediğimi biraz daha iyi anlama yolunda bana şimdiye kadar varlığından bile haberdar olmadığım düşünme yolları ve kapılar açıyor.İlkten Çetin'i samimiyetle tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    

 AG (Danışan)
 IP: 213.243.63.YJW

27-01-2010
 TavsiyeNo: 30105
Panik atak tanısı nedeniyle gittiğim psikiyatrist bir süre sonra beni İlkten Hn.a yönlendirdğinde kendisine bir süre gitmekten ısrarla kaçtığıma daha onu ilk tanıdığımda pişman oldum. Karşımda güler yüzlü, samimi ,sıcak, nicedir tanıdığım bir arkadaş vardı sanki. Kendisi ile hem bireysel hem de grup terapi çalışmalarında yer aldım. Çalışmalarımız devam ettikçe geçmişte hayattan kopmuş, kendine güvenmeyen, kalabalık yerlere giremiyen, insanlarla ilişki kurmaktan çekinen, hayır demekte zorarlanan biri olan ben şimdi çok yol aldım, olumlu yönde çok değiştim. hatta bazen kendime şaştığım bile oldu. Ben danışan için güvenin çok önemli olduğunu düşünüyorum ve İlkten Hanım gerçekten gerek mesleki bilgisi gerekse yaklaşımları ile bu güveni oluşturuyor sizde. Ayrıca sadece danışmanlık aldığınız konuda değil her konuda size yardıma hazır ve bir telefon kadar yakın. İşte tüm bunlardan ve burada anlatamadığım daha pek çok şeyden ötürü İlkten Hanım'ı herkese rahatlıkla tavsiye ediyor ve kendisine herşey için teşekkür ediyorum. Hayatıma girdiğinde ben "şimdiye kadar keşke kaçmasaymışım" demiştim.Siz kaçmıyor olabilirsiniz ama sizinde " şimdiye kadar nerdeydin" diye soracağınıza eminim.
     1 Beğeni    

 B.K. (Danışan)
 IP: 81.214.75.YZB

08-10-2009
 TavsiyeNo: 27019
İlkten Hanım ile 2007 ‘de tanıştım. Seans günün sonunda dahi olsa, gün içinde onlarca hasta görmüş dahi olsa, sizin seansınızda pür dikkat size odaklanan, hiçbir ayrıntıyı kaçırmayan, son derece profesyonel bir danışmandır. Danışanına nasıl yaklaşılacağını bilen, oturum süresince hangi noktada baskın, hangi noktada geri planda kalacağını çok iyi ayarlayan bir profesyonel oldugunu düşünüyorum. Öyle zamanlar oldu ki ilgisiz, ters ya da kapalı anlarımda bile beni seansın içine nasıl çekebildğine hayret ederek çıktım odasından. Önemli bir nokta da “Aman şimdi şunu yap şöyle söyle demeyeyim de sonra birşey olursa benden bilmesin” diye sadece dinleyip kenarda duran çoğunluktaki terapistlerden çok farklı, onlara örnek olabilecek bir profesyonel. Sözlerini her zaman son derece dikkatli seçer, kızsa bile sizi asla incitmez, odasından her zaman hayata inancınız kuvvetlenerek çıkarsınız. Çalışmalarımızda bana verdiği ilham ile hayatımda çok farklı yönlere ilerliyorum. Kendi içinde de ciddi engelleri aşmış bir insan olarak kişiyi bulundugu noktadan çok ilerilere götürebilecek kapasitede, bence bu dünyaya bu iş için gönderilmiş özel biri. Onunla tanıştıgım için çok mutluyum, profesyonel yardım arayan herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 YENİ GELİN (Danışan)
 IP: 213.14.106.YWB

25-02-2015
 TavsiyeNo: 76467
İlkten hanım ile evlilik hazırlıkları yaptığım aşamada tanıştım. Aslında bende yıllardır yaşadığım düzensiz ilişkilerin yarattığı bir öfke kontrolsüzlüğü, tahammülsüzlük, her ağzına geleni söyleme hatta bazen küfür bile söyleme durumu vardı, öfke patlamaları sebebi ile nişanlım ve ailesi ile sorunlar yaşamaya başlamıştım, geç de olsa bulduğum mutluluğu kaybetme aşamasında iken yolum ilkten hanım ile kesişti, kendisi ilk olarak geçmiş yaşadığım travma niteliğindeki olayları temizledi, çok kısa sürede beni toparladı ve şükürler olsun ki evlenebildim, bana politik olmayı, duygularımı gerektiğinde saklamayı ve olumlu düşünmeyi öğretmiştir, ilkten hanım size bir doktor gibi değil bir abla bir yardım eli uzatan yıllardır bildik tanıdık dost gibi davranır, kendisini hiç bırakmak istemiyorum, evliliğimin selameti ve de ilerde iyi bir anne olmak için ilkten hanım a devam ediyorum.iyiki karşıma çıktın güzel insan
     1 Beğeni    

 snowwhite (Danışan)
 IP: 88.253.19.DZ

02-08-2014
 TavsiyeNo: 70607
Ağır depresyondaydım ve geçmişimde yaşamış olduğum bazı zorlukların halen etkisindeydim. Hiçbir şeyden keyif alamaz bir haldeydim. Sosyal yaşamımda dahi sıkıntılar yaşıyordum, insanlardan kaçıyordum. İlkten Hanımla tanıştığımdan bu yana hayatıma net düşünceleri taşıdım, terapi seanslarımız görüşümü aydınlattı. Öfke kontrolü sayesinde daha bir sakinleştim ve ruhen zindelik kazandım aynı zamanda kişisel gelişimimi sağladı ve iletişim becerilerimi güçlendirdim. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyorum ve kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum; profesyonelliğini samimiyetiyle birleştirmiş bir uzman kendisi.
     3 Beğeni    

 D.E. (Danışan)
 IP: 188.57.37.ZF

20-04-2012
 TavsiyeNo: 50597
İlkten hanım idealist konusunda uzman inanılmaz bir bilgi birikimine sahip mükemmel bir insan!!! Yanındayken insan kendini asla rahatsız hissetmiyor. Farklı Birsuru yöntemle hic sıkılmadan yıllarca bana yük olmus problemleri çözebildik Kendisini tanıdığım icin cok sanşliyim beni kabuslarımdan kurtardı!!!!! Aynı zamanda cok güleryüzü Sıcak kanlı ve hossohbet biridir. Telefonunu hic kapatmaz istediğiniz her an ulaşmanız mümkündür. Türkiye de bu konudaki en başarılı bir kaç isimden birisi olduğuna emin olabilirsiniz
     Beğenin    

 Gizem (Danışan)
 IP: 176.240.168.BZ

19-04-2012
 TavsiyeNo: 50555
Merhaba,İlkten Hanımla tanışmam yine bu site sayesinde oldu o yüzden yine buradan kendisine teşekkürlerimi bildirmek istedim.Kendisiyle tanışmam benim için hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim.Şöyle ki;kendisiyle tanışma mucizesine:)) kavuşmadan önce inanın belki on tane psikoloğa gitmişimdir,fakat hiçbirinden İlkten Hanımdan aldığım sonucu alamadım.Hatta bana bir yardımı olur diye büyük bir umutla yaklaşık bir sene devam ettiğim psikologtan alamadığım yardımı ve bendeki o mucizevi değişikliği inanın ilk görüşmemde aldım diyebilirim.İlkten Hanım'ın uygulamış olduğu terapi yöntemi diğer psikologlardan çok farklı ve çok etkili.(Elinde nasıl bir sihirli değnek varsa artık) zaten ilk görüşmenizde onun diğerlerinden farkını hemen anlayabiliyorsunuz.Bende yaklaşık olarak üç seneden beri obsesif kompulsif bozukluk vardı,hayat benim için çok zor geçiyordu taa ki İlkten Hanımla tanışana kadar...İlk görüşme sonrası sanki bana sihirli bir değnek değdirdi ve bambaşka biri oldum.İlk görüşme sonrası bile kendinizdeki olumlu değişikliği farkadebiliyorsunuz.Kendisi tanıdığınız veya daha önce gittiğiniz birçok psikologtan çok çok farklı,bunu samimiyetle söyleyebilirim,tecrübeyle sabittir:))İlkten Hanım belki benim ilk psikoloğum olmadı ama SON olacağını söyleyebilirim.Kendisine yaklaşık 7-8 aydan beri severek gidiyorum ve şu an obsesyonlarımdan tamamen kurtulmuş olduğumu söyleyebilirim,hatta ilaç kullanmama bile gerek kalmadan...Keşke kendisini daha önceden tanıma fırsatım olabilseydi,ama hiçbirşey için geç sayılmaz.O yüzden buradan kendisini umutsuz vaka olarak gören insanlara sesleniyorum,İlkten Hanımı bir kez deneyin ve samimiyetime güvenin,inanın pişman olmayacaksınız.İlk görüşme sonrası oradan ayrılırken kendinizdeki mucizevi değişlikliği hissedeceksiniz.Kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.İlkten Hanım alanında gerçekten 1 NUMARA ve iyi ki benim hayatımda var.Kendisine sonsuzzzzz teşekkürler...
     1 Beğeni    

 Filiz (Danışan)
 IP: 46.2.48.ZB

05-02-2012
 TavsiyeNo: 48028
Kendimi çok kötü hissettiğim ve hayata dair hiç bir umudumum olmadığı bir günde, tavsiyeediyorum.com adresinden İlkten hanımı buldum ve hemen aradım. Direkt telefona kendisi çıktı ve randevularının dolu olmasına rağmen yine da bana o gün içerisinde zaman ayırdı. Bu davranışı beni onu hiç tanımamış olmama rağmen çok etkilemişti. Kendimce benim sorunlarıma kimse derman olamaz, sıkıntılarımı gideremez, işimi değiştiremez, etrafımda istemediğim insanları uzaklaştıramaz diye düşünen biriydim. Evet İlkten hanım da bunu değiştirmedi, ama değiştirmem için bana candan destek verdi. Uygulamam gereken yöntem ve yolları gösterdi. Anlayacağınız İlkten hanım çok iyi bir rehber ve dinleyici. Hiç farkına varmadığım yönlerimi buldu ve benden yeni bir ben çıkardı. Artık herşeye daha olumlu bakmayı öğretti. Yanlışlarımı gösterdi ve onları düzeltmem için her an yanımda oldu. Hatta bir gün ağlayarak kendisini aradığımda bana hemen gel dedi. İlkten hanıma hayatıma girdiği ve pozitif düşünmeyi öğrettiği için kendisine sonsuz teşekkür ederim.
     1 Beğeni    

 Seray ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.2.15.ZZJ

16-06-2011
 TavsiyeNo: 42522
İlkten hanımla; hayatımın çok zor bir devresinde kendime bir üstat, bir yol gösterici arıyor iken, bir şans ile tavsiye ediyorum. com sitesinden ulaştım. Daha önceleri bir çok kez terapi alma girişimlerimde ‘’sıkça çevremize sorduğumuz öneri terapistlerine’’ gitme girişiminde bulunup, hayal kırıklığına uğramış biri olarak, sadece kalbimin sesini dinlemiş ve kendi rızamla bu siteden İlkten hanım ile ilgili tavsiyeleri okumuş, ona yakınlık duymuş ve randevu almış birisiyim. Ama en enterasanı, bu kadar yoğunluğu içerisinde kendisinin bana o sevecen ve güven duyan sesi ile karşılık vermesi ve davet etmesiydi. İlkten hanım bana göre kendini bu işe adamış, yaptığı işe profosyonel olmasının yanında idealist olarak ta yaklaşan biridir. Terapiyi yaparken size verdiği ve kendi işine verdiği değerler içinde etik değerleri göz ardı etmez. Bu profosyonel ve bir o kadar insancıl yaklaşımı, bugün bir çok şeyin ticari kaygıya döndüğü bir ortamda, en hassas, en incinmiş yanlarınızı açtığınız birinin ellerine kendinizi bırakmanızda bir o kadar güven ve rahatlık kazandırmaktadır. Ben yaklaşık 4 aydır İlkten hanımdan terapi almaktayım ve onunla yoğun terapilerimiz ile oldukça yol almış biri olmanın mutluluğu içerisindeyim. Kendimdeki değişim beni öylesine şaşırtıyor ki, bu değişime şimdiden ayak uyduramayacağını düşünen eşim de İlkten hanım ile yolculuğa başladı. Bence İlkten hanım tam bir ‘’ailenizin psikoloğu’’ türünden….
     2 Beğeni    

 D.K (Danışan)
 IP: 81.91.22.YJ

14-05-2011
 TavsiyeNo: 41820
Benim İlkten Hanım ile tanışmam buradaki tavsiye yazılarını okumam ile başladı.Buraya tavsiye yazan kişilere sonsuz teşekkürleri sunmak isterim.Sizlerin sayesinde kendimi tekrar keşfetmeye ve tanımaya başladım.İlk defa terapiye gitmeye karar vermiştim bunun nedeni ise; Kendimce düşündüğüm nedensiz ağlamalarım sürekli olumsuz düşüncelerim ve korkularım... Ama İlkten Hanım ile yapmış olduğumuz seanslar ile birlikte bunların nedensiz olmadığını anladık.Her terapiye gittiğimde yeni yeni şeyler öğrenerek kendimi toparlamaya başladım.İlkten Hanım çok değişik bir terapisttir.Size sadece tavsiye bulunmaz aynı zamanda yanlış olduğunuz yerlerde müdahale ederek sizin kendinize bile itiraf etmekte korktuğunuz yönlerinizi yüzünüze söyler.İlk zamanlarda bu benim için zor olsada artık kendi başıma olaylar ile başa çıkmamı sağlayan yönlerimi geliştirdiğini söyleyebilirim.Daha çok uzun yolumuz olduğunu biliyorum fakat bu yolda İlkten Hanım ile birlikte devam etmek bana güç veriyor.İyiki hayatıma girmiş diyebileceğim nadir insanlardan. Kendinizi çıkmazda hissediyor ve çözüm bulamıyorsanız kesinlikle İlkten Hanıma gitmenizi tavsiye ederim
     2 Beğeni    

 Cenk (Danışan)
 IP: 78.177.228.YBJ

24-01-2011
 TavsiyeNo: 38974
İlkten hanımla eşimin okuduğu bir kitabın yazarı olan Mehmet Sungur ile görüşmek için aradığımda kendisinin Mehmet Bey ile daha önce çalışan bir uzman olduğunu telefondaki sekreter hanımın yönlendirmesi ile tanıştım. Ilkten hanımdan özellikle ilk görüşme sonrasında kendimi ifade etme atılgan davranma konularında onunda yonlendırmesı ile çalıştaylara katıldım. Yaklaşık 7 aydır da bu çalışmalara katılıyorum. Şunu söyleyebilirim ki özel hayatıma ve işime oldukça katkısı oldu bu çalışmaların. Samimi ve sıcak bir çalışma ortamı oluşturmuş ve şunu da inanarak söylemeliyim ki işini ticari olarak gören biri değil kesinlikle. Amacı öncelikle hizmet vermek ve probleminize odaklanmak. Bu da kendine güvenmemi sağlamıştı doğrusu ve bu 7 ay zarfında da bunun aksini ispatlayan bir davranışı olmadı.
     1 Beğeni    

 Gulgun (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 169.252.4.ZY

29-04-2010
 TavsiyeNo: 32784
Ben Ilkten Hanim'i, yillarca panik atak hastaligindan sayesinde kurtulan bir arkadasim vasitasi ile tanidim. Bu hastalik ilacsiz nasil atlatilir, ben bunu bir tek arkadasimin tedavisi sirasinda gordum. Ilkten Hanim bir doktordan cok yardim etmek icin cirpinan bir arkadas gibi davranip, bu arkadasimi hayata kazandirdi. Tedavi sirasinda, evden cikamayan arkadasima, belli surelerle disari cikma egzersizleri verip, bu yontemle iyilestirdikten sonra ogrendik ki, kendisi bizzat gelip arkadasima kendini gostermeden onu izlemis. Ben boyle bir sorumluluk ve iyilestirme tutkusunu dunyanin hicbiryerinde ne duydum, ne gordum. Bugun arkadasim sorunlarinda kurtulmus, araba kullanan, resim yapan, sosyal bir insan olarak hayatina devam ediyor. Ben butun panik-atak hastalarina Ilkten Hanim'i buyuk bir hararetle tavsiye ediyorum. Eminim diger konularda da cok iyidir. Sorumluluk duygusu bu kadar guclu olan bir psikologdan daha farkli bir yaklasim beklenemez zaten. Umarim Ilkten Hanim cok daha buyuk kitlelere ulasir ve psikolojik rahatsizligi olan herkesin acilarini dindirir, tipki benim dostum gibi.
     Beğenin    

 tuğçe (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.251.80.YJD

19-04-2010
 TavsiyeNo: 32515
İlkten Hanım ile Mehmet Sungur Hocamızın muayenehanesinde iş ortamında tanıştım. Kendisini meslek hayatındaki başarıları ile tanımaya başladım, daha sonraları ise insanlara karşı gösterdiği ilgi ve alaka, her konuda verdiği destekler ve gerçekçiliği ile tanıdım. Tanışıklığımız süresince hayatımda birçok konuda bana yardımcı oldu, gerek yardımlarıyla gerek destekleriyle hayatıma birçok güzellik kattı. İlkten Hanım mesleğinin hakkını verdiğine inandığım, başarılı bir psikolog olmasının yanı sıra kişilere gösterdiği yakından ilgi ve alaka mesleki hayatındaki başarısını desteklemiş durumda.Bana kazandırdıklarından ötürü kendisine çok teşekkür ederim.
     3 Beğeni    

 B.K. (Danışan)
 IP: 85.107.166.L

24-02-2010
 TavsiyeNo: 30985
İlkten Hanım'a başladığım dönem birçok şeyi çözemediğim, aslında çözümlemeye nereden başlayacağımı bilemediğim, kendime güvenimi yitirdiğim, kapalı bir tünelde kendi kendime söylendiğim, elimi kolumu bağlı hissettiğim bir dönemdi. Kendisine web sitesi aracılığı ile ulaştım. İlk telefona çıkan yanında çalışan kişiydi, İlkten Hanım'ın Ankara'da olduğunu ama dilersem cepten de ulaşabileceğimi söyledi. Hiç tanımadığım için cepten arayamamıştım ama kendisine gelecek birisine ilk baştan bu kadar yakın olması, çalışanının bu yakınlığı hissettirmesi hoşuma gitmişti. İlkten Hanım ile görüşmeye başlayalı iki ay oldu ve ilk onunla başlamanın büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Her seansta kullandığı farklı yöntemlerle beni şaşırtıyor ve her görüşme sonrası kendimi iyi hissederek, bir noktaya daha açıklık getirmiş olarak ayrılıyorum yanından. Kimi zaman olayların çözüm yolları için ipuçları veriyor ve benim çözmemi sağlıyor, kimi zaman daha net bir şekilde yollarımı aydınlatıyor. Benim gelişimime faydası olabilecek her yolu öneriyor. Bazen susuyor düşünmeme izin veriyor bazen netleştirmek için bıkmadan usanmadan anlatıyor, açıklıyor. Başıma gelebilecek her şey için beni hazırladığını hissediyorum. Bir sanat eseri gibi "beni" tanıyor ve işliyoruz beraberce. Yolun başındayız biliyorum ama onun sabrı, sıcaklığı, desteği ile yola İlkten Hanım ile çıkmış olmaktan çok mutluyum. Teşekkürler...
     3 Beğeni    

 D.K (Danışan)
 IP: 149.226.254.Z

20-03-2014
 TavsiyeNo: 67412
İlkten hanıma siteniz aracılığı ile ulaştım.Özellikle yorumları okuduğumda İlkten hanım'ın bu anlamda işinin son derece ehli ,iyi referansları olan bir profesyonel olduğunu gördüm.Ruhsal olarak zor bir dönemden geçmekteydim ve uzun zamandır birikmiş olan bazı sıkıntılarımın çok fazla üstüste gelmesiyle birlikte, kendimi bir çıkmazda hissettim.İkili ilişkilerim berbat gidiyordu,resmen çökmüştüm ve bu durumdan hiç hoşnut değildim. Kendimi ve sorunlarımı tanıma ve bunlara yönelik olumlu adımlar atmama yardımcı olması için sevgili İlkten hanım'a başvurdum. İyi ki de yapmışım diyorum. Kendisiyle halen devam etmekte olduğum bir terapi sürecine başladık.İlkten hanım anlayışlı,samimi ve sıcak yaklaşımı ile öncelikle var olan özellikle ikili ilişkilerde yaşadığım sıkıntıların giderilmesine yardımcı oldu,sonrada çalışma alanını genişleterek gelişime açık olan alanlarımı belirledi. Şimdi bunlar ile ilgili çalışıyoruz. Doğru olduğunu sandığım yanlışlarım hakkında belirgin bir farkındalığım oldu.Ben kendimi yeni bir ben olarak görebiliyorum.Hala eksiklerim,zaman zaman güvensizliklerim olabiliyor ama bunlarla başetme yollarını İlkten hanım bana gösteriyor.Yazdığı makaleler,seanslarda yaptığımız çalışmalar bana çok yardımcı oluyor.Kendisine zaman zaman danışmaya ihtiyacım oluyor.Aradığımda mutlaka ılımlı tavrıyla bana yardımcı olmaya çalışıyor.Bana güven veriyor.Ben ileriki zamanlar için umutluyum.İlkten hanım'ın kılavuzluğu ile kendim,ailem,sevgilim,işim yani genel olarak yaşantım adına çok daha sağlıklı sonuçlar elde edeceğime ve kendime çok daha iyi bir yön çizeceğime olan inancım sonsuz.
     Beğenin    

 ftc (Danışan)
 IP: 78.185.150.YD

04-09-2013
 TavsiyeNo: 62688
İlkten Hanımla meslektaşı olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. Kızım için danışmak amacıyla başladık ve ben de bir anne olarak danışanı oldum. İlkten Hanım, mesleki açıdan fazlasıyla bu teşekkürü ve saygıyı hak eden bir psikolog. Bu yorumu yapacak kadar psikayatrist ve psikolog gördüm. Bu siteyi okuyorsanız siz de mutlaka görmüşsünüzdür veya göreceksinizdir. İlkten Hanım sadece terapi saatleri arasında size değer vermiyor, sizi gerçekten düşündüğünü size hissettiriyor. Bu güveni bize verdi. Kendinizi veya yakınınızı güvenle teslim edebileceğiniz çok iyi bir psikolog.
     2 Beğeni    

 gitarist (Danışan)
 IP: 94.54.99.ZC

01-09-2013
 TavsiyeNo: 62641
Merhabalar Yaklaşık yedi ay önce İlkten hanımla tanıştım.Yaşadığım sıkıntıların tamda sağlığımı bozduğu bir dönemdi, kendi kendime baş edemediğim bir dönemde destek almaya karar verdim.Eşim psikolog arayışına girdi ve kendisine internetten ulaştık. İnternetten bir psikologa karar vermek zor bir konu,ama kendisinin akademik kariyeri, araştırmaları vs bizim kendisiyle irtibata geçmemizi sağladı. Çok da doğru bir karar verdiğimizi terapilerimde gördüm.Kaygılarımla baş edemediğim bir dönemdi ve terapilerimizde bunun sebeplerine odaklandık ve baş etme yöntemlerini tespit ettik ve bunun üzerine beraberce gittik. Kendisi ile konuşurken kendimi gayet rahat hissettim.İlkten hanım, bu terapileri ihtiyaca göre yapar, sizin gelişiminizi yakın takip eder ve olur olmadık terapiye çağırmaz.Kendisi mesleğine ve danışanına her anlamda saygısı olan bir psikologdur. Ben şu anda iyiyim, durumum ile nasıl baş etmem gerektiği noktasında bana çok faydalı oldu.Terapileri bitirdik ve ben kendisine çok teşekkür ediyorum.Başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    

 Doç.Dr.Gülsüm Ançel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.186.126.YB

28-07-2013
 TavsiyeNo: 62058
Psikolog İlkten Çetin, uzun yıllar önce Ankara Üniversitesinde tanıdığım bir arkadaşımdır. Psikolog olarak kendini geliştirecek tüm bilimsel faaliyetlere katılan ve öğrenmek için ciddi çaba gösteren, çok içten, hayat dolu bir dostumdur. Onun mesleki gelişimi ve başarısını dışarıdan tahmin edebiliyordum ancak tanıdığım ve yönlendirdiğim bir danışandan duyduğum övgüler, görüşlerimde yanılmadığımı gösterdi. Danışan, İlkten Hanım’ın çok güvenilir, ilgili, danışanı çok iyi algılayan ve anlayan, çok destekleyen ve güçlendiren biri olduğunu, O’nun sayesinde yaşamının tekrar düzeldiğini , kendine güveninin arttığını belirterek kendisini yönlendirdiğim için bana teşekkür etti. Biliyorum teşekkür edecekler hep olacak ve İlkten Hanım bunu hak ediyor, çünkü insan olarak danışanına çok değer veriyor. Kendisini bu anlamlı çabaları için kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    

 G.C (Danışan)
 IP: 176.233.37.YYL

16-02-2013
 TavsiyeNo: 58121
İlkten hanımla görüşmeye başlayali kısa bir süre olmasına ragmen beni cok iyi anladığını ve beni olumlu yönde doğru ve net adımlarla ilerlememi sağladığını düşünüyorum, kendisi olumlu sabırlı ve gerçekçi yorumlarıyla pozitif bir danışmanlık yapıyor ve onunla görüşmek için hep zaman kolluyorum diyebilirim. Cunku icten ve samimi tavirlariyla kendinizi bir seansta degilde sohbette gibi hissettirmesiyle, zaman kavramini dusunmemesiyle kendinizi rahat ve daha iyi olmanizi saglamada çok basarilidir, ama her zaman dobra ve açık açık yapilmasi gerekenleri de dile getirir.Psikolojik destek almak isteyen herkese ilk önce ilkten hanımla görüşmelerini tavsiye ediyorum çunkü ben farkı gercekten gördüm .
     Beğenin    

 YHH (Danışan)
 IP: 176.30.192.YYF

18-10-2011
 TavsiyeNo: 44927
Merhaba Bende İlkten hanımı bir psikiyatrın tavsiyesiyle tanıştım.Bizim sorunumuz o özel gecede o işin olmamasıydı.Baştan çok önemsemedik yarın olur öbür gün olur şu zaman olur dedik ama bir türlü olmuyordu.Ve 3,5 sene geçti.Sonunda bir psikologa gitmeye karar verdik.İlkten hanımla tanıştık.İlk defa giderken çok heyecanlıydım.Nasıl olacak ne yapacak diye ama kendisi konuşmalarıyla insanı çok rahatlatıyo.Ve böylece tedavimiz başladı.Sonunda mutlu sona kavuştuk tabiki...Gerçekten İlkten hanım çok şeker çok tatlı bir bayan ilgi alaka çok güzel şiddetle tavsiye ediyorum...
     Beğenin    

 Emir K. (Danışan)
 IP: 194.7.137.YZB

09-09-2011
 TavsiyeNo: 44100
Babamın vefatından sonra psikolojik yardım aldım. Danışmanım olduğu kısa süre içerisinde korkularımla ve geçmişimle yüzleşmemi sağladı. Kullandığımız canlandırma ve kartlı yöntemler sayesinde olayları bastırmak yerine doğrudan hesaplaşarak biriktirmiş olduğum duyguların normal boyutlara inmesini sağladık. Korkuların seviyeleri azaldıkça varlıklarının aslında gerekli olduğunun, tamamen yok olmalarının da aynı derecede tehlikeli olduğunu anladım. Kontrolümü ele almamı sağladığı için ve ne zaman arasam bana yardıma hazır olduğunu bildiğim için kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Umarım herkes psikolojik yardım almanın faydalarını anlayarak hayatlarını mutlu bir şekilde devam etmeyi başarabilirler.
     Beğenin    

 Evren KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.179.92.YFD

23-08-2010
 TavsiyeNo: 35351
İlkten Hanım'a tavsiye üzerine gitmeye başladım. Kendisi algıları son derece yüksek, bahsedilen kişisel konuları hızlı bir şekilde derinlemesine anlayarak, yorum getirebilen ve tavsiyelerde bulunabilen bir psikolog. Beni doğru şekilde anlayacağını bildiğim için ona kendimi anlatmakta zorlanmıyorum. Anlattığım şeylere benim daha önce bakmadığım bir tarafından bakacağından emin olmak yorumlarını daha da değerli kılıyor. Konusuna hakim olduğunu, işini gerçekten severek yaptığını ve kendisinden destek bekleyen herkesi önemsediğini hissettirdiği için ona olan saygım gün geçtikçe artıyor. "Başarıyı kişilere istediğini vermekte değil, durumu doğru analiz ederek, gerçekte yapılması gerekenlerin peşinde koşmakta arıyor olması" beni özellikle etkiliyor. Hakkındaki tavsiyeleri dinlediğim için çok memnunum, sizlere de tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 cem aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.174.168.LD

23-05-2010
 TavsiyeNo: 33311
merhaba,benim ilkten hanımla tanışmam yaklaşık 4-5 yıl önce dr.m.zihni sungur beyin yönlendirmesiyle oldu.ondan önce başka hekim ve psikoterapistlerlede görüşmelerim olmuştu ama gerek hekim gerekse terapi bazında bir ilerleme kaydedememiştim ve iyileşeceğime dair tüm umutlarım tükenmek üzereyken dr.sungur bey ve ilkten hanımla tanışma,tedavime devam etme ŞANSINI yakaldım.ilkten hanım için öncelikle şunu söyleyebilirim,sorunlarınızın neden olduğu iletişim kurma zorluğuna rağmen(sosyal fobil)kendisiyle bir hasta-uzman ilşkisi değil abla-kardeş ilişkisini rahatlıkla kurabiliyorsunuz.güleryüzü,samimi tavırları ve iyileşeceğinize dair inancı ister istemez sizide harekete geçiriyor ve sizinde inancınızı yükseltiyor.kendisiyle tekrar görüşmelere başlayacağım için kendimi heyecanlı ve mutlu hissediyorum.
     1 Beğeni    

 m.ö. (Danışan)
 IP: 77.87.228.DF

05-05-2010
 TavsiyeNo: 32911
2003 yilinda mayis ayinda ankarada evlendik ve ertesi gün balayina bodruma gittik.o gece o is olmadi.moralimizi bozmadik tabiki.dedik ki balayinda olur ama olmadi.önemli degil o zaman tekrar ankarada deneriz ve gerekiyorsa yakin cevremizdeki insanlardan yardim ve bilgi danisiriz.yine olmadi ve sonunda bir uzmana gitmeye karar verdik.aradan gecen süre yaklasik 6 ay idi.bu uzman ilkten cetin di.hala bu psikologa duaciyiz.esim bu dertten bir kac hafta süren tedavi sayesinde kurtuldu.bu tedavi öyle basit ve rahat bir tedavi ki inanamayacaksiniz.hani bazi seyleri yasamadan anlayamiyoruzya bu da öyle bir sey.bu olay cok karisik bir durum.bu hastaligin icerisinde bir cok hastalik giriyor.ama eger bu hastaliga yakalanmis bayanlar var ise size tek ama tek bir insani tavsiye debilirim o da ilkten cetin.biz bu durumu bire bir yasadik.bu psikolog bu hastaliga cözüm.esim su anda hicbir sorun yasamiyor ayrica 4 yasindada bir oglumuz var.daha ne olsun.bizi bu uzmana yönlendiren insanlara sonsuz tesekkürler.ilkten cetin e ise ne desek faydasiz.siz cok iyi bir uzmansınız allah razi olsun.degerli insanlar.oraya buraya gidip vaktinizi ve paranizi bosa harcamayin.okudugunuz icin tesekkür ederim.saglikli günler dilegiyle
     Beğenin    

 Halid S. Şimşek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.243.102.YDY

17-03-2010
 TavsiyeNo: 31542
İlkten hanımla tanışıklığım bir iş görüşmesiyle başladı. Aslında çalışma alanlarımız çok farklı. Ben bir senaryo yazarı ve eğitmeniyim; kendisi ise bildiğiniz gibi bir psikolog. Ancak kurucusu olduğu Royal Psikoloji Danışma Merkezi'nde bir takım sanat atölyelerini hayata geçirdiğini, onunla çalışan psikolog bir arkadaşım vasıtasıyla öğrendim. Böylece Royal Psikoloji bünyesinde bir senaryo atölyesini hayata geçirme projemiz doğmuş oldu. Bu fikir beni heyecanlandırmıştı çünkü psikologların sinema ve senaryo gibi alanlarda, genel olarak sanat alanında neden yeterince aktif olmadıklarına hep hayıflanırdım. Nihayetinde vizyonu ve öngörüsü zengin bir psikologla tanışma ve birlikte çalışma şansım olduğu için memnundum. Fakat yine de görüşmeye gitmeden önce zihnimde soru işaretleri vardı. Farklı mesleklere sahiptik, jargonumuz, dilimiz, algımız farklıydı; anlaşabilecek miydik? İlkten hanımla tanıştıktan 10 dakika sonra bu sorular tamamen silinmişti zihnimden. Hatta uzun vadede daha başka neler yapabiliriz, bunu düşünmeye başlamıştım. Muhatabına güven veren bir insandı karşımdaki ama sadece güven duygusu değildi bana bunları düşündürten. İlk farkettiğim şey İlkten hanımın çözüm odaklı bir insan olduğuydu. On beş yirmi dakika içinde her şey netleşmişti ve hiç bir sorun kalmamıştı. Çünkü İlkten hanım çok net bir insandı. Birlikte çalışmaya başlayıp daha çok zaman geçirdikçe kendisini daha yakından tanıma fırsatım oldu. Ve farkettim ki İlkten hanım hayatınızda karşınıza çıkabilecek ender insanlardan birisi. Onunla çalışırken kendinizi çok rahat hissediyorsunuz çünkü o potansiyel bir sorunu öngörme bu sorunu olumsuz bir durumdan olumlu bir kazanım haline dönüştürme yeteneğine sahip. Bunu yaparken de asla sizin özel alanınıza müdahale etmiyor. Sadece sizinle birlikte düşünüyor, tecrübe ve bilgilerini sizinle paylaşıyor. Onunla geçirdiğiniz vakitlerde olumlu anlamda bir adım daha ileri gittiğinizi hissediyorsunuz. Güleryüzü, neşesi, sıcakkanlılığı, net tavırları ve hiç bitmeyecek gibi görünen enerjisine sizi de ortak ediyor. Kurucusu olduğu Royal Psikoloji Danışmanlık Merkezi de aslında İlkten hanımın karakterini yansıtıyor. Oraya hangi amaçla gitmiş olursanız olun kendinizi rahat ve sıcak bir ortamda hissediyorsunuz. Aynı zamanda bu merkez İlkten hanımın geniş ufkunun ve zengin vizyonunun da bir göstergesi benim için. Geleceğe dair planlarının bir kısmını bildiğim için, bu merkezin bir süre sonra gıpta ile bakılan, şehrin namzet merkezlerinden biri olacağını tahmin ediyorum. Ve umuyorum ki İlkten hanım, müthiş kararlılığıyla bu planlarını da hayata geçirecektir. Kendisiyle geçirdiğim zamanlardan sonra, benim için birlikte çalıştığım herhangi birisi olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. İlkten hanım benim için, gerek kendi mesleğimle ilgili projelerimde gerek kişisel deneyimimde, düşüncelerine başvuracağım, fikir alışverişinde bulunacağım ve danışacağım ilk insanlardan biridir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kendisini tavsiye edebiliyorum.
     1 Beğeni    

 Z.D (Danışan)
 IP: 88.255.240.YDZ

01-03-2010
 TavsiyeNo: 31092
Benim İlkten Hanımla tanışmam, gittiğim psikiyatri doktorumun tavsiyesiyle oldu. İlkten Hanımı ilk gördüğüm anda bende güven duygusu oluştu. Benim İlkten Hanıma gitmekteki amacım bitirmiş olduğum evliliğime boşanmış olduğum eşimle beraber giderek yeniden bir şans vermenin doğru olup olmadığına karar vermek, kendisine bu konuda çok güveniyorum. Kendisini aynı zamanda karşısındaki kişiye pozitif enerji veren, güleryüzlü, samimi ve gerçekçi buluyorum. Ben kendisini tanıyalı çok uzun süre olmamasına rağmen benim İlkten Hanım için düşüncelerim bunlar. Çalıştığı mekanda ben kendimi çok rahat hissediyorum. Zaten her gidişimde ordan biraz daha rahatlamış olarak çıkıyorum. İyiki varsınız İlkten Hanım!
     Beğenin    

 Bediha Erdoğan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.255.119.C

02-02-2010
 TavsiyeNo: 30311
Psikolog-Psikoterapist İlkten Hanım ile Prof.Dr.Mehmet Sungur'dan aldığım bir eğitim sürecinde tanıştım.İlkten Hanım mesleki bilgi ve deneyimlerini her zaman geliştiren sıcak,içten insan ilşkileri kuran bir meslektaşımdır.Uzun yılların bilgi birikimini meslektaşlarıyla paylaşmada cömerttir.Ruhsağlığı ile ilgili önemli toplumsal girişimleri vardır,halen yorulmaksızın yeni öğrenmelerinede devam etmektedir.Mesleki yaşamında başarılarının artarak süreceğine inanıyorum.
     3 Beğeni    

 Filiz MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.171.229.YD

20-11-2013
 TavsiyeNo: 64152
Merhaba İlkten Hanımla ben gittiğim psikiyatristimin tavsiyesiyle tanıştım.Sadece ilaç kullanarak sorunlarımı çözemiyeceğimi bilişsel terapiyle daha çabuk atlatacağımı söyledi. İlkten Hanım benim kendime bile söyleyemediğim bilmediğim korkularımı sıkıntılarımı gün yüzüne çıkarttı ve sonra onlarla nasıl baş edeceğimi öğretti Sıkıntılarımdan kaçan görmezden gelen bir yapım vardı ama onlarla yüzleşip çözüm üretebilmemi sağladı 8 ay gibi bir sürenin sonunda artık başdönmelerimin neden kaynayklandığını öğrenmiş ve ne yapmam gerektiğini bilen bir konuma geldim Kendisine yardımları için çok teşekkür ediyorum
     Beğenin    

 Beyza (Danışan)
 IP: 84.17.67.YW

28-09-2010
 TavsiyeNo: 36144
Herkese Merhaba, İlkten Hanım ile yaklaşık 6 aydır tanışıyoruz.Kendisiyle tanışmam tıpkı şu an benim onu başkalarına tavsiye ediyor olmam gibi yine bir tavsiye üzerine olmuştu. Huzursuz, karmakarışık ve mutsuz olduğum bir dönemde, yoğun iş temposu ve akıp giden hayatın hızına yetişmeye çalışırken,korkularım ve kaygılarıma çözüm bulmakta, rahatlamaya çalışmakta kendi kendime yetenemediğimi hissettim.Daha önce de psikolojik destek almayı düşünmüştüm ama bir türlü o ilk adımı atamamıştım.Sonunda İlkten Hanım ile tanıştım.Zaten tanışmadan önce telefonda duyduğum o yumuşak ses huzurlu bir ortamda sorunlarıma çözüm bulacağımı hissettirmişti bana.İlk görüşmeye gittiğimde de fikrim değişmedi.Son derece pozitif,güleryüzlü,nazik bir bayan ile karşılaştım.Bugüne kadar özel,genel her tür konuda konuştuk,düşündük,doğruyu aradık.Beni dinleyen,olayları hem benim hem karşıdakinin gözünden inceleyip gerektiği yerde(ki insanoğlu eleştirilmeyi genelde sevmez)benim de hatamı yüzüme vuran ender insanlardan oldu.Görüşmeleri yaptığımız ortam hiçbir zaman kendimi bir ofiste gibi hissettirmedi bana.Her zaman evimdeymişim gibi rahat ettim ki bu benim için çok önemli bir kriterdi. Kısacası kendisini 6 aydır tanımama rağmen bugüne kadar bana çok yardım etti.Danışmanlığının yanı sıra insan olarak da böyle pozitif ve hayat dolu birini tanıdığım için çok çok memnunum.
     2 Beğeni    

 Pelin K. (Danışan)
 IP: 81.214.252.YZW

21-04-2010
 TavsiyeNo: 32572
İlkten Hanım'ı doktorumun yönlendirmesi sayesinde tanıdım ve şimdi iyi ki de kendimle bazı karışıklıklar yaşamışım, yaşamaya devam ediyorum diyorum. Çünkü aksi takdirde İlkten Hanım'ı tanıma fırsatım ve dolayısıyla kendimi tanıma ve çözme fırsatım olamazdı. Bu süreç henüz tamamlanmadı hatta belki çok başındayım ama henüz başındayken sonuca olan güvenimi sağlayan da kendisi oldu. Geçmiş zamanlarda bu konudaki uzmanlar bana biraz Güzin abla hissi vermişti fakat İlkten Hanım'ın farklı yaklaşımı bu yargımı tamamen ortadan kaldırdı. Gördüğüm, deneyimlediğim kesinlikle ne yaptığının bilincinde, yeri geldiğinde sarsıcı ve oldukça düşündürücü tavırlardı. Duruma göre, kendisini uygun görmediği bir alanda başka birine yönlendirebilecek kadar da açık, dürüst ve maddiyattan arınmış bir uzman olduğunu gördüm. İçtenliği, samimiyeti, işine olan sevgisi, netliği ve hissettirdiği güven bana göre harika özellikler. Dolayısıyla ihtiyaç duyan herkese tavsiye, kendisine de çok çok teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    

 hatice tuncel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 193.255.226.YW

10-02-2010
 TavsiyeNo: 30553
ilkten hanımla 2002-2003 yıllarında A.Üpsikiyatri anabilim dalına bağlı KLP bilimdalında birlikte çalıştım.Kendisi iyi bir dost ve arkadaş olmanın yanında son derece güvendiğim en yakınlarımı güvenle emanet edebileceğim ender bir psikolog ve terapisttir.Tanıdığım günden beri inanılmaz bir azimle hala yeni eğitimler alır. sürekli kendini yeniler. İlkten hem aldığı eğitimler hemde hastalarıyla çalışmaları neticesinde kazandığı tecrübeler açısından Türkiyedeki sayılı psikologlardandır.Kendisini terapi ihtiyacında olan tüm danışanlara samimiyetle tavsiye ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.
     2 Beğeni    

 K. Figen Ürgüplü (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.245.87.ZYB

07-02-2010
 TavsiyeNo: 30489
Sayın İlkten Çetin'le 1999 senesinde bir danışma merkezinde psikolojik danışman olarak çalıştığım sırada tanıştım. Bir yakınım o aralar depresyondaydı ve kendisinden psikolojik destek aldı. Yakınımın bu dönemi atlatmasında İlkten Hanım'ın etkisi büyük olmuştur. İlkten Hanım mesleki gelişimi için çaba harcayan, danışanlarına ve işine çok önem veren bir insandır. Aile terapisi, cinsel sorunlar, panik atak, obsesif kompulsif konusunda çok başarılı olduğunu biliyorum. İçten, güleryüzlü ve yardımsever bir insandır. Arkadaşlarının ve dostlarının yanı sıra meslekdaşlarını da her zaman önemser ve onlara elinden gelen desteği gösterir. Kuruculuğunu üstlendiği danışma merkezinin içeriye ilk girdiğiniz anda fedakarlık, sevgi ve emek harcanarak oluşturulan, kurucusu gibi sıcacık bir mekan olduğunu belirtmek isterim. Birlikte çalışacağı elemanları çok büyük bir titzlikle seçen bir kişi olduğu için ekip arkadaşlarının da iyi olduğunu düşünüyorum.
     2 Beğeni    

 selin aktaş (Danışan)
 IP: 85.97.237.ZBY

20-12-2009
 TavsiyeNo: 29122
İlkten Hanım'la ilk staj deneyimim esnasında 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hastahanesi'nde tanıştık. Kendisi o dönem rastlantısal olarak çok yakın bir aile dostumuza panik atak tedavisi yapmaktaydı, yakınımın terapi sürecinden edindiklerini gördükçe İlkten Hanımı daha da yakından tanımak istedim kendisi güleryüzüyle, bilgilerini paylaşmaktan keyif alan halleriyle stajım süresince bana çok destek oldu. Halen kendisinden bazı eğitimler almakta, yıllardır gördüğü sayısız vakalarla ilgili paylaşımlarını çalışmalarımda aktif olarak kulllanmaktayım.
     2 Beğeni    

 as (Danışan)
 IP: 88.235.115.JF

10-12-2009
 TavsiyeNo: 28879
takıntılarım artık beynimi benden tamamen alıp düşüncelerimin kontrolünü kaybettiğim bir zamanda tanıştım ilkten hanımla. o güne kadar birkaç uzmanla daha görüşmüş ve mükemmeli bulma düşünceminde etkisiyle hiçbiriyle devam edememiştim.bu beni takıntılar ve mükemmeliyetçi tutumumda iyice çıkmaza sürüklemeye başlamıştı. böyle bir zamanda her şeyden umudu kesmişken bir tavsiye ile ilkten hanımla çalışmaya başladım. önce obsesyonlarımla baş etmeyi, ardından da problemlerimin hayatımın düzenini gereğinden fazla bozmasına engel olmayı öğrendim. ilkten hanımla her geçen terapi beni okul ve sosyal hayatımda daha başarılı hale getirmeye başladı. bunda ilkten hanımın gayreti, kendini tamamen benim problemlerime vermesi çok büyük etkendi. problemlerimden konuşurken bir öğrenci gibi beni dinleyip anlamadığı yerleri hiç kaçırmadan en ufak ayrıntısına kadar sorması onun işine kendini ne kadar verdiğinin en büyük göstergesiydi benim için.sonrasında sunduğu çözümlerde terapilere evet demekle ne kadar doğru bir seçim yaptığımı gösteriyordu bana.ve seanslar dışında ona telefon ile her zaman ulaşabileceğimi bilmek beni bu tedaviye daha emin devam ettiriyordu. başta çokta umutlu başlamadığım görüşmelerimiz bir yılını doldurdu ve her geçen gün bana yeni çözümler katmaya devam ediyor. hayatı anlamam noktasındaki yardımların ve problemlerimin üstesinden gelmemde desteğin için teşekkürler ilkten hanım..
     4 Beğeni    

 Hanife Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.106.240.ZJ

03-11-2009
 TavsiyeNo: 27730
İlkten Çetin ile 2000 yılında tanıştık.Ankara Üniversitesi Psikiyatri ABD da çalışıyordu o zamanlar.Görüşmelerimiz, kendisi İstanbul'a gittiğinde de bir süre devam etti. Kendisine çok şey borçlu olduğumu söylemeliyim. Hepimiz iletişim kurarız ama doğru iletişim kurabilirmiyiz. Hepimizin kalıplaşmış inançları vardır ama yaşamımızda bize zarar veriyorlar mı? hepimizin korkuları vardır ama nasıl kurtulacağımızı bilemeyiz. Hepimiz birçok değişik açıdan olaylara ve yaşama bakarız ama bazen en kolayını veya doğru olanını göremeyiz. İlişkilerimizi hepimiz yürütürüz ama doğru kurgulayabilir miyiz? Duygularımızı hepimiz yaklarız ama kontrol edebilirmiyiz? daha aklıma gelmeyen yada yazamadığım pek çok yaşamsal gerçekler... İster kişisel gelişimle ilgili olsun ister klinik olsun pek çok sıkıntınızda İlkten o sıcacık arkadaşca yaklaşımıyla benim herzaman yanımda oldu.İhtiyacınız olduğunda doğru kişi kesinlikle İlkten Çetin.Şuanki bana ve yaşamıma kattıkları için binlerce teşekkürler İlkten Çetin...
     1 Beğeni    

 ayşegül (Danışan)
 IP: 78.191.174.B

22-10-2009
 TavsiyeNo: 27382
Sayın İlkten Hanım'la ilgili fikirlerimi belirtebileceğim böyle bir alan bulunması öncelikle beni mutlu etti. İlkten Hanım'ı bir danışman olarak tanıdım. Ona ulaşmam ailem sayesinde olmuştu böyle bir görüşmeye ihtiyacım vardı ama bunu istemiyordum. Daha öncede böyle denemelerim olduğu için büyük önyargılarla ilk defa görüşmeye gittim. Çok ciddi sorunlarım olmasına ragmen bir yandan da öyle ukalaydım ki kimsenin -kendimden başka kimsenin- bana yardım edemeyeceğini düşünüyordum. Herhangi bir yerde yapılacak bir saatlik bir görüşmenin bana nasıl faydalı olabileceğini kestiremiyordum. Hayatımın o kadar gergin bir dönemindeydim ki en yakın arkadaşlarım ve ailemle paylaşmadığım sorunlarımı bir yabancıyla nasıl paylaşabilirim bilemiyordum. Bu duygular içinde İlkten Hanım'la tanıştım. Öncelikle hiçbir gerginlik yaşamadığımı belirtmeliyim. İnsanlarla iletişim kurmaktan hiç hoşlanmadığım bir dönemde olmama rağmen İlkten Hanım'ın sakin, naif, anlayışlı ve sevimli tavırları çok kısa sürede çözülmemi sağladı. Onunla kısa zamanda hayatımda bana rahatsızlık yada mutluluk veren bütün ayrıntıları paylaşmaya başladım. Bu sürede birinin seni yargılamadan ve objektif olarak dinlemesinin, senin üzüntülerinle samimiyetle ilgilenmesinin, ve eleştri cümleleriyle doldurmadan sana mantıklı tavsiyeleri nedenlerini de belirterek vermesinin ne mühim birşey olduğunu farkettim. İlkten Hanım onunla görüştüğüm sure boyunca hayatımdaki diğer tüm insanların aksine bende gördüğü hataları değil, gördüğü iyi yanları ön plana çıkararak iletişim kurdu benimle. Asla mesafeli olmadı, ihtiyac duyduğum her an ona ulaşabileceğimi biliyordum. Bu dönemde bunu çok kötü bazı anlarda da tecrübe etme fırsatım oldu. Onunla görüştüğüm süre boyunca hayatımda beni boşuna yiyip bitiren tüm saçma sorunlarımdan kurtulmamı sağladı. Onunla görüşmeye gitmek profesyonel bir destek almaya gitmekten çok, bencil olmayan ve sürekli kendi sorunlarından bahsetmek istemeyen aksine beni dinlemek isteyen bir arkadaşımla çay içerek sohbet etmeye gitmek gibiydi benim için. Beni ferahlattı, hayatta kalma isteğimi güçlendirdi. Ben dünyadan vazgeçmişken bu dunyada yaşayabileceğim ne çok değişik güzellik olduğunu bana hatırlattı. Onu tanımaya başladıkça kendi hayatındaki azmini, çalışkanlığını, sakinliğini ve olgunluğunu gözlemledikçe sadece doğru olanı söyleyen insanların aksine iyi bir örnek olarakda ondan etkilendim. Profesyonel olarak alınan tüm hizmetlerin aksine maddi kısım hiçbir zaman gündemimiz olmadı. Bu dönemde bana en yakın insan olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Onunla tanıştığım dönemde okulu bırakmış, tanıdığı herkesle ilişkisini kesmiş, sürekli olarak evde oturan, kimseyle görüşmemek ve konuşmamak için elinden geleni yapan, hayatındaki herşeyi yarım bırakmış bir insandım. Şimdi ise okulunu bitirmiş, ailesi ve arkadaşlarıyla mutlu, hayattan keyif alabilen bir avukatım. Bu yazıyı yazmanın asıl nedeni ise şudur; herhangi bir danışman arayışıyla bu sitede bulunan insanlara şunu söylemek isterim. Biliyorum k... [DEVAMI..]

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden üyemizin yazısında belirttiği gibi Avukat olduğu site editörlerimizce doğrulanmıştır.
     19 Beğeni    

 Nazan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 139.179.36.JC

28-09-2009
 TavsiyeNo: 26715
Sevgili İlkten ÇEtin ile Geştalt Terapisi Yaşantı gruplarından "Sevgiye dair" de tanıştım. Daha sonra "Hadi gel bir film izleyelim" de, birlikte hem eğitimimiz hemde kişisel gelişimimiz de başka bir yolculuktu beraber çıktığımız. İlkten in çalışma disiplini, işine saygısı kendisini yetiştirmeye verdiği önem ve bitmeyen coşkusu beni her zaman etkilemiştir. Yakın çevreme terapi adresi olarak ilk tavsiyem İlkten ÇETİn olmuştur. Bir terapist olarak örnek aldığım ve etkilendiğim insanladan birisidir. Kimin hangi eğitimleri kimlerden aldığı bilinmeden, herkesin sertifika dağıttığı mesleki denetimlerin çok az olduğu ülkemizde, az sayıda saygın eğitimleri tamamladığını bildiğim ve mesleki ahlak ve disiplinden hiçbir zaman ödün vermeyeceğine ianandığım İlkten'e çalışmalarında ve yeni açtığı ROYAL de başarılar diliyorum. Nazan Kahraman
     4 Beğeni    

 eda sSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.250.247.C

11-03-2020
 TavsiyeNo: 114089
İlkten hocamla bu site sayesinde tanıştım,o yüzden burdaki yorumların ne kadar önemli olduğunu biliyorum.Kendimle ilgili sorunlarım olduğunu biliyordum ve başedemiyordum.Aile şirketinde çalışıyorum ve etrafımda hep zor karakterli insanlar vardı.Aynı zamanda eşimle anlaşamadıgım bir cok konu vardı.gercekten cok zor bir durumdaydım.Tam herşeyden vazgeçerken canım hocamla tanıştım.Beni daha ilk gördüğünde çözmeye başladı.kendimle ilgili bana cok yol gösterdi.anksiyete bozukluğum ,mükemmelciliyetciliğim,karsımdaki insanı kendımden daha cok onemsemem gibi gibi bir sürü sorunlarım vardı.Önce kendim terapiye başladım.eşim bendeki değişimi gördükçe,ikimizin problemlerini çözmek adına terapiye gitmeyi kabul etti (ki bir erkeğin terapiyi kabul etmesi gercekten cok zordur)ve İlkten hanımı tanıdıkca benden daha cok inandı hocama...su an cok şükür mutlu bir evlilğim var.etrafımdakı zorluklarla başedebilme gücünü hocamın sayesinde ,onun tavsıyelerı ve yonlendirmeleriyle çözüm buldum.Ben hocamı gercekten herkese tavsiye ederim.O herşeyden önce bakış acısı ve birçok kimsenin göremiyceği yönleri görerek inanılmaz faydası oldu.Yaşam kalitem arttı sayesinde.Benim size vericeğim en büyük tavsiye mutlaka hocamın söylediklerine kulak verin ve uygulamak icin caba sarfedin ozaman gercekten hayat cok daha kolay ! Herkese sevgiler diliyorum....
     Beğenin    

 M. A (Danışan)
 IP: 85.97.87.YWF

03-03-2020
 TavsiyeNo: 113976
Bir suredir terapi alıyorum İlkten hanımdan, OKB nedeniyle kapısını çaldığımda aslinda bunun altında yatan bambaşka nedenler olduğunu görebilmemi sağladı. Her terapiden sonra kendinizle ilgili farkındalığınız ve ilkten hanıma karşı hayranlığınız bir kart artıyor. Benim icin en önemlisi de her ihtiyacım olduğunda ona ulaşabiliyor olmam. Her an yanınızda hissedeceginiz, ihtiyaç duyduğunuzda çekinmeden aradığınız bir dost adete. Size yaklaşımları o kadar içten ki her seyi cekinmeden anlatıveriyorsunuz ve birlikte yol alıyorsunuz. Bu süreçte yolumdaki dikenleri güle cevirmemde katkısı cok büyük. İyiki yolum kesisti.
     Beğenin    

 Istanbul (Danışan)
 IP: 176.55.185.ZJJ

20-01-2019
 TavsiyeNo: 107913
Ilkten Hanim size kendisini yaninizda hissettiren ve rahatlikla sikintilarinizi paylasabileceginiz bir uzman. Diger psikologlar gibi sizden uzakta masanin arkasinda oturan, isini yapiyormus hissi uyandiran degil, sizinle karsilikli oturarak, sizi ilgiyle dinleyen yaklasimi bence en onemli farki. Evliligimizde yasadigimiz sorunlar nedeniyle esimle beraber uzun sure kendisinin uzmanligina basvurduk. Sikintilarimiza ortak olan, ilgili tavri, yaptirdigi calismalar, zaman zaman bize verdigi ev odevleri sayesinde evliligimizdeki sorunlari buyuk olcude astik. Kusursuz evlilik diye birsey yok, Ilkten Hanim sayesinde temelde nelere dikkat etmemiz gerektigini, birbirimizi anlamayi ogrendik. Her turlu sorununuzda rahatlikla danisabileceginiz guleryuzlu ve ilgili bir psikolog ariyorsaniz Ilkten Hanim ilk tercihiniz olmali :)
     Beğenin    

 Emine Gurler (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.155.236.ZB

07-12-2018
 TavsiyeNo: 107117
İlkten ablam kuzenim.o psikoloji bölümünü kazanmadan önce de insanlara yardım etmek için gecesini gündüzüne katardı..benim ve ablam için yaptığı iyilikleri unutamam.maddi imkanımız olmadığı ve okumayı ne kadar istediğimizi bildiği için elindeki tüm imkanları kullanarak bizi dershaneye gönderdi.onun sayesinde ikimizde öğretmen olduk.meslek hayatına atıldıktan sonrada yardım etme gudusunu daha da profesyonel hale getirdi.psikologluk tam onunla uyuşan bir meslek.danisanlari çok şanslı.iyiki kuzenimsin iyiki psikologsun.
     Beğenin    

 Buket Çetin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.252.96.YCF

25-11-2018
 TavsiyeNo: 106874
İlkten Abla, benim amcamın kızıdır. Hayatımın önemli bir dönüm noktasında kariyer planlamam konusunda bana değeri anlatılmaz bir destek sağlamıştır. O dönemde üniversite sınavlarına hazırlık sürecindeydim. Ülkemdeki her gencin yaşadığı bunalımlı Öss ve Öys süreçlerine yaklaşırken hazırlıklarım konusunda endişeliydim. Daha çok nasıl bir yol izlemem gerektiğini, çalışma planlamamı, ilgi ve yeteneklerimi, bunları ne yönde hareket ettirmem gerektiğini bilmiyordum. Kendisiyle biraraya geldiğimizde bunları ayrıntılı bir şekilde konuşmak önümde karmaşıkça uzayıp giden yolu net ve anlaşılır görmemi sağladı. Onun ilerigörüşlü, pratik, analiz gücü yüksek bakışı sayesinde Öss ve Öys sürecini başarıyla aştım. Bugün ben işini severek yapan bir rehber öğretmen, bir yaratıcı drama eğitmeni, bir roman yazarı olarak İlkten Abla'nın kariyerimdeki kendisi küçük ama etkisi büyük rehberliğinin mutluluğunu yaşıyorum. Hayatımın şansı, sihirli yıldızı :) Seni seviyorum İlkten Abla! Ve bu sayfayı takip edenler için İlkten Çetin'i öncelikle bir kariyer planlamacısı, ardından sıcak, dostvari ve dobra geridönütleri ile samimi ve içten bir yol arkadaşı olarak tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 H.K. (Danışan)
 IP: 88.253.66.YYZ

10-11-2016
 TavsiyeNo: 91860
4.5 aylık hamileliğimi bebeğime Down Sendromu teşhisi konduğu için sonlandırmak zorunda kaldım. Hayatımda yaşadığım en travmatik saatler, günler, aylar... Bununla yaşanmaz sanıyordum. Üzerinden 1 seneyi aşkın bir süre geçmesine rağmen bunları yazarken hala içim öyle acıyor ki. Tavsiye üzerine İlkten Hanım'a başvurduk. Bu yaşadıklarımı unutursam bebeğime haksızlık edeceğimi ama unutamazsam da bu şekilde yaşayamayacağımı düşünüyordum, ölmek istiyordum. İlkten Hanım bana bununla nasıl yaşayacağımı öğretti. Onun sayesinde kendimi daha iyi tanımaya başladım ve sanırım daha güçlü bir insan oldum. İlkten Hanım kadar çalışkan, işini seven ve işine bağlı çok çok az insan vardır herhalde. Danışanına yaklaşımı o kadar samimi ve içten ki, kendinizi onun yanında gerçekten çok rahat hissediyorsunuz. Kendisinin bendeki yeri çok özel. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Neslihan (Danışan)
 IP: 78.173.73.BJ

30-03-2016
 TavsiyeNo: 86900
İlkten Hanım ile siteniz aracılığıyla tanıştığım ve yorumlardan etkilenerek kendisi ile görüşmeye gittiğim için başkalarına da yardımcı olabilmek adına yorum yazmak istedim. Hayatımda bir şeylerin yolunda gitmediğinin uzun zamandır farkındaydım. Bu duruma son verip daha mutlu olmak istediğime karar verdiğim bir dönemde internetten yaptığım araştırmalar sonucu kendisi ile tanıştım. Daha ilk günlerden bana kendimin göstermediği bir anlayışla yaklaşması, samimi ve güven veren tavrı fark etmeden ona açılmamı ve kendisini kabul etmemi sağladı. Bir danışan olarak, danışman-danışan arasındaki en önemli şeyin karşınızdaki ile kurduğunuz iletişim olduğunu ve bu iletişimi de İlkten Hanım'ın ilk anlardan itibaren özenle kurduğunu düşünüyorum. "Zaten biliyorum ama değiştiremiyorum, düzeltemiyorum" dediğim şeylerin arkasındaki göremediğim nedenleri fark etmemi sağladığı ve bir şeyleri değiştirebilmek için nereden başlamam gerektiğiyle ilgili yol gösterdiği için kendisine son derece minnettarım. İlkten Hanım bana yardım etti (ve hala da ediyor) ama bunu beni kenarda tutarak, yapılması gerekenleri benim yerime yaparak değil; hayatımı değiştirme ve ona istediğim gibi yön verme sorumluluğunu taşıyabileceğim bir ben, daha güçlü biri olmamı sağlayarak yapıyor. Bu nedenle, hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız sizin de İlkten Hanım ile tanışmanızı tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 S.A (Danışan)
 IP: 95.14.103.YYY

17-03-2016
 TavsiyeNo: 86612
İnsan hayatında bazı zor dönemler geçirir ve bir destek arar.. Geç kalınmış bir yazı belki ama şu an bunu okuyan ve ne yapacağını bilmeyen bir kişi varsa kesinlikle doğru yerde.. İlkten Hanım içtenliği ve samimiyetiyle öyle güzel bir kapı açıyor ki size, hayran kalıyorsunuz..Olaylara bakışı analizi ve çözümüyle doğru yerde olduğunuzu anladığınız yer..yavaş yavaş ve fark etmeden çok güzel yol katediyorsunuz birlikte..içten,samimi ve bir dost..Teşekkürler İlkten Hanım..
     Beğenin    

 Didem (Danışan)
 IP: 195.142.207.YYF

29-10-2015
 TavsiyeNo: 82661
Vajinismus problemi nedeniyle ilkten hanıma gittik. Kadın doğum doktorumun tavsiyesi ile . 5 yıl süresince problem olarak görmediğim altından kalkabileceğimi düşündüğüm bu problemi dr İlkten hanım sayesinde yendim ve şimdi 7 ay sonunda bir Bebek bekliyoruz 😇 Şunu tavsiye ederim lütfen uzmandan dan kaçmayın kendi kendime aşarım diye düşünebilirsiniz ama olmuyorsa geciktirmeyin ve bu konuda uzman kişilerden yardım alın. Keşke daha önce gitseydim diyeceksiniz. Ve gerçekten ne kadar doğal ve kolay olabileceğini anlayacaksınız. Gerçekten İlkten hanım son derece ilgili ve bu konuda uzman. Kendisine de burdan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İyi ki varsınız.
     Beğenin    

 Ş.Ç (Danışan)
 IP: 88.244.224.FB

06-03-2015
 TavsiyeNo: 76761
İlkten Hanım benim hayatımı şekillendiren mihenk taşıdır.Onu eşimle aramızda yaşanan birtakım sorunlar sebebiyle,çok çaresiz olduğum sırada yoğun bir araştırma aşamasını geçirdikten sonra tavsiyeediyorum.com kanalıyla buldum.Onunla tanışmadan önce kafamda bir sürü soru işareti ve kaygılarım vardı.Fakat İlkten Hanımın verdiği enerji,yansıttığı samimiyet kafamdaki soru işaretlerini de kaygılarımı da yavaş yavaş ortadan kaldırdı.İlkten Hanıma gelmeden önce,kendime dair ortadan kaldırmak/değiştirmek istediğim bazı yönlerim vardı.Yaşanılanlar neticesinde İlkten Hanıma geldik ve benim bu yönlerim üzerinde durarak,baskılayarak; beni,kafamda tasavvur ettiğim şekle dönüştürdü.Kendisinin hala danışanı olmakla beraber bu devinim de devam etmekte.Şu an hayatımı kendi içimde ikiye ayırmış durumdayım.Yenilenen bu durumumda;farkındalığım arttı ve her şeyi bilerek,görerek,özümseyerek yaklaşıyorum/yaşıyorum.Her konuda bilincim daha açık.Eskiye göre kendimi daha güçlü hissediyorum.Ve edindiğim bu durum öncelikle eşim tarafından,sonra ailem ve arkadaşlarım tarafından rahatlıkla fark edilebiliyor.Bunları yaşayarak duymakta bana ayrı bir heyecan ve kuvvet veriyor,mutlu kılıyor."Her şeyde bir hayır vardır"ın deneyimini bizzat İlkten Hanımda yaşadım.İyiki sizi yaşanmışlıklar neticesinde bile olsa tanımışım.Siz benim can suyumsunuz.İyiki varsınız.Her şey gönlünüzce olsun....
     Beğenin    

 ABY (Danışan)
 IP: 78.181.135.YJF

05-02-2015
 TavsiyeNo: 75813
Ilkten Hanımı tavsiye ediyorum sitesinden kendime yakın bir lokasyonda danışabileceğim psikolog ararken buldum. Onun danışanıyım. Çok memnunum. Zaman zaman danışanıyım zaman zaman Arkadaşı gibiyim. Yaklaşık 3 aydır ona gidiyorum ve her gidişimde geliştiğimi hissediyorum. Çok mutsuz hissettiğim için ona danışmaya başlamıştım. Ilk Başlarda çekiniyordum ilk kez bir psikoloğa gittiğim için ama zamanla onunla yardımıyla aştım. Şu an daha iyiyim ve iyiye gitmeye devam ediyorum. Kararlı, anlayışlı, yardımsever bir insan. Herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 TugceB (Danışan)
 IP: 88.232.221.YCF

19-11-2014
 TavsiyeNo: 73393
İlkten Hanım'ı ilk defa birkaç ay önce endişe bozukluğu sebebiyle ziyaret ettim. Kendisi hakkında şunu çok açık olarak söyleyebilirim ki; asla bir psikolog ile konuşuyor gibi hissetmiyorsunuz. Yaptığı yorumlar son derece samimi ve seanslar sohbet havasında geçiyor. Her görüşmenin sonunda kendinizi hafiflemiş ve daha güçlü hissediyorsunuz. Özellikle endişe ve kaygı problemi olanlara (ben bu konuda yardım aldığım için) gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 alev (Danışan)
 IP: 178.240.239.WZ

15-10-2014
 TavsiyeNo: 72464
İlkten Hanım yaşadığım travmayı hızlı ve sağlıklı şekilde atlatmama yardımcı oldu. Verdiği tavsiyeler, getirdiği öneriler ve olayları analiz şekli içinde bulunduğum durumu daha doğru kavramamı sağladı. Doğru tespitlerinin ve doğru yorumlarının benim mantığımla da örtüşmesiyle özgüvenim arttı ve desteğiyle eskisinden de güçlü olarak hayatıma devam ediyorum. Kendisi, sıcak tutumu ve objektif yaklaşımıyla her zaman güvenebileceğim bir danışman.İlkten Çetin herkese tavsiye edebileceğim meslek etiği olan bir psikolog.
     Beğenin    

 Ağrıcı (Danışan)
 IP: 212.253.216.ZJ

31-08-2014
 TavsiyeNo: 71365
Konuya direk girmek gerekirse: İnsana güven veren, işinde başarılı bir psikolog. Kendisine farklı konularda 6 aydır danışmaktayım. Yanına her gittiğim ve danıştığım gün daha rahatlamış olarak ayrılıyorum. İlk günden beri bana güven veren bir yapısı var. Yaptığı işi ciddiye aldığı her hareketinden belli olan bir profesyonel. Söyledikleriyle size dokunan, aklınızdan geçeni anlamışcasına yorum yapan; yol gösteren birisi. Renkli kişiliği ve hoş sohbetiyle de bir psikologtan öte, yakın bir arkadaş gibi hissettirerek moralinizi yükseltiyor. Bu site aracılığıya bulduğum ve danıştığım İlkten Hanım'a sonsuz teşekkürü bir borç bilirim. Umarım benim yorumum aracılığıyla da danışmaya ihtiyacı olan biri kendisine ulaşır.
     Beğenin    

 B.H (Danışan)
 IP: 217.131.52.YJ

01-04-2014
 TavsiyeNo: 67778
İlkten Hanım'a tam 1 yıl önce tavsiyeediyorum.com sitesindeki yorumları okuyarak ulaştım.Kendisine gitmeye başladıgımda hiç bir olay yasamama ragmen kafamdaki kuruntularımdan dolayı tek başıma birsey yapamaz haldeydim.İlk bir kac randevuma yanlız gidemedim.Uzun suredir araba kullanmama ragmen,araba kullanmayı da bırakmıstım.Çocuklarımla yanlız dısarı cıkmıyordum.Bir ay boyunca her hafta gittim.Bana ne söylediyse dinledim tavsiyelerine uydum.En son tavsiyesi okumamdı ve ben bu yıl sayesinde ilk sınavı basarıyla gectim.iyi ki kendisini tanımısım.En kısa sürede ara verdiğim seanslarıma devam edecegim.Teşekkürler,İlkten Çetin
     1 Beğeni    

 DANIŞAN (Danışan)
 IP: 213.161.145.ZBZ

07-06-2013
 TavsiyeNo: 61242
Merhaba, İlkten Hoca ile tanışmamız ailem sayesinde olmuştur. Uzun bir süredir birbirlerini dinlemeyi bırakıp sadece didişen anne babam için korkmaya başladığımız bir dönemde İlkten Hoca ile tanıştık. Birkaç seanstan sonra eskisi gibi birbirleriyle sohbet etmeye başlayan ve daha da önemlisi birbirini dinleyen, seneler sonra ilk kez başbaşa tatile çıkan anne ve babam için çok mutlu olduk. Aslında bu kadar kısa bir sürede bir sonuç beklememiş olmamıza rağmen karşılaştığımız tablo İlkten Hoca ile çalışmaları bitince karşılaşacağımız tablo için örnek teşkil ettiğinden şimdiden çok teşekkür ederiz.
     Beğenin    

 ELIF (Danışan)
 IP: 88.235.59.LJ

01-08-2012
 TavsiyeNo: 52819
Merhabalar, Sevgili Ilkten Hanim a burada tesekkur etmek istiyorum. ona tavsiye ediyorum sitesi ile ulasmistim. ve herkese ayni imakni verebilmek icin yazmak istedim. Kendisi ile gorustugumuz ilk andan itibaren hayatimda kendimi tanimami saglayan bir rehber bir arkadas oldu bana. Onun sayesinde ailem ve arkadaslarim ile olan ilskilerim yoluna girdi ve hayatla kendi kendime mucadele edebilmeye basladim. Hayata bir es verebilmeyi ogrendim:) Tekrar tesekkurler ve sevgiler
     Beğenin    

 Hakan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 193.255.226.ZBF

14-12-2011
 TavsiyeNo: 46261
Psikolog İlkten hanıma evliliğimdeki çok büyük görünen sıkıntılarım için müracat ettim. Beni o kadar sakin ve sevecen karşıladıki sanki aynı sorunları yaşamış gibi hissettirerek dinlediki daha ilk terapiden çıktıntan sonra hafiflemiş sorunlarımı çözebileceğimden emin olarak çıktım. Daha sonraki görüşmelerimizin sonucunda aslında eşiminde benimde birbirimize biraz daha anlayışlı olursak çözülmeyecek problemlerimizin olmadığını İlkten hanımın sabrı, anlayışı, güveni, bilgisi ve sevecenliği sayesinde öğrendik. Tem emeği için Pskolog İlkten hanıma çok teşekkir ediyorum.
     1 Beğeni    

 gül (Danışan)
 IP: 78.171.109.ZC

28-06-2011
 TavsiyeNo: 42754
İYİ K VARSINIZ İLKTEN HANIM.hiç tereddüt etmeden üzerinizdeki kara bulutları atın ilkten hanım sizin elinizden tutar.önce yeni doğmuş bebek gibi yürümeyi öğretir sonra bir bakarsınız koşuyorsunuz.evet sorunu siz çözüyorsunuz ama o olmadan düğüm nasıl çözülür bilemezsiniz.ben bir kere gittim belki komik gelecek ama yanından ayrılığımda kapısında ağladım anlamadı beni dedim.meğer anlamış söylediklerini bir cip ile beynime yerleştirmiş.ayrıca psikiyatrimin verdiği ilacın mg düşürdüm herşey tek seansla halletti.dün yine hastalığım tekrarladı meğer iyi olduğumuzu düşünsekte devam etmek gerekiyormuş.öyle naif ki ofisinde olmasa bile ona cep tlfnundan ulaşabilirsiniz.Ve istediğiniz zaman aramanızı söyleyebilecek kadar ilgili.Allah ona uzun sağlıklı mutlu bir ömür versin.bugün miraç kandili allah herkeze acil şifa nasip etsin...ben imdi tekrar seansına giricem daha şimdiden çok umutluyum bana bakalım bu sefer hangi öz veriyle yaklaşacak.Hastalığmı tam atlattıktan sonra yine yazıcam sevgiyle sağlıkla kalın ...
     1 Beğeni    

 N. T. (Danışan)
 IP: 78.173.56.Z

13-06-2011
 TavsiyeNo: 42454
Merhabalar, eşimle evliliğimizden sonra yaklaşık beş ay yakınlaşmamız olmadı ve bu sıkıntı gitgide daha büyük sorunlar oluşturmaya başladı. Aynı zamanda kişisel ve ruhsal dengesizlikler ve sıkıntılarla mücadele etmeye başladım. Bir kaç kişiden uzman tavsiyesi aldım fakat kendi araştırmalarımın da sonucu olarak ilkten hanıma gelmeye karar verdim. İlkten hanımı bu özel site aracılığı ile buldum kendisi ile ilgili yazıları okudum ve tanışmaya karar verdim. Tahmin ediyorumki benim yaşadığım sıkıntıyı ve benzeri sıkıntılar yaşayan bir çok insan var ve bu yazımın yardım isteyen kişilere bir yol olacağını umuyorum. İlkten hanım sayesinde eşimle birlikte sıkıntılarımızın üstesinden gelebildik.Mücadele etmekte zorlandığım her konuda yardımcım olan İlkten hanım geç kalınmış bir başlangıç oldu benim için keşke kendisini daha önceden tanısaymışım diyorum. Gerçekten bu ve benzeri tüm sıkıntılara ilaç olabilecek biri. Hayatıma olan katkılarından dolayı kendisine gerçekten çok teşekkür ediyorum ve ihtiyacı olan herkese mutlaka tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 N.T. (Danışan)
 IP: 85.99.135.W

02-06-2010
 TavsiyeNo: 33533
İlkten Çetin Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde çalışırken, bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım ve danışmanlık hizmeti aldım.Daha sonra İlkten Çetin İstanbul'a gidince de belirli sürelerle yardım alıyorum.Okul problemleri olan çocukların ebeveylerine tavsiye ediyorum.Okulu sevmeyen, nefret eden çocukları çözümlemede ve okula bağlama konusunda otör olduğunu düşünüyorum.Bence başarının yolu İlkten Çetin'den geçiyor.İlkten Çetin sayesinde benim yakınlarım ve arkadalşarımın çocukları başarıya ulaştı. Teşekkür ediyorum Dr.NT

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     1 Beğeni    

 seda tSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.234.37.LW

27-03-2010
 TavsiyeNo: 31838
Merhaba. Şu an 10.sınıftayım ama liseye ilk başladığımda oldukça ciddi oluşmuştu. Tanımadığım, bilmediğim bir ortama yepyeni bi hayata atılıyordum ve beni nelerin beklediği hakkında hiçbir fikrim yoktu.Birçok arkadaşım vardı ortaokuldan tanıdığım ama öğretmenlerin hiçbirini tanımıyordum ve onlara nasıl ayak uyduracağım, kendimi nasıl sevdireceğim, nasıl göstereceğim hakkında endişe duyuyordum.Bu durumda olduğumu görünce İlkten Abla'ya yöneldim. İlkten Abla diyorum çünkü artık o da bizim ailemizden biri.. İlkten Abla ile olan seanslarımızdan sonra gerçekten gözle görülür sonuçlar aldım. Ailem de fark etti aradaki uçurumu. Artık endişe duymuyordum gayet rahattım huzurluydum okulumda. Ben liseye değil lise bana ayak uydurmuştu adeta :) Notlarım, sınıfiçi performansım, davranışlarım, hocalarla ve arkadaşlarımla ilişkilerim gayet iyi oldu.. Şu anda da öyle.. Okulumda başarılı olmamın büyük kısmını İlkten Abla'ya borçluyum diyebilirim. Eğer onunla görüşmeseydim bu denli rahat olamazdım. Ciddi anlamda tüm endişe duygularımı İlkten Abla ile birlikte bıraktım.. Gerçekten iyi ki gitmişim diyorum sürekli ve çok teşekkür ediyorum..
     Beğenin    

 Psk. Seda Aktaş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.172.210.ZZ

13-03-2010
 TavsiyeNo: 31448
İlkten Çetin'i bir arkadaşım vasıtasıyla tanıma ve eğitim alma şansını yakaladım. Bu benim için bir sanstı çünkü yeni bir mezun olarak ne olacağım kaygıları yaşarken karşımda beni sakinleştiren ve umutlandıran bir model oldu. Çekinerek gittiğim ilk görüşmemizden ilgili ve yakın tavırlarının eşlik ettiği güleryüzü sayesinde kendime ve mesleğime güvenerek çıktım.Keyifle paylaştığı 20 yıllık mesleki deneyimlerinin hayatıma çok önemli katkılarda bulunacağını düşünüyorum. Bu yüzden kendisine çok teşekkür ediyorum. Psikolojik destek almak isteyenlere ve tüm meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 S.G.D. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.248.141.ZZC

12-03-2010
 TavsiyeNo: 31409
Sevgili İlkden ile tanışmamız Ankara'da başlamış, daha sonra arkadaşlığımız İstanbul'da devam etmiştir. Kendisinden birebir hizmet almadım; ancak oğlum konusunda kendisinin önerdiği uzmandan destek aldık ve çok faydasını gördük. Onun yönlendirmelerine her zaman güvenirim. Ne zaman kendimle ilgili de danışacak bir konum olsa hemen ararım. Ne durumda olursa olsun mutlaka telefonunu açar ve o insanı rahatlatan ses tonuyla cevap verir. Çok iyi bir dinleyici ve yorumlayıcı bir yapısı vardır. Olaylara sakin yaklaşır ve öyle sorular sorar ki bir bakmışsınız sorun çözülüvermiş. Ofisine bir kaç kez ziyarete gittim. Rahat ulaşılabilir ve ferah olması benim için önemliydi. Kendisine meslek hayatında başarılar dilerim.
     Beğenin    

 zeynep bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.100.193.DD

10-02-2010
 TavsiyeNo: 30550
yaklaşık 2 aydır danışanıyım ve bu 2 ay içerisinde kendisinden aldığım destekle aile ve özel hayatım da yaşadığım büyük ve kendi başıma çözemiyeceğim sorunlarımı geride bırakmam da beraber yol alıyoruz,kendime güvenimi kazanmam ve yeniden varolma gücünü toplamam,ruhsal anlamda güçlenmemi sağlamam da büyük payı olduğunu aldığım psikoterapi seansları sonrasında yaşayarak bizzat görüyor ve hissediyorum,sanırım her zaman hayatımda olması gereken kişilerden biri çok profosyonel olduğunu düşünüyor ve ona inanıyorum,daha önce 3 kez başka psikologlarla görüştüm ancak en istikrarlı seanslarımı sevgili ilkten hn.la geçiriyorum sanırım bu istikarlı gidişatın karşında ki psikoloğun seni motive etmesiyle çok alakası var ve ilkten hn. bu anlam da benim için gördüğüm en başarılı danışman,en azından başarabileceğimi,sorunlarımı giderebileceğimi,mutlu olabileceğimi,umudumu yitirmiyeceğimi bana yeniden hissetirdiği için ben kendi adıma çok teşekkür ediyorum...
     1 Beğeni    

 çiçek (Danışan)
 IP: 212.175.130.Z

04-09-2013
 TavsiyeNo: 62686
İlkten Çetin branşında başarılı ve işinin ehli bir uzman,iyi bir psikologdur,kendisinden çok faydalandım, beraber geçen üç senemiz sonucunda çok şeyler öğrendim ve sağlığıma kavuştum, bu konuda sorunlarınız varsa müracaat edeceğiniz ilk kişidir, kesinlikle tavsiye ediyorum.Mesleğinde yeteneklidir.Tedavi sonrasındada beni aramış ilgisini kesmemiştir.lkten hanımın hastası olmadan önce farklı bir kaç uzmana daha gittim ama onlarla tedavimi yarıda kestim, onlardan memnun kalmadım, İlkten hanımın tedavisinden sonra sağlıma kavuştum ve başka bir uzmana gitmeye gerek kalmadı,
     1 Beğeni    

 izmitli_can (Danışan)
 IP: 194.54.53.D

26-06-2011
 TavsiyeNo: 42719
Kahpe bir intihara dönüş bileti kesti gişedeki Azrail!! Tımarhanelere kaldırdılar beni, kollarıma kocaman serum şişelerinde kanlı gözyaşları bağladılar !! Dört duvar kan kusuyor bakışlarıma, teneffüs ettiğim havanın % 73 ü hüzün % 21 i intihar ve bir insan içinbu kadarı fazla!!! Ağlamak istiyorum, kıyasıya ağlamak, bir cinayet işler gibi ağlamak, sonra gözaltına alınmak Azrail tarafından, uyumak, uyuşturulmak istiyorum, ölmek istiyorum sanki, asmak istiyorum kendimi hayatın korkuluklarına............. Dediğim bir zamanda sisler içinden İLKTEN hanım bir melek gibi kanatlarını dört bir yana açmış kötülükleri kovarak girdi bu melenkolik yaşamıma, onu bana tavsiye eden ablam oldu, ilk geldiğim gün bunun bana bir faydasının olamayacağını düşünüyordum ve sırf ablam istedi diye görüşmeyi kabul etmiştim daha sonra anladım ki İLKTEN hanım gerçekten işinin ehli, gün saat ve zaman sorunu asla yok, günün istediğiniz saatinde kendisine ulaşabilirsiniz, görüşmeye gittiğinizde işyerinin sadeliği, görüşmelerin farklı bir yerde yapılışı, görüşme esnasında sizi rahatsız edebilecek herhangi bir şeyin olmaması ve dahada önemlisi görüşme anında size güven vermesi çok güzel........... eğer kafalarında soru işaretleri bulunan bizim gibi melankolik arkadaşlar var ise İLKTEN hanım bu konuda biçilmiş kaftan.!!! onu tavsiye ediyorum, size çok teşekkür ediyorum ilkten hanım........
     2 Beğeni    

 Ferhat (Danışan)
 IP: 88.247.127.F

24-11-2010
 TavsiyeNo: 37456
Merhaba Arkadaşlar, Ben Ferhat, İlkten hanımla tanışmam bundan tahmini 4 ay önceydi. İnanılmaz bir şekilde acı çekiyor ve 2004 yılında geçirdiğim duygu durum bozukluğu ve Panik atak tekrarlamış ve yine yasadım korkular ve huzursuzluk ile pençeleşiyordum. Her zamanki gibi tek çıkış yolu olarak bildiğim ilaçlara sarılmış ve tek tesellim etkilerini göstermeleriydi! Cesaret gösteremiyor ve hissettiklerimden dolayı nerdeyse evden dışarı çıkmak bile istemiyordum. Hayatımdaki her şey yine tekrardan yavaş yavaş kara bulutlarla kaplanıyor ve ise gitmek haricinde hiçbir şey yapamaz hale geliyordum. Benim için büyük bir adimdi, bir psikologa gitmek hatta konuşabilmek. Ama bu gün bütün gönül rahatlığımla söyleyebilirim, belki de hayatımdaki en doğru kararlardan biriymiş. Hayır, yeniden doğmuş gibi hissetmiyorum, hayır sihirli bir değnekle beni iyileştirmedi ama sayesinde çok ama çok farklı bir şekilde bakıyorum hayata ve yasadıklarıma. Kendimi daha fazla tanıyorum, neleri neden hissettiklerimin cevaplarını bulabiliyorum. Artik düşüncelerime, duygularıma ve hayatıma müdahale edebiliyorum çünkü anlayabiliyorum. Hayatımda bir profesyonelden yârdim almanın yarattığı hisleri ve değişiklikleri anlatamam fakat bu sitede bir psikolog arıyorsanız kesinlikle İlkten hanimi tavsiye ederim. Çok Teşekkür ederim İlkten hanim bana ayırdınız her dakikanın anlamını çok iyi biliyorum.
     3 Beğeni    

 Ceyda (Danışan)
 IP: 94.54.106.JZ

12-11-2010
 TavsiyeNo: 37279
Merhabalar, İlkten Çetin hanım ile tanışıklığım arkadaşım Psikolog Selin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı vasıtasıyla Temmuz 2010 yılında oldu. 6 aylık işsizlik dönemi, nişanlılık yeni iş evlilik derken,kendimi sinemaya giremez ve toplu taşıma araçlarını kullanamazken buldum ancak ne olduğunu bir türlü anlamıyordum, sadece çok fazla sıkıntı ve mide bulantısıyla kendimi dışarı atıyordum, taki arkadaşım İlkten hanım'ı önerene kadarr. Temmuz ayında İlkten hanımla görüşmeye başladık ve ilk görüşmeden itibaren verdiği güven ve teşhislerle kendimi tanımama yardımcı oldu ve Anksiyete olduğum olduğu çıktı. 2-3 aylık bir sürede kendimi toparladım ve şuan kapalı alan sıkıntılarım yok denecek kadar az, olsa da kontrolü elimde. Bu süreçte yanımda olduğundan ve her zaman arayabileceğime dair güven verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum. İlkten hanım'ı benim gibi hisseden herkese içtenlikle tavisye ediyorum. Sevgiler Ceyda Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
     Beğenin    

 M (Danışan)
 IP: 217.131.71.YZW

27-01-2010
 TavsiyeNo: 30117
İlkten hanımla doktorumun yönlerdirmesiyle Marmara Üniversitesinde tanıştım. O günlerde kaygılarım vardı ve kafam çok karışıktı. Mutsuz, çaresiz ve öfkeliydim. Bu bireysel çalışmalarımız için beni dinleyen, anlamaya çalışan bir kulak oldu, diyebilirim. 'Karar ver, uygula sözleri' hala kulaklarımda... Daha sonra bir meslektaşıyla beraber uyguladığı iletişim becerileri çalışmalarına katıldım. Önemli farkındalıklarım bu çalışmalarla başladı, diyebilirim. Devam eden bireysel görüşmelerimiz dışında, grup terapilerde de farkındalıklarımı, kendi çabamla bulmamda büyük yardımı dokundu. Bu çalışmalarım ve görüşmelerimiz devam ediyor, daha mutluyum, diyebilirim. Değişimek için önce fark etmek şart! Şimdi ise kendimle ilgili bulduğum yeni bir farkındalıkta seviniyorum, artık çaresiz ve öfkeli değilim. İlkten Çetin mesleğine değer veren ve danışanları için emek sarfeden bir profosyonel. Güleryüzlü, sıcak ve konuşkan. Danışanlarını titiz ve dikkatli gözlemlediğini biliyorum. Kendine, mesleğine, meslektaşlarına ve danışanına saygılı davranışları benim en çok taktir ettiğim özelliği oldu. Beraber çalıştığı meslektaşlarından da oldukça faydalandım.
     2 Beğeni    

 pt (Danışan)
 IP: 88.255.14.LF

04-11-2009
 TavsiyeNo: 27778
ilkten hanım'ın 3 senedir danısanıyım ve kendisi de benim ilk danısmanım... birlikte cok yol katettik ve hala da devam ediyoruz. isinde titizligi, detaycılıgı, 1 sene once anlattıgım olaydaki en ufak bir ismi bile unutmayısı beni cok etkileyen ozelliklerinden sadece bir kacı. aklıma takılan konularda kendisini hic cekinmeden arayabiliyorum ve bu da insanda bir guven duygusu yaratıyor. hic cekinmeden en yakınlarıma kendisini tavsiye ettim, burdan da tavsiye ediyorum
     3 Beğeni    

 Deniz (Danışan)
 IP: 85.108.114.ZZY

31-10-2011
 TavsiyeNo: 45221
Merhaba. Küçüklüğümden şimdiye ağır travmalar sonucunda ruhen büyük bir zarar gördüm. Hayattan zevk almamaya başladım dahası kendime zarar verebilecek kadar kötü durumda olduğumu bilmek beni ayrıca üzüyordu. Kendime olan özgüvenimi dolayısıyla başarılarımı yitiriyordum. Bunları kimseyle paylaşamıyor ve kendi içimde sıkıntıyı büyütüyordum. Daha sonra rastlantımı bilemem ancak arkadaşımın tavsiyesi üzerine Psikolog İlkten Hanımla görüşmeye gittim ve ilk görüşmemden bu yana 3 ay geçti. Artık bende normal, kendine özgüveni olan , ailesi ve çevresiyle ilişkileri son derece güçlü ve keyifli olan bir bireyim... Ve bu gerçekten harika.. Yaşadığımı hissediyorum.. Sevgiler :)
     Beğenin    

 ayşe (Danışan)
 IP: 85.96.21.ZZC

27-12-2010
 TavsiyeNo: 38321
okulda derslerimle ilgili problemlerim oluyodu ve bunu genel olrak sosyal hayatımı çok etkilemişti ailemle sorunlarım arttı sebep yokken,sevgilimle yok yere kavga ediyoduk gerçekten hayatım çekilmez olmuştu ben böle düşünüyosam etrafımdaki insanlar kim bilir nasıl düşünüyodu sorunlarım hep büyüdü çözülemez hale gelmişti takii arkdaşlarımın tavsiyesi üzerine ilkten hanım a başvurdum gün geçtikçe sorunlarım azalmaya başladı ve zihinsel olarak rahatladım etrafıma daha pozitif bakmaya başladım.ilkten hanım a çok teşekkür ediyorum en ufak sorunum olduğumda başvurcağım tek uzman
     Beğenin    

 mehmet (Danışan)
 IP: 94.54.120.YL

27-09-2011
 TavsiyeNo: 44498
Ben ilkten hanımla abimin zoruyla tanıştım. Abimin arkadaşı Filiz ablam vesile oldu. Ama şunu söyleyebilirim ki iyiki beni zorlamışlar. İlk izlenim önemlidir denir bende buna istinaden ilk andan itibaren mesleğinde profesyonel olduğu izlenimi verdi. Bana yapılan testte her ne kadar objektif olmadıysamda bazı konularda nokta atışı yapacak kadar doğru sonuçlara ulaşmıştı. İnşallah ben en kısa zamanda sağlığıma kavuşurum fakat onunla olan bağım devam eder. İnsani değerleride iyi bir insan.
     2 Beğeni    

 Can (Danışan)
 IP: 178.245.181.YD

26-06-2010
 TavsiyeNo: 34095
1999 depremi beni perisan etti.İşimi kaybettim ,iflas ettim, kariyerimi kaybettim. Arkasından ne kadar denesemde maddi manevi toparlanamadım.Çabaladıkça battım. Kendimi içkiye ve saçma sapan bir hayata verdim. Sonra cevremin baskılaları sayesinde psikolojik destek almaya karar verdim.Bir arkadaşım Psikolog İlkten Çetin Hanımı önerdi. Daha ilk seanstan itibaren kendimi iyi hissetmeye basladım. İlkten Hanım inanılmaz samimi realist ve gerektiginde objectif tavrını koyuyordu. Sanki yeniden doguyordum, hatalarımla, pişmanlıklarımla, yapamadıklarımla... İnanılmaz samimi objectif bir ortamda yüzlesiyorum. Yüzlestikce icimdeki hayata karşı öfkem ve kırgınlıklarım azalmaya başladı. Hayata yeniden baglandım baglanıyorum. Cok güzel bir işe başladım hayata dair umutlarım dolu yapmak istediklerim var artık. Alkolu tamamen bıraktım. Cok Tesekkür ediyorum İlkten Çetin Hanım...
     2 Beğeni    

 Nejat KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.188.179.CL

05-10-2011
 TavsiyeNo: 44681
Çok Değerli Psikolog Sn.İlkten Çetin Hanım ile bir dost tavsiyesi ile tanıştım.Kendisinden konusunda uzman olduğundan dolayı çok memnun olduğumu tüm eş dost ve tanıdıklarıma ayrıca ilgilenen herkese her bakımdan, tavsiye ediyor,öneriyorum.Kendisinin sonderece ilgili,gayretli,inandırıcı yaklaşımları aldığım serviste bana çok faydalı olmuştur.Ayrıca tavsiye edip yönlendirdiğim dostlarımında aynı görüşte olduklarını biliyorum.Daha çok kişiye yardımcı olmasını istediğim Psikolog Hanımın bir başka inandığım tarafı kendini konusuna vakfetmiş bir şekilde özenle çalışmalarını sürdürmesidir.
     1 Beğeni    

 Elif Saral Mutlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.180.66.YY

19-01-2010
 TavsiyeNo: 29866
Ilkten Cetin ile yedi yil once Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur’dan Bilissel Davranisci Terapiler egitimi aldigim zaman tanistim. Kendisinin yardimseverligine ve insancilligina orada tanik oldum. Profesyonelligine ve is ahlakina hayran kaldim. Zamanla yakinlastik ve dost olduk. Alanla ilgili yurt icinde ve disinda bazi kongreleri birlikte takip ettik. Yaptigimiz sohbetlerde kendisinden cok sey ogrendim. Mesleki gelisimimde olumlu etkileri olan sevgili dostum Ilkten Cetin’i tum ictenligimle tavsiye ederim.
     Beğenin    

 O.G.K (Danışan)
 IP: 78.179.185.YCZ

04-11-2009
 TavsiyeNo: 27792
İlkten hanımla 15 ay önesinde tanıştık,zor günlerin akabinde eşimle beraber bir danışmanla görüşmeye karar verdik.Toplumumuzdaki genel ''psikolog/danışman'' ön yargısı bende de vardı.Evlilik için yaptığımız seanslardan elde ettiğimiz iyi sonuçlar bizi fazlasıyla mutlu etti.Kendisinin yaklaşımı onu bir arkadaşımız,ailemizden biri olarak görmemiz,güleryüzü ve samimiyeti ona olan güvenimizi pekiştirdi.İyi önsezi,güleryüz ve inanılmaz samimiyet kendisinin hala danışmanımız olmasındaki en önemli sebeplerdendir.
     1 Beğeni    

 Nisan (Danışan)
 IP: 95.14.190.YZD

12-08-2010
 TavsiyeNo: 35099
Royal psikoloji ve İlkten ÇEtin hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Eşimle ve 2 cocugumla cok mutlu ve düzgün bir aile yasamtım olmasına ragmen. Hayat sartları ve çalışmak isteyen bir bayan olarak kariyerimden vazgecip ev hanımı olmayı tercih etmistim 2 cocuk büyükmekle ugrasmak beni iyice bunaltmaya baslamıstı. Tekrar çalışmaya başlamak istiyordum ama 20 yıllık bir ev hanımlıgından sonra iş bulmak cevre edinmek beni zorluyordu.Ama hayatın icinde olmak daha sosyal olmak birseyler üretmek kendimle barısmak istiyordum. Cok sinirli bir bayan oldum evde devamlı cocuklarıma kızıyor en ufak seye bile tahammülüm edemiyordum.Durmadan temizlik yapıyordum. İçimden hicbirsey yapmak gelmiyordu Bezginlik bıkkınlık duyarsızlık icinde idim. Sebepsiz eşimlede durmadan kavga etmeye basladım.Aile huzurum mutlulugum hic kalmadı. Bana cok destek olan bir arkadasımın tavsiyesi sayesinde İlkten CEtin hanıma gittim. 20 yıldır icimde biriktirdigim bütün olumsuzluklardan negatifliklerden kurtuluyorum. İlkten hanımın kisisel gelişim programlarına da katılıyorum. Hergün biraz daha iyi hissediyorum.İlk fark edenlerde sevgili esim ve cocuklarım... Cok Tesekkürler İlkten Hanım...İyiki Varsınız.
     3 Beğeni    

 S.C. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.96.112.YDB

02-07-2010
 TavsiyeNo: 34234
Ben Psikoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim ve İlkten Hanım ile teyzem sayesinde tanıştım. Kendisi bana Psikoloji alanında ne istediğime daha iyi karar verebilmem için çok yardımcı oldu. İlkten Hanım sayesinde Psikoloji'nin pratik yaşamına bir bakış atma şansım oldu ve edindiğim deneyimlerin meslek hayatıma büyük ölçüde ayna tuttuğunu ve tutacağını görebiliyorum. İlkten Hanım ayrıca başarılı bir şekilde yürüttüğü eğitim gruplarından da hem benim hem de bölüm arkadaşlarımın haberdar olmasını sağladı, böylece bizler için çok büyük önem taşıyan eğitimler konusunda çeşitlilik sağlamış oldu bizlere. İlkten Hanım, kesinlikle çok içten, güleryüzlü, sıcakkanlı ve karşısındaki kişiyle çok rahat iletişim kurabilen biri. Kendi deneyimimde de diğer kişilerle olan ilişkilerini gözlemleme fırsatım olduğu kadar sürede gördüğüm gibi, karşısında daha ilk andan itibaren kendimi çok rahat hissedebildim. İlkten Hanım meslek hayatı boyunca edindiği ve edinmekte olduğu bilgi birikimini hiçbir zaman paylaşmaktan çekinmediği, nazik ve saygılı tavırları için kendisine teşekkür ediyor ve başarılarla dolu hayatı için kendisini kutluyorum.
     1 Beğeni    

 G.A (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.176.86.ZF

31-03-2010
 TavsiyeNo: 31962
Merhaba; Bir arkadaşım sosyal ortamlara girmekte, kendisini çok yalnız hissetmekte ve yeni ortamlara girmekte zorluklar çekiyordu.Bu durum onu çok mutsuz ediyor, kendini ifade edemiyor ve bunalıma giriyordu.çok sessiz içine kapanık biri olup çıkmıştı.Bende kendisine durmadan psikolojik destek almasını gerektigini söylüyordum.Sonunda psikologa gitmeye karar verdi. Birden bire kendisinde olumlu gelişmeler görmeye başladım.Kendisine sordugumda Psikolog İLkten Çetin' e gittigini ögrendim.Arkadaşım 2 aylık süreçte hergeçen gün çok daha iyiye gidiyor.Daha sosyal daha mutlu daha konuşkan ve kendini daha iyi ifade eden biri olmaya başladı. Onun bu halini görmek beni çok mutlu etti...Bu durumunu sizlerle paylaşmak istedim.Bu durumda olan kişilerede tavsiye ederim. Güzel bir gün dileklerimle; G.A
     4 Beğeni    

 Uzm.Psk.Aynur ŞAHİN AKÖZEL
Ankara - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

18-03-2010
 TavsiyeNo: 31562
Sevgili İlkten'le lise sıralarında başlayan dostluğumuzun üzerinden 25 yıl, meslekdaşlığımızın ise 20 yıl geçmiş. Lise sıralarında çevresine duyarlılığıyla, başarma azmiyle hepimize örnek olan sevgili arkadaşımın, aynı mesleği paylaşmaya başladıktan sonra da göstermiş olduğu başarı grafiği gurur kaynağımız.Özellikle psikologluk mesleğine ve danışanlarına bu güne kadar yapmış olduğu katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Başarısının artarak devam etmesi dileklerimle... Uzm. Psikolog Aynur Şahin Aközel Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi ABD.
     1 Beğeni    

 Gözde İlhan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.108.85.YZF

28-01-2010
 TavsiyeNo: 30173
Psikoloji bölümünden yeni mezun olmuştum. Her yeni mezun olan kişi gibi kafam çok karışıktı. Hangi alana yönelmeliydim, hangi eğitimlere katılmalıydım bunun gibi bir sürü soru kafamı kurcalıyordu. Açıkçası bu konularda kime güveneceğimi de bilmiyordum. Tam da bu sırada bir arkadaşımın vasıtası ile İlkten Hanım'la tanışma fırsatı yakaladım ve onun süper vizyon gruplarına katıldım. Hala eğitimlerime devam ediyorum. Kendimi geliştirirken aynı zamanda öğrendiklerimi çalışma hayatımda uyguluyorum ve oldukça faydasını görüyorum. İlkten Hanım çok içten, mütevazi, güleryüzlü, paylaşımcı ve yardımsever bir insan. Mesleğinde bunca yol katetmesine rağmen hala kendini geliştirmeye ve öğrenmeye devam ediyor. Sürekli kendini yeniliyor. Sosyal sorumluluk projelerini başarıyla yürütüyor ve bu projelerde severek yer alıyor. Gözlemlerinde ve tespitlerinde oldukça başarılı. Beni en çok mutlu eden yönü ise, deneyimlerini, öğrendiklerini daha yolun başında olan psikologlarla paylaşması. Bizlerin gelişimini her yönden destekleyip, gelişmemizi sağlaması ve yol göstermesi. İlkten Hanım her yönüyle örnek alınabilecek bir insan. Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.
     Beğenin    

 R.K (Danışan)
 IP: 88.255.14.LF

04-11-2009
 TavsiyeNo: 27783
İlkten'le 2007'de ansiyete problemim olduğunu anladığımız zaman calismaya basladim. Aslinda başta bu konuda çok bilgim olmadığı için bir psikologa gitmeye karşıydım, ancak ablam beni İlkten'le tanıştırdı. Kendimi kotü hissettiğim dönemlerde haftada bir gittim ve bir çok konuya bakış açım değişti/gelişti. İlkten bir anlamda hayatımı değiştirdi, çünkü farkettiğim şeyler sayesinde ben değiştim. Kendi farkındalığım arttı ve şimdi yıllarca kendi kendime neden problemleri çözmeye çalışıp profesyonel yardım almadım diye düşünüyorum. İlkten'in danışanı oldum sonuçta, ve herkese gerçekten tavsiye ediyorum. Bireysel çalışmalarımız dışında uzun süre grup çalışmalarına ve seminerlerine de katıldım ve hepsi bana gerçekten çok şey kattı. Çevremde onlarca yere gidip istediğini bulamayan insanlar varken ilk gittigim danışmanın İlkten olması benim için çok büyük bir şanstı. Bu yüzden eğer iyi bir danışman arıyorsanız, bizzat danışanı olarak ben İlken Çetin'i tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Aydın (Danışan)
 IP: 88.245.47.CW

16-10-2009
 TavsiyeNo: 27233
İlkten hanımla tanışmam 6-7 yılı buluyor. İlk gittiğimde sıkıntılarım yaşamımı etkileyecek sevideydi ancak zaman içinde bu sıkıntılarım azaldı. İlkten, özellikle yaşadıklarımı ayrıştırmama çok yardımcı oldu. Yaşadığım görüntüler, kişiler, ilişkiler karışık, birbirine geçmişken yönelttiği sorularla görüntümü netleştirdi. Tabiî ki yaptığımız görüşmelerden sonra yine (onun tabiri ile dolmaya) görüntülerim karışmaya, karıncalı göstermeye başlardı ancak her bir netleştirme ve kararlaştırdığımız çalışmalar benim içsel kazanımım olurdu. Öte yandan ona maddi olarak da güvenirim. Ben “çok koşayım çabuk varayım, ilerleyeyim” mantığıyla bazen daha çok görüşmek isterdim ama o bunu kabul etmezdi. Evet bu bir maraton koşusuydu ve o benim çok iyi antrenörümdü..
     1 Beğeni    

 nazli (Danışan)
 IP: 46.197.15.YFW

31-07-2012
 TavsiyeNo: 52789
Anksiyete bozuklugu sebebiyle birkac tanidigimin yardimiyla kendisiyle tanistik. Asagi yukari 3-4 senelik bir tanisikligimiz var. Kendinizi rahat hissetmenizi ve daha iyi ifade etmenizi saglayacak ve sizi cok cabuk yonlendirecektir. Karmasik terimlerle veya anlatimlarla kafanizi bulandirmayacak aksine cok basit bir dille sizi yonlendirecektir. Gunun her saati aranabilir. Kendisi danistiginiz bir psikolog degilde daha ziyade yakin arkadasiniz gibi olacaktir. Hic tereddut etmeden gerek burda gerekse sosyal hayatimda herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 S.E.D (Danışan)
 IP: 217.131.189.CC

20-04-2012
 TavsiyeNo: 50583
İLKTEN ÇETİN ; BENİM KURTARICI MELEĞİM... Kendimi çok kötü hissettiğim bir dönemde, bu site aracılığı ile tanıştım kendisiyle. Hiç tanımadığınız bir kişiye kendinizi nasıl anlatabilirsiniz, ailenizle, dostlarınızla ,hiç kimseyle paylaşamadığınız şeyleri nasıl paylaşırsınız? İnanın başkasıyla paylaşmak bir kenara kendime bile itiraf edemediğim şeyleri ortaya çıkarttık birlikte :) Onun için danışanı herşeyden önemli, ne para pul, ne zaman gözetir, biliyorum ki ihtiyacım olduğunda sadece bir telefonum yeter, her zaman yanınızda olacağını bildiğiniz, objektif bakan , doğruyu görmeniz için elinden geleni yapan , sizin iyiliğiniz için uğraşan , sadece sizinle olduğu zaman değil bir telefonunuzla her zaman sizi hatırlayan mükemmel bir varlık, hayatımın her döneminde olacak olan gerek danışmanım, gerek dostum, arkadaşım, böyle bir varlığa ne dersiniz ben bir tek şey derim ; KANATSIZ BİR MELEK, BENİM KURTARICI MELEĞİM,
     1 Beğeni    

 Hande YiSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.188.173.JD

05-01-2012
 TavsiyeNo: 47006
Merhabalar, ben İlkten Hanım'la geçen sene sonbahar aylarında tanıştım. Kız kardeşim için kendisiyle görüşmeye gitmiştik. Kardeşim, ergenlik çağında bir genç olarak bir takım sıkıntılı zamanlar geçiriyordu. Zamanla sıkıntılarının arttığını, bizim onu hiçbir şekilde avutamadığımızı gördük. Psikolojisi iyice kötüye gitmesin diye bir uzmandan yardım almanın en doğru yol olduğunu düşündük.İyi ki de öyle yapmışız. İlkten Hanım'la ilk karşılaştığımda yaydığı o pozitif enerji çok hoşuma gitmişti. Zamanla o pozitifliğin kardeşime de yansıdığını gördüm. Bir zaman sonra kardeşim daha mantıklı konuşan, kendinden daha emin bir insan oluverdi. İnsan psikolojisi çok hassas bir konu, "zamanla geçer" diye kestirip atmamak lazım. Kardeşimdeki olumlu değişimleri görünce, ailecek, çok doğru bir karar verdiğimizi gördük. Umarım herkes psikolojik tedavinin gerekliliği konusunda zamanla çok daha bilinçlenir ve yardım almak gereken yerde işleri oluruna bırakmaz. İlkten Hanım'a tekrardan çok teşekkür ederim.
     Beğenin    

 aykırı depresif (Danışan)
 IP: 78.182.207.YFZ

30-11-2011
 TavsiyeNo: 45863
İlkten hanımla tanışıklığımız yaklaşık 6 ay öncesine dayanıyor.Ailemle birlikte işinin uzmanı olan gerek kendi yaşadığım yerde gerekse İstanbul’da bir sürü psikolojik danışmanlık yapan yere gittim.Memnun olmadığım için farklı pskoterapist arayışı içine girdi ailem.Ben her ne kadar bunun bir yararı olcağını görmesemde İlkten Hanım’a gitmeyi ailemin ısrarıyla kabul ettim.Şu an anlıyorum ki ailemin bu kararı verdiğinde ne kadar haklı olduğunu.Pskoloji bilimine olan güvenim tekrar gelişti ve kendimde olan değişiklikler gözle görülür bir biçimde arttı.Teşekkürler İlkten Hanım eğer sizde benim gibi karamsar bir kişilik iseniz kesinlikle dert etmeyin.Çünkü karşınızda sizi anlayan hayal ailemine daldırmayan gerçeklerin aslında bir o kadar eğlenceli ve korkutucu olmadığını gösteren ve son olarak da dost canlısı bir insan bulacaksınız.Şunu da açıkça bilertmek isterim ki sadece İlKTEN HANIM deil yanında çalışan Haluk Beye de sonsuz teşekkürler.Eğer gerçekten profesyonel bir yardım almak istiyorsanız asla geç deil.Deneyin ve hayatın tadını çıkartın......
     1 Beğeni    

 meral bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.105.160.JB

23-11-2011
 TavsiyeNo: 45675
Merhabalar; İlkten Çetin'le bu yıl tanışma şansı yakaladım.lkten Hanımla ilk tanıştığım günden bu yana kendisinin pozitifliği,hayata bakış açısı , mesleğine olan saygısı,bilgi birikimi , dürüst ve gerçekçi yaklaşımı beni çok etkiledi.Ayrıca kendisi güleryüzü,hoşgörüsü ve profesyonelliği ile hemen farkedilmektedir. İlkten Hanım sayesinde çok faydalı bilgiler edindim ve çok kısa bir zaman içinde sorunumu çözmeye başladım. Kendisinin çok rahatlatıcı ve içten tavrı yardımıyla giderek daha olumlu yönde değiştiğimi ve kendimi geliştirdiğimi farkettim İyi ki İlkten Hanımı bulmusum, daha önce kacırdıgım fırsatları düşündükce keşke daha önce ondan yardım alsaydım diyorum. Aldıgım destek ve tavsiyeler bana çok faydalı oldu ve kendimle hiç olmadıgım kadar bariştim ve artık yaşama umut dolu , güzel beklentilerle bakıyorum. İlkten hanıma çok teşekkür ediyor ve ilgilenenlere tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 hülya cüceloğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.232.15.WB

15-11-2011
 TavsiyeNo: 45467
İlkten Çetin tanıdığım çok özel bir hanımefendidir.Yaşama sevinci ve hayata olan bağlılığı cıvıl cıvıl oluşuna hep hayranlık duyarım. İnsanlara hizmet vermek yardımcı olmak için dünyaya geldiğini düşünürüm.Eğitim Organizasyonu yaptığım bir dönemde davet ettiğim ev hanımlarına "Kişisel Gelişim"eğitimleri verdi hemde karşılıksız sadece verdiği o güzel anlatılarıyla mutlu oldu.Zaman ayırdı yoruldu ama aldığı sonuçlar olağanüstüydü.Bayanlar çok uzun zaman olmasına rağmen beni ararlar ve İlkten Hanımın kendilerine kazandırdıklarından bahsederler. Ayrıca sorunlu birkaç çocuk için yardımcı olması ailelerin bakış açılarınıda değiştirmiştir. Bunlar benim şu anda aklıma gelenler.Ama bildiğim tek şey öğrenmeye doymaması sürekli araştırması bunun yanısıra sosyal faaliyetlerede zaman ayırması bunların hepsi tek kişide nasıl toplanmış bilemiyorum... İnsanlara yaklaşımı, güler yüzlü oluşu,ses tonu dolup taşan bilgi birikimi ile mesleğinin hakkını veriyor. Bence İLKTEN ÇETİN kendine uygun mesleği seçmiş ruh sağlığı çokda düzgün olmayan toplumumuzda İlkten gibilere ihtiyaç var. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. HÜLYA CÜCELOĞLU
     Beğenin    

 aslan (Danışan)
 IP: 88.248.134.YW

08-09-2011
 TavsiyeNo: 44068
ilkten hanımla tanışmamız sıkıntılı günler yaşıyorduk eşimle evliligimiz birsene olmuştu mutsuzduk huzursuzduk hergün tartışma kavga eşim birkaçkez hoca gidelim dedi bende hocalık iş yok dedim ve internetten araştırmaya karar verdim internetteki bütün uzmanlara baktım tavsiyeleri okudum genelde ilkten hanımdan memnun olanlar çogunluktaydı ve bende aramaya karar verdim ama ilk başta umutsuzdum eşimle gittik gerçekten çok samimi bir insanla tanıştık bize güven verdi bize verdigi egzersizleri yerine getirmeye çalıtık ve sorunumuzun ustesinden geldik şimdi daha mutluyuz teşekürler ilkten hanım bende tüm samimiyetimle ilkten hanımı her konuda herkese tavsiye ediyorum sorunu olanlar gidin bi görüşün rahatlayacaksınız
     1 Beğeni    

 psk Şule DEMİRKIRAN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.55.140.YDL

14-08-2011
 TavsiyeNo: 43564
İlkten Hanımla Bilişsel Davranışçı Terapi seminerlerinde tanıştım.Kendisi Prof. Mehmet Sungur un yanında uzun senelerdir çalışmalarını sürdürmüş çok tecrübeli bir psikologtu. Kendisi sosyal projeler düzenleme, seminerler ve eğitimler konusunda da çalışmalar yapmaktadır. Klinik deneyimine güvendiğim, kendini sürekli geliştiren,danışanlarına yumuşak yaklaşımı ,rahat iletişim kurmasıyla tanıdığım başarılı oldukça tecrübeli bir psikologdur. Bilişsel tedavi, gestalt psikoloji,kaygı bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon gibi alanlarda psikolojik yardım almak isteyenlere önerebileceğim psikoterapisttir.
     2 Beğeni    

 Figen Akça (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.106.200.YCD

28-06-2011
 TavsiyeNo: 42756
Psikolog İlkten Çetin ile uzun yıllar önce Gazi Psikiyatride henüz öğrenci iken staj yaptığı dönemde tanıştık. Stajiyerimiz olarak son derece ilgili ve çalışkan olan tarafının yıllar sonra böylesine başarılı bir merkezi yönetmek için güçlü olduğu belli idi. Kendisi ilkeli ve çalışkan olmasının yanısıra yardımcı olduğu danışanlarından da olumlu geri bildirimler almaktadır. İlkten güleryüzlü, arkadaş canlısı ve konuşkan bir insandır. Çevresine saçtığı ışık ile çabucak dikkat çeken ve insancıl özellikleri belirgin biridir. Onu tanımış olmaktan çok mutluyum. Ona hayatta başarılar diler, sevgilerimi gönderirim
     Beğenin    

 Ayşe Kaynak (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.181.31.YYW

09-03-2011
 TavsiyeNo: 40154
değerli meslektaşım İlkten Çetin'le kognitif davranış terapileri derneği eğitim programında tanıştım. Klinik deneyimine güvendiğim son derece bilgili ve kendini sürekli geliştiren, alanında uzman, sezgileri kuvvetli bir kişidir. Danışanlarına güven veren, empatik ve güleryüzlü yaklaşımı dikkatimi çekmiştir. kaygı bozuklukları, vaginismus, obsesif kompulsif bozukluk, poblem çözme ve kişisel gelişim, depresyon gibi alanlarda psikolojik yardım almak isteyen kişilere önerebileceğim psikoterapisttir.
     Beğenin    

 süheyla (Danışan)
 IP: 85.103.172.ZJ

27-12-2010
 TavsiyeNo: 38315
ben süheyla,evliyim,iki çocuk annesiyim,çok mutlu bir aileye sahibim ancak eşimin annesi sorunlar çıkartarak huzurumuzu kaçırıyor.bu sebepten bunalıma girdim ve ailemle ilgilenemediğimin farkına vardım,ve ilkten hnmın arkadaşımın tavsiyesi üzerine yardım almaya gittim.kısa zamanda sorunlarıma nasıl yaklaşacağımı tespit ettim.şimdi herşey yolunda,mutlu,huzurluyum,herşeye daha olumlu bakıp,olumlu ilişkiler kurabiliyorum çevremdekilerle.herşey için çok tesekkür ederim ilkten hnm.
     1 Beğeni    

 ECE (Danışan)
 IP: 178.243.173.Z

27-12-2010
 TavsiyeNo: 38313
ben Ece. üniversite öğrencisiyim.derslerim çok zor ve yabancı dil derslerim olduğu için derslerim iyi gitmedği için agresif davranışlar sergiliyordum. ailemle ve arkadaşlarım çok sorun yaşıyorum. bu ruh halimi hissedince psikolojik destek almaya karar verdim çünkü kendimi çok kötü hissediyordum. bir arkadaşımın abisi psk. İlkten hanıma gitmiş ve tavsiye etti ve bende bu vesileyle gittim. Ayrıca psk. İlkten hanımın kişisel düzenlediği kişisel gelişim programlarına da katıldım. şimdi kendimi daha iyi hissediyrum. derslerimde başarılıyım ailemle ve arkadaşlarımla çok iyi geçiniyorum. Stresim sinirli halim geçti. Kendimi daha iyi ifade ediyorum. Çok teşekkür ederim psk. ilkten çetin.
     Beğenin    

 aylin aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.181.70.FY

11-12-2010
 TavsiyeNo: 37914
2 coçuk annesi evli genc bir bayanım.Eşimle devamlı kavga ediyorduk. Kavga hayatımızın en vazgeçilmez olayı olmustu.bu durumdan cocuklarım çok etkileniyordu Bende bu kötü gidişe son vermek için psikolojik destek almaya kadar verdim. Kavgalar hayatımızı mahvediyordu böyle giderse ayrılık kaçınılmazdı. Ailece hepimizin ruh hali kötü idi. Bu sayede bir arkadaşımın tavsiyesi ile ilkten hanıma gitmeye basladım. iyiki bu kararı almışım... Zamanla eşimide ikna ettim onuda götürüyor Ailece toparlanmaya basladık karı koca kendimize gelmeye basladık. cocuklarımıza daha düzgün bir aile ortamı yaratmaya basladık. Kısaca anne baba gercek bir anne baba olmayı ögrendik. Cok Tskler İlkten ÇEtin hanım... İyiki varsınız...
     Beğenin    

 K A (Danışan)
 IP: 216.218.211.YCJ

18-09-2010
 TavsiyeNo: 35882
Kendisine bir arkadaşım tavsiyesi ile gitmiştim.. Daha ilk seanstan sonra kendisinin sıcak ve anlayışlı yapısı beni çok rahatlattı kısa sürede toparlandım. Ayrıca danışmanlık beraberinde orda aldığım kişisel gelişim eğitimlerinin de çok faydasını gördüm. Sıcak dost canlısı ve en önemlisi samimi bir yaklaşım içersinde aldığım tedavi beni çok olumlu etkiledi. Mutlaka tedavi olmayacaksanız bile kendisini tanımak isteyeceğiniz birisi.. Uzun lafın kısası eğer ihtiyacıız varsa ve hızlı,sağlıklı ve anlayışlı bir profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa mutlaka görüşmenizi tavsiye ediyorum..
     Beğenin    

 Psk.Özgül KILIC
Gaziantep - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-05-2010
 TavsiyeNo: 32879
Psk İlkten Çetin ile 15 yıl önce egitim aldıgım kurumda tanıştım...Terapi seanslarına koterapist olarak katıldım... Sevecen kişiliği ve empati yetenegi sayesinde güven köprüsünü cabucak kurabilen terapislerdendir...Özellikle çalıştigi danışanlarına terapinin amacı terapi nin rasyonel kurallarını anlatma konusunda becerisine hayran kaldım... Arkadaş canlısı samimi ve dogal... İlkteni anlatmakta kullanacağın aklıma gelen ilk sözcükler... Çalıştıgı insanları sahiplenme yeteneginin bu kadar yakıştığı çok az insan tanıdım... Onunla çalışmak bir ayrıcalıtır....
     Beğenin    

 YASEMİN ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.156.207.FC

20-04-2010
 TavsiyeNo: 32539
ben ilkten hanımla tanışalı kısa süre olmasına rağmen hayatımın baya şekilendiğini inanıyorum hayatta herkesi mutlu etmeye çalışan kendini bu uğurda feda eden ve en önemlisi hayır diyemeyn kişiydim. ilkten hanım iyiki tanımışım gerçekten bunu inanarak söylüyorum bana öylesine güzel tavsiyelerde bulunduki kendimi yük altınden alınmış daha enerjik daha hayata güzel bakan biri oldum hayır kavramını bana öğrettiği için kendime değer vermem gerektiğini öğrettiği için hayatımda sınır kavramını koyduğu için binlerce teşekkürler
     Beğenin    

 Meltem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.189.102.ZBY

04-11-2009
 TavsiyeNo: 27766
İlkten Çetin'le çocuklarımın yaşadıkları durumlarda yapmam gerekenlerle ilgili olarak görüşüyorum. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın gelişimiyle ilgili konularda birine güvenmek çok kolay değil. Ama İlkten Hanım yaklaşımları ve tavsiyeleri ile bize her seferinde yeni ve güzel yollar açıyor. Kendisinin altyapısı ve eğitimi çok kuvvetli fakat kişiliğinden gelen özel yetenekleri ve zekası da işin içine girince en çözümsüz gözüken olaylar bile eğlenceli ve rahat bir oyun haline gelebiliyor. Kendisi ailemizin hayatında olduğu için çok şanslıyız.
     1 Beğeni    

 Funda (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.176.110.YDL

15-10-2009
 TavsiyeNo: 27218
Bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdığım Sevgili İlkten Çetin yetkin bir psikolog olmasının ötesinde yardımseverdir dürüsttür ve çalışkandır. Herşeyiyle toplum için gönüllü çalışan kimliğiyle, ihtiyacı olan ve kendisinin yardım edebileceği herkesin yanında yer almıştır. İçten, açık, güleryüzlü ve dürüstçe ilişki kurar. Bildikleriyle yetinmez, her an yeni birşeyler öğrenmeye heveslidir. Dikkat çeken hafızasıyla, bildiklerini yerinde ve zamanında kullanabilen, terapist ünvanının hakkını veren bir insandır. Yaşam ve çalışma azmi sebebiyle kendisine sonsuz saygı duyduğum İlkten'e başarılar...
     1 Beğeni    

Seda TÜRKMEN Fotoğraf  Psk.Dnş.Seda TÜRKMEN
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

18-01-2010
 TavsiyeNo: 29824
Kendisiyle 4 yıl önce aldığım terapi eğitiminde tanıştım... Eğitim sonrası birkaç projede beraber çalışma fırsatı bulduğum ilkten hanım alanında oldukça uzman başarılı ve etkin bir profil çiziyor Aynı zamanda cana yakın ve samimi duruşu size zorlanmadan iletişim kurma fırsatını sağlıyor.Yönlendirdiğim birçok danışanın oldukça memnun kalması bu konuda yaşanan deneyim ve uzman eksikliğini oldukça gideriyor.Danışmanlık merkezinde alanda çalışan bizler için de yapılacak ihtiyaçlarımıza yönelik eğitimlerin çok gerekli olduğu kanısındayım başarılar...
     2 Beğeni    

 bülent gizer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.176.122.C

28-11-2009
 TavsiyeNo: 28560
ilkten hanımı bir arkadaşım aracılığı ile tanımış oldum.ben 1986 yılından beri yetişkinlere yönelik kişisel gelişim eğitimleri vermekteyim. ilkten hanımın danışanlarınada bueğitimleri verirken ilkten hanım ın danışanlarına insani yaklaşım tarzları dikkatimi çekti. onları sabırla dinleyip derin bilgisiyle bir dost gibi yaklaşıp paylaşımcı olduğunu gördüm. gerçekten de danışanları doğru zamanda doğru yöntemlerle onlara hayatlarının rotalarını çizmelerine yardımcı olduğunu gördüm.
     Beğenin    

 Psk. Zümrüt Bulamur (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.242.236.ZZL

17-11-2009
 TavsiyeNo: 28242
Sevgili İlkten Çetin'le ilk tanışmamız yıllar öncesine dayansa da kendisini Royal Psikoloji-Danışmanlık Merkezi'nde birlikte çalıştığımız süre içinde yakından tanıma fırsatı buldum. Kendisi alanında çok deneyimli, meslek etiğine son derece dikkat eden, başarılı bir meslektaşımdır. Bunun yanısıra; son derece içten, mütevazi ve çevresiyle yakından ilgilenen bir kişiliğe sahiptir. Profesyonel çalışma hayatı ne kadar yoğun olursa olsun gönüllülük gerektiren sosyal projelere de her zaman yer açan, çevresindekilere yardımcı olmaya çalışan bir kişidir. Kendisine ruh sağlığı hizmeti almak için başvuran kişilerin en uygun şekilde fayda görmesi adına gerekli müdahaleyi yapan, son derece güvenilir, dürüst ve herkese tavsiye edebileceğim bir psikologtur.
     Beğenin    

Elif Leman AYBAY Fotoğraf  Psk.Elif Leman AYBAY
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

06-01-2010
 TavsiyeNo: 29531
İlkten Hanımla Bilişsel Davranışçı Terapi seminerlerinde tanışma fırsatım oldu.Kendisi Prof. Mehmet Sungur hocanın yanında yaklaşık 20 senedir çalışmalarını sürdürmüş çok tecrübeli bir psikologtu.Seminerler sırasında onun asistanı olarak bizlerle iletişim halindeydi.Yumuşak yaklaşımı ,rahat iletişimi hemen göze çarpan özellikleriydi diyebilirim.Çok bilgili olduğunu biliyorduk ama bundan kaynaklı en ufak bir otorite tavrı yoktu kendisinde.Tam tersi çok paylaşımcıydı.Bilişsel tedavi, gestalt psikoloji ve daha birçok psikoloji konusundaki bilgisini paylaşmaktan çok hoşlandığı belliydi.Bu da bende sıcak insanca bir yakınlık duygusu uyandırmıştı.İlkten hanım sevecen ve insancıl biri olmasının yanında iyi bir psikolog oluşuyla bu çevrede saygıyla anılan da bir uzman aynı zamanda.Şu sıralar Royal danışmanlık merkezini açtı, artık mesleğiğnin olgunluk dönemini burada sürmeye kararlı.Hedefi hep daha iyi olmak.Herhangi psikolojik bir konuda uzman arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
     2 Beğeni    

 Fatih ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 31.223.18.YFB

16-01-2012
 TavsiyeNo: 47334
Şuan bu yazıyı okuduğunuza göre sizde benim 4 ay önce hissettiklerime benzer şeyler hissediyor ve bir psikolog arayışına girdiniz. Ben Fatih, inşaat sektöründe çalışıyorum. İşimdeki yorucu tempo bir süre sonra artık çekilmez bir hal almaya başlamıştı ve bu durum malesefki aile yaşantıma da yansıdı. Öyleki eşimle ve kızlarımla vakit geçirmekten zevk alamaz hatta hissettiğim sevgi konusunda bile şüpheye düşmeye başlamıştım. En sonunda eşimin tavsiyesi ile bir psikoloğa danışmaya karar verdim. Bir yakınımın tavsiyesi ile de Sayın İlkten Çetin' e ulaştım. Kendisinden randevu aldım. Psikoloğa gitme konusunda kafamda hep soru işaretleri ve ön yargılar vardı fakat daha ilk görüşmeye gittiğimde bunların ne denli yersiz ve gereksiz olduğu kanısına vardım. Kendisi sıcak ortamında beni karşıladı ve ilk seanstan itibaren kendimdeki bu belirgin değişikliği farketmemek mümkün değildi. Aradan geçen üç ayın sonunda artık tüm iş ve aile yaşantımı bir dengeye sokmuş, bütün sıkıntılarımdan arınmış bir adam oldum. Kesinlikle ama kesinlikle buradaki ve çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. Kendisi alanında oldukça başarılı ve çok sıcak kanlı bir insan.
     Beğenin    

 sinannk (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.119.54.ZB

13-01-2012
 TavsiyeNo: 47258
Merhaba, İlkten hanıma küçük kızımın ergenlikte yaşadığı birtakım problemler üzerine gittik. Kendisini ankaralı bir ahbabım önerdi. Alanında oldukça profesyonel yıllarca bu konuda eğitim almış ve hem güleryüzlü hemde pozitif bir insan. Bu alanda onca insan varken özellikle İlkten hanımda karşılaştığım içinde ayrıca mutluyum. Tüm çevremdekilere de gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Böyle bir site kurduğunuz içinde sizlerede teşekkürler. Ve özellikle belirtmek isterim ki psikologa gitmek için deli olmak gerekmiyor. Türkiye'de bu konu hep bu şekilde lanse edildiğinden insanlarda bir ön yargı söz konusu. Biz bu konuda olabildiğince açık görüşlü olmaya çalıştık her zaman. Umarım ihtiyacı olan insanlarda bizim gibi düşünür.. İlkten hanıma tekrar teşekkür ediyor ve çalışma hayatında nice başarılar diliyorum.
     Beğenin    

 LB (Danışan)
 IP: 212.175.53.W

06-12-2011
 TavsiyeNo: 46022
İlkten hanıma gittiğim ilk gün, panik atağın üzerimdeki etkisi çok fazlaydı ve ben iyileşeceğime inanmayarak gitmiştim. Hayatımda daha önce bir danışmana ihtiyacım olmamıştı, yada olmuş ancak farkına varmamıştım.Genç yaşı bende güvensizlik yaratmış ancak bu duygu zamanla kaybolup, beni iyileştiren danışmanım sayesinde normal yaşamıma, mutlu olarak geri dönmüştüm. Güleryüzü, doğal kişiliği , hastanın kendisini rahat hissetmesine yardımcı oluyor. İyi ki bu mesleği seçmiş, bence kendiside ki gözlerinden anlaşılıyor , yardımcı olduğu her danışanının gözlerindeki mutluluğu görünce daha da mutlu oluyor. Daha birçok danışanına yardımcı olacağına kalben inanıyorum .
     Beğenin    

 Ercan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.176.101.ZYY

05-12-2011
 TavsiyeNo: 45986
İlkten Hanım ile aynı binada hizmet vermekte olan kuaför ve güzellik salonunda çalışmaktayım. Salonumuza gelen müşterilerimize gönül rahatlığıyla kendisini tavsiye etmekteyiz. Ve bugüne dek İlkten Hanım'a yönlendirdiğimiz tüm müşterilerden gelen teşekkürler ve olumlu tepkiler bizler için büyük gurur kaynağı olmaktadır. İlkten Hanım ile konuşmak, aynı ortamda bulunmak dahi bir nevi terapi benim adıma. Kendisi gibi pozitif enerji dolu insanlara herkesin ihtiyacı var.Terapiye ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum ve etmeye devam edeceğim.
     Beğenin    

 mehmet (Danışan)
 IP: 88.249.208.ZJ

30-11-2011
 TavsiyeNo: 45852
Bir dostumun tavsiyesi ve aracı olması neticesinde tanıştığım İlkten Çetin hanım kendimle alakalı ve uzun zamandır beni sıkıntıya sevkeden problemlerimi aşmamda samimiyeti,yönlendirmesi ve doğru kararlar almam konusundaki çabaları ile bu sıkıntılarımdan kurtulmamda en büyük pay sahibidir.Her zaman herkezi seve seve ve emin olarak yönlendirebileceğim ve yönlendireceğim kişilerinde memnun kalacağına inandığım bir psikolog'tur.Sıkıntıları dikkatle dinlemesi, not tutması,sorularla konuyu derinlemesine yönlendirmesi, her sıkıntıyı teferruatlarıyla araştırması,aşırı hassas ve samimi olması,çözüm yolları konusunda ayrıntılı davranması,ikinci randevuda olaya vakıf olarak her ayrıntıyı bilerek başlaması,güler yüzü,kısaca her yönüyle karşısındaki insana güven vermesi mükemmel.Bana gösterdiği çabalar için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Saygılarımla Mehmet CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     1 Beğeni    

 H.A.İ (Danışan)
 IP: 212.156.79.YYB

24-11-2011
 TavsiyeNo: 45701
Merhabalar, Yaklaşık 6 ay öncesinde kendimi sosyal ve yaşamsal aktivitelerden kendini geri çekme durumuyla başlayan rahatsızlığım. Yerini yeni ve yabancı insan ve durumlarla karşılaşmaktan kaçma davranışı içine sokmuştu beni… Hayat düzenim bozulmaya ve özgüvenimi yitirmeye başladığım son anlarda artık bu konuda yardım almam gerektiğini düşündüm ve bir arkadaşım vasıtasıyla İlkten hanıma ulaştım. Şuanda hayatımdaki dönüm noktalarımdan biri olarak tanımladığım bu tanışma tekrar eski mutlu, huzurlu ve aktif halime dönmemi sağladı. Herkese güvenle tavsiye ediyorum.. Kendisi alanında oldukça iyi ve kendinden emin birisi.
     1 Beğeni    

 Nursel Aydıner (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.191.29.ZYF

23-11-2011
 TavsiyeNo: 45656
Sayın İlkten Çetin ile Lions derneğine ortak üyeliğimiz sırasında tanıştım. Lions'a üye olmak ve/veya kabul edilebilirlik anlamında başka bir kişinin tavsiyesi ile olduğundan her kişi kendi çapında özeldir. Bu netice ile İlkten hanım ile ilk tanıştırıldığım da kendine olan güveni tam, mesleğini bilinçli olarak yapabilen bir insan olduğu düşüncesine hakim oldum. Zamanla iletişimimizin ilerlemesi ile sadece mesleğini ifşa eden bir psikolog değil, etrafına da maddi bakımdan daha şansız insanlar için elini uzatabilen bir insan olarak gördüm ve kulübümüzün bu konuda yaptığı hizmetler konusunda kendisinden yardım rica ettim. Sağ olsun beni kırmadı ve İstanbulun yardıma çok muhtaç olan bir semtinde kendi yönlendirdiği stajyerler ve görevlileri vasıtasıyle bizlere destek verdi . Bu çalışma bizim için çok anlamlıydı. Bu vesilr ile bizlere tanıştırdığı genç arkadaşlar da sorumluluk sahibi ve işlerini gayet başarılı yapanlardı.Benim mesleki olarak kendisinde başarılı bulduğum nokta ; aldığı görevi takip etmesi ve sorumluluğunu bilmesi, bizlere geri bildirimlerde bulunmasıydı.Kendisi ile özel ortamlarda da beraber olduğumuzda gözlemlediğim kadarı ile çok konuşmaktan çok belki mesleğinin de etkisi ile insanları gözlemlemeyi öncelikle uygun bulup daha sonra kendi dalga boyuna uygun insanlarla sohbet etmekten hoşlanır gibi gelmiştir. Sonuç olarak; kendisi mesleğinin önemini kavramış, her an yardıma hazır bir psikologtur.
     Beğenin    

 rumuz (Danışan)
 IP: 78.170.196.YCY

16-09-2011
 TavsiyeNo: 44253
İlkten hanım'la çok tesadüfi bir ortamda tanıştım.İyiki tanışmışım..Kendisini yaklaşık 2 yıldır tanıyorum. Kişisel problemlerim için kendisinden yardım alıyorum. Sevecen, konuşkan, yeri geldiğinde arkadaşınız yeri geldiğinde danışmanınız olabilen, alanında uzman kişilerden biri. Duyguları ve düşünceleri bir arada kullanmayı,sorunlarımıza çare bulmayı bizlere gösteriyor. Dostluk yönü, mesleki yönü kadar mükemmel olan ve gerçekten benzeri olmayan profesyonel bir kişiliğe sahiptir.Mesleki yönünü sürekli tazeleyen, işini severek yapan ,kendini geliştiren ,titiz ve araştırmacı tavrı ile insan ilişkilerindeki samimiyeti , sorunların çözümüne yönelik yaklaşımı ve mesleki başarısı ile yüz güldüren bir psikolog olduğuna emin olduğum için İlkten hanım'ı tavsiye ediyorum.Ayrıca kendisini çok seviyorum.Teşekkürler İlkten ÇETİN...
     Beğenin    

 mesut demirdoğan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.235.149.YWZ

07-09-2011
 TavsiyeNo: 44027
Sayın ilkten Çetini Uzun yılardır tanıyorum.Derneğimizin yönetim kurulu üyesidir. Derneğimize çok olumlu katkıları olmuştur.Herşeyden önemlisi insani yönü mükemmel bir kişilik yardımlaşmayı çok seviyor.Mesleği için yaratılmış bir insan bir psikologa ihtiyacım olsa mutlaka kendisini tercih ederdim.Psikologlarda aradığım özellikler ilkten hanımda mevcut herşeyden önemlisi insani özellikleri iletişim becerileri empati yeteneği ve yaşam enerjisi var.mesleki hayatında çok başarılı olacağına inanıyorum. Mesut Demirdoğan Şizofreni Dostları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
     Beğenin    

 h.ç (Danışan)
 IP: 81.6.108.BC

14-06-2011
 TavsiyeNo: 42480
Evlilikte yaşanılan sıkıntılar çoğu zaman insanı çıkmaza sokuyor. Adını koyamadığım çözüm yolunun ise hiç olmadığını sandığım sorunlar yaşanıyordu hayatımda. Kurtarmak istediğimiz bir yuvamız vardı ama kimse kendinden ödün vermiyordu. Daha önce iki uzman ile görüşmelerim olmuştu fakat beklediğim sonucu alamadım. İlkten hanım ile Mehmet Zihni Sungur Bey aracılığıyla tanıştım. Kendisi gerçekten alanında çok iyi ve çok başarılı, danışanları için elinden gelen gayretin daha fazlasını ve en iyisini gösteriyor. İnsanlara yaklaşımı yakın ilgi ve alakası mükemmel,çok nadir bulunan bir özelliğe sahip ilkten hanım. Sorunlarımızı çözmek ele alıp değerlendirmek ya da mutluluğumuz huzurumuz için yapmamız gereken herneyse onu yapabilmek, başarabilmek gerçekten mümkünmüş. Onun sayesinde hayat artık kontrolümüz altında. Okuyanlara tavsiyem eğer gerçekten iyi bir uzman arıyorsanız bence mutlaka ilkten hanım ile doğru bir başlangış yapın. TEŞEKKÜR EDERİZ İLKTEN ÇETİN...
     Beğenin    

 Uzm.Psk.Pınar Şakiroğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.255.172.JW

28-06-2010
 TavsiyeNo: 34120
İlkten Hanım'la bir henüz 3-4 önce bir meslekdaşım aracılığı ile tanıştım. Meslekdaşımın bana söylediği gibi İlkten Hanım, çevresindekilerle bilgilerini, tecrübelerini büyük bir istekle ve samimiyetle paylaşmak isteyen, elinden gelen her türlü yardımı ve değerli zamanını hiç tereddüt etmeden mesleğimizin ilk yıllarında olan kişilerden esirgemeyen biri. Mesleki anlamda yardım ve desteğinin dışında, günlük ilişkilerindeki güleryüzlülüğü, anlayışlılığı ve samimiyeti de onu eşsiz kılan özelliklerinden. İlkten Hanım'la tanıştığım için kendimi çok şanslı buluyorum ve önümüzdeki yıllarda birlikte nice çalışmalarda yer alacağımızı umuyorum.
     Beğenin    

 Şule Sepin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 81.215.15.YJ

07-06-2010
 TavsiyeNo: 33643
İlkten'i 1992'de üyesi bulunduğum Altınokta Körler Derneği'nin bir genel kurulunda tanımıştım. Önce ismi ilgimi çekmişti. Daha önce hiç duymadığım bir isimdi. Hemen yaklaştım ve onunla tanışmak istedim. Önce benim için genel kurula katılan güzel isimli sıradan bir üyeydi. Daha sonra sesi güzel bir kadın olması beni çok etkiledi. Biraz konuşmaya başlayınca Psikolog yani meslektaşım olduğunu öğrendim. Kendimi ona daha yakın hissetmeye başladım. Hem az miktarda görme engelli vardı. Hem de hastane ortamında benim de çok ilgi duyduğum cinsel terapi alanında çalışıyordu. Onunla uzun uzun sohbet etmek istedim. Ancak ortam uygun değildi. Daha sonra onunla psikolog olarak çalıştığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümü tarafından görevlendirildiği bir panelde karşılaştım. Yine ortam uygun olmadığı için konuşamadık. Ancak ifadelerinden kendine yeten ve son derece donanımlı bir psikolog olduğunu anladım. O zaman mesleğimi yapmıyordum. Daha sonra kendi mesleğimde çalışmaya başlayınca ne yazık ki İlkten İstanbul'a gitmişti ve benim onunla iş birliği yapma şansım kalmamıştı. Telefon ve internet ortamı sayesinde onu yeniden buldum. Farklı şehirlerde olmamız işbirliği içinde olmamıza asla engel değil. O candan, sevecen, dostane tavrıyla her zaman kendimi açabileceğim bir psikolog. Psikologlar kendi tanıdıklarına gitmeyi pek tercih etmezler. En azından ben öyleyim. İlkten için böyle bir durum geçerli değil. Onun engin deneyimlerinden ve sorunlarınıza duyarlı yaklaşarak sizi karşılamasından kendinizi mahrum etmemenizi tavsiye ederim. Ona giden tüm müracatçılara imrendiğimi söylemek isterim.
     Beğenin    

 s.y (Danışan)
 IP: 88.231.163.ZYC

31-03-2010
 TavsiyeNo: 31968
Babamla çoçuklugumdan itibaren iletişim sorunu yaşıyor kesinlikle anlaşamıyordum. Büyüdükçe ve yaşım ilerledikçe bu aramızdaki iletişim bozuklugu benim iyice psikolojimi bozdu. Hırçın, kavgacı, alıngan çevresindeki kişilerle anlaşamıyan birisi haline geldim. Sonunda anladım ki psikolojik destek almam gerek.Kendimi çok mutsuz sevgisiz hissediyordum bir sürü psikologa gittim ama sorunuma istedigim gibi bir çözüm rahatlama bulamadım. Bir arkadaşım Psikolog İlkten Çetin'i tavsiye etti.. Hayatım degişti.İLkten hanımın sabırlı ve kararlı tutumu günden güne beni hayata bagladı. Bana inanilmaz güven veriyordu.Tedavi sürecim ilerledikce kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Babamla daha iyi letişim kurmaya başladım.Hatta babamıda İlkten hanıma götürecem. Şimdi düşünüyorum da keşke Psikolog İLkten Çetin'le daha önce tanışsaydım. Benim gibi ailesi ile iletişim sorunu yaşıyan herkese Psikolog İlkten Çetin'e gitmelerini şiddetle tavsiye ederim. S.Y.
     Beğenin    

 Serra Yanç (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.101.123.CF

07-02-2010
 TavsiyeNo: 30483
Psikoloji bölümünden yeni mezun olmuş; hangi eğitimlere katılacağımı, kendimi nasıl geliştirebileceğimi düşünürken bir arkadaşım bana İlkten Hanımı önerdi ve kendisinden hemen randevu alıp tanışmaya gittim. İlk görüşmemizde bana kapılarının her zaman açık olduğunu hissettirdi ve kendisinden eğitim almaya başladım. İlkten Hanım mesleğine tutkuyla bağlı, bilgilerini paylaşmaktan çekinmeyen, güleryüzlü, çok dikkatli, kendisini sürekli yenileyen, yeni şeyler öğrenmekten ve öğretmekten keyif alan , 20 yılı aşkın süredir devam eden başarılı meslek yaşamında mütevaziliğini hiç kaybetmemiş çok değerli bir psikologtur. Kendisinden bugüne kadar çok şey öğrendim ve öğreneceğim daha pek çok şeyin olduğuna inanıyorum. İlkten Hanımı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyor, kendisine meslek yaşamında daha nice başarılı yıllar diliyorum.
     1 Beğeni    

Müge KIYICI Fotoğraf  Psk.Müge KIYICI
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

16-01-2010
 TavsiyeNo: 29780
Sevgili Meslektaşım İlkten Çetin, mesleki donanımı ve alanında yaptığı özverili çalışmaları ile her zaman takdir ettiğim biridir. Özellikle Cinsel Tedaviler ve vajinismus konusunda kendisine sıkça danışan yönlendiririm. Bu konuda uzmanlığı oldukça iyidir. Aynı zamanda yaptığı gönüllü çalışmalar ve mesleki yardımlaşma konusunda da insani değerler açısından uzman olduğunu düşündüğüm biridir. Arkadaşlığımızın ve mesleki paylaşımlarımızın daim olması dileğiyle...
     3 Beğeni    

 Dilek UYSAL (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.58.107.YJC

06-11-2009
 TavsiyeNo: 27883
İlkten Hanım'ı mesleki bir eğitime başladığımda tanıdım.Eğitim veren hocamızla birlikte çalışıyordu.Danışanlarının yoğunluğu ve kendisine olan samimi ilgileri dikkatimi çekmişti.Eğitimimiz ilerledikçe ve iletişimimiz arttıkça bunun nedenini anladım. Çünkü İlkten hanım içten,mütevazi,karşısındaki kişiye üstünlük taslamayan, paylaşımcı ve sıcakkanlı bir kişilik yapısına sahipti.İnsana, mesleğine ve meslektaşlarına verdiği değer tüm çalışmalarında ön plana çıkmaktadır.Mesleki açıdan ne zaman ihtiyaç duysam bilgi ve önerilerini koşulsuz olarak sunmuştur.Üstlendiği sosyal projelerle hem mesleğine verdiği değeri hem insanların ihtiyaçlarına olan duyarlılığını görmek mümkün.Kendisini tanıma şansına sahip olduğum için çok mutluyum.Royal Psikolojik Danışmanlıktaki çalışmalarının da geçmişte olduğu gibi başarılarla dolu olacağından eminim.Mesleki tecrübesinden yararlanmak isteyen meslektaşların , İlkten Hanım'ın Royal Danışmanlıkta yürüttüğü Süpervizyon Grubuna ve diğer eğitim programlarına katılmalarını öneririm.
     Beğenin    

Nazlı BALKANLI Fotoğraf  Psk.Nazlı BALKANLI
Manisa - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-10-2009
 TavsiyeNo: 27579
Psikolog İlkten Hanım İşini severek ve uzun süredir yapan ve bu anlamda klinik bilgisi ve birikimi yıllara dayanan bir meslektaşımdır. Kendisi sosyal projeler düzenleme, seminerler ve eğitimler verme noktasında da ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede özellikle psikolojik açıdan desteğe ihtiyacı olan ama bu desteğe nasıl ulaşacağını bilemeyen kişilere de ulaşabilmektedir. Çok sayıda danışan gören bir Psikolog olan İlken Hanım'ı psikolojik açıdan sorun yaşayan ve terapi ihtiyacı olan danışanlara tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Esra Engin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 155.223.169.ZZ

14-10-2009
 TavsiyeNo: 27171
Kendisini uzun süredir tanırım. Benzer meslekler yapıyoruz. ancak kişisel özellikleri nedeniyle şu an yakın dostlarımdan birisidir. Ayrıca birlikte çalışma imkanı bulduğum çalışmalarından çok etkilendiğim bir kişidir. Psikolog ve psikoterapist olarak çok yetkin ve kendisi iyi geliştirmiş bir kişidir. sürekli öğrenmeye ve bilime inanır. yanısıra insancıldır. danışanları ile çalışırken birincil olarak insan insana ilişki kurar. onu diğerlerinden ayıran en önemli özellikte budur bence. çünkü insana direk hizmet veren mahrem alanına giren bir iş olduğundan tedavi konumundaki kişinin sıcaklığı içtenliği, olumlu bakışı tedaviyi olumlu yönde etkiler. daha çok şey söylenebilir. kısaca ailem yakınlarım içinde önerebileceğim değerli bir kişidir.
     1 Beğeni    

Çağla Tuğba SELVEROĞLU Fotoğraf  Uzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

20-09-2009
 TavsiyeNo: 26545
İlkten Hanım ile Prof.Dr. Mehmet Sungur'dan aldığım eğitim vasıtası ile tanışma şansını yakaladım. Şans diyorum çünkü gerçekten tanıştıktan sonra birçok projede birlikte yer alma ve her yer aldığım projede kendisi sayesinde kendimi geliştirme şansım oldu. Birlikte düzenlenen seminerlerde yer aldık ve farklı organizasyonlarda bulunduk. Bu süreçlerin sonunda da kendimi en şanslı hissettiğim nokta ise sanırım kendisiyle birlikte yeni kurmuş olduğu merkezde birlikte çalışabilme olanağına sahip olmak. 19 yıllık mesleki tecrübesine birçok eğitimi sığdırmasının yanında, hangi bilgiyi nerede ve nasıl kullanacağını bilen nadir kişilerden birisi. Özellikle anksiyete bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları; uzmanı tavsiye edebileceğim alanların başında gelmekte. Alanda birçok insanın "oldum ben artık" diye ortalarda dolaştığı günümüzde İlkten Hanım hala kendisini geliştirmek için eğitimlere ve kongrelere katılmaktadır. Bu öğrenen duruşunun yanı sıra birlikte çalıştığı insanlara da öğretmeye çalışması ve sürekli paylaşımda bulunması onu birçok meslektaşından farklı kılmaktadır. Disiplinlerarası çalışma tarzı, etik yaklaşımı ve farklı iletişim modeliyle kendisini ruh sağlığı alanında desteğe ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

Sibel AKGÜN Fotoğraf  Uzm.Psk.Sibel AKGÜN
Bolu - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

02-10-2009
 TavsiyeNo: 26849
Mesleki eğitimlerde ve gönüllü olarak yürüttüğü bazı projeler vasıtası ile tanıdığım İlkten Çetin, profesyonel anlamda kendini ıspatlamış, bilgisine inandığım, danıştığım ve kendisini önerebileceğim bir terapisttir. Edindiği bilgi ve deneyimleri meslektaşları ile paylaşmaktan çekinmeyen, sosyal bir çok projede bulunan ve bu projelerin daha geniş bir kitleye ulaşması doğrultusunda çalışmalar yürüten bir kişidir. Mesleki kariyerindeki tırmanışının devam etmesini diliyorum...
     1 Beğeni    

 arzum (Danışan)
 IP: 78.178.225.BC

29-01-2012
 TavsiyeNo: 47744
ilkten ablayla ilk tanıştımda isteksiz tanışmıştım çünki isteksiz şekilde piskolaga gittiğim için Takıntılarım sebebiyle gitmekte istemiyordum,Fakat durumum çok kötüydü; normal hayatımı sürdüremiyordum ve işe gidememiyor, sabah erken kalkamıyor,dışarı çıktığımda takıntılarım yüzünden üstümü giyinemiyordum.Hayat benim için çok zor bir haldeydi,herşeyden sıkılıp arkadaşlarımdanda uzaklaşmıştım.İlkten abla bnim le ilgilendiğinden çok yakından bende kendi çabamla istediğimden birlikte çok iyi yerlere geldik. Şimdi ise eski halime zaman kaybı diye adlandırıyorum ve eskisinden daha çok hayatı sevmeye başladığımı anlağımı biliyorum,iyiki ilkten ablayı tanımışım ve onu çok seviyorum.Her zaman sevecen ve o konuşkan içtenliğiyle çok şeyler yapacağınıda biliyorum.İyiki hayatımda var .
     Beğenin    

 Niyazi (Danışan)
 IP: 159.146.9.FD

20-01-2012
 TavsiyeNo: 47468
Merhabalar Eğitimim nedeniyle istanbula yerleştim... Büyükşehirde yaşamaya başlamak ve onun getirdigi yaşamsal zorluklar yeni insanlar benim gibi çok sosyal olmayan biri için zordu. İnsanlarla konuşurken kendimi ifade ederken zorlanıyordum. Yeni birileri ile tanışmak benim için ciddi stres nedeniydi. Birde duygusal dünyamda aşk olunca kız arkadaşımla yaşadıgım sorunlar beni iyice bunaltmaya başlamıştı. Ciddi unutkan oldum.içime kapandım.evden çıkmak istemiyordum.Nerdeyse okulumu yarım bırakıp istanbuldan gitmeyi düşünüyordum.Bu sırada kuzenimin tavsiyesi üzerine İlkten Çetin hanıma gittim... İlkten hanımla başlayan seanslarımız diyalogumuz beni kendime getirdi.Hayata farklı bir pencereden bakmaya başladım.İnsanlarla diyalogum gelişti.Kız arkadaşımla sorunlarım düzeldi derslerim daha iyi oldu.Hepsinden ötesi daha sosyal kendimi daha düzgün ifade edebilen kendimle barışık biri oldum.... Herşey için çok tşk ederim İlkten hanım...İyiki varsınız...
     Beğenin    

 Oğuzhan (Danışan)
 IP: 188.119.54.ZB

12-01-2012
 TavsiyeNo: 47233
İyi günler, Kız arkadaşımla yaşadığımız iletişim ve anlaşmazlık problemimiz üzerine internetten yaptığımız araştırma sonunda sayın İlkten Çetin'e ulaştık. İlişkimizde aldığımız en doğru kararlardan biri olan bu durum, resmen ilişkimizi kurtardı diyebiliriz. Eften püften sebeplerle çıkan kavgalar, tartışmalar, incir çekirdeğini doldurmayan anlaşmazlıkları geride bırakıp birbirimizi tekrardan anlayan ve saygılı birlikteliğimize sevgimizi de arttırarak devam ediyoruz artık. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, iyiki tanımışız kendisini ve herkese de tavsiye ediyoruz. Oğuzhan...
     Beğenin    

 Tünay Taşkınsu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.161.0.ZJW

16-11-2011
 TavsiyeNo: 45499
İlkten Çetin, 35 yillik arkadasimdir. Ankara'da, Bahcelievler in en guzel zamanlarinda, beraber çok guzel bir çocukluk gecirdik. Daha o zamanlarda bile, bizlere yardim etmeyi kendisine görev kabul ederdi. İkimizin kişisel gelişim ve insan davranişlari üzerine yaptigimiz uzun sohbetler hala bana yardimci olur. İlkten'i her zaman çok azimli ve çok başarili bulmuşumdur. Üstesinden gelemeyeceği zorluk yoktur. Gerçekten çok dürüst ve samimidir. Son derece güvenilir bir insandir. Ne zaman yardima ihtiyaç duysaniz yaninizda olur. Böyle bir dosta sahip olduğum için kendimi çok şansli hissediyorum...
     Beğenin    

 Psk. Rakel Rozant (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.108.71.ZYB

10-10-2011
 TavsiyeNo: 44767
İlkten Hanımla tesadüf eseri tanıştım ve şuan onunla birlikte çalışıyorum. İyiki tanışmışım ve şuanda onla birlikte çalışabiliyorum. Çok sevecen, güler yüzlü, samimi,içten, sıcak bir yapısı var. Düşünceli ve işine çok önem veren biri. Onunla çalışmak çok keyifli. İşinde çok başarılı ve çok bilgili. Kısa bir zaman olmasına rağmen,İlkten Hanımdan çok şey öğreniyorum ve meslek adına daha çok şeyler öğrenebileceğime inanıyorum. Daha çok birlikte çalışmak dileği ile sevgiler....
     Beğenin    

 GÖKÇE (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.249.213.JZ

21-09-2011
 TavsiyeNo: 44378
ilkten hanımın adını; iş yerinde paylaşımım çok olan bir arkadaşımdan duydum.Küçüklüğünden beri kaynaklanan evlenincede problemleri artarak devam eden,geçirdiği bunalımın biz iş arkadaşlarına siyaret ediyordu.Hep birlikte rehabilite yöntemine gidip bir psikologa danışmasını önerdik,bu danışmanda SYN.İLKTEN ÇETİN.ilkten hanım'la seanslara başladı ve bu seanslar sonrasında gözle görülür bi değişiklik ve iyileşme başladı. Tabikide iş arkadaşları olarak iş ortamında bizleride çok mutlu etti. Daha önce bir cok psikologa gitmesine rağmen hastalığına hiç bir faydası olmamış aksine tetiklemiştir,taki SYN.İLKTEN ÇETİN'LE tanışana kadar... Arkadışımıza yapmış olduğu yardımlardan dolayı kendisine çok teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.
     Beğenin    

 derya (Danışan)
 IP: 78.176.124.YBC

08-09-2011
 TavsiyeNo: 44086
Öss zamanında ağır bir boşluğa düştüm şans eseri annemin araştırmaları sonucunda bulduk ve gittim çok büyük destek aldım kendisinden kısa zamanda da sağlığıma kavuştum.Geniş kapsamlı bir hizmet aldım ağır bir depresyon geçiriyordum çünki üniversite olur mu olmaz mı diye kendimi derslere vermiştim hiç bir zaman ayırmıyordum yaptığımın yanlış olduğunu bana öğretti.En önemliside kendime güvenmemi sağladı.kendimle barışık olmayı öğretti inanılmaz bir fayda gördüm.Hastasını nasıl rahatlatabilirim diye düşünüp hangi alana yatkın olduklarını biliyor müziği sevene müzik dinletiyor dans ettiriyor.resim sevene resim yaptırıyor böylelikle bir terapi veriyor ve ben bugün bu şekilde yapan bir psikolog tanımadım işini gerçekten çok iyi biliyor ki ben bugün onun sayesinde ayaktayım.Her konuda mükemmel bir insan,mesleğini çok iyi yapıyor.Mükemmel,sevecen,kendiyle barışık biri.Çok içten birisi diğer psikologlar acımasızdır gittiğim için biliyorum ama benim doktorum gerçekten konuşmalarıyla insanı rahatlatır adeta içine işler güleryüzlüdür herzaman ve merhametlidir en sinirli zamanımda bile beni sakinleştirmeyi bazı şeyleri kafama takmamamyı öğretmiştir.Yanında çalışanlarda kendi kadar mütevazi,güleryüzlü insanlardır adeta aileden biri olarak görürler hastaya hasta gözüyle bakmazlar asla çok sevdim ve herkesede tavsiye ederim eğer düzelmek istiyorsanız gerçekten gitmenizi tavsiye ederim,yer de çok güzel sıkıntı vermedi bana tamamen huzur buldum diyebilirim.
     Beğenin    

 seval (Danışan)
 IP: 85.105.160.JB

05-09-2011
 TavsiyeNo: 43975
2010 yılında tanışmış olduğum İlkten hanım en yorgun zamanında dahi, seansda işine odaklanan, ayrıntılara çok dikkat eden ve olaya son derece profesyonelce yaklaşan bir danışmandır. Seanslarda hangi hususların önemli hangilerinin ise daha önemsiz olduğunu çok iyi yakalamaktadır.Benim izlenimim İlkten Hanımın çoğu terapiste örnek olabilecek bir profesyonel olduğudur. Sözlerini her zaman son derece dikkatli seçerek sizin incinmenize asla imkan vermemekte ve sizin seansdan sonra hayata olan inancınız kuvvetlenmiş olarak çıkmanızı sağlamaktadır. İlkten Hanımla ilk tanıştığım zaman yaşamımda gergin bir dönemindeydim.İnsanlarla düzgün bir bir iletişim kuramayacağım bir dönemde olmama rağmen İlkten Hanım'ın sakin, anlayışlı ve sevimli davranışları ve konuşması benim çok kısa sürede rahat etmemi sağladı. İlkten Hanım bende gördüğü iyi yanları ön plana çıkararak benimle olumlu iletişim kurdu ve hayatımda beni yiyip bitiren tüm sorunlarımdan kurtardı. Beni ferahlatmak suretiyle hayatta kalma isteğimi güçlendirdi ve bana bu dunyada yaşayabileceğim güzellikleri hatırlattı. Ayrıca onu tanıdıkça ve onun sakinliğini ,olgunluk ve azmini gördükçe iyi bir örnek olarak da ondan etkilendim. İlkten Hanım açık sözlü olması, kararlı ve ilkeli kişiliği, azmi ve sağlam mesleki bilgisi ile yalnız bir terapist değil aynı zamanda örnek bir insan olarak da beni etkilemiştir. İlkten Hanımla her görüşmeden sonra kendimle ilgili yeni birşeyler keşfettim ve iç huzurumda yeniden gelişme olduğunu anladım. Bugun toplum içerisinde bulunduğum durum, huzurum ve mutluluğum İlkten Hanım sayesinde olmuştur. Profesyonel yardıma ihtiyacı olan kişilere İlkten Hanımı hararetle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Büşra Güneş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.104.250.YLZ

11-07-2011
 TavsiyeNo: 42959
Merhaba ben Büşra Güneş. İlkten Hocam ile Şizofreni Dernekleri Federasyonu aracılığıyla bir sosyal sorumluluk projesi ile tanıştım.Okuldan daha yeni mezun olmuş, yüksek lisans programları ve ileride ne çalışacağı konusunda kafası karışık biri olarak kendisinden oldukça fayda gördüm. İlkten Hoca güleryüzlü, canayakın ve yardımsever aynı zamanda da mesleğinde oldukça deneyimli, kendisini sürekli geliştiren, değişime yeniliklere ve gelişime açık bir psikolog.Etik kurallar konusunda titiz, mesleki kimliğini başarıyla temsil etmekte ve sosyal sorumluluk projelerine önem vermektedir. Mesleğinde yeni olan psikologlar ile deneyimlerini paylaşma konusunda da oldukça yardımsever. Ben İlkten Hocamı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.
     Beğenin    

Alev AKAL Fotoğraf  Uzm.Psk.Alev AKAL
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-06-2011
 TavsiyeNo: 42737
İkten hanımla yaklaşık iki senedir tanışıyorum ve bir aydır onunla beraber ROYAL PSİKOLOJİDE çalışıyorum. İşini çok ciddi yapan, aile terapisi ve bilişsel terapi eğitimlerini tamamlayan ve çok profesyonel çalışan bir uzamandır. Yeni dönemde İlkten hanımla beraber aile eğitimleri, çocuklarla ilgili çalışmalar yapmayı planlamaktayız, bunların yanı sıra yanında süpervizyon çalışmalarımda devam edecek, İlkten hanımla beraber çalışmaktan mutluyum ve sistemli çalışması sebebiyle de her çifte ve abeveyne önerebileceğim bir isimdir kendisi...
     Beğenin    

 Erhan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.179.79.ZL

09-06-2011
 TavsiyeNo: 42370
İlkten Hanımın okulumun sınav döneminde yaşadığım sıkıntılarımı çözmemde çok büyük faydası olmuştur. Aşırı stres, içe kapanıklık, sosyalleşememe gibi sorunlarım vardı. Bu durum beni dolaylı olarak agresif bir insan yapıyordu. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda İlkten hanıma ulaştım ve iyikide ulaşmışım. İlk seanstan itibaren sorunlarımı çok rahat bir şekilde çözdük. Ona buradanda çok teşekkür ediyorum, iyiki varsınız. Herkesede tavsiye ederim, en azından bir kere gidip görüşün, kendisi sanki bir abla bir kardeş gibi sizi dinleyip ne yapmanız gerektiğini çok net bir şekilde söylüyor
     Beğenin    

 S. (Danışan)
 IP: 88.238.219.ZCJ

07-03-2011
 TavsiyeNo: 40096
Onunla tanismadan onceki donemlerde cok mutsuz ve umutsuzdum,olmek istiyordum,muhtemelen kendimi oldurmeyecektim ama o sekilde devam etmem cok zordu.Buradaki tavsiyeleri okuyarak ona gitmeye karar verdim.iyi ki gitmisim.Onun sihirli bir degnegi var diyebilirim ve bana sihirli degnegini degdirdi. Ikten hnm. isini cok iyi yapiyor,duygulari cok iyi anliyor,en onemlisi somut cozumler oneriyor yani sorumluluk aliyor. Maddiyatla degil iyilesmenizle motive oluyor.Bu da ona guven duymanizi sagliyor.Ben depresyonda oldugum icin gittim bana cok iyi geldi, onun her konuda iyi olduguna ve yardim edebilecegine inaniyorum.Ilkten hnmi kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 ZEYNEP (Danışan)
 IP: 88.244.103.YZZ

26-02-2011
 TavsiyeNo: 39816
İlkten hanımla ilk görüşmemizde bize söylediği ilk şey, "eşler olarak ilişkilerinizde sizlerin değişerek oynadığınız 3 rol vardır. Eşinizin bazen annesi ya da babası, bazen çocuğu, bazen de sevgilisi olursunuz. Bir taraf bu rollerden birisinde olması gerekenden biraz fazla kalırsa dengeler bozulur" demişti. Durum benim için bu kadar kısa, net ve güzel, başka bir şekilde anlatılamazdı. İhtiyacı olan herkese İlkten hanım'ı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Duygu OKB (Danışan)
 IP: 78.186.252.Z

23-12-2010
 TavsiyeNo: 38221
İlkten Hanım'ı tavsiyeediyorum.com sitesi sayesinde buldum. Yazılan yorumlar o kadar güzeldi ki yıllardır birsürü psikiyatra gitmiş olan ben, okuduklarıma, böyle bir psikoloğun varlığına inanamadım. 2 aydır kendisinin danışanayım ve onun gibi bir psikologtan destek alıyor olmak müthiş bir fırsat. İlkten Hanım herşeyden önce çok çok tecrübeli ve yüzbinlerce insana danışmanlık yapmış, kendisini her konuda eşsiz bir çabayla geliştirmiş ve hala da geliştirmeye devam eden, İŞİNE AŞIK bir psikolog. Sizinle sanki psikolog olarak değil de en yakın dostunumuzmuş gibi içten bir şekilde ilgileniyor. Hiçbir detayı asla unutmuyor. Zekası ve hafızası tartışılmaz. Öyle tespitlerde bulunuyor ki şaşırıp kalıyorsunuz, olaya öyle farklı açılardan bakıp öyle cümleler söylüyor ki çözüme giden yolu pat diye sizin önünüze koyuveriyor; hayran olmamak elde değil. Ben hayatımda hiçbir doktora bu kadar güvenmemiştim, nasıl güvenmeyeyim ki İlkten Hanım benim sorunumla benden daha fazla ilgileniyor. Çok sıcakkanlı, çok ince fikirli ve gerçekten çok çok iyi bir insan. Eğer bir uzmana ihtiyacınız varsa bu kesinlikle İlkten Çetin. En içten duygularımla tavsiye ediyorum. İlkten Hanım sizi tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum, iyi ki varsınız.
     1 Beğeni    

 d.g. (Danışan)
 IP: 85.101.48.ZZJ

26-08-2010
 TavsiyeNo: 35452
İlkten hanımla 'tavsiye ediyorum.com' yardımıyla tanıştım.Ailesiyle iletişim sorunu yaşayan bir gençtim.Benim,kendi kararlarımı kendim verme isteğim anne ve babam tarafından kabul görmüyordu.Yıllarca en ufak konularda bile onların fikirlerini kabul etmem ve hatta onlarin fikirlerine ihtiyaç duymam sonrasında kendi fikirlerimi kendim almak isteğim nedeniyle onlarin gözünde asi hatta saygısız evlat olarak görülüyordum.Bu konuda bana ve aileme İlkten hanım ve Figen hanım oldukça yardımcı oldular.Tarafsız bir dinleyici olması,bilgi birikimi,güvenilirliği ve tecrübesi İlkten hanımın bu yardımdaki en önemli faktörleri olmakta.İlkten hanım ve Figen hanıma yardımları için teşekkürler...
     1 Beğeni    

 Hasan tatar (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.104.29.LJ

11-06-2010
 TavsiyeNo: 33758
Psikolok İlkten ÇETİN'i 1990'lı yılların başından beri tanıyorum. Mesleğinde son derece başarılı insan ilişkilerini yürüten, sevecen dost canlısı, yardım sever, sabırlı, akıllı ve fedakar bir kişi olduğunu 20 yıllık tanışıklığımız süresince defalarca gördüm, test ettim. Ben serbest avukat olduğum için psikolojik desteğe gereksinim duyan pek çok müvekkilimi gerek Ankara'da çalıştığı, gerekse İstanbul'da çalıştığı dönemde psikolok İlkten ÇETİN'e yönlendirdim. Özellikle Cinsel fonksiyon bozuklukları ve aile terapisi gibi konularda son derece yüksek başarı ve olumlu sonuç elde ettiğini müvekkillerimin geri dönüşlerinden test ederek anladım. Boşanmak üzere olan pek çok ailenin birliğinin korunmasında ve intihara dahi eğilim duyan kimi müvekkillerin yaşama yeniden bağlanmasından psikolok İlkten ÇETİN'in olumlu katkılarını belirtmeyi yalnızca dostluğumuzun değil, meslek anlayışımın ve meslek etiğinin gereği olarak kabul ediyorum. Psikolog İlkten ÇETİN'e bundan sonraki yaşamında ve meslek yaşamında başarılar diliyor, psikolojik desteğe ihtiyaç duyan herkese psikolog İlkten ÇETİN'i tereddütsüz tavsiye ediyorum. Av. Hasan TATAR

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Avukat olduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     Beğenin    

 AYŞENUR ŞAFAK (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.175.147.YJD

11-06-2010
 TavsiyeNo: 33752
İlkten Hanımı 3-4 ay kadar önce bu site aracılığıyla buldum.Kendisiyle Royal Psikoloji Merkezinde tanıştım.İlkten Hanıma mesleki destek için danışmıştım. Okuduğum bölüm gereği ( psikoloji öğrencisiyim ) birçok psikologla tanıştım; ancak İlkten hanım kadar gelişime açık ve öğretmeye hevesli bir psikolog tanımamıştm.Donanımlı ve tecrübeli olup bir o kadar da mütevazi ve yardımsever olması bana kendimi çok şanslı hissettirdi.Cesaret veren ve yol gösteren bi yapısı olması onun yanında gerek meslektaş gerek danışan olarak daha iyi hissetmenizi sağlıyor.İlkten hanımın güleryüzlülüğünün samimiyetinin içtenliğinin sadece danışanlara değil etrafındaki herkese karşı olduğunu gördüm ki bu da samimiyetinin doğal bir göstergesi..Kendisine herşey için teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum..
     1 Beğeni    

 Hamiyet (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.99.YWZ

31-01-2010
 TavsiyeNo: 30245
Psk.İlkten Çetin ile aldığım kognitif terapi süpervizyon eğitimi sırasında tanıştım. Bir meslekdaş olarak kendisinden çok yardım gördüm. Bildiklerini paylaşmaktan çekinmeyen, yardımsever ve içten birisi olması beni etkiledi. Bu doğallığının , danışanlarınla kurduğu ilişkide de çok etkili sonuçlar verdiğine tanık oldum. Gelişmeye ve yeniliklere açık, eğitime önem veren birisi olarak mesleğini başarıyla sürdürdüğünü düşünüyorum. Arkadaş canlısı, neşeli ama gerektiğinde de sınırlarını iyi koruyabilen bir kişiliği olan İlkten Çetin; verdiği eğitimler, katıldığı sosyal faaliyetlerle de farklılığını ortaya koymaktadır.
     Beğenin    

 Çiğdem Koşe (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 92.45.142.W

28-10-2009
 TavsiyeNo: 27590
İlkten Çetin alanında uzman ve deneyimli bir psikologdur. Deneyimleri, donanımı ve işine gösterdeği saygı bakımından Türkiye'deki sayılı psikologlardan biridir. Danışanlarına farklı yöntemlerle yaklaşıp, mutlaka dertlerine derman olur. Verdiği grup eğitimlerinde çok farklı etkileşimler yaratarak, danışanlarına çok keyifli deneyimler yaşatır. Kendisi ile yaptığımız her çalışma bana yeni bir bakış açısı katmıştır. Dediğinin arkasında duran ve kesinlikle fayda göreceğiniz bir uzmandır.
     2 Beğeni    

 f.ş. (Danışan)
 IP: 85.97.125.BY

02-12-2009
 TavsiyeNo: 28642
özellikle sınırlarımı belirlememe yardımcı olduğu ve bana kendi başıma çıkmayı başaramadığım çıkmazlarımda yol gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum.günümüzde her bireyin mutlaka böyle bir yol ve yöntem göstericiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.ilkten hanımın profesyonel bakışı aynı zamanda bana yaklaşımındaki samimiyeti kesinlikle güven vericiydi.bu da seanslarımızda verimli sonuçlara ulaşmamızı sağladı.artık kendime,çevreme ve yaşadığım olaylara farklı açılardan bakmayı başarabiliyorum.
     1 Beğeni    

 Yeşim A. (Danışan)
 IP: 93.91.72.ZCB

30-10-2013
 TavsiyeNo: 63692
İlkten hanımı acil yardım almam gerektiğini hissettiğim bir anda, tesadüfen, internet sitesinde bu kadar çok tavsiye alan birini daha önce görmediğim için tercih etmiştim. Çok zor bir anımda beni silkeleyen kendime getiren ve iyi ki tanımışım dediğim bir kişi oldu. İlk psikolog denememde bu kadar samimi, içten ve yardımsever birini bulmam benim için de büyük bir şans oldu. Hayatımın geri kalanında da zaman zaman sıcak sohbeti için gideceğim bir yer olacak. Tekrar teşekkürler
     Beğenin    

 Aynur yüksel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.67.YZD

12-06-2013
 TavsiyeNo: 61341
ilkten hanımı psikolog olarak tanımadım ama ruhu bu kar ince ve güzel bir insanı tanıdığım için çok memnunum kendisi mağazamızın güler yüzlü sevecen sıcak kanlı müşterisi idi ve biz çalışanlar işin yaptığı en güzel iyiliği kendisinin hobi olarak başladığı restoranıdır bizim hayat sartlarımızı düşünerek personeller için kaliteli ev yemeklerı sunduğu ve 1 saatlık yemek molamızda bize huzurlu bir ortam yarattığı için kendisine buradan da çok teşekkür ederim ve kesilikle tavsiye edilecek bir psıkolog ve ya abla veya dost olduğunu belirtmek isterim...
     Beğenin    

 Meltem Sayılgan Keskinel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.121.207.YC

17-04-2012
 TavsiyeNo: 50503
Merhaba, Ben İlkten Çetin'i dile kolay 32 senedir tanıyorum. Kendisi ile eğitim hayatına başladığım ilk gün, yani ilkokulda tanıştım...Beni öğretmenliğe, kendisini psikolog olmaya götüren bu beraber geçirdiğimiz okul günlerinde de İlkten'in nasıl bir meslek seçeceği, nasıl bir meslekte başarılı olacağı sorulsaydı - ki 8-9 yaşlarında bir çocuğa kimse bu soruyu sormadı tabii:) - kesinlikle şu an yaptığı işte çok başarılı olacağını söylerdim. Sıcakkanlı, önyargısız ve bu kadar iyi dinleyici olan bir insanın başka mesleği seçmesi haksızlık olurdu gibi hissediyorum. Kendisi ile ilgili tek şikayetim var; ya arkadaşım ya da doktorum olması arasında seçim yapma zorunluluğum:) Başarılarını gururla izlediğim arkadaşımın o inanılmaz sıcak yüreği ile tüm hastalarına yardımcı olacağını biliyor ve onlar adına kendimi şanslı hissediyorum...Teşekkürler İlkten, iyi ki varsın ve ne güzel ki şifa dağıtıyorsun...
     Beğenin    

 mehmetcan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.54.96.ZW

10-01-2012
 TavsiyeNo: 47178
Merhabalar, İlkten hanımla tanışmamız abim sayesinde oldu. Kendisi eşiyle ilgili yaşadığı vajinismus problemi ile ilgili olarak gitmişti. Daha önce başka bir psikoloğa gitmelerine rağmen sorunlarına çare bulamamışlar, yine bu site üzerinden İlkten hanıma ulaşmışlardı. Birkaç seans sonra problemleri tamamiyle çözüldü ve şuan tekrar mutlu bir evlilik yaşıyorlar, abimse bu durumu ikinci bahar olarak nitelendiriyor. Kendisine ailecek buradan da çok teşekkür ediyoruz..
     Beğenin    

 zarife bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.242.252.FZ

23-11-2011
 TavsiyeNo: 45659
İlkten'le lise yıllarında tanıştım.Mesleğini isteyerek seçmiştir.Üniversite hayatın da başarılı bir öğrenciydi. Şimdi olduğu gibi akademik eğitimi süresinde de alanı ile ilgili kişilerle sürekli bağlantısı olan,mesleki yenilikleri takip etmek için çaba harcayan ,her zaman ufkunu açık tutan bir kişiliğe sahip olmuştur. Ben 45 yaşında iki çocuk annesiyim.Mesleğim öğretmenlik. Oğlumun tuvalet problemi oldu.İlkten'den yardım istedik.Problemimizi dikkatli dinledikten sonra bir iki gün içinde tekrar bizi arıyarak gerekli yardımı sağlayacağını ifade etti.Bizim problemimizle ilgili uzman yardımı ile kendisinin sahip olduğu psikolojik danışmanlık merkezinde, dört hafta oyun terapisinden sonra, şuanda herşey yoluna girdi. İlkten Çetin'e yardımlarına teşekkür ediyoruz.
     Beğenin    

 Emine T (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 109.52.114.YCY

22-11-2011
 TavsiyeNo: 45650
Ben ilkten hanımı İtalya seyahatinde tanıdım gercekten cok iyi ve mesleğine hakim biri iletişimi cok yüksek bizim için İtalya tatili aynı zamanda zevkli ve keyifli bir terapi oldu.kendisine tanıdığımız için cok şanslı ve mutlu hissediyorum.Nasil bu kadar kısa sürede bu kadar fikir sahibi oldun.dediğimizi duyar gibiyim ama mesleki durumunu bizlere hissettiren biri birde telefonla kendisini arayanlara telefondan davranışı nedeniyle bu tavsiye bölümüne bir seyler yazmak istedim.italyadan sevgilerr.
     Beğenin    

 Dış hekimi Cemal seçkin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.41.39.YLD

06-11-2011
 TavsiyeNo: 45342
Ben ilkten hanımın kuzeniyim. Kendisine yönlendirdiğim kişiler hep olumlu sonuçlarla geri döndüler.Güler yüzü, karşısına aldığı kişiye sıcak davranışları ve verdiği güvenle tedavinin yarısını tamamlamış oluyor. İşinde gerçek bir uzman psikolog ararsanız Kendisini işine adamış ve işinde çok başarılı olduğunu yakından takip ettiğim ilkten ablamın başarılarının devamını dilerim. Dt Cemal Seçkin. Ankara Topraklik ağız ve dış sağlığı merkezi
     1 Beğeni    

 Erkal ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.233.49.ZBB

10-10-2011
 TavsiyeNo: 44769
Ilkten CETIN ile yaklasik 17 ay once arkadasim tavsiyesiyle tanistim. Panik atak rahatsizligim teshis edildi ve tedavisine baslandi. Bu sure zarfi boyunca gerek terapi gerek ilac destegi aldim.Kendisi isinde oldukca bilgili ve hasta-doktor iliskisinden daha samimi. Tedavi sirasindaki sicak kanliligi sayesinde rahatsizligimdan kurtuldum. Kendisine desteginden dolayi tesekkur eder basarilarinin devamini dilerim.
     Beğenin    

 AYŞE (Danışan)
 IP: 94.122.11.ZZD

16-09-2011
 TavsiyeNo: 44259
Hani derler ya;"iyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş." Ben de İlkten Hanımı bu şekilde değerlendirilebilecek bir şekilde tesadüfen tanıdım.Yolumu şaşırdığım ve problemlerimin artık çözümsüzlüğüne karar verip,olumsuzluğun her türlüsünü gerçekleştirebileceğim bir gün karşımda "ROYAL PSİKOLOJİ Danışmanlık Merkezi Psikolog İlkten Çetin"diye bir levha gördüm.Kısa bir tereddüt geçirdikten sonra,denize düşen yılana sarılır misali derhal Psikolog İlkten Hanımın kapısını çaldım.Çalış o çalış tanışma o tanışma.Şu anda hasta-psikolog değil, aramızda tamamen bir birini yıllar sonra bulmuş abla-kardeş ilişkisi var.Sorunum neydi? Kısacası ruh sağlığım sanki tamamen iflas etmişti.Eşimle,çocuklarımla,arkadaşlarımla ve hatta hiç bir komşumla sağlıklı bir iletişim kuramıyordum.Bu süre içerisinde yeri geldi diyetisyenim,yeri geldi imaj makerım,yeri geldi stilistim,yeri geldi sırdaşım oldu.Ve bunları o kadar içtenlikle yaptı ki,inanın ben hangi amaçla İlkten Çetin'le tanıştığımı unuttum.Bir tanem benim bu tavsiye yazısına senin ihtiyacın olmadığını biliyorum,ancak başkalarının da sana ihtiyacı olduğunu da biliyorum.
     1 Beğeni    

 Aytek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.163.179.D

04-09-2011
 TavsiyeNo: 43955
İlkten abla benim doktorum değil her şeyden önce ablam. 15 yıldn uzun bir süredir kendisini tanıyorum. Onunla konuşurken ailenizin bir bireyi ile dertleştiğinizi hissedeceksiniz. Güler yüzü ve sevecenliği ile her türlü sorununuzu paylaşıp aşabildiğiniz de bunu daha iyi anlayacaksınız. Ofisindeki görüşmelerde elinize alacağınız bir kahve ile cafe ortamında ki bir sohbetten farksız arkadaşınızla dertleştiğinizi hissedeceksiniz. Sanılanın aksine sadece siz değil o da bu hoş sohbete yön vererek sorunlarınıza yardımcı olacaktır.
     Beğenin    

 Didem Koçdemir (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.238.71.YZD

22-06-2011
 TavsiyeNo: 42646
İlkten Hanım ile tanıştığımda psikoloji bölümüne yeni başlamıştım. Şu an ise mezun oldum. İlkten Hanım'ın yanında staj yapma ve eğitimlere katılma imkanı bulmak benim için büyük bir şanstı. Bana sunduğu bilgisi ve deneyiminin yanı sıra gösterdiği destek için çok teşekkür etmem gerekiyor. Her zaman güleryüzlü, anlayışlı ve yardımsever biri ve etrafına da bunu yansıtıyor olması çok etkileyici. Akademik ve mesleki başarısının yanı sıra İlkten Hanım mükemmel bir insan. llkten Hanım'ı herkese içtenlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Nazan Ülkü (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.251.104.YLL

13-07-2010
 TavsiyeNo: 34462
İlkten Çetin'le Marmara Üniversitesinde staj yaparken tanıştık. Kendisi benim de uyguladığım bilişsel davranışçı terapiler konusunda eğitimli olup özellikle cinsel fonksiyon bozuklukları alanında danışanlarımı sıklıkla yönlendirdiğim bir isimdir. Gerek birlikte verdiğimiz seminerlerde edindiğim izlenim, gerekse yönlendirdiğim danışanlarımdan aldığım geri bildirimler kendisinin işinde yetkin, deneyimli ve güvenilir bir isim olduğu yönündedir. Kendisini meslektaşı bir klinisyen olarak takip ediyor ve yeni merkezinde başarılarının devamını diliyorum Nazan Ülkü Klinik Psikolog Kozyatağı Acıbadem Hastanesi
     Beğenin    

 Suha SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 81.215.15.YJ

07-06-2010
 TavsiyeNo: 33641
Altınokta Körler Derneği aracılığıyla öğrencilik döneminden itibaren 20 yıldır tanıyorum. Bundan 13 sene önce Ankara Üniversitesi Psikiyatri bölümünde görevli iken özel danışmanlık hizmeti aldım ve yararlandım. Aile ve cinsel terapi ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim. Olumlu ve anlayışlarını önemsedim. Bundan önce tavsiye ettiğim kişilerin sorunlarına yakın ilgi gösterdi. Çalıştğı yer gayet güzel ve sıcak bir ortamı var. Kendisi güler yüzlü, konuşkan gerektiğinde ciddi birisidir.
     Beğenin    

 bünyamin (Danışan)
 IP: 88.230.27.BY

18-05-2010
 TavsiyeNo: 33195
kendi hayal dunyamda yaşayan biriydim.insanlarla pek uyum sağlayamazdım.kapanıp kendi dunyama yaşardım. kız arkadaşım olmadı bu yuzden.korkularım vardı sonra bu konuda yardım almam gerektigini düşündüm nette bakınırken ilkten cetin ismini gördüm.temasa girip yardım almaya başladım şimdilerde cok iyiyim sayesinde dunyayı yeni yeni yaşamaya başladım artık daha rahat ve mutluyum.insanlardan bunca zaman kacırdıgım fırsatları düşündükce keşke daha önce yardım alsaydım diyorum. aldıgım destek ve tavsiyeler cok güzeldi ve önemliydi.şimdi meyvelerini topluyorum ve kesinlikle sorunu olupda paylaşamayan herkese sesleniyorum yardım alsınlar ve kendi psikoloğumu tavsiye etmek istiyorum.tşkler herşey icin yardımlarınız destekleriniz icin.
     2 Beğeni    

 Ercüment GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.251.69.YDD

09-03-2010
 TavsiyeNo: 31338
İlkten Hanımdan iletişim,özgüven grup karşısında etkili konuşma eğitimleri aldım. Kendisi bilgili insanı iyi dinleyen sabırlı ve gerçek dost biri.Kendisini bir danışanı tarafından tanıdım. Ne zaman arasam cep telefonu ile mutlaka dönüyor. Böyle birini tanidığım için çok şanslıyım. İşini çok titizlikle südürüyor. Herkesin mümkünse bir kere de olsa kendisi ile tanışmasını isterim Kendinden emin güven verici gerçek bir dost. Çalıştığı yer ev sıcaklığında huzurlu bir ortam.
     Beğenin    

 Uzm.Psk.Ayşegül ALPASLAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

04-02-2010
 TavsiyeNo: 30404
Üniversitede aynı sınıfta okuduğumuz İlkten Çetin, öğrenciliğinin ilk yıllarından itibaren psikolojiye olan ilgisi ve kendini geliştirmek için gösterdiği çaba ile sınıfımızda dikkati çekerdi. Tüm derslere girer, çok güzel not tutar ve ders notları sık sık bizler tarafından alınırdı. psikoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip eder, ders dışı psikoloji alanındaki etkinlikleri takip eder, katılırdı, kendini geliştirirdi. Her zaman güleryüzlü olan İlkten, gerek sınıf içindeki iletişim becerisi, gerekse derslerdeki başarısıyla örnek öğrencilerden birisiydi. Her zaman en iyiyi arar, başarmaya çalışırdı. Onunla bağlantımız Üniversiteden sonra kopmuştu ve onu tesadüfen bu sitede bulduğum için çok mutluyum. Royal Psikoloji'de kendisine başarılar diliyorum...
     1 Beğeni    

 Necmiye Keskin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.174.159.YFC

24-11-2009
 TavsiyeNo: 28438
Bizim alanda, aslında birilerini tavsiye etmek ve mesleki ehliyetine kefil olmak zordur. Ancak İlkten'le ilgili böyle bir yazı yazarken hiçbir tereddütüm yok. İlkten'i son aylarda yakınen tanıma şansım oldu, Royal Psikoloji'de birlikte çalışıyoruz...Birlikte çalışıyoruz diyorum çünkü Royal Psikoloji'nin kurucusu olma pozisyonunu o kadar sağlıklı dengeliyor ki İlkten'i bir otorite değil ekip arkadaşı olarak algılıyor ve çok saygı duyuyorum. Gerek mesleki ehliyetine gerekse insan olarak varoluşuna sonuna kadar inandığım ve güvendiğim bir insanın danışanlarıyla olan yaşantılarına ve seanslardaki terapist oluş ve duruşuna kefil olmamak ve deneyiminine saygı duymamak mümkün değil...sahip olduğu yaşantı ve tecrübe ayrı bir mevzuu.. Bizim alanımızda sağlam ve tutunabilir olmanın, mesleki etiğin hakkını vermenin üzerine konuşulması gerekiyorsa ki gerekiyor bence, İlkten bu anlamda önemli bir kişiliktir. Terapist şapkası ile ayrıca kıymetli olduğunu burda ayrıca vurgulamaya gerek yok bile, danışanlarıyla olan temasındaki başarı alenen ortada... İlkten'le çalışıyor olmak büyük keyif bir terapist olarak, bu kadar insancıl , varoluşa ve farklılıklara saygısı olan bir insanla çalışmak büyük şans... Bizim alanda bir terapist önerirken önce onun insan ilişkilerine, hayata bakışına, duruşuna ve gerçeklik algısına bakmak gerekir. Bu anlamda İlkten'le ilgili hiçbir tereddütüm yok.Nasıl bir insan olduğunu, nasıl bir terapist olduğunu ve duruşunu nasıl sağlam belirlediğini biliyorum çünkü...
     Beğenin    

 Garo Topuzoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.58.109.ZBF

27-10-2009
 TavsiyeNo: 27530
20 senelik mesleki deneyimi ve uzman kişilerle çalışmış olması, meslektaşı olmama rağmen, ona mesleki hayranlığımı her zaman sürdürecektir. Ayrıca mütevazi ve samimi oluşu ,meslektaşları arasında onu farklı kılmaktadır. Tüm, yardım almak isteyen danışanlara İLKTEN hanımı ısrarla tavsiye ediyorum. Sosyal yönü çok güçlü olup , proje üreten ve sosyal hizmetlere kurumsal açıdan önem veren , her türlü yardım işinin altından başarı ile kalkan kişiliğe sahiptir. Meslektaş yakınlarına ,mesleki yardım gerektiğinde elinden gelen tüm yardımı onlardan esirgemez.Bizede bu anlamda çok yardımı dokunmuştur. Ona sonsuz teşekkürlerimi iletirim.
     5 Beğeni    

 Alika (Danışan)
 IP: 62.108.64.Y

18-07-2012
 TavsiyeNo: 52548
İlkten Hanım işinde gayet profesyonel olmakla beraber uzun zamandır dost olduğunuz bir insanla konuşuyor sıcaklığını, samimiyetini ve rahatlığını veren yaklaşımıyla kendinizi/sıkıntılarınızı açmanızı kolaylaştıran bir uzman. Geçen gün; çoğunlukla içimde biriktirmeyi, susmayı tercih edeceğim bir olay karşısında çok düşünmeden, karşımdaki adına karar vermeden düşündüklerimi, hissettiklerimi paylaştım. Bunları paylaşmak beni hafifletti. Kırgınlığım devam etmekle beraber önemini kaybettiği farkettim. Bunu yapabilmek benim için yeni ve memnun olduğum bir durum. Bu gelişmeyi göstermem tamamen İlkten Hanım ile yapmış olduğumuz terapi seanslarının katkısıyla oldu. Güvendiğim ve gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir insan. Kendisine teşekkür ediyorum.
     Beğenin    

 Ayşın Gürbüz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.3.145.DW

15-05-2012
 TavsiyeNo: 51213
Psikolog İlkten Çetin'i Ankara'dan tanırım. Kendisiyle danışan/danışman ilişkim olmadı ama ortak tanıdıklarımız vesilesi ile başlayan ilişkimiz zaman içerisinde birebir arkadaşlığa dönüştü. Bütün bu yıllarda O'nun işine olan bağlılığını, hastalarına ve çalıştığı projelere verdiği önemi, işindeki titizliğini, çalışkanlığını ve azmini hayranlıkla izledim. İlkten Çetin'in hayran olduğum özelliklerinden biri de dile olan hakimiyetidir, mükemmel bir türkçesi vardır. Sadece kendi hastalarına değil, kendisine iletilen her soruna duyarlı davranır. Ne zaman bir yakınımla ilgili olarak kendisinden yol göstermesini istesem daima ilgilenmiş, yol göstermiş, sonuna kadar takip etmiştir. İlkten Çetin'i herkese güvenle tavsiye ederim.
     Beğenin    

 dilek ertürk (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.96.58.ZJC

25-04-2012
 TavsiyeNo: 50710
İlkten Çetin'i öğrencilik yıllarından beri tanırım. Kendisi çok azimli çalışkan ve gayretlidir. Psikolojiye olan İlgi ve tutkusunu, çok başarılı bir psikolog olarak mesleki alana taşımıştır. Öğrenmeye doymayan merakı ve sürekli geliştirdiği mesleki becerileriyle pek çok danışanına yardımcı olmuştur. Psikolojik öneri bekleyen çevremdeki kişileri kendisine yönlendirmekteyim ve memnuyet duyguları bana geri iletilmekte. İyi bir insan ve dost olması onun başarısının arkasındaki gizdir. Yakın bir ilgi ve dostça bir ortam için kendisini tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 merve (Danışan)
 IP: 213.74.106.ZD

12-12-2011
 TavsiyeNo: 46164
İlkten hanımla babamın arkadaşı vasıtasıyla tanıştım. Sorunlarımı çözmem konusunda bana rehber oldu. Şimdilerde okuluma devam ediyorum. Kendisini ilk tanıdığım ve hatırladığım kadarıyla sevecen ,olgun ve mesleğinin gerektirdiği mizaçta ve karakterde olduğunu düşünüyorum nacizane. Eski ve yeni merve 'yi kıyaslayacak olursak büyük aşamalar kaydetmeme, ilk adımı atmama yardımcı olmuştur.kendisine teşekkür eder bir ömür boyu sağlıklı, mutlu, başarılı, nice yıllar dilerim. Kendisinin yeni başarılara imza atmasını temenni ederim. MERVE
     1 Beğeni    

 BAYRAK (Danışan)
 IP: 78.173.61.ZZD

21-11-2011
 TavsiyeNo: 45602
Ben aşırı derecede saplantıları olan biriyim. Bu saplantılarım, hayatımı olumsuz etkilemeye başlamıştı. İlkten hanım'ı tanımadan önce üç psikolağa gittim. Her üç psikoloğun davranışları bana karşı ilgisizdi. Sadece danışmanlık ücretini alıp benimle gerçekten ilgilenmediklerini hissettim. İnternetten kendime yararlı olabilecek psikolog araştırmasına başladım. Tavsiyeediyorum.com'dan İlkten hanım'ı inceledim ve randevü alarak ofisine gittim. Bu kişinin de, bana diğerleri gibi ilgisiz davranacağını tahmin ediyordum. Kendisi ile tanışınca,tahminimin ne kadar yanlış olduğunu gördüm. İlkten Hanım, hakikaten güler yüzlü, samimi ve bana gösterdiği ilgi karşısında çok memnun kaldım. Gerek tecrübesi, gerekse samimi yaklaşımından dolayı kendisine çok teşekkür ederim.
     Beğenin    

 Caksu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.251.103.CY

30-09-2011
 TavsiyeNo: 44569
Selamlar herkese... Kız kardeşim için İlkten hanımı banada bir müşterim tavsiye etti.. Daha sonrasında internet sitesinden kendisine ulaştım ve hemen seanslara başladık. İlk seanstan itibaren farkedilir bir değişikliği tüm ailecek gözlemledik. Şuan süreç devam ediyor fakat kendisine birkez daha buradan teşekkür etmek istiyorum, tüm o depresif, hırçın ve öfkeli davranışlarından eser kalmadı. İlk olarak aile ortamı gibi sıcak bir ortamda karşılandığımızda ne kadar doğru bir karar verdiğimi hissetmiştim zaten. Her sıkıntımız olduğunda telefonla ulaşabiliyoruz ki buda ne kadar etik bir insan olduğunun göstergesi niteliğinde. İyi ki varsınız İlkten hanım iyiki tanımışız sizi, her ihtiyacı olana gözüm kapalı tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 hazal (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.176.87.ZJD

25-05-2011
 TavsiyeNo: 42056
kendini mesleğine adamış ve bir çok alanda çalışmalar yapmış ve yaptıgı calısmalarında sonuca varmak için mükemmel bir sabır iyi niyet ve azimle çalışıyor. gülümsemesi çoğu zaman sizi mutlu etmeye yetiyor. mesleğine aşık çünkü insan seven biri. ben bütün içtenliğimle ve samimiliğimle herkese tavsiye ediyorum cünkü ilkten hanım insanlar için gerekli sevgi saygı ve sabrı memnuniyetle gösteren ve bunu severek yapan özel insanlardan biri. güvenilirlik ve içtenlik bir çok danısan için önemlidir ve ilkten hanım bu iki özelliğini gerekli mesafede tutan ama göstermekten çekinmeyen biri. danışmanlık merkezide huzur verici içeri girildiğinde insan kendini şehrin ve kendi iç dünyasının gürültüsünden karmasasından uzaklaşmış hissediyor. bence ilkten hanımın karakterinin en güçlü özelliği kendine olan özgüveni ve işine olan saygısı. ayrıca çok eğlenceli bi karakteri var . insana gercekten hiçbir şey yapmasada pozitif enerji veriyor. ruh sağlığımız en az fizyolojik sağlığımız kadar önemli hatta belki daha bile çok önemli ve ilkten hanım bu konuda kendini inanılmaz geliştirmiş ve hala daha iyi olmaya çalışan kendiyle yarısan biri. tanısılmaya ve en önemlisi danısmaya deger gercekten..
     Beğenin    

 F.D.A. (Danışan)
 IP: 78.172.221.YY

14-05-2011
 TavsiyeNo: 41823
Merhabalar, İlkten hanımla tanışmam Royal Psikoloji Merkezinde oldu. Eşimle cinsel hayatımızda yaşadığımız problemleri kendi profesyonelliği ile çözmüş bulunuyoruz. Kendisi çok samimi ve bir o kadarda iyi bir insan. Daha kapıdan içeri girer girmez ev ortamı gibi sıcak bir ortam ve demli bir çay ile karşılanıyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle kendi branşında çok çok iyi bir psikolog. Kararsız kalanlar için sadece bir kez gidin ve bir çaylarını için derim, hiçbirşey kaybetmezsiniz.
     1 Beğeni    

 Hürrem Çetin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 81.215.49.WB

22-08-2010
 TavsiyeNo: 35315
İlkten, benim kuzenimdir. Dolayısıyla, birbirimizin özelde ve genelde birçok yaşanmışlıklarına ya şahit olduk ya da çoğu zaman içinde bulunduk.. Fakat bu siteye yazma amacım bunlardan bahsetmek değil tabii ki... Mümkün olduğunca objektif bir gözlemci olarak O'nun psikolog tarafından bahsetmek istiyorum. Zira; mesleğindeki çalışmalarına en fazla tanıklık yaptığım bir psikologdan, ''hangi psikolog benim sorunlarımı çözmemi sağlar'' sorgusu içinde olanlara karşı büyük bir sorumluluk taşıdığıma inanıyorum. İlkten, Okulu kazandığı yıldan itibaren kendisini mesleğine odakladı. Bir yandan sosyal ve entellektüel yönünü sürekli geliştirirken bir yandan da daha fazla ne öğrenebilirim, uygulamalı çalışmaların içinde nasıl bulunabilirim derdindeydi. Okulu bititrir bitirmez de klasik bir psikolog olmadığını, olmak istemediğini hemen gösterdi. En iyi hocalarla, en zor koşularda uygulamalı olarak çalıştı. Vee eğitim, eğitim, eğitim.. Evet, sürekli eğitimlere katıldı, sürekli koşturdu ve ben artık bitmiştir dediğimde yenisine devam ettiğini görüyordum diyemeyeceğim çünkü hala ediyor.. (İlkten yeter! ben yoruldum artık :) ) O'nda -insanı izlerken bile yoracak kadar- ''daha ne yapabilirim, danışanlarıma daha fazla nasıl yardımcı olabilirim'' telaşı vardır. Tükenmez bir eneji, güçlü kıvrak bir zeka, 7/24 yanınızda olduğunu bildiğiniz ve sorununuza çözüm bulmadan siz O'nu bıraksanız dahi, O'nun sizi bırakmayacağı bir psikologdur. Bu anlamda en büyük şanssızlığım, İlkten'in yakını olduğum için Onun danışanı olamamak oldu. Ama, gerçek bir psikolog arayan, zamanını ve parasını boşuna harcamak istemeyen herkese vicdanım sonuna kadar rahat olarak; İlkten Çetin diyorum... Ve kuzeni olarak sadece bir cümleyle de olsa bendeki İlkten'i tanımlamak istiyorum: ''O,KENDİ MUCİZESİNİ KENDİSİ YARATAN BİR İNSANDIR''
     1 Beğeni    

 Dr.Nevra Seyhan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.169.23.J

03-07-2010
 TavsiyeNo: 34250
ben şu an ihtisasının son senesinde olan bir plastik cerrahi asistanıyım.cerrah olmadan önce Ankara Tıp fakültesinde yaklaşık 1 yıl süreyle psikiyatri ihtisası yaptığım sırada İlkten çetinle tanıştım.Mesleğini çok seven ve kendini sürekli yenileme ihtiyacı hisseden birisiydi.eğitimi için para harcamaktan kaçınmıyor ve farklı terapi tekniklerini öğrenmek için kendini yetiştiriyordu.O zamanlar onun bu azmini çok takdir etmiştim.Kendim için en doğru kararı verebilmemde bana çok yardımcı oldu.kişisel gözlemim olarak aktarmak isterim ki; genelde psikolog ya da psikyatrlar zaten profesyonel olarak psikolojik sorunları olan insanlarla uğraştıklarından yakın çevrelerinin problemlerine duyarsız kalabiliyorlar.Oysa İlkten dostlarının da sorunlarını çözmeye çalışarak onları zor anlarında yalnız bırakmaz.Son derece duyarlı ve sevecen birisidir.Onu tanımış olmaktan ve onun gibi bir dosta sahip olmaktan çok memnunum

TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Tıp Doktoru olduğu site editörlerimizce doğrulanmıştır.
     Beğenin    

 Süreyya Zehra (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.227.198.YCL

27-06-2010
 TavsiyeNo: 34107
İlkten ÇETİN hanımefendiyi 15 yılı aşkın bir süredir tanıyorum. Son derece başarılı bir psikolog olduğunu biliyorum. Kendisinden doğrudan psikolojik destek almadım. Ancak kendisine yönlendirdiğim kişiler oldu. Bu kişilere oldukca yakın davranan ve sorunlarının çözümü için yardımcı olan İlkten ÇETİN'in verdiği destek yönlendirdiğim kişiler bakımından olumlu ve yararlı sonuçlar doğurmuştur. Psikolojik desteğe ihtiyaç hissetmem halinde ilk ve tek başvuracağım kişi İlkten ÇETİN hanımefendi dir. Bu nedenle ihtiyaç duyan herkese gönül rahatlığı ile psikolog İlkten ÇETİN'i öneririm. Süreyya Zehra TATAR
     Beğenin    

 Selma ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.226.201.YJY

08-06-2010
 TavsiyeNo: 33659
İlkten ÇETİN ile 1993 yılında bir arkadaş vasıtasıyla tanıştım tanışmamdan sonra 5-6 sene sık sık görüştüm Ankarada çalıştığı dönemlerde bir dönem hastası da oldum İlkten Çetin Kişiliği ile oldukça karekterli güler yüzlü ve dost canlısı bir kişidi onu mesleğini yaparkende tanımış olduğum için mesleğinde de oldukça başarılı bir insan bu yüzden hem psikolok olarak hemde arkadaş, dost olarak insanların hayatında olması gereken biridir. Kesinlikle tavsiye ederim çünkü sevilmeye hak eden ve sevgisinide güzel paylaşan bir dost dur.
     1 Beğeni    

 mirkan (Danışan)
 IP: 88.227.247.CL

25-04-2010
 TavsiyeNo: 32685
Yurtdısında Büyüdüm. Orda sonu Boşanma ile biten bir evlilikde yaşadım. Sonra Türkiye'ye yerleşme kararı aldım. Ama Adapte olmakta insanlarla diyalog kurmakta ciddi sorunlarım vardı. inanılmaz depresif hissediyordum kendimi.Bir arkadaşımın önerisi ile Royal psikolojiye gittim ve ilkten Hanımla orda karşılaştim.iyiki gitmişim iyiki tanışmışız. İlkten hanımın profesyonel yaklaşımı ama ondan ötesi cok içten tutumu beni cok samimi bir arkadaşım gibi dinlemesi daha ilk baştan moralimi düzeltti.Kendimi çok emin ellerde hissettim. Royal Psikolojideki kişisel gelişim programlarına düzenli bir şekilde katıldım.Simdi diyorum iyiki ülkeme dönmüşüm.Kendimle hiç olmadıgım kadar bariştim.Hayata umutla çok güzel beklentilerle bakıyorum. Bunda en büyük katkısı olan Royal psikolojiye ve psikolog İlkten Çetin hanıma cok Tesekkür ediyorum. Saygılarımla...
     1 Beğeni    

 Elif Ulubak (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.251.101.YC

02-03-2010
 TavsiyeNo: 31151
İLKTEN ÇETİN' in ismini Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur' la beraber çalışması sayesinde duymuştum.Birgün numarasını bulup kendisini aradım.Mesleğe yeni atılmış genç bir meslektaşı olarak bana yaklaşımı çok iyi oldu.Ve hemen sonra kendisiyle yüzyüze görüşme imkanım oldu.Kendisi mesleki konuda uzmanlığına ve bilgi birikimine güvendiğim, başarılı, enerjisine ve azmine hayran kaldığım bir psikologtur.Şu anda hem eğitimlerine devam ediyorum hem de mesleki konuda çok desteğini görüyorum.Profesyonel yardım arayan herkese kendisini tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Esen Topraklı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.103.61.ZJC

15-02-2010
 TavsiyeNo: 30703
Altından kalkamadığınız sorunlar nedeniyle psikoloğa gitmek isteyip de birtakım çekinceler yüzünden gidemiyor olabilirsiniz ...Belki de daha önce türlü sebeplerle sonuç alamadığınız terapi deneyimleriniz oldu..O halde kendinizi İlkten Hanım' ın profesyonelliğine teslim etmenizi tavsiye ediyorum.Kendisi işine son derece aşık, mütevazi, sevgi dolu,sıcakkanlı ve samimi bir insandır.İlkten Hanım'ı kısa bir süre önce mesleki eğitimler sırasında tanıdım ve insanlara nasıl yardım edileceğini öğrenmeye çalıştığım şu günlerde, bilgisi ve işine saygısına hayran kaldım.Umarım dört elle sarıldığı Royal Psikoloji'de her şey istediği gibi olur...
     1 Beğeni    

 Psk. Melis Özmen (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.176.118.ZY

04-02-2010
 TavsiyeNo: 30410
İlkten Hanım ile Royal Danışmanlık merkezinde verdiği eğitimler sırasında tanıştım. Kendisi alanında çok tecrübeli ve başarılı bir psikologdur. İlk görüşte insana güven veren son derece içten, samimi ve yardımsever bir insandır. Aynı zamanda çok iyi bir eğitimcidir. Mesleki bilgileri son derece geniş olup bu bilgileri ve tecrübelerini meslektaşlarıyla paylaşmaktan kaçınmayan çok değerli bir psikologdur. İyi bir psikolog arayan herkese ve mesleğe yeni başlayan iyi bir öğretmen arayan tüm meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 gülcan başar (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.97.232.ZBW

27-12-2009
 TavsiyeNo: 29295
Merhabalar; İlkten Çetin'i bu yıl ilkbaharda tanışma şansı yakaladım. Kendisi ile tanıştığım günden bu yana pozitifliği,netliği,yaşama bakış açısı , mesleğine olan saygı,inanç ,sevgisi ve bilgi birikimi ile bende ayrı bir yer buldu. Dürüst ve gerçekçi yaklaşımı,güleryüzü,hoşgörüsü,profesyonelliği hemen farkedeceksiniz.Disiplinler arası işbirliğine açık,yardım istemekten çekinmeyen ,bilgiye değer veren bir kişilik. Giderek olumlu yönde değiştiğimi ve kendimi geliştirdiğimi farkettim.Kendisine teşekkür ediyor ve ilgilenenlere tavsiye ediyorum. Gülcan Başar
     1 Beğeni    

 lorelei (Danışan)
 IP: 88.250.85.F

20-09-2010
 TavsiyeNo: 35927
Hayatımdaki herşeyin kötüye gittiği, ne kadar çabalasamda düzeltemeyeceğime inandığım ve uğraşmayı bıraktım dediğim bir zamanda son bir çabayla belki bisiler değişir diyerek tavsiye ediyorum.com üzerinden ulaştım kendisine.. sicacik gülümsemesiyle karşıladı beni.. benim gibi onca insanla ugrasmasına rağmen her aradığımda o aralar ne yaptigimi bilir, nasıl gectiğini sorar ve hep sıcacıktır sesi.. nasıl olduğumla, ne kadar ilerlediğimle benden bile daha fazla ilgilenen, sadece konuşarak yada dinleyerek değil çeşitli grup aktiviteleriyle de sizi güçlendirmeye çalışan dünyalar tatlısı bir insan o.. neden burada en cok tavsiyeyi aldığını her yanına gittiğimde biraz daha fazla anlıyorum..yaşam denen zor şeyin içinde bocalarken bazen çıkış cok yakın bile olsa göremeyebiliriz.. boyle zamanlarda size profesyonel bir destek gerekecektir ve ilkten hanım gercekten doğru kişi.. iyi ki vazgecmemisim, iyi ki onu bulmusum ve iiki o hep yanımda diyorum artik.. bir gün hersey cok güzel olacak diyebilmek istiyorsanız İlkten hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum.. cok ama cok tesekkur ederim İlkten Çetin ..
     3 Beğeni    

 hera (Danışan)
 IP: 85.107.132.ZBY

15-04-2010
 TavsiyeNo: 32425
ilkten hanımı ısrarla tavsiye ediyorum. bir arkadaşım aracılığı ile kendisiyle tanıştım. arkadaşıma kendi konusunda büyük faydalar sağlamış. arkadaşımdaki beligin iyileşmeyi görünce bana da faydası olucağını düşündüm. araştırmalarım sırasında bir çok yerde kendisinin adına ulaştım. benim için doğru kişi olabileceğine inandım. görüşmeye gittim. iyiki gitmişim. sayesinde çok faydalı bilgiler edindim.çok kısa bir zaman içinde sorunumu halledebildim. kendisi çok acıksözlü candan ve samimi. istediğim zaman ulaşabiliyorum. bence çok rahatlatıcı ve içten bir tavrı var.
     Beğenin    

 melly (Danışan)
 IP: 88.243.160.ZF

09-04-2010
 TavsiyeNo: 32237
Ben çevresinde çok güzel bulunan begenilen bir genç kızım. Galiba şımarık büyütüldüm bencilliklerim ukalalıklarım var. Birde çok geçimsiz, isteklerinin hemen olmasını isteyen sabırsız biriyim.Çokta depresif bir kişiligim var.Kavgacıyım hırçınım. Anne, babamla erkek kardeşimle hiç geçinemiyordum. Devamlı kavga halindeydik.Beni hiç anlamadıklarını Düşünüyordum.Bazen başımı alıp gitmek bir daha ailemle hiç görüşmemeyi kaybolmayı bile düşünüyordum. Bir kız arkadaşımın bana önermesiyle oda bana benzer sorunlar yaşamıştı.Royal Psikolojiye gittim yolum İLKTEN Çetin hanımla Keşişti. O andan itibaren hayata bakışım olayları algılama mantıgım degişti.İlkten hanımın düzenledigi kişisel gelişim programlarına katıldım. Hergün kendime bakışım gelişti ve gelişiyor.İlkten hanımın çok sıcak dr hasta ilişkisi gibi deilde dostca yaklaşımını. çok samimi tavırları gerektiginde çok objektif hakkımdaki yorumları beni bana getirdi. Tesekkürler İlkten Çetin Hanım ve Royal Psikoloji Selamlar
     2 Beğeni    

 ÖZGÜL DAĞLI (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.243.220.YLJ

12-01-2010
 TavsiyeNo: 29692
Merhabalar: Ben Maltepe Üniversitesi İletişim fakültesinde yardımcı doçentim. İlkten Çetin hanımı uzun yıllardan beri tanırım ve gerek mesleki ve gerekse de akademik alandaki başarılarını bilir ve takdir ederim. Bu nedenle de kendisini yoğun bir biçimde sınav kaygısı yaşayan bir tanıdığımın kızına tavsiye ettim. Royal psikoloji ve İlkten Çetin bahsettiğim bu genç kızımızın sınav kaygısı probleminin çözülmesinde de önemli katkılarda bulunmuştur. Şahsım ve bahsettiğim kişi adına içtenlikle söyleyebilirim ki güler yüzü, uzmanlığı ve yaklaşımının sıcaklığıyla Royal psikoloji ve İlkten Çetin sınav kaygısı ve diğer psikolojik problemlerin çözümüne ilk danışılması gereken kaynaktır. Herkese tavsiye ediyorum. Saygılarımla...
     Beğenin    

 Nuran (Danışan)
 IP: 212.253.188.YLF

06-07-2010
 TavsiyeNo: 34309
İlkten Hoca'yı Ankara'dan istanbul'a eşimin tayini sebebiyle taşındığımızda, Marmara Üniversitesi Psikiyatri Anabilim dalında psikolog olarak çalıştığında tanıdım. Yeni bir yer ve iş yeri yanında hamilelik ve benzeri nedenler ben de birtakım psikolojik sorunlar ortaya çıkarmıştı. İlkten hocanın davranış eğitim terapilerine katılmam ilk seanslardan itibaren olumlu etkisini gösterdi. İlkten hocanın samimi yaklaşımı ve tarzı ile etkili yardımını unutamam. En kısa zamanda Royal Psikolojik Danışma Merkezinde kendisini ziyaret edeceğim. Başvuracak kişilere faydalı olacağını düşündüğüm için tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 erbu (Danışan)
 IP: 88.241.142.YDB

07-04-2010
 TavsiyeNo: 32152
içime kapanık biriyim roal gelişim toplantısına katıldım ilkten hanımın toplantısına katıldım çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum çok memnun kaldım sürekli katılmak istiyorum çok güven verdi bana kendime olan güvenim yerine geldi çok iyi bir psikolog danışman birebir benimle ilgilendi kendisine buradan çok teşekkür ediyorum.Tekrar toplantılarına katılmayı ihmal etmicem kendime olan güven yerine geldi hayata daha pozitif bakıyorum artık okadar mutluyumki artık ne kadar teşekkür etsem ilkten hanıma azdır.
     2 Beğeni    

 sö (Danışan)
 IP: 78.172.198.ZC

05-12-2011
 TavsiyeNo: 45990
İlkten Hanımla başka bir doktorun aracılıgı ile tanıştım. Henüz on aylık evliyim ve eşimle üç yıl flört ettikten sonra evlendik. Evlendikten sonra var olan ve göz ardı ettiğimiz tüm problemler bir bir ortaya çıkmaya başladı ve eşimle işin içinden çıkamaz olduk, sürekli kavga ediyor ve malesef hiç bir şekilde iletişim kuramıyorduk. Artık her kavganın sonunda "yok olmayacak bu iş bitsin" demelere başladık. Eşime her "gel bir psikyatriye gidelim, belki sorunlarımızı çözebiliriz" dediğimde bana " psikyatrı bize ne yapabilirki sen şuyunu buyunu değiştirmediğin sürece bize kimse birşey yapamaz" diyordu. Onu dinlemedim ve ilk gittiğim doktorun tavsiyesi üzerine İlkten Hanımla tanıştım. İlkten Hanım benim için artık son duraktı. ilk gittiğimde ona sonsuz güvendim ve eşimi de ikna edip onun da İlkten Hanımla tanışmasını sağladım. " Ya sen değişmediğn sürece bana bi psikolog ne yapabilir" diyen eşim İlkten Hanımla tanıştıktan sonra tamamen değişti, kendisinin işinde uzman olduğunu, işini iyi yaptığını ve ilişkimizin onun tavsiyeleri sayesinde toparlandığını söylüyor. Biz İlkten Hanım sayesinde iletişim kurabilmeyi, sorunlarımızı nasıl aşabileceğimizi öğrendik. Şu an o kadar çok mutluyuz ki her ikimiz de "iyiki seninle evlenmişim" diyoruz:) ve bizim toparlamamız çok kısa bir zaman içinde oldu. Daha önceden doktora gitmeye şiddetle karşı olan eşim, şu an bana "keşke daha önceden gitseydik" diyor ve bunu başaran da İlkten Hanımdır. Kendisine evliliğimizi kurtarmamıza yardımcı olduğu için çok çokkkkk tesekkur ediyoruz. Çevremde bizim eskiden yaşadığımız sorunları yaşayan ve bir türlü işin içinden çıkamayan tüm arkadaşlarımıza şiddetle İlkten Hanımı tavsiye ediyoruz.. Herşey için tekrardan sonsuz teşekkürler....
     3 Beğeni    

 canan aktaş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.254.77.BZ

18-11-2009
 TavsiyeNo: 28254
ilkten Çetin ile Geştalt Terapi Derneği eğitim çalışmlarında 10 yıl önce tanıştım. o günden bu güne değin kendisi ile görüşmekteyim. ankara üniversitesinde uzun yıllar çalıştıktan sonra hali hazırda istanbulda çalışmaya devam ettiğini takip ediyoum . hem ankarada iken hem de istanbulda iken kendisine yönlendirdiğim yakınlarım ve tanıdıklarımın kendisinden son derece faydalandıklarını memnun kaldıklarını biliyorum. mesleki açıdan en önemli özelliği bence daima yeniliğe açık oluşu sürekli eğitimlerle kendini yenilemesi, mesleğine olan düşkünlüğü ve danışanlarına karşı sevgi dolu yaklaşımıdır. hem kendisi hem de yanında çalışan insanlar için neşe kaynağıdır. . neşeli içten ve profesyonel yaklaşımı ile mesleğini uzun yıllardır aranan ve tavsiye edilen bir kişi olarak devam ettrimektedir.
     1 Beğeni    

İlkten ÇETİN'in Önerdiği Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
Royal Psikoloji Danışma Merkezi
Royal Psikoloji Danışma Merkezi

İlkten ÇETİN'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği
Kognitif Davranışçı Terapi Derneği
Şizofreni Dostları Derneği'nin Halkla İlişkiler Sorumlusu


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Royal Psikoloji Danışmanlık
Şaşkınbakkal Bağdat Cad. Hamiyet Yüceses Sok.No 24 D 8 Kadıköy/ Suadiye İstanbul (Şaşkınbakkal Boyner Mağasından Sahile Doğru İnerken Sağdaki İlk Sokağa Girin Soldaki İlk Apt Kapısı . Sahil Yolu Şaşkınbakkaldan Bağdat Caddesine Çıkarken Soldan 2. Sok
İstanbul

Adres 2:
Royal Psikoloji Danışma Merkezi
Taksim Gümüşsuyu Hacı Hanım Sok Derya Apt No8 Daire 8 Beyoğlu İstanbul Alman Konsolosluğu Arkası Yapı Kredi Bankası Karşı Sokağı
İstanbul
(bu adres şübemizdir yine cep telefonundan veya ofis numarasından randevu için arayabilirsiniz)


Psk.İlkten ÇETİN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 368 81 24

Telefon 2 :
0(533) 245 97 44
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1990
(30 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

İlkten ÇETİN'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


İlkten ÇETİN'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

İlkten ÇETİN Mesleki Videolar Videoları
-

cinsel işlev bozukluğu, çift terapisi, vajinismus, anksiyete bozukluğu, sosyal fobi, anksiyete, takıntı, stres kaynakları, kaygı, depresyon, panik, panik atak, iletişim becerileri, vajinismus tedavisi, sekste dokunmak, cift danışmanlığı, cinsel eğitim, istanbul erken boşalma, cinsel terapi merkezi, aile terapisti istanbul, bilişsel psikoterapi, bağdat caddesi istanbul, istanbul psikoloji, cinsel isteksizlik, vajinismus sorunu, kadıköy terapist, erkekte cinsellik, aldatma boşanma, keyifli sevişme, cinsel hurafe, cinsellik, istanbul cift terapisi, ideal sevişme, travma terapisi, istanbul ilişki terapisi, vaginismus, boşanma, öfkeli davranışlar, bosanma, psikoterapi ceşitleri, davranışçı terapi, cinsel yanlış bilgiler, iletişim bozuklukları, cinsel mit, öfke terapisi, cinsel bilgi, psikolog, fobilerin tedavisi, kognitif terapi, evlilik öncesi terapi


09:16
Top