2007'den Bugüne 81,937 Tavsiye, 25,989 Uzman ve 18,188 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dila ISITAN
Uzman Psikolog - İzmir
Oyun Terapisti

Dila ISITAN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi17 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Pedagog
İsim

Dila ISITAN

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

17

[Uzm.Psk.Dila ISITAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dila ISITAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Dila ISITAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Dila ISITAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, çocuk ve ergen psikoloğu olarak Ege Pozitif Psikoterapi Merkezi' nde danışmanlık ve terapi hizmeti vermekteyim. Bu sayfadan bana çocuğunuzla ilgili problemleriniz ya da merak ettiğiniz konularla ilgili mesaj gönderebilirsiniz, arayabilirsiniz. Eğer danışmanlık aldıysanız hakkımda tavsiye yazısı yazabilirsiniz. Keyifli ve sağlıklı günler dilerim...

Dila ISITAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
15 yıldır farklı ve normal gelişim gösteren çocuklarla çalışıyorum. Çocuklarla çalışırken aile danışmanlığı ve eğitiminin de önemli olduğunu düşünüyorum. 2-16 yaş arası çocuklar uzmanlık alanım. Yüksek lisansımı 2009 yılında yaptım ve uzmanlığımı aldım; sonrasında farklı özel eğitim kurumları ve ana okullarında koordinatörlük,müdürlük,okul psikologluğu ve aile danışmanlığı yaptım. Çocuklarda oyun oynamanın öneminden yola çıkarak oyun terapisi eğitimi alarak oyun terapisti oldum. Ege Pozitif Psikoterapi ve Danışmanlık merkezinde seans almaktayım.

Dila ISITAN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Dila ISITAN'ın Özgeçmişi
DİLA ISITAN

Doğum Tarihi : 18.07.1982
E-Mail : dilaisitan1@hotmail.com
Yabancı Dil : İngilizce - İyi Derece
Bilgisayar : Tüm Ofis UygulamalarıÖĞRENİM DURUMU

Yüksek Lisans : İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji 10,2007- 02,2009
Üniversite : Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 2000 - 2004
Lise : Bursa Cumhuriyet Lisesi 1996 - 2000
İlköğretim : Bursa Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu 1988 - 1996


İŞ DENEYİMİ

• EGE POZİTİF PSİKOLOJİK GELİŞİM VE DANIŞMANLIK MERKEZİ / İZMİR 06,2019–
Görev Tanımı: UZMAN PSİKOLOG

 ÇOCUKLARA YÖNELİK BİREYSEL TERAPİ
 GELİŞİM TAKİBİ
 AİLE DANIŞMANLIĞI
 GELİŞİM ve ZEKA TESTLERİ UYGULAMA...[Devamı...]

Dila ISITAN Tavsiye Yazıları Dila ISITAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Elif d (Danışan)
 IP: 188.3.173.Y

24-11-2019
 TavsiyeNo: 112417
Merhabalar ben bir özel eğitim öğretmeni olarak Dila hanımı titiz araştırmalarım sonucunda tanıdım ve danışanı olduğumuz süreçte bende oğlumda çok memnun kaldık kendisinden. Sadece oğlumla ilgili değil mesleğim ve öğrencilerimle de ilgili bana çok yardımcı oldu ve tavsiyelerde bulundu. İşinde gayet bilgili, samimi ve güleryüzlü. Problemlerimizde yol gösterici oldu. Oğlumla güzel bir diyalog kurdu ve ona keyifle gittik. Tavsiyeler ile de sürecimizi tamamladık kendisine desteği için çok tesekkür ederiz.
     1 Beğeni    

 Aysun (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.230.19.YLY

24-09-2019
 TavsiyeNo: 111530
Dıla hoca benim tanıdığım iletisimi cok güzel cok mütevazi ve kendi alanında cok başarılı. İnsanların kesinlikle güveneceğinden ve cok memnun kalacagından hiç süphem yok ben staj donemimde kendisini tanıma fırsatım oldu ve yaklasık 7 -8 senedir unutmadıgım ve kurumda kendisini ornek aldıgım cocuklarla olsun velilerle olsun iletisimi cok iyi kendisi samimi ve cok cana yakın guler yuzlu dila hocayı tanıdığim icin gercekten cok memnunum her alanda kendisine basarılar diliyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum
     2 Beğeni    

 Ş.N (Danışan)
 IP: 94.121.161.CY

18-09-2019
 TavsiyeNo: 111444
Dila hanımı bulmak için çok uğraştım çünkü kendimde eğitimci olduğum için tatmin olmam kolay olmuyordu.Bir çok psikolog gezdik,ama hiç birinden böyle memnun kalmadım.Ben kendi çocuğum için başvurmadım Dila hanıma,yeğenim adına onu buldum.Belki de o yüzden bu kadar objektif bakabiliyordum.Anne babanın ayrı olduğu,birçok kez travmatik olaylar yaşamış olan yeğenimle değil sadece bizlerle de ilgilenmesi ve yanımızda olması her zaman yüzümüzü güldürdü..İyiki tanımışız :)
     1 Beğeni    

 A.H. (Danışan)
 IP: 92.44.171.JJ

17-09-2019
 TavsiyeNo: 111419
Oğlumun kardeşi ile iletişimi çok kötüydü, sürekli agrasif ve saldırgan bir tutumu vardı, ne söz dinliyor ne dur dinliyor, nereye gittiysek çözüm bulamadık, Dila hanımla bir tavsiye sonucu görüştük, sabırlı olmamızı istedi ve metodları hakkında önce bilgi verip bizi ikna etti daha sonra uygulamada faydasını gördükçe takdir ettik, her işin bir uzmanı var diyorlar buna şahit olmuş olduk, bizim gibi ailelerinde doktor doktor gezmemesi için buraya tavsiye bırakayım dedim, teşekkürler Dila hanım.
     1 Beğeni    

 Hale ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.47.34.YBW

16-09-2019
 TavsiyeNo: 111395
Dila Hanımla oğlum 2,5 yaşındayken kreşe başlama sürecinde tanıştık. Bir anne olarak oğlumun yaşının küçüklüğü sebebiyle kaygım çok yüksekti ancak Dila Hanım'ın güleryüzü, ilgisi ve oğlumla iletişimi ile kreşe başlama sürecini sorunsuz hatta çok olumlu bir şekilde atlattık. İşini severek yapmasının yanında çocuğumdaki pozitif etkisini görmek bu süreci gerçekten doğru insanla geçirdiğimizi gösterdi ve bu konuda kendimi çok şanslı hissediyorum. Oğlum için danıştığımız her konuda yorulmadan çabalayan, bizi oldukça iyi bilgilendiren, karşısındakini çok iyi anlayan, empati kuran, ciddi bilgi birikimine sahip bir psikologdur. İhtiyaç duyan, yardım almak isteyen tüm ebeveynlere mutlaka tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Özge Alhas (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.249.173.F

23-03-2017
 TavsiyeNo: 95469
Dila Hanım yaklaşık 2 yıldır anaokulumda psikolog olarak çalışmaktadır. Çocuklara karşı her zaman güler yüzlüdür ve çok sabırlıdır. Anaokulumun psikoloğu olarak, öğrencilerimize ve ailelerine yardım etmek için gösterdiği emek, özen ve dikkati takdir ediyorum. Mesleğini severek yaptığını ve kendini geliştirme çabasını sohbet ettiğinizde anlayabilirsiniz. Mantıklı, yerinde ve olgun tavsiyeleriyle sorunlara net, anlaşılabilir çözümler getirebilmektedir. İletişimi üst seviyede, hayata pozitif bakabilen bir profesyoneldir.
     1 Beğeni    

 Zeynep (Danışan)
 IP: 188.58.51.ZC

13-03-2017
 TavsiyeNo: 95238
Dila ısıtan la dikkat dağınıklığı ve hiperaktivitesi olan oğluma okul ararkn tavsiye üzerine buldum iki okul deyiştik sonrasında bissürü okul bakıp görüştüm ama hep bir bahaneyle geri döndük umudumu kaybtmk üzereykn dila hanımla pdr görüşmesi yaptık beni dinlemk deyil derdimi paylaştı sağolsun iki haftadır bıkmadan usanmadan oğlumun sorunlarıyla ilgilendi tavsiyeler verdi beni çok rahatlattı adı gibi gönlümüzü ısıttı ve oğlum artık uyum sağlamaya başladı onun sayesinde destekleri ve tavsiye leri yardımları sayesinde üstümden büyük bi yük kalktı gerçekten böyle bi derdi olmıyan beni anlıyamaz sandım ama şükürki o çıktı karşıma keşke sizi daha önce tanısaydım herşey için size çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız
     2 Beğeni    

 burcu (Danışan)
 IP: 212.252.168.ZJD

08-03-2017
 TavsiyeNo: 95119
merhaba Dila Isıtan hanımı çekmeköy Neşe Erberk anaokulunda tanıdık . Çocuklara ve velilere yaklaşımı ,yönlendirmeleri ile bizim kreşe alışmamıza gerçekten çok destek oldu . Ayrıca çocuğumun gelişimi ile ilgili sorduğum tüm sorulara verdiği uzman yorum ve yönlendirmeleri için kendisine çook teşekkür ediyorum . çocuğunuz ile ilgili uzman yardımı almak isterseniz şiddetle tavsiye ederim . Çocuklarla o kadar güzel ilgileniyor ki okula başladığı ilk dönem oğlum hergün onun odasında resim yapmak istiyordu.Sabırla oğlumun okula alışmasını bekledi ve onmu sürekli ödüllendirdi . Ayrıca ondan aldığımız tavsilerle oğlumun odasını ayırdık .Şİmdi kendi odasında uyuyor .
     2 Beğeni    

 Gülşah (Danışan)
 IP: 88.249.173.F

02-03-2017
 TavsiyeNo: 94974
Dila Hanım'la kızımı okula başlatma sürecinde tanıştık. Oryantasyon süreci içerisinde kızımla olan iletişimi ve ona olan ilgisi benim çok hoşuma gitti. Kızımın bana olan aşırı bağımlı durumu ve bu süreçte nasıl davranmam gerektiği konusunda beni yönlendirdi. Kızımla çok güzel bir iletişim içerisindeydi. bu süreç sonrası kızımla yaşadığım 2 yaş sendromunda beni tutum ve davranışlarım konusunda yönlendirdi ve uzunca bir süre bana danışmanlık yaptı.Kızımın vurma,ısırma davranışları her geçen gün azalarak,inatlaşması sona erdi. Dila Hanım gerçekten işinin uzmanı hem çocuklarla,hem ailelerle nasıl çalışması gerektiğini bilen bir profesyonel. HerŞey için kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkese öneriyorum.
     3 Beğeni    

 Saliha özkök (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.172.234.FY

28-02-2017
 TavsiyeNo: 94923
Öncelikle kendisi kurumumuzun gözdesidir ..Cocuklariniz için elbette en en en iyisini arıyorsanız doğru adrestesiniz Öğretmenliğini yaptığım kurumda tanıştık iyiki tanıştık Öğrencilerimle birebir ilgilenir ve her sorunda yardımcı olur. Kendisi uzman olarak işini ehli ile yapan bir insan Mezun olduğu yerden tutun da tecrübesine kadar birçok uzmanlara göre ön planda kesinlikle.. Güleryüzlü ve sevecenligi ile istanbul için elbette en iyisi diyorum :)
     1 Beğeni    

 yeşim (Danışan)
 IP: 195.142.216.YB

28-02-2017
 TavsiyeNo: 94916
Benim oğlum Selim Down sendrom'lu. Dila Hanımla tanıştığımızda Selim 2,5 yaşındaydı. Eğitimi için gittiğimiz Dost yaşam vakfında tanıştık. Kendisiyle yaklaşık 3 sene, Dila hanım kurumdan ayrılana kadar çalıştık. Kendisi bu süre zarfında bize oğlumuza nasıl davranmamız, nasıl iletişim kurmamız , olumlu ve olumsuz davranışları sonrası nasıl bir yaklaşım sergilememiz konusunda çok ciddi yardımcı oldu ve yol gösterdi. Selim'le çok doğru ve güzel bir iletişim kurdular selim aile içi ve özellikle aile dışındaki kişilerle iletişim kurmanın temellerini Dila Hanımla birlikte attı. Dila Hanım işini çok ciddiye alan ve saygı duyan, özveriyle çalışan güler yüzlü, cana yakın, pozitif, çocuklarla iletişimi güzel kurabilen bir kişidir kendisi ile tanıştığımız ve onun danışanı olduğumuz için kendimizi şanslı hissediyoruz.
     1 Beğeni    

 A.U. (Danışan)
 IP: 82.222.74.F

28-02-2017
 TavsiyeNo: 94900
Dila hanımı 2016 Kasım'da oğlumu Neşe Erberk okuluna verdiğimde tanıdım.Kendisi çok güleryüzlü,hatırnaz bir eğitimcidir. Oğlumun benden ayrılıp okula alışmasında büyük rol almıştır. Çünkü bu sürecin zorlu olacağını biliyordum oğlum fazlasıyla bana bağlı ve düşkün bir çocuk,onun sayesinde bu süreci en kısa sürede atlattığımızı düşünüyorum.Asıl önemli olan oğlumunda benimde yıpranmadan okula alışmasıydı.Ben önce tam gün olarak yazdıracaktım ama 2 günün sonunda Dila hanımın tavsiyesiyle yarım gün yaptık ve oğlum için çok yerli bir karar olduğunu düşünüyorum iyi ki bizi yarım gün için ikna etmiş.İlk defa okula başlayan oğlumla birebir ilgilenip,onu tanıyıp okula ısınmasını sağladı ilk önce hep onun odasında vakit geçirdiler,yemeğini dahi orada yiyordu.Dila hanımın çocuklarla iletişimi çok iyi onlara candan davranmaktadır,onlarla içtenlikle ilgilendiğini okula her gittiğimde görüyorum.Çocuğumuzla ilgili gerekli bilgileri gerektiği zaman bizlere sunuyor.Oğlumun okula ısınıp sabahları gülerek okula girmesinde emeği gerçekten büyüktür.Çocuklarla olan güzel diyaloğu işindeki tecrübeyi bize gösteriyor.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Başarılar diliyorum.
     3 Beğeni    

 N. H. (Danışan)
 IP: 46.197.15.YJY

26-02-2017
 TavsiyeNo: 94860
Çok güler yüzlü ve profesyonel. Ne zaman ihtiyacımız olsa yardımcı oldu. Kendisini arkadaşımın tavsiyesiyle buldum. Diğer meslektaşlarına göre insani yaklaşımıyla öne çıkıyor. En kuvvetli yönü bilimsel yaklaşımı. Son derece bilgili. Çocuğumun gelişimine inanılmaz katkısı oldu. Periyodik olarak çocuğumun gelişimini takip etti. Gelişim raporunu düzenli şekilde doldurdu. Bu sayede yapılan tedavi uygulanan methodlar dokumante edilmiş oldu. Yaptığı çeşitli testler ve bilimsel yaklaşımı sayesinde çok ilerleme kaydettik. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 ilkeU (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.102.138.JB

24-02-2017
 TavsiyeNo: 94831
Dila Isıtan arkadaşım,Kendini gelistirmeye ve yenilemeye açık, branşıyla ilgili dünyadaki bütün gelişmeleri takip eden, eğitimin bir bilim insanı için sadece üniversitede değil bütün hayat boyu sürmesi gerektiğini savunup yenilikleri takip eden ve en önemlisi cocuklarla oldukca iyi bir iliski ve iletisim gelistirebin bir insan . 13 Yildir sadece cocuklarla calisiyor olmasi da bunun bir gostergesi. Cocuklara yaklasimi ve onlara olan ilgisi oldukca guzel. Ben de kendi yakinlarimi onun çalıştığı kuruma yonlendirmekteyim.
     2 Beğeni    

 phunda (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 217.131.63.B

24-02-2017
 TavsiyeNo: 94828
Mesleğine aşık birisidir. Kendisini çocukluğundan beri tanırım. Her zaman sempatik ve sevecen bir tavır içerisindedir. Insan ilişkilerinde oldukça başarılı , sorunun tespiti ve çözümü için gerekli calısmayı gayretle yapmayı ilke edinmiştir. Enerjisi ve sabrı ile terapilerde insanı rahatlatan ve güven veren bir yapısı vardır. Çalıstığı kişilerde güven duygusu yaratması , çalışma şeklindeki sabır ve azimle oluşmaktadır. Konulara iğne ile kuyu kazar gibi ince dokunuşlarla yaklaşmaktadır. Bu nedenle de işinde oldukça iddialıdır. Uzman psikolog olarak herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Seval ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.234.224.JB

24-02-2017
 TavsiyeNo: 94816
Biz dila hanımla tanıştığımızda kızım 7 aylıkdı ondan çok şey öğrendik ben inanıyorum ki kızımın bu kadar iyi olmasında onun payı çok büyük benim kızım down sendromlu ve onun sayesinde kızım şuan çok iyi durumda allah ondan razı olsun çünkü onun sayesinde sağlam temeller attık biz çok memnun kaldık kendisinden ben gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim....Dila hanım size çok teşekkür ederim iyiki sizi tanımışız hakkınızı helal edin😍😍😍
     2 Beğeni    

 ANIL (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.6.4.ZB

24-02-2017
 TavsiyeNo: 94815
2002 yılından beri tanıdığım müthiş bir insan, Eğitim Gönüllüleri Derneğinden tanıyorum. Kendisi bize ders veren bir gönüllüydü.O zamanlar 11 yaşlarındaydım bizler üstünde çok emeği vardır ,çocuklarla nasıl iletişime geçeceğini bilen deneyimli ve donanımlı bir psikologdur.Gönül rahatlığıyla hizmet alabileceğiniz çocuklarınızla müthiş ilgilenecek olayın kökenine inip çözüm sunabilen ve de kişisel olarak çok neşeli,sıcakkanlı ve tatlı bir insandır.Gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz iyi bir uzman arıyorsanız eğer tam anlamıyla doğru insanı bulduğunuzu belirtmek isterim.
     2 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ege Pozitif Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi
Cemal Gürsel Cad. No: 148/6 Karşıyaka İskele Karşısı Karşıyaka/İzmir
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(232) 381 28 32  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1982
(37 yaşında)
Doğum Yeri
Bursa
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi/ Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2004
(15 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans (2009 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dila ISITAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Dila ISITAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Dila ISITAN Mesleki Videolar Videoları
-

psikolog, down sendromu, aile danışmanlığı, good-enoughbir adam çiz t, çiş kaçırma, pedagog, zeka testi, boşanmış aile çocukları, çocuklarda sosyal fobi, uzman, çocuk psikoloğu, gelişim testi, mastürbasyon, cinsel kimlik sorunları, okul başarısızlığı, uzman psikolog, özel öğrenme güçlüğü, okul fobisi, çocuklarda beslenme, bedensel hastalığı olan ç, oyun terapisi, dikkat eksikliği, alt ıslatma, çocuk problemleri, aile eğitimi, oyun terapisti, dikkat eksikliği ve hipe, yalan söyleme, çocuklarda cinsel istisma, kaka kaçırma, disleksi, çocuklarda saldırganlık, metropolitan olgunluk tes, kardeş kıskançlığı, denver ıı, parmak emme, çocuklarda depresyon, tırnak yeme, çocuklarda stres, wisc-r, çocuklarda anksiyete, çocuklarda takıntılar, bilgisayar oyunları bağım, asperger bozukluğu, çocuklarda cinsel gelişim, hiperaktivite, internet bağımlılığı, ergenlik dönemi, televizyon bağımlılığı, ayrılma kaygısı


18:26
Top