2007'den Bugüne 92,309 Tavsiye, 28,219 Uzman ve 19,978 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Pınar BAŞPINAR CAN
Psikolog - İzmir

Pınar BAŞPINAR CAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Pınar BAŞPINAR CAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(%33.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Pınar BAŞPINAR CAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Pınar BAŞPINAR CAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Psk.Eylem AYRANCI
Eylem hanımı hem iyi bir meslektaş hem de iyi bir arkadaş olarak tanımaktayım. Mesleğine saygısı, hakimiyeti, etik ilkelere bağlılığı, samimiyeti onu ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"Sevebilme gücü hayatta her şeyden önemlidir" "Kimseyi hikayesini ve geçmişini bilmeden yargılamamak gerekir"
 
Pınar BAŞPINAR CAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
İz Psikoloji Enstitüsü
Talatpaşa Bulv. No:62 K:7 D:14 Alsancak
İzmir
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi (2001 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Pınar BAŞPINAR CAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Ergenlik dönemi zorlukları
Aile eğitimi (Çocuk yetiştirmeye yönelik)
Aile terapisi
Çift terapisi
Cinsel sorunlar( Vajinusmus, erken boşalma, cinsel isteksizlik)
Depresyon
Kaygı Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Fobiler
Panik Bozukluk
Kişilik problemleri
Uyum zorlukları
İletişim sorunları
Obsesif Kompulsif Bozukluk

Seanslarda Kullanılan Bazı Terapi Yöntemleri:

Psikanalitik Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Çözüm Odaklı Terapi
Geştalt Terapi ( temel düzey)
Aile Terapileri
Grup Terapileri
Cinsel Terapi

Pınar BAŞPINAR CAN Özgeçmis CV Psk.Pınar BAŞPINAR CAN'ın Özgeçmişi
Ankara Üniversitesi Psikoloji lisansının ardından Adnan Menderes Üniversitesi Klinik Psikoloji uzmanlığı tamamlanarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı alındı.

Klinik psikoloji uzmanlığı boyunca üç yıl süreyle hem kuramsal hem de uygulamalı ve denetimli olarak sorun çözme terapisi, bilişsel davranışçı terapi, sınav kaygısına yönelik grup terapisi ve cinsel terapiler alındı.

Türk Psikologlar Derneği bünyesinde Stratejik, Sistematik, Yaşantısal ve Çözüm odaklı Aile Terapisi eğitimleri ve Geştalt Terapisi Temel Düzey eğitimi alınmıştır.

Şu anda Halime Odağ Psikanaliz Vakfında Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi eğitimine devam edilmektedir.

İş Deneyimi;

Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi (İzmir)

Adnan Menderes Üniversitesi Psikiyatri Kliniği ve Gençlik Sorunları Merkezi (Aydın)

Celal Bayar Üniversitesi Psikiyatri Kliniği (Manisa)
...[Devamı...]

Pınar BAŞPINAR CAN'ın Makaleleri Pınar BAŞPINAR CAN'ın Makale ve Yazıları
3 Makale
► Ergenlik

Pınar BAŞPINAR CAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sedar ERTAŞ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
22.Şubat.2016
TavsiyeNo: 86016
En sonda yazılanı en başta yazayım, benim çevremde, tanıdığım, psikolojik destek almak isteyen ve güvenilir bir uzmanı arayan herkese Pınar hanımı tavsiye ediyorum. Nedenine gelince, öncelikle bir klinik piskoloğun sahip olması gereken eğitim ve tecrübe kendisinde mevcut. Bu bilgi ve tecrübeyi kısa sürede ve etkili şekilde kullanma becerisi ise ondan destek almak isteyen danışanlarda gerçekten büyük memnuniyet yaratıyor. Sakin ve duruma hakim tarzı ise gerçekten güven veriyor. Olumsuz özelliği ise tüm bu olumlu yönlerini öne çıkaracak tanıtımı yapmaması. onunla tanışma fırsatı bulan şanslı danışanlar ise bu durumdan şikayetçi değil tam tersine kendilerine özel bir psikolog sahibi olmanın sevincini yaşıyor. Aynası iştir kişinin sözünü tam karşılayan sevgili dostumu herkese içtenlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Dilara T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71687
Pınar Hanım’dan aldığım ilk randevu tamamen şans eseri oldu. İz danışmanlık’tan başka bir uzman için randevu almaya çalıştığım esnada yönlendirildim kendisine ve beraber geçirdiğimiz süreç sonucunda hayatımda karşıma çıkan büyük şanslardan birisi olduğuna inandım. Tam dibe vurdum ve nasıl çıkabileceğimi bilemiyorum dediğim esnada, adım adım beni sakinliğe yaklaştırdı. En önemlisi de benim ihtiyacım olduğuna inandığım seans şekline benimle birlikte inandı. Beni hayatımda en iyi tanıdığını düşündüğüm insanlardan çok daha iyi tanıdı ve bunu çok kısa sürede başardı. Geçirdiğimiz süreç içersisinde kendisine karşı dürüst ve açık olabilmemi sağladı, bir saniye bile yargılandığımı hissetmedim ki bu sanırım başarısının sebeplerinden biri. Başta bir bayanla görüşmek konusunda olan önyargımın ne kadar büyük bir hata olduğunu bana tekrar tekrar kanıtladı. Egosundan, gündelik içsel savaşlardan oldukça sıyrılmış, iç huzurunu onunla beraber hissedebildiğiniz, enerjisi cok yüksek bir psikolog. Değişim ve gelişimimin olmazsa olmaz bir parçası kendisi. Şiddetle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Gülşen YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71684
Pınar hocayı istanbuldan bir doktor tavsiyesi üzerine tanıdık oğlumun uzun süren bir tedavi sonucu bazı sorunları çözemedim çıkmaza girdik pınar hoca hem yaklaşım olarak hemde deneyimleri ile bize doğru yolu göstererek ne yapmamız gerektiğini ve nasıl yapmamız gerektiğini bir arkadaş ve abla olarak tüm samimiyetle bize yardımcı olmuştur.kendimizi bir doktor ziyade bir arkadaşımızın yanındayız gibi samimi ve içten hissettik .sadece kendisi değil yanında çalışanlar bile sanki ailenizin gibi davrandı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. sevgiler
     Beğenin    
Uğur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71561
Merhaba. Ben cinsel terapi için internette uzun süre araştırmalar yaptım.Uzundan kastım bir kaç yıl, Erken boşalma sorunu yaşamaktaydım. Bu sorunun altında yatan başka sebepler olduğunu her zaman için düşünmüştüm ancak bu sorunumu dile getirememiştim.Bir terapistle görüşmeye karar vermem de oldukça sancılı bir süreçti. Pınar Hanım la tanışana kadar. Hatta psikoloğa gittiğimde bile bu sorunu nasıl dile getireceğim konusunda oldukça kaygılıydım. Ancak kendisiyle tanıştıktan sonra duruşuyla konuşmasıyla bana güven verdi. Ki ilk görüşmede sorunumu hiç çekinmeden rahatlıkla dile getirebildim. Bunun çözülmesinin mümkün olduğunu dile getirdi. Ben de sorunumun üzerine gittim. Ve erken boşalma sorunumu çözmekle kalmadım. Aslında bunun bi korkudan ileri geldiğini ve hayat içerisinde başka korkularım da olduğunu farkettim. Bir nevi kendimle yeniden tanışmaktı yaşadığım deneyim.ve bunu sağlayan Pınar Hanımdı. Ve hayatım da birçok değişim yaşadım. Uzun süredir bir ilişkim yokken şu an bi ilişki yaşıyorum. Mutluyum,bu mutluluk hali bakidir diyemem tabi,ama arkamda neleri bıraktığımı neleri aşabildiğimi düşündükçe mutlu olmanın zor olmadığı kanısındayım artık.Klişe gelecek ama birilerinin önüme hazır balığı koymasındansa bana balık tutmayı öğretmesini yeğlerim.her küçük taşa takıldığınızda terepistin kapısını çalmanız için sizi kendisine bağımlı hale getirmeye çalışan bir uzman değil o,yolunuza çıkan taşları engel olmaktan çıkarmayı öğreten kişidir Pınar Hanım.Kendisine teşekkür etmek yetmez biliyorum ama, bana kendimi gösterdiği için sonsuz minnettarım.
     Beğenin    
Emel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70407
Pınar hanımla bundan iki yıl önce tanışarak kendisinden danışmanlık hizmeti almaya başladım.38 yaşındayım ve yaklaşık 6 senedir OKB hastasıyım.Bununla yaşamanın ne kadar zor olduğunu başına gelenler çok iyi bilir.daha önce bir çok psikiyatrla görüştüm fakat kullandığım ilaçlara rağmen OKB hem ailemle olan ilişkilerimi hem de çocukları la olan ilişkimi kalitesizleştirmeye başlamıştı.kendisi de psikolog olan bir yakınım bir an önce iyi bir psikologla terapiye başlamam gerektiği konusunda ısrar ediyordu,kendisinin bana yardımcı olamayacağını fakat iyi bir psikoloğa yönlendireceği söyledi.Pınar hanımla terapiye başlamamızın başlangıcı oldu bu.kendisini daha önce tanımamış olmama çok üzüldüğüm için bu sayfaya hem benim gibi iyi bir psikolog arayışında olan insanlara yardımcı olmak hemde bu site aracılığıyla Pınar Hanım'a tekrar teşekkür etmek istedim. Terapiye ilk başladığımda stres ten karnım ağrıyarak girdiğim görüşme odaSından yüzümde bir gülümseme ve içimde huzurla çıktığımda Pınar hanımın bana yardım edecek doğru kişi olduğundan hiç şüphem yoktu.gözlerinin içi gülen insana huzur veren ve bir o kadar da profesyonelliği ile güven aşılayan biri o. Hayatıma yaptığı mutluluk dokunuşuna minnettarım.
     Beğenin    
Nilüfer
22.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70403
Birlikte çalışmaktan büyük keyif aldığım arkadaşım, dostum ve değerli meslektaşım. Pozitif enerjisi bu enerjıyi karşısındaki ne geçirme yeteneği, sorun çözme konusundaki başarısı, insana ve etik değerlere verdiği önem, kendini sürekli geliştirme isteği, mücadele gücü, mesleğini çok seviyor olması, psikoterapi konusundaki yeteneği, empatik yaklaşımı,kişiyi derinlemesine ele alıp güçlü ve zayıf yönlerine uygun yöntemler kullanması, benimde tanık olduğum danışanlarından aldığı olumlu geri bildirimler, onun iyi bir klinik psikolog olduğunun göstergelerindendir. Kendisine, bilgisine, yaklaşımına güvendiğim için, klinik psikolog ihtiyacı olan herkese içtenlikle öneriyorum.
     3 Beğeni    
C.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70287
Hissettiklerimi ve düşündüklerimi insanlara çok rahat ifade edemediğim bir zamanda tanıştık kendisiyle. Öncelikle inanılmaz bir enerjisi var. Kendisine danıştığım zamanlar, pozitif enerjisiyle yaklaşımı sayesinde kendimi çok rahat ve net ifade edebilmiştim. Profesyonel duruşu, konuları ele alışı kendimi güvende hissetmemi sağlamış, bazı noktaları daha net görmemi sağlamıştı. Her şeyden önemlisi kendimi tanımlamamda çok yardımcı oldu. Bilgisine, deneyimlerine son derece güveniyor, kendisini içtenlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Derya Bıçak
17.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70267
Uzm. Psikolog Pınar Başpınar Can, mesleğini layıkıyla ve etik ilkelere bağlı kalarak yapan çok iyi bir klinik psikologdur. Birebir gördüğüm ve etkilendiğim, ergenlerle yaptığı çalışmalar, oyalamadan aldığı sonuçlar, derinlemesine yaptığı görüşmeler, aile eğitimi ve terapisi konusunda aldığı olağanüstü sonuçlar sebebiyle kesinlikle tavsiye ettiğim bir uzmandır. En başta insana duyduğu saygı, bireylerle kurduğu çok içten ve sıcak iletişim, analitik düşünme becerileri ve kişilerin koşullarına uygun getirdiği çözüm önerileri ile başvuran kişilerin asla pişman olmayacağı bir isimdir. 14 yıllık meslek yaşamında her görüşmeden süzdüğü deneyimle danışanlarına bütünsel yaklaşan, mesleki etik ilkeleri ön planda tutan değerli biridir. İzmir'de Klinik Psikolog arayan herkesin rahatlıkla başvuracağı, asla boşuna zaman kaybetmeyeceği ve kesinlikle tavsiye ettiğim bir isimdir.
     1 Beğeni    
Mustafa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70238
Kendisini bir arkadaşım tavsiye etti.eşimle problemlerimiz vardı.Pınar hanım,bireysel olarak hem bana hem eşime ayrı ayrı seanslar yaparak yardımcı oldu. mesleki açıdan cana yakın insancıl,davranışlarda bulunması bizler için artı bir davranış biçimi olduğunu da belirtmeden yapamayacağım.diğer konularda zaten uzman bir kişi.eşimle aramızdaki problemi çözerek benim hayata yeniden dönmemi sağladı kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyorum ki böyle uzmanlığına hakim sorun ve sorunlara itinalı ve bilgili yaklaşımlarının dışında gerçekten insan ruhundan ve sorunlarından çok iyi dinlem ve gözlem yaparak hani halk dilinde ''cuk diye oturtmak''tabiri vardırya işte bu benzetme misali sorun ve sorunları bilgi ve tecrübeleriyle analiz edib ortaya somut olarak koyan ve bizzat farkındalık da olmamızı sağlayarak bize,keza özelliklede bana mükemmel derecede faydalı oldu ki bu yazımı siz sayın diğer danışanlar için yazmayı kendime bir borç bildim.Birde hani halk tabiriyle '' babalık yaptı denir ya o nedenle büyüksün ''BABA''da demek isterdim,fakat kendisi bayan olduğu için ''ANNE'' demek istiyorum. bizlerle arasındaki seansların olumlu olması açısından kendisi mesafeli olmak zorunda olduğundan bu konuya çok dikkat eder.her zaman güleryüzlü ve cana yakın. yanında çalışanlar da son derece iyi niyetli ve işlerinde profösyönel insanlar.çalıştığı yerde herkesin kolaylıkla ulaşabileceği yerde olup son derece modern ve içeriye gelenlerin her türlü ihtiyaçlarını giderebileceği bir konfor ve düzenin mevcut olduğu bir müessese olduğunu da rahatlıkla belirtebilirim. yaklaşık 3 aydır hem bireysel hemde grup terapilerine katılıyorum.kendimde eskiye oranla çok değişiklik olduğunu hissediyorum.eskisi kadar gergin ve mutsuz değilim.hayata daha umutlu bakıyorum.en azından eskisi kadar mutsuz sinirli asabi,ani ama şiddetli parlamaları olan,herkesi kırabilen bir yapıda değilim.bu nedenle Uzm.psikolog PINAR BAŞPINAR hanıma çok teşekkür ederim.iyi ki sizi tanımışım.bundan sonra da grup terapilerine katılmaya devam edeceğim.grup terapileri benim için bir hobi oldu.Sonsuz teşekkürlerimle kendisine burdan acizane iş hayatında sonsuz başarı ve güzellikler diliyorum,ve PNAR hanım,iyiki varsınız.
     Beğenin    

Pınar BAŞPINAR CAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

Pınar BAŞPINAR CAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Pınar BAŞPINAR CAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Eylem AYRANCI
Psk.Eylem AYRANCI
Eylem hanımı hem iyi bir meslektaş hem de iyi bir arkadaş olarak tanımaktayım. Mesleğine saygısı, hakimiyeti, etik ilkelere bağlılığı, samimiyeti onu ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İz Psikoloji Enstitüsü
Talatpaşa Bulv. No:62 K:7 D:14 Alsancak
İzmir
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 224 65 40
Telefon 2 :
0(232) 404 22 00
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2001
(23 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Pınar BAŞPINAR CAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Pınar BAŞPINAR CAN Mesleki Videolar Videoları
-

14:53
Top