Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Emine YILDIZELİ
Psikolojik Danışman - Eskişehir
Sistemik Psikoterapist (Bireysel, Çift, Aile Terapisi) & Süpervizör

Emine YILDIZELİ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 2 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Emine YILDIZELİ

Şehir

Eskişehir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Psk.Dnş.Emine YILDIZELİ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Emine YILDIZELİ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Sistemik Terapi- Süpervizyon Sistemik Terapist öncelikle kişinin problem davranışını (gösterdiği semptomu) ilişkileri ve çevresi içinde anlamaya çalışır. Problem davranışın veya semptomun aile, iş, arkadaş, çift, ebeveyn vs. sisteminde ne anlama geldiği, hangi işlevi yerine getirdiği, ne gibi mesajlar verdiği anlaşıldıktan sonra terapist ile danışan bakış açısını genişleterek, alternatif eylem seçenekleri arayışına girer. Sistemik yaklaşım; problemlerin kişiye bağlı değil, içinde bulunduğu ba...

Emine YILDIZELİ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
IF Weinheim: Kapalı Grupta Sistemik Psikoterapi ve Danışma Eğitimi
(01.13-04.16)
IF Weinheim: Kapalı Grupta Sistemik Süpervizyon Eğitimi
(02.16-03.19)

Emine YILDIZELİ'in Makaleleri Emine YILDIZELİ Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
2 Makale
5 Yazı ve Döküman

Emine YILDIZELİ Tavsiye Yazıları Emine YILDIZELİ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

 Ahmet TaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.37.JZ

07-12-2016
 TavsiyeNo: 92635
Merhaba arkadaşlar sevgililer saygılar yaklaşık üç yıldır tanışıyoruz Yıldızeli hanımefendi ile. Sosyal medya aracılığıyla tanıdım kendisini. Güler yüzlü çalışkan bir kişi kendisi. Başarılar diliyorum kendisine. Uzatmadan konuya gelirsek ben kaygı bozukluğu hastalığı geçiren bir kişi olarak Emine hanımefendi ile bu konuda çok yazışmalarımiz oldu ve çok güzel tavsiyeleri oldu bana yönlendirici nasıl bu hastalıkla başa nasıl çıkılır çok güzel önerileri oldu sağolsun yararlı da oldu ara ara yine bazen başım sıkışsa hemen danışır önerilerini dinler kendimce söylediklerini yapmaya çalıştım çalışıyorum da. Fazla konuyu dağıtmak da istemiyorum ve Yıldızeli hanımefendiyi herkese tavsiye ediyorum etmeye de devam edeceğim. Saygılar sunuyorum sizlere
     1 Beğeni    

 Gülay (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 81.213.251.ZBZ

07-12-2016
 TavsiyeNo: 92624
Emine Hanımla yaklaşık 7 ay önce tanıştım. Karşılaştığımız ilk andan itibaren sıcak, samimi ve içten tavrı ile karşısındaki insana çok iyi bir izlenim bırakan, tanıdığım nadir insanlardan biridir. Kısa süre içinde sözleri ve sevecen tavrı ile insanlara güven vermeyi başaran ve danışanlarına karşı her zaman cömert davranarak paylaşmayı çok sevmiştir.Oldukça bilgili ve kültürlü bir donanıma sahip olması, onun danışanlarına vereceği hizmetin son derece kaliteli olacağını göstermektedir. Yurt dışında yaşamış olması,eğitim görmesi,kendine özgü yorumları ve farklı bakış açıları ile sorunları çözümlemesi Emine Hanım'ın farklılığının en güzel örneğidir. Emine Hanım'ı tanımış olmaktan son derece mutluyum.Kendisini tavsiye ediyorum. Sizde kendinize yakın, sizinle bir arkadaş edası ile konuşan, sevgi dolu, bilgili bir terapist arıyorsanız Emine Hanımı tercih edebilirsiniz...
     3 Beğeni    

 Fatma AVCIOĞLU (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 79.123.238.YJ

02-12-2015
 TavsiyeNo: 83785
Merhaba, Emine YILDIZELİ ile Weinheim Enstitüsünden aldığım eğitim sayesinde tanıştım. Kendisi farklı bir kültürde (Almanya) doğmuş olmanın verdiği her iki kültürü (Alman-Türk) de tanıma şansına sahip ve Avrupa'nın profesyonel bakış açısı ile olayları değerlendirebilen gördüğüm en hümanist terapisttir. Terapi sürecinde sorduğu sorular ve ortaya attığı hipotezlerle bu işe ne kadar profesyonel yaklaştığını anlıyorsunuz. Ayrıca mesleki anlamda yeterliliği ile size ne kadar kısa sürede yardımcı olabileceğini de hissediyorsunuz. Eğitimlerde çevirmen olarak yer alması gelişimine büyük olanak sağlıyor diye düşünüyorum. Kişisel olarak yaşadığım sıkıntılarda terapistin de terapisti olur mantığı ile başvurduğum nadir insanlardan birisidir Emine. Genç yaşına sığdırdığı çok fazla eğitim ve yaşanmışlıkları, onu meslektaşlarından ayırıyor diye düşünüyorum. Kendisine profesyonel yardım için başvurduğunuzda ne kadar haklı olduğumu tecrübe edeceksiniz. Sevgiler,
     Beğenin    

 Fatime Aydın (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.34.YDF

16-05-2015
 TavsiyeNo: 78774
Emine ile üniversiteden beri tanışığız. Yaklaşık 7 yıldır onun görüşleri, bakış açısı hem bir arkadaş hem bir uzman olarak bana ışık olmuştur. 'Fazla insan'dır o. Yaşadığımız bu dünyada yalnız hissetmediğim ender anların bir kısmını onunla yaşadım diyebilirim. Onun varlığı benim için gerçekten bir armağan. Kendine özgü yaklaşımı ve ne hissettiğinize dair yumuşak dokunuşları ile gördüğüm en özgün psikolojik danışmanlardan. Emine öğrendikleri ile kendi becerilerini özümseyerek kısa sürede usta hamlelerle çıkıyor karşımıza uzmanlığı ile. Hergün yeni eğitimlerle bilgi ve deneyimlerini arttırma yolunda ilerliyor. Eğitimlerde ayrıca beraber olmanın şansını yakalıyorum ben de :) Ayrıca kitap çevirileri ve yabancı literatür taramalarıyla yoğun çalışmalar yürütüyor. Meslektaşımı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.Psikolojik danışman ararken kaygılarımızdan en fazlası 'anlaşılabilecek miyim?' 'acaba yadırganır mıyım?' oluyor. Kaygılarınız Emine'nin tebessümünü görür görmez ortadan kalkacaktır :) Onu tanımalısınız..
     1 Beğeni    

 Fatma Deveci (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.175.43.LB

27-04-2015
 TavsiyeNo: 78338
Çok sevdiğim yakın bir meslektaşım. Konsultasyonlarimizi birlikte yapıyor, koterapi uygulamaları ve yansıtıcı takım çalışmalarımızı birlikte yapıyoruz. Gerçekten yaratıcılığı, zekası ve soğukkanlılığı ile herbir vakada beni yeniden etkilemeyi başarmış bir arkadaşım. Kendi içine doğru çıkmış olduğu cesur yolculuktaki adımları da genç ve dinamik yaşına rağmen kendisine olağanüstü deneyim sağlamıştır. Pekçok defa supervizyon desteğinden yararlandığım kıymetli arkadaşımı pekçok vakaya hitap edebileceği için bireysel, çift ve ailelerden oluşan geniş bir kitleye gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Doğallığı ve kendine özgü tarzı terapistinize güven duyma surecinizi kısaltarak problemlerinize dair aldığıniz yolu artıracaktır.
     2 Beğeni    

 Dilek Çelebi (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.166.54.ZW

23-04-2015
 TavsiyeNo: 78252
Emine hanim çok başarılı bir danismandir. Danisanlarina karşı çok ilgilidir. kişilerarası ilişkilerde başarılı, insanları seven, zeka potansiyeli yüksek, geniş görüş açısına sahip, kendine güvenen, duyarlı, sabırlı, hoşgörülü, bir psikolojik danismandir. Meslek hayatinda ilk yillari olmasina rağmen çok profesyonel hizmetler vermistir. Kisa surede çok tecrübe edinmistir. Kendisini tavsiye ediyor ve meslek hayatinda başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    

Emine YILDIZELİ Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Merhabalar,
Ben Berlin’de doğdum ve ilk-, orta okul ve lise eğitimimi orada tamamladıktan sonra Türkiye’ye taşındım. Burada Adana Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans eğitimimi tamamladıktan aynı Üniversitede yine PDR Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitime başladım.

01/2013- 04/2016 yılları arasında IF Weinheim Sistemik Eğitim & Gelişim Enstitüsünde “Kapalı Grupta Sistemik Terapi ve Danışma” eğitimini (3,5 Yıl) tamamladım.
Buna ek olarak IF Weinheim’in 04/2016 yılında başlayan ve 02/2019 yılında tamamlanacak olan Türkiye'deki ilk “Sistemik Süpervizyon” Eğitiminin de katılımcısıyım.
Ayrıca 2013 yılından itibaren IF Weinheim’in Türkiye’de düzenlediği tüm seminerler ve eğitimlerde simültane çevirmen olarak görev alıyorum.

2013 yılından beri bağımsız olarak yürütüğüm danışma ve terapi uygulamaları dışında sistemik yaklaşım hakkında kaynak çevirileri ve düzenlemesi ile meşgulum (örn. Sistemik Müdahaleler-Pegem 2016) ve bu alanda seminerler ve küçük grup çalışmaları düzenliyorum.
2017 yılından itibaren de sistemik psikoterapist, süpervizör ve öğretici terapist Haja Molter'in Aachen/Almanya'da yürüttüğü "Kapalı grupta sistemik danışma" eğitiminde Ko-Terapist olarak rol alıyorum.

05/2016'da aynı yaklaşımı benimsediğimiz meslektaşım Serkan Yıldırım ile birlikte Sistemik Gelişim Enstitüsünü kurduk ve sistemik yaklaşımı Türkiye'de tanıtmayı, yaygınlaştırmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz. Danışma ve terapi uygulamalarımızda sistemik yaklaşıma özgü teknikler (örn. genogram çalışması, dizilim, döngüsel sorular vs.) ile tutumlar (örn. güç kaynağı yönelimli ve çözüm odaklı olma, nötrlük, bilmeme tutumu vs.) kullanarak, kültüre duyarlı yeni tasarılar ve teknikler geliştirmeyi amaçlıyoruz.
Birlikte ko-terapi ve yansıtıcı takım gibi setlerde çalışarak, terapi süreçlerini yansıtma ve gelişimimize katkıda bulunma olanağını da kaçırmamış oluyoruz.

Aldığım eğitimlerin içeriklerini ise buradan inceleyebilirsiniz:

"Kapalı Grup Kontekstinde Sistemik Terapi Eğitimi" (3,5 Yıl)
2 Temel Eğitim
-Sistemik Düşünme ve Eyleme Giriş I - Gözlenen Sistemler
* Çok-Kuşaklı Aile Terapisi (Boszormenyi-Nagy, Stierlin)
* Gelişim odaklı Aile Terapisi (Satir)
* Yapısal Aile Terapisi ( Minuchin)
* Stratejik Aile Terapisi (Haley)
* Milan Modeli (Selvini Palazzoli ve ark.)
-Sistemik Düşünme ve Eyleme Giriş II- Gözleyen Sistemler
* Yapılandırmacılık (von Foerster, Watzlawick)
* Autopoiesis (Maturana, Varela)
* Yansıtıcı Takım (Andersen)
* Naratif Yaklaşımlar ( White, Anderson ve Goolishian)
* Çözüm odaklı Yaklaşım ( de Shazer, Kim Berg)

Seminerler:
Seminer (5 Gün): Görevi Netleştirme ve Süreci Şekillendirme
* Sistemler ile bağlantı kurma
* Yönlendiren kontekstlerin anlamı ve üçlü anlaşmalar ile çalışma
* Danışma/ Terapide sürece eşlik eden bir araç olarak görevi
netleştirme ve anlaşmayı şekillendirme
* Farklı sistemlere aidiyetlik ve farklı rollerle ilişkili olan taleplerin
dengelenmesi
* Değişime ilişkin sistemik modeller
* Hipotez ve meta-yansıtmalarla çalışma aracılığıyla danışma/ terapiyi
süreç odaklı şekillendirme
2. Seminer (5 Gün): Klinik Tanılarla Sistemik Çalışma
* Sağlık ve hastalık kavramları
* Yapı olarak tanılar
* Atfetme yerine gözlem ve betimleme
* Tanılar ve iletişimsel sistemdeki etkileri
* Psişik bozukluklarda sistemik müdahaleler
* Kalıpların keşfedilmesine yönelik hipotezler olarak tanılar
* Tanıların toplumdaki yeri
* Gözlemin gözlemi- Terapi çevreleri olarak sağlık sigorta sistemi ve
tıbbı hizmetler
3. Seminer + 4. Seminer (2x5 Gün): Öz Deneyim- Profesyonel rollerin ve görevlerin aile (yeniden) yapılandırma öğeleri ile geliştirilmesi ve yansıtılması
Bu seminer, sistemik alanda mesleki öz deneyimi ön plana çıkarmakta ve kişisel ve mesleki gelişimi, ailesel ve diğer sosyal bağlamlarda ve de tarihsel ilişkiler içinde yansıtma olanağı sunmaktadır.
Burada kişinin kendi güçlerine ve potansiyellerine erişimini sağlayan, öz sorumlu ve öz şefkatli bir yaşamın bileşenleri olarak otonomi ve ilişkinliği destekleyen ve böylece kişinin özüne dair bilinçli yaşanılan değerler, tutumlar, düşünce ve davranış kalıpları anlamında istikrarlı bilgiyi destekleyen yapılandırma, yıkma ve yeniden yapılandırmaya yönelik naratif süreçleri teşvik edilmektedir.
Bu, profesyonel danışman ve/ veya terapist rolüne aktarıldığında ise danışanlar için yararlı ve profesyonel ilişki teklifleri yapabilmek için bir ön koşul sağlamaktadır.
5. Seminer: Yaşam Biçimleri ve bunların Kültürleri- Çatışma alanları, Güç kaynakları ve Çözümler (5 Gün)
* Dönüşümdeki aileler, çift ilişkisinde ve ebeveynlikte farklı mantıklar
* Çocuk yetiştirmede aile imgeleri, normlar ve değerler
* Yalnız yaşayan, kimsesiz , yalnız çocuk yetiştiren
* Çocuklu veya çocuksuz hayat arkadaşlığı ve çift ilişkileri
* Demografik dönüşüm ve etkileri
* Göç, uyum sağlama- çok kültürlülüğe karşın kültürlerarasılık
* Toplumsal devrimler ve etkileri
6. Seminer: Sistemlerdeki Krizler (5 Gün)
* Sistemlerin gelişimlerinde özel dönemler olarak krizler
* Krizlere ve de kriz süreçlerinin gidişatına ilişkin sistemik anlayış
* Kriz biçimleri
* Krizlerde danışma süreçlerinin şekillendirilmesi: Çerçevelendirme,
güvenlik, olanaklar ve sınırların anlamı
* Danışma/ Terapide dayanıklılık modeli ile güç kaynağı yönelimli
çalışmanın dayanıklılığı ve olanakları
* Krizlere eşlik etme sürecinde terapistlerin öz bakımının önemi
7. Seminer: Terapide Aileler- Ailelerde Terapi
* Aile terapisinden sistemik terapiye
* I. ve II. Düzende Sibernetik modelleri ve tasarıları ve ailesel
sistemdeki kullanımları
* Ailesel konular ve bunları ele alış biçimleri
* Problemden çözüm yönelimine
* Çok yönlü aile konstelasyonları ve bunların terapideki dinamikleri
* Farklı terapi oturumu şekillendirmeleri
* Farklı kültürel kontekstlerde aile terapisi
8. Seminer: Sistem Terapistleri için Davranış Terapisi (5 Gün)
* Davranış terapisinin tarihi, temelleri ve yöntemleri
* Davranış terapisinde problem betimlemesi: S-O-R-C- Davranış
analizi ve semptomların işlev analizi
* Davranış terapisi müdahaleleri: cevaplayıcı yöntemler ( kaygı-
yüzleştirme, tepki engellemesi); edimsel yöntemler ( yeni davranış
biçimlerinin inşa edilmesi); bilişsel davranış terapisi, öz kontrol
yöntemleri
* Davranış terapi açısından seçilmiş bozukluk resimleri: örn. Kaygı,
zorlanmalar, yeme bozuklukları, depresyon, ağırlık noktaları
katılımcıların isteklerine göre şekillenmektedir
* Davranış terapisi ve sistemik terapi arasındaki farklar ve
benzerlikler
9. Seminer: Sonlandırma- Veda- Genel Bakış (5 Gün)
* Terapi/ danışma sürecinin sonlandırılması, anlaşmalar
* Terapistlerin ve danışanların veda kalıpları ve deneyimleri
* Döngüsel ve hipotetik sorularının, sonlandırma sorularının kullanımı
* Sonlandırma, geçiş, bütünleştirme ve veda ritüelleri
* Sonlandırma müdahaleleri, sonlandırma yorumları
* Yas ve ölmek ve ölüme yönelik sistemik bir bakış
* Kişisel konumu belirleme, bilançolama, geleceğe bakış

Bu eğitim ayrıca şunları kapsamaktadır:
24 gün süpervizyon çalışmasını,
120 saat müdahale grup çalışmasını,
200 saat protokol altına alınmış terapi seansı,
bitirme tezi ve sınavı

Sistemik Süpervizyon Eğitimi (3 Yıl)
Seminerler:
1. Seminer: Süpervizyon- Sistemik Süpervizör olarak profesyonel eylem (4 Gün)
Süpervizyon alanları:
Profesyonel eylem alanındaki gerçeklik yapılarının keşfi olarak sistemik süpervizyon
Meta-perspektif olarak sistemik süpervizyon- Gözlemin gözlemi ( Sibernetik I. ve II. Düzen)
Süpervizör ve Süpervizandın (hizmet alan) rolleri ve gözlemlenen sisteme etkileri
2. Seminer: Süpervizyon- Sistemik Süpervizör olarak profesyonel eylem (4 Gün)
Görev/ödev ve de işleve ve rolleri netleştirme ve şekillendirme
Üçlü anlaşmaların şekillendirilmesi
Çerçeve koşulların ve farklı kontekstlerin etkileri
3. Seminer: Bağımsız süreç yönelimli bir yöntem olarak Süpervizyon (4 Gün)
Tutumlar ve araçlar arasındaki etkileşim
Psiko-sosyal, klinik ve girişimci kontekstlerinde vaka süpervizyonu
Süpervizyonunda nötrlük ve tarafsızlığın yeri, Farkların kullanımı
4. Seminer: Takım Süpervizyonu (4 Gün)
Takımların ve takım dinamiklerinin tanımlanması
Zorlayıcı, çatışmalı ve sıkıntılı çalışma durumlarında destekleyici çalışma
Var olan güç kaynaklarının etkinleştirilmesi ve kullanımı
5. Seminer: Sistemik Süpervizör olarak duruş ve profesyonellik (4 Gün)
Sistemik süpervizyonda meslek imgeleri
“Kültürel uyma” yönleri
Kişisel yeterlik profili
6. Seminer: Daha büyük sistemlerde profesyonel eylem(4 Gün)
Daha büyük sistemlerde çalışma zemini olarak sistem kuramı tasarıları
Açık ve örtük, kurumsal ve bireysel beklentiler ile baş etme
Gözlem ve müdahaleye yönelik referans noktalarının geliştirilmesi
Değişim süreçlerine eşlik etme
7. Seminer: Sonlandırma, Veda ve Geleceğe Bakış (5 Gün)
Süpervizyon süreçlerini sonlandırma
Veda kalıplarını fark etme ve ilişkilendirme
Bir süpervizyon sürecinin ve eğitimin toplam sürecini bilançolama ve değerlendirme

Bu eğitim ayrıca şunları kapsamaktadır:
80 saat müdahale grup çalışmasını,
50 saat protokol altına alınmış süpervizyon hizmetleri,
bitirme tezi ve sınavı

Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Resim ve Kurabiye yapmak


Emine YILDIZELİ Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
Sistemik Müdahaleler- Çeviri (Pegem 2016)


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Varoluş Sistemik Gelişim Enstitüsü
Hoşnudiye Mahallesi/ İsmet İnönü 1 Caddesi No 65:1 / Tepebaşı
Eskişehir
(Pazartesi-Cumartesi 10:00-20:00)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(222) 220 50 44

Telefon 2 :
(530) 589 00 43
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1990
(27 yaşında)
Doğum Yeri
Berlin
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2012
(5 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
Almanca (2. Anadil), İngilizce, Latince
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel googleplus hesabıKişisel instagram hesabı

Emine YILDIZELİ Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Emine YILDIZELİ Mesleki Videolar Videolar
-

Emine YILDIZELİ  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
sistemik terapi, aile terapisi, psikolojik danışma, terapi, bireysel terapi, simültane çeviri, almanca çeviri, eskişehir psikoterapi, evlilik, çocuk, kaygı, depresyon, ilişki, gelişim, farkındalık, tükenmişlik, ergen, psikoloji, süpervizyon, organizasyon gelişimi, personel gelişimi, terapistlere süpervizyon, problem çözme, aile, çift, kuşaklar arası aktarım, genogram, aile dizilimi, psikoterapi, eskişehir bireysel terapi, eskişehir psikoterapist, eskişehir aile terapisi, eskişehir çift terapisi, eşkisehir kurumsal danışm, eskişehir süpervizyon, eskişehir sistemik terapi, sistemik psikoterapi, eskişehir evlilik terapi, eşkişehir çocuk terapisi, eskişehir terapist, eskişehir psikolog, eskişehir psikolojik danı, eskişehir aile danışmanlı

21:15
Top