2007'den Bugüne 81,065 Tavsiye, 25,791 Uzman ve 18,051 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Melek TURAN
Uzman Psikolog - İstanbul
Pedagog, Uzman klinik psikolog

Melek TURAN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi40 kez tavsiye edildiKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Melek TURAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

40

[Uzm.Psk.Melek TURAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Melek TURAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

7
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarMelek TURAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Melek TURAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ebru YURDALANUzm.Psk.Ebru YURDALAN
Ebru hanım yüksek lisanstan sınıf arkadaşımdır.Kendisini geliştiren eğitimlere ve yenilikleri açık, sempatik birisi.Bilgilerinden yararlanacağınız bir...

Melek TURAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
*Oyun Terapisi eğitimimi ve süpervizyonumu Filiz Çetinden Nisan Psikolojik Danışma Merkezinden aldım.
*Jungian Kum terapisi
*Dürtü kontrol bozukluğu, öğrenme bozukluklarında, bağlanma bozuklukları, korku ve kaygı ile başetme,Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuk ve ergenlerle sanat terapi uygulamaları (Arkabahçe; Yard. Doç. Dr. Olcay Güner ve Nur Dinçer)
*Çocuklarla ve Ergenlerle Klinik Görüşme ve Değerlendirme, Çocuk Psikopatoji (Yard. Doç.Dr Çocuk Psikiyatristi Neslim Güvendeğer Doksat)
*Dikkat Geliştirme Çalışmaları
*Prep Disleksi erken müdahale eğitimi(Akademi Disleksi)
*Gelişim Tarama Testleri Uygulayıcılığı
*CAS cognitive assesment System uygulayıcılığı İstanbul Üniversitesi Dr. Tamer Ergin
*Projektif Testler Roschach, Tat, Cat Dr Neslihan Zapcı
*Denver Gelişim Tarama Testi Uygulama Yeterliliği(Yöret Vakfı Birgül Bayoğlu, 2006)...[Devamı...]

Melek TURAN'ın Makaleleri Melek TURAN'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

Melek TURAN Tavsiye Yazıları Melek TURAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 A.Y (Danışan)
 IP: 94.122.241.ZBZ

26-07-2019
 TavsiyeNo: 110791
Melek Hanım işine aşık bir danışmandır. Öyle ki çocuğum onu görmek için resmen gün sayar durumda. Çocuklarla etkileşimi, iletişimi Harika. Bence başta ebeveynler kendi iç huzurları için Melek Hanımı mutlaka tanımalı. Onun öyle bir büyüsü var ki önce sizi rahatlatıp, size gidilmesi gereken yolu gösteriyor. Siz de o yolda çocuğunuzla güvenli bir şekilde yürümenin tadını çıkarıyorsunuz. İyi ki tanışmışım ve iyi ki yollarımız kesişmiş. Her şey için çok teşekkür ederim..
     2 Beğeni    

 Filiz GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.15.79.D

20-07-2019
 TavsiyeNo: 110693
Melek hanıma kızlarıma yaptıracağım zeka testi icin arastirmalarim sonucu tavsiye üzerine gittim.Oncelikle çocuklarla sağladığı iletişimle her iki cocugumda o yaştaki çocuklar icin uzun olan bu surede hiç sıkılmadılar.Ve 1.5 saatten sonra her ikisininde kişilik analizlerini birebir yapmıştı.Sadece zeka testi ile kalmayıp tüm özellikleriyle ilgilenip yönlendirmesi ayrıca memnun kalmamı sağladı.Hic samimiyeti ve işindeki disiplin ve başarısı ile herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Ayça (Danışan)
 IP: 78.185.101.YFL

20-07-2019
 TavsiyeNo: 110692
Kısa süre içerisinde yaşadığım problemler üzerine hızlı bir ilerleme katettim.Hem bilgi ve becerisiyle hem de samimiyetiyle hastalarına yardımcı olan çok iyi bir psikolog.İlk terapi deneyimimdi ve sayesinde çok olumlu sonuçlar almaktayım.Yaşadığım kaygıların nedenlerini bulup çözümlememde oldukça yardımcı oldu.Mesleğini severek ve özenle yapan bir psikolog.Bu zamana kadar almış olduğu eğitimleri uygulamak konusunda oldukça başarılı.Bağlanma üzerine problemlerim vardı.Evimin yakınındaki hastaneye gittiğimde tesadüfen tanışmış oldum kendisiyle.Sayesinde daga sağlıklı bir süreç geçirmekteyim.
     2 Beğeni    

 Celalettin (Danışan)
 IP: 88.236.219.YFB

26-05-2019
 TavsiyeNo: 109955
Ewet zor olsada formu doldurma isini tamamladim daha zor olan melek turan hocamin bize yani destek alan kizima inanilmaz faydasini anlatmak olacak, kizim icine kapanik dis dunya ile iliskisi yasitlarina gore zayif, kendisjne yapilan herhangi bir sozlu yada fiziksel mudahaleye karsilik verebilecek ozguwene sahip degildi once ALLAH in sonra melek turan hanimefendi nin destegi gayretiyle suan kizim kendisne yapilan haksizliga dur diyebilecek sesjni yukseltecek kendi ayaklri uzerinde duracak hale geldi iyi ki warsin melek turan o birrr melek 🙏
     5 Beğeni    

 Cansu ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.237.214.YCC

23-04-2019
 TavsiyeNo: 109414
Kendisiyle kardeşim sayesinde tanışma fırsatı bulmuş oldum. Kardeşimin anaokulunda çocuklara oyun terapisi vermekte olan bir terapistti. Daha sonra ailecek kendisini tanıma imkanı bulduk. Babaannemden anneme babama kadar bütün aileyi tanıyor, biliyor. İlk 13 yaşımda bir seansa gittim beni gerçekten rahatlatan, huzurlu kılan, umutlandıran bir insan olduğunu anlamıştım daha o zaman. Şu an 17 yaşındayım ve düzenli olarak gidiyorum. Bana gerçekten çok destek olmakta bu seanslar ve Melek Abla. Kendisi çok destekleyici, donanımlı, işini severek yapan, tatlı, güleryüzlü, güzel bir insan. İyi ki onun gibi biriyle tanışmışız, kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 Zekiye (Danışan)
 IP: 94.123.204.J

30-03-2019
 TavsiyeNo: 109055
Melek hanımla oğlumun çocuk doktorunun tavsiyesi üzerine tanıştık ve çokta memnun kaldık.öncelikle kendisine çok teşekkür ediyorum.Melek hanım okadar candan bir insan hastalarını candan ve güler yüzüyle karşiliyo oğlum raddövü zamanını sabırsızlıkla bekliyo çok kıza zaman oldu ama oğluma çok iyi geldi sahada iyi olcak inş Melek hanım sayesinde mesleğini severek yapiyo iki çocuğum var oğlumla beraber çok güzel şeyler öğreniyorum gerçekten çocuk yetiştirmek çok zor ama Melek hanım sayesinde çok yararlıbilgiler ediniyorum
     4 Beğeni    

 elif (Danışan)
 IP: 94.54.244.ZF

26-03-2019
 TavsiyeNo: 108981
4,5 yasında olan oğlumun gittiği anaokulunda oğlumun selektif mutizm olabileceği tespiti yapıldı.ve bu vesile ile tavsiye üzerine Melek Hanımla tanıştık.Kendisi oğlum ile sıcak bir ilişki kurdu. İlk seanslarda bizimle de görüşerek ailemizi ve oğlumuzu yakından tanıdı.Yaklaşık 13 seans oyun terapisi uyguladı, bu esnada bizi yönlendirmesi ile beraber uyumlu bir ilerleme süreci yaşadık, ciddi bir yol aldık.Konuşma terapisine hazır hale geldik.Kendisine bu vesile teşekkür ederiz.
     2 Beğeni    

 tuğba aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.54.80.ZBJ

29-12-2018
 TavsiyeNo: 107551
merhaba melek turan la oğlumun geçmek bilmeyen gece korkuları sayesinde iletişime geçtik.öncelikle kendisine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. bizim sorunumuz 9 yaşındaki oğlumun kaygıları ve bununla birlikte uyuduktan 1-2 saat sonra ağlayarak korkarak uyanması ve bu korkuları yüzünden ertesi gün uyku vakti geldiğinde korktuğu için uyumak istememesi uykuya zor dalmasıydı.bu korkular onun gün içerisinde de kaygılanmasına ve içe kapanmasına neden oluyordu.toplamda 5 seans gittik ve 4. seansımızda korkulu rüyalar artık bitmişti. melek hn oğluma çok iyi geldi davranışları konuşması en önemlisi uyguladığı terapiler çok etkili oldu. kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. içiniz rahat bir şekilde sonuç alabileceğiniz bir uzman.
     2 Beğeni    

Cemre ÇEBİ Fotoğraf  Psk.Cemre ÇEBİ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

17-08-2018
 TavsiyeNo: 105189
melek hanım ile aynı iş yerinde çalışma fırsatı bularak tanıştım. kendisiyle kısa sürede çok iyi bir çalışan ve meslektaş ilişkisi kurduk. ben mesleki alanda yeni olduğum için melek hanımdan çok faydalı bilgiler edindim ve bana daha çok fazla şey katacağına inanıyorum. kendisi işini en başarılı şekilde ve etik kuralların dışına çıkmadan yapan nadir psikologlardan bir tanesi bence. gördüğü vakalar sonucunda çok iyi geri dönüşler almasıyla insanlara yardım ettiği için mutluluk duyan, işini çok severek yapan başarılı bir psikolog kendisi. umarım bende ileride kendisi kadar iyi bir psikolog olurum.
     2 Beğeni    

 Elem (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.42.206.YFD

12-05-2018
 TavsiyeNo: 103719
Melek hanımla 2 yıldır tanışıyoruz. Çalıştığım psikolojik danışmanlık merkezinde tanıştık. Güler yüzlü, neşeli, yardımsever, sıcakkanlı, pozitif bir insan. Kendini sürekli yeniler, araştırır, çözüm odaklı ve zekidir. Ayrıca danışanlarına olan yaklaşımına tanık oldum. Onları birer insan olarak görür tüm kalbiyle yardımcı olmak için çalışır. Onu tanıdığım için mutluyum içten ve samimi yapısıyla gerçekten özel bir insan. Hem insani yönüne hem de mesleki yönüne tanık olduğum için gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Aynur KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.33.251.YFY

09-05-2018
 TavsiyeNo: 103692
Merhaba ben Melek Turan hanımı tavsiye üzerine tanıdım.13 yaşındaki kızımın ergenlikle birlikte seyreden bir takım korkuları başlamıştı.Kanser olma korkusu,bizi kaybetme korkusu,kötü bir şeyler olacak korkusu vb. Bu korkular her hafta değişebiliyordu ve hatta fizyolojik tepkiler de vermeye başlamıştı;kalp çarpıntısı heyecan vs.Bunun üzerine Melek hanıma gittik ve kendisi bize önce teşhisini anlattı ve nasıl bir yol izleyeceğini anlattı .Kızıma ilaç kullandırmak istemediğim için kendisinin uzmanlık alanı olan bilişsel davranış terapisi bana mantıklı geldi ve başladık.Güleryüzü,cana yakınlığı durumu açık ve anlaşır şekilde anlatması ve bilgisi güven duymamı sağladı.Yedinci sesnsımızı bitirdik üç seansımız daha var ve kızım şu anda çok iyi çok mutluyuz iyi ki Melek hanımı tanımışız iyi ki var kesinlikle kendisini önerebilirim.
     2 Beğeni    

 Dilek (Danışan)
 IP: 5.176.114.YJ

22-01-2018
 TavsiyeNo: 101554
Kızımı, Melek hanıma okulun ilk günlerindeki çekingenliği, okula alışamaması ve okulda altını ıslatması gibi sıkıntılı durumlarından dolayı götürdüm. Kızıma olan ilgisi çok şefkatli, onunla kurduğu bağ ve iletişim çok güzeldi. Bu konuda kesinlikle çok başarılı ❤ Her seans sonunda bizi bilgilendirdi, nasıl davranmamız gerektiği İle ilgili yollar gösterdi. Onun bu açıklayıcı anlatımı, güzel sohbeti anne olarak benimde yüklerimi hafifletti, bakış açımı genişletti ve bu süreç çok iyi bir şekilde tamamlandı. Melek hanım sizi anlayan, hisseden, işinin ehli çok iyi bir uzman. Biliyorum ki ne zaman ihtiyaç duysam çocuk, bireysel, oyun terapi, ergen konularında kapısına gideceğim tek uzman 💐 iyki tanıdım kendisini 🙏🏼
     3 Beğeni    

 Fulya (Danışan)
 IP: 85.96.170.YZ

22-01-2018
 TavsiyeNo: 101550
Melek hanım ile 2,5 oldu tanışalı 2,5 ayda beni hayata bağladı diyebilirim 10 yıldır savaştığım panikatağı onun sayasinde yendim. Herdefasında sıkılmadan beni dinleyerek benim iyi olmamı sağladı . Hala görüşmelerimiz devam ediyor ilk defa bir tedavim bitmesin istiyorum diyebilirim çünkü Melek hanım ismi gibi gerçekten Melek gibi bir insan çok güler yüzlü 🤗 İyiki tanıdım iyiki yollarımız kesişti Melek hanım hayatınızdaysa Panikatağı yenemeiyorum diye birşey yok 👍🏼 Sizi çok seviyorum ❤
     1 Beğeni    

 Birgül (Danışan)
 IP: 88.229.192.ZYY

21-01-2018
 TavsiyeNo: 101535
Melek hanımla bir tavsiye üzerine tanıştım ve pişman değilim. Kendim sık sık melek hanıma gidip tedavi görüyorum. Kendisi oldukça güleryüzlü,cana yakın,doğal davranışlar sergileyen ve gayet ılımlı yaklaşan bir hanım. Gerek ettiği sohbet,gerekse tavsiye ettiği yöntemler oldukça güzel ve faydalı. Herhangi bir konuda tedavi almak istiyorsanız,ön yargılarınız varsa kesinlikle ilk adımı Melek Hanımla atmanızı tavsiye ederim. Gerçekten faydası olacak. Tedavi sürecinde olan biri olarak Melek Hanımın ideal bir doktor olduğunu ve gerçekten onunla konuşurken keyif alacağınızı ve faydasını göreceğinizi vurgulamak isterim .. Ve burdan Melek Hanıma teşekkürlerimi iletiyorum.. Hoşça kalın.. ☺
     1 Beğeni    

 Berna YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.183.13.DZ

21-01-2018
 TavsiyeNo: 101528
Melek hanımla kızımın okulunda verdiği bir seminerde tanıştım. Olumlu tutumları ve işinin ehli olduğu her halinden belliydi. Kızımın bazı davranış problemleri nedeniyle kendisine başvurdum. Çok ilgili davrandı. İlk görüşmemizden itibaren olumlu sonuçlar almaya başladık. Sınıfında gözlemlemeyi teklif ettiğinde doğru yerde olduğuma emin oldum. Melek hanım hem güler yüzü hem çocuklarla iletişimi hem bize olan yakınlığıyla kesinlikle tavsiye edeceğim bir pedagog. Çok teşekkür ederim kendisine.
     1 Beğeni    

 Ferda (Danışan)
 IP: 176.54.92.YJB

20-01-2018
 TavsiyeNo: 101515
Melek Hanım kızımın psikologudur. Guleryuzlu, yardımsever ve çok ilgilidir. Yani kendisi adı gibidir. Kızım bu sene 1.sınıfa başadı. İlk 1 ay çok agresif ve tahammülsüz bir oğretmendeydi. En son alt kaçırma, gece kabusları ve yuksek korku duzeyi ile okul değiştirdi. Dehb tanısı konmak uzereyken ilaç mı başlasak konuşmaları arasında melek hanımla buluşmalarımız başladı. Ve daha ilk goruşmelerinden itibaren olumlu sonuçlar almaya başladık. Sonuç travmaya bağlı stres bozukluğu. Hergeçen gun daha iyiye gidiyoruz. Melek hanıma tum içtenliği, yardımseverliği ilgisi için çok teşekkurler. Zira kızım gorusmeleri iple çekiyor ve Melek ablasını çok seviyor.
     2 Beğeni    

 Kezban akyol (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.227.118.YCL

20-01-2018
 TavsiyeNo: 101514
Melek Turan üniversite yıllarından bu yana tanıdığım çok değerli bir arkadaşımdır. Birlikte aldığımız eğitimlerde ve ortak çalışma ortamlarında onun yardımseverliği ve empati yeteneği bana hep iyi gelmiştir. Hem mesleki yaşamında hemde özel hayatında sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir kişiliğe sahiptir. Özellikle çocuklarla iletişim kurmada, onları dinleme ve sorun çözme yeteneklerini geliştirmede çok başarılıdır. Güleryüzlü yaklaşımı ve sonsuz kabul gücü ile ondan destek isteyenler için doğru bir tercih olacağı düşüncesindeyim.
     3 Beğeni    

Ebru YURDALAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Ebru YURDALAN
İstanbul - Psikolog - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

29-11-2017
 TavsiyeNo: 100552
Melek Turan ile yuksek lisans egitimi esnasinda tanistik. Kendini surekli gelistiren, yenileyen üretken tarafinin yaninda, sefkatli ve yardim etmeyi seven mizaci psikolog olarak basarili olmasini saglamaktadir. Ozellikle cocuklarla yaptigi calismalar ve projlelerle bircok cocuk ve aileye destek olmaktadir. Etkin bir sekilde dinleyen, gercekten anlayabilmek için calisan donanimli bir psikologla calismak isteyen herkese gonul rahatligiyla tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 B.ÇetSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.249.220.WZ

02-10-2017
 TavsiyeNo: 99431
Melek Hn dan 7 yaşındaki oğlum ile ilgili 2 aydır danışmanlık hizmeti alıyorum. Bu süreçte başladığımız günden bu yana ciddi değişiklikler oldu. Daha önce de başka pedagog lardan hizmet aldık fakat istediğimiz çapta bir gelişme ve iyileşme göremedik. Oğlum Melek Hn ile görüşme günlerini iple çekiyor ve oyun terapisi bizim için çok eğlenceli geçiyor.Ayrıca ruhsal yönden de gelişimine çok büyük katkısı oldu.Hem çocuğumuzun gelişimi,hemde bizim bilinçlenmemiz açısından çok faydalı oldu.
     3 Beğeni    

 nuray (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.184.58.FL

11-05-2017
 TavsiyeNo: 96637
Melek hanım ile yaklaşık 11 yıllık dostluğumuz var.Uzun Süreli dengeli, sorunsuz, iletişiminin devam ettiği dostlar bulmak çok zor.Melek hanım çok ender bir insandır. Yüreğinin güzelliği yüzüne yansımıştır.Güler yüzü, samimi tavrı, insanları olduğu gibi kabul eden mütevazi tavrı bana çok iyi gelmiştir. Kendimi iyi hissetmediğimde aklıma gelen ilk aradığım kişidir.Yardımsever, Adının ve Mesleğinin örtüştüğü bir kadındır.Mesleki anlamda kendini güncelleyen sürekli Eğitimden eğitime Koşan bir Profesyonel, gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum
     4 Beğeni    

 Betül Güldü (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 91.93.224.ZYL

20-03-2017
 TavsiyeNo: 95394
İşine aşık,tüm cocuklari kendi cocuklari gibi düşünen özverili çalışkan iyi bir psikolog dur. Yeniliğe ve ogrenmeye açık sürekli kendini geliştiren danisanlariyla hep iletişim halinde olan arkadaş ortamlarında dahi danisani arayınca mutlaka telefonunu açan gerçek bir psikolojik danısmandır. Basarilarinin daim olmasını diliyorum.Rahatlıkla iletişim kurabileceginiz sizi ve cocuklarınızı anlayıp sorunlarinizin üstesinden birlikte geleceğinize emin olun.
     4 Beğeni    

 Vedat (Danışan)
 IP: 5.254.65.YLL

17-01-2017
 TavsiyeNo: 93827
Melek Hanım ile 2,5 yaşındaki çocuğumuz için oyun terapisi alıyoruz. Oğlumuz Melek hanımı ilk karşılaşmamızdan bu yana çok sevdi. Terapiye başlama nedenimiz çocuğumuzun sosyalleşmesine katkıda bulunmak içindi. Yaklaşık olarak 4 aydır devam ediyoruz ve çocuğumuzda hızla ve pozitif yönde birçok gelişme olmaya devam ediyor. kendisi yenilikçi ve araştırmacı bir insan, çocuklara bir anne şevkati ile yaklaşıyor. Çocuğunuz da bir gelişime problemi hissediyorsanız mutlaka görüşün ve önerisini alın kendi alanına girmese bile sizi en iyi ve doğru şekilde yönlendireceğine eminim. Bu alanda ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     5 Beğeni    

 Birnur (Danışan)
 IP: 78.182.15.YJ

28-12-2016
 TavsiyeNo: 93354
Melek hanım içten samimi ve gerçekten halden anlayan bir insan onu diğer psikoloklardan ayıran en önemli özelliği ezbere gelmiş cümle ve yaklaşımlarla değil insanı tanıyarak dinleyerek anlayarak yardımcı olmaya çalışmasıdır.Kendisinden çocuğum ile ilgili yardım alıyorum ilk seansta bile çocuğumla o bağı yakalayıp birçok şeyi fark etti, sadece seansa aldığı sırada ilgili bir uzman değil sonrasından da çocuğum hakkında bilgi alıp takipçisi oldu.Boşanmış veya boşanma süreci gibi sıkıntılı bir dönem geçiren anne babalara çocuklarını melek hanımla tanıştırmalarını ve kendisinden yardım almalarını ısrarla tavsiye ediyorum.Çocuğumun bu süreçten en az hasarı alacağını düşünmeme sebep melek hocamdır yolun başındayız,sonunun daha iyi olacağını düşünüyor melek hocama herşey için gönülden teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    

 Seda (Danışan)
 IP: 88.238.71.ZJ

01-12-2016
 TavsiyeNo: 92456
Melek hoca işinde uzman ve işini seven bir danışman.öfke kontrolü noktasında ve geçmişte yaşanan olumsuz olayların etkisini ortadan kaldırma konusunda çok yardımı dokundu.Kendisine çok teşekkür ediyorum ve gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.kendisinden rehberlik dersi aliyordum sınav için ve çok dolu dolu bir insan olduğuna karar vermiştim.Cok güler yüzlü ve samimi olduğunu bildiğim için onun danışanı olmayı tercih ettim.Cocugumla olan ilişkilerimde çabuk sinirlenen biriyim ve yardım almak gerektiğini düşündüm.Melek hocaya yazdım o da yuzyuze görüşmemiz gerektiğini söyledi ve bu şekilde görüştük.
     3 Beğeni    

 leyla ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.107.50.WY

15-11-2016
 TavsiyeNo: 91992
Melek hanım ile tanışalı çok olmadı daha bir seans da bile bana çok iyi geldi onun samimi tavrı alçak gönüllülüğü beni dahada rahatlattı sanki bir arkadaşımla dertlestim diye bilirim ona burdan ok teşekkür ederim iyiki hayatıma girdiniz. Sizinle daha çok uzun bir yolumuz var is presibinizi çok beğendim herkese tavsiye ediyorum ben internete tesadüfen tanıdım melek hanımı mail attım 10dakika içinde beni aradı problem in ne olduğunu inanın bana benim yolumun tarifini bile günlerce konum attı hatta hangi dolmuşa bineceği mi bile araştırmış ben hic bu kadar onemsendigimi hatırlamıyorum onun güler yüzü tatlı dili herşey e değer çok teşekkür ederim
     3 Beğeni    

 Ada (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 151.135.108.FW

19-08-2016
 TavsiyeNo: 89796
Melek hanımla altı yıl önce yollarımız kesişti.Öğretmenlik mesleğimi yapmamda bana çok destek oldu,mücadele etmem gerektiğini ve karşılığını mutlaka alacağıma beni inandırdı. Kendime güvenmem gerektiğini bilmemi istedi hep. İşbirliğini seven ,bilgili, tecrübeli ,sevgi dolu ,hayat neşesi yüksek mükemmel kişilikte bir insan ne zaman arasam telefonun ucunda olduğunu bildiğim harika insan..iyiki tanıdım sizi,iyiki varsınız.Çok iyi bir psikolog olduğunun garantisini veririm.Mutlaka danışılması gereken alanında iyi bir uzman .
     4 Beğeni    

 Gülden (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.43.145.ZY

19-08-2016
 TavsiyeNo: 89793
Melek hanımla 5 yıla dayanan bir dostluğumuz var.Melek hanım işine özen gösteren,kendi alanındaki gelişmeleri sürekli takip eden biridir.Onunla sohbetlerimizde bana sahip olduklarımla mutlu olmanın yollarını gösterdi.Kendimi bulmama anlamama yardımcı oldu.Oğlumun çizdiği resimleri gördüğünde bu yeteneğini nasıl geliştirebileceğimiz konusunda bize tavsiyelerde bulundu.Kişisel dostluğum açısından gerekse çocuklarım konusunda aldığım profesyonel yardımları ile iyi ki desteğim diyorum.Onu tanıdığım için çok şanslıyım.Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 BERRA (Danışan)
 IP: 88.225.193.YBB

08-04-2016
 TavsiyeNo: 87085
Kızımızın korku ve asabi davranışları üzerine alalnında uzman bir çocuk psikoloğu araştırırken oyun terapisti Melek Turan'ı tavsiye etiler. Bunun üzerine melek hanımla görüşmeye gittik. Samini ve sıcak tavırları bize güven verdi. çocuğumuza oyun terapisi yoluyla destek almaya karar verdik. şu anda destek devam ediyor. Çocuğumuz her bir terapiyi dört gözle bekliyor. terapiden çıktıktan sonra mutluluğu gözlerinden okunuyor. Şu anda terapi devam ediyor. Olumlu sonuçlarını görmekteyiz. Çok memnunuz.
     5 Beğeni    

 Tuğçe T. (Danışan)
 IP: 88.226.31.ZB

13-03-2016
 TavsiyeNo: 86520
Melek Turan ile tanışmamız okulda gercekleşti.Görüşmelerimiz yeni başlamasına rağmen etkili ve bana iyi geliyor.Kendimi daha iyi hissetmeye başladım ve sayesinde daha da iyi olacağıma inanıyorum.Görüşmelerimiz soğukluktan ziyade sıcak geçiyor ve ara ara sohbet şeklinde geçtiği için etkisi artıyor.Kendisini kısaca tanımlamak gerekirse sıcakkanlı samimi ve sakin biri. Güleryüzlü,ve gerçekten insanları içten anlayıp sorunlarına yardimci olabilecek biri ve alanında gerçekten gelişmiş bir uzman.Kendisini tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 selma Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.190.201.YBW

08-03-2016
 TavsiyeNo: 86414
1 yıldır görüşüyorum çocuğum ile ilgili çok memnunum, yaptığı çalışmalar, konuşmalar sayesinde herşeyin olumlu ve iyiye gitmesini sağladı. Çok güzel bir dinleyici ve her sorularımıza problemlerimize yardımcı oluyor. Okulumuz olan Mehmet Emin Horoz Endüstri Teknik ve Anadolu Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerin ailelerine Melek Turan hanımı önermekteyim... Oğlumun anlattıkları kadarıyla herhafta görüşme yaparak onun sorunlarını dinliyor ve onunla konuşuyormuş bu sayede iyi hissetirdiğini söyleyebilirim. Melek hanım sayesinde çoğu problemleri atlattık. Oğlumun herhafta konuşup rahatlamasına yardımcı oldu...
     3 Beğeni    

 Büşra (Danışan)
 IP: 95.13.226.WY

08-03-2016
 TavsiyeNo: 86412
Melek hanimi 3 yildir tanıyorum. Iyiki de tanimisim. Hayatima yon veren isimlerden biri benim icin. 3 yil önce yaşadığım olay sonrasında bana olan yaklaşımı tavsiyeleri benim bu olaydan en az hasar ve kırıklıklarla sıyrılmamı sağladı. Hala da görüşüyoruz. Bir öğrenci olarak da bana cok yardımci oldu. Gelecek hedeflerim hayatim ve seçimlerim hakkinda cok guzel rehberlik yapıyor. Melek hanımın sıcak samimi ve icten oluşu zaten sizin dogru bir kisi ile iletişim kurduğunuzu da gösteriyor. Melek hanımi tanımanin size neler katacağını taniyinca daha iyi anlayacaksınız. Melek hanımi ÖZELLİKLE TAVSİYE EDİYORUM :)
     3 Beğeni    

 HAYRUNİSANIN ANESİ (Danışan)
 IP: 85.109.12.YYD

28-02-2016
 TavsiyeNo: 86153
Melek TURAN hanımı ana sınıfımızdaki öğretmenimizin tavsiyesiyle tanıdım yanına gittiğimde tedirgindim fakat samimi yaklaşımı güler yüzü beni rahatlattı kızımı anlattım kendisinin ifade eksikliğini paylaşımcı olmaması bunları anlatınca bana çok güzel çözümler üretti bana büyük destek oldu içeri girdiğimde tedirgindim dışarı cıkınca bütün hepsinden arınmış gibiydim verdiği mücadeleyi ve azmi takdir ediyorum daha ilk günden eşim bile kızımdaki değişikliği fark etti artık kendi kararlarını kendisi verebiliyordu her gün bizi biraz daha şaşırtıyordu seanslar bitiğinde kızımdaki değişiklikler bizi çok mutlu etti. Melek hanım gibi mesleğini seven ve çok başarılı bir psikolog tanışma fırsatımız oldu biz sorunumuzu çözdük sizde çözmek isterseniz melek hanımı şiddetle TAVSİYE EDİYORUM. pişman olmayacaksınız bur dan teşekkür eder meslek hayatında başarılar dilerim. saygılarımla Semra ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     4 Beğeni    

 d nin annesi (Danışan)
 IP: 178.241.217.YW

18-02-2016
 TavsiyeNo: 85937
esimden ayrilma surecinde bu durumu cocuguma aciklama konusunda kendisinden cok destek gordum.Bu donem gercektende zor bir donemdi ona nasil aciklayacagimi bilmiyordumbu konuda beni cok iyi yonlendirdi.Ayrica kendim icin de destek aldim bu sureci atlatmada kendisinden cok destek aldim.kendisine birkez daha tesekkur etmek istiyorum..bu durumda olan ve cozum arayan tum velilere kendisini tavsiye ediyorum...ayrica oyun terapisi konusunda da uzmanligini aldigini duydum..basarilarinin devamini diliyorum
     3 Beğeni    

 Ege&Elif (Danışan)
 IP: 178.241.197.YJW

13-02-2016
 TavsiyeNo: 85784
Melek hanım benim ikizlerime çok iyi geldi. Bilir misiniz bilmem. İkiz annesi olmak... Üff... Artık büyüdüler rahat edeceğim derken kardeş kavgası... Bitmez mi? Bitmiyordu. Ama Melek hanımı o kadar sevdilerki! Bir daha ne zaman gitçez ? Dediler. Her seferinde. Biz ikizlerle grup terapisi yaptık. Melek hanımla beraber dört kişiydik. Verim aldım. Bu kadar etkili olacağını hiç düşünmemiştim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çocuklarla iletişimi çok guzel. Özellikle bıkmadan usanmadan eğitimlerine devam etmesi , hastalarına ne kadar faydalı olmak istediğini gösteriyor. Bu beni etkiledi. Ayrıca kızları olması onlarla olan iletişimini görmem kararımda etkili oldu.
     6 Beğeni    

 Selma.K (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.169.84.ZL

13-02-2016
 TavsiyeNo: 85770
Melek hanım meslekdaşım aynı zamanda arkadaşımdır.Sıcak,samimi,dostane kişiliği Melek hanımın ilk göze çarpan kişiliğidir.Bunun yanı sıra alanındaki gelişmelere son derece açık,empati kurma becerisi ve problem çözme yetisi yüksek bir terapisttir.Problemleri çok çabuk kavrayabilen,analiz edebilen ve çözüm üretebilen yanına çok defa şahit oldum.Olaylar karşısında farklı bakış açısı geliştirebilerek danışanlarının yeni bir pencereden bakmalarını sağlayacağından eminim.Psikoterepi'yi bilmenin dışında iyi bir uygulayıcı olmak gerekiyor.Melek hanım bu konudada uzmandır.Oyun terapi uygulaması sayesinde bir çok problemi önceden çözümlemiştir.Çocuk,ergen ve yetişkinlerin psikoterapisi ve evlilik aile danışmanlığı konularında İstanbul'da psikoterapi almak isteyenlere klinik psikolog Melek Turan'ı güvenle tavsiye ederim.
     7 Beğeni    

 TÜLİN KOCAMIŞ (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.183.178.YC

22-01-2016
 TavsiyeNo: 85180
Melek Turan benim iş arkadaşımdır.Onu tanıdığım için çok mutluyum. Onu tanıdığımdan beri enerjisiyle beni etkiledi.kendisini sürekli yenileyen ,gelişime açık bıkmadan usanmadan bir işin sonunu en iyi şekilde ortaya çıkaran yapısyla insanı büyüleyen bir yanı var.Yardımseverliği ,insani değerlere verdiği önemle insanın bir kez daha insan olduğunu hatırlatması , sıcak kanlılığı, yere sağlam basan kriterleriyle insanı kendine çeker .Danışanlarıyla olan sıcak ilişkisi ve onları can kulağıyla dinlemesi takdire şayandır.Başarılarının devamını diliyorum.
     4 Beğeni    

 Bulut (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.58.54.ZC

12-01-2016
 TavsiyeNo: 84903
Melek hanim ile işi dolayısıyla tanıştım. Kendisini 8 yıldır tanıyorum. Güler yüzü ve olumlu enerjisi onu diğer insanlardan hemen ayırır. İş disiplinini ve yorulmak bilmeyen yapısını gozlemledim. Melek hnm. Özel ve ender bir insandır. Empati yeteneği ve anlayışı ile sorunları kolaylıkla tesbit eder, deneyim ve zekası ile çözüm yollarını bulmada yardimci olur. Sürekli kendini yeniler. Melek hnm. tanıdığım süreçte kendisini geliştirmesi ile bana örnek olmuştur. Mesleki açıdan yenilikleri takip eder, kendini geliştirir ve günceller. Danisanlarina vaka olarak değil, insan olarak bakar ve gerçekten yardimci olmak için bütün bilgi birikim deneyim ve enerjisini ortaya koyar.
     6 Beğeni    

 Behzat (Danışan)
 IP: 176.43.145.LD

06-11-2015
 TavsiyeNo: 82930
Hayatımda çok sık kararlar değiştiriyordum.hiç bir işim,özel hayatım uzun süreli olmuyordu bu durum beni çok zor durumlara sokmaya başladı çevremde ki insanlarla sorunlar yaşamaya başladım yani psikolojim bozuluyordu artık bunun nedeni araştırmaya çalıştım her sorunlu gibi ben düzgündüm karşımdaki kişiler yada yaptıgım işler sorunluydu bunu anlamak mümkün olmuyordu.sorunlarım için bir kaç psikiyatristle görüştüm bana ağır ilaçlar verip hayatla olan bağlantılarımı kopardılar sorun kısa süreliğine çözülmüştü tabi .) aslında hiçbirşey değişmiyordu.Ben kurtuluş yolu aradığım noktada yakınlarım Melek hanımla görüşmemi istedi.Melek hanımın beni anlamaya çalışan ilgili tavrı güleryüzü dostça davranışı bana çok iyi geldi.Şuan 5.seansta olmamıza rağmen kendimdeki farklılığı hissedebiliyorum.Melek hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum
     4 Beğeni    

 Serkan (Danışan)
 IP: 159.146.43.FC

04-11-2015
 TavsiyeNo: 82846
Kendim ile ilgili sorunlarım vardı.Bunalim içindeydim doğru karar veremiyor , Çelişki içinde kalıyodum. Yaptıklarımı hatırlamıyordum. Insanları Secemez duruma gelmiştim. Takı ailemle melek hocanın yanına gelene kadar . Sizi daha doğrusu insanları o kadar çok iyi anlıyor ki : konuşması , güler yüzlülugu, sıcak kanlılıgi, size olan yaklaşımı sorduğu sorular o kadar içten ve samimi ki anlatamam. Daha önce başka psikologların yanınada gitmisim niye ilk baştan melek hocanın yanına gelmedim diye pişman oldum. Sorunlarım ile ilgili çözüm bulmaya başladığımız zaman çok mutlu hissediyorum kendimi . Sizi çok iyi dinliyor ve söylediği sozler ,sorular , sorunların çözümüyle ilgili yaklaşımlar sizi tekrardan eskisi gibi hissetmeniz ve mutlu olmaniz için yeterli oluyor .Melek hoca sayesinde hayatıma tekrar yön çizdim. Okul notlarımı yukselttim. Artık doğru karar alabiliyor ve insanları secebiliyordum. Bana gösterdigi emeğe ne kadar teşekkür etsem az kalır . Iyi ki varsınız melek hocam ve iyiki sizinle tanismisim.
     4 Beğeni    

 Selen (Danışan)
 IP: 176.43.145.ZBC

29-10-2015
 TavsiyeNo: 82659
Hayatımda hiç birşeyin yolunda gitmediğini ve artık yaşamak bile istemediğimi ..düşündüğüm bir anda melek hanım karşıma çıktı ..gerçekten adı gibi melek bence önce güler yüzlü ve samimi yaklaşımı beni ikna etmeye en büyük sebeb oldu ..çünkü daha öncede başka psikoloklara gittim onlarda ikna olmadığımı anlayınca beni psikiyatri ye yönlendirdiler ve ilaç kullanmaya başladım ..ama onlardında faydasını görmedim ..daha sonra bir arkadaşım 6 ay önce Israrla beni melek hanımla tanıştırdı diğer tecrübelerime dayanarak çok istekli gitmedim ..fakat daha sonra doğru insanı bulduğumu fark ettim ve melek hanımla tanıştıktan 3 ay sonra ilaçları bıraktım çünkü o hayatımdaki eksiklikleri ve bilinç altımı ortaya çıkarmamda bana çok güzel yardımcı olup çok güzel terapiler ve Yönlendirmeler yaptı..hep mutsuz ,ümitsiz ,kaygılı idim , bu sonuçlar ağresif olmama da neden oluyordu , öz güven olayım bitmişti evliliğim bitmek üzereydi çünkü Çocuklarım ve eşim Bana tahammül edemiyor du artık çünkü herkesi mutsuz ediyordum kısacası herşeyimi kaybetme aşamasında Allah melek Hanımı karşıma çıkardı Allah'ım da onun ne Murat'ı varsa versin onu hep mutlu etsin çünkü Hayatım Değişti çok şükür evliliğim yoluna girdi çocuklarımı anlayabiliyorum artık herseye daha güzel bakıyorum ..bunlara kendim bile şaşırıyorum tek sorunum iyi bir dinleyici ve iyi bir danışmanmış şimdi evli mutlu ve çocuklu olarak Hayatımı devam ettiriyorum anladım ki iyi bir danışman olduğu zaman insanın kendisini de bulması çok kolay oluyormuş .. Ben buldum ..kendisini burda gördüğüme çok sevindim çünkü toplumun melek hanım gibi insanlara gerçekten ihtiyacı var .. Melek hanım Bence işi için yaratılmış kendisine nekadar tşk etsem azdır gülen bu yüzünü Allah'ım hiç soldurmasın
     5 Beğeni    

Melek TURAN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Muzikler : Akustik müzik, Türk Halk Müziği» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Medihaus Cerrahi ve Tıp Merkezi
Mevlana Mahallesi Sultan Ahmet Cad Esenyurt İstanbul Marmarapark Avm Yanı
(Beylikdüzü, Büyükçekmece,avcılar, Küçükçekmece)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(505) 539 49 27  
(09.00 ile 20.00 Arası Ulaşabilirsiniz)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1981
(38 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2006
(13 yıl önce)
Yüksek Lisans
İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ KLİNİK PSİKOLOJİ (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Melek TURAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
Ingilizce


Melek TURAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Melek TURAN Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video
2 Diğer Video
Tanıtım Filmi
Benim Oyunum Benim Terapim Projesi13:39
Top