2007'den Bugüne 74,799 Tavsiye, 24,664 Uzman ve 16,938 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Dilan Hilal ALTÜRK

Şehir

Kocaeli

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

3

[Psk.Dilan Hilal ALTÜRK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dilan Hilal ALTÜRK Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

7
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarDilan Hilal ALTÜRK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Dilan Hilal ALTÜRK'ün Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Pozitif psikoloji kurumu olarak amacımız kişilerin hayatlarına odaklanmalarını sağlayarak kendi içindeki ışığı pozitif yönde keşfedip hayatlarını kaliteli hale getirmelerine yardımcı olmaktır.

Dilan Hilal ALTÜRK Özgeçmiş CV Psk.Dilan Hilal ALTÜRK'ün Özgeçmişi
Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğan Dilan Hilal ALTÜRK, ilk ve ortaöğretimini Gebze’de tamamladıktan sonra Feyziye Mektepleri Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünü tam burslu kazanmıştır. 2015 yılında fakülteden mezun olmadan önce çeşitli hastaneler ve danışmanlık merkezlerinde stajlarını tamamlamış, mezun olduktan sonra danışmanlık merkezlerinde, kreşlerde ve şirketlerde psikolojik danışmanlık hizmeti vermiş ve seminer çalışmalarını sürdürmüştür. Aynı zamanda dört yıl süren hala devam ettiği ve teorik-formülasyon- süpervizyon aşamalarından oluşan ;Bütüncül Psikoterapi eğitimi, Çift ve Aile Terapisieğitimi gibi temel psikoterapistlik becerilerini oluşturan süreçleri de tamamlayarak yetkinliğini arttırmaktadır....[Devamı...]

Dilan Hilal ALTÜRK Tavsiye Yazıları Dilan Hilal ALTÜRK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Cihan D. (Danışan)
 IP: 92.44.215.ZC

09-08-2017
 TavsiyeNo: 98381
Merhabalar, Psikolog Dilan Hanımı internette psikolog araştırırken tesadüfen buldum.Ben nişanlısından evlilik aşamasında ayrılmış,iş konusunda nişanlılık sürecine paralel başarısız olmuş,elindeki avucundakini nişan masraflarına ve ayrılık sürecinden sonra nerde gereksiz bir şey varsa orada tüketmiştim tabiri caizse dibe batmıştım diyebilirim.Telefonda aradığımda tüm saçma sapan sorularıma nezaket ve sabırla cevap verdi.Randevu alıp gittiğimde gayet içtenlikle karşıladı.Sanki 40 yıllık dostmuşuzda bir kaç yıldır görüşemiyormuşuz hissine kapıldım.Bu arada yıllardır ara sıra değişik psikologlara farklı sebeplerle de olsa gittim.Kimi psikolog bildiğimiz futbol hakemi gibi gözü saattedir dakika dolsun maçı bitereyim der gibi.Dilan Hanımın takdir ettiğim yönlerinden biri de vakit yönetimi ; siz son cümlenizi söylediğinizde tüm değerlendirmeler yapılmış ve artık espri aşamasında kendinizi buluyorsunuz.Yani gözü saatte değil sizin anlattıklarınızda.Verdiği örnekler ve tavsiyeleri hayatınızla bağdaştırmak için hiç çaba sarfetmiyorsunuz bile.Zaten sizin hayatınızdan örnekler vermekte.Daha önce psikolaga gideniniz varsa bilirsiniz bazıları sizi ya bankamatik gibi görür ya da bir an önce gitmeniz için elinden geleni yapan hastalıklı biri gibi.İşini iyi ve anlattığı anektodlarla hayata bakış açım %80 değişti.Şu an diplerden basamak basamak yukarı çıktığımı hem ailem,hem arkadaş çevrem farkediyor.En önemlisi de ben farkediyorum.Ve yardımlarından dolayı Dilan Hanıma tesekkuru borc biliyorum.Gözünüz kapalı gidip yardım alabilirsiniz.Teşekkürler.
     4 Beğeni    

 Seda Sarsılmaz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 41.143.157.YFY

19-04-2017
 TavsiyeNo: 96124
Merhabalar , Adım Seda . Dilan ile lise döneminden süregelen bir arkadaşlığımız var . Arkadaşlık kelimesi basit kalabilir aslında. Dilan lise döneminde bile çok olgun ve sağlam karaktere sahip bir insandı. Onun düşünceleri her zaman benim için çok önemliydi. Çünkü her daim başım sıkıştığında o dönemlerde bile beni mantıklı kararlarıyla yönlendirirdi. Şimdi de öyle olduğuna eminim. Bu işin deneyimlerini kazanmış biri olarak gerek aldığı eğitim gerekse geçmişten gelen kabiliyeti sayesinde işini en iyi şekilde yerine getireceğinden şüphem yok. Etrafımda psikolojik desteğe ihtiyacı olan birini gönül rahatlığıyla kendisine yönlendirebilirim. İş bitiricidir dersem yalan söylemiş sayılmam .Emin olun ki ilk görüşmeden sonra o güveni alacağınıza eminim.
     6 Beğeni    

 Selen (Danışan)
 IP: 78.174.104.ZW

30-09-2016
 TavsiyeNo: 90590
Merhabalar, Adım Selen, dürüst olmak gerekirse bunalım dönemlerimde psikolog desteği almayı çözüm görmeyenlerden ve bu meyanda umutsuz olanlardandım. Fakat Dilan Hanım, uzman desteğiyle yaşadığım psikolojik sorunları çözebilme kabiliyetine sahip olmam yanımda bir çok önyargı ve yanlış bakış açılarıma da yön vermiştir. Yaşadığım sıkıntılardan uzun uzadıya bahsederek sizleri sıkmak yerine, birkaç kelamla özet geçerek Psikolog Dilan Hilal Altürk’ü neden tavsiye ettiği yazmak istiyorum. Ben de birçok insanda olduğu gibi tek başıma aşamayacağım sorunlarla uğraşırken arkadaş önerisi üzerine Psikolog Dilan Hilal Altürk ile tanıştım. Kendisiyle yaptığımız ilk terapi görüşmesinde dahi güvenimi kazanması, diğer terapileri kabul etmeme sebep oldu. Evleviyetle söylemem gerekir ki, psikolog desteği almak için hayatta karşılaştığımız sorunların büyük ya da küçük olması önem taşımaz. Sizin yaşadığınız ve fakat benim acıyla baktığım olaylar sizde depresif etkiler yaratmayabilirken, benim için telafisi olan durumlar sizin bunalıma girmenize sebebiyet verebilir. Ezcümle, maruz kalınan her sorun her insanda farklı etki oluşturur. Bu durum Dilan Hanım ile yaptığım ilk görüşmede tecrübe edindiklerimin başında gelir. Zira kendisi, görüşme esnasında sizi sıkıntılarınızla ilgili olarak öncelikle doğru düşünmeye sevk eder ve bu suretle hemen hemen tüm sorunlarınıza psikolojik açıdan çözüm üretir. Depresyonda olan biri için salt psikologla görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak kanaatimce yeterli değildir. Depresyondan yeni çıkmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, Dilan Hanım tedavilerini salt sözlü danışma yöntemiyle değil, sorunlarınızın kaynağına inerek uzmanlık alanında ihtisas ettiği terapi yöntemleriyle de sizi aydınlatır. Örneğin kendisiyle yaptığım ilk birkaç görüşmeden sonra artık benimle Diyalektik Davranış Terapisi üzerinden tedavisini yürüteceğini ve bu terapiyle benim diğer insanlarla olan davranış ilişkilerimin düzeltilmesi, stres ile mücadele edebilmem, iştahsızlığım ve intihar eylemi hususlarında çözüm üreteceğimizi hedeflemişti. Gerçekten de bu terapi kapsamında yaptığım sözlü, yazılı konuşmalar, önerdiği aktiviteler ve birçok fazlası ile şuan hayata çok daha farklı bir perspektiften bakıyor ve özgüvenli bir insan olma tadını çıkarıyorum. Sizlere tavsiyem, eğer zor günler geçiriyorsanız yol göstericinizi iyi seçmelisiniz. Yol göstericinizi yanlış insanlarda seçmeniz nihayetinde yolunuzu da kaybetmeye sebep olacaktır. Bu yüzden doğru yolda ilerleyerek doğru sonuçlar elde etmeniz için Dilan Hanım’a sorunlarınızla ilgili olarak başvurmanızı en derin tecrübelerimle tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    

Dilan Hilal ALTÜRK'ün Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikoterapi Enstitüsü Derneği
Hipnoz Derneği
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Pozitif Psikoloji Danışmanlık Merkezi
Hacı Halil Mah. 1223 Sok. Berk İş Hanı No:1 Kat:1 Gebze
Kocaeli
(09.30 - 21.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz. Tel: 0262 646 6410)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(262) 646 64 10
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Işık Üniversitesi İngilizce Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2015
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dilan Hilal ALTÜRK'ün Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İleri İngilizce


Dilan Hilal ALTÜRK'ün Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Dilan Hilal ALTÜRK Mesleki Videolar Videoları
-19:40
Top