2007'den Bugüne 90,700 Tavsiye, 27,887 Uzman ve 19,779 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Cinsel Beyin
YAZI #5272 © Yazan Uzm.Psk.Nalan EYİN | Yayın Ocak 2019
Nefes almadan yaşayamazsınız, aldığınız nefesi vermeden de yaşayamazsınız. Cinsel Hazlar, bir insanın yaşamla bağını, üretkenliğini arttırır. Cinsel Doyum Eksikliği ise, depresyona, takıntılı düşüncelere verimsizliğe ve boşluk hissine yol açar.

Düşünceler Duygulara, duygular Davranışlara dönüşür.Orgazmın Yaşanmasına Mani olan:Bedeniniz Değildir.
Sevişmeyi Bilmemek Değildir.

Cinsel Hazzı Engelleyen:Cinsel Yaşama Ait Düşünceleriniz,Cinselliği Yaşarken hissettikleriniz.Tıpkı dans etmek veya bir enstrüman çalmak gibi, Akort edilmesi gereken davranışlarınızdır...

Hipnoterapi ile entegre edilmiş Cinsel Terapi, cinsel yaşamdan haz almanızın sağlıklı ve kendiyle barışık, üretken ve eşinizle aile bağlarınızın çok daha sağlam olduğu ilişkiler yaşamanızın yolunu açabilir.

Orgazmın önünde en sık karşılaşılan engellerden birisi Ağrı yaşamak ve/veya Ağrı Yaşama Beklentisidir. Ayrıca ne hissedip deneyimleyeceğini bilmemektir. Hipnoz altında yapılan beyin görüntüleme çalışmaları ve Ağrı Kontrolünde hem Periferik hem de Spinal düzeyde etkinliği bilimsel kaynaklarla da desteklenmektedir.( potter kaynak gösterilebilir burada) Diğer yandan hipnotik telkinle bazı hormonların salınımı da mümkün hale gelmektedir.

Kadın Orgazmı üzerine çok uzun yıllardır araştırmalar yapılmaktadır. Kadının orgazm olması, fertiliteyle bugüne kadar tespit edilen bir bağlantıya sahip değildir. O halde , insan organizmasının sadece üremek değil, psikolojik olarak da hazza ulaşmasının , insan üzerinde bugün dahi tam olarak dile getirilmemiş çok önemli pozitif etkileri vardır.

Orgazmın klasik yolakları:

1.Pudendal Sinir-Klitoris ve U Noktası
2.Pelvik Sinir-G,A ve O Noktaları
3. Hipogastrik Sinir: Serviks
4.Vagal Sinir:Parasempatik Sistem,10.Kafa Çifti
5.Intercostal Sinir ve Oksitosin Uyarımı
6.Direkt Oksitosin Yolağı: Hipotalamustan Nörotransmitter olarak ve Hipofiz üzerinden nörohormon olarak oksitosin salınımı
7. Beyin “İmajinasyon” ve Değiştirilmiş Bilinç Hali(FBH)

Cinsel Beyin: Orgazm zihinde başlar zihinde biter, beden sadece bir araçtır.Orgazmı oluşturan yedi yolaktan en önemlisi Zihindir.

Cinsel Beyninizi geliştirmenin yolları ve Farklı Bilinç Hallerini oluşturmanın anahtarı Hipnoorgazm ve Hipnomeditasyon çalışmaları ile mümkündür.

Fantezi Süreci: Her şey ile bir ve bütün olduğunu hissetme ve ruhsal görüntü yaşantısıdır..

Hipnozun (FBH) Orgazma katkısı: Bilinç, şu an düşündüklerimiz (yani yaklaşık her 10-15 sn de bir değişen ortalama 7 birimlik bilgileri muhafaza edebilen) kısıtlı bir farkındalık iken, Bilinçdışı zengin bir coğrafyadır.

Geçmiş, Şimdi ve Geleceğiniz Bilinçdışında entegre olur. Bilinçdışı kendine has özel bir şifreleme metodu kullanır ve milyonlarca bilginin, resmin, anının, hayallerin adeta bir orkestra gibi aynı anda ve birbiriyle etkileşime girerek çalıştığı bir konser salonunu andırır.

Hipnoz ile, enstrümanların akort edildiğini, aynı melodinin çalınmasını, ezgi bütünlüğünü sağlamaktır. Hipnoz altında yapılan beyin görüntüleme çalışmaları ve Ağrı Kontrolünde hem Periferik hem de Spinal düzeyde etkinliği bilimsel kaynaklarla da desteklenmektedir.( potter kaynak gösterilebilir burada) Diğer yandan hipnotik telkin ve imajinasyonla bazı hormonların salınımı da mümkün hale gelmektedir. Kadının uyarılma ve verdiği fizyolojik yanıt süresi uzamış olur.(ESR) Erkeklerin aksine, belden aşağısı felç olan kadınlarda vagal ,beyin sinirve yolakları sağlam olduğu takdirde orgazm yaşanabilir. Bu da beyin orgazmını ve hipnozu destekler.BDT ye Hipnoz Terapisi eklendiğinde: Geleneksel Cinsel Terapilerde uzunca süredir, cinsel işlev bozuklukları üzerinde çalışılmaktadır. Bugün sahip olduğumuz pozitif psikoloji bakış açısıyla, sadece cinsel işlev bozuklukları değil; sahip olunan en temel fizyolojik ve psikolojik ihtiyaçlardan ikisine de karşılık gelen orgazmın , sadece hiç orgazma ulaşamayanlar için değil, orgazmı arttırılmış seviyede yaşamayı, süresini uzatmayı talep eden kadınlara da yönelik olarak değişim sağlayabilmenin , bilişsel davranışçı terapi ekolü dışında, Cinsel Beyni eğitmek, Hipnoz ve Metaforlar yoluyla da desteklenmesini sağlamak mümkündür.
Uzman Psikolog Nalan Eyin/Klinik Psikolog Dr. Murat Ulusoy (NEY&MU) Eylül 2018
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Nalan EYİN Fotoğraf
Uzm.Psk.Nalan EYİN
Kocaeli (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Nalan EYİN'in Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,779 uzman makalesi arasında 'Cinsel Beyin' başlığıyla benzeşen toplam 55 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Liderlik Becerileri Haziran 2019
► Eyvah Çocuğum Porno İzledi! ÇOK OKUNUYOR Kasım 2011
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


09:37
Top