2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Güvercinlerde Kış Bakımı
YAZI #5611 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
Güvercinlerimize Kış döneminde şayet günde bir kez yemleme yapıyorsak kuş başı 30 gr yem yeterlidir. Şayet sabah, akşam olmak üzere günde 2 defa yemleme yapıyorsak kuş başı sabah 10 gram, akşam ise 20 gram vermek suretiyle yemleme yapabiliriz. Sabah az yem vermemizdeki sebep kuşların gün boyu canlı kalması, akşam ise iyice doyurmak suretiyle geceyi tok karnına istirahette geçirmesi içindir. Unutmamak gerekirki sağlıklı ve canlı kuşlar istiyorsak yemleme bunun yegane formülüdür. Kursağı aşırı derecede yemle dolu olan güvercinin sağlıklı kalması çok zordur. Güvercin yem programı, kışın güvercinlere nasıl yem verilir, güvercinler kışın ne yer, güvercinlere kışın ne verilir, güvercine ne kadar yem verilmeli, güvercinlerde karışık yemin faydaları gibi sorulara yanıt verecektir. If we feed our pigeons once a day in winter, 30 g of bird feed is sufficient. If we feed twice a day in the morning and evening, we can feed 10 birds per bird and 20 grams in the evening. The reason why we give less feed in the morning is to keep the birds alive throughout the day and to spend the night at the appetite on the full belly by satisfying the evening. We must remember that if we want healthy and alive birds, feeding is the only formula. It is very difficult to keep the pigeon, whose feed is full of excess feed, to stay healthy. Pigeon feed program, how to feed the pigeons in the winter, the pigeons in the winter, what is given in the winter, the pigeons are given in the winter, how much feed should be given to pigeons, pigeons will respond to questions such as the benefits of mixed feed.
#güvercin #güvercinler #güvercinleri #güvercinler #güvercinkümesi #güvercinsevdası #taklacıgüvercin #güvercinlerim #güvercinaşkı #güvercinyavrusu #güvercinlerinabisiramazanokay #güvercinpaylaş #beyazgüvercin #güvercingebze #pigeonsofinstagram #pigeonphotography #pigeonpose #kuş#kuşveterineri #kuşveterinerleri #kuşveterinerhekimliği #beyazgüvercin #güvercingebze #pigeonsofinstagram #pigeonphotography #pigeonpose #kuş#kuşveterineri #bird #birds #animal #animals #papağan #budgie #veterinerhekim #veterinary #veterinarian #veterinarios #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Yavru Köpek Bakımı Vet.Hek.Bora BİLGİN
► Yavru Köpek Bakımı Vet.Hek.Dr.Mahir KAYA
► Köpeklerde Doğum ve Yavru Köpeklerin Bakımı Vet.Hek.Doç.Dr.Güçlü GÜLANBER
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Güvercinlerde Kış Bakımı' başlığıyla benzeşen toplam 33 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


02:20
Top