2007'den Bugüne 90,300 Tavsiye, 27,791 Uzman ve 19,731 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kevser BAŞKARA
Diyetisyen - İstanbul

Kevser BAŞKARA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

19

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Kevser BAŞKARA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(%66.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Kevser BAŞKARA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Kevser BAŞKARA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Beslenme tarzımız kişisel dönüşümümüze hizmet ettiği zaman bedensel ve ruhsal bütünlüğe kavuşabiliriz.
 
Kevser BAŞKARA'nın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik (2015 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Kevser BAŞKARA Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Diyabet beslenme tedavisi, diyabetlilerin sosyal hayata uyumu, psikolojik açıdan desteklenmeleri
Tip1 diyabetli çocuklar ve diğer yaş grupları için karbonhidrat sayımı yöntemleri
Çölyak, Glutensiz yaşam tarzı konuları
Düzenli fiziksel aktivitenin sağlık açısından önemi
Kişisel Dönüşüm
Yaşam koçluğu

Kevser BAŞKARA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gonca GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104636
Kevser Başkara ile arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. 4 aydır vegandım ve ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Öncelikle çok güvenilir olduğunu söyleyebilirim. Herhangi bir ürün, gıda takviyesi ya da ilaç önermiyor. Bunu söylemek isterim çünkü daha önce gittiğim diyetisyenler bunu yapmışlardı. Benim yaşam tarzıma, yiyebileceklerime ve yapabileceklerime ve en önemlisi almam gereken besin miktarına göre bir liste oluşturduk. Vegan beslenmeye alışma ve kilo kaybı yavaş ama istikrarlı bir şekilde oldu. Listeye uyamadığımda kilo almıyorum. Kendisine WhatsApp’tan istediğim zaman ulaşabildim. Size gerçekten yardım etmek istediğini anlamamanın mümkün değil. Şiddetle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Sema Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104245
Yaklaşık 18aydır vegan yaşayan bir birey olarak, bu tarz beslenme konusunda düştüğüm hataları Kevser Hanım sayesinde telafi edebildim. Zamanla bozulan değerlerim onun özenli beslenme programı ve motivasyonuyla yerine geldi. Geçmişte defalarca kilo verip verdiği kiloları fazlasıyla geri almışken Kevser Hanım'la yaptığımız seanslar sonrasında sporu hayatıma soktum. Şimdi günlük besin ihtiyacının bilincinde olan, düzenli spor yapan, sindirim problemlerinden kurtulmuş, büyük bir sevgiyle bağlı olduğu vegan yaşam tarzını onun hakkını vererek yaşayan biriysem bu ondan öğrendiğim ve uyguladığım bilgiler sayesindedir. Seanslarımız sadece kilo kontrolü ve program yenileme şeklinde değil, birer ders niteliğinde oldu. Eğer yeni bir yaşama adım atmak, sağlıklı ve dinç bir görünümle özgüven sahibi olmak istiyorsanız Kevser Hanım'a baş vurun lütfen. İnanın yaşam enerjisi bulaşıcıdır. Benim için hayat kurtarıcıdır diyebilirim. Eğer bu kararı almasaydım bilinçsizce beslenecek, düzensiz yaşamaya devam edecektim.
     Beğenin    
Özlem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104237
Sevgili Kevser Başkara’dan yaklaşık 6 ay önce zayıflama ve vegan beslenme konusunda danışmanlık aldım. Bu beslenme tarzında kendisi şuan tek diyetisyen. Mesleki açıdan, donanımlı ve güncel bilgileri takip eden bir uzman. Uzun süredir kilo vermeye çalışan biri olarak, benim en önemli direnç noktamı bulmama ve motivasyonumu sürekli yüksek tutmamda çok yardımcı oldu. Kendimi hiçbir zaman bir diyette yada baskı altında hissetmedim. Kısaca çok sevecen ve danışanı ile yakın bir arkadaşı gibi ilgilenen birisi. Umarım ülkemizde kendisi gibi uzmanların sayısı artar. Bu arada hedeflediğim kilo ve beslenme tarzı sayesinde hayat daha güzel:) Saygılarımla, Özlem ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     Beğenin    
Özlem GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
12.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104232
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Sezen ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98280
Sevgili Kevser'i vegan beslenmeye başladıktan sonra internette nasıl doğru beslenirim konusunu araştırırken buldum. Kendisinden danışmanlık hizmeti almaya karar vermeden önce okuduğum makale ve röportajları oldukça ilgimi çekmişti. Sadece beslenmeyle ilgili değil insana, doğaya, topluma dokunan işler yaptığını gördüm. İşinde sürekli kendini geliştiren, yenilikleri takip eden en önemlisi yaptığı işi seven bir uzman olmasının yanı sıra denemediği hiçbir şeyi tavsiye etmeyen, bildiğini paylaşmaktan sakınmayan, çok yönlü, yaşam dolu, samimi bir insan ile karşılaştım. Kolay anlaşılır ve hayat tarzına uygun beslenme önerileriyle bana vegan beslenme konusunda büyük katkıları oldu. Enerjisi ve bütüncül yaklaşımı sebebiyle gelecekte hayata ve insalara çok daha fazla katkıda bulunacağını düşünüyorum!
     Beğenin    
Zülal Kalkandelen
10.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96596
Kevser Başkara ile Dünya Vegan Günü'nde tanışmıştık. Yaptığı çalışmaları yakından izliyorum ve işini çok önemseyen, dünyada kendi alanındaki gelişmeleri sürekli izleyerek bilgilerini güncelleyen bir diyetisyen olduğunu gördüm. Hastalarına yararlı olabilecek en iyi tedavileri sunmak için araştıran, çözüm odaklı bir uzman. Ayrıca çevresine yaydığı olumlu yaklaşımı, enerjik yapısı ve yardımseverliği sayesinde insanlarla kolay iletişim kurması da önemli bir artı.
     2 Beğeni    
Atilla VSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96586
Kendisi alanında uzman ve yetkin bir diyetisyen. Çok et tüketenln de vegan ve vejetaryenlerin de ilk düşünmesi gereken diyetisyenlerden biri olmalıdır. Bitkisel çözümlerde oldukça başarılı, et tüketmeden de protein ve türlü ihtiyacınıza yönelik seçeneklerle sizi aydınlatacaktır. Gördüğüm kadarıyla alanındaki son gelişmeleri, tıbbi makaleleri takip ediyor. Kendisinden fayda sağladım. Kendini geliştirmeye yatkın, herşeyi en iyi ben bilirim demeyen. Özverili ve iş ahlakı gelişmiş biri.
     Beğenin    
Asli ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Nisan.2017
TavsiyeNo: 96081
Sevgili Kevser Başkara ile tanışmam, vegan olduktan sonra beslenme düzenimi oturtmak ve daha bilinçli şekilde beslenebilmek için bilgi ararken kendisinin yazılarıyla karşılaşmam ile gerçekleşti. Vegan beslenme konusunda Türkiye'deki ilk ve tek diyetisyen olduğunu biliyorum. Bu konuda internette yeterince güvenilir başka kaynak bulamamıştım Kevser Hanımın işin uzmanı olması yüreğimize su serpti. Hem kendim, hem eşim hem de arkadaşlarımızın diyetisyeni oldu. Aslında diyetisyenden de öte oldu diyebilirim çünkü Kevser Hanım sizden bilgi esirgemez, sizi müşteri olarak görmez. İşini gerçekten severek yapan insanlardan olduğunu gördük. Hatta uzakta olan arkadaşlarımız için Skype aracılığı danışmanlık yaptı. Hakkını ödeyemeyiz. Ayrıca seminerlerinden de faydalanma şansımız oldu. Kevser Hanımdan alacağınız danışmanlık, sanıyorum diğer diyetisyen randevularınıza benzemeyecek. Sizin hayatınıza göre, size göre ama en sağlıklı ve en uygun şekilde beslenmenizi, dolayısıyla hayatınızı düzene oturtmanızı ve bu düzeni korumanızı sağlayacak. En azından bizde böyle oldu. Kendisini Beslenme alanında danışmanlık hizmeti arayan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Kıvılcım Çağlıer
5.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93551
Kevser ile vegan olmam dolayısıyla tanışıyoruz.kendisi şu anda İstanbul da vegan beslenme konusunda uzman benim bildiğim tek diyetisyendir. vegan beslenmek ,zayıflamak ya da sağlıklı beslenmenin sırlarını öğrenmek istiyorsanız tereddütsüz danışabilirsiniz. Mesleğini seven insanlara yardımcı olmaktan keyif alan biridir.insanlara doğaya ve hayvanlara karşı sevgi dolu ,içindeki sevgi ile sizi pozitif tarafa çeken ,verdiği yeni bilgilerle sizi şaşırtan ve heyecanlandıran bir diyetisyendir.Mesleki bilgisiyle beni aydınlatan, güleryüzü ile içimi ısıtan bu güzel insanla tanıştığım için çok mutluyum.
     1 Beğeni    
Gamzegül Kızılcık
4.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93540
Kevser Hanım ile beslenme konusunda yazdığı yazılar sayesinde tanıştım. Kendisi danışanlarına karşı her zaman çok ilgili ve kişilere karşı her daim çok saygılı. Alışıldık ukala doktor kalıbından tamamen sıyrılmış ve ben biliyorum havasına girmeden mütemadiyen araştırıp kendini geliştiriyor olması beni kendisine en çok bağlayan özelliği. Basma kalıp diyet önerileri yapan yüzlerce meslektaşına rağmen kendisi kişiye özel diyet hazırlıyor ve kişilerin sağlık geçmişlerini yakından öğrendikten sonra çalışmaya başlıyor. Ön yargıları yok. Bilimin ışığında araştırmalarını hiç bırakmıyor ve yüksek bir sabra sahip. Kevser hanıma sağlığınız ve beslenmenizle ilgili aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz. Kendisi üşenmeden, sıkılmadan sizi samimi şekilde yanıtlayacaktır.
     1 Beğeni    
Emel
3.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93509
Herkese merhaba ; Kevser hanimla telefon yoluyla tanistik kendisi cok ilgili alakali ve gece kac olursa olsun hr zaman her soruya acik isini severek askla yapan bir arkadasimiz..iyi ki var herkesin onu tanimasini altin bilgilerinden faydalanmasini dilerim kizimin kevser ablasin dan diyabet hakkinda nasil beslenecegi konusunda ogrenecegi cok.sey var...diyabette 2 yilimizi devirmek.uzereyiz dilerim diyabeti olan herkes karbonhidrat sayarak dogru insulin eslesmesi yapar bu da tabiiki uzman esliginde olur ne kadar biliyorum desemde bazen hicbisey bilmedigimi farkediyorum orada karsima bu iyilik melegi cikiyor dilerim bu hevesinin karsiligini kucaklar dolu alirsin...bizim meyvelerimiz var ne kadar guzel renk renk deyisi beni bile meyveye ozendirmstir cansin...
     1 Beğeni    
Yusuf Aktan
31.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93446
Kevser Başkara Hanım bir çok Diyabetle ilgili Toplantı,Seminer,Konferansda birlikte bulunduk.Diyabetle ilgili tüm yenilikleri gelişmeleri Karbonhidrat Sayımı Yöntemi Eğitimi ile ilgili tüm ayrıntıları Diyabetlilere bütün aşamaları ile Öğreten başarılı bir diyetisyen arkadaşımız olduğu için tüm diyabetli arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.Öğretme ve yaklaşımı diyabetlilerin Karbonhidrat Sayımı Yöntemini çok kolay algılayabileceği şekilde empati kurarak ve sık sık diyabetlilerle bir arada olduğu için kendisi severek yaptığı için çok başarılı olduğu açık şekilde ortada Karbonhidrat Sayımı Yöntemi Eğitimi Konusunda.
     1 Beğeni    
Azra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89572
Ben tip 1 diyabetliyim ve Kevser ablayla diyabet kampında tanıştık ve onu çok sevdim. Çok ilgili ve samiri biri sorduğum tüm sorulara bıkmadan cvp verdi ve karbonhidrat sayımını öğrenmemi sağladı . Üstelik ben yeni tanıydım ve karbonhidrat sayımını hakkında hiçbirşey bilmiyordum 😊 Bu yorumları annemle birlikte yazıyorum ve annemde benimle aynı fikirde. İşini severek yaptığı çok belli diyor hep . Danışmayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim 😊
     1 Beğeni    
Janberk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89570
Kevser baskara ıle dıyabetlı cocuklar kampında tanıstım.Kendım tıp 1 dıyabetlıyım ve kamplarda olsun dısarda gecırdıgımız zamanlarda olsun bana tavsıyede bulundugu beslenme sekıllerını normal gunluk hayatımdada uygulamayı denedım ve seker olcumlerındede gormus oldugum uzere sekerlerım oldukca duzenlı seyır etmeye basladı beslenmeyle ılgılı kılo problemı olanlar ve ozellıkle tıp 1 yada tıp 2 dıyabetlılere kesınlıkle kendısıyle gorusup bir tavsıyelerını dınlemenızı onerıyorum asla pısman olmayacagınızı garantı edıyorum kendısıne verdıgı tavsıyelerden dolayı sonsuz tesekkur edıyorum...
     1 Beğeni    
Gaye Eylem Danış
11.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87846
Kevser Başkara'yı öğrencilik yıllarından beri tanıyorum kendisi oda arkadaşımdı. Çalışkan, eğitimi ile ilgili kendisini geliştirecek çok kitap okuyan, bu alanda bir çok proje hazırlayan ve seminer, yurt içinde ve yurt dışında konferanslarda yer alan başarılı bir insandır. Ayrıca doğa sporlarına meraklı bir sporcudur. Hayatında beslenme ve spor çok büyük bir yere sahip olduğu için fit bir kadındır ve çevresine de bu alanda çok yardımcı olmuştur. "Diyet" sözcüğüne bakış açımı değiştirmiştir. Kevser'in tavsiyeleri ile daha sağlıklı besleniyorum ve şok diyetler ve bizi zorlayan sağlığımıza zararlı diyetler uygulamadan fit kalabiliyorum. Bir çok yerde staj yapmış olmasının verdiği avantaj, hayat enerjisi, mesleğine olan aşkı ve güçlü iletişim kabiliyeti sayesinde danışanlarının kendisinden oldukça memnun olduğunu gözlemledim bu sebeplerle de danışan sayısı günden güne artıyor ve onlara yaşam koçu olarak da yardım ettiği için bu sürecin ivme kazanacağından da şüphem yok. Özellikle Tip1 diyabetli çocuklar ve Tip1 diyabetli sporcuların beslenme tedavisi ve karbonhidrat sayımı yöntemleri alanlarında oldukça uzman bir diyetisyendir. Kevser Başkara'yı kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Lara KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87837
Kevser abla ile ilk defa onun yaptığı bir araştırmaya katılarak tanıştım. Tip 1 Diyabetli sporcuların beslenme, antrenman, insülin dozlarrıyla ilgili bir araştırma idi. bu konudaki bilgi ve yaklaşımı benim için çok önemli oldu. biz diyabetliler zor bir yaşamı sürdürmeye çalışıyoruz. Kevser abla gibi biri kesinlikle bilgisi ve arkadaşça yaklaşımı ile çok yardımcıdır. Maalesef istanbulda olduğu için sıklıkla görüşemiyoruz ama telefonda ve sanal ortamda desteğini her zaman görürüm.
     1 Beğeni    
Mert
10.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87811
Sayin kevser başkara ile tanişikligimiz tip 1 diyabetli sporcular calismasindan tanisiyorum kendisi hem mesleki hemde insanlarla yaklasim ve iliskileri konusunda cok taktir ettigim değerli bir diyetisyendir.Mesleğini severek ve cok istekli yapmasida sevdigim ve taktir ettigim diğer güzel yönlerinden birisi işini son derece profesyonel yapiyor olmasi ve her hastasiyla ozel bire bir ilgilenmesi sabirla ve iyi niyetile zamaninin buyuk bir kismini hastalariyla gecirmesi yardim sever kisiliginide ön plana cikartiyor....
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Cansu
10.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87795
Kendisiyle geçen sene diyabetik çocuklar kampında tanışmıştık. Kampta bize yani diyabetik çocuklara çok iyi şeyler öğretti, kattı. Mesleğinde çok başarılı ve iyi olduğunu düşünüyorum. Besinlerin duygularla bağı adlı seminerine de katıldım ve yaptığı seminerden çok iyi bilgiler öğrendim. Seminerlerine mutlaka herkesin katılmasını tavsiye ederim. Kendisi çok iyi samimi güler yüzlü bir diyetisyen. Mesleki açıdan kendını sürekli geliştirmeye yönelik şeyler yaptığı için ve mesleğine aşık biri olduğunu düşündüğüm için özellikle de diyabet alanında kendini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptığı için ilgimi çeken bir diyetisyen. Insanlara karşı ılımlı sıcak davranması onu diğer diyetisyenlere göre öne çıkarıyor.
     1 Beğeni    
İlker
7.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87715
Kevser hanım ile öğrencilik yıllarından beri tanışıyoruz. Alanında kendini geliştirirken bundan keyif alan, her yeni hastayı ve verdiği diyet sonrası hastasında meydana gelen gelişmeleri heyecanla anlatırdı. Hala ve sürekli dünyada beslenme ile ilgili yapılan yenilikleri ve özellikle de beslenme ile tedavi yöntemlerini takip ederek, en son gelişmeleri bilgi ve tecrübe dağarcığına eklediğini görüyorum. Özel olarak tip 1 ve 2 diyabetli hastalar ve çocukların beslenmesine ilgi duyarken, hastalarına sadece diyet vermekle kalmayıp bütüncül bir yaklaşım prensibine sahip. Dolayısıyla hastasının bireysel ve sosyal yaşamı içerisindeki rolünü göz önünde bulundurarak yaklaşım sergilemekte. Her durumda standart yaklaşım yerine bireye özgü yaklaşımı sayesinde ileride diyetisyenlik mesleğine yeni bir bakış açısı kazandıracağına inanıyorum.
     1 Beğeni    
Korhan Kalon
7.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87708
Sevgili meslektaşım Kevser Başkara fikirlerine ve bilgisine çok değer verdiğim arkadaşımdır. Mesleğinde güler yüzlü ve idealisttir. Yenilikleri ve güncel bilgileri bilimsel kongrelerle takip ediyor. Bilimselliğin ve almış olduğu mesleki eğitim kuralların dışına çıkmadan, hasta güvenliği ve tıp etiği ilkelerinden ödün vermeden, işini severek yapan, benim de çok sevdiğim ve güvendiğim diyetisyendir. Diyetisyen mesleği de belirli alanlarda uzmanlık gerektiren bir meslektir. Branşında uzman olanlardan yararlanmanızı öneririm. Kevser Başkara'nın, diyabet, çölyak, sporcu beslenmesi, tip1 diyabetli sporcularla ilgili bitirme tezleri vardır. Korhan Kalon - Ankara
     4 Beğeni    

Kevser BAŞKARA'nın Kitap ve Yayinlari Kevser BAŞKARA'nın Basılı Kitap ve Yayınları
1) 20-24 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 52. Ulusal Diyabet Kongresi'nde "Düzenli fiziksel aktivite yapan tip 1 diyabetli bireylerin glikometabolik göstergelerinin ve beslenme durumlarının saptanması" adlı çalışmanın poster sunumu
2) Çölyaklılar için el klavuzu (Basım: 2016)

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik
Mezuniyet Yılı
2015
(7 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel skype hesabı

Dyt.Kevser BAŞKARA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Kevser BAŞKARA Mesleki Videolar Videoları
-

07:16
Top