2007'den Bugüne 89,475 Tavsiye, 27,604 Uzman ve 19,642 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hüseyin ABAY
Psikolog - Ankara

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hüseyin ABAY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hüseyin ABAY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hüseyin ABAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Terapi değişim için atılan adımdır. Bir adım çok şeyi değiştirebilir.
 
Hüseyin ABAY'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikoloji Ankara
Konur Sokak. No:67/8 Kızılay
Ankara
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1975 (47 yaşında)
Doğum Yeri : Elbistan/Kahramanmaraş
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (2002 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hüseyin ABAY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk, ergen, çift terapisi, yetişkin terapisi, Travmatik durumlarda emdr...

Hüseyin ABAY'ın Makaleleri Hüseyin ABAY'ın Makale ve Yazıları
2 Makale

Hüseyin ABAY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
C.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121172
Önceleri oğlum için sonra kendim için sonrası eşim ile ilgili konularda sakinleştirici ve çözüm odaklı yaklaşımı ile ve sonrasında tedavim süresinde son derece etkili çözümleriyle şifalanmama sebep olan muhteşem uzman. İyi ki tanımışım kendisini. 5 yıldır yaşadığım sıkımtılı süreci ve sonrasında yaşadığım hastalık ve ailevi sorunları atlatıp çözmemde zaman mevhumu tanımadan son derece içtenlikle yaklaşması ile Aile terapisi, çocuk ve ergen terapisi EMDR ve diğer konularda kesinlikle tavsiye ederim.
     Beğenin    
Derya KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Kasım.2014
TavsiyeNo: 72956
Hüseyin beyle kendi psikolog'umun tafsiyesi ile tanıştım 14 yaşındaki oğlumun kontrolsüz bilgisayar oyunları oynama ve bizimle iletişim kopuklu vardı.Hüseyin beyden yaklaşık 8 ay kadar yardım aldık şu anda bilgisayarı oğlum daha kontrollü ve bizimle ve öğretmenleriyle olan iletişimi daha güçlendi.Seanslarımızın bitmesine rağmen Hüseyin beye her ihtiyaç duyduğumuzda telefonla bizi yönlendiriyor ve oğlumun durumunun nasıl olduğunu belirli aralıklarla arayıp kontrol etmesinden dolayı Hüseyin beye teşekkür eder herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    
Selen Seda Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72455
Hüseyin bey ile tanışmamız yakın akrabalarımın aracılığı ile oldu. Diyarbakır'da ikamet ettiğimiz için öncelikle görüntülü konuşma aracılığı ile, ardından da Ankara'da yüz yüze görüşmelerimiz oldu. Görüşme sonrasında kızımıza yaklaşımımızda ve davranışlarımızda Hüseyin Bey'in tavsiyeleri ile çok önemli değişiklikler oldu ve bunun çocuğumuza yansıması bizi oldukça mutlu etti. Hiç fark etmediğimiz, ancak oldukça önemli olduğunu sonradan algıladığımız değişiklikler, çocuğumuzun da bize bakış açısını değiştirdi. Güleryüzlü, konuşkan, en önemlisi oldukça sakin ve pratikte yapılması oldukça kolay olan uygulamalara rehberlik etmesi onu diğer uzmanlardan ayıran en önemli özellik bence... Çalışmalarında başarılarını diliyorum ve tekrar tekrar teşekkür edip herkese tavsiye ediyorum...
     1 Beğeni    
Sunay Kara
11.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71639
Bartın'da Değişim Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezinde engelli çocuklarla birlikte 2 yıl beraber çalıştık. 10 yıllık meslek deneyimim olmasına rağmen Hüseyin Bey'le tanıştığımda çok eksiğim olduğunu fark ettim. Neler öğrendim neler. Bilgileri teorik ve sonra da birlikte uygulama fırsatı buldum. Şu anda Bartın'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Çocuk Gelişimci olarak çalışmaktayım. Kendi mesleki bilgim ve HÜSEYİN BEYDEN ÖĞRENDİĞİM BİLGİLERLE bizimle birlikte çalışan diğer meslek elemanlarına çocuklar hakkında iş başı eğitim verme, korunma altında bulunan çocukların davranış problemlerinde izlenmesi gereken yollarda neler yapacağım konularında başarılar elde ettim. Ayrıca bir engelli annesi olarak çocuğumun ileride bağımsız olarak yaşayabilmesi için doğumdan itibaren doğru davranış modellerini Hüseyin Bey'den aldığım bilgi ve yönlendirmeleri uygulayarak oğlumda inanılmaz gelişimler elde ettim. En önemlisi yine Hüseyin Beyden öğrendiğim bilgilerle bana verilen bilgilerin doğru ve yanlışlarını fark edebiliyorum. Çocuk alanında çalışan herkese (Patron, eğitimci, ahçı vb. ), sağlıklı yada engelli çocuk sahibi ebeveynlere, ergen çocuklukta olan bireylere, ergen çocuk sahibi ebeveynlere, kötü alışkanlıklarını bırakmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Sema Yazıcı
10.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71626
Değerli arkadaşım psikolog Hüseyin Abay ile özel eğitim alanında yıllarca birlikte paslaşarak çalışmış bir çocuk glş eğitimi öğretmeniyim..Her öğrencimin ve öğrenci ailelerimin psikolojik-duygusal ihtiyaçlarında yanımda oldu.Mesleki desteğini çok gördüm.Uzun dönem hedef çalışmalarımızda başarıya ulaşılmasında çabası ve doğru yöntemleri beni ve bizi mesleki anlamda çok geliştirdi.Yıllara dayalı tecrübelerimden dolayı çevre dost ve arkadaşlarıma önerdiğim yönlendirdiğim bu değerli meslek elemanı arkadaşımı herkese TAVSİYE ediyorum.Sevgili Hüseyin ABAY yolunuz herdaim açık olsun.. Çalışmalarınızda başarılar dilerim...İYİKİ VARSINIZ
     1 Beğeni    
Almila
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71589
Ben kendisini on yila yakin suredir hastasiyim.ama diğer psikologlardan cok farklı.çünkü sadece seanslarda sizi dinleyip sorunlariniza yardimci olmakla yetinmez.elinden geldiğince her zaman yârdimci olmaya hazirdır.bence bu çok önemlidir.insan psikolojisinin ne zaman yardima ihtiyaç duyacağı belli olmaz...huseyin beyi t hastası olduğum için mutluyum...engelli okulunda psikologumdu.güler yüzlü.sicak kanli.çocuk ve engellilerle ilgilenmeye bayilir...
     1 Beğeni    
Keziban Yorulmaz
7.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71535
Özel eğitim kurumunda çalışırken tanıştığım. Çalışmaktan büyük keyif aldığım. Düzenli,sistemli,işine ve arkadaşlarına saygılı Hüseyin Hocam. Özel eğitim bir ekip işi. Anneler. babalar, eğitimciler, psikolog bir arada çalışırlar. Bu çalışma ortamı ne kadar sağlıklı olursa o kadar başarılı olunur. Hüseyin Hocam sistemli, düzenli çalışan bir psikolog. Gerek çalışma arkadaşları gerekse aileler ve özel durumlu bireylere uygun yönlendirmelerde bulunur. Danışanları ya da bireylerle ilgili gözlemleri son derece yerinde ve etkilidir. Bu sayede konular her ne olursa olsun herkesi gerek danışanları gerekse çalışma arkadaşlarını bir adım öne taşımaya yardımcı olur. Onunla tanışmak bile bir zevk iken aynı ortamda. Aynı çalışma ortamında 2,5 yıl gibi kısa süre paylaşmak. Her daim telefonun ucunda danışıyor olduğunuzu bilmek, insanın hayatına güven duygusunu ekleyerek, anlam katıyor. Şu an aynı ortamda çalışmasak da hala kendisinin engin fikir ve görüşlerinden yararlanmaktayım. İyi ki varsınız Çalışmalarınızı takip ediyor kolaylıklar diliyorum.
     2 Beğeni    
Mesut DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71499
Hüseyin bey ile nişanlımın bir arkadaşı vasıtasıyla tanıştım, rahatsızlığım kendimi zorda hissettiğim ve sıkıştığım zamanlarda insanlara yanlış bilgi vermekti, Hüseyin bey sayesinde bu sorunumu ve insan ilişkilerindeki yaşadığım iletişim bozukluklarını tedavi ettik daha doğrusu Hüseyin bey bana kendimi bulmama yardımcı oldu, verdiği tavsiyelerle gerek ikili ilişkilerde gerekse sosyal ilişkilerimde yapmam gerekenleri en doğru şekilde yapmayı öğrendim, bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum ve kesinlikle Hüseyin Abay'ı tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Emel TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 71359
Merhaba;Hüseyin Beyle tanışmamız ,özel eğitim yöneticisi arkadaşımın tavsiyesi üzerine gerçekleşti. 9 yaşındaki oğlumun okulda uyum problemleri vardı ve güvenebileceğim bir uzmandan yardım almak zorundaydık. ailecek çok tedirgin bi şekilde bürosuna gittik. oğlumu da zorla götürdüm. ilk önce oğlumu çok güzel bi şekilde ikna etti ve sonraki randevularımızda bize sorun çıkarmadı.Hüseyin bey beni ,eşimi ve öğretmenimizi de içine alan geniş bir küme oluşturarak hepimizin katkılarıyla bize yardımcı olmaya çalıştı ,ama bunu yaparken eleştirilerini çok net ve anlaşılır yaptı bu bizim için çok önemliydi.anne ve baba olarak eksik yönlerimizi tespit edebildik ve bunları düzeltebilme imkanını birlikte bulduk. işini çok severek yapan,kendini bu konuda geliştirmek için eğitimlere katılan ve bizleri de dahil eden disiplinli ,seviyeli ve sabırla dinleyen bir danışmanımız oldu.bizim için en önemlisi kendisine bir telefon kadar yakın olabilmemizdi ve olaylara anında birlikte yorumlayıp doğru yönlendirmeler yapmasıydı. kendisine teşekkür ediyor ve tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Beyza YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 71302
Gerçekten alanında uzman bir psikologtur.Kendisini 2 yıl önce tanıdım.Benim 3yaşında yürümeyen ve konuşmayan bir oğlum var.Hüseyin Beyi de bu sebeple tanıma fırsatı buldum.Özel eğitim merkezinde oğlum 2 yıldır tedavi görüyor.Özel eğitime ilk gittiğimiz gün Hüseyin Bey ile konuştuk.Her anne baba gibi eşimle bizimde endişelerimiz vardı.Ama Hüseyin Bey ve öğretmenlerimizin sayesinde bu endişelerimizi en aza indirgedik.Bu konuda kendisine sonsuz teşekkürler ediyoruz.Hala bir sıkıntımız olduğunda Hüseyin Bey ile iletişime geçerim.Telefonda bile olsa bana çok yardımcı olmuştur.Başarılarının devamını diliyorum ve herkese tavsiye e diyorum.....
     4 Beğeni    

Hüseyin ABAY'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Hayat ve insan üzerine okumak, düşünmek ve belki de yazmak.


Hüseyin ABAY'ın Kitap ve Yayinlari Hüseyin ABAY'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Organik Çocuklar-I ( Temel Konular ) Nobel Yayınları

Hüseyin ABAY'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikoloji Ankara
Konur Sokak. No:67/8 Kızılay
Ankara
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(506) 428 25 54
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1975
(47 yaşında)
Doğum Yeri
Elbistan/Kahramanmaraş
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2002
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Hüseyin ABAY Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Hüseyin ABAY Mesleki Videolar Videoları
-

19:03
Top