TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!
ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER

Sonnur KÜKÜRT Fotoğraf
Pdg.Sonnur KÜKÜRT
İstanbul
Pedagog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi35 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 10 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıMSN/ICQ/Skype Adresi VarTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 3212,

* Yayın Tarihi : 22-03-2010 - 17:22 (2378 gün önce),

* Ortalama Günde 1.35 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 3530 , Kelime Sayısı : 434 , Boyut : 3.45 Kb.
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Pdg.Sonnur KÜKÜRT hakkında söyledikleri:
Merhabalar, Sonnur hanımın Asistanıyım kendisi tanıdığım en iyi pedegog lardan birisidir. Pratik ve hızlı zekasıyla olaylara bakış açısı daha özgündür. Danışanına öneride bulunurken yöntem, tutum ve davranış konusunda kendi çocuğuymuş gibi davranırken içtendir.Çocuklarda kaygı ve korku, okul fobisi, davranım ve uyum bozuklukları, özel öğrenme güçlüğü, disleksi, arkadaş ilişkileri, tikler ( tırnak yeme vb ) uyku , tuvalet ve yeme bozuklukları dikkat eksikliği, hiperaktivite ve bunlara ait test ve tetkiklerde aileleri bilinçlendirme ve bu sorunlara sahip çocuklarda eğitim konusunda kendisi... [DEVAMI..]
(Burcu, Arkadaş/Tanıdık, 12-05-2015)

Sonnur Hanımla yanında staj yaparak tanışma fırsatı buldum. İleride çocuk alanında kendimi geliştirmek istediğim için özellikle kendisiyle çalışmak onun deneyimlerinden faydalanmak istedim. Kendisi bizimde ileride daha bilinçli psikologlar olmamız ve daha sağlıklı nesiller yetiştirmemiz için kendi deneyimlerini bize her fırsatta en güzel şekilde aktararak alanda daha kullanılabilir bilgilere sahip olmamızı sağladı. Vermiş olduğu ipuçları ve tavsiyeler için kendisine çok teşekkür ediyorum . Farkındalığımın artmasına yardımcı oldu.
Uzmanımız Sonnur Hanım mesleki açıdan kendisini sürekli gelişti... [DEVAMI..]

(PSK. SELİN ÖZMEN, Arkadaş/Tanıdık, 15-05-2015)

Pdg.Sonnur KÜKÜRT Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER

ÖĞRETMENLERE ÖNERİLER

Değerli birinci sınıf öğretmenleri,
birinci dönemi tamamlamış, ikinci döneme geçtiğiniz halde okuma ve yazma konusunda sıkıntıları olan öğrencilerinize dikkat edelim.
Herhangi bir görme, işitme, nörolojik, zihinsel ya da duygusal bir problemi olup olmadığından emin olalım. Ailenin sosyo- kültürel yapısını, çocuğu yetiştirmedeki tutum ve davranışlarını gözlemleyelim. Herhangi bir sağlık problemi yoksa ve akademik alanlarda hiç hak etmediğini düşündüğünüz bir performans sergiliyorsa alarma geçmenin zamanı geliyor demektir.
Öncelikle hangi elini kullandığını, sağını ve solunu karıştırıp karıştırmadığını, bazı sesleri yazarken ve okurken değiştirdiği, satır atlayıp atlamadığı, noktalı harflerde ve noktalama işaretlerine uyup uymadığına bakınız.
Eğer sol elini kullanıyorsa, yanındaki arkadaşını sağına almayı deneyiniz. Böylece kollarının çarpışmasını engellemiş olursunuz.
Arka sıralarda oturduğu haftalar genel bir gözlem yapalım bakalım derslerden kopuyor mu? Daha çok uyarmanız gerekiyor mu? Sıkça ders dışı konularda konuşup çevresindekileri rahatsız ediyor mu? Hatta hiç olmadığı kadar hareketli, kıpır kıpır mı?
Arka sıradakileri engellemeyecek bir pozisyonda, ön sırada her an gözünüzün önünde oturduğunda daha verim alacağınızı düşünüyorsanız bence bu sihirli anları kaçırmayınız.
Kalemi kavramakta zorlanıyorsa, dışına geçirilen, kalemin kalınlaşmasını sağlayan yumuşak aparatlardan takınız. Ellerinin, parmaklarının yorulduğundan şikayet ediyorsa, kalemi bıraktırın. Avuçlarını açma kapama, kollarını çevirme, aşağı sarkıtıp biraz sallama, baş parmaklarını sırasıyla diğer parmak uçlarına değdirmesi ve ellerini bilekten çevirme gibi egzersizler kaslarını dinlendirmeye yarar.
Okurken satır atlıyorsa, cetvelle satırı takip etmesi, ayrıca asetat kağıdı kullanmanızı öneriyorum.
Okumasını hızlandırmak istiyorsak göz kasları ile ilgili egzersizleri de yaptırmamız gerekiyor. Başını oynatmadan sadece gözlerini sağa sola, sonra aşağı yukarı, daha sonra gözleriyle daire çizmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca bir satırın başındaki kelimenin önce ilk harfini, daha sonra satırın ortalarındaki bir sözcüğün ilk harfini ve son olarak da en sondaki sözcüğün son harfini söylemesini isteyin. Hızlıca bunları tekrarlaması göz tembelliğine iyi gelecektir.
Yazı yazarken, bakarak mı yoksa bakmadan sadece duyarak mı daha hızlı ve doğru yazdığını inceleyiniz. Eğer yanlışları olursa sildirip tekrar tekrar aynı yazıyı yazdırmanız, yazı yazmaktan soğumasına yol açacağı için yazının üzerinde hataları düzeltmek daha etkin bir çözüm olacaktır.
Sevgili öğretmenler tüm çabalarınız sonucunda öğrencinizde hiçbir ilerleme kaydedemezseniz, okuma hızı ve kalitesinin yükselmemesi, yazısının gittikçe bozularak okunaksız bir hal alması, matematik alanında basit işlemlerde dahi zorlanması, harfleri ya da sayıları ters algılaması gibi sorunlar altından kalkılmaz hale geldiğinde daha da önemlisi yeni bir bilgiyi öğrenmekte farkında olmadan direnç gösteriyorsa öğrenme güçlüğü konusunda tanıya varabilmemiz için lütfen bir uzmandan yardım istemesi konusunda aileyi yönlendiriniz.
Çocuğa uygulanacak psiko-pedagojik değerlendirmelerden sonra çizilecek prosedür çocuğa özel hazırlanacağı için, size de daha iyi rehberlik yapabileceğimizi düşünüyorum. Böylece en güç çocuk bile nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrendiğinde en yüksek verimi alabileceğiniz yıldız bir öğrenciye dönüşebilir. Sizin de değerli emekleriniz boşa gitmemiş olur. İyi çalışmalar diliyorum.
Pedagog Sonnur Kükürt

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER ile İlgili Kavramlar : öğrenme bozukluğu, öğretmenler dikkat, öğretmenlere öneriler, öğretmenlere tavsiyeler
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Pdg.Sonnur KÜKÜRT'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Çocuk Depresyonu Ve Kaygı Bozuklukları , Afife SELVİTOPU
 • Çocuklarda Travma Sonrası Görülen Sorunlar - Çocuklarda Yas Durumları , Meltem VARAN
 • Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğunda Erken Keşif Hayat Kurtarır , Afife SELVİTOPU
 • Çocuğunuzun Gelişimi Yaşı İle Uyumlu Mu? , Afife SELVİTOPU
 • Bebek Psikolojisi Ve Bağlanma Problemleri , Afife SELVİTOPU
 • Otizmli Çocukların Eğitim Hakkı , Pınar KAYA DÖŞLÜ
 • Otizmli Çocuklarda Öfke Nöbetleri Ve Saldırganlık/ Ne Yapılmalı , Pınar KAYA DÖŞLÜ
 • Evliliklerde Aldatma Psikolojisi , Sedat BAŞ
 • Karne Uyarısı , Sedat BAŞ
 • Öfke Kontrolü , Sedat BAŞ
 • Teknoloji Bağımlılığı - Aptallaşıyor Muyuz? , Sedat BAŞ
 • Çocuklarda 0-3 Yaş Döneminin Gelişimsel Özellikleri , Uzm.Özge DEMİRCİ
 • Parmak Emme Problemi , Sümeyye BÜYÜK
 • Neden Öfke ? , Meral HASANDAYIOĞLU
 • Öğrencilerde "Başarısızlık Korkusu" , Gönül BAYALTUN
 • Okul Ders Ve Sınav Başarısızlığı Ve Başarı Nasıl Sağlanır , Gönül BAYALTUN
 • Dikkat Dağınıklığı Yaşayan Ve Hiperaktivitesi Olan Çocuğun Ebeveynlerine Öneriler , Meral HASANDAYIOĞLU
 • Dikkat Eksikliği Teşhisleri Doğru Mu? , Öznur SİMAV
 • Çocuklar Nasıl Daha Kolay Öğrenir Ve Empatik Yaklaşım , Sedat BAŞ
 • Bebeğimin Özgüvenini Nasıl Destekleyebilirim? , Uzm.Sibel ÖZDEMİR
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  15:32
  Top