TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER

Sonnur KÜKÜRT Fotoğraf
Pdg.Sonnur KÜKÜRT
İstanbul
Pedagog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 6 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıMSN/ICQ/Skype Adresi VarTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 2769,

* Yayın Tarihi : 22-03-2010 - 17:22 (1890 gün önce),

* Ortalama Günde 1.47 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 3530 , Kelime Sayısı : 434 , Boyut : 3.45 Kb.
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Pdg.Sonnur KÜKÜRT hakkında söyledikleri:
Merhaba,ben ve kızım yaklaşık 4 aydır Sonnur hn.dan destek alıyoruz. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile 6,5 yaşındaki kızım için başvurduğum Sonnur hn.la tanıştıktan sonra,başladığımız okul maratonundaki mücadelemizde teşhisi ve yardımlarıyla bize çok iyi bir rehber oldu.Ayrıca sempatik ve konuşkan yönüyle kızımla kurduğu iletişim sayesinde bir çok problemi aştık.Erken tanısı ile, konusunda uzman olan Sonnur hn.ın akademik desteği ve rehberliğiyle,kızımın disleksiyi aşacağına inanıyorum.Görsel sanatlarda yetenekli ve ilgili olan kızımı yönlendirdiği için kendisine çok teşekkür ederim.
(SEMRA K., Danışan, 12-06-2010)

Merhaba,
Ben Sonnur Hanım'la 2000 yılından beri tanışıyorum. Oğlum anaokuluna başlarken kendisinden destek aldım. Sosyalleşmesi gerekiyordu çok hırçın ve çok hareketliydi. Sonnur Hanım'ın Pedagog kimliği oğlum için destek güvencesiydi. Ne tür bir sorun olursa olsun doğru yönlendirir düşüncesiyle görüşmeye gittim. Çok tatlı sohbeti olan bir bayandı. Zor günlerimizi onunla atlattık. Oğlum 14 yaşında ve anaokulu günlerini hala mutlu bir şekilde hatırlıyor. Kendisinin tekrar bu alanlarda gerçek pedagog kimliğine uygun bir iş yapıyor olması beni ayrıca mutlu etti. Başarılarının devamını diliyorum.... [DEVAMI..]

(Şadiye Kxx, Danışan, 26-04-2010)

Pdg.Sonnur KÜKÜRT Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER

ÖĞRETMENLERE ÖNERİLER

Değerli birinci sınıf öğretmenleri,
birinci dönemi tamamlamış, ikinci döneme geçtiğiniz halde okuma ve yazma konusunda sıkıntıları olan öğrencilerinize dikkat edelim.
Herhangi bir görme, işitme, nörolojik, zihinsel ya da duygusal bir problemi olup olmadığından emin olalım. Ailenin sosyo- kültürel yapısını, çocuğu yetiştirmedeki tutum ve davranışlarını gözlemleyelim. Herhangi bir sağlık problemi yoksa ve akademik alanlarda hiç hak etmediğini düşündüğünüz bir performans sergiliyorsa alarma geçmenin zamanı geliyor demektir.
Öncelikle hangi elini kullandığını, sağını ve solunu karıştırıp karıştırmadığını, bazı sesleri yazarken ve okurken değiştirdiği, satır atlayıp atlamadığı, noktalı harflerde ve noktalama işaretlerine uyup uymadığına bakınız.
Eğer sol elini kullanıyorsa, yanındaki arkadaşını sağına almayı deneyiniz. Böylece kollarının çarpışmasını engellemiş olursunuz.
Arka sıralarda oturduğu haftalar genel bir gözlem yapalım bakalım derslerden kopuyor mu? Daha çok uyarmanız gerekiyor mu? Sıkça ders dışı konularda konuşup çevresindekileri rahatsız ediyor mu? Hatta hiç olmadığı kadar hareketli, kıpır kıpır mı?
Arka sıradakileri engellemeyecek bir pozisyonda, ön sırada her an gözünüzün önünde oturduğunda daha verim alacağınızı düşünüyorsanız bence bu sihirli anları kaçırmayınız.
Kalemi kavramakta zorlanıyorsa, dışına geçirilen, kalemin kalınlaşmasını sağlayan yumuşak aparatlardan takınız. Ellerinin, parmaklarının yorulduğundan şikayet ediyorsa, kalemi bıraktırın. Avuçlarını açma kapama, kollarını çevirme, aşağı sarkıtıp biraz sallama, baş parmaklarını sırasıyla diğer parmak uçlarına değdirmesi ve ellerini bilekten çevirme gibi egzersizler kaslarını dinlendirmeye yarar.
Okurken satır atlıyorsa, cetvelle satırı takip etmesi, ayrıca asetat kağıdı kullanmanızı öneriyorum.
Okumasını hızlandırmak istiyorsak göz kasları ile ilgili egzersizleri de yaptırmamız gerekiyor. Başını oynatmadan sadece gözlerini sağa sola, sonra aşağı yukarı, daha sonra gözleriyle daire çizmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca bir satırın başındaki kelimenin önce ilk harfini, daha sonra satırın ortalarındaki bir sözcüğün ilk harfini ve son olarak da en sondaki sözcüğün son harfini söylemesini isteyin. Hızlıca bunları tekrarlaması göz tembelliğine iyi gelecektir.
Yazı yazarken, bakarak mı yoksa bakmadan sadece duyarak mı daha hızlı ve doğru yazdığını inceleyiniz. Eğer yanlışları olursa sildirip tekrar tekrar aynı yazıyı yazdırmanız, yazı yazmaktan soğumasına yol açacağı için yazının üzerinde hataları düzeltmek daha etkin bir çözüm olacaktır.
Sevgili öğretmenler tüm çabalarınız sonucunda öğrencinizde hiçbir ilerleme kaydedemezseniz, okuma hızı ve kalitesinin yükselmemesi, yazısının gittikçe bozularak okunaksız bir hal alması, matematik alanında basit işlemlerde dahi zorlanması, harfleri ya da sayıları ters algılaması gibi sorunlar altından kalkılmaz hale geldiğinde daha da önemlisi yeni bir bilgiyi öğrenmekte farkında olmadan direnç gösteriyorsa öğrenme güçlüğü konusunda tanıya varabilmemiz için lütfen bir uzmandan yardım istemesi konusunda aileyi yönlendiriniz.
Çocuğa uygulanacak psiko-pedagojik değerlendirmelerden sonra çizilecek prosedür çocuğa özel hazırlanacağı için, size de daha iyi rehberlik yapabileceğimizi düşünüyorum. Böylece en güç çocuk bile nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrendiğinde en yüksek verimi alabileceğiniz yıldız bir öğrenciye dönüşebilir. Sizin de değerli emekleriniz boşa gitmemiş olur. İyi çalışmalar diliyorum.
Pedagog Sonnur Kükürt

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER ile İlgili Kavramlar : öğrenme bozukluğu, öğretmenler dikkat, öğretmenlere öneriler, öğretmenlere tavsiyeler
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"ÖĞRETMENLERE PEDAGOJİ KONUSUNDA ÖNERİLER" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Pdg.Sonnur KÜKÜRT'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Bilgi Ve Deneyimle Yapılabilirliği Olan Danışmanlık , Sedat BAŞ
 • Çocuğum Okula Başlamaya Hazır Mı? Çocuğumu Desteklemek İçin Aile Olarak Neler Yapmalıyım? , Burcu KARAKAŞ
 • Ebeveyn Kaybı , Hakan EMANETOĞLU
 • Sosyal Medya Uykusuz Bırakıyor , Yrd.Doç.Dr. Mehmet AKSÜT
 • Çocukta Burun Karıştırma , Meral HASANDAYIOĞLU
 • Ailelerin Karnelere Tutumu Ne Olmalı, Yarıyıl Tatili Nasıl Geçirilmelidir? , Öznur SİMAV
 • Eşimi Kıskanıyorum , Meral HASANDAYIOĞLU
 • Okul Önesi Dönemden Yetişkinliğe Özgül Öğrenme Güçlüğü Disleksi , Elda Ayşe TATLI
 • Çocuklarda Özgüven Nasıl Gelişir , Sümeyye BÜYÜK
 • Atlarla Terapi , Elda Ayşe TATLI
 • Bebek Bakımında Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir , Emine ERGÜN
 • Asperger Otizm , Elda Ayşe TATLI
 • Şekil Mi? İçerik Mi? Çocuklarda İsteklerin Ötelenmesi , Öznur SİMAV
 • Çocuğa Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilmeli , Emine ERGÜN
 • Çocuk Ve Oyun , Elda Ayşe TATLI
 • Bağlanma Stilinin Duygusal Gelişime Etkisi , Elda Ayşe TATLI
 • Psikolojik Dayanıklılık Ve Anne Tutumunun Psikolojik Dayanıklık Gücüne Etkisi , Elda Ayşe TATLI
 • Bir Pedagog Gözüyle Terapi , Elda Ayşe TATLI
 • Çocuklarda Gelişimsel Korkular Ve Baş Etme Yöntemleri , Elda Ayşe TATLI
 • Akademik Başarı İçin Öğretmene Saygı , Öznur SİMAV
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  20:26
  Top