2007'den Bugüne 81,758 Tavsiye, 25,959 Uzman ve 18,160 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Selin ATASOY

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Psk.Selin ATASOY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Selin ATASOY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

24
(%83.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Selin ATASOY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Selin ATASOY'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Selin ATASOY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Uzmanlığı Gelişim psikolojisinin yanısıra yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm, asperger, bta) gibi bozukluklar olan Atasoy'un Master ve Doktora tezleri bu konuda yazılmıştır.Ayrica 13 yıldır pratik alanda,pek çok normal gelişim gösteren ve yaygın gelişimsel bozukluk tanılı çocuğa ve ailelerine hizmet vermiştir. Meslek elemanları eğitimi, özel eğitim merkezlerine danışmanlık, aile ve kardeş eğitimi konusunda eğitimler veren Atasoy aynı zamanda 9 eylül Üniversitesinde dışardan sözleşmeli öğretim üyeliği yapmaktadır. Yurt içi ve yurtdışı birçok sempozyum ve kongreye hem araştırmalarıyla hem de konuşmacı olarak katılan Atasoy'un yayınlanmış ve yayınlanmamış pek çok araştırması bulunmaktadır. Bu araştırmalara www.selinatasoy.com adresinden ulaşabilinmektedir.

Selin Atasoy çalışmalarını bilimsel yöntemlerle ve devamlı güncelleyerek sürdürmektedir. Kasım ayında çıkacak "otizme kardeş misin" başlıklı bir de kitabı bulunmaktadır.

Selin ATASOY Tavsiye Yazıları Selin ATASOY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 ayşe milia (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.173.130.ZZ

07-11-2013
 TavsiyeNo: 63861
Günümzde psıkoljık destegınve egıtımın önemının bılıncı ıle insana değeri ilk sırada tutarak hızmetı gördüm ben SELIN ATASOYda..Platformumuzda bulunan sorunlu aılelerın çocuklarına maddı destek olmaksızın yardımı kabul ettıgı gurubumuz içinde bilinir ve bu fedakar davranışı dolayısı ıle Selin hanım ve yardımcıları tarafımızdan her zaman taktır edılır..sagolsunlar..calısmalarında kolaylıklar dılerız..Ayşe Milia Ayrıca..Yardımcılarının guleryuzlu ve samımı karsılası ve davranışları ıse bambaşka bır rahatlık sağlıyor ınsana. Olusturulmus bu güzel samımı ortamda yardım alan çocukların aılelerındekı sohbetlerıde dınleme fırsatım oldu ..cok farklı bır calısma ortamı gerçekten..Bunca sorunla oraya gıden kısılerın yuzlerındekı rahatlama ıfadesızaten okunuyor..sevgı ve selamlarımızla..
     5 Beğeni    

 gizem (Danışan)
 IP: 88.243.113.ZBJ

22-10-2010
 TavsiyeNo: 36768
Selin Hanım'la oğlumun tam olarak bir tanıya oturtulamasa da yaygın gelişimsel bozukluk tanısı alması sonucunda,bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Ne yapacağımızı bilmez haldeyken sorduğumuz her soruya yanıt verdi.Bize yapılacak her şeyi detaylı bir şekilde anlattı,her aşamada yanımızda oldu ve bir sonra olabilecekler hakkında bilgi verdi.Selin Hanım'ın bize sağladığı en büyük katkı bu sürecin bir parçası olmamızı sağlamak ve çocuğumuzu kabullenmek oldu.Onun benim çocuğumu kabul edişi ve ona güveni bize örnek oldu.Biz oğlumuzdan ümidi kesmişken o bizi yüreklendirdi ve oğlumuzun yapabileceklerini söyledi.Her zaman aklımda kalan cümlesi;çocuğunuza güvenin siz arkasında durmazsanız kimse durmaz.Bu cümle benim ve oğlum için çok faydalı oldu.Umarım aynı durumda olan insanlara da faydası olur.Kesinlikle tavsiye ediyorum ve eğer okuyorsa buradan kendisine tekrar Teşekkür Ediyorum!
     11 Beğeni    

 P.Ç. (Danışan)
 IP: 85.100.100.YLB

11-10-2010
 TavsiyeNo: 36438
Selin hanım, çocuğum hakkında sorduğum her soruya aldığım net ve kararlı cevaplarıyla en çaresiz hissettiğim anda beni gerçeklerden kopartmamaya çalışmış ama umutsuzluğa da sürüklememiş ve kendime getirmiş bir uzmandır. Gelişimle ilgili her tür bilgiyi özellikle yurt dışı kaynaklardan takip eder. Daha ne yapabilirim diye düşünen ender uzmanlardan birisi olduğunu biliyorum. Mesleğini idealist bir şekilde yapan ve ilgilendiği her çocuğu kendi çocuğu gibi seven birisidir. Bizi yanlış yerlere ve yollara sapmaktan kurtarmıştır. Özellikle yaygın gelişimsel bozukluk gibi bir tanı konusunda İzmir’de herhalde bilgisine en çok güveneceğiniz kişidir. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    

 Berna OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 20.142.116.JC

25-08-2010
 TavsiyeNo: 35400
Hayatım boyunca hiç kimseye imrenmedim,Selin Atasoy HARIÇ!Selin Hanımın internette bulunan kendi sitesine girip, özgeçmişini okursanız ; kendisini hiç tanımayan bir göz olarak bile ne demek istediğimi anlarsınız.İçeriden bakıldığında ise; işini bu kadar seven ve işinde son derece uzmanlaşmış ender insanlardan biridir bence. 2007 yılından beri oğlumun eğitimi dolayısıyla kendisiyle görüşmekteyim.Bizim ışığımız,umut kaynağımız oldu.O ne derse bizim için tartışmasız kabul edildi ve edilmekte.Çocuk eğitimi konusundaki derin bilgisi sayesinde kendimize hiç "acaba" sorusunu sormadan ona güvenmenin keyfini yaşıyoruz. Konu evladınız olunca her türlü çareye başvurmak istiyorsunuz, her konuyu araştırıyorsunuz ama araştırdığınız konu hakkında Selin Hanımın yorumu ve tavsiyesi sizin için son nokta oluyor.Zaten bu zorlu yolculukta en önemli konu birine koşulsuz şartsız güvenmektir.Ne mutlu bize böyle biriyle tanıştık... Selin Hanımı tüm çevreme şiddetle tavsiye ediyorum. İstiyorum ki onlarda yanlış kişilerin ellerine düşmesinler.
     11 Beğeni    

Selin ATASOY'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : müzisyen

Sevdiği Yazarlar : murathan mungan elif şafak herman hesse

Sevdiği Muzikler : blues soul rock..

Sevdiği Filmler : reader american beauty requiem for a dream


Selin ATASOY'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Alsancak
İzmir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(232) 465 08 27
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1975
(44 yaşında)
Doğum Yeri
Ordu
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1997
(22 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Selin ATASOY'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (Advanced) Almanca (Mid-Term)


Selin ATASOY'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Selin ATASOY Mesleki Videolar Videoları
-

normal gelişim, otizm, aile eğitimi, beslenme, uyku, kardeş danışmanlık, asperger, enürezi, başka türlü adl otizm, danışmanlık, yaygın gelişimsel bozuklu, enkoprezi, dikkat eksikliği, boşanma ve çocuk, hiperaktivite, ölüm ve çocuk, disleksi, ayrılık anksiyetesi, özel öğrenme bozukluğu, bağlanma, tepkisel bağlanma, kardeş kıskançlığı, tuvalet eğitimi, ygbde tuvalet eğt, karşıt davranım boz, dikkat dağınıklığı, 0 3 yaş çocuk psikolojisi, teacch uygulaması, disgrafi, duygu ifade, alsancak psikolog, 3 6 yaş çocuk psikolojsi, sosyal beceri eksikliği, zihin kuramı çalışmaları, semantik pragmatik bozukl, çocuk psikoloğu, 6 12 yaş çocuk psikolojis, zeka testleri, üstün zeka, yürütücü işlevler, otizmde eğitim, gelişim testleri, yetenek belirleme, merkezi bütünleme, aba uygulaması, discalculi, çoklu zeka, psikolog alsancak, psikolog doktor, gelişim psikolog


18:21
Top