2007'den Bugüne 82,795 Tavsiye, 26,159 Uzman ve 18,364 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Bahar Esin ERGİN
Uzman Psikolog - İstanbul
Geştalt Terapisti

Bahar Esin ERGİN Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 4 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Bahar Esin ERGİN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Uzm.Psk.Bahar Esin ERGİN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Bahar Esin ERGİN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

6
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarBahar Esin ERGİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Bahar Esin ERGİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Bahar Esin ERGİN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel danışmanlık kapsamında yetişkinlerle;
- kişiler arası ilişki sorunları,
- kaygı,
- stres,
- depresyon,
- travma yaşantıları,
- öfke sorunu,
- uyum sorunları,
- kimlik sorunları,
- kronik hastalıklar,
- kayıp ve yas

Çift danışmanlığı kapsamında;
- evlilik ve/veya partner ilişkileri

Bahar Esin ERGİN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Bahar Esin ERGİN'in Özgeçmişi
Koç Üniversitesi’nde aldığım Psikoloji eğitiminin ardından Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladım. Çalışma hayatıma Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başladım. Daha sonra Okan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çok sayıda danışanla bireysel görüşmeler yaptım. Halen Korto Psikoloji bünyesinde bireysel, çift ve aile seansları yürütmekteyim.

Yüksek Lisans eğitimim süresince aldığım Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitiminin ardından Aile Terapisi hareketinin öncülerinden biri olan Virginia Satir’in geliştirdiği Satir Aile ve Evlilik Terapisi Eğitimi’ni tamamladım. Daha sonra ise Geştalt Terapi Derneği tarafından verilen dört senelik Geştalt Terapi Eğitimi’ni (600 saatlik kuramsal ve uygulamalı eğitim) ve 140 saatlik yaşantı grubu deneyimini tamamladım.
...[Devamı...]

Bahar Esin ERGİN Tavsiye Yazıları Bahar Esin ERGİN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Ben bir ağacım (Danışan)
 IP: 176.233.131.ZBB

07-11-2016
 TavsiyeNo: 91753
Merhaba, Esin ile yolculuğumuz 3 senedir devam ediyor. Hayatımın en büyük travmasını yaşadığım günün ertesi günü tanıştım kendisiyle. Yaşadığım acı psikolojik boyutun ötesinde fiziksel olarak hissedebildiğim boyuttaydı. Terapi sürecimiz o gün başladı ve devam etmekte... Böyle bir destek almak isteyenlerin başlıca sorularını cevaplamak isterim öncelikle; *Neler mi yaşadım? Çok acı çektim, çok ağladım, kendime gelemedim günlerce, kızdım, acıdım kendime, nefret de ettim kendimden, annemden, babamdan herkesten.. *Neler mi konuştum? İlk başta hiç bir soruya cevap veremedim. Bilemedim kendimi, cevaplarımı, sonrasında kendimin bile inanamadığı, kendimin dibine vurduğum pek çok seansım oldu. *Sihirli bir değnek mi? Kesinlikle HAYIR :) (hiç de duymak istemediğin bir cevap değil mi?) sen istemiyorsan, seni, olanları kimse değiştiremez.. Suçu başkasına atmak, bir şeyleri başkasından istemek kolay (bazen de doğru). Acılar yaşanmadan, kendinle yüzleşmeden, kendin çabalamadan değişmiyor hiçbir şey.. Sen inanmıyorsan, anlamıyorsan, istemiyorsan, hayatındaki hiçbir şeyi başka birisi değiştiremez. Belki de değişmek de zorunda değil. Bu cevapları veriyorsam neden mi 3 senedir, neden mi Esin ile devam ediyorum. Konu bir şekilde Esin'e gelecek (hep o var aslında kendimle yolculuğumda) ama (Esin'in her zaman dediği gibi) "ben yaptım", ama benim dediğim gibi beraberdik:) Bu sizin yolculuğunuz, terapi böyle bir şey.. Bu süreçte yanınızda Esin gibi bir "Yoldaş" varsa yanınızda, çok şanlısınız dilinizi ısırın:) Benim ihtiyacım (ne güzeldir bunu söyleyebilmek belki de sizin ihtiyacınız da budur) karşımda duran, beni yargılayan, o doğru bu yanlış diyen birsi değil(miş)di ki.. Esin'le olan bir seansımız çok özeldir (Matrix filmini izleyenler bilir..). Mavi, kırmızı hap hikayesi.. Dedi ki bana "Karşında iki yol var. Bu yolların doğrusu yanlışı yok.. Sen hangisinde mutluysan o yol doğru yoldur. Ya eski sen olursun, eskisinden mutlu değilsen; değişirsin. Değişmek acı verir, hata da yapabilirsin, üzülürsün de. Her iki yolda da yanındayım beraber üstesinden geliriz." Kendim ile olan yolculuğumda; benim sahneye çıkmamı sağlayan, beni hiç bir seçimimde yargılamayan, sadece destekleyen ve yanımda olan, bana yoldaşlık eden Esin'e teşekkür ederim.. Şu anda 3 senelik yolculuğumun ve "film"imin meyvelerini yiyorum... Her şeye farklı bir farkındalıkla, yanılsamalarla dolu bir güneş gözlüğüyle değil, hayata gerçek renkleriyle bakan bir ben var... BEN varım:) Sevgiyle ve kendinizle, var olduğunuz gibi kalın..
     2 Beğeni    

 İpek (Danışan)
 IP: 178.247.243.YBY

05-09-2014
 TavsiyeNo: 71475
Merhaba tüm içtenliğimle tavsiye ediyorum.Bunun milyonlarca sebebini sıralamak isterdim .Fakat sınır koymam gerekirse ben çok zor süreçlerden geçtim .Kendi başıma üstesinden gelmeliydim direndikçe yıldım okadar yıldım ki hayatımı sonlandırma kararı aldım .Denedim olmadı sonra kendime tek bi şans daha tanıdım Esin Hanımdan destek aldım.Ve gerçekten ilk seanstan çıktığımda kuş gibiydim .ilk kez doğru bir karar aldığımı fark ettim.Aldığım her nefesi iliklerime kadar hissetmeye başladım . Evet şimdi çok daha güçlüyüm ve burada bir tane iyiki yazmak zorundayım fakat içimde sayısız iyikiler var iyiki cesaretimi toplamiş psikologuma doğru ilk adımımı atmısım ve iyiki onlar var .Tavsiye ediyorum her sanıye önemli hayatımızda zaman kaybetmeyin .Ve hiç kuşkuya düşmeden cesaretinizi toplayıp o ilk adımı atın.
     4 Beğeni    

 M.A. (Danışan)
 IP: 193.254.229.YCY

17-12-2012
 TavsiyeNo: 56308
Merhaba,psikolojimi oldukça zorlayan bir hayat yaşamış olmama rağmen bu tarz bir destek almayı hiç düşünmemiştim. "Kendimi herkese rahatlıkla açabilen biriydim , o zaman beni hiç tanımayan birine niye gitmeliydim???" İşte yıllar sonra bu yanlışımı düzeltmek ve "işi bilen biriyle" konuşmanın insanın yükünü nasıl da hafiflettiğini görmek beni çok mutlu etti. Artık daha hafif ve huzurluyum.Kendimle ve yaşadıklarımla barıştım.Bu yazıyı yazmayı 2 sebepten çok istedim; okuyan birinin psikologa gitme konusundaki önyargısının kırılmasına yardımcı olmak, diğeri ise ;işini samimiyet, sabır, akılcılık ve pozitivite ile yürüten Esin hanım'a olan memnuniyetimi paylaşmak.Aldatılma sorunumla baş etmemi sağladı,beni kendimle yüzleştirdi,öz güvenimi yeniden kazanmam için kanıtları yeniden buldurdu ve tüm bunları en doğal haliyle doğru yerde doğru soruları sorarak gerçekleştirdi.Bence bir psikoloğu diğerlerinden ayırdeden yönü bu olmalı..Tespitleri ve çözümleri siz bulursanız, doğru yoldasınız demektir. Bu noktada sadece bilgi yeterli değil, akıllı bir dinleme ve vizyon önemlidir ki bu Esin Hanım da mevcut..Güleryüzlü ama mesafeli,konuşmalarda asla pasif değil ama çok iyi bir dinleyici..Kızım 21 yaşında ve ben onun Esin Hanımla tanışmasını çok istiyorum..Benim kadar geç kalmasın ,hayatı, huzuru daha erken yakalasın..Teşekkürler Esin Hanım..Sevgilerimle..
     7 Beğeni    

Amber DALMAZ URFALI Fotoğraf  Psk.Amber DALMAZ URFALI
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

21-11-2012
 TavsiyeNo: 55638
Sevgili arkadaşım Esin Ergin ile tanışıklığım Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans dönemine dayanır. Son üç senedir de birlikte Geştalt Terapi Eğitimine devam etmekteyiz. Esin, gerek sosyal, gerekse profesyonel hayatında, güleryüzlü, düşünceli ve titiz bir tarza sahiptir. Karşısındaki kişinin ihtiyaçlarını anlama konusunda duyarlıdır. Mesleki etik konularında da oldukça titiz davranır. Büyük bir özveri ve çabayla devam ettiği terapi eğitimlerinin katkılarını, sahip olduğu uygulama becerileriyle oldukça iyi kaynaştırmaktadır. Esin Ergin'i, mesleğinin gerektirdiği olumlu özelliklere sahip olması bakımından, psikoterapi hizmeti almayı düşünen kişilere oldukça güvenerek tavsiye ederim.
     5 Beğeni    

Esin SALAHUR Fotoğraf  Uzm.Psk.Esin SALAHUR
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-10-2012
 TavsiyeNo: 54398
Sevgili Esin Ergin ile tanışıklığım, Hacettepe Üniversitesinde, beraber okuduğumuz Klinik Psikoloji master yıllarına dayanmaktadır. Kendisine ,mesleki anlamdaki başarısı, etik konulara olan hassasiyeti, mesleki gelişime olan ilgisi ve genel olarak "İNSAN" oluşu nedeniyle güvenim sonsuzdur. Karşısındaki kişiye her zaman değer veren, onu anlama çabasında olup yargılamayan, kişinin kendi sorunlarının üstesinden gelebilmesi için gerekli tüm desteği veren bir meslektaşımdır. Psikoterapi desteği almayı düşünen herkes için gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir uzmandır.
     4 Beğeni    

Bahar Esin ERGİN'in Kitap ve Yayınları Bahar Esin ERGİN'in Basılı Kitap ve Yayınları
Ergin, B. E., Dağ, İ. (2013). Kişilerarası problem çözme davranışları, yetişkinlerdeki bağlanma yönelimleri ve psikolojik belirtiler arasındaki ilişkiler. Anadolu Psikiyatri Dergisi-Anatolian Journal of Psychiatry, 14 (1), 36-45.

Bahar Esin ERGİN'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Türk Geştalt Terapi Derneği
Çift ve Aile Terapileri Derneği
Uluslararası Kişilerarası Kabul ve Red Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Korto Psikoloji
Bağdat Caddesi, Zincirli Köşk Sokak, No:1/7, Erenköy, Kadıköy
İstanbul
(09:00-21:00)


Adres 2:
Korto Psikoloji
Valikonağı Caddesi No:135/21, Nişantaşı, Şişli
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 385 71 80

Telefon 2 :
0(532) 120 61 27
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Koç Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2007
(13 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2009 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Bahar Esin ERGİN'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Bahar Esin ERGİN'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Bahar Esin ERGİN Mesleki Videolar Videoları
-

psikolog, psikoloji, psikolojik destek, psikoterapist, psikoterapi, uzman psikolog, klinik psikolog, uzman klinik psikolog, psikolojik danışmanlık, psikolojik danışma, çift terapisti, evlilik terapisti, evlilik sorunları, geştalt terapisi, geştalt, evlilik terapisi, geştalt terapisti, çift terapisi, çift ilişkileri, ilişki sorunları, kişiler arası ilişkiler, iletişim sorunları, aldatma, ihanet, kıskançlık, panik atak, sosyal fobi, sosyal kaygı, öfke kontrolü, öfke sorunu, obsesyonlar, takıntılar, depresyon, stres, yalnızlık, erteleme, mutsuzluk, psikolojik rahatlama, boşanma, kişisel gelişim, özgüven sorunu, girişkenlik sorunu, travma yaşantıları, kayıp yaşantıları, yas süreci, suadiye psikolog, şaşkınbakkal psikolog, bağdat caddesi psikolog, anadolu yakası psikolog, kadıköy psikolog


13:57
Top