2007'den Bugüne 74,783 Tavsiye, 24,656 Uzman ve 16,927 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Meral YÜNCÜLER
Psikolojik Danışman - İzmir
Psikolojik Danışman & Aile Danışmanı&Oyun Terapisti &EMDR Terapisti&Cinsel Terapist

Meral YÜNCÜLER Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 6 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Meral YÜNCÜLER

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Psk.Dnş.Meral YÜNCÜLER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Meral YÜNCÜLER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Meral YÜNCÜLER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Meral YÜNCÜLER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ural NADİRDr.Psk.Ural NADİR
Ural Bey'le Aile Danışmanlığı Ulusal Meslek Standartı Çalıştayında tanıştık ,daha sonra Yetkin Aile Danışma Merkezince düzenlediğimiz Üniversite Serti...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikolojik Danışman & Aile Danışmanı Meral Yüncüler ; Kurucusu olduğu Yetkin Aile&Psikolojik Danışma Merkezi'nde, Bireysel Terapi ,Çocuk-Ergen ve Aile Danışmanlığı, Evlilik-Çift Terapisi ve Travma ve stres bozukluğu konularında hizmet vermektedir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde,program koordinatörü ve eğitimci olarak aile ve uzmanlara yönelik çeşitli eğitimler ve seminerler vermektedir. Anne baba tutumları,boşanma arabuluculuğu, okul korkusu,fobiler,depresyon, aldatma ,ölüm-yas,sınav kaygısı ,cinsel işlev bozukluğu, vajinusmus , çocuklara & Gençler'e yönelik cinsel eğitim programı,erken boşalma ve daha bir çok konuda..Aileniz,çocuğunuz,evliliğiniz,ilişkiniz ve kendinizle ilgili sorularınız ve uzman desteği için sizi merkezimize bekliyoruz.

Meral YÜNCÜLER Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
İlgi Alanları:
Aile Danışmanlığında;
Evlilik Öncesi Danışmanlık ve Evlenecek Çiftlere Evlilik Öncesi Eğitim Verilmesi
 Evlilik ve Aile Sorunları
 Evlilik ve Çift Terapisi
 Boşanma Arabuluculuğu
 Tek Ebeveynli Ailelerde Ebeveynlikle ilgili Sorunlar
 Aldatma Sorunları ve Çiftlerde Yaşanan Problemler
 Evlat Edinme İle İlgili Sorunlar
 Aile İçi - Dışı Cinsel İstismar
 Üvey Ebeveyn - Üvey Çocuk Problemleri
 Aile içi İletişim Sorunları
 Ailede Miras Anlaşmazlıkları
 Farklı Irklarda Evliliklerde Aile Problemleri
 Kayınpeder - Kayınvalide Müdahaleleri
insel Danışmanlıkta;
 Çocukluk, Ergenlik Çağı ve Cinsel Yaşam Danışmanlık ve Rehberlik
 Cinsel İşlevin Fizyolojisi ve Cinsel Anatomi
 Cinselliğin Psikolojisi ...[Devamı...]

Meral YÜNCÜLER Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Meral YÜNCÜLER'in Özgeçmişi
Hacettepe Üniversitesi psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunudur.
Evli ve iki çocuk annesidir .
Yetişkinlerde çocuk ve ergenlerde yaşanan psikolojik sorunların çözümü için bireysel terapi, grup terapileri, evlilik terapisi, evlilik öncesi çiftlere yönelik evlilik eğitimi ve psikolojik danışmanlık yapmaktadır. Bunların yanı sıra , anne-baba eğitimi, anne-baba adaylarına yönelik eğitim , girişkenlik eğitimleri vermektedir .
Psikolojik Danışman & Aile Danışmanı Meral Yüncüler kurucusu olduğu Yetkin Aile danışma ve Psikolojik Hizmetler merkezinde Psikoterapi ve psikolojik destek vermektedir .
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi & Yetkin Aile Danışma Merkezi işbirliği ile düzenlenen eğitim programlarında koordinatör ve eğitimci olarak görev almaktadır . Aile Danışmanlığı alanında meslektaşlarına yönelik eğitim ve süpervizyon desteği vermektedir .
İLGİLENDİĞİ ALANLAR
Evlilk ve Aile Danışmanlığı...[Devamı...]

Meral YÜNCÜLER Tavsiye Yazıları Meral YÜNCÜLER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Ufuk (Danışan)
 IP: 88.245.47.YZB

11-02-2018
 TavsiyeNo: 101994
Meral Hanımla depresyonda olduğum bir zamanda tanıştım. İzmir'de şema terapisti aradığımda, en yakınımda olan terapisti. Başta hiç güvenmediğim ve geçmişte karşılaştığım şarlatanlar gibi olduğunu düşündüğüm biriydi. Sonrasında verdiği tavsiyeler, yönlendirmeler hayatımdaki tıkanıklığı gideren ve yaşama artık güvenmemi sağlayan insan oldu. EMDR, şema terapi, bilişsel terapi vs. daha bilmediğim birçok teknikle, seçenekleri olan sadece bir terapi koluna bağlı kalıp onun üzerinden yürümeyen çok çeşitli tekniklere sahip olan bir danışman.
     2 Beğeni    

Bayram ŞİMŞEK Fotoğraf  Uzm.Psk.Dnş.Bayram ŞİMŞEK
İzmir - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-12-2017
 TavsiyeNo: 101160
Psikolog Meral Yüncüler ile uzun zamandır tanışıyoruz, son üç dört aydır da beraber çalışma fırsatı bulduğum çok değerli bir psikologtur. Bu süreçte kendisi ile danışan paylaşımları ve ruh sağlığıyla ilgili sohbetler yapma fırsatımız oldu, kendisini gerçekten müthiş geliştirmiş, psikoloji ile ilgili hem literatür bilgisi çok iyi hemde yıllarıdır terapi yapmış olmanın müthiş bir tecrübesi var. kendisi aynı zamanda ruh sağlığında çalışanlarına bir çok eğitim vererek tecrübesini paylaşmaktadır. kendisi güler yüzlü, cana yakın, ilgili ve kendinizi çok iyi hissedeceğiniz birisi, İzmir civarında terapi almak isteyen herkese gönül rahatıyla tavsiye edebileceğim çok değerli bir meslektaşımdır.
     1 Beğeni    

 Rüzgar (Danışan)
 IP: 78.179.222.BZ

14-12-2017
 TavsiyeNo: 100942
Merhaba Partnerimle ciddi cinsel uyumsuzluk yaşıyorduk. Onun bir uzmana görünmesi gerektiğini söylüyordum sürekli. Bir kayıp yaşayınca ben de bu durumla başetmek için internette travma çalışan bir uzman aradık ve tavsiye ediyorum sitesinde özgeçmişini ve tavsiyeleri okuyunca terapiye başlamaya karar verdik. Önce biraz çekindim ama güler yüzü ve samimiyeti ile bütün içinizi seriveriyorsunuz sehpasının üstüne. Haftalar geçtikçe kendimdeki değişimi çevremin, kendimin ve özellikle sevdiğimin farketmesi ve içimi kaplayan yalnızlık ve sevilmiyorum boşluğu yok olmaya başladı. Her geçen gün hayata dair hislerimde ve davranışlarımda olumlu anlamda değişmeler oldu. Dokunulmaktan nefret eden ben şu an sarılmayı çok seviyorum. İnsanlar çekilmez geliyorsa, hiçbir şey sizi tatmin etmiyorsa, bir türlü mükemmeli bulamıyorsanız, sürekli insanlar tarafından kullanıldığınızı düşünüyorsanız, en önemlisi Hayır diyemiyorsanız, sevgilinizle cinsel sorun yaşıyorsanız, kendinizi değersiz ve sevilmeyen biri olarak görüyorsanız, travmalarınız varsa.... Meral hanıma başvurun. Ben böyle hissediyordum ve kendimi buluyorum. Her şey için teşekkürler.
     1 Beğeni    

 D.K (Danışan)
 IP: 176.219.171.YJY

08-02-2016
 TavsiyeNo: 85643
Yetkin aile psikolojik danışmanlık merkezini karsiyakada yyaşadığım için kurum önünden geçerken buldum önceleri cekinerek randevu aldım görüşmeye gittim Meral hanımla cinsel danışmanlık alanında terapiler yaptık cekincelerim meral hanımın yetkin uzmanlığı güler yüzü samimiyetiyle benim bütün tedirginliklerimi yok etti. Benimle bir omur boyu kalacağını düşündüğüm günlük hayatımı ve evlilik hayatımı derinden etkileyen sorunumu büyük bir özen ve bilgelikle kısa süre içerisinde olumlu sonuçlandırdı.kendisine bana verdiği destekten ötürü çok teşekkür ederim seanslar dışında sizi herzaman dinleyen ve yönlendiren bir uzman Meral Yüncüleri ve Yetkin Aile Danışma Merkezini sizlere gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 hzl (Danışan)
 IP: 81.214.111.YZB

23-05-2015
 TavsiyeNo: 78948
çok uzun yıllardır panik atak ve Obsesif-kompulsif bozukluk hastasıyım.ve ilaç tedavisi görüyorum.son 2 senedir çok sıkıntılı zamanlar yaşadım.ilaçların etkisi bile az gelmeye başlamıştı.derken uzun araştırmalar sonucu Meral Hanıma başvurdum.emdr terapisine başladık.terapi benim için bir kurtuluş gibiydi.başlar başlamaz toparlanmak ve iyileşmek istiyordum.ama öyle olmuyor tabi.ilk başlarda durumum çok kötü,asla iyileşemeyeceğim gibi geliyordu.çok umutsuzdum.terapiler devam ediyordu,ama ben hala sıkıntılıydım.terapi günleri benim için kurtuluş günü gibiydi.koşarak gidiyor ve terapiden sora ancak sakinleşebiliyordum.hastalık takıntısı,ailevi sorunlar bir an aklımdan çıkmıyordu.durumum bir adım ileri iki adım geri gidiyordu.sosyal hayatım sıfırdı.tek tatil günüm olan pazar günlerini evden çıkmadan,mümkün olduğunca uyuyarak ve dünyayla bağımı kopararak geçiriyordum.eşimle aramız açılmış,uzaklık girmişti.ve ben henüz 1 yıllık evliydim.derken bir süre sonra nasıl olduğunu anlamadan düzelmeye başladım.takıntılı düşüncelerim,korkularım azalmaya başlamıştı. artık kendimi çok iyi hissediyorum.takıntılarımdan nerdeyse tamamen kurtuldum diyebilirim.hayattan kaybettiğim zamanları toparlamaya çalışıyorum.eşimle aram daha iyi.ve en önemlisi hiç yapamayacağımı düşündüğüm vekabus gibi gördüğüm hamileliği artık istiyorum.ve yıllardır en büyük yardımcım ve tek çarem gördüğüm ilacımı bırakmaya karar verdim.bu bnm için çok önemli. meral hanıma tüm bunlar için çok çok teşekkür ediyorum.hiç umudum yokken ve asla iyileşemeyeceğimi sonumun kötü olduğunu düşünürken beni baştan yarattı.nasıl olduğunu bile anlamadan nefes almaya başladım.duvarlarım yıkıldı.hayatım yeniden renklendi. benim gibi bu hastalığı yaşayan herkese tavsiyem mutlaka terapi alın.çünkü ilaç tedavisi tek başına çözüm değil.eğer kurtulmak istiyorsanız mutlaka terapi almalısınız.zaman kaybetmeyin.bu hastalığın hayatınızdan çalmasına izin vermeyin. ve bu sebeple Meral hanımla mutlaka tanışın derim...
     2 Beğeni    

 MAVİ TUANA (Danışan)
 IP: 176.43.142.Y

16-09-2014
 TavsiyeNo: 71760
Evliliğimi bitirmek uzereydim sürekli çabaladım artık ne yapacağımı bilemez bir haldeydim , eşimle sürekli tartışıyorduk boşanmaya karar verdim , bu düşüncemi eşime nasıl kabul ettirecegimi ve 13 yaşındaki oğlumun bunu nasıl karşılayacağını sürekli sorguluyordum . Eşimle iletişimimiz tamamen bitmiş ve sadece aynı evde yaşayan iki yabancı gibiydik .Esiyle sorun yaşayan cok yakın bir arkadasım Meral hanımın sayesinde evliliklerini kurtardığından bahsetti.Arkadaşımın tavsiyesiyle Meral Hanımla görüşmelere başladık .Eşimle yaşadığım sorunları çözebileceğimizin zor olduğunu ama yinede çocuğumuzun hatrına bir Aile Danışmanına gitmeye karar verdim , bunuda denemiş olalım diye düşünerek başladığım görüşmelerden inanılmaz olumlu sonuçlar aldım.Artik esimle tüm konular üzerine tartışmadan konuşabiliyorduk. Bitirmeyi düşündüğüm evliliğim Meral Hanım sayesinde mutlu bir yuvaya dönüştu.Oğlum eşim ve ben artık cok mutluyuz . Evliliğinde sorun yaşayan herkese Meral hanımı tavsiye ediyorum.‏
     5 Beğeni    

 Z.A. (Danışan)
 IP: 188.57.62.ZB

09-09-2014
 TavsiyeNo: 71583
Meral Hanımla oğlumun TEOK hazırlıkları sırasında , yaşadığımız sorunlara çözüm bulmak amacıyla yaptığım araştırma neticesinde tanıştık. Herhangi bir tavsiyeyle gitmemiş olmama ve bu konuda çok seçici olmama rağmen, kendisini çok sevdim ve güvendim. Uygulanabilir yardımları sayesinde bir çok çözülemez sandığımız sorunlarımız çözüldü. Daha doğrusu çözme becerimiz gelişti. Oğlum da ben de çok yararlandık. Oğlumun akranları ile yaşadığı iletişim becereşirini geliştirilmesinde çok faydalı oldu . Meral Hanım'a teşekkürler...
     2 Beğeni    

 Mustafa ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.42.209.ZZL

04-09-2014
 TavsiyeNo: 71455
Arkadaşlarımın tavsiyesi ile tanıştım. 9 yaşında ki oğlumun öğrenmeyle ilgili problemleri vardı bununla ilgili problemin ne olduğu ve çözümü konusunda yardımcı oldu. En önemlisi ise problem konusunda doğru tespit edip karalı bir şekilde bizi çözüme yönlendirmesi. Söyleyebileceğim sıfatlar; güvenilir, uzman, kararlı. Ayrıca çalışma mekanı çok rahatlatıcı, personel güler yüzlü ve sevecen. Oğlumun tüm hayatını olumlu şekilde değiştirecek kararları Meral hanımla beraber aldık. İlk başta olumsuz gibi görünen birçok olayları bizim lehimize çevirdiğine inanıyorum ve olumlu gelişmeleri çok kısa bir sürede sonuç olarak aldık yani oğlumun hayatı için çok önemli bir dönüm noktasıdır Meral hanımın koyduğu teşhis ve çözüm metotları.
     2 Beğeni    

 G.Ö. (Danışan)
 IP: 212.174.146.YZC

01-09-2014
 TavsiyeNo: 71379
2,5 yaşındaki oğlumun 2 yaş senduromu konusunda kendisiniden yardım ve yöneldirme aldım. Oğlumun bazı hırçın ve agresif tavırları ile nasıl baş edeceğimiz konusunda kendisinin tavsiyelerine başvurdum. İlk gidişimiz olmasına rağmen sanki kendisi uzun süredir bizi tanıyormuş gibi sıcak karşıladı. Bu da bizim ve oğlumuzun daha rahat olmasını sağladı.İşinde profesyonel, danıştığımız konu hakkında ayrıntılı ve alternatifli çözümler sundu. . Yapmış olduğu tavsiye, yorum ve örneklerle aslında bu sorunu tek yaşayanın biz olamadığınızı fark ettirdi. Oğlumuzun davranışlarının aslında normal olduğunu, ve büyütülecek bir problem olmadığını fark ettemizi sağladı. İyi bir gözlemci ve analizci. Kısa bir sürede sorunun asıl kaynağına indi.. Yapmış olduğu tavsiyerler açık ve net olduğu için uygulamakta zorluk çekmedik.
     3 Beğeni    

Meral YÜNCÜLER'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Yaşam Boyu Gelişimi Destekleme ve Araştırma Derneği
Türk PDR Derneği
İzmir Ticaret Odası İş Kadınları Konsey Üyesi
Anne Çocuk Eğitim Vakfı


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yetkin Aile Danışma ve Psikolojik Hizmetler Merkezi
Tuna Mahallesi Cemal Gürsel Caddesi. No:148 Daire 6 Karşıyaka
İzmir
(Sürekli bulunuyorum)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(232) 370 72 62
(Yetkin aile danışmanlık merkezi)

Telefon 2 :
(533) 161 33 47
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
1989
(29 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Meral YÜNCÜLER'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Meral YÜNCÜLER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Meral YÜNCÜLER Mesleki Videolar Videoları
-06:41
Top