2007'den Bugüne 89,430 Tavsiye, 27,594 Uzman ve 19,641 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Musa BALLI
Psikolog - Antalya

Musa BALLI Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi56 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

56

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Musa BALLI Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Musa BALLI'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Musa BALLI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Cengiz ŞİMŞATPsk.Cengiz ŞİMŞAT
Cengiz bey ile ilk olarak askerlik yıllarında tanıştım. O dönemlerde de şimdiki gibi disiplinli işini iyi takip eden bir arkadaş olmuştur. Daha sonrak...
Vedat AKDEMİRUzm.Psk.Vedat AKDEMİR
Vedat beyle, 2002 yılında Samsun'da yedek subay okulunda askerlik hizmeti esnasında tanıştık, o günden bu yana hem arkadaşlığımız hemde mesleki dayanı...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhabalar, nasıl bir kağıt oyununda elimize gelen oyun kağıtlarını seçemiyor isek benzer şekilde bizi dünyaya getiren, bizi eğiten şartları ve yaşarken başımıza gelebilecek olayları kontrol etme imkanına sahip değiliz. Ancak bu olumsuz yaşam ögelerin, duygusal yaşantımıza verdiği zararları önlemek, bizim sosyal hayatımızı zorlaştıran, geçmiş yanlış öğrenmelerimizi doğruları ile değiştirmek, bizlerin ellerindedir. Bizler bunun için eğitim aldık, bunun için buradayız.
 
Musa BALLI'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikoloji-M Psikolojik Danışma Merkezi
A. Hisar Mah. Antalya Cad. No:33 Manavgat City Avm 5. Kat No:502 (Manavgat Yapay Şelale Karşısı) manavgat 
Psk.Musa BALLI internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Mesai Saatleri İçerisinde Yanıt Verilir.)
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1973 (49 yaşında)
Doğum Yeri : Antalya
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü (1997 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Musa BALLI Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ve Ergen Psikolojik Danışmanlığı
Bireysel Danışmanlık
Çift- İlişki Danışmanlğıı

Musa BALLI Özgeçmis CV Psk.Musa BALLI'nın Özgeçmişi
Merhaba, sayfama hoş geldiniz,
Sayfamı ziyaretiniz beni mutlu etti. Sizlere, kendim hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.
Ben Musa BALLI, 1973 Antalya doğumluyum. Çiftçilik yaparak geçimlerini sağlayan, üç çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldim. Çocukluğumu ve gençliğimi, bir yandan eğitim için okul yollarında, okul dışında ki vakitlerimde, çiftçilik yapan bir ailenin üyesi olarak seralarda ve tarlalarda ailemle birlikte çalışarak geçirdim. Ortaokul ve lise eğitimini Antalyada tamamladıktan sonra, 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazanarak, eğitimimi, 1997 yılında tamamlayarak “psikolog” ünvanı ile mezun oldum.
Aynı yıl şimdiki adı aile ve sosyal politikalar bakanlığı olan SHÇEK (sosyal hizmetler müdürlüğünde) Aksaray Yetiştirme Yurdunda, psikolog olarak göreve başladım. SHÇEK deki görevime ek olarak Adalet Bakanlığına bağlı cezaevinde ve valilik bünyesinde madde bağımlıları ile ilgili projelerde görev aldım....[Devamı...]

Musa BALLI Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Tuğba ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ17.Mayıs.2022
TavsiyeNo: 123588
Kendimi her zaman çamura bulanmış bir insan olarak görüyordum. Zaman ilerledikçe o çamur çoğaldı, temizlenmeyecek hale geldi. Bir arkadaşım demişti ki "sen kendini bir çukura atmışsın, elimi uzatıyorum ama ordan çıkmak istemiyorsun." istiyordum ama yapamayacağımı düşünüyordum. Musa Bey bana o çamuru temizlemek için tazyikli suyu hangi açıyla vermem gerektiğini öğretti. İnsan, kendi kafasında inandığı şey ne ise sadece odur. kara bulutları bir kenara iteleyip daha güçlü, daha cesur, daha mutlu bir insan olabileceğime inanıyorum. Hayat yakaladığımız yerden başlıyor. Kendisinin de söylediği gibi; "gideceğin yere sadece bir otobüs yok. Sonrakine bin yine git" Musa Bey'in bu hayatta yolunu kaybetmiş insanlara dosdoğru bir pusula olabilecek nitelikte samimi, dürüst, başarılı bir uzman olduğunu düşünüyorum. Çevremde sorunlarıyla başa çıkamayan insanlara önereceğim ilk isimdir. Kendisine olduğu kadar, bu süreçte emeği geçen Filiz Hanım'a da ilgisinden ve sevecenliğinden dolayı teşekkürlerimi bir borç bilirim.
     Beğenin    
N.Ş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ28.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123492
5 aydır EMDR tedavisi görüyorum. Musa Bey'in internet sitesini incelediğim zaman görüşmek istedim ve çok memnun kaldım. Epilepsi hastalığım olduğu için ayrıca bir özen gösteriyor. Arkadaş canlısı, güler yüzlü ve işinde başarılı, profesyonel bir psikologtur. Aynı şekilde yanında çalışan insanlardan ve çalışma ortamından da memnunum.Tedavi sürecim sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Kendisinin çok iyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Bilal ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ27.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123488
oğlum liseye başladı bizim de sorunlarımız ortaya çıktı. oğlumda derslere odaklanma sorunu vardı çok uğraştık ama bir türlü aşamadık sorunlarımızı. benim manavgatta çalışan doktor bir arkadaşım vasıtasıyla musa ballı ismine ulaştık o tavsiye etti. bir kaç telf görüşmesinden sonra randevu aldık ve ofisine gittik. ilk görüşme çok olumlu geçti. ardında üç seans daha yaptı musa bey ve oğlum baba hani çok şıkışmışımda tuvalete gitmişim gibi rahatladım dedi. oğlumdaki soruunlar azaldı. tırnaklarını yiyordu artık yemiyor. derslerine karşı daha ilgili. her neyse musa ballı alanında yeterli bilgi ve tecrubeye sahip iyi bir psikolog. uyguladığı yöntemler çağdaş yöntemler. herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Çetin DAĞ Fotoğraf
Psk.Çetin DAĞ
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
YENİ25.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123466
Ben de bir terapist olarak hocamızla bir eğitimde tanıştık, Musa hocam alanında çok iyi bir uzman ve tecrübeli bir terapisttir. Sevgili Musa hocamız birçok alanda kendini geliştirmiş, şuana dek birçok danışan bir hocamızdır. Gerek online gerekse yüzyüze kendisinden terapi aldım. Kendisinden ilişkiye yönelik destek aldım, onun sayesinde kısa süre içerisinde toparladım. Eğer Ruh Sağlığınıza önem veriyorsanız gideceğiniz adres belli Musa hocamızdır, alanında deneyimli uzman biri gönül rahatlığıyla Herkese tavsiye ediyorum…
     Beğenin    
E.E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mart.2022
TavsiyeNo: 123198
Merhabalar, ben yaklaşık 1 yıl önce, Musa bey ile arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım, o zaman kendisinden çocuğum konusunda danışmanlık hizmeti almıştım. Musa beyin, konuya yaklaşımı, iletişim becerisi bana güven vermişti. Daha önceleri gittiğim psikiyatristlerin beni dinlemeden ilaç yazıp göndermelerinden sonra, bu şekilde bir yaklaşım tarzı bana umut verdi. Yakın zamanda özel yaşantımda yaşadığım, travma bir olay yüzünden, yakın arkadaşlarımla sıkıntı yaşamam üzerine tekrar Musa Beyden yardım istedim. Musa bey, bana bunun akut travma olduğunu ve EMDR yöntemi nasıl bir yol izleyeceğimiz ile ilgili bilgilendirdikten sonra, bir seans online EMDR çalıştık, daha sonra bulunduğu ilçeye giderek yüz yüze yaptığımız 2 seanstan sonra eski duygusal sağlığıma geri döndüm. Şu anki yaşantımda, sanki o olay olmamış gibi rahat bir şekilde devam ediyorum. Her şey için kendisine teşekkür ederim.
     1 Beğeni    
B.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mart.2022
TavsiyeNo: 123182
Travmalarımın etkilerini çocukluğumdan beri hayatımın her alanında hissettiğim için çözüm noktasında çok umutsuz olduğum bir dönemdeydim ve çok uzun bir süre de çözüme kavuşturamayacağımı düşünüyordum. Musa hoca ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine iletişime geçtim ve bunun üzerine travmalar üzerine terapilere başladık. Terapilere başladıktan birkaç ay sonra travmalar üzerine yaptığımız çalışmaların olumlu sonuçlarını somut bir şekilde yaşadığım olaylarla tecrübe ettim. Bu kadar derin travmaların bu kadar kısa bir sürede çözülmeye başlaması beni gerçekten şaşırttı ve umutlarımı yeşertti. Travmalar üzerine yapmış olduğumuz terapiler haricinde akut bir problemim olduğu zamanlarda da yapmış olduğumuz terapiler her zaman daha sakin ve sağlıklı kararlar vermeme yol açtı. Son olarak belirtmek isterim ki Musa hocanın vermiş olduğu güven ve rahatlık sayesinde daha önce hiç kimseyle paylaşamadığım konuları kendisiyle paylaştım. Bu husus benim için çok önemliydi tahmin ediyorum ki tavsiye bekleyen çoğu insan için de mühim bir husustur.
     Beğenin    
Derya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Şubat.2022
TavsiyeNo: 123030
Özel hayatımdaki ve iş yaşamımdaki sorunların çözümü için arayış içerisinde olduğum bir dönemde Musa Bey ile tanıştım. Güler yüzlü, içten,samimi,doğal davranışlarıyla; bilgi ve tecrübesiyle yardımcı oldu. Uygulamış olduğu terapi yöntemleriyle hayatımı düzene koymamı sağladı. Doğru olduğuna inandığım hatalı düşünce kalıplarının farkına varmama ve bunları düzeltmeme cok büyük katkısı oldu. En önemlisi Değerli olduğuma olan inancıma Musa Bey sayesinde kavuştum. Teşekkürler.
     Beğenin    
Türkan BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122457
Musa Hocamla hayatımın tam bir karmaşaya dönüştüğü bir zamanda yollarimiz kesişmişti. Bana çok yardımı oldu insan çoğu zaman kendi hayatına objektif bakamayıp kendisine haksızlık yapabiliyor Bu da zaten zor olan hayatini daha da zora sokuyor işte böyle zamanlarda işi uzmanına havale edip rahatına bakmayı bilmeli ben öyle yaptım Musa Hocamın yönlendirmeleri ile hayatıma objektif bakarak yoluna koymayı başardım.Herkes başarabilir yeter ki işini severek yapan ve insanlara değer veren bir uzmana denk gelsin 🙏🏻👍🏻 Ilgisi ve samimiyeti için ayrıca da her ihtiyacım olduğunda ulaşabilir olduğu için çok teşekkür ederim
     Beğenin    
Y.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122316
Musa Ballı; danışanlarıyla ilgilenen,etik kurallara uyarak terapisini gerçekleştiren,danışanlarının ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda terapi sürecini şekillendiren bir psikolog.Danışanlarıyla özenli ve dengeli iletişimi ve terapi sürecinde gereken hassasiyeti göstererek süreci yönetmesi, danışanlarına süreçle ilgili dönütler vermesi oldukça faydalı ve zihin açıcı oluyor.Eşimle birlikte aldığımız çift terapisinde, terapi sürecimiz genel anlamda oldukça verimliydi.Musa Ballı'nın mesleki tecrübesinden ve tavsiyelerinden oldukça faydalandık.Musa Ballı'yı çift terapisi konusunda yeterli ve başarılı bulduğumu ifade edebilirim.Çift terapisi almak isteyenlere Psikolog Musa Ballı'yı tavsiye ederim.Eşimle ilişkimizin daha iyi olmasına katkıları ve psikolojik sorunlarımızı fark edip aşmamızdaki desteği için Musa Ballı'ya teşekkür ediyorum.
     Beğenin    
Aliye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122110
Merhaba,Musa Hocami bir site de psikolog tavsiyelerinde gördüm alanında iyi olduğu yaziyordu..Bende o aralar çok bunalmiş bir ruh haliyle birazda çekinerek hemen kendisini aradim.Ve çok güzel ilgilendi hemen randevu alip seanslara başladik.Kendisini aradığımda ciddi uyku problemim vardi..ve uykusuzluğum günümü gergin geçirmeme,mutsuzluğa ve verimsiz bir hayata sebep oluyordu.Ayrica çocuklugumdan gelme bircok travma ve bugünüme uzantısi..Ama Musa hocamla görüşmeye başladiktan sonra uyku problemim kalmadi..Hayata bakişım değişti..Daha pozitif daha mutlu daha özgüvenliyim.Ayaklarim yere daha sağlam basiyor.Hayatıma dokundu diyebilirim.Kendisine bu yüzden minettarım. Kendisi gayet ilgili,mütevazi,samimi biridir. Ayrica Musa Hocam da beni etkileyen başka bir husus da Musa Hocamin işini maddi yada baska bir gayeyle değil öncelik olarak faydali olmak icin yapiyor olmasidir..
     1 Beğeni    
L.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122080
Musa beyle tanıştığımda kendimi değersiz hissediyordum bana kim olduğumu ve değerli olduğumu hatırlattı hayatıma kattığı destek ve katlıları anlatmakla bitiremem herkes de vardır anlatamadığı kimseye söyleyemediği devasını bulamadığı bi sorunu ben Musa Beyle buldum herkese tavsiye ederim ben daha önce neden gitmedim ki diyorum benim seansım bir saatken iki saat boyunca beni dinledi konuşması ve tavsiyeleri kendisi yaşamış gibi beni anlaması o kadar güven veriyor ki kendi evimdeymiş gibi hissediyorum bu duyguyu bana verdiğiniz için huzurla gidiyorum her seansıma güler yüzünüz anlayışınız tavsiyeleriniz beni değiştirdi geliştirdi öz güvenim geri geldi boşuna gidiyorsun diye söyleyenlere çok güzel bir cevap vermiş oldum sizin sayenizde…. İyiki sizi tanıdım iyiki sizinle tanıştım hayatıma kattığınız destek benim için paha biçilemez…. Herşey için ne kadar teşekkür etsem yetmez biliyorum ama…Çok Teşekkür Ederim İyiki Varsınız…💐💐💐
     1 Beğeni    
A.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Kasım.2021
TavsiyeNo: 121986
Sosyal platformdan Musa beyin sayfasını incelediğimde tamam sanırım doğru uzmanı buldum demiştim nitekim de öyle oldu🙏,tüm içselleştirdiğim ve beni al aşağı eden yüklerimden kurtulmak için çıktığım bu yolda samimiyeti ve bilgisi ile yoluma ışık olan değerli uzmanım Musa Ballı beye ne kadar teşekkür etsem eksik kalır. İnsanın kendisini sevmesi yaşamdaki en temel kuralmış, bunu hayatın yüklerinden bir bir kurtulurken anlıyor insan.Hayatımın kalan kısmı ne kadar bilemem ama ben kendim için çıktığım bu yolda inşAllah kendimi bulmuş olarak yaşamaya devam edeceğime inanıyorum.Haftada 1 on-line olarak yaptığımız görüşmeler sonrası bana ayna olan uzmanıma Şükranlarımı sunuyorum. Kendi yolculuğuna çıkan tüm güzel insanlara Musa Ballı bey tavsiyemdir
     Beğenin    
Gülsün ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121687
Musa hocamdan 6 aydır destek alıyorum.İnternet sitesinde araştırıp ulaştım kendisine ; önemli bir karar öncesi bütün olasılıkları görmeme ve doğru karar almama yardımcı oldu.Zamanla şunu fark ettim ;hayata bakışım değiştiği için olaylara ve kişilere verdiğim tepkiler de değişti ; daha ılımlı ve anlayışlı oldu. Kendimi ve çevremdekileri daha iyi tanıyor, tepkilerimi de ona göre belirliyorum artık.Bir arkadaşıma tavsiye ettim:çoktan başladı seansa ve çok memnun. Ben de ısrarla tavsiye ediyorum. Arkadaşım; kişi ve olaylara aşırı ve anlamsız tepkiler verdiğini ;sonrasında bu tepkilerine anlam veremediğini söylüyordu. Destek aldıktan sonra zihnindeki yapboz parçalarının birleştiğini söylüyor.
     Beğenin    
Hande Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121290
Yaşadığım sıkıntılara bir çözüm bulmak adına Musa bey e seansları başladım.Duygu değişimlerini kontrol etmekte zorlandığım bir süreçte bu seansları başlamış olmam benim sinirli ve agresif halimin hangi tramvalarimdan kaynaklandığını bulmamda bana çok yardımcı oldu.Tramvalarimi aşmamda ve kontrol etmekte zorlandığım duygu hallerini çözmede ve iyileştirmemde Musa beyin doğru iletişim ve önerileri ile kendimi daha iyi hissetmeye ve iyileşme sürecine girdim
     Beğenin    
Zeynep Sandaloğlu
23.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121245
Musa Bey'i EMDR Eğitiminde tanıdım. Kendisinin meslektaşına olan saygısı ve güleryüzlülüğü zamanla arkadaşlığımızı pekiştirdi. Her türlü konuda sorularımı cevaplandırır ve bilgisini paylaşmaktan hiç cekinmez. Vakalarla ilgili başını sıkıştığı zaman ssize hemen yardımcı olur. Musa Bey, meslektaşım olarak bilgisine ve tecrübesine güvendiğim bir kişidir. Insanlığı, yardımseverliği ve mesleğine olan ilgisini her daim sürdüren birisidir. Tecrübesine yeni eğitimlerle yenilik katan, çağa ayak uyduran duruşuyla danışanlarına yardım ettiğini biliyorum. Samimiyeti ve hoşgörüsü bütün danışanlarına ümit olacaktır. Meslek aşkının tüm danışanlarına yarar sağlayacaģından eminim. Başarılar diliyorum.
     Beğenin    
Semih Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120929
Merhabalar. Ben 33 yaşındayım ve Kanada da yaşıyorum. Musa Bey ile 7 ay önce arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım ve online terapi almaya başladım.İlk başlarda online terapinin yeterli olmayacağına dair inancım vardı ama bu Musa Bey sayesinde kısa sürede ortadan kalktı. (Aslında esasen terapiye inancım yoktu ;)TR ile 7 saatlik zaman farkına rağmen seans vakitlerinde hiç bir sorun yaşamadık. İlk görüşmelerimde aşırı isteksizdim. Tamamen eşimin zorlamasıyla “Laf olsun” diye görüştüm. Çünkü bu tip şeylerin inandırıcılığı yoktu bende. Daha evvel 2 kişiden terapi almıştım. Ve çok saçmaydı. Sadece beni dinleyip kafasını sallayan ve sürekli saatinin dolup dolmadığını kontrol eden kişilerdi maalesef. Ama daha ilk görüşmemizde Alanındaki yetkinliğini ispatlar niteliğinde beni etkilemişti. Muazzam analizler, yerinde tespitler ve çok açık örnekler vs. Gerçekten etkilenmiştim. Musa Bey kısa sürede iletişimimizi arttırmayı başardı. Şuan 7 ay oldu ve halen terapilere devam etmekteyiz. Normalde eşiminde terapi alması gerekliydi. Belki başkası olsa “daha fazla para kazanma” düşüncesiyle bunu çok kolay yapabilirdi fakat eşim ve benim aynı kişiden terapi almaya uygun bir çift olmadığımızı belirtti. Ve eşime terapi vermekten imtina etti. Çünkü gerçekten buna uygun bir çift değiliz maalesef ;) İşinin ehli olan kişinin ana hedefi “para kazanma”olmayınca yapılan işin etkinliği ve faydası zirve yapıyor. Benim için ilaç gibi oldu gerçekten. Özellikle “son atımlık kurşunu kalanlara” Şiddetle tavsiye ediyorum ;)
     1 Beğeni    
E. G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Haziran.2021
TavsiyeNo: 120803
Merhabalar. Bugün psikoterapi sürecimi büyük ölçüde tamamladım. Buradan Musa Ballı hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Bana inandırılanlara deği. Gerçek değerime inanmamı sağladı.İlk randevumda kendisine bitik bir psikolojiyle gitmiştim. Adımı tahtaya yazdı ve birtakım konuşmalar yaptı ve seans bittiğinde tahtadaki herşeyi silip sadece benim adımı silmemesini asla unutamıcam. Bu benim için çok önemliydi. Öfke kontrolümü ve panik atağımı birlikte yendik. ikinci seanstan sonra evime giderken ayaklarım yerden kesiliyordu sanki. Omzumdaki yükleri aldı. Artık herkese sadece hakettiği değerin verilmesine inanıyorum. Kendimi yeniden doğmuş gibi özgür hissediyorum. İşe başlıyorum. Yeniden yapılanıyorum bu duruma en çok eşim ve çocuklarım seviniyor. Musa hocamın esprili samimi yaklaşımı sayesinde sıkıntılarımı rahatça kendisiyle paylaşabildim. Kendisini herkese tavsiye ederim. Psikoloğa gitmekten çekinmeyin hiçbir sıkıntısı olmayan insanlar dahi gitmeli çünkü insan ilişkilerini iyi bilirsek daha az üzülürüz. Geçmişimizde üzüldüysek olayların bizimle alakası olmadığını kavradığımızda geçmiş yüklerimiz hafifler.Tekrardan Musa Ballı hocama teşekkürlerimi sunuyorum.
     3 Beğeni    
V.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120326
Selamlar. Musa hocamla yakınlarımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Sınav senesiyle artan stresim ve kaygılarım üzerine yardım aldım. Kendisi iyi bir dinleyici ve yaptığı tespitlerle gerçekten olaylara doğru bakış açısıyla bakmanızda size yardımcı oluyor. Kaygı ve stresle boğuştuğum bir dönemde gerçekten çok yardımcı oldu yol gösterdi. Kısa zamanda derslerime tekrar odaklanabilir duruma geldim benim gibi sınav döneminde olan arkadaşlara yararlı olacağına eminim. Kendisine yardımları için çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle tavsiye ederim..
     1 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120267
Musa bey’den bir arkadaşımın tavsiyesi ile danışmanlık almaya başladım. Geçmişimden gelen ve konuşmayı pek sevmediğim konularda nokta atışı farkındalıklar kazanmamı sağladı ve sağlıyor hala. Kendimle barışmaya başladım.. Dikkatli, çalışkan ve pozitif bir insan. Konuşurken kendimi güvende hissediyorum ki bu benim için çok önemli. Bakış açımı değiştirdiği ve ruhuma iyi geldiği için iyi hissetmek isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Gerçekten iyi niyetli ve işinde yetkin bir uzman olan Musa hocam’a buradan da teşekkür etmek isterim.
     3 Beğeni    
Işık ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Nisan.2021
TavsiyeNo: 120066
Musa Bey'e seslere olan aşırı hassasiyetim ve hayatımı kabusa döndüren uyku sorunum için başvurdum. Kendimin farkındalığı yüksek ve hassas biri olduğumu düşünerek kendimce sorunlarımı ve kaynağı olduğundan emin olduğum travmaları ilk görüşmemizde kendisine aktardım. Kendisinin mesleki yetkinliği ve uyguladığı yöntem ile ortaya çıktı ki aslında sorunların çok farklı kaynakları vardı ve ben bile farkında değildim bu durumun, hem sorunların hem de kaynaklarının.. Edindiğim deneyim karşısında şoke oldum, bu kadar etkili sonuç alacağımı asla düşünmemiştim. 2. Görüşmemizden sonra ilk terapi seasını gerçekleştirdik ve klinikten çıktıktan sonra adeta yeni bir insanmış gibi hissettim, yürüşüm duruşum değişti ! Etrafımdaki başarısız terapi deneyimlerini duyduğum için bu zamana kadar asla düşünmemiştim profesyönel yardımı fakat artık duruma katlanamadığım için çaresizce kendisine başvurdum ve orta yaşa yaklaşmış biri olarak bu zamana kadar kendime ettiğim eziyeti anladım. Musa Bey oldukça samimi, güven veren bir kişilikte. Bu sayede kendinizi rahatlıkla ifade edebiliyorsunuz karşısında. Buna ek olarak mesleki yetkinliği, kişisel donanımı ve zengin hayat görüşüsü sayesinde süreci şahane şekilde yönetip en kısa şekilde sizi analiz edip, adeta eğitircesine kendinizi görmenizi sağlıyor ve bu süreç çok rahatlıkla akıyor. Uyguladığı EMDR methodunda cidden başarılı, başka arkadaşlarımdan farklı kliniklerde malesef sonuç elde edemeyip daha da kötümserliğe kapılanlar oldu. En ufak seste kalp çarpıntısı yaşayıp saatlerce buna sabretmek zorunda kalan biriydim, aylardır yaşadığım bu rahatsızlığımı seans sonunda direkt azaldığını fark ettim. Bununla beraber yıllardır çektiğim fakat göz ardı ettiğim veya farkına bile varmadığım sorunlarım da gün yüzüne çıktı. Son söz olarak şunu da belirteyim ben ilk defa psikolog tedavisi aldım ve yine arkadaşlarımdan duyduğum ön yargı neticesinde, sanki taksi metre başladı ve herşeyi sıkıştırıp zaman bitti güle güle şeklinde sanıyordum. Musa Bey karşımda ticari bir kimlik değil, birebir insan olarak bana yaklaşan biri olarak buluyorum. Seans sonrası aynı gün içinde 4 farklı arkadaşıma şiddetle tavsiye ettim, keşke daha önce tanışsaymışız..
     2 Beğeni    
Halil USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Nisan.2021
TavsiyeNo: 120008
Merhabalar Musa Ballı hocamı bir yakınımın tavsiyesiyle tanıdım.Öfke kontrolu ve sınav kaygısıyla ilgili problemlerimi çözmek amacıyla başvurdum.Yaptığımız seanslar ve bana verdiği ödevler sayesinde kaygılarım azaldı.Seanslar sırasında davranışlarımı ve duygularımı doğru kontrol etmeyi başardım.Hem sınav hazırlık sürecimde hemde bundan sonraki yaşamımda hayatımı kolaylaştıracak bilgiler edindim.Hocama üzerimdeki emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim,kendisinin benim gibi kaygısı olan birçok öğrenciye faydalı olacağını düşünüyorum.
     1 Beğeni    
Fatih GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mart.2021
TavsiyeNo: 119544
Herkese merhabalar; Ben Musa bey ile bir yakinimin tavsiyesi üzerine tanıştım ve terapi almaya başladım.Anksiyete ve panik bozukluk sorunlarım vardı, ayni zamanda birçok ifade edilmemiş travmalarım.Kendisi anlattıklarıma doğru açıdan bakabildi ve doğru sorular ile anlatmama yardımcı oldu.Samimi ve hoş sohbeti, anlattığı ilgi çekici yaşanmışlıkları da terapileri verimli hale getiriyor.Mesela anlattığınız bir kaygınız veya paranoyanıza hayatın içinden doğru örneklerle karşılık verip, o olumsuz düşüncenizin yersiz ya da normal olduğu gerçeğini size gosterebiliyor.Kesinlikle benim açımdan şanslı bir süreçti.Askere gidecek olmam sebebiyle terapilere devam edemeyeceğiz.Fakat askerlik bittikten sonra kesinlikle devam edeceğim. Teşekkürler Musa Ballı
     1 Beğeni    
M.ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2021
TavsiyeNo: 119440
merhaba Musa beyle bir arkadaşım sayesinde tanıştım.Evliliğimiz ile ilgili başvurmuştum acaba lar la kafamda deli sorularla gittim ama bir çok şeyin farkına vardım bazı görmediğim şeyleri görmemi sağladı.Musa beyin konuşkan samimi bir karakteri var. konuşkan ve işine odaklı terapileri biraz zaman alsada farkındalığı sağlıyor kendisi gibi çalışma arkadaşları da kaliteli ofisinde gözle görünen eksileri bana göre çiçeklendirmesini ve güzel bir ayna koymasını tavsiye ediyorum ihtiyaç duyduğumda ne kadar yakın olduğunun bilincide olmam ve bunun beni ne kadar mutlu ettiğide önemli idi benim için musa bey hastalarının üzerindeki tranvaların farkına varması ve çözüme yönlendirmesi güzel fakat bu süreç biraz daha kısave daha kesin yollarla olsa daha iyi olur diye düşünüyorum hayatımdaki bazı şeyleri paylaşabileceğim pek az sayıdaki kişilerin arasında olduğu için mutluyum iyiki var ver herkese tavsiye ediyorum
     Beğenin    
Nuran KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2021
TavsiyeNo: 119438
Merhaba musa beyle hSite Editörleri Tarafından Kapatıldı bey tarafından tavsiyesi üzerine tanıştım.yıllardır kaçtığım psikolojik sorunlarımdan musa bey sayesinde çözümü ele aldım bir psikoloğun bugün kadar faydalı olabileceğini bilseydim yıllar önce gider bu tranvalarla hayatımı sürdürmezdim kendimle beraber ailecek yardım almaya başladık çocuklarım üzerinde de büyük sonuç aldım musa beye sonsuz teşekkür ederim güler yüzlü sıcak kanlı misafir perver bir doktor değil adeta bir yoldaş gibi her zaman rahatlık la kapısını çalabileceğim bir telefon kadar yakın kişilğe sahip sıcak kanlı ver samimi yardımcısı filiz hanımla beraber güzel bir ortamda ağırlıyor çevremdeki ver ihtiyaç duyan herkese kesinlikle %100tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Ayse
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118872
Mutlu günlere, Hayatın insana neler getireceği, neler götüreceği ve nerelere sürükleyeceği belli olmuyor. Ne tür yolculuklar yapacağını bilmez hayatta ama Cahit Zarifoğlu'nun bir sözünde '' En uzun yoldur insanın içi...'' diyordu. Bende hayatın bana yaşattıklarının içinden çıkamayınca kendi içimde bir yolculuk yapmak istedim ama hiç bir zaman başlayacak cesareti bulamamıştım ama Musa Bey ile tanıştıktan bu yolculuğa başlamakta geç bile kaldığımı far kettim ama zararın neresinden dönülürse kÂrdır diyerek başladık seanslara. İnsan her şeyin üstesinden gelemiyor maalesef her sorunu kendi çözemiyor illaki bir destek şart oluyor.Musa Bey zor zamanlarımda tanıştığım en iyi yol gösterici olmuştur . Her derdin bir çaresi vardır benim çarem de Musa beyden geldi. Başladığımda öz güven problemi olan hayatta bir sürü travma ile baş etmeye çalışan hiçbirini yenemeyen ve kendi köşesine çekilerek hayatı uzaktan seyretmeyi tercih eden biri olmuştum ama Musa bey dönüm noktam olmuştur. Seanslara başladıktan sonra kendimi yeni doğan bir çocuk gibi hissetmeye başladığım, bilmediğim şeyleri öğreniyorum verdiği ödevler de pekiştireç oluyor. Bir olay karşısında tepki veremezdim haklı olduğum zaman bile hakkımı savunamaz, biri sesini yükseltince köşeye çekilip konuşamazdım b ama artık bu tavırlarım azalmaya insanlar karşısında sesim çıkmaya başladı herkes siz ses etmedikçe daha çok kendilerinde hak görmeye başlıyor size eziyet etmeyi. Bu süreç başında ve şu anda aradaki farkı çevremdeki insanlarda fark etmeye başladı olumlu yönlerde dönüşler olmaya başladı. Bu süreçte yol gösteren rehberim Musa Beye çok teşekkür ediyorum .
     Beğenin    
Aleyna
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118795
Musa Bey'den yaklaşık 2 aydır online terapi alıyorum. Kendisi sayesinde korkularımın üzerine gitmeyi, uzun zamandır içimde bastırdığım düşüncelerle yüzleşmeyi başarıyorum. Danışanlarına karşı gayet sıcakkanlı ve samimi yaklaşıyor, ki bu bence kişinin daha rahat olabilmesi açısından çok önemli bir etken. Daha önce de birçok psikoloğa gitmeme rağmen hiç bu kadar rahat konuştuğumu ve içimdekileri dökebildiğimi hatırlamıyorum. O yüzden kesinle Musa Ballı'yı tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
G.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118772
Merhabalar. Ben son yıllarda hissettiği sıkıntılarla hayatını bir fanus içerisinde geçiren birisiydim. Uzun zaman hem kendi hayatımda hem sosyal ortamlarda ciddi manada sıkıntı yaşayıp eski normalime dönmek için gözyaşı döktüm. Kısa süre önce tanıştığım Musa Ballı Hocam ile başımı o fanustan çıkararak hayatın içine karışmaya ve adeta nefes aldım. Destek alma konusunda istekli olduğum için hocamın yardımları ile çabucak sonuçlar aldım ve almaya da devam ediyorum. Somut olarak bunu ilk fark edişim ise uzun yıllar hayatımda olmayan yükseklik korkusu(kendime zarar verme korkusu) bir anda yok oluverdi. Balkona çıkıp korkmadığımı hissettiğim o an benim için çok kıymetli. Aynı şeyi kalabalık bir ortamda rahat rahat otururken de fark ettim. Normal şartlarda bu kalabalıktan panik olmam gerekirken sağlıklı bir şekilde nefes aldığımı ve kafamda olumsuz hiçbirşeyin olmadığını fark ettim. Bunlar benim hayatımdaki çok kıymetli anlardı ve sizlerle de paylaşmak istedim. Ayrıca Musa Ballı Hocama da burdan tekrar teşekkür ediyorum. Bana hayata tutunmayı, gerçekten mutlu olmayı ve nefes almayı hatırlattığı için...
     2 Beğeni    
Figen
28.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118747
Öncelikle güler yüzlü bir uzman diyebilirim. Nokta atışı yaptığı tesbit ve teşhislerle bir çok uzmanın anlat dinleyeyim demesinden daha yararlı bir şekilde geçen terapilerle hayat farklı bakarak daha huzurlu bir yaşam tarzı benimsedim sayesinde. Tavsiye üzerine tanışmama rağmen özellikle arasam bulamayacağım bir uzman oldu kendim ve ailem için.. ilgi alakası için de ayrıca teşekkür ederim kesinlikle bir uzman arayışında olan herkeze tavsiyemdir ilk görüşmede bile etkili oldu benim ve çocuklarım için tekrar kendisine emekleri için teşekkür ediyorum
     Beğenin    
Filiz
24.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118682
Musa hocamla arkadaşım vasıtasıyla tanıştım verdiği tavsiyeler uyguladığı metodlar kesinlikle yaşamınıza ruhunuza etki ediyor tereddüt etmeden tanışmak için geç kalınmamalı. Bir arkadaşla sohbet ediyor gibi terapi alıyor hem de ruhunuzu iyileştiriyorsunuz... Kör kuyulara değil bana anlat diyen uzmanların aksine anlattığınızla kalmıyor karşılığını alıyorsunuz... Hem anlatıp hem iyileşiyorsunuz..Problemlerinizi bulup tedavi yolunda beraber ilerleyebiliyorsunuz.. Verdiği emekleri için ve değerli vaktini benimle paylaştığı için ve tanımış olduğum için hem memnun oldum hem teşekkür ederim...
     Beğenin    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118591
Musa Bey’e bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ulaştım. Şu an İsviçrede yaşadığım için seansları online olarak yapıyoruz. Buraya kısa süre önce taşındım ve buraya adapte olma sürecimde çok yardımı oldu. Tabi bunun yanısıra travmalarımı ve sebeplerini keşfedip bunları çözümlemeye başladık. Musa beyin samimi ve güleryüzlü yaklaşımıyla her sıkıntımı rahatça paylaşabildim, sonucunda da taşıdığım manevi yüklerden kurtulmaya başladım. Şu ana kadar benim için çok verimli bi terapi süreciydi, bundan sonra da Musa beyin önerilerini hayatıma tam olarak geçirerek zayıf yönlerimi daha da güçlendirmiş olacağım. Düşünen herkese Musa Beyi tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Ceylan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118552
Manavgata ilk taşındığımiz zamanlarda çıkmaza girip, çaresizce psikolog araştırdığım bir donemde karşımıza çıktı Musa bey. 17 yaşında oğlum için kendisine mail attım, kimseyi tanimiyordum, oglum icin guvenebilcegimiz birine ihtiyacimiz vardı ama vevap verip vermicegini bile bilmiyordum. Yarım saat gecmeden telefonum çaldı, Musa bey arıyordu. Ayni gun, mailimden 1 saat sonra ofisindeydik oglumla. 15dk tanışmak için gittik, 1 saatten fazla sohbet ettik. Insanin gozlerine baktığına ruhuna inen bi yönü var, anlatmadan anlayan, siz ağlamadan hisseden. Özetle benim ve oglumum ruhuna dokunmuştu. 17 yasindaki oglum, Musa beyin onu anladığını ve devam etmek istedigini söylediğinde farkettim ki, doğru kişiye ulaşabilmiştik. 3-4 aydır oğlum Musa beyin danışanı ve hayatimizda bi cok değişiklik oldu. Gerekli gördüğünde benimle de iletişime geçti. Ikimizi bir davet etti ofisine, bazen beni telefonla aradı. Oğlum artık daha konuşulabilir bir ergen, iletişime daha açık diyebilirim. Kendisini rahatsız eden ne varsa daha rahat söyleyebiliyor. Beni bile biraz daha iyi anladığını söyleyebilirim, en azından zaman zaman da olsa sohbet edebilir hale geldik. Oglum beni, ben oğlumu tanımaya başladım, eskiye oranla daha sağlıklı bir iletişime sahibiz artık. Yavaş yavaş da olsa, değiştiremeyeceği şeyleri kabullenmeye başladı. Kendi hayatını düzenlemeye çalışıyor. Annesinden bağımsız bir birey haline geldi. En büyük sorunlarımızdan biri de oğlumun yaşadığı universite sinavi stresi. Lise son sınıf öğrencisi oğlum ve sınav kaygısı yüksek. Musa bey sınav hazırlıkları için de danışmanlık yapıyor, bu konuda da eğitimi var. Neler konuşuyorlar bilmiyorum ama Musa beyin yanindan geldiğinde bikac gün de olsa, düzenli çalışıyor derslerine. Sınavı kazanacağına inanıyor. Seanslardan sonra ders çalışma konusunda cok daha kararlı, tutarlı ve düzenli oluyor. En son yaşadığımız ise ayrı bi önem taşıyor benim icin. Arabamla ciddi bir kaza geçirdim, oğlum icin bu da ayri bir travmaydi, beni sucluyordu bi taraftan biliyorum. Ve benimle hic konuşmadı ama o gunlerde 'Musa abisine' yazmış, görüşmüş. Musa beyse, sadece oglumla görüşmekle kalmayıp, beni de ofisine çay icmeye sohbet etmeye davet etti. Bu davranışını da ayrıca samimi buldum, kazanın üzerimdeki etkisini hissetmişti. Özetle, Pandemi sebebiyle evlere kapanmamız, Manavgata yeni taşınıp tum çevresinden, arkadaslarindan kopması, adeta hayatını altust eden bu dönemi Musa beyin desteğiyle en az zararla atlatiyor. Oglum ona ve fikirlerine cok guveniyor, saygi duyuyor, seviyor ve kendisini anladığını hissediyor. Travamalarını anlamasına ve onlarla başetmesine çok yardımcı oluyormuş. Çok ilgili, anlayışlı, ve yardımcı olduğunu düşünüyor. Bense müteşekkirim Musa beye. Bence Musa bey, gayet donanımlı, samimi, sıcak, son derece ilgili ve tecrübeli bir danışman. Kendinizi çaresiz ve zifiri karanlıkta hissettiginizde hiç tereddüt etmeden kapısını çalabileceginiz, son derece güvenilir bir psikolog.
     Beğenin    
Emine
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
2.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118323
Ben avrupadan emine Kendimle savaşın tam ortasındayken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım musa beyi Yaşadığım tramvalar,gelecek kaygısı ve en önemlisi oğlumda kendimi görünce 'ne yapiyorsun' deyip karar vermiştim terapiler alıp tedavi görmeye.. Iyi ki tanımışım iyiki seanslar almışım (almaya devam edeceğim.) Kendimi keşfetmemde bana yol gösteren musa beye teşekkürü bir borç bilirim.. Hayatimda nasıl tarif edebileceğimi bilmediğim nadir insanlardan iyiki yolum kesişmiş iyi ki bana yol gösteren oldunuz iyi ki... İçinizdeki yolcuya ve yolculuğa harika bir psikolog tavsiyemdir.
     1 Beğeni    
Zeynep K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
29.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118239
Ben Musa Bey ile ilk gorustugumde neyi nasil anlatirim korkusu ile herseyi nasil anlata bilirmiyim kendimi açabilirmiyim diye cok düşünmüştüm anca Musa Bey ile gorusmelerimizde anmaktan hatirlamaktan düsunmekten dahi çekindigim tum yasanmisliklarin tek tek kapilari acilmaya baslandi. Bu kapilarida acan actiran Musa hocam oldu inaniyorumki ben sıkı sıkı kilit vurdugum bu karanlik odalardan Musa hcm sayesinde cikacagim ..Aklima takilan bir konuda yurt disinda yasadigim icin Musa beyle online gorusmelerimiz verimli olurmu diye cok düşünmüstum ancak isinin uzmani olan hocamiz okadar profesyonel ki kendi evinizin rahatliginda hocamin karşisinda onun ofisinde gibisiniz.Uyguladigi tum yöntem ve tekniklerle sizi olagan üstü yönlendiriyor yaptigi tesbitler ile sizi hayretlere düşürüp şok edebiliyor😊 Musa Beyin ince bir okadarda zarif yaklaşimlari ile kendinizi güvende hissetmenizi saglarken samimi dagal ve icten halleri ile sanki cok eskiden tanıdıgıniz bir dostunuzla dertlesir gibi hissediyorsunuz.. Kendilerinin işinin en iyilerinden biri oldugunu düşunuyorum ve benim hayatimda artik en dogru yol haritasini çizmemde bana en iyi klavuzluk edecek kisinin Musa Bey olduguna inaniyorum kendilerine şükranlarimi sunuyorum
     1 Beğeni    
A. D. N. M. Z
7.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117837
Merhabalar, Musa Beyle olan tanışıklığımız uzun yıllara dayanmaktadır. Alanında gerçekten uzman, kendini yenileyen bir psikologtur. Güncel gelişmeleri takip etmekle kalmayıp gelişmeleri güncel gelişmeleri uygulama anlamıda da yenilikçi bir psikologtur. Akademik anlamda kendini geliştirme adına bir çok seminere katıldığını biliyorum. Danışma odasına baktığınız zaman zaten bu farklılığı gözlemleyeceksinizdir. Danışanlardan aldığı bir çok pozitif dönütlere bizzat şahit olmuşumdur. Akademik gelişim anlamında da sürekli kendini geliştirmektedir. Bireysel ve toplumsal anlamda çağımızın getirdiği psikolojik sorunlarla tek başına mücadele etmek oldukça zordur. Uzman bir psikolog desteği sorunlarla mücadelede önemli katkı sağlayacaktır. Gözlemlediğim kadarıyla alanıyla ilgili birikim Psikolog Musa Ballı'da fazlasıyla mevcuttur. Danışanlara tavsiyem bu birikimden faydalanmaları yönündedi.
     Beğenin    
Merve
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
20.Ekim.2020
TavsiyeNo: 117021
Merhaba, Musa Beyle online çalışma yapıyoruz. Online olması başta beni tedirgin etmişti ama hiç soğuk bir ortam oluşmadı. Musa Bey, sempatik ve sıcak biri. En önemlisi de benim için; o kadar çok şey de farkındalık kazandım ki.. iyi ki terapi alıyorum ve birçok şey yoluna girdiğinde de devam etmek istiyorum. İnsanın kendini iyileştirmesi çok önemli. Yolumuz bizim iyi ki kesişmiş hocam, teşekkür ederim. İnsanın kendini keşfetmesi adına seanslar çok iyi oluyor ve verimli geçiyor.
     Beğenin    
Gülbeşeker
17.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116516
Kendisi ile terapilere mart ayında başladık. Öfke bombası halinde gittiğim klinikten rahatlamış olarak çıkmak guzel bir duygu idi. Tabi süreç bir anda olmuyor. Fakat tecrübesine bilgisine hayata bakış açısı ve sizi anladığını düşünmeniz zaten iyilesmenize buyuk etki sağlıyor. Pandemi sureci nedeniyle online terapi almak durumunda kaldim bu sureci de gayet aktif ve kaliteli bir sekilde yonetti. Emdr terapisi yöntemini cok guzel kullanıyor daha once Baska bir psikologtan emdr terapisi de almıştım fakat darmaduman olup ortada kalıyor gibi hissediyordum. Musa bey seansları cok guzel sonuçlandırmamıştı sağlıyor. kendisine cok ama cok teşekkür ediyor ve mutlaka tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    
Büşra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115454
Musa Beyle arkadaşlarım vesilesiyle tanıştım ve o günden beridir kendisinin danışanlarından biriyim.İşimden dolayı sabit bir yerde kalamamama rağmen seanslarımızı aksamadan online olarak devam ediyoruz. Uzun süredir EMDR terapisi alıyorum ve çok faydasını gördüm.Eminim daha da faydasını görücem.Şunu belirtmeliyim ki sizi olumsuz etkileyen veya travma yaşamanıza sebep olan olaylar artık eskisi kadar sizi etkilemiyor,olaylara daha pozitif bakıyorsunuz. Başta da belirttiğim gibi gerçekten çok faydasını gördüm .Bu yüzden Musa Beyi sizlere de tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
R.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114695
merhabalar, musa bey i internet aracılığıyla buldum iyiki de buldum.bir akşam üzeri ağlama krizi geçirirken kendisine ulaştım.ilk terapimiz onlıne dı ve seans bitiminde kendisine mütihiş bir güven hissettim çnki sankinleşip zihinimde güvenli bir alan bulmamı sağlamıştı.daha önce aldığım yardımlardan yöntemi çok farklı musa bey in.öncelikle durumunuzu olağanüstüleştirip size hasta muamelesi yapmıyor,söylenenlere inanır ve öyle hissedersiniz değil mi? Emdr tekniği ile çalışıyoruz 6 yaşımdan 32 yaşıma kadar korktuğum rüyam bile kayboldu.musa bey size neler yapılamayacakları söyleyenlerden değil, kim olduğunuzu bulmanıza doğru yöntemlerle destek olan sabır ve profesyonelliğiyle insancıllığıyla çevrenizdeki köpek balıklarının hayatınıza attığı düğümleri tek tek kendi ellerinizle çözmenize destek olan kıymetli bir uzman.farkındalıklarınızı açıyor. Koç Koçi ilk iletişimi gibi doğrularınızı bulmanıza ve sarılmanıza rehberlik ediyor . zor da olduğunuzu hissettiğiniz de aradığınız her an size destek olmak için iyi olmanız için orda .kendisi saygılı,insancıl ve güven veren bir uzman.tesadüf en kendisine ulaştım ama iyiki de ulaştım.ilk seansımızdan bu yana bile yaşam kalitem yükseldiı ve terapilere devam ediyoruz .. psikolojik bir destek almak istiyorsanız Musa bey i akıl duruluğu ve ruh sakinliğiyle tavsiye edip teşekkürlerimi iletiyorum
     1 Beğeni    
E.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114612
Eski komşumuz sayesinde tanıştım onunda kızı tedavi almıştı bana tavsiye ettiler. İnternet üzerinden görüntülü görüşüyoruz başta pek sıcak bakmadım ama farkettim ki cidden işinin ehli bir insan. 8 aydır tedavi alıyorum. Hayattan tamamen kopmuş hiçbir şeyden zevk almıyordum sayesinde giderek iyileştim. Artık yeniden bir amacım var bu sayede hayata bakış açım değişti. Çok hoş bir insan, sıcakkanlı, güler yüzlü bu sayede güvenimi hemen kazandı. Tavsiye Ediyorum.
     1 Beğeni    
Alperen ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113829
Musa Bey ile internette yaptığım kısa bir araştırma sonucu birtakım kaygılar ve stres nedeniyle tedavi amacli tanisma fırsatım oldu. Bana EMDR yöntemi ile tedavi uyguladı.Bu tedavinin kısa sürede sonuç etkili bir yöntem olduğunu gozlemledim.Kendisi mesleğinde başarılı ve tecrübeli, teshiste kuvvetli bir psikologdur. Hakkımdaki bazı yorumları olaylara bakış acimi degistirmemde bana çok yardımcı oldu. Ayrica samimi ve güler yüzlü birisidir. Seanslarimizin hepsi sohbet havasında geçmiştir. Kesinlikle tavsiye ederim..
     2 Beğeni    
Dilek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
30.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113341
Musa hocamın numarasını bir arkadaş vermişti. Ne EMDR yöntemini ne de kendisini tanıyordum. ve ben yaşadığı Manavgat ilçesine beş buçuk saatlik mesafede yaşıyordum. önce telefonla seanslarımız başladı. ve ilk seansta beni iç sesimle konuşturacak olumsuz duygularımı olumlu duygu değişimine dönüştürecek sorular yöneltti bana. ondan önce başka psikiyatri ve eski eşimle birlikte psikologlara gitmiş ve sorunun kaynağını bulamamıştık. Çocukluktan ergenlikten evlilik ve aileden kalma onlarca travma , korku, yetersizlik, hatta depresyon gibi onlarca sorunum vardı. bana sabırlı ve hassas bir yöntemle saatlerini ve dehasını , uzmanlığını konuşturdu. üstüne birde sosyal ilişkilerimde danışmanlık yaparak pastanın üstüne krem şanti gibi bana ikram etti. Bana ilk sorusu buradan çıkarken neyi elde edip gitmek istiyorsunuz dedi . Bende 1. kendimle barışık bir birey olmak 2. geçmişi unutmak ama kaybettiklerimi geri kazanmak dedim. iyiki sizi tanıdım , aradığım sihirli değnek sizmişsiniz Musa hocam. ruhumu iyileştirmeniz ve kendimi bulduğum yeni hayatımı keşfetmem için o mesafeler değerdi.
     2 Beğeni    
Emrah ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
9.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112634
Merhabalar, kızım evde tek başına kaldığı esnada yaşadığı bir olay sonrası, aşırı şekilde kekeme olarak konuşma özelliğini kaybetti. Devlet hastanesindeki psikiyatrı ne gittim, o da psikolog a yönlendirdi. Ancak bize yardımları sadece, “sabırlı olun zamanla geçecektir” oldu. Arkasından başka bir psikoloğa gittik ama onunda bize yardım edebileceğine ikna olamadık. Daha sonra bir akrabamızın arkadaşı olan Musa bey ile irtibat kurduk. Ama Musa bey bulunduğumuz yerde değil, başka bir ilde çalışıyor idi, bize sadece telefon ile yardım edebileceğini söyledi. Sonra kızım konuşamadığı için whatsapp dan yazışarak Musa beyden yardım almaya başladı. Musa bey, ona belirli ödevler verdi, kalabalık ve arkadaşları ile nasıl iletişim kurması ve konuşmamasını diğer insanlara izah etmek için küçük not kağıtları hazırlatarak, kızımın yaşamını kolaylaştırdı. Çalışmaların sonunda kızım, kısa kelimeler ile konuşmaya başladı, sonrasında bir buçuk iki ay gibi bir süre içerisinde tekrar eski halinde konuşmaya başladı. Bu çalışmaları Musa Bey, sadece telefon görüşmesi ile yaptı. Farklı ilde olduğumuz için daha kendisi ile yüz yüze hiç görüşmedik. En kısa zamanda kendisini ziyaret etmek istiyoruz. Kendisine buradan tüm kalbimizle teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız.
     1 Beğeni    
Ülkü DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112185
Benim oğlumda kardeş kıskançlığı , (kız kardeşini çok kıskanıyordu) ve karanlık korkusu vardı. İlk başta çok önemsemedik, zamanla geçer diye düşündük. Ama zamanla çocuğun sorunlarının azalacağı yerde artarak devam ettiğini gördük. Önce bir psikiyatriste başvurduk, ama bize ilaç tedavisi önerince, yaklaşımı bizi tatmin etmedi, bunun üzerine, çocuklar ile çalışan tecrübeli bir psikolog arayışımızın sonucunda, Musa beye bir öğretmen arkadaşın tavsiyesi ile ulaştım. Kendisi oğlumuz ve evliliğimiz hakkında çok ayrıntılı bir görüşme yaptıktan sonra, oğlumuz ile görüşmeye başladı. Oğlumuz ile sıcak ve güven verici bir ilişki kurdu. Oğlumuz ile yaptığı çalışmalar ve bize verdiği danışmanlık çalışmaları sonucunda problemlerimizi büyük ölçüde aştık. Bize verdiği emeklere bir teşekkür olarak bu tavsiye yazısını yazdık. Psikolog arayışı içinde olanlara tavsiye ediyoruz.
     2 Beğeni    
Tuğba TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112059
5 yaşındaki kızımın uzun süredir konuşma problemleri vardı, bazen konuştuğunu ben bile anlamakta zorlanıyordum. Ailemde, kardeşlerimde de benzer problem olduğu için genetik olduğunu düşünüp, büyüyünce geçer diyerek çok üstüne düşmedik. Ama konuşma problemi, çocuğum büyüyüp diğer çocuklar ile oynamaya çalışması ile ciddi sorun oldu. Arkadaşları onu oyuna almak istemiyor, yalnızlaşıp daha da sinirlenmeye başladı. Daha önce birkaç defa psikolog ve psikiyatri yardımı almaya çalıştık. Ama sorunlarımıza çözüm bulamamıştık. Sonra arkadaş tavsiyesi üzerine Musa Bey ile irtibat kurduk. Kendisinin mezun olduğu üniversite, aldığı eğitimler ve tecrübesi hakkında bilgi edindikten sonra randevu almaya kara verdim. ilk görüşmemizde kızım ile çok iyi iletişim kurdu, normalde kızım tanımadığı insanlara fazla yanaşmaz. Sorunlarımız hakkında görüşme yaptıktan sonra, kızıma, birkaç resim yaptırdı sonra bir gelişim testi ve dil gelişim testi uyguladılar. Daha sonra test sonuçları hakkında bize kısa bir danışmanlık yaptıktan sonra, sorunun psikolojik olmadığını, dil konuşma terapisinin bize daha faydalı olacağını tavsiye ederek, uygun bir eğitim bulmamıza da yardımcı olarak bize gerekli yönlendirmeyi yaptı. Kendisinden aldığımız hizmetten biz memnun kaldık. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.
     Beğenin    
Gülşan
25.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112010
Musa Bey ile arkadaş tavsiyesi ile telefonla görüştük. Kendisiyle yüz yüze hiç görüşmedik farklı şehirlerde olduğumuzdan dolayı...Daha önceki yıllarda farklı psikologlara gitmiştim ama Musa Bey bana göre çok farklı yaşadığım sıkıntılar artık her şey nasıl düzelecek dediğimde Musa Bey İn verdiği psikolojik destekle,tavsiyeleriyle şimdi çok iyiyim.Kendimi tanımama,sevmeme, güvenmeme yardımcı oldu.Kendisinden çok şey öğrendim.Mesleğinde çok başarılı bir psikolog iyi ki Musa Bey İn danışanı olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum...
     2 Beğeni    
Cengiz ŞİMŞAT Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
23.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111983
Musa Bey yakinen tanıdığım kıymetli bir meslektaşım olmakla beraber bilge, içten ve değerli bir dostum. Musa beyin donanımını derinliğini ve işindeki özveriliğini görüşmenizin ilk dakikalarında his edersiniz. İçten yaklaşımı derin analizi görüşmelerdeki bütüncül yaklaşımı tatmin edicidir. psikolojideki geniş ilgi yelpazesi herkes için çok doyurucu düzeydedir. Özellikle çocuk gelişimi ve ergen psikolojisindeki yaklaşımlarıyla bir çok danışanına çok faydalı olacağını düşünüyorum. Yaşadığınız herhangi bir psikolojik sorun karşında tereddütsüz yardım alabileceğiniz ve sevdiklerinize tavsiye edebileceğiniz işinin ehli bir psikolog.
     2 Beğeni    
Vedat AKDEMİR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
11.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111809
Musa beyle, Samsun yedek subay okulunda askerlik hizmeti esnasında tanışmıştık. Kendisi bilgi ve tecrübesi nedeniyle zaman zaman fikirlerine başvurduğum değerli bir arkadaşımdır. Özellikle psikoloji lisans eğitiminden sonra almış olduğu eğitimlerle de kendisini önemli ölçüde geliştirmiştir. Bir psikoloğun başarısındaki en önemli faktörlerden biri olan tecrübeyi ve birikimi uzun yıllar çocuk, genç ve yetişkinlerle çalışmış olasından dolayı Musa beyde kolayca görebilirsiniz. Kendisi sıcak kanlı,samimi, içten yapısıyla hemen iletişim kurabileceğiniz yapıda bir insandır. Bu yönüyle sorunlarınızı onun yanında rahat bir şekilde ifade edebilirsiniz. İş disiplini, mesleğine olan bağlılığı ve mesleki gelişmeleri takip ederek kendini geliştirme çabası da onu tercih etmenizde önemli bir neden olacağını düşünüyorum. Bu yönleriyle, terapi almak isteyenlere çekinmeden tavsiye edebileceğim bir arkadaşımdır.
     3 Beğeni    
Cüneyt KAYA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111752
Musa bey ile ilk olarak okul yıllarında tanıştım. O dönemlerde de şimdiki gibi disiplinli işini sonuna kadar takip eden çalışma disiplini ile örnek bir öğrenci olmuştur. Daha sonraki dönemlerde de her zaman kendini mesleki açıdan geliştiren güncel bilimsel konuları takip edip meslek hayatına profesyonelce uygulayan bir psikolog olmuştur.Azim disiplin bilimsellik ve profesyonellik Musa beyin tanımlayıcı özellikleridir diyebilirim.Yardım almayı düşündüğünüz konu ister aile danışmanlığı ister bireysel danışmanlık isterse çocuğunuz ile ilgili bir konu olsun hiç düşünmeden kendisine başvurabilirsiniz. Günümüzde psikolojik destek almaktan insanlar çekinirken her psikolog ile de güven ilişkisi kurulamazken Musa beyin daha ilk seansından itibaren sizin yanınızda olduğunu sizi yargılamadan eleştirmeden kendi sorunuymuş gibi sorunlarınıza çareler aradığını görürsünüz. Kendisine bundan sonraki meslek hayatında başarılarının devamını dilerim.
     2 Beğeni    
Musab
23.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111518
Kıymetli hocam ile tavsiye üzerine tanıştık ve iyikide tanışmışız. Eşimin problemleri için kendisi ile iletişim kurduk. kendisi alanında gerçekten uzman ve aynı zamanda iyi bir aile babasıdır. güven problemi yaşayan, küçüklüğünden gelen korkuları sıkıntıları ve kaygıları olan herkese şiddetle tavsiye ediyorum. eşimdeki kaygı bozuklukları, özgüven problemleri, hayata küskünlüğü Musa hocam vesilesi ile kayboldu diyebilirim. iyi ki varsın Musa hocam. Çok teşekkür ederim...
     1 Beğeni    
Hayriye
16.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111413
Musa hocamla bir manavgat tatili sırasında tanıştık.Bir diş hekimi olarak hastalarımın korkularını yenmek adına hipnoterapi eğitimi almıştım ve buda Musa hoca ile kesiştiğimiz nokta oldu.Oğlumla ve kızımla özel olarak ilgileniyor.Kızım ne zaman biriyle konuşmak istese kendisi ile iletişime geçiyor.Musa hocam çok samimi,kendi hayatında bir takım yaşanmışlıklar olduğu için kolay empati kurabilen ve bu yönüylede gerçekten kıymetli bir psikolog.Herkese tavsiye ederim. :)
     Beğenin    
Bu sayfada uzmanın 50 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 6 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

Musa BALLI'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Fotoğrafçılık, serbest dalış,

Sevdigi Yazarlar : Noah Gordon,Vladimir Bartol

Sevdigi Muzikler : Klasik müzik, Türk Halk müziği

Sevdigi Filmler : Zincirsiz. Kökler

Sevdigi Sözler : Yaşamak güzel şey


Musa BALLI'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

Musa BALLI'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Musa BALLI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Cengiz ŞİMŞAT
Psk.Cengiz ŞİMŞAT
Cengiz bey ile ilk olarak askerlik yıllarında tanıştım. O dönemlerde de şimdiki gibi disiplinli işini iyi takip eden bir arkadaş olmuştur. Daha sonrak...
Vedat AKDEMİR
Uzm.Psk.Vedat AKDEMİR
Vedat beyle, 2002 yılında Samsun'da yedek subay okulunda askerlik hizmeti esnasında tanıştık, o günden bu yana hem arkadaşlığımız hemde mesleki dayanı...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikoloji-M Psikolojik Danışma Merkezi
A. Hisar Mah. Antalya Cad. No:33 Manavgat City Avm 5. Kat No:502 (Manavgat Yapay Şelale Karşısı) manavgat 
Psk.Musa BALLI internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 074 67 00  
(Mesai Saatleri İçerisinde Yanıt Verilir.)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1973
(49 yaşında)
Doğum Yeri
Antalya
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1997
(25 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Psk.Musa BALLI Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Musa BALLI Mesleki Videolar Videoları
-

05:11
Top