2007'den Bugüne 79,032 Tavsiye, 25,417 Uzman ve 17,709 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Musa BALLI

Şehir

Konya

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Psk.Musa BALLI isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarMusa BALLI'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Musa BALLI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhabalar, hiç birimiz bizi dünyaya getiren, bizi eğiten şartları ve yaşarken başımıza gelebilecek istenmeyen olayları kontrol etme imkanına sahip değiliz. Ancak bu olumsuz yaşam ögelerin, duygusal yaşantımıza verdiği zararları önlemek, bizim sosyal hayatımızı zorlaştıran, geçmiş yanlış öğrenmelerimizi doğruları ile değiştirmek, bizlerin ellerindedir. Bizler bunun için eğitim aldık, bunun için buradayız.

Musa BALLI Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuklarda uyku ve beslenme sorunları
Çocuklarda tuvalet eğitimi
Ezüneris(idrar kaçırma) ve Enkopresiz(dışkı kaçırma)
Çocuklarda bağlanma bozuklukları
Dikkat Eksikliği ve Hiper Aktive Bozukluğu
Çocuklarda ve ergenlerde davranım bozukluğu
Çocuk ve ergenlerde kaygı bozuklukları(fobiler, sosyal kaygı, okul korkusu, karanlık korkusu vb.)
Çocuk ve ergenlerde depresyon
Çocuk ve ergenlerde obsesif – kompülsif bozukluk
Ergenlerde düşük benlik saygısını düzenlemesi
Sınav kaygısı
Çocuk testleri ve resim testleri uygulama ve değerlendirme
Madde Bağımlılığı
Depresyon,
kaygı bozuklukları(genel kaygı b., sosyal fobi, özgül fobiler)
obsesif kompülsüf bozuklukları

Musa BALLI Özgeçmiş CV Psk.Musa BALLI'nın Özgeçmişi
1973 yılında Antalya da doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra, 1992-1997 yılları arasında, Hacette Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayarak, Psikolog ünvanı ile mezun olmuştur.
Mezuniyet sonrası, bir süre çeşitli özel dershanelerde Psikolojik danışman olarak, daha sonrasında SHÇEK (şimdiki Aile Bakanlığında) ve Adalet Bakanlığı bünyesinde Psikolog olarak görev aldı. Askerlik görevini PDR kısım subayı ve Sürücü Psikoteknik Kısım subayı olarak tamamlamıştır.
Askerlik dönüşü yaklaşık 15 yıl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurum ve okullarda psikolojik danışman ve eğitici formatör olarak görev yaptıktan sonra, çalışmalarına özel sektörde devam etmektedir.
Psikolog Musa BALLI, evli ve 3 çocuk babasıdır.

ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER:

Psikoloji Lisans Eğitimi ,Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, Ankara, 1992-1997...[Devamı...]

Musa BALLI Tavsiye Yazıları Musa BALLI için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Ibrahim ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.155.0.ZBF

23-10-2017
 TavsiyeNo: 99811
Musa abi bana danışmandan çok bi abi oldu onun sayesinde yeni bi hayatım oldu ben topluma çıkmayan insanlardan çekinen rahat hareket edemeyen biriydim bunların sonucunda el titreme rahatsızlıgım vardı bu sorunum ortadan kalktı kendimi daha rahat ve yeni hayata başlamış gibi hissediyorum musa abi sayesinde çalışmaları gerçekten çok başarılı vede güzel sizi dinliyor anlıyor ve tavsiye veriyor menvaatçi degil işinin eri sorununuzu çözüme ulaştıran kişi musa ballı çok teşekkur ederim abi senin sayende hayata tekrar tutundum sevgiler saygılar.
     1 Beğeni    

 İsmet (Danışan)
 IP: 88.254.243.YLZ

14-07-2017
 TavsiyeNo: 97908
Psikolog Musa bey ile daha önceden tanışmış olmakla birlikte, aynı meslekten olmasak bile kaynağı insan olan iki farklı meslek mensubu olmamıza karşın, terzi kendi söküğünü dikemez misali, yardım almak için yıllar sonra tekrar karşılaştık. (Ben de sosyal hizmet uzmanıyım) Bu karşılaşmamızın sebebi çift yumurta ikizleri olan 9 yaşındaki kızlarımızdan bir tanesinin içene kapanık davranışları sergilemesine dayanmaktadır. Musa beyin Türkiye'de çok önemli yeri olan iyi bir üniversitenin (Hacettepe)psikoloji bölümünden mezun olması, bölümü ile birlikte aile danışmanlığı, çocuk oyun psikoterapisi alanında eğitimler alması ve kendini geliştirmesi kızımızın sorunu ile ilgili olarak bize yardımcı olabileceği konusunda bizi umutlandırdı. Kızımız hareketli dur durak bilmeyen bir çocuk olmasına rağmen okul içinde ve akranlarının karşısında oldukça çekingen ve utangaç bi çocuktu ve çocuğumuzu bizden (anne baba) iyi kimse tanıyamazdı. Musa beyin bize yardımcı olabileceğini düşündük. Musa bey kızım ile yaptığı resim testleri ve el yazılarını inceleyerek kızımın durum hakkında bize bilgi verdi. Biz ve kızımız ile yaptığı çalışmalar sayesinde kızım artık akranları ile daha iyi iletişim kurabiliyor, kendini ifade edebiliyor, oyunlara katılıyor. İstediğimiz yönde ilerlemeye devam etmekteyiz. Yardımları için Psikolog Musa beye teşekkür ederim. Biz çocuğumuz için yardım aldık ve çok memnun kaldık, tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 İbrahim KIRMIZI (Danışan)
 IP: 176.88.9.ZB

13-07-2017
 TavsiyeNo: 97907
Musa Bey ile bir ortak arkadaş tavsiyesi tanıştım farklı illerde olmamızdan dolayı, web hizmetleri üzerinden görüştüm. Yakın zamanda işimi kaybetmiştim, küçüklüğümden kalan bazı rahatsızlıklarımın dolaylı etkisi yüzünden kendimi oldukça çaresiz ve bitkin hissediyordum, gelecek ile ilgili de oldukça. Bu durum bazen o kadar kötü oluyordu ki dayanılmaz haller aldığı oluyordu. Musa hocam önce, benim kendimi hızlı şekilde toparlamam için ilaç başlamamın yararlı olacağını belirterek beni psikiyatri ye yönlendirdi. Daha sonra ki görüşmelerimizde, düşünce hatalarım ile beni yüzleştirdi. Görüşmelerimizdeki yaklaşımı, sorunlara yaklaşım becerisi işinde ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. İlerleyen zamanlarda bir çok kaygımdan kurtulmamı sağladı, artık gelecek konusunda daha umutluyum. Yaptıkları için kendisine teşekkür ederim.
     1 Beğeni    

 Şenay ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.246.224.LZ

24-06-2017
 TavsiyeNo: 97603
Harika bir psikolog. arkadaş gibi,aileden biri gibi,merhametli sağduyulu herşeyden önce.ben çok istifade ettim.özellikle de özgüven eksikliğimi aşma konusunda. Öfke kontrolü konusunda öğrettiği egzersizler çok başarılı Bir de verdiği ödevleri takip etme konusunda ziyadesiyle başarılı ki bu tedavinin devamlılığı ve faydalılığı açısından çok önemli Bir bayan olarak erkek bir danışmanın yanında çok rahat hissedemeyeceğimi düşünüyordum fakat Musa beyin yanında kendinizi hiç rahatsız hissetmiyorsunuz mesafeyi o kadar iyi ayarlıyor ki en sevdiğim yönü de bu olmuştu. Tanımalısınız derim
     2 Beğeni    

 Fesih uSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.221.141.BB

23-06-2017
 TavsiyeNo: 97581
Musa hocam alaninda çok başarili kendisinin yönlendirmeleriyle rahatsizligimi cok çabuk atlattim.hastaya yaklasimi cok guzel insani yönü çok iyi hasta takibi harika psikolojide danısan uzman iliskisi cok önemli uzmanin danisana yaklasimi rahatsizligin tedavisinde ciddi bir etken güzel bir tedavi metodu var ödevlendirme yapiyor korkularin üzerine giderek tedavi metodu uyguluyor kendisine sonsuz tesekürler ömürboyu başarilar dilerim.iyiki musa hocam gibi degerli uzmanlarimiz var👏👏👏
     2 Beğeni    

Musa BALLI'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Fotoğrafçılık, serbest dalış,

Sevdiği Yazarlar : Noah Gordon,Vladimir Bartol

Sevdiği Muzikler : Klasik müzik, Türk Halk müziği

Sevdiği Filmler : Zincirsiz. Kökler

Sevdiği Sözler : Yaşamak güzel şey


Musa BALLI'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikolife - Aile Danışmanlık & Psikolojik Destek Merkezi
İhsaniye Mah. Kazım Kazımkarabekir Cad. No:62/10, 42040 Selçuklu
Konya

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(332) 320 44 00
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1973
(46 yaşında)
Doğum Yeri
Manavgat
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi, Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
1997
(22 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Musa BALLI'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Musa BALLI Mesleki Videolar Videoları
-


15:43
Top