2007'den Bugüne 89,675 Tavsiye, 27,648 Uzman ve 19,669 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Hivren ÖZKOL
Doktor Psikolog - İstanbul
Psikolog Doktor

Hivren ÖZKOL Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Hivren ÖZKOL Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

17
(%94.1 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Hivren ÖZKOL'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Hivren ÖZKOL'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Dr.Hivren ÖZKOL'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Mitra Psikolojik Danışmanlık
Valikonağı Cad. Sezai Selek Sok. 22/1 (Amerikan Hastanesi Yanı) Nişantaşı
İstanbul
Dr.Psk.Hivren ÖZKOL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : Ingilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü Psikoloji (1999 Mezunu)
Yüksek Lisans
University Of New Haven Psikoloji Yüksek Lisans
Doktora
Odtü Psikoloji Doktora (2014 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Hivren ÖZKOL Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin ve Ergen Terapisi
Travma, depresyon, panik, kaygı, endişe, korkular, stres, yeme bozuklukları, yas, istismar, şiddet, disosiasyon gibi sorunların yanı sıra, ilişkilerde yaşanan sorunlar, kişilik yapısı, olumsuz geçmiş yaşam deneyimleri gibi konularda ve daha genel olarak anlam arayışı, umutsuzluk, yalnızlık ve kişisel gelişim

Dr.Hivren ÖZKOL Özgeçmis CV Dr.Psk.Hivren ÖZKOL'un Özgeçmişi
Hivren Özkol Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Daha sonra ABD`de University of New Haven`da yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans süresince araştırma ve öğretim görevliliği yaptı ve çeşitli projelerde çalıştı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde doktorasını tamamladı. ABD’ye giderek Boston’da psikoloji alanının günümüzdeki öncülerinden Bessel van der Kolk`un yöneticisi olduğu The Trauma Center at JRI`da çocuk ve yetişkin terapisi üzerine eğitim gördü ve bu merkezde terapist ve araştırmacı olarak çalıştı. Halen Trauma Center’dan düzenli olarak klinik süpervizyon (danışmanlık) almaktadır. Ayrica Boston`da bir yıl Harvard Üniversitesi`ne bağlı Childrens` Hospital`da `fellow` olarak LEND programına katıldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nde klinik psikoloji alanında doktora eğitimine devam etmektedir...[Devamı...]

Dr.Hivren ÖZKOL Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Berçem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72144
Çok zor bir dönemden geçiyordum,bununla başedemeyeceğimi anladığımda ailem ve çevremden yardım istedim.Bir aile dostumuzun tavsiyesiyle tanıştım Hivren ablamla.3 yıl boyunca kendisinden aldığım terapilerin sonucunda şunu söyleyebilirim ki ; beni tekrar hayata hazırlayandır.Kim olduğumu,aslında neye kızdığımı,neyi sevdiğimi görmemi sağlayan,hayatın tek bir doğrusu olmadığını,her kişinin,fikrin,tercihin birer renk olduğunu gösterendir.Sabırlı,önyargısız,samimidir.Benim hayatımda ailemden sonra Hivren abla gelir.Ona sonsuz derecede minnettarım bütün yardımları için ve gözüm kapalı herkese tavsiye ediyorum.Hivren ablaya gidin,onun danışanı olmaktan asla pişman olmazsınız.
     2 Beğeni    
Fgnygt
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71502
Gerçekten çok şanslıyım Hivren hanımı tanıma fırsatı bulduğum ve onun danışanı olduğum için. Kendisini tesadüfen internet vasıtasıyla tanıdım. Sıkıntılı günler geçirdiğimi düşündüğüm zamanlarda onun sayesinde mutlu anlar yaşadığımı fark ettim. Mesleğinde gerçekten çok başarılı Kendinizi onun yanında hiç rahatsız hissetmeyeceksiniz. Sanki uzun zamandır tanıdığınız bir insan varmış karşınızda gibi hissettiriyor size. Herşeyden önce çok insancıl olması, güleryüzü ve samimi ve güvende hissetiriyor Hivren hanım alanında çok başarılı birisi danışanı olduğum için kendimi çok ayrıcalıklı hissettim Şiddetle herkese tavsiye ederimmm
     Beğenin    
C.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71494
Hivren Hanımla üst üste yasadığım kayıplar nedeniyle hayattan ve kendimden umudu kestiğim bir zamanda yakın bir arkadaşımın ısrarlı tavsiyesiyle tanıştım. Bu tanışma aynı zamanda içimde sakladığım ve o güne kadar haksızlık ettiğim daha guclu daha cesur ve umutlu bir benle tanışmanın miladı oldu. Ses tonuna yansıyan sakinliği ve onyargısızlıgı ile o güne kadar kendime bile söylemediğim seyleri konuşabildiğim Hivren Hanıma yeni bir bene giden bu zorlu yolu benimle yuruduğu ve beni hayata tekrar inandırğı için minnettarım. Sayesinde artık daha mutlu bir bireyim. Bu tavsiyeyi kendisine bir kez daha teşekkür etmek ama daha önemlisi o zamanlar benim olduğum durumda olan başka birine yardımcı olabilmek için yazdım, umarım yerine ulaşır.
     Beğenin    
8686
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69656
Dr. Hivren Hanımla tanışmadan önce iki yıl içinde iki ayrı psikolog sürecim oldu, ancak iki yıl sonunda kendimde gördüğüm maalesef her seferinde en başa döndüğümdü. Hivren Hanım'a bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğimde açıkçası umutsuzdum ve bu terapi denen şeyin bende işe yaramadığını düşünmeye başlamıştım ki, Hivren Hanım daha ilk seansda bende güven ve huzur hissi uyandırdı. Kendimi, beni yagılamayacağını hissederek, daha önce "bunu anlatmasam da olur" bile dediğim herşeyi anlatırken buldum. Bir ay sonra kendisiyle terapiye başlayalı 2 yıl olacak. İnsanın kendisini hafif hissetmesi inanılmaz bir duyguymuş:) Kendisine ve onu bana tavsiye eden arkadaşıma minnet borçluyum.
     1 Beğeni    
Muharrem Çapkın
23.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68923
Hivren, yılardır beraber çalıştığım iş arkadaşım, meslektaşım ve dostum. Özellikle profesyonel yanından bahsedeceğim burada; Hivren için mesleki gelişim, etik, bilimsel tutum oldukça önemlidir. Kendisini sürekli çok yönlü yenileyen tarafından bahsetmem gerekir. Güleryüzlü ve samimi ileitişimi dikkat çekicidir. Danışanlarına karşı duyduğu yoğun sorumluluk duygusu önemlidir. Danışanları ile kuruduğu iletişimi gözlemleme şansım olur zaman zaman ve oradan edindiğim izlenim; danışanların da kendisinden çok yararlandıkları,uyum içinde çalıştıkları ve kendisinden çok memnun oldukları yönündedir. Ben de Hivren' i gönül rahatlığı ile TAVSİYE EDİYORUM :)
     1 Beğeni    
Pınar AYDIN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
15.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57119
Hivren beraber çalışmaktan çok keyif aldığım hem meslektaşım hem arkadaşım. Bir seneyi aşkın bir zamandır aynı kurumda çalışmaktayız. Bu zaman zarfında gördüm ki mesleki olarak oldukça donanımlı, bu donanımın yanında kendini geliştirme ve gündemi takip etme konusunda oldukça çabası olan ve mesleki olarak referans olabileceğim ender arkadaşlarımdan biri. Bir psikoterapistin sahip olması gereken; güler yüz, pozitif bakış açısı, anlayışlı oluş, güven ve huzur veren yapı, mesleki gelişimi önemsemek, etik kurallardan taviz vermemek, paylaşımcı olmak, mesleği ve danışanlarını ciddiye almak özelliklerinin hepsi Hivren’de bulunan ve bu özellikleri çaba gerektirmeden doğal olarak ortaya koyar. Kendisiyle tanışmış ve beraber çalışıyor olmak benim için bir şanstır. Yolu senden geçen danışanların da yollarının açık olduğunu bilerek, yolun açık olsun arkadaşım diyorum.
     1 Beğeni    
Kalkan Balığı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mart.2012
TavsiyeNo: 49870
Ruhsal anlamda hayatımın en kötü ve çıkmazlarla dolu dönemini yaşarken, sonunda bir psikoloğa gitmeye karar verdim ve Hivren Hanım'ı internette dolanırken, tamamen şans eseri buldum. Çalıştığı yer evime çok yakın olduğu için denemeye karar verdim ve kendi internet sitesinde özgeçmişini okudum, dikkatimi çeken ilk şey özellikle danışanına karşı yargılamadan, onu anlayarak yaklaşmasıydı. Terapiye yaklaşık 6-7 aydır devam ediyorum ve kendimle ilgili olumlu ve büyük değişimleri rahatlıkla fark edebiliyorum. Diğer tavsiye yazılarında okuduklarıma da kesinlikle katılıyorum, Hivren Hanım benim de hayatımda çok önemli bir yere sahip. Güleryüzlü, sizi anlıyor, kesinlikle ve kesinlikle yargılamıyor (ki bu benim için oldukça önemli)... Kendinizle ilgili en sevmediğiniz, nefret ettiğiniz ya da utandığınız birşeyi bile rahatça anlatabiliyorsunuz, çünkü sizi hiçbir şeklide yargılamayacağını biliyorsunuz. Sizi, her an her dakika yanınızda olmasa bile güvende hissettiriyor, ama bunu öyle bir şekilde yapıyor ki bir süre sonra güçlenip, sorunlarınızı kendi kendinize çözebilecek duruma geliyorsunuz. Ayrıca şu an çalıştığı ortam da harika, herkes güleryüzlü ve iyi niyetli. Kesinlikle ve kesinlikle herkese psikoloğa gitmelerini tavsiye ediyorum... Psikolog seçiminde ise Hivren Hanım'ı gözüm kapalı öneriyorum.
     3 Beğeni    
Sade
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48818
Açıkçası yaşamım boyunca daha önce hiç psikolağa gitmemiş ve bu anlamda hiçbir profesyonel yardım almamıştım. 2010 yılında sıkıntılı bir dönemimde tanıştım Hivren Hanım ile, bir arkadaşımın tavsiyesi ile... Yaklaşık bir yıl boyunca görüşmelerimiz sırasında kendimi yeniden tanıdım, kendimi ve geçmişimi sorgulama şansım oldu ve geleceğe daha doğru bakmaya başladım. İnsanların sadece sıkıntılı zamanlarında değil, normal şartlarda da her zaman danışabileceği böylesine profesyonel bir Psikolog yardımını herkese tavsiye ediyorum. Hivren Hanım'ın olaylara yaklaşımı, karşısındakini sorgulamadan verdiği pozitif enerjiyi dünündüğümde bana çok fazla olumlu katkısı olduğunu görmekteyim. Sanki kendisi psikolog değildi, ben de danışan değildim ve çok eski iki dostmuşçasına yakaladığımız sıcak iletişim hayatımın her alanında bana çok faydalı oldu. Şu an yaşamımda da bu kazanımları fazlasıyla kullanmaktayım. Bir kez daha tüm yardımları için kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    
Louise
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46525
Hivren Hanim'la bir arkadasimin tavsiyesi uzerine tanistim. Arkadasim uzunca bir sure Hivren Hanim'in hayatini degistirdigini, bu anlamda ona cok sey borclu oldugunu soyleyerek beni terapi almam konusunda ikna etmeye calisti. Daha once gittigim psikiyatrist ya da terapistlerden sonuc almadigim icin terapiye baslama fikrine baslarda yanasmadim. Ancak sikintilarim arttikca Hivren Hanim'a gidip son bir kez terapiyi denemeye karar verdim. Simdi bakiyorum da hayatimda verdigim en dogru kararmis bu. Tabii ki hala bunaldigim, sıkıldıgım zamanlar oluyor ama artik cok daha guclu, huzurlu devam edebiliyorum hayatima. Benim durumumda olup da bir cikis arayan arkadaslara cok icten ve gonul rahatligiyla Hivren Hanim'i tavsiye ediyorum, umarim terapiye baslarsiniz ve siz de bu zamana kadar neden beklemisim, keske bu huzuru daha once yakalasaydim dersiniz. Buradan da kendisine sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum...
     Beğenin    
Zsy
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46339
Hivren Özkol ile tanışmam hayatımda çok önemli bir dönüm noktası oldu. Kendisini, ondan yardım alan bir arkadaşım aracılığı ile tanıdım. Panik atak ve evlilik ile ilgili problemlerimden dolayı çok kötü bir dönem geçiriyordum. Danıştığım ve fayda göremediğim terapistlerden sonra terapiye de pek inancım kalmamıştı. Hivren hanım son umudumdu benim. O dönem dedemi kaybetmiştim ve bu bende hep var olan ölüm korkusunun iyice ortaya çıkmasına sebep oldu. Kendisi bana bu dönemde bana çok yardımcı oldu. Onun sesini duymam bile ağır geçen panik atak nöbetlerimin hafiflemesini sağladı. Bana güven ve huzur verdi. Onun sayesinde hayata tekrar tutundum ve gerçek beni tanıdım. Şu anda panik ataklarımdan kurtuldum ve bu durum hayat kalitemi çok büyük oranda arttırdı. Eşimle beraber çift terapisine devam ediyoruz ve sorunlarımızın büyük bir bölümünü hallettik. Ben Hivren hanımı hayatta başıma gelen en büyük şans olarak görüyorum.Beni, Hivren hanım çölde açan bir çiçeğe benzetir, bir damla suda bile hemen açan bir çiçekmiş bu. O bir damla suyu bana o verdi ve onun sayesinde tekrar çiçek açtım. Onu herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Özcan ELÇİ Fotoğraf
Dr.Psk.Özcan ELÇİ
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
11.Ekim.2011
TavsiyeNo: 44791
Hivren Özkol ile ODTU'de hem psikoloji lisansını hem de doktorayı birlikte okuduk. Kendisinin klinik psikolog ve terapist kimliği ile ilgili ilk aklıma gelenler şunlar: - Müthiş bilgili ve [özellikle de travma alanında] deneyimli - Sıcaklık, içtenlik, anlamaya çalışma gibi her terapistte olması gereken özelliklere doğalında sahip olan - Yeni yaklaşımları/teknikleri önceki bildiklerine uyarlayan, farklı yaklaşımları entegre edebilen - Mesleki etik ilkelerden asla ödün vermeyen, - Yaptığı işe ve hastaya saygılı, - Hem sınırlarını bilen, hem de tevazu sahibi... Şimdiye dek kendisine yönlendirdiğim bütün hastalar çok olumlu geri bildirimlerde bulundu. Terapist doğru seçilirse, psikoterapi, bir insanın kendisine verebileceği en güzel/yararlı hediyelerden biridir. Hivren Özkol, İstanbul'da gönül rahatlığı ile yönlendirme yapabildiğim nadir terapistlerden biridir.
     6 Beğeni    

Dr.Hivren ÖZKOL'un Kitap ve Yayinlari Dr.Hivren ÖZKOL'un Basılı Kitap ve Yayınları
Hivren Ozkol, Marla Zucker, Joseph Spinazzola. (2011). Pathways To Aggression in Urban Elementary School Youth
. Journal of Community Psychology, Vol. 39, No. 6, 733-748.

Hivren Özkol, Sevda Sarı, Nuray Karancı. Batı Marmara Seli Sonrası Psikososyal Müdahaleler: Psikolojik Destek, Yaşanılan Zorluklar ve Çözüm Önerileri. Türkiye’nin Afet Yönetimi Onikinci Yuvarlak Masa Toplantısı, 2010.

A.Nuray Karanci, Hivren Özkol, A. Tamer Aker, Sedat Işıklı. Adaptation of the Trauma Screening Questionnaire for Turkish Samples. The 12th European Conference of Psychology, 2011.

A.Nuray Karanci, Hivren Özkol, A. Tamer Aker, Sedat Işıklı. Psychological Effects of Traumatic Events: A Qualitative Analysis. The 12th European Conference of Psychology, 2011.
Sedat Işıklı, A. Nuray Karancı, A. Tamer Aker, Hivren Özkol.
...[Devamı...]

Dr.Hivren ÖZKOL'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mitra Psikolojik Danışmanlık
Valikonağı Cad. Sezai Selek Sok. 22/1 (Amerikan Hastanesi Yanı) Nişantaşı
İstanbul
Dr.Psk.Hivren ÖZKOL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 234 34 57
Telefon 2 :
0(533) 233 43 93
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü Psikoloji
Mezuniyet Yılı
1999
(23 yıl önce)
Yüksek Lisans
University Of New Haven Psikoloji Yüksek Lisans
Doktora
Odtü Psikoloji Doktora (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Hivren ÖZKOL Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Ingilizce

Dr.Hivren ÖZKOL Mesleki Videolar Videoları
-

14:34
Top