2007'den Bugüne 91,838 Tavsiye, 28,135 Uzman ve 19,915 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Nilgün AYDIN
Diyetisyen - Adana

Nilgün AYDIN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nilgün AYDIN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

133
(%96.2 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Nilgün AYDIN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nilgün AYDIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, Benim sayfama girdiğinize göre kilo probleminiz olabilir. Bunları biliyor musunuz? · BMI 25 ile 29.9 arasındaysa; kilolu, şişmansınız ve bir çok hastalık için riskiniz artmıştır. · Çağdaş tıbba göre, kadında ideal bel çevresi 82 cm, erkekte 89 cm ve altından daha az olmalıdır. · Kalp, diyabet ve daha bir çok hastalık için karındaki, göbekteki yağ en tehlikeli şeydir.
 
Nilgün AYDIN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Diyet Evi
Kurtuluş Mah. Ramazanoğlu Cad. (Pandora Sokak) Arzu Amber Apt.C Blok Kat1 Seyhan
Adana
Dyt.Nilgün AYDIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (1984 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nilgün AYDIN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kişiye özel sağlıklı zayıflama beslenme programı
Kilo yönetimi ve kilo koruma
Kişiye özel sağlıklı kilo alma programı
Çocuk çağı obezitesi tıbbi beslenme tedavisi
Çocuklar için beslenme eğitimi
Kronik hastalığı olan kişilerde zayıflama tedavisi
Gebelik diyabetinde tıbbi beslenme tedavisi
Doğum sonrası zayıflama tedavisi
Hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisi ( Tip 1 Diyabet, Tip 2 Diyabet, Kalp-damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, karaciğer ve böbrek hastalıkları, besin duyarlılıkları, yüksek tansiyon, gut, kemik-eklem hastalıkları vs.)
Yeme bozukluklarında beslenme tedavisi
Kurumlar için mönü planlama, kalori hesaplama Hizmetleri
Beslenme ve Diyet ile ilgili eğitim materyallerinin hazırlanması
Kurumsal Danışmanlık
Kişisel katılımlı sağlıklı beslenme ve diyet eğitim seminerleri
Kurumsal katılımlı sağlıklı beslenme ve diyet eğitim seminerleri

Nilgün AYDIN Özgeçmis CV Dyt.Nilgün AYDIN'ın Özgeçmişi
05.01.1961 yılında Adana'da doğan Nilgün Aydın ilk ve orta öğrenimini babasının subay olması dolayısıyla Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde tamamladı.

1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu.

1984-1986 tarihleri arasında ilk olarak Adana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde beslenme ve diyet uzmanı olarak görev aldı.

1986-1990 tarihleri arasında Adana’da Muayenehane şartlarında 0-6 yaş çocuk beslenmesi konusunda Prof. Dr. Emre Alhan ile çalıştı.

1991 yılı itibari ile Eğitimci diyetisyen olarak Kız Teknik Liselerinde Gıda Teknolojisi Alanında Yiyecek Üretimi, Beslenme Bilgisi, Hastalıklarda Beslenme, Özel Durumlarda Beslenme vb. gibi derslerin okutulmasında görev aldı.

Türkiye Diyetisyenler Derneği'nin üyesi olan Nilgün Aydın 1984 yılından itibaren; Kişiye özel sağlıklı zayıflama beslenme programı,
Kilo yönetimi ve kilo koruma,...[Devamı...]

Nilgün AYDIN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
A. D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91038
Merhaba :) Nilgün Hanımla 14 kilo verdim tam 3 beden inceldim ve 4. bedene doğru yol alıyorum aslında ideal kilo içerisindeyim ama 36 beden olmak adına devam ediyorum. Artık danışanı değilim ama yazdıklarını instagramdan takip edip yararlanmaya devam ediyorum. Onun güleryüzü, pozitif enerjisi ve maddiyatı hiç söz konusu edinmeyişi yeter be gençler :) ve sanki sadece doktorum değil arada uğradığım bi ablam, arkadaşım gibiydi. Ailemden,işimden,onun ailesinden, hayattan sohbetimizle bitirebiliyorduk kontrollerimizi.
     1 Beğeni    
Namık ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48031
Merhaba. Nilgün Hanım'a bir arkadaşım vasıtasıyla ulaştım. Nilgün hanım'ın verdiği kişiye özel diyet, yüksek enerji ve motivasyon sayesinde kısa sürede sağlığımı olumsuz yönde etkileyen fazla kilolarımdan kurtuldum. Senelerdir üzerimde kalmış olan ve bilinçsiz beslenme dolayısıyla bir türlü üzerimden atamadığım kiloları düzgün beslenmeyle( 3 ayda 10 kilo en önemliside tok kalarak) Nilgün hanım sayesinde verdim. Bel fıtığı ağrılarım hafifleri ve şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum. En önemliside düzgün beslenmeyi kendisininde dediği gibi yaşam tarzım haline getirdiğimi düşünüyorum. Sağlıklı ve rahat bir şekilde ideal kilosuna ulaşmak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Buradan da kendisine teşekkür ediyorum.
     8 Beğeni    
Gizem E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mart.2011
TavsiyeNo: 40643
Bir dost tavsiyesi ile başvurduğum diyet uzmanı Nilgün Aydın yaşım, kilom, şeker hastası olamamı göz önüne alarak vücudumdaki yağ ve kas ölçümleriden yola çıkarak kişisel bir diyet programı hazırladı. Haftada bir kendisi ile randevumuzda yemek yeme alışkanlıklarımı değiştirerek eğitim ve sosyal hayatıma uygun bir hale getirdi ve 2aylık bir program sonunda 9 kilo vererek, AKŞ düzeyimin de dengelenmesini sağladı, Böylelikle kendimi daha sağlıklı hissetmeye başladım. Yeterli ve dengeli beslenmenin ne kadar önemli olduğunu ve bunu yaparsam, hastalığımdan da korkmamam gerektiğini öğrendim.Şeker hastalığım ile barışmayı öğrendim. Nilgün hanım insana güven veriyor. Güleryüzü, ihtiyaç duyduğum zaman bana yardım edeceğini bilmek bana iyi geliyor. Kendisine teşekkür eder, herkese tavsiye ederim.
     10 Beğeni    
Sibel TuSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Mart.2011
TavsiyeNo: 40080
Merhaba ben Nilgün hanımı arkadaşım vasıtasıyla tanıdım.Kendisi son derece mükemmel bir diyetisyen ve aynı zamda iyi bir arkadaş oldu benim için ben kendisine baş vurduğum zaman 73 kiloydum bana 1800 kalorilik bir diyet yazdı kendisi ayda 4 kilo vereceğimi ve hiç aç kalmicağımı söyledi dediklerini harfiyen uyguladım ve gerçekten o 4 kiloyu 1 ayda verdim. Yaklaşık 4 ay bu diyeti uyguladım şimdi 1.70 boyunda 59 kiloyum artık Yediklerime daha dikkat ediyorum ve en güzeli vitrinde beyenip de giyemediğim o kıyafetleri giyebiliyorum çoookk ama çok mutluyum vede sağlıklıyım. Size sonsuz teşekkürler EDİYORUM...
     8 Beğeni    
Tülay GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37533
Ben tam 6 yıldır kilo vermek için doktor doktor dolaştım. Önüne gelen bana diyet yazdı. Yağlarımı ameliyatla aldırmayı bile düşündüm. psikolojik bunalım içindeyken Nilgün hanım ile tanıştım. Bana kimse tavsiye etmedi. tesadüfen gittiğim bir güzellik merkezinde kendisi ile tanışıp dost olduktan sonra diyetisyen olduğunu öğrendim. Zarif bir kişiliği var. Çok bilgili. Bu sebeple diğer diyetisyenlerden farklıdır. Hepsinden önemlisi beni aç bırakmadan zayıflattı. kendisine minnet borçluyum. teşekkürler Nilgün hanım. Beni sadece sağlığıma kavuşturmakla kalmadınız ayni zamanda psikolojimi de düzelttiniz. Artık insan içine çıkabiliyorum.
     4 Beğeni    
Aygül GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2010
TavsiyeNo: 36973
Nilgün hanım'ın bana vermiş oldugu diyet sayesinde hayatımda güzel değişimler oldu.En muhtesem özelliklerinden biri oldugunu düşündüğüm pozitifliği ,kişiye önce sen bunu yaparsın duygusunu hissetirmesidir.Nilgün hanım ile yaşamış oldugum bu tecrübe beni muhteşem bir sonuca götürdü.60 kilodan 51 kiloya düşerek 9 kilo verdim.Bi ara veremiyeceğimi düşündüğüm dönemde kendisini sık sık arayıp beslenme şeklim hakkında sordugum sorularada sabırla güler yüzlülükle bana cevap verdiği için diyetisyenime çok teşekkür ediyorum.Ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Zayıflarken ögreniceğiniz bir sürü bilgi ve etrafınıza faydalı olacagınız çok şeyede sahip olabiliyorsunuz.
     3 Beğeni    
MeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı PiSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2010
TavsiyeNo: 33322
merhaba, ben aylardı.her türlü zayıflama yöntemini deneyen birisydim.fakat bir türlü 1-2 kilodan fazla kilo vermiyor ve onuda çok kısa sürede daha fazla olarak alıyordum. Nezaman ki Nilgün hn. diyet kontrolüne başladım 1.5 ayda 7 kilo verdim.şu an 1600 kalori diyetine başladım. şuan kendimi daha iyi hissediyorum.arkadaşlarıma ve tüm çervemede Nilgün hn. ve diyetini gönül rahatlıgı ile öneriyorum... Tüm kilo sorunu olanlara kilosuz günler diliyorum...sevgiler.
     9 Beğeni    
Ethem USite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30534
Yıllardır çektiğim kilo problemimi bilgi ve deneyimi ile kısa sürede halleden nilgün hanıma buradan teşekkür etmek istiyorum.İş yerimden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kendisini buldum ve kontrolüne girdim.5 ay içerisinde 17 kilo verdim.üstelik 8 aydır hiç kilo almadım.Yıllardan beri başka diyetisyenlere ve doktorlara,hastahanelere ,zayıflama salonlarına ,zayıflama ilaçlarına boş yere para vermişim.Diğer meslektaşlarından daha güler yüzlü daha bilgili olduğu için nilgün hanımı başkalarına da tavsiye ediyorum.
     18 Beğeni    

Nilgün AYDIN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Puzzle yapmak.

Sevdigi Sözler : Bu sefer kaybettiğiniz için üzülmeyeceksiniz :)


Nilgün AYDIN'ın Kitap ve Yayinlari Nilgün AYDIN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Kız Meslek Liselerinde ders kitabı olarak okutulan aşağıda listelediğim modülleri yazdım;
- Menü Planlama
- Öğün Planlama
- Hastaya Yemek Yedirme
- Riviera Zeytinyağı
- Plastik Ambalajlar
- Zayıflık ve Şişmanlıkta Beslenme
- Kurumlarda Yemek Planlama

Nilgün AYDIN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TDD üyesiyim

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Diyet Evi
Kurtuluş Mah. Ramazanoğlu Cad. (Pandora Sokak) Arzu Amber Apt.C Blok Kat1 Seyhan
Adana
Dyt.Nilgün AYDIN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 687 94 37
Telefon 2 :
0(322) 999 23 29
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1984
(39 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dyt.Nilgün AYDIN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Nilgün AYDIN Mesleki Videolar Videoları
-

03:43
Top